Grupa GPEC

Opinie o Grupa GPEC

Robin

Najgorsze miejsce do pracy w trojmiescie. To co piszą poprzednicy niestety jest smutna prawda. Dyrektorzy nie kierują się już żadnymi wartościami-poza dbaniem o swój własny interes. Nowe samochody, imprezy za setki tysięcy złotych. Niestety, ale nie maja za grosz klasy i poziomu. Tak zle jeszcze chyba nigdy nie było - specjaliści i osoby które znają się na rzeczy ciagle odchodzą. Nawet największemu wrogowi odradziłbym prace w tym miejscu.

niezadowolony

Kiedyś (za rządów poprzedniej ekipy) ta firma nawet dobrze rokowała. Indywidualne podejście do klienta, słuchanie opinii pracowników, możliwość wyrażania swojego zdania, możliwość wdrażania własnych, ciekawych pomysłów itd. Niestety od jakiegoś czasu GPEC wygląda jakby cofnął się o ładnych parę lat... ponownie mamy totalitarną władzę 2 osób, absolutne nieliczenie się ze zdaniem pracowników, ustawianie na decyzyjnych stanowiskach swoich znajomych i/lub lizusów, którzy mają niemal zerową wiedzę z zakresu ciepłownictwa, a jedyne co potrafią robić to krzyczenie na swoich podwładnych oraz obrzucanie ich wyzwiskami (i to publicznie). No ale czego się spodziewać skoro obecny zarząd robi dokładnie to samo. Ktoś może powiedzieć "jak to? przecież ludzie na takich stanowiskach powinni stwarzać choć trochę pozorów i być ponad to!". Jasne, powinni, ale nie w GPEC. Jakiś czas temu zaczęły się rządy terroru, wyzywanie pracowników, krzyki, wieczne pretensje do wszystkich o wszystko, szukanie kozłów ofiarnych zamiast rozwiązywanie problemów. Klienci dawno zeszli na trzeci plan. Teraz najważniejsze są puste wskaźniki wymyślane przez tych samych ludzi. GPEC przypomina (usunięte przez administratora) pod płaszczykiem skrzętnie nakreślonego (przez dział PR) wizerunku przyjaznej pracownikom i klientom firmy. Wszyscy mają siedzieć i robić swoje. Nie zadawać pytań. Nie kwestionować nawet najbardziej absurdalnych decyzji. Klienci wg obecnie rządzących to tępi ludzie na poziomie czytelników Faktu. I wg nich tak należy ich traktować, jak idiotów. Jeżeli zaczynacie swoją karierę to odradzam bo szkoda Waszego czasu. Ta firma na rynku pracy nie znaczy absolutnie nic. 95% pracodawców nie ma pojęcia czym jest GPEC. Darujcie sobie bo stracicie czas, nerwy i zdrowie, a tego nikt Wam nie zwróci.

Michail

Ta firma ma dwie twarze, a to dzięki świetnym zabiegom PR na zewnątrz i wewnątrz, więc pierwsze miesiące mogą wydawać się jak najbardziej ok, potem wychodzi druga twarz: Pierwsze wrażenie - rozbudowane i profesjonalne narzędzia rekrutacyjne, inwestycja w szkolenia, wspólne wyjazdy kadry, dodatkowe premie roczne - tu można spokojnie napisać, że jeśli chodzi o rynek trójmiejski to jest powyżej przeciętnej. Niestety, potem pojawia się druga twarz: Kolesiostwo, rządy 2-3 osób, które jedyne o co walczą to o pozycję w Zarządzie a nie atmosferę w firmie, totalne podporządkowanie, brak możliwości realizacji własnych pomysłów i własnego zdania, niszczenie kompetencji ludzi merytorycznych (za których rekrutację sporo się zapłaciło) osobami które mają wykonywać rozkazy i niekoniecznie znać się na rzeczy Koniec końców po roku są dwie ścieżki. Albo awansujesz, bo nawet nic nie potrafiąc idealnie wpisałeś / aś się w kolesiostwo 2-3 kluczowych osób i będziesz pracować długo, a czy szczęśliwie to trzeba spytać zainteresowanych. Albo zwolnią Cię lub samemu zrezygnujesz widząc co się tam dzieje. Pierwszej grupie współczuję a druga niech się nie martwi - każdy po odejściu z GPEC potwierdza, że mimo mniejszych bonusów, czasem niższych zarobków jest dużo bardziej szczęśliwy ze swojego życia zawodowego. Ale to się docenia po fakcie.

