Opinie o PKM Sosnowiec w Sosnowiec

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie PKM Sosnowiec. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w PKM Sosnowiec o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKM Sosnowiec w Sosnowiec

Ben

Jako pracownik, jedynie w tym miejscu jestem w stanie wyrazić swoją opinię bo jest anonimowa. W każdym miejscu w sieci, w mediach społecznościowych i innych publicznych, przedsiębiorstwo pilnuje Radny Da. Żu. usuwając ludzi z firmy, którzy wypowiedzą się cokolwiek na temat firmy co jest mało wygodne. Ale w sumie nie ma się co dziwić jak rodzice siedzą na wysokich chronionych stanowiskach. Im dalej w las tym większe gó***. Cała filozofia firmy.

Batmobil
@Ben

Tak się wyłudza firmowe pieniądze zatrudniając gościa który jest do niczego niepotrzebny.

Killer konfidencki

Jak powiesz coś w brew kierownictwu to potraktują Cię jak (usunięte przez administratora)...kumoterstwo, układziki, firma rodzinna...oby to padło i rodzinki nieudaczników poszły na bruk

Ural

Jak nie masz pleców w związkach ani w rodzinie w tym zakładzie pracy, to nie masz tam czego szukać, wyrzucą cię pod pretekstem złego ugryzienia kanapki. Związki na dzień dobry prowadzą twoja teczkę. Pruszków wersja PKM Sosnowiec. Masakra

@Ural

Nie przesadzasz trochę? Zwykły pracownik musi mieć aż takie poparcie żeby się zatrudnić nawet na szeregowym stanowisku? Ciebie tak zwolnili czy piszesz ogólnie o innych pracownikach?

Zbyszek

przepracowalem w pkm sosnowiec 40 lat obecnie jestem na emeryturze dobrze uposazonej jak sie uczciwie pracuje a nie szuka gruszek na wierzbie to sobie uczciwie odpoczywa na zasluzonym wypoczynku Zbyszek

Ilona
@Zbyszek

odchodząc na emeryture po 40 latach dostales od firmy jakąś odprawę ? może jakąś pamiątkę za pracę? tata kiedys pracujac w podobnej firmie poza kasa dostal zegarek z grawerem dobrej marki na pamiatke wlasnie za 40 lat pracy, a ty?

logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
Barszczyk

Dzień dobry. Czy ktoś kto pracował lub pracuje w tej firmie mógłby mi napisać jak wygląda przyuczanie nowych kierowców do tras? Trzeba znać wszystkie linie, czy są jakieś przydziały? Jakie macie sposoby na naukę i zapamiętanie tak wielu linii? Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam wszystkich kierowców.

Xxx
@Barszczyk

Nie trzeba znać.Jedziesz se n.p na Dąbrowę i zatrzymujesz się na którym chcesz przystanku.Mozesz se fo chaty na obiad podjechać jak masz po drodze i takie tam.

Mieczyk

Miałem nieprzyjemność pracować dla tego przedsiębiorstwa. Od czasów (usunięte przez administratora) zmieniły się tam tylko autobusy. W związkach pijaństwo i puste flaszki po trunkach po kątach. Na stanowiskach kierowniczych i podobnie wysokich-pociotki, dla takich osób tworzone są również stanowiska sztuczne. Są to często osoby nie mające pojęcia o danym zajęciu. Pensje dno, komfort pracy bardzo niski. Podsumowując (usunięte przez administratora) i jeden wielki (usunięte przez administratora)

@Mieczyk

miałeś? czyli w razie czego już nie pracujesz? pytam, bo te pensje mnie zaciekawiły czemu za dno je uważasz a raczej na jaki okres czasu przypada taka ocena. ciekawa bym była czy jakiś wzrost się szykuje od kolejnego roku, wiesz coś?

Jaja sobie (usunięte przez administratora)robicie ? 08:38 to nie godzina 9 ! Jak trwają prace remontowe to się wyjeżdża wczesniej a jak macie gamonii to proszę odbijać z pensji to kierowcy naucza się szacunku do innych bo mi nikt nie odda za spóźnienie do pracy SKARGA DO URZĘDU MIASTA JAK (usunięte przez administratora) POLECI !

