Opinie o Euro Bank S.A. (zamknięta działalność) w Wrocław

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi profilami na portalach społecznościowych: Facebook LinedIn

Branże: Doradcy kredytowi
Doradcy kredytowi Wrocław

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Euro Bank S.A. (zamknięta działalność) w Wrocław

Nickowa

Cześć interesują mnie zarobki i parę słów nt. atmosfery pracy na Karkonoskiej we Wrocławiu. Proszę o konkrety, znam specyfikę pracy w korporacji, wiem czego ogólnie mogę się spodziewać, więc prosiłabym raczej o coś bardziej "bliższego ciała" niż tekst w stylu "typowa korporacja, machina z trybikami i ciągła rekrutacja", bo to znam, na ile mniej więcej może liczyć doświadczony korposzczur, który szuka w EB pracy w centrali? i jak zostanie tam przyjęty?

beti
@Nickowa

Na kokosy nie licz, bo w tym banku nie docenia się pracowników. Lepiej zatrudnić świeżaka po studiach, niż zapłacić komuś doświadczonemu. Brak podwyżek, brak określonych ścieżek kariery. Ogólnie firma może dobra dla ludzi, którzy zaczynają w tej branży i chcą zdobyć doświadczenie. Jeśli masz doświadczenie w branży, to nie ładuj się do tego banku. W skrócie "Eurobank, co możemy ci jeszcze zrobić"

Nickowa
@beti

dzięki, zrozumiałam a jak z kasą? przybliżone widełki?

Ewelina

Bardzo mało piszecie opinii. Czym to jest spowodowane? Czyżby wakacje odciągnęły od komputerów? Każda opinia pracownika znacznie ułatwia podjęcie decyzji przez nowych kandydatów o ewentualnym aplikowaniu do formy.

NN
@Ewelina

No i? A czemu ma komuś na tym zależeć? To nie koncert życzeń.

bmgktop

Nie polecam pracy w IT. Opieszałość i arogancja dyrektorów. Traktują Cię jak śmiecia i mówią klasycznie "Na Twoje miejsce mam 30 innych." Ciągłe gróżenie "bo utne CI premie"

b.
@bmgktop

heheh, patrząc na skuteczność w IT, to dziwię się, że pracownicy się tam utrzymują. Od marca czekam na rozpatrzenie mojego zgłoszenia :) ponoć macie do 5 dni roboczych.

Lilka
@bmgktop

A ja pracuję przeszło rok i jestem zadowolona. Początki były trudne, ale mam fajną MOB, niezłą podstawę i konkretne premie. Do tego pieniądze z konkursów. Wiadomo, że jak się nie realizuje planów to i premii nie ma. To przecież dotyczy każdego banku. Skoro można zrobić większą premię od podstawy to nie rozumiem na co tu narzekać. Jedyne co mi się nie podoba to kiepska prywatna opieka medyczna. Medicovet byłby zdecydowanie lepszy.

Joanna

Pracuje w COK-u, mam wspaniałych przełożonych. Gosia jest do rany przyłóż, zawsze układam urlopy i grafik jak chcę. Wynagrodzenie jak na Wrocław jest wysokie a praca jest lekka, łatwa i przyjemna. Polecam wszystkim którzy szukają fajnej pracy na lata.

Matty
@Joanna

O cholera, hr w formie:)

Lob

Pracuje w Eurobanku od kilku lat. Zawsze zależało mi na zrobieniu kariery więc mimo żenującego poziomu kultury osobistej mojego Managera tyrałem. Obecnie sam jestem Managerem i powiem tak im wyższe stanowisko tym gorzej. Kadra managerska średniego i wyższego szczebla nie ma pojęcia co to jest "zarządzanie" potrafią tylko straszyć i grozić zwolnieniem, nie ma coachingów czy informacji zwrotnych jest za to trzaskanie telefonem i personalne obrażanie. Eurobank to firma bez kultury organizacji. Nie ma żadnego systemu wartości poza zyskiem. Zdecydowanie niepolecam. Obecnie szukam nowej pracy.

