Grupa Mokate

Opinie o Grupa Mokate

Pojawiło się ogłoszenie, że szukają kogoś na stanowisko Trade Marketing Manager https://www.mokate.com.pl/kariera,oferty-pracy,232.html. Wiecie może jakie są warunki pracy? Firma interesująca...

Rychu
@anonymous

Dziwne bo często szukają na to stanowisko. Ciekawe jaki powód

Zuzanna

@Probież to prawda - jestem moderatorem forum, ale źle interpretujesz moje intencje. Moim zadaniem i celem jest podnoszenie poziomu dyskusji na forum. Dopytuje o konkretne informacje z myślą o korzyściach płynących dla innych użytkowników forum, którzy poszukują konkretnych informacji o firmie. To one właśnie pomagają podejmować decyzje zawodowe. Natomiast kasowanie wpisów nie lezy w mojej gestii, natomiast trzeba mieć na uwadze, że każde forum - w tym nasze - działa na podstawie regulaminu. Wpisy naruszające jego zapisy mogą zostać kasowane z forum.

AAA

tak

Magazynier

Pracowałem kiedyś w Mokate w Zorach w magazynie. Zostałem zwolniony. Teraz po kilku dobrych latach widzę, ze wina była po tez po mojej stronie. W nowym miejscu dostałem w kość ale musiałem wytrzymać. Za młodych lat jest inaczej - gdybym wtedy miał tyle rozumu co teraz to pewnie dalej bym pracował w Mokate. Trochę szkoda - miałbym bliżej do roboty.

nick
@Magazynier

urzekła mnie twoja historia :)

Uważam że każdy ma prawo napisać co mu leży na sercu,jednak nie łatwiej byłoby to powiedzieć w formie ustnej swojemu przełożonemu,kierownikowi,dyrektorowi czy osobie zarządzającej,przecież każdy z Nas tu pracujących czy już nie pracujących napewno ma swoje zawodowe Ambicje i Honor więc dziwie sie bardzo osobą które ciągle narzekają na firmę w której pracują może to najwyższy czas na to żeby z pokorą odejść i zmienić otoczenie a nie ciągle psuć wizerunek firmie,która naprawde jest bardzo dobra.Pozdrawiam serdecznie

zadowolony

Bez przesady, nie narzekajcie tak, macie stabilną pracę, regularne pieniądze, ZUS, chorobowe. Niektórzy tego nie mają. Poza tym jak nie pasuje wam kasa to trzeba poszukać lepszej.

Każdy ma prawo napisać co czuje i jak mu się pracuje we danej firmie,Ja uważam że jesli ktos dlugo pracuje w jednej firmie i wykonuje non top to samo to się nie rozwija,powinien każdy z nas zmienić klimat po paru latach w jednej firmie każdy potrzebuje świeżości i nowego ducha,przestańcie narzekać na Mokate ludziska przeciez nie musicie tu pracować zwolnijcie sie i idźcie gdzie indziej i po sprawie.

Witek

Fakt, z tą wymianą ludzi na stanowiskach pracy nie zabrzmiało zbyt dobrze. Jeżeli ktoś dobrze pracuje, rzetelnie wypełnia swoje obowiązki i na serio podchodzi do pracy to nie powinien czuć się zagrożony. Co do inwestowania w ludzi. Trudno inwestować w pracownika stojącego przy maszynie, choć na pewno został on przeszkolony w obsłudze, miał szkolenie BHP itd. Nie jest mu potrzebne większe wyszkolenie. Ma wykonywać dobrze swoją pracę. Chyba, że ma większe aspiracja, chciałby zostać brygadzistą czy innym szefem. Nie wiem, jak w Mokate to wygląda, ale w innych firmach jest taka ścieżka. Jeżeli chodzi o ludzi nowego dyrektora. Wiadomo, że lepiej się pracuje z tymi, których się zna i im ufa. A gdy jeszcze obecni pracownicy tego działu są wypaleni i nie chce się im pracować, to naturalne jest, że każdy nowy dyrektor chce przyjąć swoich a starych zwolnić. Może trzeba byłoby zorganizować jakiś wyjazd integracyjny, czy szkolenie motywujące, a może porozmawiać z obecnymi pracownikami. Nie wiem, nie znam się. Ale oba wyjścia są dobre - tylko jedna gorsze. W każdym razie żadne z powyższych nie łamie praw pracowniczych. A o mobbingu chyba nie ma tu mowy - wiadomo, że takie coś trzeba zgłaszać szefom, lub ich szefom, aż do samej góry. Właściciele na pewno nie pozwolą sobie na utratę wartościowych pracowników. Z drugiej strony trzeba mieć świadomość, że nie każdemu chce się pracować. I co takiemu zrobisz? Jak chcesz wymagać od firmy to wymagaj również od siebie.