Yomama

Autobusy nie przyjeżdżają, trzeba czekać dodatkowe 30 min. Ogarnijcie się w końcu

Szofer

Witam, jestem kierowcą zawodowym i pracowałem w " firmie" PKM jako kierowca autobusu. Jeśli rozważasz złożenie podania o pracę bo ktoś Ci mówi " fajna, państwowa, pewna robota" to przeczytaj podpunkty poniżej: - twór o nazwie PKM Sosnowiec jest (usunięte przez administratora)ZTM i akceptuje wszystko co idzie z góry nie myśląc o kierowcach. Kary rzędu nawet 2000zł za byle (usunięte przez administratora) - pracodawca udaje, że dba o kierowców. Uszkodzisz wóz to obciążenie i super miniratki żebyś nie odczuł tego... - ustawa o czasie pracy kierowcy autobusu miejskiego, kodeks pracy, moralne zasady- to wszystko w tej firmie nie istnieje. - na kierowniczych stanowiskach pociotki i karierowicze. - wozy nie są naprawiane, stan techniczny pojazdów jest taki, że 75% taboru powinno być na złomie. - Jeśli coś ci się stanie to tutaj nikt się nie zlituje- (usunięte przez administratora) cię na pysk bez dowidzenia. - dział planowania skutecznie zatruje Ci kazdą wolną chwilę, nękając abyś przyszedł do pracy z wolnego. W tej firmie najlepiej jakbyś się zgodził jeździć bez wolnych dni. - sikanie po krzakach czy robienie (usunięte przez administratora) jak pies pod drzewem to na niektórych liniach norma. - zarobki żółtodzioba bez wysługi lat to średnio około 3200-3500 do ręki jeśli masz niedzielę w grafiku. - Zwiazki zawodowe w tej firmie to (usunięte przez administratora) w (usunięte przez administratora) - Tutaj panuje zasada " zrobiłeś (usunięte przez administratora) raz- będziesz robić cały czas ". - " (usunięte przez administratora)" z ZTM tylko czeka w krzakach żeby cię uwalić a PKM grzecznie się zgadza. Bardziej skupiasz się żeby cię nie capli niż na jeździe. - na wysokich stołkach siedzi cała sitwa Pana prezydenta Chęcińskiego więc nie do ruszenia w Sosnowcu. Jeśli mimo to chcesz spróbować to droga wolna ale się zastanów bo staracisz zdrowie psychiczne i fizyczne a może nie tylko to. Jako szofer z ponad 10 letnim stażem uważam, że są lepsze firmy niż PKM. Pozdrawiam i szerokości!

Ilona
@Szofer

podpisując umowę o pracę z PKM masz w nich jasno opisane te kary i wysokości za daną rzecz ? czy to wszystko wychodzi dopiero w trakcie pracy i się człowiek o tym dowiaduje, co się dzieje jak ktoś nie zapłaci ?

@Ilona

@Ilona podpisując umowę to masz same superlatywy przedstawiane i zamazywaną prawdę. Jak już podpiszesz umowę zaczyna się jazda pod każdym względem. Wszystko wychodzi w trakcie pracy, w trakcie problemów itp. Jak nie zgodzisz się na karę to PKM raze z ZTM oddają sprawę do sądu przeciwko tobie, a ty jesteś przegrana.

@Szofer

I ile osób w ten sposób skończyło jak opisujesz?

Witam czy bilet wolnej jazdy dla pracowników, żon i dzieci obowiązuje tylko dla linii PKM Sosnowiec czy liniami ZTM też można jeździć?

Artur

Bilet wolnej jazdy obejmuje cala siatke polaczen ZTM , do niedawna wylaczone linie to linie lotniskowe ale obecnie takze na liniach lotniskowych mozna jezdzic na bilecie pracowniczym . Nie wiem jak z odplatnoscia za ten bilet dla zony czy dziecka , gdyz ja mam tylko dla siebie. Pracownik za ten bilet na caly rok ma pobrany tylko podatek ok 44zl , a w przeliczeniu na miesiace ok 3,66zl . Wiec jest to bardzo oplacalne .

