Transbit Sp. z o.o.

Opinie o Transbit Sp. z o.o.

Aktualność

Witamy wszystkich użytkowników GoWork na profilu Transbit. Cieszymy się niezmiernie, że dotarliście aż tutaj – bo to oznacza, że zobaczyliście nasze ogłoszenia i chcielibyście nas lepiej poznać!

Mamy nadzieję, że opinie tutaj pomogą Wam podjąć decyzję czy dołączyć do grona
„Zawodowców w łączności”. Nie ukrywamy, że branża zbrojeniowa to unikalna i specyficzna tematyka – ale to właśnie dzięki temu zrzeszamy wyjątkowo ciekawych ludzi, którzy tworzą nieprzeciętną atmosferę!

Bardzo dziękujemy za każdą dodaną opinię. Stanowią one ważną podstawę do zmian i budowania naszej społeczności w dobrym kierunku. Potrafimy uczyć się na błędach i wysnuć odpowiednie wnioski, dlatego będziemy wdzięczni za konstruktywne wypowiedzi, zgodne z prawdą.

Wierzymy, że mając w zespole ludzi otwartych, komunikatywnych, uczciwych i pracowitych stale rośniemy
w siłę i stajemy się coraz lepszym środowiskiem pracy. Jeżeli uważasz, że pasowałbyś do naszej firmy
– zapraszamy!

Bieżące informacje o rekrutacji znajdziecie w dwóch miejscach:

Zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu: praca@transbit.com.pl
Wiola Nowy wpis

W sieci widnieje oferta pracy na stanowisko kontrolera jakości SMD. Za rzetelną pracę należy się atrakcyjne motywujące wynagrodzenie. Z czego ono się składa? Goła pensja? Czy oprócz niej jakaś premia? Jeśli tak, to na jakich warunkach? :) Natomiast firma wymaga od kandydata umiejętność szybkiego przyswajania wiedzy. W takim razie, ile czasu ma on na wdrożenie się do nowej firmy? :)

@Wiola

Pani Wioletto, wynagrodzenie jest uwarunkowane od posiadanych przez Kandydata umiejętności i doświadczenia. Wdrożenie w obowiązki następuje w czasie trzymiesięcznego okresu próbnego. W tym czasie zarówno Pracodawca jak i nowy Pracownik określają czy chcą podjąć ze sobą dłuższą współpracę. Umiejętność szybkiego przyswajania wiedzy w naszym rozumieniu oznacza chęć do nauki i adaptowania kolejnych umiejętności. Zatem zachęcamy do aplikowania i spotkania się z naszym Zespołem ds. Rekrutacji, aby rozwiać wątpliwości dotyczące oferty.

Aktualność
Jak Wam minęły Mikołajki ????? U nas w firmie tego dnia było baaardzo słodko, a to wszystko za sprawą pracowników, którzy wzięli udział w naszym corocznym Mikołajowym konkursie cukierniczym ????
Do degustacji mieliśmy aż 12 ciast - wybór trzech najlepszych był niezwykle trudny!
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie (w pieczeniu, jedzeniu i głosowaniu ;)) i gratulujemy Zwycięzcom!

Aktualność
Nie samą pracą człowiek żyje! Miesiąc temu odbył się nasz coroczny, firmowy wyjazd integracyjny. W tym roku zawędrowaliśmy na Jurę Krakowsko-Częstochowską w okolice urokliwego Ogrodzieńca.

Jakie czekały na nas atrakcje? W trakcie weekendowego wyjazdu nie było czasu na nudy! Oprócz biesiadnych, roztańczonych uczt, mieliśmy okazję wcielić się w poszukiwaczy skarbów, którzy przemierzając malowniczy teren Góry Zborów rywalizowali ze sobą nie tylko o wieczną chwałę, ale i o specjalne benefity, które zostaną zapamiętane na długo.

Ciekawe gdzie poniesie nas za rok...  Tymczasem zapraszamy Was do obejrzenia krótkiej fotorelacji z naszych jurajskich wojaży!

W ogłoszeniu o pracę: Rozmowa rekrutacyjna w siedzibie firmy. W telefonie: zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną w Timsie. Siedziba pracodawcy jest więc w Timsie i nie pozwalają na jej przeprowadzenie bez transmisji danych wrażliwych (danych biometrycznych) do ameryki.

