Opinie o NOKIA w Wrocław

Nokia jest światowym liderem w tworzeniu innowacyjnych technologii w sercu naszego połączonego świata. Napędzani przez badania i innowacje Nokia Bell Labs, służymy dostawcom usług komunikacyjnych, rządom, dużym przedsiębiorstwom oraz konsumentom najbardziej kompletnym portfolio produktów, usług i licencji w branży. Od infrastruktury umożliwiającej działanie 5G oraz Internetu rzeczy, do rozwijających się aplikacji dla wirtualnej rzeczywistości i cyfrowego zdrowia, kształtujemy przyszłość technologii, aby przekształcić ludzkie doświadczenia.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NOKIA w Wrocław

benek

Oszuści i złodzieje! Janusze biznesu myślą, że sobie przy-cebulą nie wypłacając pracownikom wypłaty. Co trochę zwalniają pracowników nie dając im wynagrodzenia za np ostatni miesiąc czy dwa i zatrudniają kogoś nowego by po paru miesiącach zrobić to samo. Ale to się niebawem skończy. Chcieli wydymać freda to teraz fred wydyma ich!

wroclavianin
@benek

Benek - chyba cie wywalili z roboty, bo byłeś cieńki. Popatrz na wcześniejsze posty, jest tam informacja o braku kadry, wiszących ogłoszeniach, przyjmowaniu studentów. Musiałeś być gorszy skoro dalej przyjmują studentów. Jeśli chodzi o zwalnianie, to jakiś mit. Niektóre działy, produkty są sprzedawane, ale wszyscy, którzy mają praktykę są przyjmowani do innych i nie znikają z firmy, Pracuję tam już parę lat i nie widziałem takich strasznych rzeczy jakie opisujesz. Bardziej mi się kojarzysz z kimś komu się nie udało na rozmowie kwalifikacyjne, albo kto nie wytrzymał okresu próbnego. Firma ma swoje wady, jak każda korporacja, ale miejscem do pracy nie jest złym.

candidate

Ostatnio na ich stronie pojawiło się coś takiego(usunięte przez administratora) może ktoś to potwierdzić?

kanibal

Znajomosc LTE czy innych sieci to sciema. Wystarczy poczytac google strukture jak to wyglada, po jakich protokołach komunikuje sie BTS miedzy soba i miedzy RNC. Nie znam sie na LTE, ale jest prostsze niz WCDMA Absolutnie podstawy. W pracy ta wiedza, jak działa LTE, co to nośna to nikomu do niczego nie jest przydatne. Dostaniesz jakis wycinek, ficzer, cokolwiek i bedziesz cos z tym robił. No chyba ze nie rozumiesz po angielsku co sie mowi to trudniej bo polskie google ssie wg mnie. Nokia potrzebuje studentow bo teraz maja taki glod na pracownikow ze sami siebie zjadaja- kanibalizm

Kamil
@kanibal

Przyjmują doświadczonych koderów czy tylko tanią siłę roboczą?

ile chcesz

To, że jest dużo ofert niekoniecznie musi oznaczać, że dużo osób jest poszukiwanych. Jaki jest sens pytać się o wynagrodzenie na forum ? Zaaplikuj, przejdź rozmowe telefoniczną i czekaj na zaproszenie. Jak nie zrozumiesz kobiety co mówi po angielsku i coś wydukasz to nie oczekuj cudów xD, chociaż pracowałem z osobami, co nawet nie mają B2. Na testera wezmą jak mają braki w kadrze, ale i tak nie każdego, najczesciej z polecenia. W ogóle zadajcie sobie pytanie co wiecie o testowaniu, bo to szeroki bardzo temat. Jeśli nie ogarniasz zagadnien ze studiów, zapomniałeś, nie rozwiazesz jakiegos zadania na tablicy albo chociaz nie wykażesz toku rozumowania to odpadniesz, a rozmowa jest wymagajaca i tyle. Mówie ze swojej perspektywy nie-informatyka. Mysle, ze najwieksza szansa dla absolwenta to I&V albo inny dział, ale w sytuacjach skrajnych, tzn nie maja ludzi bo sami odchodzili z zespołu i tyle. Angielskiego uzywa sie tylko to czytania dokumentacji i czytania e-maili. Takie są fakty. I ogólnie to jest tak, że to korporacja musi potrzebować ludzi, to ze jestes odpowiedni i nawet dobrze ci poszło to o niczym nie swiadczy. Dla nich jestes przedmiotem, nie podmiotem.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
qbek

@qwer: A taki team assistanst na poczatek?

