Opinie o Storkjet Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Storkjet Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Storkjet Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Storkjet Sp. z o.o. w Katowice

Szkoda czasu na rekrutacje. Pani prezes to niestwierdzona jeszcze przez psychologa (usunięte przez administratora) Testy i rozmowa są totalnie odklejone od rzeczywistości (rekruterka również). Pieniądze oferowane nie są warte tych obowiązków i wymagań. Po wyjściu udało mi się spotkać jednego z pracowników i po tym co usłyszałam, serdecznie szkoda mi obecnych pracowników. Co prawda mają owsiankę i owoce, ale mają również nieprzespane noce i stany lękowe.

Jakub

Poniższy opis dotyczy Rekrutacji na stanowisko HR Specialist. I etap to wstępna rozmowa telefoniczna i zadania merytoryczne online, natomiast II to już wizyta w siedzibie gdzie czekają dla odmiany... kolejne zadania w bardziej rozbudowanej formie, a następnie rozmowa z sympatyczną Panią Prezes i Panem konsultantem połączona z "prezentacją wyników", o której de facto nie byłem uprzedzony, a czasu na przygotowanie się w tej materii ewidentnie zabrakło. Zadania wymagające sporego zaangażowania intelektualnego i czasowego, do tego czas i koszty dojazdu do siedziby Poziom rekrutacji jakby miała dotyczyć Pentagonu - nie pasuje ani do szczebla stanowiska, którego dotyczyl proces ani nie odzwierciedla jego jakości, ani tym bardziej zarobków, które potencjalnie oferuje firma (to plus, że były one określone w ogłoszeniu). Do tego Pan Konsultant w trakcie prezentacje zadaje pytanie, które ewidentnie zbijają z tropu i są niemerytoryczne (np. Kiedy był Pan ostatni raz na urlopie? Jak ocena Pan poziom stresu na tej rozmowie). Mam wrażenie że nie traktuje poważnie kandydata. Do tego obietnica feedbacku niezależnie od decyzji w sprawie mojej kandydatury, z której firma się nie wywiązała. Łącznie straciłem ponad 10h na firmę StorkJet. I naprawdę nie mam pretensji o to, że nie zostałem wybrany bo domyślam się jakie czynniki mogły o tym zadecydować, ale proces rekrutacji jest żmudny, niemerytoryczny, nieadekwatny do tego co firma oferuje a do tego nie otrzymałem obiecanej odpowiedzi zwrotnej.

Pani Prezes
@Jakub

Panie Jakubie, dziękuję za poświęcenie czasu na rekrutację. Chcąc odnieść się do Pana komentarza posłużę się liczbami. W przypadku tego procesu otrzymaliśmy 143 aplikacje, z czego do ostatniego etapu trwającego 2 godziny zaprosiliśmy 2 osoby - czyli zaledwie 1,4% wszystkich kandydatów, z czego jedna z osób otrzymała pracę. Proces rekrutacji każdorazowo dostosowujemy do stanowiska i związanych z nim wymagań - inny przebieg ma rekrutacja na stanowisko Data Scientist, Flight Engineer czy Account Manager. W przypadku rekrutacji, w której brał pan udział, szukaliśmy osoby na niezależne stanowisko HRowe. Do osoby na tym stanowisku zgłaszają się nasi pracownicy w przeróżnych kwestiach - w większości wymagających poufności, wysokich umiejętności interpersonalnych i wiedzy pozwalającej rozwiązywać nierzadko skomplikowane sprawy kadrowe. Z tego tytułu podczas tej rekrutacji potrzebowaliśmy sprawdzić, jak kandydat radzi sobie w sytuacjach niestandardowych i trudnych. Stąd też zdecydowaliśmy się na rozbudowane case study oraz na bardziej wymagające pytania podczas rozmowy, które odebrał Pan jako "zbijające z tropu". Nie jest natomiast prawdą, że nie otrzymał pan żadnej informacji zwrotnej. Była to skromna odpowiedź odmowna, która rzeczywiście mogła być rozbudowana o szerszy feedback. Mam nadzieję, że emocje związane z udziałem w rekrutacji już opadły i że znalazł Pan dla siebie wymarzone miejsce pracy. Życzę wszystkiego dobrego. Renata, CEO

