Zamel

Opinie o Zamel

Rafał Smolik

Mailem przyjemność ostatnio być na rozmowie w sprawie pracy lutowanie chałupnicze, jako osoba która prowadzi działalność w branży elektronicznej, teraz czas zastoju w firmie stwierdziłem że zamiast siedzieć i czekać na klienta można podjąć współpracę by coś w okresie zastoju dorobić. W poprzedniej pracy przed prowadzeniem działalności brałem czynny udział w procesach rekrutacyjnych i ocenianiu kandydatów na stanowisko pracy więc doskonale wiem jak wygląda to od "kuchni". Co do samego procesu rekrutacyjnego i rozmowy w firmie Zamel nie mogę mieć zastrzeżeń rozmowa jasna, merytoryczna, bez zastrzeżeń, jednak nasze oczekiwania finansowe znacznie się różniły i nie sądzę by jakikolwiek specjalista rozpoczął współpracę, nie mniej jeśli ktoś musi przebywać w domu i chciałby dorobić trochę zł do domowego budżetu to może się zastanowić nad taką opcją.

Teresa
@Rafał Smolik

Cześć, byłabym Ci wdzięczna gdybyś opisał jak wygląda proces rekrutacyjny w Zamelu :) Czy nie byłoby to problemem? Jak przebiegała rozmowa? Czy był tylko jeden etap rekrutacji? Jak się dobrze do niej przygotować?

Xd
@Teresa

Nie nastawiaj się na jakieś wyszukane pytania typu "proszę wymienić 5 swoich wad i 5 zalet" albo "dlaczego to akurat ciebie powinniśmy zatrudnić?". Nie zapominaj, że to zamel, u nich jest ciągła rotacja pracowników bo każdy kto może to stamtąd ucieka. Przygotuj się za to na pytanie o swoje oczekiwania finansowe. Dla nich bardziej od twojego wykształcenia czy cech osobowości liczy się to żebyś się zbytnio nie cenił. I mówiąc "zbytnio" mam na myśli max minimalna krajowa, z resztą więcej ci nie zaproponują na start, natomiast zaobiecują podwyżek i premii jak się sprawdzisz xD

Czy rozmowa kwalifikacyjna do Zamel odbywa się w siedzibie firmy?

Xd

No a gdzie ma sie odbywać?

Mietczysław

Słuchajcie, wszyscy którzy jeszcze uważacie, że zamel może być spoko. Po pierwsze - zarobki; minimalna krajowa, nic więcej. Podwyżka? Pewnie! Po nowym roku podniesie się minimalna krajowa to dostaniesz podwyżke. Serio, tak mi powiedziano po roku pracy. Po drugie - czas pracy; zależnie od stanowiska. Generalnie większość osób pracuje na 3 zmiany (np CET, utrzymanie ruchu i pare innych). Po trzecie - atmosfera. Ehhh. Zacznijmy może od tego, że w zamelu goni się ludzi jak psy, w efekcie czego ludzie zaczynają poganiać się nawzajem, a to prowadzi do różnych spięć. Ludzie boją sie jak ognia prezesa i dyrektora, którzy codziennie robią sobie obchód po całym zamelu, wtedy każdy musi pokazywać jak ciężko zap*erdala, nawet choćby miał zamiatać. A spróbuj sobie na chwile usiąść... Na całym zakładzie są kamery, przez które Dzida sobie ogląda wyrywkowo jak ludzie pracują i raz na jakiś czas dzwoni do kierownika żeby pogonił tego czy tamtego. Najgorsza jest hala CET - głośno, gorąco, pył, kurz, ciężkie rzeczy do noszenia. Co tu dużo mówić; zamel to ostateczność jeśli potrzebujesz pracy na już bo tam ciągle kogoś szukają, ale nic więcej. Nie licz że zrobisz tam kariere albo że "będziesz zmieniał co 2 lata auto", jak tu niektórzy, chyba dla jaj piszą. Chyba, że z jednego gruza za 2000zł jak się rozleci na innego gruza w podobnej cenie. Smutne jest to, że produkty zamela są znane na całą polske więc to nie jest tak, że firmy nie stać na podwyżki i lepsze traktowanie pracowników. Firma jest zarządzana przez j*banego sknere, który patrzy z podełba na swoich pracowników bo on przecież jest pszczyński szlachcic, a reszta to plebs. Nawet jak coś mu się nie podoba w Twojej pracy to nie powie ci tego bezpośrednio bo przecież musiałby do Ciebie podejść i z tobą rozmawiać, woli zadzwonić do kierownika żeby on to załatwił. Kobiety z działu kard są wredne i nieprzydatne, a jako że zamel zatrudni każdego zdesperowanego to nie trudno o konflikt z jakimś d*bilem pokroju "Tofik" z lutowania. O tym (usunięte przez administratora) na kółkach możnaby się rozposywać godzinami, ale wystarczy spojrzeć na oceny. Jeśli już szukasz pracy to polecam Valeo w Czechowicach. Tam też super nie jest, też masówka tak jak w zamelu, ale na start zarobisz kilka stów więcej i jest autobus pracowniczy na i po każdej zmianie jeżdżący przez pszczyne i inne okolice.