Nick 2
@Artur

Dzięki za info. A czy pracodawca zapewnia jakiś ubiór? Obowiązują jakieś standardy typu obowiązkowa biała koszula czy coś?

@Nick 2

@Artur dostaniesz 2x koszulę nonajron z poliestru- gwarancja potu i smrodu po godzinie. Spodnie najgorzej jakości, kamizelka i sweter. Do tego obuwie. Generalnie pierwsze 3 miesiace nie ma przydziału na ubiór a kara za jego brak jest od 1 dnia służby. Czyli pierwsze 3 miesiące musisz sam sobie zapewnić odpowiedni ubiór

Na jakie wsparcie w PKM Sosnowiec mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Szofer

@Pytanie PKM Sosnowiec jest przedsiębiorstwem gdzie nie znają czegoś takiego jak kodeks pracy. Nie wykonujesz tego co chce góra to jesteś na spalonej pozycji

ikarus

Witam, jaką stawkę oferuje pkm dla mechanika na dzień dobry?

Jelon

Tabor pozostawia wiele do życzenia, bardzo często usterki są bagatelizowanie, z premedytacją nie naprawiane w ramach polityki oszczędności, a autobusy wypuszczane jako sprawne by zarabiały pieniążki na przedsiębiorstwo. Często też po prostu mechanicy nie radzą sobie z pewnymi usterkami i autobus zjeżdża awaryjnie naście razy z obsługi linii z tym samym problemem. Szefostwo o wszystkim wie, ale nic z tym nie robi. W końcu kolega z jednego biura nie będzie robił problemów koledze z biura drugiego. Ogólnie tabor jest mocno zaniedbany. ITD powinna być stałym gościem na zajezdni. Najkrótsza zmiana robocza ma 4 godziny, najdłuższa około 12 z przerwą (przerwy są płatne inaczej niż normalne godziny- oczywiście stawka jest niższa) Przebiegi na zmianę oscylują od około 100 km do mniej więcej 235 km. Ironicznie w weekendy dużo linii wyciska z kierowcy siódme poty i nie pozwala na normalne tempo dniówki. Godziny rozpoczęcia pracy zaczynają się od około 3:45 rano, popołudniowe od około 11. Każda zmiana poranna zaczyna się od 15 minut obsługi codziennej, niestety często nie jest to czas wystarczający do sprawdzenia wozu, uzupełnienia płynów eksploatacyjnych, lub jego wymiany z powodu niesprawności. Ogólnie poranne OC zapewnia dużo atrakcji i nerwów. Większość kierowców przychodzi wcześniej (nawet do pół godziny) żeby mieć pewność, że punktualnie wyjedzie z zajezdni, oczywiście za to nikt Ci nie podziękuje i tego nie doceni. Zmiany popołudniowe kończą się OC popołudniowym, czyli tankowaniem, wjazdem na kanał i myciem. Przedsiębiorstwo płaci tylko za 15 minut od przekroczenia szlabanu przy wjeździe na zajezdnie, reszta czasu spędzonego przy tych czynnościach pozostaje niezapłacona. Oczywiście kierowca może bez jawnych konsekwencji po upływie 15 minut przerwać OC i odstawić na miejsce postojowe, aczkolwiek może liczyć się potem z brakiem przychylności ze strony przełożonych. Jeżeli chodzi o równe traktowanie i takie farmazony to również nie należy zbytnio na to liczyć. Dużo kierowców pracuje na to by mieć dobre względy wśród zespołu działu planowania, dyspozytorów i kierownictwa by mieć lekkie linie, wolne święta i weekendy i przydział sprawniejszego taboru. Urlopu sobie nie zaplanujesz, zrobią to za Ciebie, tak jak im jest wygodnie, nawet jest problem by dostać urlop na żądanie, gdyż są duże braki kadrowe. Dopóki się nie stawiasz i grzecznie wszystko przyjmujesz na klatę, to będziesz mógł spokojnie pracować. Jeżeli zaczniesz walczyć o respektowanie Twoich praw, nie pozwolisz się niesprawiedliwie ukarać, udowodnisz swoją rację, to przedsiębiorstwo zacznie robić Ci pod górkę. Ogólnie jeżeli masz jakąś bolączkę i chciałbyś załatwić jakiś problem, bo firma narusza Twój interes w jakiś sposób, coś jest coś nie tak z organizacją to odbijesz się od ściany chcąc cokolwiek załatwić. Nikt tu nie jest skory do poprawy warunków pracy kierowcy i wysłuchania Ciebie. Jeżeli chodzi o odpowiedni sanitariat, to też nie można się łudzić, że jest dobrze, oddawanie moczu na koło lub w krzaki to norma i to nie z powodu zamiłowania do sikania gdziekolwiek. Kodeks pracy to rzecz abstrakcyjna dla firmy, mnogość uchybień i łamanych z premedytacją praw jest zatrważająca.