@Marek

Szanowny Panie Marku, to nieprawda o czym Pan pisze. Jesteśmy elastyczni dostosowujemy się do kandydatów. Prowadzimy rekrutacje online i w siedzibie firmy. Z doświadczenia wiemy, że rekrutacja zdalna ma wiele korzyści m.in. większą elastyczność i oszczędność czasu kandydata oraz dla wielu mniejszy stres niż przy spotkaniach twarzą w twarz. Żadnych danych wrażliwych nie przesyłamy do Ameryki, nie rejestrujemy rozmów kwalifikacyjnych

@Transbit Sp. z o.o.

Nieprawdą jest to co pisze pracodawca. Po wstępnej rozmowie podziękowali mi, gdy odpowiedziałem, że nie wyrażam zgody na rozmowę i kamerkę na Timsie. Zgodnie z art. 22.1a i 22.1b Kodeksu pracy pracodawca nie ma prawa wychodzić z inicjatywą transferu danych biometrycznych gdziekolwiek, nie tylko do ameryki. Rozmowę nagrałem. A czy dane są na Timsie przekazywane do państw trzecich - wystarczy przeczytać politykę prywatności. Nieczytanie tych zapisów i ich ignorowanie nie zmienia faktu, czy są wysyłane czy nie. Rekruter zgodnie z prawem powinien zaproponować spotkanie w siedzibie, a pracownik gdy ma daleko może prosić o rozmowę na platformach Zoom, Tims itp. Pracodawca może się zgodzić lub odmówić tej formy.

@Marek

Ale masz problemy człowieku…

Programista C++

Ponieważ zostałem wyłapany przez pośrednika, któremu zależało na tym, abym jednak zmienił pracę, to zdecydowałem się na rozeznanie jak to jest teraz w branży. Pierwszy test "klasówkowy" w siedzibie pośrednika. Po tym teście firma zadecydowała o podejściu do drugiego już w siedzibie firmy. Kilku zagadnień nie znałem, jedno specjalnie "podłożyłem" i do granic możliwości odbijałem piłeczkę odnośnie niechlubnego pytania "ile chciałbym zarabiać", przez co nauczyłem się nowych rzeczy zarówno w dziedzinie programowania, informatyki jak i w kwestiach interpersonalnych. Odpowiedź co do decyzji została dostarczona pośrednikowi bodajże w tydzień.

Testy programistyczne u pośrednika były bardzo podobne do "klasówek z informatyki" i dotyczyły składni języka programowania oraz zagadnień na stanowisko, na które aplikowałem. Generalnie pozycje na karcie to pytanie i miejsca na odpowiedzi, czasami test wyboru. Test w siedzibie firmy już był bardziej rozbudowany i polegał m.in na napisaniu na kartce programu wykonującego w sumie proste ale wymagające stabilnej wyobraźni zadanie (z czym przyzwyczajony do wieloletniego pisania na komputerze i używający debugera programista może mieć lekki problem). Po napisaniu testu było omówienie tego co napisałem na formularzu i ewentualna szansa na "moralne podciągnięcie się".

Czym w Transbit Sp. z o.o. zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Czy w firmie Transbit jest w benefitach karta MultiSport?

@Kandydat

Tak, posiadamy kartę Multisport dla Pracowników, zarówno zatrudnionych na UoP jak i zlecenie :)

Antek
@Transbit Sp. z o.o.

O to jak zlecenia, jak mają kartę multi sport to kozak sprawa. Tak ciekawi mnie, czy pracownik co jest na umowie zlecenie ma szansę po jakimś określonym czasie dostać umowę o pracę? Albo zapytam inaczej. Czy jest średni jakiś czas po którym już firma sama do takiej osoby wychodzi z propozycją uop?

@Antek

Jest taka możliwość i oczywiście po umowie zlecenia można przejść na uop co tez proponujemy takim osobom. Na umowę zlecenie zatrudnione są osoby młode, w trakcie nauki, które współpracują z nami w niepełnym wymiarze czasu pracy.

@Transbit Sp. z o.o.

A jest jakaś konkretna ilość godzin, jaką takie osoby muszą wyrobić w miesiącu, czy to zależy od ich dostępności? Czy osoby na UoP też mają elastyczne godziny?

Ilość godzin pracy zależy od dostępności czasowej, przykładowo: na umowę zlecenia zatrudniani są studenci studiów dziennych, którzy dostosowują ilość godzin pracy do swoich harmonogramów zajęć. Osoby zatrudnione na UoP mają możliwość przychodzenia do pracy między 7. a 9. :)

Jaki jest styl zarządzania w Transbit Sp. z o.o.?