Wiktoria Nowy wpis

interesuje mnie praca jako Kontroler finansowy. Wcześniej gdy była dostępna oferta wpisano w nią model hybrydowy, u mnie obecnie ta forma jest niemożliwa, a byłoby to dla mnie wygodniejsze. Na forum napisano, że układ jest 3 / 2. Czy ja sama mogę sobie wybrać jak mi wygodnie?

Ania HR Nowy wpis
@Wiktoria

Cześć! Konkretne dni są do uzgodnienia z zespołem, jak najbardziej. Natomiast na chwilę obecną nie prowadzimy rekrutacji na to stanowisko, jak i nie planujemy rozszerzenia działu w bliskiej przyszłości.

Dzień dobry, jest teraz dodana oferta na stanowisko Sales Support Specialist i zastanawiam się czy praca w 100% zdalna nie byłaby przypadkiem możliwa? z treści wynika model hybrydowy ale niestety do biura ma dość daleko i nie wiem jak to spiąć ze sobą

Ania HR

Cześć, pracujemy hybrydowo w modelu 3 dni w biurze, 2 dni zdalnie, nie praktykujemy pracy w 100% zdalnej.

@Ania HR

Troszkę szkoda, a można się dowiedzieć dlaczego? u mnie w firmie to przechodzi by na wsparciu sprzedaży pracować zdalnie ale widełki nie sięgają tych 12 300 zł, które są wskazane w opisie przy umowie o pracę. czy takie wyniki finansowe są często osiągalne? Może bym się przeniosła

Ania HR Nowy wpis

Taki model nam się zdecydowanie najlepiej sprawdza i w zasadzie wszyscy tak pracujemy. Tworzymy software w oparciu o AI dla branży lotniczej - i są to zaawansowane, wysokopoziome rozwiązania. Na miejscu pracują Fligt Engineers, Data Scientists, Developerzy, Analitycy i inni Eksperci. To znacznie ułatwia i usprawnia pracę, gdy można bezpośrednio i szybko coś wyjaśnić, lepiej zrozumieć. To ogromna wartość dla działu Sales, który dynamicznie reaguje na potrzeby klientów. Natomiast wysokość wynagrodzenia jest uzależniona od wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Wyślij aplikację i sprawdzimy czy nasze oczekiwania się spotykają :)

Cześć, ktoś tu pisał o jakichś testach dziwnych na rekrutacji i ostrzegał w ogóle przed firmą, no a ciekawe, czy na każdym dziale tak to wygląda? Mnie interesuje praca Account managera co szukali jeszcze miesiąc temu. Tam ogólnie jak jest, spoko kierownictwo?

Ania HR

Cześć! Dla każdego stanowiska mamy dopasowany inny model rekrutacji - w zależności od poszukiwanego profilu kandydata, wymaganego doświadczenia i umiejętności. Szczegółowy proces przedstawiamy krok po kroku kandydatom i kandydatkom, których aplikacje otrzymują pozytywną ocenę. Zachęcam do złożenia aplikacji, aktualnie poszukujemy osób m.in. na stanowisko Account Managera oraz Sales Support IT - więcej szczegółów znajdziesz na naszej stronie: https://storkjet.com/career. Szef działu Sales jest bardzo doświadczonym managerem, który potrafi docenić oraz wesprzeć w codziennych wyzwaniach. Można go poznać już na etapie procesu rekrutacyjnego :)

Storkjet Sp. z o.o. wystawiła w ostatnim czasie ogłoszenia na Pracuj.pl. Na chwilę obecną szukają do pracy jako Account Manager.

Ania HR

Zgadza się, w obszarze Sales mamy otwarty wakat na stanowisku Account Manager, otworzyliśmy również rekrutację na pozycję Sales Support IT (Presales). Szczegóły można sprawdzić na naszej stronie w zakładce Career: https://storkjet.com/career. W razie pytań, zachęcam do kontaktu: join.us@storkjet.com.

