Opinie o Nestle Polska S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Nestle Polska S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Nestle Polska S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nestle Polska S.A. w Warszawa

dostawca

Jeden z naszych dziennikarzy postanowił sprawdzić, jak niektóre znane firmy nabijają w przysłowiową butelkę nowych pracowników. Padło na firmę Nestle Waters - Dar Natury z siedzibą w Warszawie, a mającą swój oddział w Suchym Lesie pod Poznaniem. Jeśli szukacie pracy przeczytajcie uważnie, by ustrzec się firm takich jak ta... W połowie listopada w portalu pracuj.pl pojawiło się ogłoszenie, które informowało że firma Nastle Waters - Dar Natury z siedzibą w Warszawie poszukuje Regionalnego Koordynatora ds. Klientów Kluczowych do swojego oddziału pod Poznaniem - czyli w Suchym Lesie. Ogłoszenie brzmiało ciekawie, dlatego postanowiliśmy to sprawdzić. Dziennikarz nasz nawet nie ukrył w swoim CV faktu, że pracuje dla Digital Media - właściciela Twojego Radia. Został zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, która odbyła się na początku grudnia 2009r. Z rozmowy tej wywnioskować dało się, że Nestle Waters rzeczywiście poszukuje kandydata na wspomniane w ogłoszeniu stanowisko. Rozmowa składać miała się z 3 etapów, a zatrudnienie wynikające z umowy o pracę od nowego roku. Pierwszy etap rozmowy kwalifikacyjnej nie był jakimś wyszukanym chwytem HR - standardowa rozmowa o pracę, ze standardowymi pytaniami. Po tygodniu od spotkania człowiek nasz otrzymał telefon, że został zakwalifikowany do drugiego etapu. Kolejna rozmowa kilka dni później. Tym razem prowadzącą była pani z działu HR. Pytania podobne jak wcześniej, ale niespodzianka - test psychologiczny, który również nie był niczym wyszukanym. Nasz człowiek poradził sobie z nimi bez problemów. Odpowiedź miała być przed Świętami. 22 grudnia 2009 koło południa dziennikarz nasz dostaje telefon - zakwalifikował się do 3. etapu. Rozmowa kolejnego dnia - a właściwie nie rozmowa, a zaproponowanie już właściwych warunków. W siedzibie Nestle Waters - Dar Natury w Suchym Lesie przywitał nas ten sam pan, którego mieliśmy okazję poznać na pierwszej rozmowie - dyrektor handlowy. Zapytał czy jego wypowiedź ma być ładnie ubrana w słowa, czy ma powiedzieć prosto z mostu to, co ma do powiedzenia. Dziennikarz Twojego Radia wybrał drugą opcję. Podczas kilku kolejnych minut dowiedział się, że niestety pomimo tego, że przeszedł wszystkie etapy i jest bardzo ciekawą dla firmy Nestle Waters osobą, posadę o którą się ubiegał dostał ktoś inny, ale żeby wyjść naprzeciw i dać szansę tak ciekawemu człowiekowi firma Nestle Waters zaproponuje kandydatowi inną posadę - handlowca. Nasz człowiek zaciekawiony i zarazem zszokowany tym oświadczeniem poprosił o kilka szczegółów. Dowiedział się z nich, że zakres obowiązków na proponowanym przez firmę Nestle stanowisku jest identyczny jak w ogłoszeniu dotyczącym stanowiska, które otrzymał już ktoś inny, z tą różnicą że w przypadku pracy handlowca pracownik otrzyma mniejsze plany sprzedażowe i obsługiwać będzie mniejsze firmy. Umowa o pracę na czas próbny - 3 miesięcy z wynagrodzeniem 1200 zł (netto), a więc dużo niższe aniżeli podane przez kandydata oczekiwane wynagrodzenie. Dodatkowo firma gwarantuje samochód Renault Kangoo, którym pracownik może dojeżdżać do/i z pracy, pokrywając prywatne kilometry z własnej kieszeni. Firma nie gwarantowała też żadnej bazy klientów. Nowo zatrudniona osoba musiała sama ją sobie zbudować. Żadnych więcej informacji nie udało się uzyskać na spotkaniu, dlatego chwilę po z naszego redakcyjnego komputera dziennikarz nasz wysłał maila z prośbą o więcej informacji: "Panie Sebastianie Ponieważ dzisiejsze spotkanie troszkę mnie zaskoczyło, nie wiem czy wszystko dobrze zrozumiałem. Bardzo proszę o potwierdzenie lub sprostowanie, jeśli będę się gdzieś mylić. Mam też kilka pytań. Podsumowując – zaproponowane przez Państwa stanowisko gwarantuje, czy obejmuje: 1. Umowa o pracę na czas określony – próbny 3 miesięcy z wynagrodzeniem 1800 zł BRUTTO (czyli ok 1200 zł netto) 2. Praca polega na zawieraniu umów z nowymi klientami (bez fizycznej dostawy tym klientom butli z wodą). 3. Po rozpoczęciu pracy nie otrzymuję od firmy żadnej bazy klientów, którzy będą przypisani do mojej osoby, a którymi należy się opiekować. Opieram się tylko na klientach pozyskanych przez siebie. 4. Z narzędzi pracy firma oferuje telefon oraz samochód, przypisany do handlowca, z możliwością dojazdu do/z domu. 5. Miejsce pracy – określony region Poznania (bez wewnętrznej konkurencji innego pracownika). A teraz pytanie:

