NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Jajami_Ofiltra

Witam pracownikow z Polski. Jestem operator z Japonii. Podobno w polska dostaliscie najlepsza premia na 50 milionow filtrow. Jaka to nagroda? My w Japonii dostaliśmy MacBooki i drony do wyboru. A co wy?

Ponury grabarz
@Jajami_Ofiltra

My dostali po kawałku pizzy a ja nie mogłem zjeść bo jestem uczulony na gluten, także super premia

ACP.operator

Ta robota jest obrzydliwa, a czerowni z P6 jeszcze bardziej ją obrzydzają. Jesteśmy wyzywani o każdego NGka i brak targetu jakbyśmy komuś matkę zabili. Wie może która firma daje chociaż 4500 na start?

Pyjter Jamnik

Chłopaki proszę o wyrozumiałość . Po półtora kawałka pizzy na osobę , dofinansowania do waszych posiłków , samochody służbowe dla nas , podwyżki i nagrody dla zarządu i kierownictwa za wspaniałe wyniki produkcyjne i wczasy pod grusza które dostajecie po urlopie kosztują miliony !!! Przecież nie damy na to wszystko z własnej kieszeni , więc musimy wam wziąć co miesiąc po 300-400 zł premii. Przecież za tyle to nawet nie zrobicie zakupów na tydzień . PROSZE O WYROZUMIAŁOŚĆ! ♥️

Mohamet Al Kantyna

Nie ma co się tak denerwować . W kiblach nie ma płynu do rąk ( w weekendy ) papier toaletowy niczym papier ścierny , po posiłkach obowiązkowe posiedzenie w (usunięte przez administratora) klozecie... Ale jest jeden pozytyw , a mianowicie siedzieć cały miesiąc w domu na L4 i wcale nie odstajesz wypłatą od tych co robili cały miesiąc nocki i dniówki po 12h , na zmianę co 2 tygodnie . Co drugi weekend cały w pracy , pracujesz za 2 bo ciągle zwalniają , a na koniec dowiadujesz się że biorą Ci prawie całą premie , chociaż nie zawiniles .

Automatyk

Najpierw krótki test jednokrotnego wyboru (a, b, c, d). Pytania mocniej nastawione na wiedzę praktyczną, aniżeli teoretyczną (np kolory kabli za co przeważnie odpowiadają, charakterystyka czujnika, szybki dobór rezystora do układu elektrycznego). Po napisaniu testu sprawdzał go jakiś automatyk który dodatkowo zadaje pytania do testu z np. uzasadnij swoją odpowiedź. Poszło mi całkiem dobrze dlatego dostałem pare dodatkowych zadań do rozwiązania z programowania sterowników PLC. Pytania raczej tak ułożone że każdy kto ma już jakiekolwiek doświadczenie na takim stanowisku powinien sobie bez większych problemów poradzić. Dodatkowo oczywiście gadka szmatka o poprzednim miejscu pracy, wymaganiach finansowych itd.

Prawo Ohma, działanie silnika asynchronicznego, czujniki i ich rodzaje, falowniki, moduły bezpieczeństwa, schematy elektryczne...

Filtr.z.P6

Pracujesz po 12h w dzień i w nocy i w święta, oczy bolą z patrzenia na te małe komórki, maszyny coraz bardziej się psują i ledwo robi się target. A jedyne co spotka Cię na dziale P6 to kradzież premii i (usunięte przez administratora)

Ponury grabarz

P6 to wspaniały dział, miesiąc temu zafundował wszystkim pracownikom nikomu niepotrzebne okulary i chwilę później premie w postaci półtora kawałka pizzy na głowę! Polityka firmy przypomina trochę tę z naszego kraju, dać podwyżki ale zabrać 2 razy tyle przez premie! Nie polecam pracy tutaj

@Ponury grabarz

Dokładnie, wiele się pozmieniało przez lata, niestety na gorsze, jedna osoba coś zawali lub zrobi coś specjalnie bo np się zwalnia i 200 osób traci premie

Pracownik p6

Nie ma to jak kraść premie co miesiąc wszystkim pracownikom działu P6 , za to że wykonują swoją pracę !!!!!! Znajdziesz filtry NG masz po premii , wyślesz je do klienta i to samo ! Najbardziej opłaca się w tej firmie siedzieć cały miesiąc na L4 !!!! Wtedy dostajesz wypłaty większe niż Ci co pracują po 12h.

