Arvato Polska

Opinie o Arvato Polska

Strykow

Zapewniamy rynkowe wynagrodzenie jest w ogłoszeniu. Raczej to co państwo gwarantuje.

DC8

Pomijając fakt, że już o 2 miesiące przesunęli podwyżki dla specjalistów.

Dziś została dodana oferta dla specjalisty ds. obsługi systemów WMS. Doświadczenie widzę ze jest mile widziane co załatwia pierwsza sprawę mojej rekrutacji, bo go nie mam. Piszą o aktywnej roli w testach systemowych. Możecie mi je opisać?

Pracownik 14

Tak jest usuwana ale u nas na 14 jest spoko.Fajni liderzy i liderki. Polecam tym co szukają pracy i nie marudzą, na innych jak jest nie wiem ale słyszałem że beznadziejnie.

@Pracownik 14

Cześć, ale to można sobie tak konkretnie wybrać na co się trafi? Jakbym teraz szedł na magazyniera to już na samej rozmowie mogę powiedzieć, że chce na 14 iść i tak mnie po prostu przydziela? W ofertach takich szczegółów to już nie ma

Pracownik 14

Niestety nie różnie są przyjęcia nie można wprost powiedzieć na jaki 14 to jest Sycowska Poznań w ogłoszeniach jest napisane gdzie potrzebują. Na 14 staraj się na dział rozmieszczania towarów jeśli by się dało wybrać .

Pracownik arvato

Ja tylko chce zapytać gdzie jeszcze jest tak że jak przyjdzie się do pracy w dwa weekendy w miesiącu to jest zapłacone tylko za jeden a jak pracuje się w jeden to nie zapłacą wogule. No jpd co to są za nowe rządy ???? czy liderzy też tak mają płacone? Albo to jedna linia była utworzona gdzie można było pakować bez standardów pakowania gdzie podejrzewam że tam to już nikt na nic nie patrzył czy brudem czy podarte czy wybrakowane wszystko jak leci byle jak najwięcej spakować,i jakość nie sprawdzała paczek. Gdzie na linii obok czerpali się i błędy wpisywali za krzywo naklejone naklejki na papierze. No przecież to jest kompletna bzdura. Arvato zeszło na psy i zrobił się jeden wielki lumpeks gdzie używane rzeczy idą do następnych klientów. Mam nadzieję że nikt tego nie usunie ale tak dla kupujących zastanów się nim kupisz drogie markowe ciuchy w którym ktoś już chodził ????????

Pompeo
@Pracownik arvato

Płaca za trzeci roboczy dzień w weekend. Symbolicznie bo grosze dają.

Były Lider

Byłem Liderem i żal mi ludzi tam pracujących, żeby zarobić. Starali się zawsze zrobić więcej, żeby dostać premię, i wtedy wchodzi analityk i jak za dużo dajesz z siebie przeliczają to w tabelkach tzw nową średnią + 10% na zachętę i buch mamy nowe normy, bzdury typu jakieś owocowe dni, Gemba na siłę, rozmowy 5 na 1, no i do przesadyzmu 5 S, a później wynikają z tego tylko i wyłącznie problemy. Kontakt z operacyjnymi ok, natomiast powstanie instytucji kierownika zmianowego to jakiś żart żartów. Słoma w butach. Za dużo mówisz, a jesteś dobrym pracownikiem to Ciebie zniszczą, nie zgadzasz się z nimi to Cię zniszczą, chcesz coś według nich za dużo to Cię znowu zniszczą. Polecam pracę, żeby potwierdzić to co tu napisałem. Szkoda bo ta firma miała kiedyś potencjał.

Szkoda...
@Były Lider

Jestem zwykłym pracownikiem, przez brak porozumienia z liderami niedługo opuszczam to toksyczne miejsce. Wbrew myśleniu liderów - mam wykształcenie, do (usunięte przez administratora) na magazynie zmusiła mnie sytuacja życiowa, w końcu żadna praca nie hańbi. U mnie kierownikiem zmiany jest naprawdę świetny człowiek i tylko na niego można liczyć, zawsze ma czas porozmawiać i dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Dobrzy liderzy zostali przeniesieni na inne magazyny lub sami odeszli. Firma stosuje groźby, wciska ludziom kity i myśli że ktoś w to uwierzy. Kiedyś tak nie było, na swojego lidera można było liczyć, normalnie porozmawiać, zgłosić jakieś uwagi. Teraz nikomu nic się nie chce robić, jeszcze marudzą, że opinie źle wyszły i tak nie robią nic, by to zmienić. Liderzy traktują ludzi w zależności od tego czy prawisz im komplementy czy nie, nie wiem skąd takich biorą. Nie mają podejścia do pracowników, ulubionym wybierają najlepsze procesy bo pupilek nie zrobi normy, a jak zgłosisz że robisz coś za kogoś to tylko "tak wyszło" albo "to wina systemu" i w nagrodę traktują cię jak śmiecia i dają cię tam gdzie nikt nie chce chodzić. Spm nie lepsi...