@Witek

Oj Witku I tu się mylisz. Z firmy odchodzą naprawdę wartosciowi ludzie. I na to się pozwala! !!!!!

Witek

OK. Może znaleźli lepszą pracę? Może ich szef nie poznał się na ich wartości? Może coś zawalili? Odchodzą z własnej woli czy ich ktoś zwalnia? Odchodzenie pracowników, zwalnianie ich to norma. Choć moim zdaniem, w obecnej sytuacji na rynku pracy, zwalniający powinni się dobrze zastanowić przed taką decyzją.

@Witek

Gwarantuję Ci, że przed zwolnieniem kogoś sto razy się zastanawiają. Jak ktoś dobrze pracuje to się go nie zwalnia tylko cieszy, że wszystko idzie tak jak należy.

Wszyscy jesteśmy równi
@Witek

Widzę że pan Witek, jest najlepszy w tym co robi i nie potrzebuje szkoleń, a tak wogle to nie ma pojecia o czym jest mowa w Mokate. Jak piszesz swoje filozofie to zastanów się czy znasz dany temat o danej firmie. Bo właśnie tacy jak ty powoduja blokade miedzy pracodawcą a pracownikiem i idź lepiej sam na jakieś szkolenia bo jest Ci potrzebne. A kim ty tu wogle jesteś kogo ty reprezentujesz.

@Wszyscy jesteśmy równi

Nigdzie nie napisałem, że nie potrzebuję szkoleń. Szkolę się przez cały czas - czytam, poznaję nowe rzeczy. Nigdzie nie napisałem, że znam się na wszystkim. Wkurza mnie jedynie wieczne narzekanie. Krytykowanie za jakieś wyimaginowane krzywdy, wkurza mnie brak konkretów. Pracowałem w kilku firmach, z kilkoma się rozstałem. Wiem jak to jest być zwalnianym. Miałem też kilku pracowników - jednych dobrych innych złych. Wszystkich szanowałem, ale oczywistym jest, że bardziej mi zależało na tych dobrych. W tym kontekście pisałem, że zwalnianie (się lub kogoś) to jest naturalna kolej rzeczy. Od lat prowadzę firmę i jednocześnie współpracuję z Mokate (chyba już z 20 lat). Poznałem wielu ludzi z tej firmy z różnych działów. Tak się składa, że wszyscy, z którymi się stykam są bardzo kompetentni, dobrze wykonują swoją pracę - wielu z pasją. Wydaje mi się, że są zadowoleni. Wielu z nich podziwiam, wiem, że wkładają serce w to co robią i mają doskonałe wyniki. Zależy im na swojej pracy i (jak mi się wydaje) mają satysfakcję, że dzięki nim Mokate tak dobrze się rozwija. Sam również cieszę się, że mogę z Mokate współpracować. Choć różnie bywało, raz lepiej, raz gorzej. Wstyd przyznać, ale często z mojej winy. Dlatego czytając jakieś niekonkretne zarzuty trochę się dziwię - ja ze swej strony nigdy nie spotkałem się z szykanowaniem, czy z utrudnianiem życia przez ludzi z Mokate. Wprost przeciwnie. Nie wykluczam oczywiście, że w niektórych działach nie jest dobrze - ludzie są ludźmi i czasami mają lepszy, a czasami gorszy dzień. Uważam, że trzeba dożyć do tego, aby praca dawała satysfakcję - ale to w dużym stopniu zależy również od ekipy, z którą się pracuje. Na pewno podchodzę zbyt idealistycznie do wielu spraw - byłem przez lata dziennikarzem i pisałem o sprawach pracowniczych - z perspektywy pracowników. Wtedy byłem przekonany, że mają rację. Później podejmowałem tematy związane z prowadzeniem firm - argumenty szefów firm i właścicieli wydawały mi się bardzo przekonujące. Wiadomo, że interesu obu grup czasami są sprzeczne, ale wszystkim chyba zależy, żeby firma istniała i się rozwijała. Nie wierzę w organizacje, które mają za zadanie chronić pracowników. Było ostatnio w Polsce wiele przykładów, że dbają tylko o siebie i często sami łamią prawa pracowników - jako pracodawcy. Wierzę w koleżeństwo w pracy, wynikające z tego, że się razem pracuje, pomaga nawzajem i wie, że ktoś inny nie zwali na ciebie swojej pracy. Taka grupa zgranych pracowników może wiele zdziałać. Odnosząc się do fragmentu wypowiedzi „Wszyscy jesteśmy równi” :”Bo właśnie tacy jak ty powoduja blokade miedzy pracodawcą a pracownikiem i idź lepiej sam na jakieś szkolenia bo jest Ci potrzebne. A kim ty tu wogle jesteś kogo ty reprezentujesz.” Myślę, że wyjaśniłem Ci kim jestem. Wyjaśnij mi w takim razie w jaki sposób zakładam blokadę między pracodawcą a pracownikiem. Przecież na tym forum może pisać co chcesz, jesteś zupełnie anonimowy. Oczywiście o ile nie złamiesz regulaminu, który GoWork przestrzega. Napisz konkretnie o co Ci chodzi.