P6 pracownicy
@Pracownik p6

Potwierdzam !!! Wnioski nasuwają się same . Traktują już ludzi gorzej niż w (usunięte przez administratora) , ciekawe kiedy z pryszniców poleci gaz hahahah

Kolega pracownika p6
@Pracownik p6

Na pytanie do kierownika czy da się coś z tym zrobić odpowiedź krótka: Nic z tym nie mogę zrobić. To może czas się zastanowić nad zmiana kierownika na takiego co bd mógł ? Zasłaniają się regulaminem - albo wszyscy tracą premie albo nikt. Ale widocznie to dotyczy tylko p6 bo inne działy nie tracą premii jak coś (usunięte przez administratora) ... Tylko p6.

Bez premii co miesiąc !
@Kolega pracownika p6

Kusząca oferta 10% premii co miesiąc a w praktyce uwalają za dobrą pracę 3% a jak będziesz puszczać wały do klientów to 4% . (usunięte przez administratora)

P6
@Pracownik p6

Dzieci lepsze zasady by wymyślili jak aktualne osoby odpowiedzialne za to. Farsa jedna wielka farsa. Zakazów pełno i jeszcze zdziwienie czemu pracownik jest niezadowolony.

P6

Ta praca i ten dział to żart i kpina. Góra albo nie wie co robi albo już na bezczelnego nas (usunięte przez administratora) nie kryjąc się z tym. Premie zabierają bo co? bo wykonujemy swoje obowiązki i wynajdujemy wady? Brawo dla was kretyni za biurkiem. Trochę myślenie włączcie!!! Co pizza musiała się odbić czy co innego? Z tygodnia na tydzień jest w tej robocie coraz to gorzej. Nic lepiej tylko gorzej. A co śmieszniejsze jedna z najniższych stawek na strefie a wymagania.... Aż brak słów. Nie polecam nikomu pracy tutaj zwłaszcza na dziale p6 który jest robiony w (usunięte przez administratora) Cały czas

Johnny

Praca ciężka, każdy zapierdziela i szlag mnie trafia widząc taką jedną w biurze administracji która sobie non stop pyka na telefonie. Widac nawet się nie kryje bo monitor czarny a telefon w ręce. Fajnie się tak zarabia kaskę, a my na produkcji jak (usunięte przez administratora) Wspaniale brawo.

Mongoł

Co oni wyrabiają dali okulary a papier w kiblu w kiblu czarny z drzazgami do oka nigdy nic mi nie wpadło a już 4 razy miałem krwotok odbytniczy co to jakieś jaja są?

Napalony wikary
@Mongoł

firma na m chyba odkupuje srajtaśmę z tartaku bo ci przy początku covid zrobili zapasy i teraz nie mieli co z tym zrobić.

Koneser

Dla mnie to w ogóle dziwne, że osoby są pewne siebie i myślą że przy umowie na stałe, mogą robić co chcą czylj nic, bo i tak ich nie zwolnią, mamy taką osobę na dziale, że idzie na przerwę i nie ma jej 45 minut, nie licząc fajek, kobiety, myślą, że są nie tykalne, bo je wszyscy lubią, a z drugiej strony, czemu czerwoni oceniają ludzi, którzy dużo robią, ale nie rozmawiasz z nimi jak z kolegą tylko cześć, chyba że się coś zapyta, a te osoby które nic nie robią, mają większą ocenę

Jerzy
@Koneser

System ocen jest zależny od chumoru czerwonego. Jeśli robisz z nim handelek po pracy to ocena jest dobra, jeśli jesteś zwykłym pracownikiem sumiennie wykonującym swoje zadania to niestety za mało na dobrą ocenę.

Euro
@Koneser

Pracuje za stawkę 4x mniejszą niż Niemiec więc pracuje na 25% swoich możliwości. Matematyka jest prosta.

Rubel
@Euro

Możesz pracować nawet na 5% ale nikt nie pozwoli sobie na spychologie twojej pracy na sąsiada.

Pluggingu LSH

Ci Teachers czy jak ich się tam zwie z pluggingu mają tyle czasu żeby dziennie siedziedzieć po pare godzin na kantynie? Ile razy nie jestem to siedzą na telefonach i klachaja? Weźcie się za takich ludzi! A ja dymam na przedmuchu!

Śpioch
@Pluggingu LSH

To jest zbędne stanowisko bez obowiązków przychodzą i siedzą żeby to jeszcze na linii robili jak są braki jeden na wszystkie zmiany w zupełności wystarczy a jakie oszczędności dla firmy

Ludwik
@Pluggingu LSH

To jedyny dział na którym jest aż 3 teacher hahah, ewenement w firmie.

