Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.

Opinie o Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.

Justyna

Tak..jest to osoba która nic nie potrafi ale ma poparcie jednej osoby w centrali a najlepszse ze reaszta ludzi w centrali też jej nie znosi ale akceptują ja ze wzgledu na tzw.plecy. Szkoda ze tych co byli ok dla nas juz nie pracują a reszta nie potrafi z nami ajentami normalnie rozmawiac i zapominają że to my pracujemy na ich pensje. ..

Jacek

Jeżeli w tej firmie pracują tacy ludzie jak pani która daje za wszystko kary i ma poparcie zastepcy dyrektora to zawsze będzie źle w tej firmie szkoda tylko ze dział HR roztacza dziwne poglady ze firma nie daje kar a kary jak byky tak sa tylko wpisują nam inne powody takiej kary do faktury...i nie ma co się łudzić coraz mniej ludzi kupuje gazety wiec z naszych - salonów - robią bazary z badziewiem z chin lecz z cenami z kosmosu..

AGNIESZKA

Podpisałam umowę z nimi. I Bardzo, bardzo, tego żałowałam. Nigdy nie pracowałam tak dużo za tak małe pieniądze. Na szczęście już jestem wolnym człowiekiem. ODRADZAM WSZYSTKIM!!!!!!!! CZYTAJCIE OPINIE BO TEŻ W NIE NIE WIERZYŁAM!!!!!!!

Byłam pracownikiem w InMedio w szpitalu na szaserów w Warszawie, niestety ale była to moja najgorsza praca w życiu. Na każdym kroku mobbing ze strony kierowniczki Katarzyny o to jak bardzo spowalniam pracę lokalu itp.. W lokalu niejednokrotnie były sprzedawane nieświeże produkty, w tym np. parówki do hot dogów. Nie zapomnę wspomnieć również o szefowej Aleksandrze która tylko myśli za co i w jakiej wysokości karę finansową wlepić tym razem. Niestety kierownictwo pominęło się tutaj z powołaniem i nie wiedzą kto na nich pracuje i do kogo trzeba mieć największy szacunek. ODRADZAM!

XYZ

No to widzę że trafiliśmy na tę samą kobietę. Za mój okres pracy w tym lokalu pensja wyniosła 0zł... A winne wszystkiemu były właśnie kary z powodów wyssanych z palca. Współczuję wszystkim przyszłym pracownikom użerania się z tą babą...

Recepcjonistka

Dość szybki kontakt i umówione spotkanie.

Była to rekrutacja wewnętrzna, więc pytania były dla mnie śmieszne. Pytanie czy już złożyłam wypowiedzenie lub czego oczekuję od nich jako od nowego pracodawcy (w żaden sposób nie byłby to nowy pracodawca, ponieważ jestem zatrudniona w tej firmie od kilku lat…), jak często używam w pracy angielskiego pracując na międzynarodowym lotnisku i obsługując klientów… polecam przeszkolić najpierw osoby zatrudniające innych, a dopiero szukać osób na inne stanowiska. Po tygodniu miał być feedback, ale chyba ktoś o mnie zapomniał.

Były INM

W tej firmie jest naprawdę źle i odradzam wszelką współpracę z nimi. o innych pracodawcach są przynajmniej mieszane opinie a tu? Same złe... i prawdzie.

jaa

jakieś opinie od osób pracujących w centrali? taki sam wyzysk?

niewolnik

W większości kiosków nigdy nie zarobisz normalnych pieniędzy gdyż prowizje tak są wyliczone ,że nie ma szans. Te dobre są dla swoich a całkiem złe dla nowego mięsa armatniego . Generalnie ryzykownych dla ajenta usług jest bardzo dużo od WU , rejestracje Prepaid ,opłatę rachunków, Lotto i doładowań kart miejskich nie wspominając o kradzieżach co nie ma żadnego odzwierciedlenia w prowizji. Zatrudnić i przyuczyć człowieka do wymaganych usług jest ciężko i zajmuje to dużo czasu. Dlatego przestrzegam wszystkich nowych , bo kokosów nie ma a praca trwa po 16 h przez 364 dni w roku.

@niewolnik

Ale można oszukiwać klientów, tak jak robi to panienka w saloniku w pobliżu wejścia na perony na Dworcu Centralnym w Warszawie. Nie wydaje paragonu, oszukuje na pieniądzach i struga głupią idiotkę.

Aga

Premia uznaniowa jest jak uzyskasz tajemniczego na 75% ale to nic, musisz jeszcze mieć lepszy dany miesiąc w roku 2016 niż ten sam w 2015. Więc jeżeli pracowało sie na najwyższym poziomie w poprzednim roku to w tym zarąbiście ciężko ci wyrobić wyższą normę. Więc premia uznaniowa raczej odpada. Jesteś uzależniony od tego jak ludzie kupują a nie jak pracujesz!

meggy
@Aga

Gdzie dają premie za tajemniczego obsłużonego na 75%?