Transbit może się pochwalić już ponad 36. letnią historię na polskim rynku pracy. W naszej opinii styl zarządzania jest skuteczny :)

Aktualność
Kto był z nami to wie cóż to były za emocje! Żadne błoto czy lodowe przeszkody nie są nam straszne - ukończyliśmy Runmageddon i z dumą odebraliśmy medale na mecie. Łącznościowcy pokazali klasę nie tylko sprawnościowo - egzamin z koleżeństwa zdaliśmy śpiewająco! Pomocna dłoń czy nawet barki kolegów okazały się niejednokrotnie cenną podporą przy bardziej wymagających przeszkodach. Ale jakże mogłoby być inaczej - wzajemny doping, wsparcie techniczne i merytoryczne to przymioty naszej codziennej pracy w Transbicie - razem możemy zdecydowanie więcej!

Czy można skorzystać z autorskich kosztów uzyskania przychodów jako programista?

@Kandydat

Tak, jest taka możliwość.

Olga

Drodzy, jakie są widełki dla stanowiska Specjalista ds. zakupów i Kooperacji? Jest od 01.02 rekrutacja, ale trudno mi się zdecydować na udział w całym procesie, nie znając najważniejszej informacji :/

@Olga

Pani Olgo, wynagrodzenia nie ujawniamy, ponieważ najczęściej uzależnione jest od doświadczenia danego pracownika. Zachęcamy do wysłania aplikacji i wzięcia udziału w procesie rekrutacji :)

user
@Transbit Sp. z o.o.

niezależnie od doświadczenia kandydata mają widełki (każda firma je ma) i nie zapłacą komuś powyżej tych widełek. nie ujawnianie możliwych zarobków jest zwyczajnie głupie i świadczy źle o firmie.

Antoni
@user

Ja też uzważam że zarobki to znaczy widełki powinny być jawne. Rozpietośc jest zwykle na tyle duża że można zatrudnić kogoś z mniejszym i większym doświadczeniem i wiadomo jakiej kasy się spodziewać. Ty byłeś tu na rozmowie? Od razu na pierwszym spotkaniu mówią o wymaganiach finansowych czy z tą informacją czekają do końca.

Jak wygląda ścieżka kariery w Transbit Sp. z o.o.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Podnoszenie wiedzy i umiejętności Pracowników oraz awanse odbywają się w oparciu o strategię rozwoju firmy oraz z inicjatywy Zarządu, bądź za jego zgodą. Rozwój Pracowników u nas ma na celu utrzymanie oraz ciągłe podnoszenie kompetencji i kwalifikacji w celu dostosowania ich do aktualnych wymagań. Jesteśmy średniej wielkości firmą i mamy płaską strukturę organizacyjną. U nas ścieżka rozwoju zawodowego realizuje się w postaci uczenia indywidualnego w ramach organizacji. Zapewniamy szkolenia, udział w interesujących projektach i dodatkowych zadaniach projektowych, które umożliwiają awans z młodszego specjalisty na specjalistę, starszego specjalistę, eksperta, a niekiedy kierownika prowadzącego samodzielnie swój zespół/dział.

W Transbit wspólnie z zespołami ekspertów będziesz miał okazję realizować ciekawe projekty, co pomoże Ci poszerzać swoją wiedzę, wzmacniać kompetencje i rozwijać się zawodowo. Doceniamy zaangażowanie naszych Pracowników - w zamian oferujemy motywujące wynagrodzenie finansowe i pozafinansowe. Wspieramy też działania, dzięki którym nasza organizacja jest dobrym miejscem pracy, w której panuje przyjazna atmosfera. Chcemy, aby ludzie czuli się tu jak najlepiej i zostali z nami jak najdłużej. Poza atrakcyjnym wynagrodzeniem i motywującymi nagrodami, oferujemy dodatkowe świadczenia: » dofinansowania do szkoleń » opiekę medyczną z możliwością dokupienia pakietu rodzinnego » polisę na życie » dofinansowanie do urlopu oraz działalności sportowo-rekreacyjnej, rozrywkowej i kulturalno-oświatowej » elastyczne zarządzanie czasem pracy » przestrzeń do realizacji pomysłów » parking rowerowy i samochodowy » prysznic na terenie biura.

Ewelina
@Transbit Sp. z o.o.

Piszesz o elastycznym zarządzaniu czasem pracy. Czy można w takim razie ustalić sobie samemu, w jakich godzinach chce się pracować? Czy są jakieś godziny, w których trzeba być w pracy i się wyrobić?;)

@Ewelina

Umożliwiamy naszym Pracownikom rozpoczęcie i zakończenie pracy w wybranych przez siebie godzinach. Ustaliliśmy „widełki” czasowe rozpoczęcia pracy między 7 a 9, od których pracujemy odpowiednio 8 godzin. Niekiedy wprowadzamy też indywidualne ustalenia, polegające na rozpoczęciu pracy nieco wcześniej lub później poza przyjętymi „widełkami” czasu pracy. W kilku zespołach wdrożyliśmy też ruchomy czas pracy. W tym wypadku to wyłącznie od Pracownika zależy, jak rozłoży sobie czas pracy w ciągu całego tygodnia – np. jednego dnia może przepracować 10 godzin, innego np. 6. Oczywiście z zachowaniem zasad wynikających z Kodeksu pracy :)

@Transbit Sp. z o.o.