Rex

Gdzie przeczytałeś,że 5k brutto? Chętnie poczytam o tym.Dobra kaska byłaby :)

no

w internecie bylo napisane ze minimum 5k brutto. ktos zweryfikuje?

jarek

Dyrektor powiedział, że możemy sobie zgłaszać do sądu, bo Nokia ma dobrych prawników i z nimi nikt nie wygra. Skoro dyrektor Noki mówi taki rzeczy to świadczy to o całej Nokii i o tym, żeby omijać Nokię szerokim łukiem za takie sk***ństwo. Jak już sprawa będzie w sądzie to poinformujemy media więc niebawem może będzie o tym głośniej.

Jarek

Do nawiązywania kontraktów z klientami z Niemiec, Włoch, Francji itp oraz do tłumaczenia korespondencji. Wiem, że ten proceder trwa od dłuższego czasu, zatrudniane są co trochę nowe osoby, którym nie wypłaca się wynagrodzenia, po czym je się zwalnia i zatrudnia nowe. Nie wiem jak jest z informatykami, może ich traktuje się lepiej.

ged

jakie tłumaczki? w nokii nie zatrudnia się tłumaczy, bo każdy zna angielski. W którym biurze? Pracowałem w nokii 5 lat i nigdy nie widziałem żadnych 'tlumaczek'. Ogarnij się. a sama firma mocno średnia. brak szkoleń, generalny rozp$%&. Można pracować :)

Jarek

Stanowczo odradzam. Moja dziewczyna i kilka innych byłych już pracownic nie dostało wynagrodzenia za ostatnie miesiące pracy. Pracowały tam w biurze jako tłumaczki. Sprawa najprawdopodobniej wyląduje w sądzie.

asdasd

Mam pytanie w związku z rychłym przejęciem Alcatel-Lucent przez Nokię. W Alcatel Lucent, pomimo upływu lat, zdobywania doświadczenia praktycznie nie ma szans na podwyżkę wynagrodzenia. Po ośmiu latach zarabia się tyle ile na początku. I tak do usranej śmierci. Ścieżki kariery także brak. Jak to wygląda w Nokii? Czy co roku są podwyżki wynagrodzenia ? Ile mniej więcej wynoszą, jeśli są ?

bi

Przestrzegał cie przed ciężko praca w Nokii? Jest tam aż tak zle? Na goldenline maja dobre opinie.

loiioz

Orientuje się ktoś jaki jest przedział dla absolwentów bez doświadczenia z dobra znajomością praktyczną podstaw i oop c++?

Maciek

nawet nie zrozumiałeś sensu wypowiedzi @haha. @loiioz jakieś 3500 - 4000 brutto na początek

loiioz
@Maciek

Trochę mało, myślałem że więcej. mój kolega na budowie zarabia 3000 brutto na pipidówku, a zakończył edukację na gimnazjum ;)

aikon

Hej, mam dwa pytania. 1. Czy Nokia daje swoim pracownikom bony świąteczne ? Jeśli tak to jakiej one są wartości ? (500zł 1000zł? 1500zł? ...) 2. Czy w Nokii jest premia roczna ? Jeśli tak, to jak mniej więcej ma się ona procentowo do rocznego wynagrodzenia ? Jest na tyle duża, że można ją traktować jako trzynastkę? A może jest jeszcze większa ? Pozdrawiam.

@aikon

1. Nie 2. Tak

haha

Ciezko? Nokia zbiera odpady z rynku :D

ZENON

Jak nastroje przed połączeniem z ALU?

ubuntu83

Jak się sprawdzisz jako working student to na bank Cię zatrudnią.

dendi
@ubuntu83

czym się różni working student od junior C++ developer poza rodzajem umowy i godzinami? Mniejsza odpowiedzialność czy co ?

Koening

dendi masz racje. Nie wolno zatrudniac w nokii z powodu alcatela, poza tym wczesniej i tak mozna bylo zatrudniac conajwyzej swiezakow (bo nikt normalny by nie poszedl do pracy za taki kiepski hajs). Zreszta po fuzji z alca pewnie troche ludzi sie posypie :-)

Zostaw merytoryczną opinię o NOKIA - Wrocław

• Jak się pracuje w NOKIA?

Zobacz opinie na temat firmy NOKIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 82.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NOKIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 2 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NOKIA?

Kandydaci do pracy w NOKIA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NOKIA