VIVE Group

Opinie o VIVE Group

Afrykański Książe

Zastanówcie się. Czy firma która po dwóch dniach zamknięcia wysyła email o tragicznej sytuacji jest w stanie przetrwać miesiąc? Rozumiem, kiedy taką wiadomość o urlopie bezpłatnym wysyła się tydzień, dwa lub po świętach razem z wnioskiem o upadłość, ale po dwóch dniach? Co to oznacza? Firma która na swoim facebook-u tyle mówi o empatii chyba nie do końca rozumie definicję tego słowa (usunięte przez administratora)

Zrozumcie że jeśli nie podpiszecie to firma ogłosi upadłość. Za miesiąc wylądujecie na bruku.

Niezadowolony
@:(

Jeszcze w grudniu i styczniu, nasza kadra była taka mocna i chciała wszystkim obciąć premie. Teraz proszą, żebym zrezygnował z pensji. No zgroza. W kwietniu powiedza sorry ale zamykamy, nara. Żeby wyjść z twarzą powinni płacić 60% wynagrodzenia.

zz

firma istnieje 27 lat, konta firmowe są pełne pieniędzy. To nie ludzie którzy pracują powinni ponosić koszty. To ludzie właśnie teraz powinni dostać wsparcie od firmy.

Zdzwiony

Święta???? Litości, będą kolejne, a jak zamkną ten i kilka innych zakładów w mieście to ciekawe gdzie pracy szukać Troche logicznego myślenia

Neutralny

Jestem ciekaw czy jutro na zebraniach będziecie zadawać te same pytania co tutaj (co z naszym ubezpieczeniem i kto zagwarantuje nam opiekę zdrowotną w razie 'w'., za co mamy nakarmić rodziny, co z 60% które państwo obiecało pracodawcom ale i pracownikom itp.) bo póki co to każdy jest mądry w piśmie tutaj..

Dlaczego mamy iść na bezpłatny urlop do 10 kwietnia, jeżeli w każdej ustawie pisze, że pracodawca musi nam zapłacić 60% wypłaty. To nie jest sprawiedliwe, ludzie mają różne problemy na głowie, kredyty, wydatki, rodziny na utrzymaniu, skąd na to mamy wziąć pieniądze? Halo

Kr

Na bezpłatnym nie masz placonych składek. Czyli jak zachorujesz nie będziesz mógł iść na zwolnienie i będą cię leczyć.....

Uprzejmy

Decyzja dotyczy wszystkich bez wyjątku.

@Kr

) Wypłacenia wam wynagrodzenia za okres przestoju (często zwanego „postojowym”) – zgodnie z art. 81 Kodeksu Pracy, takie wynagrodzenie jest wypłacane w sytuacji gdy pracownik był gotów do wykonywania pracy, ale nie mógł jej wykonywać z powodu przeszkód leżących po stronie pracodawcy. Sytuacja związana z zawieszeniem działalności zakładu pracy, ograniczeniem jej lub zamknięciem zakładu w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa jest dokładnie takim przypadkiem – nagłej przeszkody uniemożliwiającej świadczenie pracy, która nie jest zawiniona przez pracowników i pracownice. - 60% wynagrodzenia, gdy w umowie nie zostało określone wynagrodzenie wynikające z osobistego zaszeregowania pracownika określone stawką godzinową lub miesięczną.

Neutralny

Masz okazję zadać to pytanie jutro na zebraniu

Obsługa Klienta

Na wstępie, bardzo sympatyczna Pani, konkretne pytania, konkretne oczekiwania. Odezwą się. I tak też się stało. Zaproszenie na dzień próbny na 6h, umowa zlecenie podpisana. Na koniec dnia próbnego pytam, na którą przyjść jutro. Dadzą znać, zadzwonią. No i prócz przelewu za te 6h pracy kontaktu ze strony firmy nie było ŻADNEGO. Uważam, że w takiej sytuacji powinno poinformować się pracownika a nie zostawiać go beż odzewu. Pierwszy raz spotkałam się z taką nieprofesjonalne sytuacją .