Jelon

Nie polecam. Jeżeli szanujesz siebie i swoją godność, to nie bierz pod uwagę zatrudnienia się w tym zakładzie na stanowisku kierowcy. PKM Sosnowiec zabiera człowieka w podróż w czasie wrzucając go w realia PRLu – będąc kolebką nepotyzmu i kolesiostwa. Należy wspomnieć tu o bardzo wyraźnym podziale na pracowników fizycznych i administracyjnych. Gdy należysz do tych pierwszych, jesteś tylko zarabiającym na resztę żywym mięsem. PKM Sosnowiec cechuje bardzo duży przerost administracji, nie liczą się kompetencje i zaangażowanie, tylko odpowiednie znajomości. Nie oczekuj szacunku od pasażerów, innych uczestników ruchu, zwierzchników i pracowników biurowca, bo się przeliczysz. Decydując się na pracę na stanowisku kierowcy w komunikacji miejskiej w PKM Sosnowiec przygotuj się na biczowanie i masę niesprawiedliwości i brak jakichkolwiek perspektyw. Związki zawodowe mające chronić pracownika (funkcjonują trzy) istnieją po to by: -kontrolować ruchy pracownicze i nie dopuścić do zapanowania praworządności, -utrzymać w mocy brak uszanowania praw kierowcy jako pracownika, -zapewnić zatrudnienie swoim krewnym na stanowiskach w administracji. Żeby było zabawniej, dwóch z trzech przewodniczących związków zawodowych należy do rady nadzorczej spółki, co mogłoby się wydawać czymś dobrym dla pracowników (zwłaszcza fizycznych), aczkolwiek tak nie jest. Kara goni karę, katalog kar jest bogaty, na tyle, iż nie jest nigdzie udostępniony, ani przedstawiony na rozmowie kwalifikacyjnej, także każdy kto się zatrudnia nie wie dokładnie za co i jaką karę może dostać. Wysokości kar są nieadekwatne do wynagrodzenia, np. za brak biletów do sprzedaży jeszcze niedawno było około 600 zł, a wynagrodzenie kierowcy bez dodatku stażowego w słabszym miesiącu nie osiągnie pułapu 3000 zł na rękę. Wynagrodzenie składa się z: -pensji zasadniczej (stawka godzinowa nie przekracza 18 zł za godzinę brutto) ogólnie minimalna krajowa goni podstawę, zazwyczaj jest o kilkadziesiąt groszy niższa. -premii regulaminowej do 20% wynagrodzenie zasadniczego, -premii za oszczędność paliwa -dodatek eksploatacyjny za prowadzenie autobusu – 10% wynagrodzenia zasadniczego -dodatek za sprzedaż biletów (BILETY MUSISZ SOBIE KUPIĆ ZA SWOJE WŁASNE PIENIĄDZE, DROBNYCH NA WYDAWANIE RESZTY PRACODAWCA NIE ZAPEWNIA) Za chodzenie z wolnego, czyli na nadgodziny płatne 100%. Do wynagrodzenia dochodzi wysługa lat liczona od pełnych 10 (maksymalnie to bodajże 25%) przepracowanych na umowę o pracę lat. Umowa zlecenie, dzieło i działalność gospodarcza się nie liczą do wysługi. Jeżeli jesteś młody i nie masz żadnej wysługi lat, to nie jest miejsce dla Ciebie, gdyż na głupim wózku widłowym zarobisz o wiele więcej, a odpowiedzialność będziesz miał o niebo mniejszą.

