Zamel

Opinie o Zamel

Leszek

Jest praca dla managera produktu - branża oświetleniowa. Z wymagań widzę dyspozycyjność. To znaczy że prac jest w niestandardowych godzinach czy chodzi o zajęte przez prace weekendy? Koś z pracowników może powiedzieć jak to wygląda i czy często trzeba zostawać po godzinach?

Czy ktoś orientuje się jak wyglądają zarobi w zamelu na stanowiskach kierowniczych/menadżerskich?

Firma Zamel szukała pracowników na stanowisko Programista w mieście Pszczyna. Jak oceniacie proces rekrutacyjny? Komuś udało się dostać tę pracę?

Najniższa krajowa i brak szacunku do pracownika. Nie polecam

TomTom

Firma bardzo fajna jeśli chodzi o ludzi, atmosfera prawie rodzinna :) rzeczy do zmontowania nie wymagają akademickiej wiedzy, ciekawe projekty , dyscyplina jednak jest wymagana bo tam nie pracuje pięciu ludzi tylko dziesiątki , bhp 5+ , wynagrodzenie mizerne, firma nie inwestuje w ludzi, czy naprawdę docenić pracownika jest tak trudno przez pryzmat wypłaty ? Gdyby zarobki zaczynały się od 4 k to rotacja byłaby minimalna, zespół doświadczonych ludzi przecież jest bezcenny, stanowi wartość firmy .Pan Prezes przecież sam nie jest w stanie wszystkiego wyprodukować, jest zależny od pracowników ,tak się buduje potęgę firmy, na lojalności pracowników, szkoda ,że tutaj w firmie brakuje tej świadomości, ta firma może przecież być perełką na mapie polskiego biznesu tylko trzeba wielkich zmian , odwagi i szacunku dla ludzi , którzy ją współtworzą....sukces firmy jest sukcesem każdego pracownika , może trzeba zmienić mentalność włąścicieli bo inaczej może być klops

@TomTom

Wielu dobrych ludzi odeszło, zostali tylko ci co boją się zmienic pracę albo nie zależy im na kasie

Honorata
@Niewiem

A czemu Ci dobrzy odeszli? Wiesz? No i czemu zostali Ci, którym nie zależy na kasie - jakie to kwoty że tak mówisz?

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Programista C# w firmie Zamel? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
PracownikWtrysk

Szczerze nie polecam nawet wrogom tej Firmy jeżeli można tak ją nazwać !omijać szerokim łukiem pozdrawiam.

@PracownikWtrysk

No dobra ale czemu nie polecasz? Chodzi o kasę czy atmosferę? Bo jak nic nie wyjaśnisz to nie wiadomo czego mam się spodziewać na rekrutacji. Wyjaśnisz?

Vladimir

Byłem ostatnio na rozmowie kwalifikacyjnej, zadzwoniła Pani i zaprosiła na spotkanie, przyjechałem o zaproponowanej godzinie, a tam... 6 kandydatów czekających od godziny przed sala... No jak w przychodni, bardzo to było "niebiznesowe", wszyscy mocno zdziwieni, 3 kandydatów zrezygnowało mówiąc głośno, ze to kpina, ja zostałem, czekałem na miejscu ponad godzinne, aż wejdę do sali. Sama rozmowa w porządku, jedna osoba mówi, 3 pozostałe siedzą i słuchają. Na koniec padło "do końca miesiąca zadzwonimy", cóż nikt nie zadzwonił! Teraz moje pytanie, czy tam spełnia się w ogóle jakiekolwiek standardy? Brak profesjonalizmu podczas rozmowy źle świadczy na samym starcie ew. współpracy, Szanowni Państwo, proszę więcej ogłady, proszę trochę obycia i szacunku, nie wypada, aby tak zachowywali się właściciele, albo przedstawiciele właścicieli firmy, można oczekiwać wyższych standardów po takiej firmie.

Jacek

Pracowałem w Zamel przed pandemią. Dużo się wydarzyło przez okres mojej pracy tam, nastąpiło dużo zmian. Czy na plus? I tak i nie, w zależności od preferencji i punktu widzenia pracownika. Nie wspominam tej pracy źle, fajnie mi się pracowało, było dużo obowiązków i pracy, ale też i wynagrodzenie adekwatne do jej wykonywania, wiec w tej sprawie nie ma co narzekać. Kontaktu z innymi pracownikami za bardzo nie miałem, więcej z klientami, wiec nie jestem w stanie powiedzieć jaka panowała atmosfera na hali, byłem na niej pare razy, ale zdążyłem zauważyć, tak jak niektórzy poniżej piszą - było bardzo czysto i sterylnie, nigdy nie spotkałem się w moich dotychczasowych pracach by ktoś tak dbał o porządek. Rozmowy kwalifikacyjnej za bardzo nie pamietam, było to pare lat temu, wiec pewnie coś się zmieniło, szczególnie po pandemii, ale nie była ona jakaś straszna, inaczej utknęła by mi w pamięci.