Nie wprowadzaj ludzi w bład
@Były Lider

Nie możesz tak jednoznacznie mówić, że dany magazyn jest zły. Serio? Wszystko jest złe? Są elementy dobre, które działają i są rzeczy do poprawy. To normalne. Takie jest życie. A ty jesteś dobry czy zły? Potrafisz tak odrazu odpowiedzieć? Czy raczej, to zależy...

Były już od dawna

Byłem Liderem i będąc w strukturze liderów widziałem tylko zadufanych w sobie ludzi, kłamliwych, fałszywych oraz widzących tylko excela a nie ludzi pracujących na kawałek chleba. Wspaniali ludzi albo sami odeszli albo nie przedłużono im umowy. Arvato powoli kończy swoją działalność bo wielkie korporacje zrywają dotychczasowe umowy. (usunięte przez administratora) jako pierwsze pokazało, że może samemu stworzyć coś co będzie normalne. Nie polecam nikomu (usunięte przez administratora) w firmie Arvato, gdyz panuje TOKSYCZNA atmosfera Lider-jakość - operator.

A Tobie Hola jak się pracuje tam? Spoko ludzie chociaż są przełożeni rozumiem kiepscy?

Czy przyjmują teraz do pracy na magazynie?

Nie warto
@Zainteresowany

Arvato upada. Magazyny są zamykane, ludzi wyrzucają na inne magazyny - tam też nie ma co robić, niszczą zgrane grupy, ludzie powoli sami się zwalniają, bo mają dość toksycznych liderów i atmosfery. A nawet gdyby były przyjęcia - poczytaj komentarze, naprawdę nie warto. To co jest tu napisane to i tak jest niczym w porównaniu do tego co się dzieje w firmie - prawdziwe komentarze są usuwane. :(

Pickpack
@Nie warto

Dokładnie. Firma nie potrafi zapewnić pracy na 8h dla stałych pracowników i sugeruje wcześniejsze wychodzenie do domu, za które nikt nie zapłaci, ale ludzie z agencji na zlecenie są zamawiani. Po co skoro nie ma co im dać do roboty? Oni mieli być tylko wsparciem gdy jest dużo pracy, ale widać teraz firma bardziej o nich dba żeby wyrobili sobie godziny niż o stałych pracowników. Nie wspominając o jakichś układach miedzy pracownikami z agencji, a liderami z Arvato żeby ich mimo wszystko zamawiać.

HM8

Powoli męczy mnie już tam praca bo z czym nie pójdę do liderów to oni nic nie wiedzą. Zawsze wysyłają do kogos innego albo mówią, że się dowiedzą ale z odpowiedzią już nie wracają. Pochwalić mogę jednego z analityków, który zawsze mi pomaga kiedy tylko się go o coś zapytam. Nie robi jakieś miny niezadowolenia, że ktoś go o coś zapytał albo jakby za karę musiał za mną rozmawiać. Mam nadzieję, że kiedyś się tu polepszy bo robie tu już kilka lat i z niektórymi osobami można normalnie porozmawiać i być traktowaną jak człowiek a nie robota co ma robić tylko wydajność

Od tedy kiedy chcesz wiedzieć jaką masz normę za przepracowany miesiąc i dlaczego jest taka słaba premia.

A czemu ma nie pomagać? Pewnie nie wchodzi to w zakres obowiązków ale czy to nie oznacza w takim razie, że miedzy działami występuje w miarę ok atmosfera i ze się wspierają? Chyba ze to tylko w szczególnych przypadkach się dzieje?

Oczywiście może pomóc, chodzi o to że pracownicy nie mają kontaktu z analitykami więc wyczuwam tu ściemę .

Nikt taki
@Gość

Będę wstawiać to do skutku bo usuwają! Boją się prawdy. Oo tuż to. Na akordzie i na pasku jest kolosalna różnica z premią. Tłumaczą, że liczą jakąś średnia. Ale przecież na akordzie jest już ona wyliczona. Wciskają kit i zabierają nam wyrobioną premie.