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Storkjet Sp. z o.o.? Czy kandydat na stanowisko HR Specialist powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Celina

Account Manager - branża IT czym się poza stawka różni praca na b2b (bo podają w ogłoszeniu i jest różnica faktycznie) od umowy o pracę? Nie wiem, na którą lepiej się zdecydować; skoro istnieje wybór, jak rozumiem, bo nie jest to narzucone? Może ktoś wyjaśni

@Celina

Cześć! Różnica w stawce wynika przede wszystkim z zakresu odpowiedzialności. W przypadku współpracowników prowadzących własną działalność część obowiązków kadrowo-finansowych spoczywa bezpośrednio na osobie współpracującej w oparciu o kontrakt B2B. W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu, chętnie wyjaśnię: join.us@storkjet.com.

Account Manager? Od jakiegoś czasu widnieje oferta na to stanowisko w internecie. Już wcześniej pisano o podawanych stawkach, tutaj także są one wskazane, lecz widełki zdaja mi się być dość szerokie (7000 - 13500) czy możecie zatem się co do nich ustosunkować?

Ania HR

Cześć, oferta jest aktualna, stawka się zgadza - jest zależna od poziomu doświadczenia. W szczegółach oferty jest to rozpisane: * Regular: 7 000 – 9 300 pln / brutto, Umowa o Pracę * Senior: 9 400 – 13 500 pln / brutto, Umowa o Pracę W razie dodatkowych pytań, zachęcam do kontaktu: join.us@storkjet.com :)

Jakub

aaa
@Jakub

O kurdę, już czytając Twoją wypowiedź jestem zestresowana rekrutacją :D A co do tego zadania, to jesteś w stanie przybliżyć czego one dotyczyły i ile miałeś czasu na rozwiązanie? No i skoro zarobki są nieadekwatne, to napisałbyś jaka to kwota? Bo jeżeli rzeczywiście są słabe, no to nie będę do nich startować i marnować czasu :( ale możesz też powiedzieć co Twoim zdaniem zadecydowało o tym, że Cię nie przyjęli, bo to będzie na pewno cenna wskazówka przy rozmowie :)

@aaa

@aaa Myślę, że nie warto się poddawać i podejść do rekrutacji na zasadzie sprawdzenia się. Jeśli chodzi o kwestie, o które dopytywałaś to wolałbym je zostawić dla siebie. Pisząc komentarz nie miałem złych intencji, chciałem jedynie przedstawić swój punkt widzenia i pewne obiektywne fakty, które decydują o całościowej ocenie.

@@aaa

A jeśli chodzi o wynagrodzenie to kwoty są podane w ogłoszeniach, a przynajmniej w moim była taka informacja.

Pani Prezes

Miecio

Cześć. Macie otwartą rekrutację odnośnie fuchy dla Software Testera. Jest tam tekst o udokumentowanym doświadczeniu w implementowaniu testów manualnych, poprzez Selenium i Cypress, a także scenariuszy testowych. Czy.to znaczy, że rekrutacja bazuje na wglądzie w CV, czy umiejętności są również weryfikowane poprzez zadania do wykonania? I w jaki jest zakres podstawowy wynagrodzenia u Was?

StorkJet
@Miecio

Podczas rekrutacji zawsze są do wykonania zadania praktyczne. Nie widzimy możliwości zatrudnienia jedynie na podstawie CV. Forma zadań zależy od stanowiska, a proces rekrutacyjny jest prezentowany podczas pierwszego kontaktu z kandydatem. Wynagrodzenie jest zależne od doświadczenia (np. regular czy senior), umiejętności oraz formy umowy.

Pan
@StorkJet

Ok. Jakie więc zadania ma do wykonania kandydat na stanowisko Software Testera i ile one mogą zająć czasu, nie wspominając już o całym procesie rekrutacji?

