Tenneco Automotive Polska

Opinie o Tenneco Automotive Polska

adrian

wielkie oszustwo i zlodziejstwo

Dżony

Poszukaj korporacyjnej strony. Nie ma polskiej wersji.

były

Jak tam na dziale puszek? :))

nieroba
@były

Po staremu :)

były
@nieroba

Pawlica dalej się rządzi, jak mucha w gów...ie ?

4LETNI PR

ROBILECH TAM 4 LATA STAWKA 13.5 I SPAWACZ Z PAPIERAMI CO TYDZIEN WIEKSZA NORMA BYLA SOBOT ZERO A WYPLATY 1900-2000 MLODZI PO 4 MIESIACACH BEZ SOBOT MAJA 1700+- A ROBIA TYLE W TYDZIEN CO DOSWIADCZONY W DZIEN I JESZCZE TY BEDZIESZ TYM NAJGORSZYM ZE NOWEJ JESZCZE WYZSZEJ NORMY NIE ZROBILES OBOZ I OSZCZEDNOSC NA LUDZIACH O BRAKU SZACUNKU I WYROZUMIALOSCI NIE WSPOMNE WAZNE ZE UCIEKLEM Z TEJ FIRMY I W KONCU PSYCHICZNIE ODPOCZYWAM

Przebieg samej rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona z "zastępcą" menagera oddziału była na zasadzie "co ja tu robię i dlaczego ja". Po rozmowie dostałem pracę. W myśl, tego co mówiono jak będzie przede wszystkim wyglądała współpraca, rzeczywistość już była inna. Można dużo wymieniać, ale na porządku dziennym fałszywe uśmieszki i fałszywe intencje brały górę, w które człowiek wierzył a za plecami się "słuchało". Zero wsparcia z strony kierowniczej, jak i brygadzisty... przepraszam za pomyłkę "brygadzisty", bo nawet on czy to stanowisko hotshake, biax czy thermoschock - każdy miał swojego pupilka, który za niego zrobi całą robotę - plus - swoją. Tak. Taki właśnie pracownik robi w dosłownie biegu całe 8h bo pan "brygadzista" musi: wypić kawę, odpisać całej rodzinie na FB, zrobić swoje fuchy :) oczywiście o 14:30 się wielce dołączyć do roboty bo kolejny pseudo "kierownik" zejdzie na dół "zobaczyć" co się dzieje - czyt: Pochwalić się filmikami z rolek FB :) O Menagerze już nie będę wspominał bo osoba na jednym z większych stanowisk w REC, przychodząc na "dół" chcąc zawołać pracowników mlaszcze i cmoka (tak, tak samo woła się psa.) no raczej nie powinna. Gdy pod koniec pierwszej umowy na czas określony, zapytawszy się czy jest możliwość podniesienia stawki (21 zł brutto) usłyszałem - "i tak ci za dużo daliśmy". To co? Człowiek ma pracować za darmo, mając na utrzymaniu rodzinę? No ale niech mu jest. Fan tekstu "...za (usunięte przez administratora)" najwyraźniej. Jak bym mógł zapomnieć! Jak się da swój pomysł na ulepszenie lub zaoszczędzenie kosztów, jest się wysyłanym na czyszczenie zbiorników paliwa z wszelakiego (usunięte przez administratora) Miałem "przyjemność" i ubranie robocze poszło do wyrzucenia. W zasadzie dużo by mówić. A na koniec dodam, że o kończącą umowę pytałem się 10x. kończyła się w połowie miesiąca. Przeddzień, złożyłem wizytę w biurze, pytania/odpowiedzi? umowa mi się kończy, jak to robimy w końcu?/a czy ja wiem? a jak byś chciał? chciałbym pracować dalej/no nie wiem, nie wiem (20 min później) no nie przedłużymy ci. Także no. SERDECZNIE dziękuję kierownictwu REC Testing, że miałem "możliwość" znalezienia nowej pracy bez 3.5 miesięcznego bezrobocia bo na stanowisku "kierowniczym" zasiadają ludzie patrzący "interesów ludzi i o to walczą". PS: Fuchy i własne pomysły realizujcie na swoich warsztatach : ))