Proponuję przeszkolić pracowników z rekrutacji :)

Wwww

Vive jako pracodawca musi nas zrozumieć bo wystarczy że jedna osoba się zarazi i tak nas czeka wszystkich kwarantanna rozumiem że są straty ale straty mają teraz wszyscy nie tylko vive

Produkcja
@Wwww

Jeden już jest na badaniach czeka na wyniki odnośnie Covid19 Zakład powinien być zamknięty dla dobra zdrowia i życia pracownika i jego rodziny

Czy pracodawca może nas wysłać na przymusowy urlop? Zacznijmy od przymusowego urlopu. Pracodawca nie ma prawa wysłać nas na przymusowy urlop z tytułu kwarantanny. Ten czas powinien być traktowany jak przestój w firmie, a co za tym idzie pracownikowi powinna przysługiwać normalna pensja wynikająca z umowy.

Dokładny

Jeżeli przestój powstał z przyczyn niezawinionych przez pracownika wynagrodzenie przysługuje w wysokości wynikającej z osobistego zaszeregowania pracownika, określonego stawką godzinową lub miesięczną, (czyli najczęściej wynagrodzenie zasadnicze), a jeżeli taki składnik wynagrodzenia nie został wyodrębniony przy określaniu warunków wynagradzania – 60% wynagrodzenia.

Kurcze zaklad nam musi placic 60% a nie urlop wypoczynkowy sciagac co to mabyc? Ciekaee co wymyslaa???

Marlena

Jak już coś to 80%

@Marlena

Postojowe jest 60 % według ustawy

Szukam

Jak dorwe tego gościa który mi i koledze zniszczł auto na parkingu iskrami ze szlifierki przy tym budynku to nogi z (usunięte przez administratora) powyrywam z tego co wiem to nie pierwsza taka akcja tego typa kto mu na to pozwala tyle ma czasu wolnego ze łazi jak bezpański pies !!!

Znam
@Szukam

Jest wyznaczona jakaś nagroda za wskazanie tego typa ? wiem który to.

Szukam
@Znam

Nie rób sobie jaj jak wiesz kto to daj znać lakiernik nas sporo skasował za naprawę.

Ją1234
@Szukam

Podobno pracuje na warsztacie to moze odrazu ci pomaluje.

?????
@Ją1234

na którym warsztacie ?

Promnik
@?????

Ja bym bym się nie cackał z tym lumpem odrazu dzwonić na policje bo w firmie i tak mu nic nie zrobią.

Jurek
@Szukam

Nie wiem kto przecież nie js

Parking
@Jurek

Ludzie naprawdę takie rzeczy tam się dzieją na parkingu???? Obok tego budynku starego???? Mam tam miejsce parkingowe, boję się zostawiać tam samochodu, będę stawała przed firmą

Jak każą iść do pracy to znów trzeba strajk zrobić. bo z biur sobie siedzą w pokoikach i maja wszystko gdzieś . chcą iść do pracy to niech siedzą na hali z pracownikami jak każdy ma się zarazić to każdy

Teraz w całej tej sytuacji liczymy na trzeźwe myślenie i zdrowy rozsądek Zarządu..

?

Każda decyzja podjęta przez firmę będzie krytykonana. Czegokolwiek by nie zrobić to znajdzie się banda cwaniakow którzy to hejtuja. Niektorzy nawet jakby dostali podwójne pensje za siedzenie w domu to i tak by pyskowali.

@?

I tu się mylisz dobrze ze firma podjęła taka decyzję tu nikt nie neguje tego tylko niech firma nie wymusza na tym urlopów bo to jest przestój a nie urlop

Właśnie
@1233

Przestój nie jest z winy prezesa, on nie ma na to wpływu. Więc przestój powinien nie być płatny, prezes poniesie I tak gigantyczne straty

Jutrzejszy dzień zostaje wolny firma decyduje co dalej. Pozdrawiam

. Yin.t f

Witam tak się zastanawiam po co nam tylu kontrolerów jakości? Jest ich coraz więcej i wciąż uczą się nowe panie. Obawiam się że niedługo na jednego pracownika przypadnie jedna kontrolerka jakości Wszystkim im trzeba zapłacić na pewno większe pensje niż pracownikom Pomijam fakt że panie od kontroli na sprawdzenie asortymentu mają mnóstwo czasu a pracownice sortujace robią to szybko bo mają określoną ilość towaru do przeróbki Nie mają wiele czasu aby dojrzeć każdą dziurkę czy plamki Przeliczanie procentów błędów to w ogóle jest jakaś paranoja Matematyka jedyna w swoim rodzaju Trzeba przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia i Dzielenia drogie panie Był w firmie czas gdy zarządzających było mnóstwo chodzili całymi stadami Powielamy schemat...

