Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.

Opinie o Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.

Silnoręki

Co Ty bredzisz człowieku? Jaki socjal, jakie ubezpieczenia, jaki multisport? Dla ajenta? Pierwsze słyszę. Ajent to murzyn. On nie ma praw.

AJENT3psd7lat

Czytam te opinie i powiem tylko to sama prawda co piszą o HDS / już musieli zmienić nazwę bo każdy źle ich kojarzy i to tez prawda/ osoby jak SGH ,MEGI,ANTYAJENT,MINCH piszą to co się dzieje lub działo. Totalny wyzysk jesteś tu do tyrania na centrale , dyr, rks reg, rks . Ja straciłem tu 7 lat życia w każdym kontekście. Tylko nerwy i stres. Kary w tej firmie są za wszystko by tylko oskubać z prowizji. Ja też pracowałem po 14 godz . do domu chodziłem jak do hotelu. Robisz na polaków i francuzów który są zadowoleni za kasy z polski. Ajenta robią w konia i dlatego dziś cała firma jeżdzi Mazdami. Ja dziś pracuje też w firmie handlowej i tam extra auto to skoda. HDS to żyła złota ci co robią do centrali zrobią wszystko by pracować bo taki zwykły rks 5000 netto auto i żyjesz przez gnębienie ludzi. Ale czas na nich też już przyszedł nikt tego nie chce brać i być ajentem/ probem/ to samo jak w żabkach. A te opinie pozytywne pisze centrala wiem bo sam słyszałem rozmowę miedzy rks że oni piszą pozytywnie i jak ludzie mogą tak źle pisać NO TO MOŻE PANOWIE DYREKTORZY I PREZESIE ŻE TAK STANĄ NA MIESIĄC ZA LADĄ I ROBIĆ WSZYSTKO WEDŁUG STAND. HDS TERA LAGARDERETARAVEL . LUDZIE LEPIEJ SPRZĄTAĆ KIBLE NIŻ TAM IŚĆ DO PRACY I MIEĆ JESZCZE DŁUGI. BO ONI ROBIĄ WSZYSTKO BYŚ BYŁO Z DŁUGAMI W JAKI SPOSÓB WCHODZĄC DO SYSTEMU MARKET W NOCY JUŻ CHYBA WIECIE DLACZEGO.

AJENT3psd7lat

Mam pytanie ...csy Kramel dostarcza jeszcze slodycze do PSD ?

Recepcjonistka

Dość szybki kontakt i umówione spotkanie.

Była to rekrutacja wewnętrzna, więc pytania były dla mnie śmieszne. Pytanie czy już złożyłam wypowiedzenie lub czego oczekuję od nich jako od nowego pracodawcy (w żaden sposób nie byłby to nowy pracodawca, ponieważ jestem zatrudniona w tej firmie od kilku lat…), jak często używam w pracy angielskiego pracując na międzynarodowym lotnisku i obsługując klientów… polecam przeszkolić najpierw osoby zatrudniające innych, a dopiero szukać osób na inne stanowiska. Po tygodniu miał być feedback, ale chyba ktoś o mnie zapomniał.

P. Leśniak

i dość istotne jak Was będziecie mieli straty towarowe typu kradzież, przeterminowany towar to placi za nie ajent w cenach SPRZEDAŻY, nie kupna, czyli np. baton Mars= 3 zł. :))) HDS, Lagardere nie mają ŻĄDNYCH STRAT, bo mają sponsora w postaci AJENTA :) LOLOLOL