LOB
@Lob

Zgadzam się w 100% z przedmówcą. Też jestem team liderem. Umiejętności zarządcze mojego DS żenujące, brak coachingów, feedbacków. Za to groźby, ciągłe straszenie zwolnieniem, i zainteresowanie plotkami. Nikomu nie polecam pracy w Eurobanku. Firma bez kultury organizacji, nie promującą żadnych wartości.

Pirat

Witam, planuję zacząć pracę w Eurobanku. Mam do wyboru placówkę franczyzową lub własną. Czy ktoś z was może powiedzieć mi jaka jest różnica? Słyszałem, że franczyzobiorcy oferują zdecydowanie gorsze warunki płacowe.

xyz
@Pirat

jak masz możliwosc to idz do placówki wlasnej, do franczyzy szkoda czasu i nerwow. wszystko co prawda zalezy od wlasciciela ale jeden od drugiego za wiele sie nie róznia

Rybcia

Fajna firma kredytowa, dużo pozytywnych recenzji (usunięte przez administratora)

Windykacja Terenowa

Eurobank S.A. jest typową korporacją. Osoby, które pracowały w korporacjach przed pracą w EB wiedzą co to oznacza. Jak każda korporacja EB ma swoje wady i zalety. Trzeba się albo do nich przyzwyczaić albo odejść. Postaram się przedstawić moje jak najbardziej subiektywne obserwacje w tym zakresie. Patrząc z perspektywy czasu i miejsca pracy w EB(windykacja terenowa) za zalety tej pracy uznać mogę: - elastyczny czas pracy (daje to dużo możliwości załatwienia swoich spraw w ciągu dnia) - średni poziom nadzoru nad dniem pracy JEŻELI wykonujesz plan - bardzo dużo (albo w zasadzie wszystko) zależy od Ciebie- od tego jak sam zorganizujesz sobie pracę - powtarzalny i w miarę prosty system raportowania (samych raportów jest sporo, ale większość da się załatwić na zasadzie kopiuj-wklej) - w miarę czytelny system premiowy (co nie oznacza, że zawsze jest on korzystny dla pracownika) Do ewidentnych (w moim odczuciu) wad zaliczam: - brak perspektyw rozwoju zawodowego- w windykacji terenowej droga rozwoju zawodowego jest praktycznie zamknięta. Zmienić może się nazwa stanowiska (czyli teoretycznie możesz awansować), ale faktycznie nie idzie w ślad za tym ani rozwój kompetencji ani większa odpowiedzialność w pracy. Powyżej stanowiska terenowego o awansie decydują układy, a nie kompetencje. - bardzo niski poziom kultury korporacyjnej- obejmuje to zarówno organizację pracy windykacji jak i kwestię kultury osobistej dużej części menagerów - stosunkowo słaby poziom merytoryczny dużej części osób na kierowniczych stanowiskach- większość kadry kierowniczej nie ma doświadczenia w pracy windykacyjnej poza bankiem i systemami sprzedaży ratalnej. Zdarzają się często menagerowie nie znający KC, KK, prawa bankowego i podstawowych przepisów- np. okresu przedawnienia roszczeń. - brak systemu szkoleniowego- bank nie inwestuje w windykację, można odnieść wrażenie, że nikomu w EB nie zależy na rozwoju kompetencji windykacji. Jeżeli sam się czegoś nie nauczysz to EB cię tego nie nauczy. Systemu szkoleniowego on-line nie warto opisywać, bo jest żenujący - stosunkowo niskie stawki podstawy wynagrodzenia w porównaniu do stawek rynkowych. Podwyżek nie ma. Ostatnio firma zdecydowała się jednak na pewne korekty w tym zakresie aby powstrzymać odpływ najbardziej doświadczonych pracowników. Podsumowując. Praca w windykacji EB jest pracą dla osób: - samodzielnych – jeżeli sam czegoś sobie nie załatwisz to sprawa nie będzie załatwiona, ale TY będziesz z tego rozliczony - posiadających wcześniej doświadczenie w windykacji- jeżeli nie masz doświadczenia to nie nabędziesz tutaj kompetencji windykacyjnych. Nikt nie będzie miał czasu ani ochoty Ciebie uczyć - praca na czas określony- jeżeli chcesz się rozwijać w windykacji to nie jest to właściwe miejsce. Możesz jakiś czas popracować, ale docelowo musisz szukać czegoś innego Pamiętać także należy o tym, że niezależnie od tego jak jesteś dobry w windykacji, czy wykonujesz plany i jak sumiennym jesteś w pracy jeżeli tylko zmieni się koncepcja windykacji w centrali zostaniesz zwolniony natychmiast i w sposób jak najbardziej nieoczekiwany. Jeżeli koncepcja zmieni się ponownie bank będzie rekrutował nowego pracownika na zwolnione stanowisko. Postępowanie takie jest pokłosiem tego co pisałem wyżej- bank nie inwestuje w pracowników (przynajmniej pracowników windykacji).