Zuzanna

@Witek, nie wiem na ile te ofert pracy były aktualne, dlatego wspomniałam o tym, że nie widzę żadnych na stronach, na których zwykle poszukuje się pracy. Jeśli wprowadziłam kogoś w błąd to przepraszam. Co do usuwania wpisów, o których piszecie, serwis gowork.pl może usunąć wpis jeśli narusza ona w jakiś sposób regulamin, np. zawiera pomówienia, wulgaryzmy, itp. Inne posty zarówno o nacechowaniu pozytywny, jak i negatywnym na forum pozostają.

Anka

Zgadzam sie z Toba w 100%.,wymiana powinna nastąpić potrzebni nowi ludzie z mega pomysłami a nie tacy którzy twierdzą ze nie można,ze się nie da,że słabo idzie.

Dobry pracownik

Chciałbym i chyba powinienem juz coś napisać na temat tej firmy. Ja pracuję w tym zakladzie bardzo długo i możecie się wszyscy wzajemnie na siebie obrażać i różne rzeczy pisać. Każdy ma do tego prawo. Ok. Tu nie chodzi że praca jest zła bo każdą możemy i powinniśmy wykonywac nie zależnie jaką żeśmy się podjeli bo nam wyjaśniono na wstępie za nim zaczęliśmy tu pracować. Ludzie którzy wypisują że jest tu cudownie czyli mają się dobrze w pracy i sa zadowoleni z tych i innych przywilejów to sa osoby które maja dostep do wszystkiego, czyli telefonów, Internetu i tym podobne rzeczy, oraz swobodę poruszania się w tym zakładzie to są osoby zwane uprzywilejowane. Reszta osób reprezentuje w większości pracownicy fizyczni którzy wykonuja ciężką pracę i nie mają tych przywilejów i zarabiają śmiesznie pieniądze. Możesz pracować nawet 20 lat i byc NAPRAWDĘ dobry, tym czym się zajmujesz NIK tu cię nie doceni (usunięte przez administratora) Zacznijmy się na wzajemnie szanować to w końcu będą wszyscy zadowoleni. Dziękuję i pozdrawiam

@Dobry pracownik

W swoim wpisie poruszasz kilka spraw: 1. Pracujesz w Mokate 20 lat, masz przydzielone stanowisko pracy i pracując tam zarabiasz pieniądze. Jesteś w tym dobry, ale Pani Prezes Cię nie docenia? Chyba jesteś w błędzie, przecież pracujesz 20 lat, gdybyś źle pracował to pewnie by Cię już zwolnili. Gdyby nie tacy pracownicy jak Ty nie byłoby firmy. 2. Inne osoby chodzą po całym zakładzie, mają internet, telefony itd. - może to jest im potrzebne do swojej pracy. Często ich praca jest bardziej obciążająca psychicznie niż Twoja. Coś za coś. Pocieszę Cię, od jakiegoś czasu zaczyna się doceniać dobrych pracowników fizycznych. Po prostu jest ich coraz mniej, wszyscy chcą mieć telefony, internet, samochody służbowe a pracować nie ma komu.