Super to wszystko brzmi :) A jak jest w praktyce, taki system pracy sprawdza się i jest wygodny dla pracownika? Ciekawi mnie co z praca zdalną, ewentualnie hybrydową? Jak to wygląda u Państwa w firmie?

@Marta

Odnośnie pracy zdalnej, wprowadziliśmy jeden dzień zdalny w tygodniu, u nas jest to piątek. Z tego modelu korzystają głównie programiści. Mamy też możliwość skorzystania z pracy zdalnej na tzw. „wniosek pracownika”. Można z niego korzystać wtedy, gdy odpowiada temu rodzaj wykonywanej pracy.

J23
@Transbit Sp. z o.o.

Tak dokładnie jest. Fajni ludzie i atmosfera w pracy.

AgaTomaszewska
@Transbit Sp. z o.o.

Kultura zarządzania w firmie jest dla mnie ważna, a elastyczność czasu pracy jest jej elementem na plus.

Olga

Drodzy, jakie zarobki na stanowisku Specjalista ds. Sieci Teleinformatycznych? Mąż musi zmienić pracę na lepiej płatną, nie wyrabiamy z kredytem :/ Bardzo proszę o konkrety, bo polecanek typu "miła atmosfera" jest tu aż nadto.

@Olga

Wynagrodzenia nie ujawniamy, ponieważ najczęściej uzależnione jest od doświadczenia danego pracownika. Zachęcamy do wysłania aplikacji i wzięcia udziału w procesie rekrutacji :)

Czy jest duze ciśnienie w pracy? Jaka atmosfera? Jak jest w dziale logistyki

Zainteresowana
@Kandydat

Hej, jakieś opinie o pracy w logistyce? Pojawiła się oferta pracy na stanowisku Specjalisty ds. Logistyki i jestem ciekawa, czy warto aplikować. Za wszystkie informacje będę wdzięczna.

@Zainteresowana

Oczywiście, że warto aplikować! Zapraszamy do przesłania CV. Atmosfera u nas jest koleżeńska. W tym zespole tworzymy nowe stanowisko i jesteśmy otwarci na osoby z doświadczeniem w branży elektrotechnicznej.

jozinzbazin
@Zainteresowana

Jako była pracownica działu logistyki mogę polecić pracę tamże. Bardzo fajna, koleżeńska atmosfera, na nudę nie można narzekać :)

Pracuję w Transbit od jakiegoś czasu, to co napewno mogę powiedzieć to, ze jest bardzo dobra atmosfera, pozytywnie nastawieni pracownicy, bardzo pomocni. To co mega pozytywnie mnie zaskoczyło to kultura na wysokim poziomie pracownikow i szefostwa, zero krzyków, chamstwa, co w obecnych czasach jest rzadko spotykane. Pracować trzeba, ale oo to przychodzi się do pracy. Szczerze polecam:-)

Weronika
@Gość

No to super bo faktycznie w wielu miejscach ta atmosfera za ciekawa nie jest. Firma jakoś specjalnie dba o tą atmosferę? Są jakieś spotkania integracyjne albo inne działania żeby nastoje w firmie były tak dobre? Czy to tak naturalnie samo z siebie wychodzi?

NOWICJUSZ
@Weronika

Raz w roku jest weekendowy wyjazd integracyjny dla pracowników - w tym jesteśmy już po i było super. Co do wyjść to pracownicy sami się organizują, ale ostatnio coś zaczyna być organizowane przez firmę tylko mało jest chętnych - może mogłyby być bardziej dofinansowane te wyjścia zważywszy na ceny w knajpach - może to by bardziej zachęciło do spotkań. Dodatkowo mam wrażenie, że jest tu niestety jeszcze spora grupa starszych pracowników, którzy niekoniecznie mają potrzebę spotykania się po pracy, aczkolwiek warto byłoby organizować takie wyjścia dla młodszych stażem pracowników, którzy takie chęci mają, bo dzisiaj to standard w firmach jak prywatne ubezpieczenie zdrowotne :)

@NOWICJUSZ

Dziękujemy za opinię. W naszej firmie mamy zgrane zespoły pracowników, które same organizują się po pracy na spotkania prywatne. Z naszej strony staramy się zapewnić pracownikom szeroki zakres aktywności, tak aby każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie - organizujemy sportowe wyzwania, spotkania świąteczne w firmie, wyjścia integracyjne po pracy, a raz do roku wyjeżdżamy na weekendowy wyjazdy dla pracowników w różne zakątki Polski.

