Transbit Sp. z o.o.

Opinie o Transbit Sp. z o.o.

Anonim anonimowy

A co ? Jak chciałeś pogadać na temat goworkowy to skierowano cię do niego ? Cytat "Jeśli chcą porozmawiać.... zapraszam do pracowni :) " "Ok. Tylko powiedz do której." :-)

Anonim anonimowy

zarząd interweniował zawory denne pancernikowi otwierając, który nabrał wody (w usta) Ale czy oprócz interwencji zarząd jakoweś wnioski wyciągnąć raczył mniemam, że nie. Toć on od wniosków ma derektorów swych umiłowanych.

Stary Dobry Oryginalny PanPiernik

...a tam szkoda. Ważne, że w środku jest nadal fajnie. (:

.anonim. vel .piroman.

Moment, czy ja dobrze pamiętam niedawne zebrania? Projekt tak mało rentowny, nasza pracownia też, a Wy chcieliście wpiąć się do tematu? Wiem, to bardzo wygodne. W końcu cała praca koncepcyjna już zrealizowana. Tylko rzekomo dorobić mikrokawałek i w realu niemałą premię zwinąć. Świetny plan. Co do dochodowości to między bajki ją sobie schowaj. Na tej zasadzie dział sprzedaży każdej firmy może gadać że przynosi dochód a dział R&D nie.

Programista C++

Ponieważ zostałem wyłapany przez pośrednika, któremu zależało na tym, abym jednak zmienił pracę, to zdecydowałem się na rozeznanie jak to jest teraz w branży. Pierwszy test "klasówkowy" w siedzibie pośrednika. Po tym teście firma zadecydowała o podejściu do drugiego już w siedzibie firmy. Kilku zagadnień nie znałem, jedno specjalnie "podłożyłem" i do granic możliwości odbijałem piłeczkę odnośnie niechlubnego pytania "ile chciałbym zarabiać", przez co nauczyłem się nowych rzeczy zarówno w dziedzinie programowania, informatyki jak i w kwestiach interpersonalnych. Odpowiedź co do decyzji została dostarczona pośrednikowi bodajże w tydzień.

Testy programistyczne u pośrednika były bardzo podobne do "klasówek z informatyki" i dotyczyły składni języka programowania oraz zagadnień na stanowisko, na które aplikowałem. Generalnie pozycje na karcie to pytanie i miejsca na odpowiedzi, czasami test wyboru. Test w siedzibie firmy już był bardziej rozbudowany i polegał m.in na napisaniu na kartce programu wykonującego w sumie proste ale wymagające stabilnej wyobraźni zadanie (z czym przyzwyczajony do wieloletniego pisania na komputerze i używający debugera programista może mieć lekki problem). Po napisaniu testu było omówienie tego co napisałem na formularzu i ewentualna szansa na "moralne podciągnięcie się".

.anonim. vel .piroman.

Oczywiście że odpowiedziałem - nie byłeś w stanie zrobić ŻADNEGO produktu, chwalisz się cudzym dziełem. Gratulacje!!!

do pancernika vel anonima vel piromana vel idei

Gratuluję udanego sylwestra, pora chyba faktycznie kończyć tą dyskusję, po długich bojach wreszcie odpowiedziałeś na moje pytanie. Jakież to twoje "innowacyjne pomysły" przyniosły firmie mityczne korzyśi ekonomiczne? A no takie które ciągle "są w trakcie realizacji" a zyski ze sprzedaży póki co tylko w twojej wyobraźni bo nie na koncie Transbitu. Co z resztą widać po skali problemów firmy. Od poczatku jak pojawiłeś się na tym forum żyjesz w wirtualnym świecie i to się już nie zmieni tylko problem jest taki że swoimi wypowiedziami prowokujesz do krytycznych uwag o Transbicie a to raczej nie działa na korzyść twojego pracodawcy, pomyś nad tym.

@pancernik

to się napociłeś, przez 3 godziny płodziłeś kometarz w 4 częściach pod 3 nickami raz nawet mówiąc o sobie w osobe trzeciej, ciekawe rozdwojenie jaźni, w wigilię spróbowałeś przemówić ludzkim głosem i wszystko na nic. Bo moja uwaga nie dotyczyła przerabiana konkrentego urzadzenia tylko twojego stylu pracy nad dowolnym tematem, takie przynajmniej krążą opinie. Zrestą nie ważne, w dyskusji chodziło przecież o te rzekome oddolne pomysły które niby przynoszą firmie korzyści ekomnomiczne a których przykładu nie umiesz wymienić. I po raz kolejny pokazałeś że jesteś tu najwiekszym trolem ptrzyciągającym negatywne opinie o Transbicie, próbując przykryć to co napisałeś o automatyce jak zawsze zatraciłeś się w bałwochwalstwie i skutek odrwotny , sprowokowałeś kogoś do kpin.

Happy

Skoro mówicie, że automatyka jest bardziej zaawansowana, niż u konkurencji to wystarczą max trzy recenzje/testy w pismach branżowych instalatorów tego sprzętu i już powinni być klienci.

.anonim.

Co do automatyki, tematu nie oczerniam. Rozwiązanie jest z technicznego punktu widzenia naprawdę niezłe. Problem leży w tym, że globalny segment rynku do którego szufladkuje się automatyka budynku, jest dość mocno obstawiony przez liczną i bardziej znaną konkurencję. Pomimo że produkt Transbitu jest bardziej zaawansowany technicznie, znak towarowy znanych firm konkurencyjnych bardziej przemawia do klientów.