Nie polecam autobusów linii nr 18. Wiecznie spóźnione, a jak kierowca widzi, że kobieta biegnie na spóźniony autobus od 30 minut to nawet nie poczeka.

Byly
@Karolina

Skoro spóźniony to sama sobie odpowiedz że nie ma czasu czekać A pro po ile musi się spóźnić by ta kobieta mogła zdążyć

ktoś
@Karolina

Może właśnie dlatego że opóźniony??

Batman
@Karolina

A skąd ta kobieta biegnie te 30 munut , za autobusem i nie może go dogonić ???

Kierowca
@Karolina

Właśnie przez takie Karoliny te autobusy jeżdżą spóźnione

Agata
@Karolina

Naprawdę autobusy PKM Sosnowiec tak nieustannie się spóźniają? A są to duże opóźnienia zazwyczaj? Powiedz coś więcej, jeżeli możesz, to bardzo przydatna informacja. Pozdrawiam.

Tomasz
@Karolina

To gdzie była ta kobieta przez 30 minut skoro tyle był spózniony?

Gosc

Widziałem oferte pracy zastanowila mnie stawka proponowana godzinowa (usunięte przez administratora) ja na produkcji mam dużo większą stawkę i porównać sobie moją odpowiedzialność a takiego kierowcy

Greg
@Gosc

No na okresie próbnym kokosów nie ma. Potem trochę lepiej, mimo wszystko pracowałem na produkcji niejednej i lepiej jeździć niż się męczyć w tych obozach pracy.

Tomcio

Witam. Widzę że jest rekrutacja na warsztat. Pytanie jak wygląda obecnie płaca na warsztacie ?

Jaka atmosfera jest między działami w PKM Sosnowiec?

W miare dobra,

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w PKM Sosnowiec?

Artur

Umowa o prace na pelny etat.

Pracowałem w tej firmie 3lata i nie polecę jej nikomu nawet wrogowi. Praca bardzo dziwnych godzinach i nie zawsze na miejscu trzeba czasem dojechać na zmianę ale nie zawsze pasują autobusy z zajezdni nikt tu z kierownictwa nie myśli żeby to ulepszyć. Oczywiście nie zapłacą ci za te dojazdy nawet jeśli musisz z godzinę wcześniej wyjść z domu. W pokóju planowania siedzą bardzo nie miłe panie które tylko umiał narzekać że nie mają czasu szukać za ciebie zmiany jak potrzebujesz mieć w tygodniu dzień wolnego. Non stop wychodzą na papierosa i wiecznie są zmęczone. Pan Nowy Kierownik nie ma swojego zdania dostał te stanowisko za karę i ciągle się słucha pan z pokoju obok. Mają dziwny system przydzielania urlopów który dostaniesz wtedy kiedy im będzie pasować chyba że będziesz miał układy to dostaniesz w wakacje bądź w święta. Nikt nie liczy się z kierowcą liczy się tylko zrealizowany kurs. Połowa autobusów to istne wraki które dziwię się że wożą ludzi. Pieniędzy tu żadnych większych nie zarobisz chyba że przyjdziesz im 3razy z wolnego stawką jest bardzo śmieszna i nie adekwatna to wykonywanej pracy. Szkoda było moich straconych 3lat pracy w tym zakładzie gdzie na każdym kroku wbijają ci szpilkę. Tutaj już nigdy nie będzie lepiej. Także trzymajcie y z daleka od tego zakładu.

Zostaw merytoryczną opinię o PKM Sosnowiec - Sosnowiec

• Jak się pracuje w PKM Sosnowiec?

Zobacz opinie na temat firmy PKM Sosnowiec tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKM Sosnowiec?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 2 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKM Sosnowiec?

Kandydaci do pracy w PKM Sosnowiec napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKM Sosnowiec
2.1/5 Na podstawie 40 ocen.
  • Lenartowicza 73
    41-219 Sosnowiec