KoronoPatryk

Moim zdaniem powinno być tak Kto chcę bierze bezpłatny(dają taka możliwość) , kto chce bierze płatny a kto chce pracuje... proste każdy zadowolony????

Zmieszany

Piłkarze Vive zawiesili treningi chińskiej na dwa tygodnie w obawie przed koronawirusem. Nas pracowników oczywiście każdy ma w (usunięte przez administratora) i nikt na nasze zdrowie nie zważa. Jak to mówią, są równi i równiejsi.

optymista
@Zmieszany

moim zdaniem, to pracownicy są bezpieczni, szczególnie ci co długą pracują, organizm uodpornił się na wiekszosc syfu, brudu izarazków i wirusów szczególnie na jujajo co wszystko odzie w powietrze

Panienka z okienka

Dzień dobry. Widzę,że firma poszukuje specjalisty ds.Kadr i Płac.Czyżby osoba do tej pory tam pracująca stała się "kozłem ofiarnym" zaistniałej sytuacji przy obniżonych wypłatach?

Pytanie za pytanie
@Panienka z okienka

A to że wypłaty są w cały świat dawane to jest w porządku jakaś osoba jest za to odpowiedzialna ktora nie dotrzymuje swoich obowiązków i tną ludzi na kasę a rachunki kto zapłaci może vive??? Skoro wypłaty są zanizane to zaplaccie ludziom kredyty rachunki itp. Temat zamknięty brak słów

@Panienka z okienka

Może już ma dosyć kontaktu z tymi, którzy o wszystko maja pretensje, połowy nie wiedza a myślą ze wiedza

No i
@Pytanie za pytanie

Ile mniej dostałeś wyplaty?

Panienka z okienka

Droga/gi Ja,czy sugerujesz,ze ta osoba ma dość reprezentowania osób,które faktycznie decydują o wysokości pomniejszonych wynagrodzeń,a Ona musi tłumaczyć się przed pracownikami,którzy mają rację być oburzonymi takim stanem rzeczy?

@Pytanie za pytanie

Pytanie za pytanie,a jak sądzisz,czy to wina osoby naliczającej takie wynagrodzenia?,czy może to decyzja osób "z góry"?

M bank
@No i

3800zł

Kb

Nie kłam człowieku nie chcesz tu prscować (usunięte przez administratora) wypłaty są naprawde solidne.

Praca

Szukają może do pracy teraz tam? Bo bardzo szukam, widziałem tylko ja kierowcę ogłoszenie

Johny
@Praca

Tam bez przerwy szukaja kogos. Smialo skladaj

Look

Staram się o pracę w tej firmie, jakie są zarobki i czas pracy?

Właściciel firmy ma nas za nic. Jak przyjadą nowe wycieczki z Ukrainy przyjedzie ich witać. Firma przez lata dawała zarobek ale zarazem niszczyła ludzi. Przez 27 lat nie założono związków. Jesteśmy bezradni bo jesteśmy podzieleni. Ludzie to najwiękższa wartość każdej firmy. Bez szacunku dla ludzi i ich pracy takie jest prawdziwe oblicze właściciela!!!

...def

Można założyć kilka związków zawodowych działających legalnie na terenie danej firmy. Wystarczy 10 osób. Można podpiąć się do już istniejącej centrali jakiegoś ogólnopolskiego związku. Często związki zawodowe są ostatnią deską ratunku dla pracowników. O fakcie założenia lub zakładania związku nie trzeba informować właściciela.