@Jacek

Co za bzdury..

Znawca
@Jacek

To jest jedna z wypowiedzi na zlecenie a la "studentka 1 roku marketingu" mająca na celu przykryć całą masę negatywnych komentarzy prawdziwych pracowników firmy Zamel.

Witam wszystkich serdecznie, mam 34 lata i chcę zatrudnić się w firmie z przyszłością. Nie mam szczególnego doświadczenia ale mam zapał do pracy i wiele marzeń. Chcę wybudować dom i kupić nowy samochód. W związku z tym chciałbym zapytać czy wkładając cały mój zapał i serce do pracy w tej szanowanej i znanej firmie mogę zarobić powyżej 5000 netto na rękę ? Czy jest możliwość awansu na kierownika lub dyrektora po roku lub dwóch ? Czy może są jakieś 13 pensje na koniec roku ? Proszę o konkretne odpowiedzi

@Marcin

Rok lub dwa! "Po tygodniu już masz awans!

XD
@Marcin

5000zł? Daj spokój, jak dobrze zagadasz to i dychę dostaniesz na ręke, a i auto służbowe do wyboru: BMW albo Mercedes. 14 pensja to już standard w zamelu, więc tym też się nie przejmuj. Ogólnie firma godna polecenia. . . . A potem się obudzisz, cały spocony i wrócisz pracować za 2k.

..K

Czytając niektóre negatywne komentarze zastanawiam się, czy aby na pewno piszemy o tej samej firmie. Wiadomo, nie jest kolorowo a tymbardziej łatwo, nie jest to praca (przynajmniej w moim przypadku) do końca życia. Poszłam tam z nastawianiem nabrania jakiegoś doświadczenia a co najważniejsze - podstawowej wiedzy. I się nie rozczarowałam. Przeszłam bardzo dużo szkoleń i kursów, wiec jeżeli chodzi o możliwość rozwoju to jak najbardziej na plus. Atmosfera w pracy? W porządku. Życzliwi ludzie, niejednokrotnie potrzebowałam pomocy (jak to początkujący) otrzymałam ją bez zastanowienia. Brak jakiś wyolbrzymionych norm, nikt nie wymagał ode mnie żadnych skomplikowanych i trudnych rzeczy bez wcześniejszego szkolenia, godziny pracy tez do dogadania a wypłata.. w sumie to zawsze przychodziła na czas. Na zakładzie jest bardzo czysto, dbają i sprawdzają, by każdy po sobie sprzątał i zorganizował własną pracę tak, by było bezpiecznie i nieszkodliwie (brak wokół jakiś substancji żrących czy nieprzyjemnego zapachu), ogółem BHP przestrzegane. Dobrze mi się pracowało, większych problemów nie miałam, nigdy tez nie spotkałam się z jakąś negatywną energią ze strony kierowników.

XD
@..K

"Bardzo dużo kursów i szkoleń" XDDDDD Chyba jak prawidłowo trzymać miotłe.

B

Miałem pracować tam tylko rok a zostałem na 8 lat, nie ukrywam, głównym powodem mojego zostania były pieniądze. Po roku czasu dostałem propozycje podwyżki (co tez się stało, z kolejnymi latami otrzymywałem stosowną zwyżkę + okazyjne premię) . Żeby nie było, wciąż się rozwijałem, nie miałem poczucia tzw. stania w miejscu. Po 8 latach podjąłem trudną decyzję o odejściu z firmy, głównie spowodowaną sytuacja pandemiczną, ale i również propozycją wyjazdu do pracy zza granicę. Widziałem jak firma na przestrzeni tamtych lat się zmienia, zdążyłem się przyzwyczaić i zżyć z ludźmi (pozdrawiam was wszystkich bardzo serdecznie!!), w związku z tym bardzo trudno było mi to wszystko zostawić, niemniej jednak ważne są dla mnie zmiany i w tamtej chwili były one moim priorytetem.