Kandydatka

Niedawno miałam okazję brać udział w rekrutacji do tej firmy na specjalistyczne stanowisko. Najpierw była to krótka ogólna rozmowa telefoniczna, następnie zostałam umówiona na spotkanie online z kimś wyżej. Pierwszy etap tej rozmowy trwał godzinę, padały konkretne pytania i zagadnienia, potem przeszliśmy na angielski, który również był sprawdzany w formie konwersacji. Następnie, przez kolejną godzinę miałam rozwiązywać zadania polegające na pracy z bazą danych excel i tworzeniu precyzyjnych odpowiedzi na zadane pytania testowe (również po angielsku). Po naszej rozmowie i testach firma nigdy się do mnie nie odezwała. Żeby było jasne - nie mam pretensji o to, że nie zostałam wybrana, chociaż szczerze myślę, że dobrze mi poszło. Po prostu po firmie, która angażuje kandydata w tak długie i angażujące rozmowy i testy, zabierając mu ponad 2 godziny czasu, oczekiwałabym jakiejkolwiek informacji zwrotnej - nawet jeśli jest odmowna. Pomijam fakt, że żadne widełki o zarobkach nie zostały nigdzie określone - być może już na dzień dobry oczekiwałam za dużo i tylko zmarnowaliśmy swój czas.

Joasia
@Kandydatka

A to ciekawe, że tyle trwał ten etap z zadaniami. A czy wcześniej ktoś informował, że on właśnie tyle trwa? Czy to było raczej zaskoczenie, że 2 godziny trzeba temu poświęcić?

Kandydatka
@Joasia

Była wcześniej informacja, ogolnie rekrutacja była dobrze i rzetelnie przeprowadzona, tym bardziej dziwi pòźniejsza olewka. Spodziewałam się po prostu równie poważnego zachowania na koniec.

StorkJet
@Kandydatka

Dziękujemy za poświęcenie czasu i podzielenie się swoimi doświadczeniami z naszego procesu rekrutacyjnego. Standardową praktyką w StorkJet jest dostarczanie wszystkim kandydatom informacji zwrotnej, zarówno pozytywnej, jak i negatywnej, aby zapewnić przejrzystość oraz pomóc w rozwoju zawodowym. Rozumiemy, jak ważna jest jasna komunikacja, zwłaszcza po tym, jak kandydat zainwestował znaczący czas i wysiłek w nasz proces rekrutacyjny. Przeanalizowaliśmy sytuację i niestety w tym wypadku nieprzewidziane wyzwania po naszej stronie wpłynęły na nasze standardowe protokoły komunikacyjne - przepraszamy. Jeżeli nadal byłaby Pani zainteresowana feedbackiem, prosimy o maila. W kwestii oczekiwań finansowych, jeżeli nie byłoby w tym aspekcie wzajemnego dopasowania, to od razu byśmy o tym poinformowali, żeby szanować czas kandydata. Jeszcze raz przepraszamy za przeoczenie. Dziękujemy za zrozumienie i życzymy wszystkiego najlepszego!

Zbigniew

Z jakiego powodu firma nie informuje, co ma do zaoferowania w zamian za pracę dla nich? Przyglądam ogłoszenie, jakie mają na swej stronie i nic tam nie ma ani o zarobkach, ani o umowie, ani o benefitach czy sposobie rekrutacji. Proszę chociaż o wyjaśnienie, ile mogę zarobić, jako Backend Developer i ile jest etapów rekrutacji?

Joanna
@Zbigniew

Dziękujemy za opinię. Informacja o oferowanych przez StorkJet benefitach dostępna jest na stronie internetowej firmy w zakładce „Kariera”, oraz w zamieszczanych przez nas w różnych serwisach ofertach pracy. Wskazujemy również, czy poszukujemy pracownika na pełen etat, czy np. na staż, jak również, czy możliwa jest współpraca w oparciu o umowę B2B. Szczegółowy proces rekrutacyjny, krok po kroku, przedstawiany jest kandydatom, z którymi podejmujemy kontakt, po przeanalizowaniu ich aplikacji.