władek

Witam, praca jest dość wymagająca, ale wszystko do przeżycia, dobre warunki pracy. W miarę cicho i spokojnie. Ciśnienie z kierownictwa w normie. Ogólnie bardzo fajna atmosfera koleżeńska, dodatkowym atutem są dodatki pozapłacowe.

Klaudia
@władek

jakie umowy daja na poczatku

Maciek
@władek

Jakie umowy daja na poczatku pracy

@władek

Jak dajecie sobie rade na parkingu ci co przyjezdzaja na 2 zmiane gdzie daja samochody

Levi
@władek

A jakie zarobki są na początek (stanowiska)?

@Levi

Najniższa krajowa

Xddd
@władek

Cicho i spokojnie? XD Ty chyba na CET-ie nie byłeś, albo na wtryskarkach. Zamel to jeden wielki shit, w którym gonią cie jak psa, codziennie pan (usunięte przez administratora) prezes sobie obchód robi i nie daj boże żeby cie zobaczył jak akurat usiadłeś. Ty od niego op*erdolu nie dostaniesz bo przecież szlachcicowi nie wypada z plebsem rozmawiać, ale kierownik dostanie op*erdol, a potem ty od niego. Drugi szlachcic rodzynek to ten śmieszny dyrektor, który wygląda jakby sie k*rwa za dużo tabletek (usunięte przez administratora). Był listopad, pytam o podwyżke, powiedział żebym przyszedł po nowym roku. No to ide w lutym znowu, a ten mi że przecież sie minimalna krajowa podniosła to czego ja jeszcze chce? XDDD (usunięte przez administratora)na kółkach.

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Programista C# w firmie Zamel? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
Leszek

Pojawiło się w internecie ogłoszenie firmy Zamel na stanowisko magazyniera części elektronicznych. Kandydaci muszą mieć uprawnienia na wózki widłowe, czy można to szkolenie zrobić już podczas zatrudnienia? Pracodawca oferuje takie kursy?

to jest hit

Przewrocilem się jak usłyszałem że muszę list motywacyjny jeszcze im wysłać żeby zakwalifikowac się na rozmowę. W 2021r hahaha, dalej niech szukają (usunięte przez administratora) może znajdą

to jest hit
@to jest hit

Nie pełno sprytnych, bo na głup*** jest cenzura...

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Zamel?

dzolero

No to faktycznie jest najistotniejsze, imprezy i inne shity. Ludzie przede wszystkim chcą zarobić a nie po imprezach chodzić. Jak dobrze zarobisz to sobie rachunki popłacisz zrobisz zakupy w biedrze, a jak ci zostanie to sie możesz integrować w Łące nad zaporą.

ciekawski

Witam serdecznie Ile brutto kosi miesięcznie pracownik na stanowisku elektronik-programista ? Pozdrawiam

Anom123

Praca na montażu w firmie na ile zmian. Czy jest możliwość pracy tylko na 1 zmianę.

XY

Czy w pracy panuje w miarę porządek? Pracowałem w pewnym zakładzie w BB i tam po prostu ubrania śmierdziały po 8 godzinach pracy jak to tam wyglada?