D

Pracuje w tej firmie już jakiś czas, w związku z tym postaram sie w kilku słowach na jej temat wypowiedzieć. Wiadomo, istnieją pewne kwestie, które mnie drażnią bądź przeszkadzają, niemniej jednak nie mają one aż tak dużego znaczenia w wykonywanej przeze mnie pracy. Z takich podstawowych informacji, zdążyłem zauważyć jak ważnym aspektem w tej firmie jest przestrzeganie przepisów BHP i czystości.. czasami aż za bardzo i bywa to frustrujace, niemniej jednak jest to koniecznością i podstawą, za co szanuje i w 100% rozumiem. Jeżeli chodzi o atmosferę w pracy, jest ona przyjemna.. i w sumie tyle. Łącze studia z pracą, przez co czasami nie mogę zjawić się na stanowisku w pracy, nie stanowi to większego problemu, wystarczy, że poinformuję o nieobecności przy ustalaniu grafiku i wtedy starają się dobrać dogodne dla mnie godziny pracy, kompatybilnie z nauką. Na plus również przychodząca na czas wypłata, co w dzisiejszych czasach niekiedy stanowi wielki problem. W tej pracy nigdy nie spotkałem się z utrudnieniami z tym związanymi, przynajmniej w moim przypadku. Dzięki tej pracy nabyłem podstawową wiedzę i doświadczenie, którą jestem w stanie użyć na studiach, z czego bardzo jestem zadowolony.

Pracowałam w firmie Zamel prawie dwa lata. Wspominam ten okres dość pozytywnie, ogólna atmosfera w firmie przyzwoita, ludzie pomocni i zaangażowani, każdy traktował się z szacunkiem. Na samym początku przeszłam szkolenie wdrążające + ogólne bhp i cykliczne, by móc podjąć pracę na przyszłym stanowisku. Godziny pracy były przestrzegane, pracowałam tyle, ile zostało uzgodnione i zawarte w umowie, zarobek był adekwatny do wykonywanych przeze mnie obowiązków a sama wypłata przychodziła w miarę na czas. Moje miejsce pracy było czyste i bez żadnych towarzyszących szkodliwych substancji wokół (bardzo przestrzegali i trzymali się przepisów BHP). To, co podobało mi się w tej pracy to ciągłe wyzwania i szerzenie wiedzy, dzięki tej pracy naprawdę nabrałam doświadczenia i podstaw do dalszego rozwoj swojej kariery ..niekoniecznie w tej samej firmie.

Jurek

Byłem nie dawno na rozmowie na magazyn lub operator maszyn. Rozmowa przebiegała tragedia 3 panów siedzi i bawią się w przesłuchanie. Telefon komórkowy chcą żeby zostawić w szafce nie wolno używać na firmie, palić też nie wolno na całym obiekcie. I pytanie ile chcesz zarabiać? Nie polecam szukają po prostu kogoś żeby pracował za najniższą pensję

Haha

W tej firmie jest coraz gorzej. Jak ktoś ma więcej niż minimalna to i tak za chwilę go dogania, bo podwyżki jeśli są to liche albo wcale. Chociaż i tak większość za minimum pracuje. I żeby zakazać korzystania z telefonu nawet na śniadaniu?! Na stanowisku, to można zrozumieć, ale żeby w czasie mojej przerwy, normalnie paranoja. Jak ktoś szuka pracy, to lepiej niech się 3 razy zastanowi, albo i nawet 10 razy. Pamiętajcie, obiecać można wszystko.

Teresa
@Haha

'Coraz gorzej'? Czyli co się zmienia jeśli chodzi o warunki zatrudnienia w Zamelu i dlaczego? Ile wynoszą wspomniane podwyżki, co jaki czas są i kto może na nie liczyć? :P Ile zarabia się w firmie na rękę?

@Teresa

Zarabia się minimalną plus 200 premii brutto o ile ją dostaniesz bo jest obwarowana dużymi obostrzeniami. Podwyżki są dla wybranych i to ewentualnie raz w roku, a wynoszą około 1 zł brutto na godzinę. A co do warunków to nie można już nawet na przerwie używać telefonu, a nawet jest pomysł żeby nie wpuszczać ludzi na bramce wykrywającej metal ludzi z telefonami

ihope
@Haha

Dokładnie słowo podwyżki to mówią a mało kto dostaje a jak już grosze w ogóle nie doceniają pracowników co długo juz tam pracują za minimalną krajową

@ihope

Grosze czyli ile? Możesz powiedzieć jak duże są podwyżki w Zamelu i co trzeba zrobić żeby je dostać? Po jakim czasie można je otrzymać, ile trzeba przepracować? Czekam na odp :)

@Leszek

Kilka lat pracy 70gr brutto ????????