Danuta
@Joanna

Witam, a czy jest opcja dostania pracy bez konkretnego ogłoszenia w sieci? Można wysłać cv bez ogłoszenia i firma odezwie się, jak pojawi się odpowiedni wakat??

Stork
@Danuta

Tak, można wysyłać CV bez ogłoszenia :) W szczególności profile lotnicze są zawsze mile widziane i tutaj najczęściej zatrudniamy bez otwartej rekrutacji. Ale zdarza się też tak dla profili programistycznych oraz opieki nad klientem - zarówno technicznej i biznesowej.

Jak dużo osób pracuje w Storkjet Sp. z o.o.?

zatrudniamy obecnie 25 osób

Danuta

O, to ciekawe. Znaczy, że firma aktualnie aktywnie rekrutuje? A te osoby to na stałe na etat, czy osoby na prace sezonowe? I jeszcze, ci nowo zatrudnieni to jakie umowy mają?

Stork
@Danuta

Tak, StorkJet aktywnie rekrutuje. Obecnie jest ponad 40 osób. Nie zatrudniamy na prace sezonowe, zależy nam tylko i wyłącznie na stałej współpracy. Aktywne rekrutacje można znaleźć na naszym LN oraz na stronie.

Niedawno skończyła się rekrutacja na stanowisko Marketing Manager prowadzona przez firmę Storkjet Sp. z o.o.. Ktoś wie, czy w najbliższym czasie będą ponownie potrzebować pracowników?

Jak wygląda ścieżka kariery w Storkjet Sp. z o.o.? Czy trudno jest zdobyć awans?

Bocian

Awans w firmie Storkjet od poziomu Stażysty do Eksperta, uzależniony jest od spełnienia przez pracownika wymagań dla danego poziomu stanowiska opisanych w wewnętrznej polityce firmy. Trudność w zdobywaniu kolejnych awansów/poziomów jest sprawą indywidualną uzależnioną od pracownika oraz jego zaangażowania.

@Bocian

Te staże są płatne na początku?

Bocian

tak, stanowisko INTERN również jest wynagradzane

procurement.

kapital zakladowy 50 tysięcy. Przedsiębiorstwo małe 30 osób. Czy spółka coś opatentowała? Czy zakupiła prawo do patentów. Czy jakies rozwiązania są innowacyjne i dlaczego. Proszę opisać to za pomocą 200 słów.

Pracownicy coraz częściej oczekują od pracodawców zapewnienia benefitów pozapłacowych. Jak wygląda ten aspekt w Storkjet Sp. z o.o.? Chodzi o pracę jako Manager, takie ogłoszenie jest na Pracuj.pl 2 grudnia.

borsuk

StorkJet zapewnia dość niestandardowe benefity, w zależności od tego co napiszemy w ankiecie np. dla team leadów jest usługa sprzątania mieszkania. Laptopy pierwsza klasa, możliwość częściowej pracy zdalnej. Od nowego roku z takich bardziej standardowych będzie najpewniej do wyboru pakiet sportowy lub medyczny. Jeżeli pytasz o samochody służbowe to nie ma ich nawet zarząd - my do klientów raczej latamy :)

Bożena
@borsuk

Faktycznie nietypowy benefit. Jak często taką usługę można mieć w ramach prezentu od firmy? :D

@Bożena

@Bożena co 2 tygodnie

Dorota
@borsuk

no wow, pierwszy raz sie z takim benefitem spotkałam. a jeśli chodzi o częściową pracę zdalną to raczej częściej w biurze czy w domu? i dni można sobie samemu wybrać?

Bożena
@borsuk

Przydałoby się co tydzień, ale nie ma co narzekać, darowanemu koniowi... :D Borsuku, określiłbyś liczbę godzin pracy team leada? Zgaduję, że to nie będzie standardowe 8 godzin (inaczej byłby czas na sprzątanie) :)

@Dorota

Zależy. Niektórzy są codziennie, inni 1-2 razy w tyg, bo mieszkają w krk.