Zmieńcie kadrę w tym dziale i zróbcie porządek z "klikami". Niech każdy zarobi na swój chleb a nie kosztem kogoś :) A pytania na rozmowie? Dlaczego jest para na kuflu piwa w lato, Jakim jeździsz autem, Kogo tu znasz, Wychodzisz spod prysznica, jak się wtedy czujesz Także poziom fest jak na stanowiska obsługujące całą europę i nie tylko :))

ass

Stanowczo odradzam, (usunięte przez administratora)- Praca nie jest ciężka, ale normy są tak nabite że nie można iść do ubikacji czy w spokoju na minute "odetchnąć". Zdaża sie że na lini jest nawet problem z napiciem sie wody.. Do tego napoczatku bardzo dużo wiedzy do zapamiętania, a gdy sie ocoś zapytasz brygadzisty zaczyna burczeć coś pod nosem bo zajmujesz jego cenny czas...Od majstrów pytania to tylko "ile tego najechaliście" i bez względu na wszystko zaczyna się drzeć "czemu tak mało". Trzeba za przeproszeniem zadupiać jak osioł bez tchu za 9 zł brutto. Ludzie nawzajem na siebie donoszą, na lini koledzy a tylko czekają na moment w którym będzie mógł iść do biura i podkablować. Praca dla ludzi którzy mają mocne nerwy lub ich kompletny brak. Poprostu amerykański (usunięte przez administratora) umieszczony w Polsce gdzie Polak Polaka gnoi.

zniesmaczony

Socjal jest. Natomiast jest kompletna rozbieżność pomiędzy tym co się mówi na rozmowach a tym co później jest w praktyce. Dotyczy to nawet tak podstawowej sprawy jak ustalona wcześniej stawka czy zakres godzinowy. Jedno wielkie oszustwo - nie wiem jak kierownictwo może na siebie patrzeć w lustrze. Jest bardzo duży przemial ludzi z tego powodu...

linux

Witam, jak wygląda fundusz socjalny w tenneco??

Cziko

Tenneco.Hm. To korporacja. Ciągle coś podpisujesz , żeby im papiery pasowały. Wolą cie zwolnić i nowego zatrudnić bo robota nie jest skomplikowana . Wieczne audyty. Kasa ? Pod agencją 1,5 roku potem może cie tenneco wezmie. 9,30. Po miesiącu 9,80. Po 3 10,50.

Niwek
@Cziko

To prawda co napisał Czikoa? . Ze wola Cię zwolnić bo robota nie jest ciężka ? .Jak to jest w tym Tenneco ? .

PanKutach
@Cziko

Jeżeli po 3 miesiącach dostałeś 10,50 to znaczy że nadal zapi... na pile , albo aplikujesz wate do puszek bo na nic wiecej sie nie nadajesz

tofik

Praca kobiety nie różni się wogole od pracy mężczyzn. Normalnie na 3 zmiany a najwięcej kobiet jest na dziale rur, jakości i na magazynie. Zarobki różne to jest zależne od tego jak cie oceniają. Jedynie lepiej traktowane kobiety są takie co daja (usunięte przez administratora) całemu tenneco hah a takich jest wiele!

niunia

I to nie tylko on wiecznie nacpany xD

nono

powiesić przełożonych na gientarkach i całą bandę przy spawac do tłumików i podpalić tenneco.

tenneco

Mówie nie dajcie si (usunięte przez administratora) jebnijcie tym wszystkim.

ona

Hej, Mam pytanie odnośnie pracy w tenecco. Jak wygląda praca dla kobiet? Na jakim dziale pracują? czy i jakie są zmiany dla Kobiet, no i najważniejsze jak traktuje się kobiety w tym zakładzie i jaka jest stawka i jak wychodzi miesięcznie pensja??? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, piszcie kobietki jak to czytacie :) Panowie jeśli orientujecie się jak to wygląda także proszę o odpowiedz.

Robot
@ona

Kobieta jest w stanie zarobić nawet 2 tys na rękę . To zależy od wykształcenia . Są przyjęcia do Tenneco .