Prawda
@Nikt taki

Liczą średnia ważoną, każdy proces ma swoją wagę, ale jak idziesz na urlop - potrącają ileś zł z premii, brak słów...

Fakt
@Prawda

To fakt, nawet jeśli coś sobie wyrobisz a nie będzie cię w pracy bo weźmiesz urlop to premia ci spadnie. Wydajność nie jest "zamrożona" na dzień nieobecności co jest absurdem bo dlaczego to ma mieć wpływ na premię. Powinny liczyć się na nią dni pracy bo to wydajność czyli premia za to co zrobiłem będąc w pracy a nie że miałem urlop i to jest zły czyn więc premia mi spada.

@Fakt

Jako przykład podajesz urlop. A są osoby które wcześniej dość chętnie przesiadywały na L4? Może o to w tym wszystkim chodziło? A nie zgłaszaliście tego jakoś, żeby ewentualnie doprecyzować te zasady?

?

a czy ktoś słucha uwag pracowników w tej firmie ? na normy nie masz wpływu , na podwyżki też nie masz wpływu, na premie też nie masz wpływu - ktoś ustali normy,wypłaty,zasady i tak ma być. barometr jest co roku, opinie pracownicze i coś się w tych kwestiach zmienia ?

wójo

a co ma urlop do l4? to co sobie wypracowałem powinnem dostać, a jak choruje to i tak pensja mniejsza za branie urlopu wypłata taka jak za l4 ?

To zgłoś, bo pewnie i tak nikt się nie odważy. Jakiś czas temu na naszym magazynie przyszli jacyś ludzie i pytali o (usunięte przez administratora) i nierówne traktowanie. Kilka wybranych przez liderów (czyli pupilki i osoby które boją się powiedzieć prawdę) osób poszło do nich i powiedzieli że nic takiego nie ma miejsca, żałosne...

Użytkownicy czekają na odpowiedź 55 dni.

Jak wygląda rozmowa w Arvato Polska na stanowisko specjalista ds. jakości? Z iloma osobami się rozmawia? 31 grudnia pojawiło się ogłoszenie.

Cześć, czy mimo tych negatywnych opinii które ostatnio się pojawiały aplikował ktoś może na analityka operacyjnego? Przyszłam tu z ogłoszenia, warunki spełniam, więc myślałam czy by nie umówić się na rozmowę. opiszecie to konkretne stanowisko? ilość pracy będzie adekwatna do płacy?

Insider

Jeśli masz możliwość to raczej szukaj innej pracy. Płaca w arvato jest słaba, benefity jeszcze gorsze (nie rynkowe). arvato twierdzi, że stawia na ludzi, jest to zwykły farmazon, patrzy się tylko na jak największy benefit firmy nawet kosztem pracownika. Są robione wewnętrznie ankiety tzw. baromert - w tym roku wyszedł najgorzej, a firma tylko nabrała wody w usta żadnych zmian na lepsze. Warunki pracy w arvato z miesiąca na miesiąc są coraz gorsze.

AA

Cześć, opiszę Ci krótko stanowisko analityka u nas, wiadomo, że to nie wyczerpuje tematu: analiza danych, raporty - efektywności, metod pracy, z procesów. Proponujesz rozwiązania, raportujesz KPI. Praca w BI i lokalnych systemach, zależy który magazyn. Współpracujesz często z innymi działami, stale z kierownictwem. Praca ciekawa, można się bardzo dużo nauczyć. Angielski będzie potrzebny. Praca na jedną zmianę 8 h dziennie. Analitycy sobie chwalą. W rekrutacji sprawdzany jest Excel- najlepiej umówić się na rozmowę i się dopytać o konkrety.