Młody
@Ludwik

Na piecach jest ich czwórka i też nic nie robią raz na zmianę przejdzie się po liniach a później od biura do biura na kawkę ciasto i fajkę. Zaliczy trzy biura i szychta zleciała. Jeszcze im dodatek płacą się pytam za co. Na linii też nie chcą robić miglance, na każdym dziale jest to zbędne stanowisko.

Ludwik
@Młody

4 na 1 zmianie? Czy na każdej brygadzie po 1?

Ptaku
@Ludwik

Czterech ? Czasami pięciu albo sześciu siedzi cały dzień. Nie potrafię zrozumieć tego jak w czasie kryzysu energetycznego firma szuka oszczędności w najmniejszych detalach a jednocześnie toleruje takie rzeczy.

Rzuk gnojorz
@Ptaku

Nie martwcie sie to już sie rozrasta na całą firme, na machinigu też fafiki robiąc całą robotę za buraka a on siedzi na telefonie 10h w kanciapie a 2h na kantynie i jeszcze na bezczelnego Ci wmawia niepisane obowiązki ticketowego.

Obserwator
@Rzuk gnojorz

Na każdym dziale znajdują się Liniowi którzy nie wykonują swojej pracy, a mają swoich ludzików którzy robią wszystko za nich.

Firma podziękowała nam za wyprodukowanie 50mln filtra sztuki kawałkiem pizzy a dla biur, HR za podziękowanie wyprawili ekstra imprezę. No widać w hierarchii kto jest zwykłym petem. Siedząc w klimatyzacji z czystym powietrzem bardzo się przyczynili do tego. Jeszcze pracowników odgrodzili taśmą od innych jak w jakimś cyrku. 8 lat pracuje i tak to jest widoczne jak firma na nas (usunięte przez administratora) Każdy kto chce zacząć przygodę radzę się zastanowić, iść w innym kierunku. NGK się skończyło dawno. Od płacy po co raz durniejsze pomysły.

U cash
@Kasia

Przecież od dawna wiadomo, że biuro jest znacznie wyżej w hierarchii niż produkcja. Trzeba znać swoje miejsce a widzę, że ciągle macie z tym problem.

Xyz
@Kasia

A zdajesz sobie sprawę dziewuszko że biura mają takie coś co roku...

@Kasia

Z tego co sie dowiedziałem to powypłacali sobie jakieś nagrody pieniężne za to.A my pizze dostaliśmy jak malpy w zoo przy tym wyglądając. Jakaś masakra. Ale myślę ze niebawem im sie skończy dobry humor. Mają juz na łbie 2 sprawy sądowe więc powoli sie grunt pali pod nogami. A podejrzewam będzie więcej tylko wyjaśni sie sprawa z z chorobą zawodową naszego kolegi. Mam nadzieję ze zakład sie w końcu obudzi i zacznie cos z tym robić a nie będzie kulił ogonów. Mam wrażenie ze póki co to Forming jest głosem operatorów i potrafi postawić na swoim. Ciężka to walka z corpo ale nie niemożliwa...

ngkejek

zgadzam sie

nie w temacie
@Piotruś Pan

ja nie w temacie - jakie sprawy sądowe?

Joasia
@Piotruś Pan

To po co idziecie z uśmiechnięta mordą jeść tę pizzę?? Trzeba było to zostawić. Ale jak przechodzę koło stołówki to nie widziałam żeby komuś nie smakowało

mniam mniam mniam... :O
@Joasia

To są typowe robole. Większość na codzień zapewne marudzi na to czy na tam to... Ale pizze wpierd... jak małpa kit. Taka prawda. Nie potrafią obejść się smakiem. Będą narzekać ale jak przyjdzie co do czego to nawet poszliby zjeść "ranty" tego kawałka pizzy. A przyszli by ucieszeni jak nigdy. Porażka. Ludzie 0 szacunku dla własnej osobowości. Aaa chodzi plota że jak będzie 100mln kamień i infalcja spadnie poniżej 10% to dadzą po pół pizzy.. Także dajcie z siebie WSZYSTKO...

@mniam mniam mniam... :O

A ty kim jesteś ze opisujesz wszystkich jako typowe robole. Powiem co tylko jedno. Pizze zjadłem bo przynajmniej na obiad nie musiałem wydawać XDA co mi po buncie ze pizzy nie zjem?Zjadłem bo po co ma sie marnować. A powiem ci ze więcej aktualnie robię dla wszystkich pracowników niż sobie wyobrażasz. I zrobię jeszcze więcej tylko czas mnie ogranicza. Sam jesteś kaszlakiem forumowym który niema jaj żeby cokolwiek zrobić i sie postawić kierownictwu. Jak zrobisz cos w tym kierunku to chylę czoła a jak umiesz tylko pisać to stul Dziub. Bo ja mam dość odwagi...