LOBi

Ta firma psuje się z miesiąca na miesiąc od dwóch lat a psuje się od samej góry. Nowy prezes, wymiana zarządzających, a w konsekwencji zarządzanie krótkoterminowe by się utrzymać, wykazać. Stąd poniższe wpisy o zamordyźmie, straszeniu i ciśnięciu ludzi. W centrali na szczęście bywam sporadycznie, ale to co tam się dzieje niestety promieniuje na całą sieć. Ta firma obecnie to totalna porażka. Zdecydowanie zalecam trzymać się z daleka!

Pracowałem w tym roku przez kilka miesięcy w centrali we Wrocławiu w dziale sprzedaży telefonicznej. ZDECYDOWANIE ODRADZAM. Po niespełna 2 miesiącach pracy odeszła już połowa ludzi, który razem ze mną byli przyjęci. To chyba mówi samo za siebie. Generalnie przyjmują tam prawie każdego jak leci, głównie ludzi młodych, tuż po szkole średniej lub studiujących. REKRUTACJA JEST CIĄGŁA !! Tzn. Co miesiąc przychodzi około 10 nowych osób , bo w ciągu miesiąca koło 10 osob z różnych względów odchodzi. I tak system masowej rekrutacji działa non stop. Szkolenie trwa około 3 tygodnie, i już nowe mięsko armatnie będzie gotowe zapełnić braki. Oczywiście na początku jest pełno zapewnień jak to będzie super, jak to Eurobank to jedna wspaniała super rodzina :) OCZYWISCIE WIELKA ŚCIEMA! podczas 3 miesięcznego okresu próbnego nie ma dostępu do premii, bo w okresie próbnym się nie należą :) właściwie zostaje sama podstawa tylko. Do tego dochodzi konkurs leadowy, przy którym teoretycznie można już na okresie próbnym COŚ zarobić, tylko w praktyce cały system jest tak zrobiony, że bez sporego naginania nie ma możliwości spełnić warunków by cos dostać za ten konkurs. WSZYSCY O TYM DOBRZE WIEDZĄ, team leaderzy też. A sama praca to faktycznie , dzwonienie , dzwonienie i dzwonienie, z automatu, czyli system sam dzwoni. po 400-500 połaczeń dziennie wpada około. A to wszystko za podstawę trochę większą niż obecne minimum krajowe :S Generalnie WYZYSK XXI wieku. Chociaż początkowa otoczka bardzo fajna. Długie szkolenie, miłe Panie ze szkoleń. Ale jak już przyjdzie do pracy to najwiecej ludzi ucieka już po pierwszym miesiącu samodzielnego dzwonienia. Do tego nieustanne wyzywanie przez ludzi do których się dzwoni. I to wyzywanie najcięższego kalibru. ZDECYDOWANIE NIE POLECAM. TYLKO DLA KOMPLETNYCH DESERATÓW. Pozdrawiam

Łodzianin

Pracowałem w 4 bankach w tym dwu bardzo dużych, szkolenia i kołczingi to podstawa, jak czytam tutaj że jakieś karteczki ksero to dam sobie spokój... Niepokojem napawa też powtarzająca się sprawa arogancji i chamstwa przełożonych takie zachowanie nie przejdzie już nawet w fabryce gwoździ. Widać układy i układziki, a to nie jest zdrowa sytuacja. Pensja na dzień dobry 2800 brutto w banku i jako osoba reprezentująca to "szacowną firmę" też wiele mówi.