Dzień dobry, chciałbym rozpocząć pracę w Zamel na stanowisku montażysta. Są jakieś dodatki na święta typu 2000 zł lub ewentualnie 13 pensja ? Czy jest możliwość szybkiego awansu na kierownika ? Proszę o rzetelne odpowiedzi, Pozdrawiam

@Piotr

Jeśli zdecydujesz się aplikować do Zamel to koniecznie napisz tu jak wyglądał proces rekrutacyjny i czy dodatki na święta o których mówisz rzeczywiście są tu wypłacane. Czekam na Twój wpis.

@Piotr

W zamelu zarabia się tyle ile wynosi obecna minimalna i ani grosza więcej, mile widziane są nadgodziny chyba ze akurat jest dostatek Ukraińców. Na święta dostaniesz 300 zł. Mile widziane również soboty. Do wyrobienia są dzienne normy i jeśli jesteś młody to spoko ale stare dłonie będą miały problemy. Jak ktoś wygrał w totka i chce tylko poprzebywać z ludźmi to zamel jest idealny.

@Tomek

Nie zapomnij dodać że na nadgodziny musisz mieć łaskawe pozwolenie no chyba że im się pali pod stołkiem to rozpisza soboty do wybrania :D

Niewiem

Cóż można powiedzieć o Zamelu? Lata przepracowane, podwyżki liczone w groszach i to brutto :) Niektórzy mają w pensji wliczona premie żeby nie trzeba było im dawać podwyżek. szefuncio sobie zakłada kamery a nawet już przenośne więc nie wiadomo kiedy kto cię ogląda, śmiga sobie szczególnie przed końcem miesiąca żeby komuś zabrać premie 200zl brutto. Wywala ludzi za korzystanie z telefonów a potem mówi że ma przyjść za miesiąc lub dwa tygodnie może wtedy już mu przejdzie :D ludzie są spoko ale szefostwo i kierownictwo są w większości beznadziejni no a w szczególności prezesik. Awanse zbierają ludzie którzy nie mają pojęcia o tym co robią, myślę że w żadnej normalnej firmie nie ma takiego cyrku jak tam. Nie polecam i nikomu nie życzę tam pracować.

@Niewiem

Aha i jeszcze chciałem dodać że jest tam też taki wynalazek jak pan liniowiec który kombinuje jak tu najbardziej szefuncia wydymać na kasę i póki co świetnie mu to wychodzi

Ntx

Czy jest możliwość pracy tylko na 1 zmianę?

jkl
@Ntx

Raczej już nie ma takiej możliwości. Kiedyś można było pracować na 1 zmianę ale od pewnego czasu nie praktykują tego, dodatkowo nawet nie jesteś sobie w stanie nic zaplanować bo w piątek są w stanie cię poinformować, że masz przyjść na inną zmianę niż ci wypada. Ogólnie nie polecam tej pracy, lepiej szukać czegoś lepszego.

ktosiu

Pracowałem w tej firmie na montażu, może praca nie jest nadzwyczaj ciężka ale są do wyrobienia normy. Często przychodzi gość i liczy ile zrobiłeś w daną godzinę itp. Prawie codziennie przez halę przechodzi dyrektor i patrzy na to jak pracujesz i sprawdza czy się nie lenisz. Prezes chce mieć wszystko pod kontrolą, pilnuje pracowników i traktuje ich jak swoich (usunięte przez administratora) ciągle montując nowe kamery, sprawdzając ich na bramce do wykrywania metalu. Jeśli chodzi o zarobki to kolejna tragedia bo większość osób ma minimalną krajową do tego premia marne 200 brutto, przy czym jest to premia absencyjna więc żadne l4, opieka, urlop na żądanie itp. Do tego wszystkiego dochodzi zakaz używania telefonu, nigdzie nie można go używać nawet na przerwie. Ogólnie nie polecam tej firmy no chyba, że ktoś nie potrafi znaleźć pracy i chce się na coś załapać bo tu przyjmują wszystkich jak leci.

Tajemnicza

Witam, jak wyglądają zarobki chalpnictwa w Zamelu? Jak z wyplatami wyglada po skończeniu?

@Tajemnicza

Też jestem ciekawy...

lolek

nie zarobicie

GorzejbyćNieMoże

Moja opinia wygląda następująco jedno wielkie Auschwitz, jak Cie zobaczą z telefonem to masz mega przejeba.... lub zwalniają ! Chore ! Premie daremne ale są bo inaczej ludzie by uciekli, praca lajtowa i bez pośpiechu jedyny + tej firmy dziekuje to tyle :)

Zostaw merytoryczną opinię o Zamel - Pszczyna

• Jak się pracuje w Zamel?

Zobacz opinie na temat firmy Zamel tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zamel?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Zamel