Nowicjusz

Jestem na początku swojej przygody w Transbicie i póki co jestem bardzo zadowolony. Atmosfera jest przyjazna, ludzie uśmiechnięci i pomocni. Jest z kim porozmawiać, pożartować, spotkać się po pracy. Jest też szansa na rozwój - firma przyjmuje sporo stażystów, którzy idą pod skrzydła doświadczonych pracowników z ogromną wiedzą pracujących tu od lat. Organizacja nie jest "skostniała", firma stara się trochę urozmaicać pracę, jest tu dużo młodych ludzi, do których też próbują dostosowywać się - benefity są ok.

@Nowicjusz

Cieszą nas takie słowa :) staramy się iść z duchem czasu!

Olga

Widziałam że jest możliwość stażu. Ktoś mi naświetli czy "stażowe" daje możliwość utrzymania się w W-wa?

Stażysta
@Olga

W zeszłym roku na wakacjach odbyłem w Transbicie 3-miesięczny staż i moja przygoda w tej firmie trwa nadal. Jeśli chodzi o wysokość "stażowego" to jak najbardziej jest ono w pełni wystarczające do utrzymania się w Warszawie i oczywiście można dogadać się co do jego wysokości.

Antoni
@Stażysta

Aż tyle płacą na stażu że można się za to utrzymać w stolicy? Powiesz ile? Jak to oczywiście nie tajemnica :)

AR

Witam, czy w firmie Transbit Sp. z o.o. poza stanowiskami specjalistycznymi są oferty pracy typowo biurowe np. w sekretariacie?

@AR

Obecnie nie mamy wolnego wakatu na to miejsce, podobnie jest z innym stanowiskami administracyjno – biurowymi. Ze względu na dynamiczny rozwój naszych produktów ciągle poszukujemy Pracowników na nowoutworzone stanowiska do : 1. zespołu zajmującego się integracją, testowaniem oprogramowania urządzeń i systemów, wykrywaniem usterek: stanowisko - Młodszy Tester Systemów Teleinformatycznych ( u aplikujących kandydatów zwracamy uwagę na umiejętności związane z konfiguracją sieci, znajomością systemu Linux) 2. zespołu zajmującego się wdrażaniem, wsparciem technicznym i szkoleniami z zakresu obsługi urządzeń i systemów: stanowisko – Inżynier_Specjalista ds. Rozwiązań Sieciowych/ Specjalista ds. Sieci Teleinformatycznych (tu również zwracamy uwagę na umiejętności związane z konfiguracją sieci i znajomość systemu Linux) 3. zespołu zajmującego się produkcją - montaż przewlekany: stanowisko – Technik Elektronik/ Operator SMD lub Operatorka SMD (zatrudniona osoba będzie zajmowała się obsługą i kontrolą techniczną maszyn montażowych elementów SMD na płytkach PCB ) Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i wzięcia udziału w rekrutacji :)

Jaki dress code obowiązuje w Transbit Sp. z o.o.?

Odnośnie dress code - nie mamy specjalnych wymagań, dla nas ważny jest schludny wygląd. Na co dzień nie spotykamy się z klientem zewnętrznym więc ubieramy się w sposób mniej formalny. Preferujemy styl raczej klasyczny, dający swobodę :)

Hanna
@Pracodawca

No to taki jest najlepszy. Zbyt sztywny moim zdaniem też niedobrze.

@Hanna

Też tak uważamy :)

stażysta

Staż umożliwia stawianie pierwszych kroków w "realu" w przyjaznej atmosferze. Można się dużo nauczyć mając obok siebie bardzo sympatycznych ludzi, którzy chętnie pomagają. To właśnie współpracownicy są zdecydowanie największym atutem tego miejsca. Dodatkowo są naprawdę elastyczne godziny pracy, nie ma żadnych problemów z pogodzeniem jej ze studiami.

@stażysta

Bardzo miło nam czytać takie opinie! Staże, które odbywają się w naszej firmie są dla nas niezwykle ważne. Dokładamy wszelkich starań, aby młodzi ludzie stawiali pierwsze kroki pod opieką profesjonalistów, w dobrej atmosferze :)

Zostaw merytoryczną opinię o Transbit Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Transbit Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Transbit Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Transbit Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Transbit Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Transbit Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Transbit Sp. z o.o.