@Bożena

To trzeba team leadów spytać. Raczej chodzi o to jak chcesz spędzać wolny czas, niezależne ile go masz. Z rodziną czy sprzątając?

Emilia
@borsuk

A czy są tutaj przyjmowane osoby spoza Krakowa? Które tylko by zdalnie pracowały bez fizycznego bycia w firmie? Czy nie ma szans? Bo tak chętnie bym tutaj złożyła CV, ale no nie jestem z Krakowa, daleko mam...

@Emilia

Biuro jest w Katowicach. Są osoby, które pracują w pełni zdalnie, ale dlatego, że się gdzieś przeprowadzili. Na początku byli chociaż trochę w biurze.

Eryk

Świetny pracodawca i mimo, że pandemia nie pozwala normalnie funkcjonować to firma robi co może żeby pracownicy czuli się docenienie, polecam.

ania
@Eryk

jakieś informacje na temat rekrutacji na pozycje juniorską?

Storkus
@ania

Obecnie w StorkJet prowadzone są rekrutacje a stanowiska juniorskie oraz na staże. Wszelkie aktualne ogłoszenia możesz znaleźć na portalu LinkedIn na profilu firmy. W razie zainteresowania możesz także wysłać zapytanie o dostępne wakaty bezpośrednio na join.us@storkjet.com

Jaki dress code obowiązuje w Storkjet Sp. z o.o.?

Storkus

W StorkJet jest duża swoboda jeśli chodzi o ubiór. Możesz spotkać osoby w koszulach ale większość nosi tshirt. Zdecydowana większość, to osoby z obszaru IT, dla których wygoda i swoboda w pracy jest istotnym aspektem.

Daria

Czy macie zapewnione wyjazdy integracyjne? jak one wyglądają?

Kamarias
@Daria

W przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy mieliśmy dwa wyjazdy firmowe. Pierwszy z nich był na łódki nad Jezioro Żywieckie, a drugi w Beskid Wyspowy, gdzie spędziliśmy 3 dni w wynajętym domu w górach. Największą atrakcją była możliwość 20-minutowego przelotu samolotem dla każdego z lotniska w Łososinie Dolnej.

Kamarias

Pracuję w Storkjecie od kilkunastu miesięcy w zespole Data Science. Na ten moment jestem bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o wykonywane zadania, to dużą część stanowią badania nad nowymi rozwiązaniami, co często wymaga przeczesywania publikacji i wdrażania ich do rzeczywistości z wykonywaniem szeregu własnych eksperymentów. Nie ma też co narzekać na dane - można się bawić milionami obserwacji, a na dostępy trzeba czekać co najwyżej kilkanaście minut, a nie po kilka dni jak w niektórych korporacjach. Łatwo jest zaproponować i wdrożyć własne rozwiązanie, o ile niesie ono odpowiednią wartość dodaną. Śmiało można powiedzieć, że firma dba o pracownika. Średnio co około 2 miesiące organizowane są imprezy/wyjazdy, istnieje łatwy dostęp do kilku szkoleń czy zajęć językowych, a łakocie są częstymi bywalcami biura. Godziny i miejsca pracy są stosunkowo elastyczne, a na system zarobkowy i premiowy nie ma co narzekać. Firma jest aktywnie zainteresowana, co może poprawić na osi relacji z pracownikiem. Opinia nie byłaby do końca rzetelna, gdyby uwzględniała same zalety, ale w tym przypadku naprawdę ciężko się do czegoś przyczepić. Może jedynie warto wspomnieć, że proces rekrutacyjny jest dosyć wymagający (testy "na kartce", Pythona, SQL, czysto z DS, rozmowy, w tym też po angielsku), a pierwsze tygodnie w pracy nie są najprostsze, bo trzeba się sporo nauczyć, ale zagadnienia są naprawdę ciekawe. Z czystym sercem mogę polecić ;)

Zostaw merytoryczną opinię o Storkjet Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Storkjet Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Storkjet Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Storkjet Sp. z o.o.?

Storkjet Sp. z o.o.
  • Władysława Orkana 8D lok. 58