@nie w temacie

Pierwsza sprawa to sprawa nagany dla pracowników p1fc a druga sprawa to sprawa choroby zawodowej Jurka też z Formingu który walczy o uznanie ze z winy firmy i o odszkodowanie

NGKpracus
@Piotruś Pan

A co to za chodoba? Jakie objawy?

Aaaa

Mojemu mężowi dzisiaj kazali podpisać porozumienie stron.Umowa na czas nieokreślony. Był pół roku na ciągłym chorobowym i po powrocie czekało go miłe powitanie.

Rutyna
@Aaaa

Od 1,5 roku nie było L4, chyba system mi już wyczyścił kartę...

Elmo
@Aaaa

A co mężuś się popłakał bo mu wypowiedzieli umowę? Ludzie NGK to nie jest ostatnią firma w Polsce że tylko tu jest praca...nie ta praca to inna teraz jest pełno ofert pracy za podobną stawkę lub wyższa ,a jak nie to robić kursy ,szkolenia itp inwestuj w siebie i wtedy prace można wybierac jak skarpetki ,a nie tylko małpia robota po fabrykach

TSNO
@Aaaa

Niestety ale mąż dał się wykiwać . Skoro miał na czas nieokreślony to wcale nie musiał tego podpisywac. Tym bardziej że w jego przypadku okres wypowiedzenia to 3 msc . Naciskać n takie podpisanie to przełożony sobie może sami wiecie co . Nie znajomość prawa niestety boli

Karol
@Aaaa

No to niezły (usunięte przez administratora) z niego powinien jeszcze dostać w łeb od Ciebie że to podpisał...

...
@Elmo

Wiesz... Może temu koledze praca odpowiadała?moze nie narzekał Bóg wie jak, może był dobrym pracownikiem. A może takich osób jest więcej co pasuje im ta praca,zarobki, system pracy. Wiesz... A może większości chodzi o traktowanie ludzi? Sposób "doceniania ich zaangażowania w pracę - - >ohh, ahh... - - ten kawałek pizzy..., system pseudo ocen itp, itd. Może wlasnie tu jest to o czym ciągle mowa w większości wpisów...?? Nie nieguję twojego podejścia do zmiany pracy itd. Ale o traktowane NAS jak tylko typowych roboli.... Jesteś tylko numerkiem ACP....

HappyCow
@Elmo

Kolega lubił ta prace, cieszyl sie ze moze w koncu wrocic do pracy. Nie narzekal, zawsze robil swoje, mega pozytywny gość. @Elmo piszesz ze nie ta praca to inna itp, a sam pewnie siedzisz w tej firmie pare dobrych lat, i ze smakiem zjadłeś przepyszna pizze w ramach docenienia Twojej pracy, a tutaj bawisz sie w "inwestujacego w siebie" kołcza xDDD

Scanio najlepszo

Dziś jest ten wyjątkowy dzień . Dzień na który czekałem tak samo jak reszta mojej brygady .Czuję się doceniony za wkład jaki włożyłem w firmie . Że mogę być częścią tej dużej korporacji. Że za 3 lata pracy bez dnia z (L4) będę mógł w końcu w gronie osób znajomych z pracy usiąść i delektować się swoimi dwoma kawałkami soczystej pizzy . Mam nadzieję że mają z Ananasem . ???????????????? Szkoda że nie mogę dać tutaj zdjęć . Dobry cyrk bym pokazał

Murzynki
@Scanio najlepszo

Żuku gnojarzu nie martw się jak wyprodukujemy 100 mln filtrów to napewno będzie z ananasem NGK najlepsza firma!!!!! A mój czerwony to skarb

@Scanio najlepszo

Ja zjadłem nawet 3 kawałki ????Troszkę pazerności i walka o ostatni kawałek była zażarta. Szkoda ze niema mnie w robocie dorzuciłbym wam za ogrodzenie banana jeszcze ????

Scanio najlepsza
@Piotruś Pan

No to mogłeś wpaść i dobrać kolejne 2 skoro Ci tak smakowały i taka walkę o to stoczyłeś . Ja też daje psu kości i się cieszy . Przykre . Że taki zakład tak naprawdę śmieje się z pracowników którzy na to robią . Osobiście odbieram to jak plucie w twarz i upokorzenie . Ale jak widać znajdą się tacy co zrobią wszystko dla swojego pana i będą dalej zadowoleni

Mmm piccunia
@Scanio najlepsza

Picca z ogórkiem u boku mojego Pana smakowała wyśmienicie a nawet dostałem dodatkowo jeden kawałek z kielbasom pycha

Nowy77

Totalna bzdura z podwyżką w kwietniu. Wszędzie są na początku roku. Wymyślić coś takiego to idiotyczne. To nie Japonia tylko Polska i wszystko droższe z początkiem roku.