@ona

Nie sugeruj się opinią robota, znajoma robi na hali quality wall czy jak sie to tam pisze i po 4 latach zarabia 2200 z 3 sobotami :)

ppp
@ona

Pracuję w Tenneco kilka lat i zastanawiam się ile jeszcze wytrzymam. Jest coraz gorzej i to nie tylko na produkcji a na wszystkich działach. Wymagania coraz większe a pensje stoją w miejscu. Na dodatek powoli likwidują soboty i prawdopodobnie od nowego roku zostanie goła pensja bez możliwości dorobienia w soboty. Dyrektor już nie raz wspominał że chce doprowadzić do wolnych weekendów bo w weekend ludzie mają odpoczywać. Jest to żenujące ponieważ wiadomo że w soboty nikt nie chodzi do pracy dla przyjemności tylko żeby dorobić do kiepskiej pensji.Po nowym roku już ma nie być wcale sobót lub sporadycznie. Aż przykro że firma przynoszące tak wielkie zyski nie dba o pracowników i z tego co obserwuję to zwalniają się nie tylko osoby świeżo zatrudnione a również stara gwardia co ma doświadczenie. Wszyscy wiedzą że chodzi tu o pieniądze bo nikt nie chce wiecznie szukać pracy i każdy wolał by stabilizację. Jest od dłuższego czasu coraz gorzej a ostatnio tragicznie, a ilość zwalniających się pracowników mówi sama za siebie. Słyszałem opinie że zwalniają się osoby co im się nie chce pracować lub że duży zakład to też i rotacja duża. Nie prawda. Ludzie zarządzający firmą nie dbają o pracowników i robią z nimi co chcą bo wiedzą że za bramą czekają nowi. Pewnie że czekają ale to są osoby nie doświadczone w które trzeba wpompować kupę czasu na szkolenia a to również kosztuje. Po miesiącu lub kilku miesiącach ta osoba widzi jak to wygląda i się zwalnia. Co dalej? Idziemy za bramę po następnych :) Wystarczy posłuchać inteligentniejszych mistrzów jak narzekają że nie ma kim robić bo wszyscy dobrzy operatorzy albo się zwolnili albo mają taki zamiar a nowi nic nie potrafią i trzeba ich uczyć. Nie wiem czy to ma sens i dyrektor Michalik wie co na zakładzie się dzieje, ale myślę że doskonale wie bo pewnie też czyta te opinie. Przykro mi że ta firma leci bardzo szybko na dno i ciężko się doszukać pozytywnych komentarzy. Niestety te komentarze w większości są prawdą mimo że duża część jest wulgarna itd. Nie dziwię się że ostatnimi czasy jest dużo zwolnień i ludzie uciekają do Gliwic na strefę lub do Czech pod Ostravę. Tam w większości zakładów 2000zł jest na początek i mają problem ze znalezieniem pracowników bo firm powstało dużo i masa miejsc pracy.Jeśli chodzi o moją opinie to również nie polecam firmy Tenneco Rybnik również kobietą bo Was drogie Panie wcale lepiej nie traktują a zarobki macie mniejsze niż faceci :) Lipa Panie Michalik, lipa. Tenneco to jest (usunięte przez administratora) ze zbyt niską płacą jak na taką pracę i teraźniejsze czasy. Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia w poszukiwaniu nowej pracy a po nowym roku pewnie zrobię to samo.

Nick jak nick
@ppp

Nic dodać i nic ująć. Od początku do końca prawda. Tenneco to już upadająca firma a nie rozwijająca się jak gdzieś na tym forum czytałem. Po trzech latach pracy 12,50 za godzinę ? :) I nie jestem żadnym Janem tylko praktycznie po dwóch miesiącach pracy zostałem operatorem na rurach. Z tego co wiem to wszyscy mają na produkcji podobne stawki. Chyba że ktoś pracuje kilka lat dłużej to może ma kilka groszy więcej z podwyżek inflacyjnych które są raz w roku i to około 40 gr. Ogólnie firma płaci na godziny a praca jest w akordzie. Kiedyś słyszałem w TV i to Polskiej TV :) że w Polsce średni zarobek na godzinę to 17zł. Myślę że Tenneco bardzo,bardzo tę średnią zaniża i nie jest to dobry pomysł zatrudniać się w tej firmie. Bardzo mało ludzi tu pracuje dłużej jak dwa lub trzy lata.Większość nie doczekuje czasu przejścia pod Tenneco. Nawet jakoś specjalnie im się nie dziwię :)

Reul

Kiedy sa przyjecia do Tenneco ? Wiadomo coś juz ? Z góry dzięki za odpowiedź .