Żałosne to wszystko

Arvato upada. Zero logiki. Liderzy i kierownicy bez grosza człowieczeństwa, prawdy nie powiedzą, pracowników mieszają, przerzucają na inny magazyn. Część osób z jednego magazynu dali na i zrobili podmiankę z innego. Po co? Nie wiem. Nie liczy się że masz dalej, masz zmienić i koniec. Jak się nie podoba to wiadomo - drzwi otwarte i kop na pożegnanie. Liderów też będą mieszać, będą kłótnie i spory jeszcze większe niż kiedykolwiek. Co tu się dzieje?! Na nikogo nie można liczyć. Grupy będą podzielone, porozrzucane na różne magazyny, bezpośrednich przełożonych (tych fajnych) zabierają by nie można było się dogadać, a i teraz atmosfera jest koszmarna... Losowych liderów pewnie dadzą gdzie indziej bo czemu nie robić zamieszania. Diamenty koszmar, niedługo ma odejść kilku liderów, zostaną ci najgorsi, robią miejsce dla tych po sąsiedzku... Czas uciekać z tego toksycznego miejsca i pomyśleć że kilka lat temu było dobrze, a teraz? :(

Di Si 9

Kieroliderowa hybryda w okularach rządzi, odseparowanie Liderstwa od pracowników w toku, chore spotkania, na siłę szukanie Lidera posród pracowników, najpierw straszy później chce z nimi współpracować jakiś system sztokcholmski chce stworzyć?? Ofiara uwielbiająca swego oprawcę, normy na zawał lub wylew, Liderki są coraz gorsze i coraz bardziej oderwane od świata doczesnego, a wystarczy zadać sobie pytanie: Czy ja jeszcze jestem człowiekiem i mam w ogóle sumienie?!,

A u was można teraz robić zdalnie? Teraz niedawno cos pisali o braku awansu przez jakieś źle patrzenie z oczu. Może jak kogoś na co dzień się nie widzi byłoby łatwiej? :D jest opcja na prace przy logistyce kontraktowej i właśnie w niej piszą o hybrydzie, dlatego ją reflektuję. Polecicie mi ten dział? Jaka atmosfera miedzy ludźmi?

U300

"hybryda" oznacza homeoffice 1-2 razy w miesiącu, jeżeli przełożony wyrazi zgodę, jeżeli nie - stacjonarnie. Atmosfera między ludźmi? Poczytaj opinie. One dotyczą większości działów, nie tylko specjalistów i pracowników magazynowych.

DC15

Nasz mały magazyn to nie jest prawdziwa firma. To jest eksperyment społeczny którego celem jest zbadanie "jak dorośli ludzie potrafią się bawić w przedszkole". Jeśli lubisz być na każdym kroku infantylizowany, chcesz żeby myśleli za ciebie inni, chcesz mało zarabiać i nie chcesz się rozwijać to zapraszam do nas, przyjmiemy każdego. Proszę decydować się szybko, liczba miejsc ograniczona. Kto pracował w arvato ten się w cyrku nie śmieje.

Ktoś tu pisał cos o dobrym patrzeniu z oczu, tamtego tematu nie znam, bo jeszcze tu nie pracuje ale jeśli o dobrym spojrzeniu była wzmianka to jakie są teraz perspektywy na przyszłe warunki? liczę w tym momencie na odzew aktualnie zatrudnionych osób, a najlepiej o dłuższym stażu. bo sam poziom rotacji teraz jak oceniacie?

ar

Porzuć wszelką nadzieję. (usunięte przez administratora), wszystko co tu zrobisz jest źle, każdy ma o wszystko problem. Może i warunki są okropne i pracowników traktują bez szacunku, ale za to wynagrodzenie jest niskie.

HM8

Proszę mi powiedzieć jak to jest, że na jednym magazynie pracują osoby, które teoretycznie nie powinny ze sobą pracować w jednym miejscu. Na linii lider (ka)-pracownik pracują siostry! (usunięte przez administratora) żyje ze sobą w nieformalnym związku co prawda, ale pracują w tym samym miejscu, co może się wiązać z nieobiektywnym traktowaniem pracowników, bo pewnie jedno za drugim stanie w razie jakiegokolwiek problemu. Takie konszachty nie powinny mieć miejsca. Z góry można założyć, że takie osoby będą nierówno traktować innych, mając na uwadze dobro swoich bliskich osób, które tu pracują. Czy podczas rekrutacji nie zwracana jest w ogóle na takie fakty uwaga? Już jest pełno uwag szeptanych między pracownikami, że są tu osoby lepiej i gorzej traktowane, a takie bliskie relacje między współpracownikami tylko dolewają oliwy do ognia i tworzą konflikty. Ktoś to nadzoruje czy jest kompletna samowola jeśli chodzi o zatrudnianie osób w bliskich relacjach z liderami/kierownikami?