.piroman.

Zapomniałbym, to że urządzenie projektowane jest od nowa to nie jest skutek braku przemyśleń. Założenia funkcjonalne poprzedniej wersji urządzenia były istotnie uboższe. Zresztą, co tu mówić, gdyby przedmówca pracował 20 lat temu w Apple to z pewnością od razu zaprojektowałby iPhone i iPada.

.anonim.

To że pewne tematy realizowane są w pracowni od nowa to nie jest tylko i wyłącznie moje widzimisię. Nad projektami pracuje kilka zespołów. Decyzje o takiej a nie innej realizacji podjęto wspólnie. Wnioski jakie wyciągnęliśmy po dogłębnej analizie były takie, że istotnie lepszy skutek odniesie porządna realizacja tematu od nowa, bazując na zdobytym doświadczeniu oraz wiedzy z licznych publikacji dostępnych w internecie. Gdyby przedmówca pozwolił sobie na podobną analizę tematu czy choćby skonsultował temat z ludźmi biorącymi udział w projekcie - z pewnością napisałby zupełnie co innego. Dla odświeżenia pamięci, były już pomysły dotyczące rozbudowy istniejących urządzeń, skutkiem czego powstały istne gnioty konstrukcyjne. Zapraszam przedmówcę do pracowni, przypomnę o co chodzi.

.anonim.

Jestem przekonany że zarząd w ogóle nie chciałby widzieć takich dyskusji na publicznych forach, szczególnie kiedy opowiada się o tematach nad którymi firma pracuje. Ponadto conajmniej nie na miejscu jest krytyka działań zarządu / dyrekcji, które w żaden sposób nie są sprzeczne z warunkami podpisanej umowy o pracę czy innymi zobowiązaniami (także słownymi) firmy wobec pracownika. Firma jest prywatna i właściciele sami decydują co i jak chcą realizować. Taka krytyka to trochę jak mieć pretensję do właściciela domu za wyrzucenie, po uprzednim wtargnięciu z buciorami i awanturą. Co więcej, nie słyszałem (na forum także nikt nie sygnalizował) przypadków np. nierozliczonych nadgodzin czy innych naruszeń kodeksu pracy w Transbicie. Na zakończenie dodam, że w historii byli "wielokrotni" pracownicy, tj. tacy którzy zrezygnowali i po czasie wrócili.

zakładowy małysz

(usunięte przez administratora) gruba to pociecha, tylko jemu jednemu można zaufać

.anonim.

Ech, widzę że przedmówca lubi publicznie opowiadać nad czym firma pracuje. Nie ładnie tak. Co do "takich samych rozwiązań w nowej obudowie" - chyba o to chodzi żeby rozwiązanie danej kategorii zrealizować raz a porządnie, po czym sprzedawać w różnych mutacjach, zgodnie z widzimisię klienta.

trans bit you and sucked your brain out

Ciekawe jakież to pomysły mające źródło w Transbicie okazały się "innowacyjne i uzasadnione ekonomicznie"? W ostatnich latach firma zarabia kasę , realizując "pomysły" klientów albo wykonujac nowe wersje starych urządzeń. A najlepiej jedno z drugim naraz gdy pod nową nazwą i w nowej obudowie sprzedaje się stare opracowania, często stworzone przez inżynierów dawno wywalonych z firmy, przystosowane nieznaczni do nowych wymagań klienta. Wyjątek to chyba tylko radiostacja wcisnięta w paru sztukach do większego kontraktu, wykonywana po raz nty od nowa, opiekun pierwszego wykonania nie chciany w Transbicie już dawno awansował u konkurencji na dyrektora. Tylko czy ta sprzedaż zarobiła na wiele lat pracy wielu inzynierów i programistów nad tym urządzeniem? "Uzasadnienie ekonomiczne" ciągle pozostaje w sferze nadziei...

ORP Błyskawica

.anonim. - 2012-12-14 13:41:38 Trzeba mieć trochę odwagi cywilnej żeby pod tą krytyką się podpisać. (usunięte przez administratora) rzecz jasna to nie wielbłąd, więc nie musi nic udowadniać. Jednostką ciężką będąc wykonuje jednak zgrabny (choć tani) unik na zarzuty z niezidentyfikowanego źródła odpowiadać nie chcąc. Może brakuje? Trochę. Odwagi.

.piroman.

Cóż panowie, dalej brakuje konstruktywnych wypowiedzi z Waszej strony. Najwięksi pieniacze mądrzy są po fakcie, podobnie jak "prezes opozycyjnej partii". Dalsza polemika chyba nie ma sensu. Współczuję kolejnym Waszym pracodawcom, z którymi prędzej czy później także się rozstaniecie na tle nieporozumień.

elektronik

Jeszcze dodam, że widziałem ogłoszenia z ofertami pracy w Transbicie;)

-.-

Suuper... będzie pierwsza od 6 lat podwyżka... Może najpierw zaległe dodatki? Ostatnie były coś koło grudnia 2011 roku...

miauczur

Firma powoli staje na nogi. Nowe rozmowy, nowe horyzonty sie tworza, bedzie dobrze. Teraz czekamy na podwyzki, aby jakos wyrownac morale. Czy ktos ma jakies przecieki o zatrudnieniu nowych ?

Zostaw merytoryczną opinię o Transbit Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Transbit Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Transbit Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Transbit Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Transbit Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Transbit Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Transbit Sp. z o.o.