pani mama

a to w ogóle są teraz jakieś rekrutacja na takich kierowników że zapytujesz? no to proszę w takim razie daj namiary na ogłoszenie przyjCIELU bo bardzo byłabym takim stanowiskiem pracy u was zainteresowana - ciekawe tylko czy jako kobieta miałabym szansę

Koordynator

Zaaplikowalem, rekruter sie odezwal i umowilismy sie na rozmowe. Od strony organizacji rozmowy (via Teams) nie moge do niczego sie przyczepic - pelna profeska. Wszystko o czasie itp. Moja kandydature odrzucono, dostalem tylko taki ''kopiuj - wklej'' feedback, wiec nie jestem pewien dlaczego. Feedback jednak byl, za co dziekuje. Podczas rozmowy zrozumialem, ze nie pasuje do tej organizacji i nie liczylem na przejscie do dalszego etapu (chodzi mi o tzw. kompetencje miekkie). Uwazam jednak, ze warto aplikowac do GPEC, bo proces rekrutacji jest zorganizowany i prowadzony profesjonalnie i kandydat jest poinformowany o swoim statusie, co niestety nie jest standardem w innych firmach (a powinno byc). Jakby jeszcze feedback byl indywidualny to byloby idealnie.

Wlaciwie nie mam pytan.

ciekawy

ile zarabia kierownik budowy u was?

Wloc

Jaki program księgowy jest w tej firmie?

Gda

Plusy : - opieka zdrowotna ale to już jest raczej standard w wielu nawet małych firmach - dofinansowanie karty multisport -lokalizacja - bliskość środków komunikacji miejskiej Minusy : - zarobki na stanowiskach średniego szczebla przeciętne - wyścig szczurów - napędzanie atmosfery "ciśnienia" - terminy, często niepotrzebne raporty i tabele - biurokracja rozbudowana do granic możliwości, ciężko skupić się na właściwej pracy pilnując jednocześnie wszystkich niezbędnych "papierków" - bardzo duża rotacja pracowników, których zwalnia się z "dnia na dzień" -brak wiedzy merytorycznej kierowników działów - taka polityka firmy, manager ma umieć zarządzać ludźmi i nic poza tym - kolesiostwo, układy rodzinne i nie tylko na wyższych stanowiskach - specjalista ma znać się na wszystkim, nie może liczyć na merytoryczną pomoc kierownika - wizerunek jaki kreuje firma na zewnątrz i w który intensywnie inwestuje ma się nijak do rzeczywistości z jaką musi się zderzyć zwykły pracownik

tołdi

Nie warto marnować czasu na tą firmę jeśli nie masz lepszej alternatywy. Jeśli Twoje obecne miejsce pracy nie jest aż tak złe - lepiej tam zostań. Firma jest skostniała i sformalizowana, top management żyje i bazuje tylko na plotkach, kompetencje się nie liczą - wystarczy że byciem fałszywym 'wkupisz' się w łaski panujących okazując całkowitą podległość i brak własnego zdania. To ma swoje plusy ;) - odpowiednie poparcie zapewnia 'bezpieczne stanowiska' - możesz nie mieć żadnego doświadczenia np. w finansach, żeby zostać dyr. finansowym... Rotacja jest bardzo duża, co miesiąc zwalniają ludzi właściwie bez powodu. Od czasu ostatnich zmian atmosfera mocno się pogorszyła, więc dużo osób chce stamtąd uciekać mimo wszystkich benefitów - joga i darmowe owoce nie wystarczą jeśli nie potrafi się dać podstaw takich jak szacunek do ludzi. Kiedyś było bez porównania lepiej - super ludzie i jasne zasady. Teraz jest to bardziej kolorowa wizerunkowa...wydmuszka. Plusy: - kasa na czas - różne benefity - czasem szkolenia Minusy: - duża niepewność zatrudnienia - wysoka rotacja - z dnia na dzień ludzie znikają i musisz robić ich robotę - brak szacunku (poniżanie, krzyczenie na pracowników itp.), kompetencje nie są istotne, duże ciśnienie - brak możliwości samodzielnego myślenia i wyrażania własnego zdania [oczekiwanie poddaństwa] - masz robić to co każą, ale i tak za ew. błędy Ty poniesiesz konsekwencje - niejasne ścieżki awansu - podstawowe wynagrodzenie jest dość przeciętne

