Opinie o Wydawnictwo Sfinks w Częstochowa

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Wydawnictwo Sfinks. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Wydawnictwo Sfinks na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wydawnictwo Sfinks w Częstochowa

Lili Nowy wpis

Znalazłam ogłoszenie na konsultanta ds. Sprzedaży. Piszą o tym, że pracownik zostanie przeszkolony i otrzyma certyfikat. Jaki jest to dokładnie certyfikat?? Ile trwa takie szkolenie na to stanowisko??

Ciekawa

Nie ma tam już przyjęć czy są? Ktoś coś?

Weronika
@Ciekawa

A jakie stanowisko Cię interesuje? I jakie masz doświadczenie tak właściwie? ;)

Tito
@Ciekawa

Nie zaprzątają sobie głowy ta firmą, chyba że lubisz pracować za darmo. Opóźnienia w wypłatach notoryczne, ciągle tylko wymówki i biadolenie jak to jest źle na świecie, umowy o pracę tam nie uświadczysz, nie licz na dodatkowe dodatki/premie i mydlenie oczu Bóg wie jakimi zarobkami. Ta firma to zwykły szwindel, w którym pracownik jest chińczykiem robiącym za (usunięte przez administratora) A prawda jest taka że jak się prowadzi firmę to trzeba mieć z tyłu głowy, że trzeba zadbać o wypłaty dla pracowników, kontrahentów i że są również inne niespodziewane wydatki. A nie tylko czekać od przelewu do przelewu i może jakoś to będzie. Jak się nie ma na wypłaty to się redukuje etaty albo firmę zamyka, a nie truje ciągle i w koło, że inflacja, że papier drogi, że wszystko drogie. Nikogo to nie interesuje, każdy ma swoje problemy, większe bądź mniejsze, ale ma. A wypłata za wykonaną pracę jak psu buda się należy.

Jolanta Nowy wpis
@Tito

To jak długie są te opóźnienia w wypłatach? I w takim razie to co, cały czas na zlecenie się pracuje?

Ciekawa Nowy wpis
@Tito

Czyli potwierdzasz to co słyszałam na rynku, ale z drugiej strony ktoś tam jednak jeszcze pracuje, więc może nie jest aż tak źle?

Tito Nowy wpis
@Ciekawa

Jeśli kręci Cię praca na śmieciówce bądź 1/8 czy tam 1/16 etatu, z pensja wypłacaną zawsze z opóźnieniem i w dodatku z łaską, ciągle ciśnięcie na wynik bo na wypłaty musi być, to jest to praca marzenie. A tak na poważnie, szanujcie się ludzie, bo niedługo będziecie robić za (usunięte przez administratora) raz na tydzień, a prezes będzie się rozbijał nowymi samochodami i jeździł na wakacje za wasze pieniądze. Kiedyś bardzo dawno temu krążyło takie powiedzonko: kto w sfinksie pracuje ten się w cyrku nie śmieje. Niestety dalej jest aktualne.

Czy Wydawnictwo Sfinks zapewnia kartę multisportu?

Krecik

pensji regularnie nie wypłaca, a co dopiero jakieś dodatkowe gratyfikacje.

Łukasz
@Krecik

A długo zalega z wypłatą? Święta Wielkanocne, inne firmy oferują coś swoim pracownikom, a ta rozumiem, że ma do zaoferowania opóźnienie? To często się zdarza? czy wyjątkowy przypadek?

@Łukasz

Niestety często się to zdarza. Tu raczej na święta pracownicy kupują prezent prezesowi, a nie odwrotnie :-)

Aneta
@Krecik

To słabo, nawet żadnych upominków nie dostajecie??

Czy w Wydawnictwo Sfinks zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

Tak są.

Adrian
@Krecik

Tylko podczas próbnego czy potem też? Bo zależy mi na stabilnej umowie z płatnym urlopem i chorobowym. Myślisz że można z czasem dostać na czas określony?

pracownnik
@Adrian

Dają też umowy na cza okreslony zwykle na rok.

garage
@pracownnik

A są jakieś przyjęcia obecnie?

Magazynier

Bardzo dobra rozmowa kwalifikacyjna, jasne przedstawienie zasad zatrudnienia - ile kiedy za co, jaka umowa itd.

Standardowe - czy pale, bo to magazyny z książkami i jest kategoryczny zakaz palenia w biurze i w magazynie. Można spokojnie palić na dworze.

logo firmy Nauczyciel do Przedszkola Ziarno
logo firmy E-learning Content Creator
logo firmy Specjalista ds. sprzedaży B2B
Amadeusz Krebs Ikuchnia
logo firmy Nauczyciel na kierunkach medycznych
Wrocław
Szkoła Policealna GoWork
Ciekawa

Czy warto iść do nich do pracy?