Nowa

Pracuje w Eurobanku od paru miesięcy jako doradca klienta. Nie jest to mój pierwszy bank, wiec to co mnie załamało to pierwsze miesiące pracy. Moje szkolenie wyglądało tak ze dostałam milion kartek do przeczytania i nauczenia sie, mc siedziałam i czytałam nie wiedząc juz o czym, naprawde powinni sie zastanowić nad forma wdrożenia pracownika do nowej pracy. Menager pilnował czy czytam procedury, zwracał mi uwagę jeśli zaczynałam rozmowę z innymi pracownikami nie na temat. Totalna bzdura, gorzej niz w podstawówce. Jak sie to przebrnie to juz jest tylko lepiej:) plany sa duże ale do zrobienia, masz kilka koszyków produktów, osobno płaca za konta, osobno za kredyty, osobno za karty kredytowe, system premiowania w porównaniu do innych banków w których pracowałam jest super. Wynagrodzenie mniejsze niz u konkurencji, widełki to chyba miedzy 2600 a 3000 brutto, nie wiem jaka jest kwota maks do jakiej mozna dostać podwyżkę bo jeszcze jej nie dostałam. Ogólnie jeśli ktos jest pracowity ma trochę szczescia i trochę umiejętności sprzedażowych to mozna zarobić druga podstawę na premii. Podsumowując Plusy - korzystny system premiowania -prywatna opieka medyczna, benefity, bony -mili klienci (przynajmniej u nas w placówce zadko zdarzają sie niezadowoleni, pyskaci klienci, moze ze względu ze wiecej u nas kredytowych niz lokaciarzy :) ) - miła atmosfera -wysokie premie -system do obsługi klienta, bardzo intuicyjny Minusy -system szkoleń -ciagle raportowanie (tutaj nie jest jak w innych bankach ze co tydzien mówisz co zrobisz i masz pole do popisu, tutaj co 2 godz piszesz maila co zrobisz dzisiaj:D -niskie wynagrodzenie podstawowe -brak pakietu office - wspólna poczta mailowa dla całego oddziału -tragiczne rozwiązania systemowe dla pracowników, papierowe listy obecności, zero technologii -procedury, rozumienie jakości w zupełnie innym wymiarze niz do tej pory rozumiałam, zamiast skupiać sie na jakości obsługi klienta, skupiają sie czy postawiłam kropkę w dobrym miejscu i czy o grosza nie pomyliłam sie w wpisywaniu dochodu klienta we wniosku kredytowym, zeby moc uciąć mi premie Mimo , ze plusów mniej niz minusów to jestem w miarę zadowolona. Odpowiada mi system motywacyjny, a po to idzie sie do banku zeby sprzedawać i zarabiać takze jest ok:)

Zuzanna

@ANIA jeśli zniknął jakiś wpis, oznacza to, że został on zarchiwizowany przez administratora portalu za naruszenie zasad regulaminu. Jest to jedyna podstawa do usunięcia wpisu. Zachęcam do ponownego zapoznania się z jego treścią: www.gowork.pl/regulamin

Werona

Osoby ambitne i pracowite zawsze potrafią sobie radzić i właśnie takie mogą pracować w Euro Bank-u. Swoją drogą to firma ma spore potrzeby kadrowe, dlaczego?