Lolo
@Aga

Teraz trzeba mieć 85% z TK.

Aga

Ja umowę ajencyjną miałam z nimi podpisaną dwa lata. I były to najgorsze dwa lata w moim życiu. Na pierwszej rozmowie z regionalnym byłam zachwycona tym wszystkim ale po pierwszych miesiącach wszystko się wyjaśniło. Miała byś wysoka prowizja a była a była tak niska że po opłaceniu wszystkiego to ledwo mi starczało do pierwszego. Wydawało mi się że jak bierze się coś tak odpowiedzialnego od tak "porządnej" firmy to ajent będzie miał spokojną głowę o wypłatę. Nic bardziej mylnego... Zapewniali że będą pomagać we wszystkim, a pomagali tylko wyciągać pieniądze z mojego portfela. Pracując ponad 250 godzin miesięcznie w normalnej pracy to bym zarobiła konkretne pieniądze. Pff.... Nikt by mi tyle nie pozwolił pracować. A w Inmedio praca nigdy się nie kończy. Owszem można zrobić tak że zatrudniasz 3 osoby i one pracują za ciebie, ale zapomnij o takim rozwiązaniu bo nie starczy ci pieniędzy na wypłaty. Jedynym rozwiązaniem jest zatrudnienie jednego pracownika który wyrobi 160godzin, a ty walisz resztę. Ja już 3 miesiące nie prowadzę tego salonu ale codziennie przejeżdżam kolo niego jak jade do pracy i śmiać mi się chce jaka ja głupia byłam że dałam sie na coś takiego namówić. Teraz mam spokojną prace, wyrabiam maksymalnie 160 godzin, znowu zaczełam zarabiać pieniądze i co najważniejsze ODZYSKAŁAM NORMALNE ŻYCIE I ŚPIĘ SPOKOJNIE.

Naiwny ajent
@Aga

Szkoda, że ja tego nie poczytałem wcześniej. Jestem frajerem, który dał się nabrać i podpisał z Inmedio umowę. Zresztą do dziś (a minęło już ponad miesiąc czasu) nie otrzymałem podpisanych egzemplarzy umów. Po miesiącu okazało się, że nie ma mowy o możliwości uzyskania uzgodnionej na spotkaniu rekrutacyjnym prowizji. Po opłaceniu ZUS, podatków, pracownika itd. pozostało mniej niż dostaje kasjerka w Biedronce. A odpowiedzialność ajenta ogromna i jeszcze mnóstwo biurokracji. Tak więc ajent to jeden etat do obsługi dokumentów i korespondencji, której od liku wpływa codziennie z centrali, a do obsługi klientów trzeba zatrudnić co najmniej 2 pracowników w PSD otwartym codziennie w galerii handlowej. Zupełnie nieopłacalne to zajęcie. Już wypowiedziałem im umowę, której zresztą nadal nie mam z ich podpisami.

TajemniczyAjent
@Naiwny ajent

Sama prawda byłem ajentem hdsu i juz nigdy skarby nie chce żadnych Inmedio ,ząbek itd.TYLKO W TO NIE WCHODZCIE BO Z TEGO NIE MA KASY .

Tola

po co się wypowiadają osoby które współpracują z firma na całkiem innych zasadach niż Ajent.Współpraca bezpośrednio z centralą na zasadzie firma np.ruch z firmą Lagardere wygląda zupełnie inaczej.Wypłata ma być wypłacana do 10 każdego miesiąca ale jak 10 wypada w sobotę to zapomnij żebyś miał przelew dzień wcześniej. wkurza mnie obniżanie prowizji rozliczanie zwrotów gazet przez jakiś chory system i znieczulica ze strony centrali jak zgłaszasz że coś jest nie tak pozostawiają Cię samemu sobie, a na szkoleniach opowiadają bajki że oni są po to żeby Nam pomagać.

sad but true

samochody sprzedawane przez handlarzy też zazwyczaj ładnie wyglądają a w większości są bite i to porządnie. Niech to da wszystkim, którzy chcą się związać z Lagardere Travel Retail do myślenia.

sad but true

A słodycze i leki, które się przeterminują, bo centrala przysyła ci je bez względu na to czy jesteś w stanie je sprzedać czy nie a za które każdy ajent jest obciążany i to po cenach sprzedaży a nie zakupu- to też jest wina ajenta? A kradzieże klientów i pracowników to też jest wina ajenta? Chyba nie do końca. A za to też ajent jest obciążany. Nie wiem jak w innych ajencjach ale przynajmniej do Inmedio poszukują frajerów, którzy będą mieli wszystko na głowie za wcale nie za duże pieniądze. Jeżeli niemal z batem stoisz nad pracownikami i pilnujesz ich na każdym kroku to jeszcze jakoś to wygląda. Jeżeli tylko trochę odpuścisz to masz straty, bo pracownicy najczęściej nie przykładają się do pracy. No bo kto by się przykładał za stawkę 6-8 zł na godzinę. Bo za takie stawki i niższe pracują ludzie w tej sieci.