On

Lepiej pracować w Tenneco Rybnik czy jechać do Niemiec i tam pracować za jakieś 1060 euro ? . Pozdrawiam .

@On

Pisząc tego posta użyłeś kolego zwojów ;) ? w Niemczech bez problemu można zarobić od 4 do 5 tysięcy , a w tenneco ile 2 tyś z 2 czy 3 sobbotami? :) Większość wybrałaby Niemcy ;)

notturno
@On

Czy znasz jakiś przypadek PRACY za 1000 ojro??? Opiekunki mają po 1500-1700,więc nie pitol smętow.

Serum
@arab

Ja uważam ze w tenenco jest patologia jak brygadzista ktory niczym sie nie interesuje na zmianie zostaje majstrym NP z PORSCHE brygadzista dawał telefon pracownikowi ktory jak byla awaria dzwonil po elektryka czy robociorza a sam brygadzista siedzial w biurze i mial na cala linie wyrobane co za kierownik akceptuje jego awans czy dyrektor

nick
@arab

Jeśli nie masz konkretnego zawodu czy też studiów to podnieś swoje kwalifikacje o kursy zawodowe np: -spawacz ale to drogi wydatek (a bez pracy na raty nie weźmiesz) -wózek widłowy + kurs na magazyniera jedź w świat zdobywaj doświatczenie a później wróć jeśli będziesz chciał wrócić.

7 lat w tej firmie

Witam pracuje w tenneco w Stanowicach , i co moge powiedziec to że kokosów nie zarobicie , norma musi być a majster głupkowato się pyta ile macie najechane i dlaczego tak mało . A gości od BHP to czysty kretyn , powienni go zgwałćić i powiesić za jaja , tak samo jak kierownika DMK łysego palanta . Wymieniam , zydorek , lang , grochla , burek , unikać tych ludzi , bo to (usunięte przez administratora) Grochal i Burek to karierowicze . Burek pracował w morando z grochlą , Burek ma brata co mu załatwił posadę majstra na stanowicach i grochlę wzioł ze sobą , Taka patologia .

xxx

skuter co na rurach pracuje dalej wiecznie naćpany chodzi ?

arab

Konfidentów jest pełno niestety, gdzie sie nie odezwiesz tam cie podje...:) a kierownika puszek Pana Tura..J szczególnie, ostatnio łazili z kierownikiem i mieli problem,że żaden spawacz nie potrafi ustawić spawarki , pytanie nasuwa się samo, czemu nie zatrudnią ludzi z kwalifikacjami którzy mają pojęcie i papier na spawanie, ah zapomniałem za drogo by ich to wyszło :)))

ciekawski
@arab

czy mowa jest o panu p. turaju?

@ciekawski

Tak :)

ciekawski
@arab

dzięki za odpowiedź, miałem niestety te przyjemność poznać człowieka prywatnie i widzę że to taki typ człowieka i prywatnie i w pracy, dobrze wiedzieć, że to o nim mowa, bo miałem składać papiery do tenneco, a wolę na niego nie trafić ponownie...

@ciekawski

Kozak ale tak na prawde Piz... nie skoczek :) mam nadzieje, że tenneko plajtnie, albo w końcu ktoś z robi z nimi porządek bo ta firma to jedno wielkie dno, i szkoda mi tych ludzi którzy boją się zrobić dym, fakt faktem rodzina,pieniądze za coś trzeba żyć ale żeby pozwalać sobie na takie traktowanie i warunki to po prostu horror

boniek

wysadzić tenneca w powietrze razem z poj.ebanymi faszystaami tego zakladu czyli pupili konfidentow znecaja sie nad ludźmi ,zróbcie pracownicy porządek bo to siie nie zmieni.

wkur..ony

Ludzie sami dajecie się jebać po pierwsze powinni wszyscy pracownicy powiedzieć stop mobbingu i temu wszystkiemu bo inaczej bedzie gorzej i nic sie nie zmieni.

Zostaw merytoryczną opinię o Tenneco Automotive Polska - Rybnik

• Jak się pracuje w Tenneco Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Tenneco Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 353.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tenneco Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 277, z czego 27 to opinie pozytywne, 110 to opinie negatywne, a 140 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tenneco Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Tenneco Automotive Polska napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tenneco Automotive Polska