Czy w Wydawnictwo Sfinks są szkolenia zewnętrzne?

Lisu

Jest u nas jeden szkoleniowiec, co nas szkoli, z tego co sam umie, a że umie tyle o ile....

Jakie narzędzia pracy zapewnia Wydawnictwo Sfinks? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Lisu

Telefon jest przy biurku i nie możesz zabrać go do domu, bo som kamery wszendzie.

Małgorzata

Firma dała ogłoszenie o naborze na pracownika biurowego. Jego praca miała polegać między innymi na kontakcie z klientami już istniejącymi. Po przyjściu w pierwszy dzień pracy okazało się, że jest to zwykłe nieuczciwe teleśmele z wyszukiwaniem numerów z książki telefonicznej Poznania. Mieli tę książkę, mimo że na pocztach taki nie były już dostępne. Trzeba było pchać telefonicznie Biblię za grubä kasę. Widziałam, że dzieło wsrtościowe, ale po pierwsze wcale nie wydawnictwa Sfinks a po drugie w internecie o połowę tańsze. W związku z tym zaraz kupiłam 2 egzemplarze przez internet i nie musiałam przy tym zamöwieniu płacić za przesyłkę. Firma nie zamierzała podpisać umowy w dniu rozpoczęcia pracy, więc spędziłam tam tylko godzinę. Kiedy poszłam powiedzieć, że nie tak wyobrażałam sobie tę pracę i chcę wyjść, zostałam bardzo szybko wypuszczona z odpowidzią: " Nie wiem, jak sibie pani to wyobrażała. Nie traćmy se czasu". Było to parę lat temu, ale trzeba wpisać ten komentarz o nieuczciwości Sfinksa, żeby se ludzie na niego na darmo nie tracili czasu.

Helena
@Małgorzata

Sytuacja, którą opisałaś jest faktycznie bardzo dziwna. Ale - jak sama powiedziałaś - miała ona miejsce kilka lat temu. Od tego czasu sytuacja w Wydawnictwie Sfinks mogła przecież ulec znacznej poprawie. Masz może kogoś znajomego, który tam pracuje i który mógłby opowiedzieć nam coś o aktualnej sytuacji w tym wydawnictwie?

K
@Małgorzata

To prawda. Ubiegajcie sie o umowę zanim stanowisko zostanie przez was zajęte..

Czy w Wydawnictwo Sfinks panuje luźna atmosfera?

Nolti

Zależy od humoru prezesa...

Waldi

Może wiecie coś o ofercie pracy w firmie? Jakieś wskazówki o zarobkach czy dodatkach do pensji?

@Waldi

Chyba o zabieraniu z pensji a nie o dodatkach. Pan Prezes tylko szuka okazji żeby zabierać pieniądze.

mqb

Cześć, A jakieś dokładniejsze przykłady możesz podać ? W mojej poprzedniej pracy też czasem były kare finansowe za "przewinienia", ja dostałem raz karę jak wjechałem wózkiem w płot i się rozdupił z deka.

święty
@mqb

Za urlop prezes płaci 80% i wiele wiele więcej ucinanej prowizji

Czy w firmie Wydawnictwo Sfinks są regularne szkolenia pracownicze?

święty

Jakie szkolenia, chyba że myślisz o tych szkoleniach robionych przez niekompetentnych menagierów... Zresztą czy tam jeszcze pracuje ktoś kompetentny ?

XD

11 złotych za godzinę umowa zlecenie przez pierwsze 3 miesiące no tak średnio bym powiedział.

Jajakobyły

Na jakie stanowisko by ta "firma" nie rekrutowała kończy się tak samo. Na darmowych portalach umieszczają ogłoszenia w których obiecują gruszki na wierzbie, a kończy się bieganiem po mieście z testamentem Jana Pawła, albo inną Biblią. Pan "Prezes" potrzebuje tylko wyrobników-akwizytorów, nie traćcie czasu, żadne pieniądze, (usunięte przez administratora) i naciąganie emerytów.

A!

Jakie wynagrodzenie mniej więcej za 160h? Zakładając że pracownik jest w miarę ogarnięty ( premie )

mkbd
@A!

Minimalna krajowa + z 200-300 zł premii. 2000 netto znacznie tu nie przekroczysz.

Helena
@mkbd

@mkbd Napiszesz na jakim stanowisku pracujesz i co należy do Twoich obowiązków? Praca w Sfinks jest ciężka?