On
@XY

Jest bardzo czysto

zen

Jedyną polityką Zamela jest płacić jak najmniej,ile się da.Dotyczy to wszystkich,biur,inżynierów.Stąd są Ukraińcy.Najmniej ale na czas. Każdy kto może dorabia dodatkowo. Ludzie pracują dla ZUS. Nawet osoby wysoko kwalifikowane. Przykre ale prawdziwe. W dobie koronawirusa i laptopów Prezes nie pozwala ludziom pracować zdalnie. Ma gdzieś zdrowie pracowników była kasa się kręciła.Mentalność właściciela stoiska na bazarze. Nie ufa pracownikom i nie ma pojęcia o ich pracy. Pracownicy na zasadzie selekcji negatywnej.

ktoś

Witajcie, jak wygada praca na frezarce i zarobki? Wydaje się być to nowością w tym zakładzie.

Leszek
@ktoś

Jeżeli jesteś zainteresowany pracą to firma obecnie szuka osoby na stanowisko frezer-tokarz. Niestety nie znam wysokości wynagrodzenia, ale pracodawca oferuje stabilną umowę o pracę i możliwość szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe. Daj znać jak rozpoczniesz pracę.

luźny
@ktoś

Idź zobacz porób chwile, ocenisz jak wygląda sytuacja.

Jan

Czy ktos pracował w Zamelu na stanowisku magazynier? Bardzo prosze o opinie kogos kto pracuje badz pracował?

Witam szanownych forumowiczów. Chciałbym aby ktoś lub chociaż parę osób wyraziło zdanie na moje pytanie: Czy praca na produkcji w tej firmie jest w miarę do ogarnięcia? Pomińcie fakt wypłat w tej firmie, pokój socjalny i inne rzeczy, reszta poza zadanym pytaniem mnie nie interesuje. Wypraszam sobie głupie i niemiłe odpowiedzi. Z góry bardzo dziękuję za grzeczne i kulturalne wypowiedzi.

robol

Szkoda, ze (usunięte przez administratora)nie widać zmian

@robol

@robol powiedz nam jak wygląda atmosfera panująca miedzy pracownikami a kadrą zarządzającą. Mówisz o zmianach, natomiast nie wiemy dokładnie co masz na myśli. Czy chodzi o strukturę firmy? Może warto porozmawiać z przełożonymi na temat sytuacji, która nurtuje ciebie bądź innych pracowników. Zmiany zależą od wielu osób i nie zawsze są takie proste w realizacji. Może powiesz nam coś więcej o zajmowanym przez ciebie stanowisku. Długo pracujesz w Zamel?

Mam pytanie do pracowników na temat produktów oferowanych przez firmę Zamel. Czy elektronika użytkowa np. detektory CO są produkowane w Polsce czy sprowadzane z Chin? Dziękuję

@Piotr

Chińszczyzna

@Anna

Czy jesteś lub byłaś pracownikiem firmy? Widzę, że wiesz nieco na jej temat. Jeśli jesteś zatrudniona w Zamel, to czy zechcesz opowiedzieć, jak oceniasz oferowane warunki? Co Ci się najbardziej podoba? Wszystkie osoby poszukujące zatrudnienia zachęcam do zajrzenia na stronę, do zakładki kariera: https://zamel.com/pl-PL/kariera. Możecie znaleźć tam sporo ciekawych ofert. Napiszcie, jeśli wyślecie swoje CV!

pysiak

Mam pytanie do pracowników ogólnie sam robię w zamelu czy idzie się przenieść do montażu i nie stracic pracy w razie odmowy ? :)

@pysiak

Czy masz na myśli stanowisko Montażysty- lutowania podzespołów elektronicznych? Gdyż obecnie prowadzona jest rekrutacja na nie. Dla osób zainteresowanych nią dodaję link, gdzie jest więcej ofert zatrudnienia do Zamel: https://zamel.com/pl-PL/kariera

