PMS Labs

Katowice

Opinie o PMS Labs

Agnieszka

@Robot, dlaczego masz takie negatywne nastawienie do PMS Labs? Wnioskuję, że pracowałeś w owej firmie. Może powiesz kilka słów więcej na temat warunków pracy? Uargumentuj swoją opinię.

Robot

omijajcie z daleka, wpisy powyżej jak świstak są nieprawdziwe tzn. zostały napisane tak aby wybielić pracodawcę.

Agnieszka

@świstak dziękuję za komentarz. A dlaczego zakończyłaś współpracę z PMS Labs?

bartek

Hm ciekawe jak jest na stanowisku technik informatyk bo widziałem niedawno ofertę. Zdziwiło mnie to, że są chętni przyjąć osoby zdolne do przyuczenia - spoko opcja na studiach czy coś takiego. Do tego wiem, że organizują często dużo szkoleń więc można złapać trochę wiedzy

świstak

W tym miesiącu zakończyłem 7-miesięczną współpracę z firmą. Miałem okazję pracować w dziale Konsultantów (zaraz obok działów Hoteli i Rozwoju) i bardzo pozytywnie oceniam pracodawcę. Sześcioosobowy dział tak naprawdę funkcjonował jak paczka zgranych kumpli. Kontakt z dyrektorem/prezesem jest jak najbardziej profesjonalny w sprawach zawodowych i otwarty w sprawach prywatnych. W sprawie "przekrętów" co do umów, to podczas rozmowy przedstawiono mi sytuację bardzo wyraźnie i system działa bardzo skutecznie: na początek "śmieciówka" na 2 tygodnie przeznaczone na szkolenia i uzupełnienie formalności; potem na 3 miesiące umowa o pracę na czas określony (okres testowy), a potem już na czas nieokreślony. Wypłata dzielona jest 50/50 na podstawy i premię uznaniową, ale sytuacje w której premia nie została komuś wypłacona były wyjątkowo rzadkie. Sama wypłata satysfakcjonująca, adekwatna do wykonywanej pracy. Ogólnie ogromnie polecam wszystkim, dla których atmosfera i przyjemność z pracy są ważniejsze niż pieniądze i ciągłe wspinanie się po drabinie kariery.

olga

@Antek, jak to pisałam, to szukali ;)

olga

mnie interesuje oferta specjalisty e-Marketingu. Czy ktoś może się wypowiedziec merytorycznie o PMS labs jako pracodawcy? Może coś o rekrutacji?

jojo

@alko przypuszczam, że zakres obowiązków może być różny w zależności od kompetencji kandydata i jego wizji tego stanowiska, bo ogłoszenie dość ogólne... Z tego co się orientuję, firma nie jest gigantem, więc może mógłby ją "obsłużyć" jakiś zewnętrzny freelancer... Ktoś coś wie o tych warunkach płacowych i pozapłacowych?

jojo

Ilu pracowników zatrudnia firma? Jakie widełki zarobkowe? Chodzi o specjalistę.

jak wyżej. Wszystko najniższym kosztem. Plany i ambicje rozdmuchane ale jak przyjdzie co do czego to i tak do niczego nie dochodzi bo nie ma kasy.

Stefania

(usunięte przez administratora) Żałosna firma. Polityka cięcia kosztów i tyle. Nawet się przeprowadzili w dużo gorsze miejsce żeby było taniej. Brak perspektyw i realnych planów, tylko hasła propagandowe. Pracownicy się zmieniają jak pasażerowie w metrze. Szefowie wszystko trzymają kurczowo i zduszą każdy ambitny pomysł, zwłaszcza jak trzeba coś zainwestować. Nie polecam.