SGH

Ludzie idźcie do szkoły, a nie pchajcie sie w biznesy, których nie rozumiecie :( Krótka wytłumaczę, bo mi się Was szkoda robi jak czytam te pytania. W Inmedio dobrze prosperującym z obrotem ok. 120000 zł. miesięcznie dostawałam przelew 11000 zł. z czego musiałam opłacić: 1. Podatek VAT (23%) tj. 2530 zł. 2. Podatek dochodowy tj. ok. 1524 zł. 3. Swój ZUS tj. 1121,52 zł. (najniższy mozliwy) chyba, że to Twoja pierwsza działaność to przez pierwsze 2 lata będziesz płacić 30% tych składek) W tym momencie zostaje nam 5824,48 zł. z czego musimy zapłacić PENSJE PRACOWNIKÓW! We wrześniu 2016 mamy dla przykładu 30 dni pracy, gdyż Centra Handlowe pracują również w weekendy, zatem opłacić musimy 12h.* 30 dni = 360h. pracy co daje 3 etaty lub też odejmując swój etat pracy 160h. zostaje opłacenie pensji 2 pracownikom i teraz pytanie ile chcecie płacić? Najniższa krajowa to odejmujemy 1850 zł. brutto, ale najniższa krajowa dla to Całkowity KOSZT zaztrudnienia: 2 231,29 zł, licząc razy 2 etaty to = 4462,58. Reasumując pozostało nam 5824,48, zatem po odjęciu kosztów pracowników (BEZ PREMII MOTYWUJĄCYCH) zostaje nam w kieszeni 1361,90! :) Zapomniałam dodać o cyklicznych kontrolach KRS=RKS (kierownik regionalny sprzedaży) i ewentualnych karach za manko w kasie, brak min. 1 marki papierosow na standzie itp... lista jest długa :) do to opłaty za braki po inwentaryzacjach! tj. nie zwrócona na czas prasa, kradzieże, przeerminowany towar! 11000 zł. zarobku zachęca co niektorych, obrót 120000zł. jeszcze bardziej, ale włączcie myślenie! Nawet na 2 etatach nie zostaniecie milionerami i najgorsze: BRAK URLOPU, ODPOCZYNKU, PERMANENTNY STRES I POSZUKIWANIE PRSACOWNIKÓW I ICH SZKOLENIE! JUŻ WAM WSPÓŁCZUJE, wolałabym pracować przy odbiorze śmieci lub zamiataniu ulic. .... no i najważniejsze ! DOBRA KSIĘGOWA TEŻ KOSZTUJE i należałoby sie w nią zaopatrzyć na wstępie, bo o URZĘDZIE SKARBOWYM TO JUŻ CHYBA NIE TRZEBA WYKŁADU ROBIĆ POZDRAWIAM i POWODZENIA!

brawo
@SGH

SGH pięknie to opisała a ja dodam jeszcze że są punkty gdzie nie dostaję się przelewu 11000zł tylko 6000/6500zł. Więc lepiej na produkcji pracować niż iść w ajencje do nich. Spokojniejsze życie....

@SGH

jAKI PODATEK DOCHODOY SKORO MIAŁAŚ TAKI MAŁY DOChOD? i JKI vat?

Daga
@megi

No masz wystawiać FV kosztową dla HDS/Lagardere Travel Retail, zatem wymusi na Tobie VAT nie dochód, a Lagardere Travel Retail. Nawet jak będziesz mieć zysku 10000 zł rocznie to i tak odprowadzisz od tego VAT, no chyba, że będziesz na stracie - co jest bardziej prawdopodobne hahahaha

WO2

Zależy na jakim stanowisku będziesz procować. jak podpiszesz umowę ajencyjną z firmą Lagardere Travel Retail to tyrasz jak wół za marne grosze ale jak idziesz jako normalny pracownik do osoby która ma z nimi podpisaną umowę to pracujesz jak chcesz a raczej jak ci na to pozwoli ta osoba.

WO2

WO - z tego co widzę to twoim pracodawcą nie jest "firma" Lagardere Travel Retail tylko ajent który ma z nimi podpisaną umowę więc nie wiem jak możesz się wypowiadać na temat zatrudnienia w w/w firmie. Jakby Ajent miał elastyczny grafik to było by niebo na ziemi :)

MEGI

Gdybym 5 lat temu przeczytała opinie na temat tej firmy to teraz pewnie nie była bym tak znerwicowana i na pewno nie poszła na współprace z nimi. Ale cóż człowiek uczy sie na błędach. Ja harowałam przez ostatnie trzy tygodnie non stop po 13 godzin bo pracownik sie zwolnił praktycznie z dnia na dziań a nie mogłam nikogo znaleźć na jego miejsce. Zbyt wiele do ogarnięcia (prasa, lotto, DHL, western union i kompromitująca obsługa klienta wciskająca więcej badziewia niż na stacjach benzynowych) a zbyt mała prowizja by komuś zapłacić godne pieniądze. Niby taka porządna firma, niby taka światowa a z ajentów robią dziadów. Ale to wszystko tylko NIBY.... Naprawdę.... jeżeli ktoś zamierza z nimi pracować to niech zastanowi się milion razy i poczyta co ludzie piszą na ich temat....