dostawca

...a ja polecam i nie prawda żeby sie źle zarabiało w tej firmie ...tylko trzeba sprzedać "tą tańszą wodę w promocjii " i wtedy wychodzi nie zła pensja

dostawca

Przerąbane jest na całej lini w tej firime. Tylko jedz, sprzedaj wszystko i jeszcze troche, zapchaj PRD, a potem sie tłumacz dlaczego tylko tyle. Przy okazji zrób skuteczność na poziomie minimum 95% bo jak nie to sie szef obrazi i jeszcze zanieś jakiejś Paniusi 10 butli na 3 piętro. A potem bądź zadowolony że masz prace. Pracuje już kilka miesięcy i z każdym dniem widze że jest coraz gorzej, coraz gorsza atmosfera w firmie, coraz więcej wymagań od pracowników, coraz mniejsza płaca. Zauważyłem ostatnio że ile bym nie sprzedał dostaje właściwie zawsze prawie tyle samo kasy. No i najlepsze: Niech mi powiedzą te mądre głowy z warszawy jaki wpływ ma dostawca ile może sprzedać wody na rundzie?? I co może zrobić dostawca żeby sprzedać np 100% więcej, niż jest zapisane w specyfikacji, wyłączając wyprzedanie punktów z innych rund?? phiii.. w tej firmie trzeba zrobić hard reset ( lub jak kto woli warm boot :P ) i po układać wszystko od początku. Puki co to nie wierze że bedzie lepiej więc stanowczo odradzam, a sam szukam sobie "normalnej" pracy za adekwatną do tej "normalności" płacą. Pozdr

śmiech na sali

...hehe...no tak piszesz że nie rozumiesz bo znów szukacie ludzi do pracy bo odchodzą ci którzy wiedzą jak jest. Każdy pracuje i daje z siebie jak najwięcej. A dar to firma która bierze i nic nie daje. Zresztą każdy to zauważy na pierwszej rozmowie, dużo obiednic i zero ich spełnienia. Niepolecam tej pracy. lepiej szukać czegoś innego. A jest naprawde sporo ofert. Albo pozbywacie się tych, którzy chcą lepsze warunki izaczynają protestować, widząc to zwalniacie ich. Są firmy, które niewyzyskują i jest naprawde partnerska równość, bez obłudy i zakłamania.