robert_1983

Hej, jeśli ktoś z was interesuje się firmą PMS Labs to zajrzycie na forum ponieważ jest nowa propozycja pracy. Bardzo interesująca sprawa. PMS Labs Sp. z o.o. Jeżeli sieć i komputery nie mają przed Tobą tajemnic, lubisz stawiać czoła problemom informat... http://www.gowork.pl/praca_podglad,5704125?keywords=&region=

tomek

niestety to prawda teraz to nawet mamy końcówkę listopada i nadal opinii brak niestety jest, więc nie wiem jak obecnie sytuacja wygląda tak naprawde, a szkoda niestety wielkie.. chciałem sie zatrudnić, ale nie pójdę tak w ciemno bez opinii, mam wykształceni i doświadczenie no i nie wiem co teraz, może będą nowe ogłoszenia.

niepolecam

zdecydowanie nie polecam pracy w tej firmie: 1. na rozmowie kwalifikacyjnej była mowa o umowie o pracę potem się okazało że jednak będzie to śmieciówka 2. na rozmowie ustaliłem wynagrodzenie w kwocie x po czym pracodawca rozbił kwotę na podstawę 1500 pln a reszta to premia UZNANIOWA, którą mógł odebrać w każdym momencie 3. nadgodziny - śmiech - pod koniec dniówki prezes potrafił wrzucić poważne zadanie po czym zapowiedział że czeka na opracowanie do 6 rano następnego dnia, to takie ludzkie, także nie raz tyrka po nocach lub weekend. Nigdy nie dostałem extra kasy, natomiast łatwo dostać od prezia karę finansową. 5. w firmie panuje absurdalna wręcz biurokracja i rozliczanie wszystkiego do bólu (oprócz nadgodzin) 4. gdy się zwolniłem to po chwili dostałem pismo z przypomnieniem o zakazie konkurencji, tyle że PMS nie płaci z tego tytułu (a musi!) więc odesłałem im odpowiednią odpowiedź i już nic nie odpisali jedyne co dobrze wspominam to współpracownicy i ogólnie atmosfera ok.

Ktoś

Negatywne opinie są kasowane. Podobno prawdziwa cnota krytyki się nie boi. Po kolei: 1) Duża rotacja - szczególnie w dziale ECM (wystarczy poczytać archiwalne ogłoszenia) 2) Warunki pracy nieciekawe (stare rozklekotane krzesła, brak klimatyzacji czy chociażby parkingu) 3) System premiowania, z którego nie sposób wyrobić 30% (a można nawet dostać premię ujemną)

Jan

Firma może oddać nadgodziny TYLKO NA PISEMNY WNIOSEK PRACOWNIKA, w innym wypadku musi zapłacić zgodnie z obowiązującym prawem.

cichy

Uwidacznia się tutaj złośliwość innych, prawdopodobnie zbyt mało kompetentnych aby pracować w PMS. Pracuję w PMS Labs od pewnego czasu i nic nie można im zarzucić, płatności są terminowe, atmosfera w pracy też super. Jeżeli ktoś się wypowiada negatywnie o spółce podejrzewam, że nie miał okazji pracować tutaj i jest zakompleksionym chłoptasiem z piegami i rudymi kręconymi włoskami który spamuje złymi opiniami.

Bonzo

Ja bym się wcale nie przejmował ich łaską. Wziąć co swoje, co należne i tyle po co patrzeć na te dąsania...

rudi

no może i oddają ale z łaską ... wiadomo, że bywa różnie, ale generalnie nie polecam

tomson

jak to nadgodziny z fochem do odebrania? chyba nikt łaski nie robi, że odda pracownikowi to, co mu się zgodnie z prawem pracy należy?