Wątpię by zostalo 4 tys. ..mnie też obiecano super prowizję a okazalo sie ze dostałam dużo mniej. Dochodzą straty,kradzieże sledzenie RKS byś czasem nie zamknęła na 5 min sklepu na wyjscie do wc....chore pomysly centrali z proponowaniem chińskiej super oferty. Zastanów sie czy chcesz być niewolnikiem bez urlopu i stresu przy inwentaryzacji,nie polecam.

tenor

no jeżeli dla Ciebie to są duże pieniądze za taką harówkę i przy takiej odpowiedzialności to jesteś idealnym kandydatem na ajenta lub raczej ajenta-niewolnika.

tenor

Oni raczej nie oszukują w tej sprawie. Te 8 tys netto pewnie dostaniesz, ale z tych 8 tys. musisz opłacić pracowników i zapłacić podatki. Przy braku innych kosztów poza wypłatami dla pracowników przy prowadzeniu takiej działalności i braku możliwości odliczenia tych innych kosztów od podatku nie zostanie Ci z tego nie więcej niż połowa. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że odpowiadasz materialnie za wszystkie braki w towarze, więc to co Ci zostanie też może nie być na czysto, bo jak okaże się, że masz braki to Cię obciążą. Poza tym taki lokal czynny jest praktycznie non stop, więc trzeba się zastanowić czy przy tak dużej ilości godzin te 4 tys zł to dużo? Bo zakładając nawet, że nie siedzisz tam non stop to i tak pewnie przez większość czasu.

KIKI

Aniu dlatego się zastanawiam bo zaproponowano mi 8 tys za punkt który jest czynny 432 godziny w miesiącu...co daje średnio 18 zł za godzinę pracy sklepu. Pytanie czy faktycznie dostanę tyle ile obiecują czy okaże się tak jak miałem w przypadku kiosku Ruchu gdzie miało być tak super a było o połowe mniej

Do kiki

Może i dostaniesz ale po odliczeniu opłat oraz pensji pracowników zostanie pewnie ok 1500 do 2000 tyś a będziesz pracował non stop nie ma dni wolnych ale jest sporo kar za wszystko :) A po pierwszej wypłacie okaże się że prowizji masz 6000 tys a nie obiecane 8000 tys . Powodzenia.

KIKI

BYŁEM NA ROZMOWIE...OBIECALI 8 TYS NETTO ZA PROWADZENIE 1 MINUTE W WARSZAWIE CZY KTOŚ COŚ WIE NA TEN TEMAT? CZY FAKTYCZNIE DOSTANE TE 8 TYSI?

Lola
@KIKI

Witam. A mówili ile masz do zapłacenia do ZUS i Urzędu Skarbowego; Musisz dać wypłatę pracownika odłożyć w razie w.na braki w inwentaryzacji wiem coś o tym bo do dzisiaj jeszcze to wszystko splacam i jeszcze długo będę. Naprawdę odradzam to są po prostu naciągacze.

@Lola

Droga LOLU to ja KIKI ;) ja wszystko rozumiem. Współpracowałem z MAŁPKA S.A. współpracowałem z RUCHem. Byłem nawet na szkoleniu w ŻABKA. Każda z tych firm działa podobnie, nie zdziwiłbym się gdyby łape na tym wszystkim trzymała jedna osoba. Ale mniejsza o to. Zadałem proste pytanie na które nikt mi nie jest w stanie odpowiedzieć. Wiem , że będę musiał opłacić pracowników zusy srusy itd w MAŁPCE dostałem 6tys netto, w RUCHU miałem dostać 5 a dostałem ledwo 3tys netto. A najdziwniejszą ofertę współpracy oferuje mi Lagardere i powtórzę jeszcze raz moje pytanie: ....Rekruter w LEGARDERE proponuje mi 10% od obrotu sklepu 1minute i te 10% jest na umowie, jednak dostanę punkt który nie robi takiego obrotu jaki firma zakłada i dostanę za prowadzenie tego punktu 8tys netto. Te 8 tys jest "na gębę" bo w umowie tego niema, na moje pytania dlaczego tego niema kierownik powiedział że wiele sklepu działa w ten sposób że ajent dostaje 8tysi "na gębę" . Chodziło mi tylko o to czy faktycznie dostane takie pieniądze czy jest to jakiś szfindel. Ja wolę mieć wszystko w umowie

@KIKI

i CO W KOŃCU PODPISAŁEŚ TĄ UMOWĘ BO JA TEZ MA PODOBNY PROBLEM TYLE ŻE JESZCZE SIE ZASTANAWIAM Z WEJŚCIEM DO TEJ firmy?

@megi

MEGI ;) NIE PODPISAŁEM UMOWY, a Ty jak tam? zdecydowałaś się?