loolo
@tołdi

nie wiem kim jestes, ale dokladnie opisales sytuacje panujaca w GPEC... brawo za trafne uwagi

odrzucony

Proszę admina o usunięcie powyższego postu lub usunięcie imienia. Dziękuję

odrzucony

Jeżeli wybieracie się na rozmowę, ostrzegam przed panią Martyną K. Do klienta ma podejście przedmiotowe, zadaje pytania typu "czy jesteś wielbłądem?" i jeszcze oczekuje sensownej odpowiedzi. Nie wiem, za co płacą tym ludziom z HR-u. Porażka...

żuczek mały

Zarobki specjalista od 5 tyś netto, kierwonicy od 9 netto takie przedziały

Kuba
@żuczek mały

tak naprawdę, to odejmij jeszcze 1000zł i poprawka: BRUTTO !

Kuba

Psychoza - coraz mniej ludzi, coraz więcej zadań. Spychoza, raczej niewiele ludzi ci pomoże. Stres, bo nie wiesz kiedy, kto i za co się przypierniczy. GPS wszedzie (samochody, telefony służbowe...), zadania dostajesz na telefon z GPS i odmeldowujesz się za każdym razem, zawsze wiedzą gdzie jesteś. Najważniejsze są tabelki, nie robota. U góry potworne kolesiostwo sitwa jakiej mało. I nigdy nie będziesz pewny czy jutro jeszcze będziesz praować, na jakim stanowisku i z jakimi obowiązkami... w końcu sam odpadniesz...

młody

Na jakie zarobki mogę liczyć stażyści i praktykanci w dziale automatyki i jakie są ich obowiązki

Ela

a jakie zadania z Excela zazwyczaj są podawane z jakiego zakresu??

wojtek

rekrutacja dział finansowy: 1 etap to rozmowa z HRowcem i przełożonym, 2. Zadania do rozwiązania, w tym umiejętność znajomości excella. Atmosfera korporacyjna, ogólny bałagan i spychalstwo w myśl zasady RWD. Nowi muszą mieć silną psyche, z uwagi na "klimat" są duże rotacje, pracownicy odchodzą sami. Zarobki wbrew pozorom nie są wysokie zależą od grupy zaszerogowania.

to byś się zdziwił. Za ujawnienie takiej informacji może zostać zwolniony. Oczywiście tutaj musieliby namierzyć adres IP.

WAldek

Robert@ nie brzmi to zachęcająco. Ale tak się pracuje w polskich firmach.

robert

Ja odradzam. Stres, stres, stres. Ciśnienie sztuczne pompowane. Zamiast skupić się na właściwej pracy, trzeba robić szum wokół siebie inaczej nikt nie zauważy, że pracujesz dobrze. Pracownicy wyeksploatowani do granic możliwości. A jak chcą Cię zwolnić robią to w najgorszy, możliwy sposób. Jak ktoś chce spróbować, proszę bardzo, ale ja nie polecam.

tego Ci nikt nie powie - nie nalezy sie też spodziewac kokosów biorac pod uwage aktualny kryzys.

jak można siętam dostać - przez bramę, jak wygląda wynagrodzenie na początek - szału nie ma.

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa GPEC - Gdańsk

• Jak się pracuje w Grupa GPEC?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa GPEC tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa GPEC?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 3 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa GPEC?

Kandydaci do pracy w Grupa GPEC napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa GPEC