@...def

Naprawdę dziwne, że w tak dużej firmie, z tak ciężkimi warunkami pracy nie ma związków zawodowych. Z tego co tu piszą firma istnieje 27 lat. Pracownicy powinni je już dawno założyć dla własnego dobra. Wtedy wszystkiego rodzaju zmiany zarówno wynagrodzeń, pracy, struktury organizacyjnej miałyby być konsultowane ze związkami. Wtedy zakład musiałby przestać zasad BHP, dbać o pracownika i warunki pracy. Nie byłoby takiej sytuacji jak obecnie. Ciekawe kto Was powstrzymał i jakich argumentów używał żeby nie założyć związków zawodowych?

D
@...def

Dokładnie powiadomienie przyjdzie mu pocztą

...def
@D

Jak już związek będzie założony i wszystko ze związkiem będzie musiało być konsultowane. Zwolnienia, zmiany struktury organizacyjnej, obcięcie socjalu itp. itd.

TMDexter

Tak naprawde to mam wrażenie,że cała tak kadra zastraszająca to pracownicy sredniego i wyższego szczebla kierowniczego którym ciagle mało i mało.Właściciej tego przybytku mardzo mało wie o tym co sie tu dzieje, a (usunięte przez administratora) stosuja kierownicy najnizszego szczebla a nawet brygadziści. Załoga też jest podzielona zero jakiejkolwiek zgrania.

Jacek
@TMDexter

Właściciel bardzo dobrze wie co się dzieje. Jedyny po prostu na rękę....

gaa
@TMDexter

Ta firma tylko dzieli ,Brygadziści też są podzieleni . Ci co są za ludźmi nie mają prawa bytu . Mobbing na każdym szczeblu . Żałosne . Tylko zgnębić ,zniszczyć i podeptać .

Kajetan

JA SIĘ PYTAM CO TO ma być Pracuje tu ponad 10 lat dostałem pensje z wyrównaniem w sumie 2900 zł a chłopak który nic nie umie 3 450 zł też dostał wyrównanie ponad 300 zł. Wszyscy dostali wyrównania którzy nawet nie powinni ok nie chodzi o to. Może jakoś doceńcie to że ktoś tak długo z wami tu pracuje jakieś starzowe czy coś. A wy w zamian wszystko zabieracie teraz telefony za chwilę talony na święta i wczasy zapewne. Co Wy (usunięte przez administratora)

Jaaaa
@Kajetan

Co znaczy zabieracie telefony? A to twoja wlasnasc byla? Co byscie nie dostali, to i tak bedzie zle

Erykowski
@Kajetan

Niestety telefon premie swiateczne wczasy to tylko dobra wola firmy . Nam sie to ni3 należy moge nam dac ale nie muszą. Ale odnośnie płacy dla pracownikow o duzym stażu to niestety nie sa doceniane:/wiedza umiejętności praca za dwoch... pracownik poniżej 26 roku zarabia o 300 zl wiecej ( wiem wiem panstwo tak narzucilo 0 podatku i trzeba sie do tego dostosowac) a i czeka jeszcze ich jak wejdzie stan urlopowy bd mieli tyl3 samo urlopu co inni 36 dni jak to w3jdzie w zycie :.... 500 plus musi sie odbic i sie odbije na nas pracownikach i firmach:/

Jaaa

Zeby siedziec na "stołku" * akurat nie w Waszej firmie ), nie zakonczyłam edukacji na wykształceniu srednim. Tylko uczyłam się dalej, nikt nikomu jie broni kształcic sie. Wiec nie wiem do kogo pretensje. I zapewniam, że osoby w biurach,korporacjach,bankach same pracuja na swoje pensje

TMDexter

Nic nie muszą zrobic jak chcesz pit w formie papierowej musisz to zzglosić inaczej odrazu elektroniczny pit wysylaja do US.

Zostaw merytoryczną opinię o VIVE Group - Warszawa

• Jak się pracuje w VIVE Group?

Zobacz opinie na temat firmy VIVE Group tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 261.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w VIVE Group?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 214, z czego 24 to opinie pozytywne, 66 to opinie negatywne, a 124 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy VIVE Group?

Kandydaci do pracy w VIVE Group napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

VIVE Group