Zuzanna

@Witek często przeglądam też witrynę internetowa Mokate. Jest tam nawet odpowiednia zakładka z ofertami pracy, ale niestety aktualnie na niej też nie ma informacji o aktualnych rekrutacjach. Wydaje mi się jednak, że to właśnie ona powinna posiadać najbardziej aktualne informacje. Czy ktoś się rekrutował do pracy w tej firmie w odpowiedzi na ogłoszenie znalezione na ich stronie?

@Zuzanna

Zuzanna, wprowadzasz ludzi w błąd - na stronie mokate należy kliknąć w "Kariera" i następnie "oferty pracy". Dzisiaj są cztery: mechanik, elektryk, młodszy specjalista i technolog. Jako pracownik GoWork, który udziela się na stronie internetowej firmy powinnaś być bardziej profesjonalna...

Zuzanna

@Aneta w jakim sensie wracają? Skąd? Możesz napisać jaśniej, co masz dokładnie na myśli? Jakie stanowiska obejmą te osoby? Aktualnie nadal z ofert pracy w sieci jest ta jedna, o której mówiłam wcześniej.

@Zuzanna

Zuzanna, źle szukasz - sieć to nie tylko portal GoWork, są inne portale dla poszukujących pracy, są portale lokalne oraz strona www.mokate.com.pl i tam zakładka kariera - we wszystkich tych miejscach jest kilkanaście ofert pracy w Mokate

Aneta

słyszałam ze wracają stare wygi., i dobrze ze wracają do ludzi co robili kiedyś i pewnie jeszcze zrobią dobrą robotę.

Zuzanna

@Robert pytasz o to stanowisko, bo odnalazłeś gdzieś rekrutacje do tego działu? Aktualnie w sieci można znaleźć jedna ofertę pracy - technolog ds. procesu. Może ktoś opowiedzieć, jak dokładniej wyglądają obowiązki takiego pracownika?

Robert

Witam. Jak sytuacja wygląda na utrzymaniu ruchu?

Zuzanna

Piszecie o indywidualnych sytuacjach @Mario, @Ja. A czy moglibyście ogólnie napisać jak wygląda to stanowisko? Na co tutaj można liczyć jeśli chodzi o premie, szkolenia, dofinansowania? To bardziej interesuje osoby chcące się zatrudnić w Mokate.

Tak o

Nie obsługują Żabki ale podjechać zawsze można i postać :) tak jakby to była nowość wśród ph którzy są leniwi... nie przeżywaj bo to standard

@Tak o

Dla Twojej informacji! Nikt nic nie przeżywa! Samochody PH mają GPS! Nie mamy Żabek w obsłudze więc do niczego nie zaliczy się podjazd pod taki sklep.

Mario

Do czasu pracy się zaliczy:) nie denerwuj się. A może to ty tam stałeś i teraz nerwowy haha

Ciekawy

Czy Ktoś mógłby napisać o klimacie pracy w dziale jakości lub na produkcji w Żorach ? Jakie są zarobki ? Z góry pięknie dziękuję za informacje.

Memy

Nowi nie będą robić planów i szafa gra... a kopanie dołków pod sobą teraz jest na topie elo

Były już PH
@Memy

Dokładnie jest jak piszesz. Pracuja przecie REKACJE - a na te trzeba zapracować. Nowi nie angażują się w pracę bo Mokate dla nich to tylko przechowalnia. Nabiorą doświadczenia i pójdą do innej Firmy, która ich doceni . Przykre jest jest jednak to ze nowi PH są lepiej traktowani niż starzy. Nowy dostanie lepsze pieniądze. Ech......

a pod jakim sklepem dokładnie ?

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Mokate - Żory

• Jak się pracuje w Grupa Mokate?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Mokate tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 91.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Mokate?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 53, z czego 5 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Mokate?

Kandydaci do pracy w Grupa Mokate napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Mokate