ANIA
@Werona

Taaa , awans :-) :-) :-) Prawie sie poplakalam ze śmiechu. Osoby ambitne? W eb-chyba naiwne. Kazdy ucieka bo poziom kultury w stosunku do pracownika jest bliki 0. Opiekun klienta, specjalista czy doradca wszystko to samo tylko nazwe zmieniaja wielki mi awans. Siedzisz i wciskasz kredyty i karty na kazdym stanowisku. Jak to mozliwe ze osoba majaca 20%planu ma przedłużona umowe na czas nieokreslony a osoba majaca 78%zostaje zwolniona. Tak bylo u mnie w Oddziale. Taka polityka firmy, robia co chca, sprawiedliwości i logiki tam nie ma. Malo osob z kompetencjami na wyzszych szczeblach. Rzadza Toba osoby ktore do piet Ci nie dorastaja. I pytanie dlaczego sa kasowane niektóre negatywne komentarze??? W jeden dzien sa a w drugi kasujecie. Zenada

ANIA
@Werona

Zuzanna

@Tabbywspominasz o możliwości awansu. Wiele osób ten aspekt na pewno interesuje. Możesz powiedzieć o tym coś więcej? Jak szybko można liczyć na awans? Czy pracownicy z niektórych działów mają na to większą szansę?

TABBY
@Zuzanna

ja pracuje w oddziale. zaczynałam od stanowiska doradcy, nieco ponad rok później awansowałam na specjaliste sprzedaży, a teraz jestem liderem :)

Tabby

A ja pracuje już 4 lata i jestem bardzo zadowolona. Po prostu trzeka robić swoje to i awans przyjdzie i podwyżka. Polecam :)

Zuzanna

@Mil (i)czec nie bedejeśli masz takie zastrzeżenia co do pracy któregoś z pracowników, to warto przesłać takie informacje wewnętrznie i bezpośrednio do firmy. Próbowałaś to zrobić?

Mil (i)czec nie bede

Praca w eb w moim mieście to tragedia. Pracowałam ja i kierowniczka. Od początku byłam zdana wyłącznie na siebie. Żadnej pomocy. Wiecznie sama bo kierowniczka musiała akurat iść do fryzjera, kosmetyczki, zrobić paznokcie. Nigdy nic nie pomogła a później pretensje że coś nie tak. Dodatkowo jawne oszukiwanie klientów przez kierowniczke a później mi tych klientów zostawiła na głowie. Nie podobało jej się że ja przedstawiam warunki dokładnie takie jak są a nie tak jak ona chciała. Wszyscy klienci to byli jej klienci nawet jak przyszedł mój znajomy i wprost mówił że przyszedł bo ja do niego zadzwonilam. Współczuję chłopakowi który z nią siedzi. Na koniec zostałam oskubana ż wypłaty bo zgodziłam się na umowę na pół etatu a pracowałam na cały etat. Pozdrawiam Cię Karolino.

Zuzanna

@Keli rozumiem, że praca ta jest związana z dużą liczbą procedur, których trzeba przestrzegać. Piszesz, że polecasz, ale tylko dla niektórych. Możesz powiedzieć kto, według Ciebie dobrze znajdzie się na tym stanowisku? Co sprawia, że warto polecić pracę w Euro Bank?

Keli

Szukam właśnie nowej pracy bo EB to tylko procedury i wymagania jest tyle kontroli EKJ, QSM, AUDYT, DS, QUIQ CHEQ, TAJEMNICZY itp, nowy system premiowania nawet niezły ale już są spore odcinki nawet za śmieszne błędy. Polecam ale tylko osobą bardzo zdeterminowanym albo mającym wszystko w (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Euro Bank S.A. (zamknięta działalność) - Wrocław

• Jak się pracuje w Euro Bank S.A. (zamknięta działalność)?

Zobacz opinie na temat firmy Euro Bank S.A. (zamknięta działalność) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Euro Bank S.A. (zamknięta działalność)?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Euro Bank S.A. (zamknięta działalność)?

Kandydaci do pracy w Euro Bank S.A. (zamknięta działalność) napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Euro Bank S.A. (zamknięta działalność)

Euro Bank S.A. (zamknięta działalność)