Nie polecam

Pracownicy tej księgarni wyrzucają papierki z zapiskami o klientach na ulicę Bociania

Zirytowana

Moja mama zakupiła z wydawnictwa 'Biblia pierwszego Kościoła za 160 ZŁOTYCH. Jak jej powiedziano najtaniej na rynku. Z ciekawości weszłam na Ceneo i okazuje się ze książkę można dostać za połowę ceny w sklepach internetowych! Mają to nawet w merlin pl czy dobre ksiazki pl. Na początku myślałam że to coś innego, ale sąsiad kupił ze sklepu internetowego i jest identyczna! Z ciekawości zadzwoniłam do wydawnictwa i powiedzieli mi to samo co mojej mamie - że to najtaniej na rynku! Owszem, w sklepie internetowym wydawnictwa jest po 160 zł, ale czemu w innych jest tak tanio i czemu na infolinii mówią, że u nich jest najtaniej????? Moja mama przez to kupiła drożej! Wprowadzono nas w błąd! Z samego rana składam informację do Rzecznika Praw Konsumenta, co więcej - Biblia jest autorstwa Vocatio, innego dużego wydawnictwa, dlaczego jest podpisana św. Filip? Zaraz piszę do nich, niech tłumaczą się z ceny i dlaczego inne firmy sprzedają produkty V dwa razy drozej!!! Rozumiem stare książki ale czemu NOWOŚĆ jest tak tanio w sklepach internetowych??????????

Szeryf_Internetów
@Zirytowana

Bardzo przydatny komentarz dla mnie jako kandydata na pracownika, trochę Ci się fora pomyliły. Swoją drogą jak mogłaś kupić cokolwiek nieweryfikującą ceny danego produktu przed zakupem, a jak już popłynęłaś ty lub twoja mama i dokonałyście zakupu pod wpływem emocji to trzeba było zwrócić zakup, masz na to 14 dni przecież. Zamiast działać racjonalnie to płaczesz po internetach jak jakiś dzieciak.

Ptaszyński
@Szeryf_Internetów

Widzisz "szeryfie internetu" jak ktoś coś natarczywie wciska, to tak wygląda! To, co się tam wyrabia to niesamowita jaja! Dzwonią i wciskają książki, jakie gdzie indziej są za grosze!

handelowiec_z_krwi_i_ości
@Ptaszyński

A to chyba żadna nowość w dziale sprzedaży - telefonicznej, hurtowej, b2b, b2c, itd. Każdy handlowiec ciśnie bo od tego ma prowizję, nikt chyba z dobrego serca w DH nikogo nie trzyma, tylko jakiś wynik trzeba mieć - zarobić na sb i pracodawcę. W każdej firmie w której pracowałem było ciśnienie na wyniki, ważne tylko aby cisnęli Cb w normalny sposób, a nie np. nad tobą menager z młotkiem stał :D Ogólnie praca w sprzedaży jest dobra na jakiś cza, 2-3 lata i trzeba od tego odpocząć bo kręćka można dostać. Startowałem do nich do pracy, byłem już na szkoleniu ale zrezygnowałem bo nie mogłem oswoić się z produktem, więc i sprzedaż szła by mi licho :O zostałem przy telefonach :D

Maja

@były pracownik(nie callcenter) Napisz, proszę, więcej szczegółów. Dlaczego masz tak negatywną opinię o Wydawnictwie Sfinks, jako o pracodawcy? Co najbardziej ci przeszkadzało u tego pracodawcy? Na swojej stronie internetowej wydawnictwo publikuje aktualnie kilka ofert pracy, w których pisze, że oferuje atrakcyjny motywacyjny system wynagrodzeń; oferuje też "premię na start", jeśli dobrze rozumiem należącą się za to, że poleci się firmę jako pracodawcę i "ściągnie" do firmy nowego pracownika. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Wydawnictwo Sfinks opublikowała na stronie GoWork.pl ogłoszenia o pracę /oferta/pracownik-dzialu-reklamy-i-marketingu,6668728,dabrowa-zielona Czy warto wysłać CV?

były pracownik(nie callcenter)

Nie. Uciekaj jak najdalej od nich.

Maja

@Kasia 123, dziękujemy za wyrażenie opinii o firmie Wydawnictwo Sfinks z poziomu klienta. Opinie klientów i kontrahentów są równie cenne i pomagają w budowaniu wizerunku firmy. Czy możesz napisać jak zakończyła się sytuacja, którą opisałaś w swoim komentarzu? W jaki sposób dochodziło do przekazania zakupionych towarów? Płatności odbywały się za pobraniem czy odbierało się zamówione rzeczy w placówce wydawnictwa?

Zostaw merytoryczną opinię o Wydawnictwo Sfinks - Częstochowa

• Jak się pracuje w Wydawnictwo Sfinks?

Zobacz opinie na temat firmy Wydawnictwo Sfinks tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wydawnictwo Sfinks?

Kandydaci do pracy w Wydawnictwo Sfinks napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042