Pp
@Nowy77

Nie Japonia ale Polska to prawda. Tyle, że firma japońska więc i stosują japoński system rozliczeń a tam się rozlicza w kwietniu i nic się z tym nie zrobi.

Śpioch
@Nowy77

Tak jak chcą wszystko tak jak w Japonii to niech dadzą takie same stawki jak mają Japończycy przecież lepiej i więcej produkujemy niż oni

Pp
@Śpioch

Jak wchodzili do Polski to Japończycy chcieli dać. Ale polski zarząd stwierdził, że to będzie za dużo dla "polaczków" i mamy to co mamy obecnie ;)

Mariano
@Nowy77

Podwyżki w kwietniu są od 5 lat kiedyś były od stycznia a na kanapkach ludzie co odpowiadają na pytania mówią że od zawsze podwyżki były od kwietnia

@Mariano

jak długo pracujesz w NGK że piszesz takie głupoty?

Mariano

11 lat więc nie wmawiają ludzia że zawsze tak bylo od 5 lat są od kwietnia podwyzki

Master Don
@Mariano

Zgadza się, a dokładniej została zrobiona w kwietniu, aby zarobić na premie dla osób które przechodziły na Dąbrowe i tak już zostało.

Tu czy tam

jest jakaś różnica pomiędzy Gliwicami a Dąbrową Górniczą, bo słyszę różne opinie? jeżeli tak to jaka - proszę o serio info

Karina

Hej, z którego przystanku na W Zawiercie na żabkach odjeżdża bus i jak go można rozpoznać?

mężczyzna

Co wy tak ciągle o tych nieprzedłużanych umowach piszecie ? Tak wam sie fajnie pracuje za Niemiecką tygodniówkę brutto po 12 godzin w zapyleniu na nockach i weekendach ? Ludzie nie ta praca to inna proste czego wy sie boicie zmian ? (usunięte przez administratora)

PytaDoJapy
@mężczyzna

Za niedługo minimalna zrówna się z tym co dają tutaj na wstępie więc czy za podobnie pieniądze będziesz mógł robić blisko domu po 8 godzin w wolnymi weekendami bez szkodliwych warunków. W kraju gdzie demografia kuleje nawet recesja nie spowoduje dużego bezrobocia.

Rip Coolio
@PytaDoJapy

To ile jest warta małpia robota zwykłego robola? 10tys? W Polsce większość zarabia mało a są zawody, gdzie ludzie wykształceni zarabiają żałośnie mało biorąc pod uwagę czas jaki musieli poświęcić na edukację. Ogarnijcie się trochę. Zwykły robol musi znać swoje miejsce.

PytaDoJapy
@Rip Coolio

Ile jest warta robota zwykłego robola ? Jak będziesz chciał remontować mieszkanie to powiedz to ekipie, że ich robota jest ch warta. Zapłacisz ile Ci powiedzą bo sam masz dwie lewe ręce a jedynie co potrafisz "wyprodukować" to tabelka w excelu ;) Jak by nie ta robolska robota to ten zakład nie istnieje. Szczyt automatyzacji został osiągnięty z założeniem czujek na pisuarach i to by było na tyle jeśli chodzi o automatyzację. Prędzej obejdziemy się bez darmozjadów wymyślających coraz to nowe kretynizmy których nawet nie ma sensu tutaj w kółko przytaczać.

Artur_Chyba

Do wszystkich operatorów z Działu P6. Macie wszyscy zjeść te pizze i uszami klaskać bo wam targety podniosę niewdzięczne chamy

hhihi
@Artur_Chyba

Dobry żart, będę go długo pamiętał i opowiadał wnukom

Sławomir
@hhihi

To podnoszenie targetów często się zdarza? Da się je wyrobić co miesiąc?

P6 kontra Piece
@Artur_Chyba

Fajnie jakbyśmy dostali część dodatku za to, że siedzimy po dwa/trzy tygodnie na piecach.

Halo
@Artur_Chyba

CO z tymi targetami? one są jakoś podnoszone? wyrabiacie?

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1061.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 940, z czego 128 to opinie pozytywne, 319 to opinie negatywne, a 493 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.