fizyczny

Na samym początku zacznę od plusów +Płaca w terminie +Niezła atmosfera pracy z ludźmi na własnym szczeblu To tyle. A teraz samo sedno (usunięte przez administratora) - duża rotacja, większość sama odchodzi - nie opłaca się jeździć, szkoda paliwa większość pracowników stałych ma blisko, albo dojeżdża na rowerze albo pieszo (usunięte przez administratora) - starania o rozwój kompletnie nie są dostrzegane, a można nawet stracić - magiczne hasło podwyżki pojawia się co roku, wraz z dźwignięciem płacy minimalnej - dużo wschodnich pracowników, są traktowani lepiej, bo są tańsi, niedomagania są przerzucane na polski zespół, wraz z odpowiedzialnością -15m przerwy, za mało biorąc pod uwagę fakt jak dużo osób jest w jednym czasie w pomieszczeniu socjalnym -brak możliwości rozwoju Podsumowując. Jeśli zamierzasz rozpocząć pracę w tej firmie, zastanów się jeszcze raz. Jeśli myślisz że nie ma w okolicy nic lepszego, dołóż 5km możesz się przekonać w jakim błędzie byłeś. Jeśli chcesz dorobić do emerytury, jasne, pod warunkiem że poprzednie składki były na podobnym poziomie, bo idzie sobie pogorszyć. Jeśli szukasz pracy na stałe, wróć na stronę z ogłoszeniami. To praca dla ciebie, gdy masz blisko, nie musisz dojeżdżać samochodem i zamierzasz tam pracować do czasu kiedy nie znajdziesz niczego lepszego. Jeśli w takim wypadku popracujesz dłużej niż 2 mc robisz coś źle.

Mieczysław
@fizyczny

Rozumiem, że brak możliwości rozwoju jest dla Ciebie ważną kwestią, którą chciałabyś zmienić w firmie. Czy jest możliwość zaproponowania kursu branżowego lub szkolenia dającego nowe uprawnienia? Dla ambitnych osób, które chcą się rozwijać byłaby to duża gratyfikacja. Firma Zamel brała kilka dni temu udział w Targch Evertiq EXPO w Warszawie, gdzie zaprezentowała produkty z zakresu montażu kontraktowego OMIX. Na swojej stronie https://zamel.com/pl-PL/kariera mają także wiele ofert zatrudnienia. Czy ktoś z osób odwiedzających ten wątek jest nimi zainteresowany?

z

W jaki spoób można dojezdzzac do firmy

ddd
@z

pewnie swoim autem albo komunikacją publiczną

tylko jezdzi do 20 podobno a tam sie pracuje na 3 zmiany

Honorata
@z

Może warto dogadać się z innymi pracownikami, którzy poruszają się samochodem, i jeździć wspólnie? W ten sposób można się również zintegrować i zmniejszyć koszta podróży. A może pracodawca organizuje transport? Jak ta kwestia wygląda w przypadku firmy Zamel?

@Honorata

firma nie ma wlasnego transportu a nawet jak bym sie dostal to musialbym wlasnym srodkiem jezdziz bo dopiero zaczynam dla mnie to jest dziwne ze nie ma wlasnego transportu jak i tak poszukuja pracownikow

Mieczysław
@z

Wysłałeś w końcu swoje CV do firmy Zamel? Mógłbyś napisać, jakie konkretnie stanowisko Cię interesuje? Zastanawia mnie, czy masz jakieś doświadczenie zawodowe, które mogłoby być kluczowe przy Twoim ewentualnym zatrudnieniu? Napisz nam coś więcej o sobie i Twoich wymaganiach względem pracodawcy.

@Mieczysław

szukam pracy na produkcji interesuje mnie 2 zmianowy system narazzie nie wysyłałem cv bo na dzien dzisiejszy nw jak tam bede dojezdzał jak by mnie zatrudnili

Klaudia
@z

Czy aktualnie są przyjęcia na produkcje jaka umowe dostaje sie na poczatku

Julita

Na portalu internetowym służącym do zamieszczania ofert zatrudnienia znalazłam jedną od Zamel. Firma poszukuje w tej chwili osoby zainteresowanej pracą jako Specjalista ds. Marketingu i PR. Czy ktoś z Was zamierza spróbować swoich sił w rekrutacji? Jeśli zdecydujecie się wysłać CV i odbędziecie spotkanie rekrutacyjne, koniecznie napiszcie nam, jak ono wyglądało. Będzie to bardzo cenna wskazówka dla innych użytkowników.

Zostaw merytoryczną opinię o Zamel - Pszczyna

• Jak się pracuje w Zamel?

Zobacz opinie na temat firmy Zamel tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zamel?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Zamel