Lakoniczny feedback na temat odrzucenia kandydata, ignorowanie prób kontaktu ze strony kandydata.

Typowa korporacyjna zakłamana kultura pracy. Szkoda czasu.

czytam tak te opinie i troche przykre to jest co piszecie. pracuje wDN i jakos nie mam 1300 na reke... atmosfera fajna kierownik tez jak sie pracuje a nie opiernicza w pracy to wyniki sie ma i pieniadze tez. Jestem PH i do tej pory nie doswiadczylem tego co u wypisujecie. w kazdej pracy sa naciski jesli pracuje sie w handu i sprzedaje pokazcie firme ktora da ci kase za nic......

pietra nizej.

koko czambo i do przodu:) - 2011-05-04 20:44:25 Nikomu nie polecam pracy w darze. Jesli chcecie pracować z wiochą, która udaje wielkie Państwo to prosze. A jeśli macie szacunek dla sameg o siebie uciekajcie. Zbyt dużo nie zarobicie, marne 1300 netto i DUŻO OBIETNIC, niestety niespełnionych. Jak przesłowie mówi, \ mialem dzis okazj jechac we windzie z "wioska NESTLE". 2-3 panow i 4-6 kobiet. koles w garniturze jeden opowiadal caly czas "sprosne" dowcipy, zeby zablysnac wsrod plci a panie rechotaly... rzeczywiscie: WIEŚ TOTALNA... ladnie oni sie musza nudzic w tej pracy. dobrze, ze ja mam inzynierskie stanowisko i nie mam czasu na takie pierdoly. :P rzeczywiscie jesli tacy ludzie tam pracuja, to szkoda czasu. generalnie na plus, ze duzo panienek jest, wiec jak ktos szuka, to moze probowac (z 1-2 byly fajne :D)

czarymary

hellllloł? jakim marketingu? widziałes gdzies reklamy tej firmy? ostatnie koszulki rozdano w 2006. będziesz musiał postawić na marketing szemrany wśró znajomych albo pogadaj z Coperfildem

joe

A jak wygląda praca w dziale marketingu? Ktoś ma na ten temat informacje?

koko czambo i do przodu:)

Nikomu nie polecam pracy w darze. Jesli chcecie pracować z wiochą, która udaje wielkie Państwo to prosze. A jeśli macie szacunek dla sameg o siebie uciekajcie. Zbyt dużo nie zarobicie, marne 1300 netto i DUŻO OBIETNIC, niestety niespełnionych. Jak przesłowie mówi, "krowa co dużo ryczy, mało mleka daje"...

ciekawy

a jak wygląda praca w biurze w oddziale w Warszawie? atmosfera, warunki ?

piszesz o zakładzie produkcyjnym a chyba pytaja o POK w Częstoniewie

gizmo4fun

Podobno ZP Częstoniew mają zamkąć, i stworzyć centrum przeładunkowe. Produkcja DN i NAQ ma być całkowicie przeniesiona pod Częstochowę.

to tylko dobrze o ich świadczy

odnośnie częstoniewa to nikt się nie wypowie bo nikt nie wie jak tam jest.. "państwo w państwie"...

"szukająca" wiesz jak to zrobic

przejdź na tą stronę (usunięte przez administratora)

szukająca

tzn.że ma się nie otwierać,a jak ktoś chce dokonać wpisu postu to jak ma to zrobić

na stronie częstoniewa wpisów brak

anomim

a co chcesz wiedzieć na temat częstoniwewa

szukająca

a dlaczego nie otwiera się strona opinii częstoniewa,może jakąśpodpowiedź uzyskam,z góry dzięki

Zostaw merytoryczną opinię o Nestle Polska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Nestle Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Nestle Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 61.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Nestle Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 45, z czego 2 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Nestle Polska S.A.?

Kandydaci do pracy w Nestle Polska S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Nestle Polska S.A.