Ktoś
@HM8

Rekrutacje i tak są ustawione, zatrudniają ludzi po znajomości, na(usunięte przez administratora) liderzy są znajomymi, spotykają się prywatnie, wstawiają zdjęcia ze wspólnych wypadów/wesel. Kierowników też dobrze znają, nawet jak coś jest nie tak, to kierownik i tak będzie po ich stonie, bo się dobrze znają, a jak powiesz prawdę o firmie to cię zniszczą psychicznie i będziesz siedzieć cicho... Dziwna ta polityka...

Szarak...

Uciekajcie póki możecie, zamykają jeden magazyn, nie wiedzą co zrobią z ludźmi, nie mają za bardzo gdzie ich przenieść, bo jest natłok wszędzie, kolejny też częściowo zamykają, być może kolejna marka wyjedzie w przyszłym roku albo zamkną całość. Już straszą zwolnieniami. Kryzys. Po prostu. Nie będzie co robić a wymagań mają coraz więcej. Szkoda słów...

Dwa
@Szarak...

Możesz mi wytłumaczyć kto cię straszy zwolnieniami? Wręcz odwrotnie kierownicy na każdym kroku informują i mówią że praca będzie nie tu to na innym magazynie.Fakt że kto tam dłużej pracuje wie że praca w Arvato nie ma przyszłości ale żaden kierownik czy lider nie straszy zwolnieniami.I właśnie dlatego nie chce się pracować w takiej formie z takimi ludzi co roznoszą takie pierdoły

Nic nie wart
@Dwa

Nie jestem osobą z komentarza wyżej, ale u nas są liderzy którzy mówią wprost że ludzi zawsze można zwolnić i mówią to z ogromną radością... Jak nie trafiłeś na takich, to gratuluję, u nas (nie podam magazynu) atmosfera jest tragiczna, gdyby mogli to zwolnili by nas od razu, ale odprawy kosztują, dodatkowo robią wszystko byś sam się zwolnił, tylko na to czekają...

Nowa

Ktoś wie jak się pracuje na magazynie nr 9??, jacy są tam Liderzy i kierownicy??

Nie polecam
@Nowa

Już były opinie o jednym kierowniku, który nie jest przyjazny i m.in. robi zdjęcia pracownikom. To tzw. magazyn zwrotowy, sprawdź kilka opinii niżej.

przyszły pracownik 14 s

Jak sytuacja na 14 sycowska? Fajna zmiana?

Pracownikk

Skoro tak Ci źle , to czemu się nie zwolnisz.. tylko odradzasz innym ... Może boisz się że przyjdzie ktoś lepszy kto może zająć twoje miejsce ... Pracuje na tym magazynie od początku , niestety są tutaj ludzie którzy bardzo psują atmosferę pracy . Chodzą między alejkami i na wszystko narzekają .. na liderów , spm ,kierowników .. narzekają na innych pracowników że lepszy towar- pracę ktoś ma itp .. interesują się wszystkim na około ale nie sobą... Gdziekolwiek nie są wysłani to tak są niezadowoleni . Bardzo to źle wpływa na resztę pracowników , jest tylko kilka takich osób ale naprawdę jak z taką osobą trafisz na proces gdzie trzeba współpracować , to ból głowy masz gwarantowany .

Nielubiemalkontentow
@Pracownikk

100% prawdy. Najgorzej trafić w towarzystwo wzajemnej adoracji obserwujące wszystkich wokół i krytykujące wszelkie odmienne zachowania i zdania od własnych. Nie będą robić tego czy tamtego bo nie mają ochoty... Bo najlepiej praca we własnym gronie gdzie można pogadać, w każdej godzinie zrobić przerwę, ma przerwę iść wcześniej i później wrócić i jeszcze mieć pretensje że ktoś śmie się do tego ustosunkować ... Społeczeństwo mamy wybitnie roszczeniowe i leniwe. Na szczęście są też zdrowo myślący ludzie dzięki, którym chętnie się do tej roboty przychodzi .

@przyszły pracownik 14 s

Ja lubiłem tą spmkę wydawała się być miła, sympatyczna, taka pocieszna, dobrze jej z oczu "patrzyło". Możesz spróbowąć przyszły pracowniku sycowskiej, jak się nie spodoba to się zwolnisz i tyle.

Zostaw merytoryczną opinię o Arvato Polska - Poznań

• Jak się pracuje w Arvato Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Arvato Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 366.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Arvato Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 287, z czego 36 to opinie pozytywne, 156 to opinie negatywne, a 95 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Arvato Polska?

Kandydaci do pracy w Arvato Polska napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Arvato Polska