Luv

Jest kilka osób z kilkuletnim stażem ale to tyle, rotacja niesamowita. Nadgodziny do odebrania - z fochem, przecież to normalne... Ogólnie rzecz biorąc robota ok, wspolpracownicy nie.

kato

Pierwsze 2 tygodnie to umowa zlecenie. W tym czasie robisz badania lekarskie, domyka się sprawy związane z zatrudnieniem. Potem dostaje się 3 miesięczny okres próbny (umowa o pracę), potem raczej na czas nieokreślony. Na umowę zlecenie zatrudniani są studenci - to oczywiste, gdyż to korzystne dla nich, bo nie muszą odprowadzać ZUSu. Ogólnie taka jest standardowa procedura, może są jakieś wyjątki, ale z tego co wiem zawsze tak było i ja też tak miałem.

kato

Moim zdaniem firma dość elastyczna jeśli chodzi o czas pracy. Nie trzeba siedzieć codziennie od 8 do 16. Raz posiedzisz krócej, innym razem dłużej. Nikt czepiał się nie będzie. Masz nietypowy problem, to idziesz do szefa i z nim gadasz. Jak masz argumenty, na pewno da się porozumieć. Nie było nigdy problemów z dostaniem urlopu, zwolnieniem wcześniej z pracy, zaliczki pensji przed terminem też się zdarzały. Reasumując: robota ma być zrobiona solidnie i o czasie, wtedy z niczym nie będzie problemów. Jest tu wielu pracowników z kilkuletnim stażem, atmosfera bardzo dobra. Fajni ludzie, trzymają się razem, każdy każdemu pomoże z uśmiechem. Dla mnie to wszystko bardzo ważne, dlatego tu pracuję.

Myślę, że o poziomie firmy świadczy w duzym stopniu staż pracy jej pracowników, a tutaj sporo pracowników z kilkuletnim stażem, co jest niewątpliwą zasługą dobrej atmosfery. Zresztą - gdyby się kierować tym co na tym portalu piszą sfrustrowani zwolnieni pracownicy, człowiek by się nigdzie nie zatrudnił.

s.m.

W ramach nagrody? Wolne żarty... Ludzie jak wszędzie, jedni są ok inni nie, chociaż zależy gdzie trafisz. Atmosfera pracy taka sobie, [usunięte przez moderatora]. Jakieś możliwości rozwoju są, jednak jak są inne opcje to należy je rozważyć.

hmmmmmmmmmmmmmmmmmm

no i po ptokach nie ma udawania pracownika przyjdzie płacić ale ten nieodbry Prezes czego on chce . Nie będzie bananow i pomarańczy dla dzieciątek, rośnie kwota do płacenia, trzeba spojrzeć prawdzie w oczy nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka chiało sie na plecach lansa robic pieniądzenie teraz je trzeba będzie oddać

hmmmmmm

nie wiem czy to ten co pisze ale ostatnio w I instancji ten który usiłował udawac pracownika jest do tyłu i nie ma pozytywnego wyroku będzie się odwoływał, a i tak w końcu zapłaci ze 100k do Labs i ze 20k na prawników. tak to jest, krowa która duzo ryczy nie daje mleka

fonina

Pracownik - nie [usunięte przez moderatora] z kim się z klientów sądzi firna, a pracownik to przegrał w sądzie i teraz płacze próbował złamać umowe kombnował jak koń pod gorę i ni mu to nie dalo to teraz wylewa żale gdzies sie da, a może by tak nauczył się czym jest umowa i wiedzial jakie sa konsekwencje jaj naruszenia. ale glupota nie zna granic, co oni mi moga a jak teraz okazalo się że oni moga to płacz

gość

Nic dodać, nic ująć... :(

Ha Ha. Zgadzam się z poprzednikami. bez komentarza.

K

nie polecam !!! ( usunięte przez administratora )

Na szczęście główni scenarzyści dramatów i romansideł sami się zwalniają, kiedy przestają pasować do otoczenia. Słusznie, bo nie ma dla nich w tej firmie miejsca. Praca dla ludzi poważnie traktujących swoje obowiązki i współpracowników - cóż, nie wszyscy spełniają ten, zdawałoby się, oczywisty warunek.

Zostaw opinię o PMS Labs - Katowice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PMS Labs