Re

Wypłaty wcale nie ma, pracujesz za dobre słowo. Z choinki się urwales.

Wik

Do pracownika. Po pierwsze to w żadnej firmie nikt nikogo na siłę nie trzyma. Po drugie piszesz o kradzieży i karze. A czego się spodziewałes nagrody? Wniosek jaki mi się nasuwa to jesteś niedojrzaly do prowadzenia działalności gospodarczej. Sam prowadzę sklep i nie jest lekko ale gdzie jest lekko? Kolejna sprawa prowadzenie dzialnosci to cholerna odpowiedzialność i nie każdy się nadaje a twój przypadek jedynie to potwierdza

Jeżeli ktoś planuje zostać ajentem to życzę powodzenia. Wszystko, co tutaj piszą o niewolniku to prawda. Będą robić z tego kogoś murzyna i rzucać mu kary praktycznie na każdym kroku! Nie zaproponujesz czegoś do zakupu, kara poleci! Wystawisz towar (usunięte przez administratora) ukradnie to będzie kara. Chroniąc towary przed złodziejami chowając je, też będzie kara. Droższy, ale sprzedany towar i biuro wmawia że nie sprzedany, trzeba będzie zwrócić, a raczej zapłacić za niego. Na tym właśnie polega praca ajenta w tej firmie. Wyzyskiwanie go do granic możliwości, cięcie po kosztach i zrobienie niewolnika.

Leszek.

Nie zgodzę sie z ..normalnym..sam pracowalem w psd mieszczącym na stacji metra i warunki pracy oraz temperatura panująca w lato byla tragiczna. Rks nie reagował na prośby o naprawę klimatyzacji lub o krótsze godziny otwarcia ( dwóch klientów na godzine otwarcia wieczorem ) i tak jak ktoś wczesniej pisał z niskim zarobkami to nie kłamał po wyliczeniu czlego miesiaca wychodziło mniej niż najnisza krajowa po opłaceniu pracowników i wszystkich opłat. Moze faktycznie sa psd które przynoszą fajne zarobki i warunki pracy lecz nie osiągnie dla normalnych ludzi ja prosiłem o lepszy psd lecz zawsze była odpowiedzi ze mam sie cieszyć ze mam pracę dlatego odszedłem i na nikogo nie pluje jadem lecz nie byla to praca o jakiej pisali w ogloszeniu.Pozdrawiam.

Normalny

Moi Drodzy, Dla przyszłych zainteresowanych; Podzielcie ilość negatywnych opinii nie licząc tych powtarzających się przez blisko 800 sklepów (podane oficjalnie na stronie Lagardere) które ciągle rosną i wyjdzie wam że wynik. Ta garstka niezadowolonych którzy pluja jadem na HDS czy obecnie LTR to autorzy własnych nie powodzen. Gwarantuje wam że tacy ludzie będą oczerniac każdego pracodawcę, bo ich światopogląd sprowadza się jedynie do jednego "czy się stoi czy się leży to się należy " Otóż rzeczywistość drodzy oplowacze jest inna!

Jacek

Ajent to właściwie nicnie może. ...i widzę ze biuro robi tu niezłą propagandę,. Wiec wyjaśnię. Ajent nie ma urlopu , żadnych dodatkowych bonusów, nie ma prawa cokolwiek zmienić z PSD, nie może zamykać kiosku na siku bo kara, może byc zwolniony z dnia na dzień z byle blachego powodu,jesli sprzedaż idzie do góry lub jest wzrost cen papierosów jak co roku to dostaje aneks i prowizja maleje ☺ a i w każde święto musi pracować ( oprócz psd w galeriach ) .....tak ajent to jest wymarzona praca dla niewolników. Zapomniałem ma pomoc rks i kr ale tylko wtedy gdy ma dostać karę a najlepsze jest Warszawa bo tu zarobki sa największe jakies 5 - 8 zl na godzinę.

Silnoręki

to nie restauracja czy sklep z ekskluzywną odzieżą, żeby musiał mieć renomę. Tu ludzie przychodzą głównie po papierosy i gazety, które mogą kupić prawie w każdym sklepie spożywczym. Tutaj nikt nie patrzy na to czy to Inmedio czy Kolporter czy jeszcze coś innego. Ważne, żeby zatowarowanie było dobre.

Silnoręki

Nie ma czegoś takiego w ogłoszeniu. Zapewniam! Powtarzam raz jeszcze. Ajent nie ma żadnych praw. No może poza tym, że otrzymuje co miesiąc prowizję za swoją ciężką pracę. Poza tym ma tylko obowiązki.

Zostaw merytoryczną opinię o Lagardere Travel Retail Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Lagardere Travel Retail Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Lagardere Travel Retail Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lagardere Travel Retail Sp. z o.o.