Niestety to co pisze Mnich jest szczerą prawdą. Nie polecam pracy w Warszawie Rksi piszą tylko maila i wymagają lecz gdy o cos sie ich prosi to nigdy nie maja czasu zero pomocy ( co innego piszą w ofercie pracy) lub jak pewna pani rks jesli sie jej podpadnie leci na skarge do A.ż i ajent jest zwolniony.Szkoda ze Prezes nie widzi co wyrabiają jego pracownicy ja jescze troszkę i sie żegnam i zaczynam normalną pracę w normalnej firmie bez wyzysku. A stawka wyliczona ok 5 zl na godzine jest tragiczna i oni sie maja za taka poważną firme ...smieszne.

mnich

Prawda o pracy ajenta jest taka, że ciężko pracując, to znaczy ponad 200 godzin w miesiącu w tym prawie każdą sobotę i w niedzielę, zatrudniając na pełny etat jednego pracownika, wykonując grzecznie wszystkie polecenia centrali i RKS-a, mając dobrą lokalizację, można zarobić na czysto w okolicy średniej krajowej. Czy to dużo na taką ilość godzin pracy? Moim zdaniem nie. Ponadto cała działalność ajenta wiąże się z odpowiedzialnością za towar a co za tym idzie ciągłym pilnowaniu, żeby nikt nam nic nie ukradł, zarówno pracownik jak i klient. A ludzie jak wiadomo niestety kradną na potęgę. Jak coś zginie to wtedy obciążasz pracownika a ten z kolei pracując za głodową pensję (a większość tak pracuje, bo nie stać cię, żeby mógł zarabiać więcej) nie chce się na to godzić i odchodzi. I zostajesz człowieku na lodzie i tyrasz po 13-14 godzin dopóki nikogo nowego nie znajdziesz, bo przecież sklep musi być otwarty a nikogo nie obchodzi, że jesteś sam. I tak w kółko. Polska jest w Europie w czołówce krajów, gdzie jest najwięcej punktów handlowych należących do sieci Lagardere Travel Retail. Z czego to wynika? Nie z tego bynajmniej, że tak się świetnie rozwija nasza gospodarka, ale z tego, że w krajach rozwiniętych typu Niemcy, Anglia czy Holandia niemożliwy jest taki wyzysk jak u nas.

aaa

Ludzie omijajcie ten syf z daleka. Traktują ludzi jak niewolników ta firma to jakaś porażka i śmiesznie małe wynagrodzenie. Widzieliście ogłoszenia w sprawie ajenci? Czemu tak chętnie wezmą Ukraińców na ajentów? a no dlatego bo będą im płacić grosze a Ukrainiec będzie robił jak niewolnik. Człowieku jak szukasz normalnej pracy to Lagardere Travel Retail NAPEWNO NIE JEST DOBRYM WYBOREM!!!!!!!!

Była Ajentka

Witam wszystkich. Niestety ale te negatywne opinie to sama prawda. Prowadziłam salon 5 lat ale w końcu dałam sobie spokój. Ile można robić za "murzyna"? Prowizja była taka że chyba więcej zarobie na produkcji i mniej się napracuje. Jak ktoś chce być ajentem to musi liczyć się z tym że to nie ajent zarabia pieniądze, to centrala je zarabia. Tyrasz jak wół, obsługujesz 1500 różnych usług a z centrali i tak dostaniesz maila żeby podkręcić obroty i żeby więcej kasy z klienta doić. KRS to w ogóle ludzie widmo. Czają się gdzieś pod sklepem obserwują, czasem wejdą na kontrole i tak samo kontakt z nimi przeważnie przez maila. a jak ty czegoś od nich potrzebujesz to udają że cie nie znają. Ja przy 300-400 klientach + lotto + Western union + DHL miałam 5020zł. po opłaceniu pracownika, podatków i zusu to jak już pisałam wcześniej na produkcji idzie więcej zarobić. Więc ja już jestem wolna i mam teraz dopiero życie bez stresu.

@Była Ajentka

Ale 5 tyś netto już dla Ciebie po opłatach?

heh

prowizja +- 4-8 tys netto ; w zależności od lokalizacji przy 300 klientach + lotto +- 8 tys-tu powinno zasuwać 3 chińczyków, bądź w warunkach zgodnych z KP - 4 osoby (urlopy, L-4, UŻ). Każdy umie liczyć - najlepiej robi to zarząd. Kompetencje centrali na poziomie lat 90 tych. RKS-i- wybiera ich zarząd (ten przed chwilą wspomniany - więc jest jak jest). Odpowiedzialność za towar - 100% ajent. Ps. zastanów się, zanim kolejny raz weźmiesz gazetę nie płacąc

Zostaw merytoryczną opinię o Lagardere Travel Retail Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Lagardere Travel Retail Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Lagardere Travel Retail Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.