opinie o firmach | GoWork.pl
Oferty pracyOpinie o firmachSzkoły policealne
Dla firmLogowanie / Rejestracja
Logo

MZA

Profil oficjalny - płatna współpraca

2.8/5

Na podstawie 3949 ocen
Opinie(15432)
Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)

Opinie(15432)

Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)
Logo
  • O nas
  • .
  • Eko MZA
  • .
  • Galeria
  • .
  • Praca
  • .
  • Social media
  • .
  • Kontakt

O nas

Eko MZA

Galeria

Praca

Social media

Kontakt

Aktualne oferty pracy w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Płock
  • Radom
  • Siedlce
  • Mińsk Mazowiecki
  • Piaseczno
  • Skierniewice
Opinie o firmach w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Blizne Łaszczyńskiego
  • Opacz-Kolonia
  • Kolonia Opacz
  • Ząbki
  • Blizne Jasińskiego
  • Rybie
  • Opacz Mała
  • Raszyn
  • Mory
opinie o firmach | GoWork.pl
GoWork.pl
O nasMapa stronyDołącz do nasSubskrypcjeKontakt
Dla kandydatów
Oferty pracyOpinie o firmachBlogPoradnik
Dla firm
Ogłoszenia rekrutacyjneEmployer BrandingUsługi
Regulaminy
RegulaminRegulamin newsletteraPolityka opiniiPolityka prywatności
FacebookIconLinkedinIconYoutubeIcon
© 2005 - 2026 GoWork.pl
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Opinie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych Przedsiębiorcy. Przejdź
  1. Strona główna
  2. /
  3. Opinie o pracodawcach Warszawa
  4. /
  5. Opinie o MZA

Opinie

Opinie o MZA Warszawa

GoWork nie weryfikuje opinii przed publikacją...

Opinie

Pokaż wszystkie
​
Najnowsze
​

Stanowisko

Filtruj

Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Sortowanie

Najnowsze
Najpopularniejsze
Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Najnowsze
Najpopularniejsze
  • Dodaj do ulubionych

    Zapisz tego pracodawcę na później

  • ShareIcon

    Udostępnij

    Podziel się tym profilem z innymi

    FacebookIconXIconLinkedinIcon
  • Opinie

    Opinie

    • 1
    • …
    • 94
    • 95
    • 96
    • …
    • 108

    Opinie

    Opinie

    Często zadawane pytania

    Subscribe
    Nie przegap nowości o MZA!

    Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!

    Email
    Administratorem danych osobowych jest GoWork.pl Serwis Praca sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą ...

    Klikając „Obserwuj firmę”, akceptujeszregulamin serwisu.

    ReviewUserIcon
    Miki

    04.09.2018 18:37

    Inne

    Czy to prawda że MZA zatrudnia od września chętnych na zlecenie?
    ReviewUserIcon
    WoroniczaR1

    15.09.2018 23:27

    Inne

    Jak to jest z niedzielami jeśli kierowca przychodzi z wolnego, jest tyle samo płacone co za sobotę ?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    16.09.2018 11:39

    Inne

    Praca z wolnego w soboty, niedziele i w dniu grafitowym wolne za niedziele jest płatna 100 procent. Wychodzi wtedy około 50 zł. Jak widać z wyprawki wykonanej w R1 na sobotę i niedziele wolne na każdy weekendowy dzień otrzymało 50 kierowców, oznaczać to może tylko jedno w zajezdni autobusowej R1 w ciągu tygodnia z wolnego przychodzi ponad 100 kierowców. Jest możliwość zarobienia kasy robie to zarabiam, mam możliwość podnoszenia kosztów przeznaczonych na wynagrodzenie robie to podnoszę je. Od czerwca przyszłego roku zabraknie mi godzin nadliczbowych będę razem z Wami nie przychodził do pracy z wolnego.
    ReviewUserIcon
    Minimalna płaca

    15.09.2018 12:48

    Inne

    Od przyszłego roku minimalna płaca wyniesie do 2250,00 zł, obecnie nasze wynagrodzenie kształtuje się na poziomie 130% minimalnej płacy, po wzroście minimalnej płacy będzie się kształtować na poziomie 110% godzi nas minimalna płaca goni.
    ReviewUserIcon
    anonymous

    15.09.2018 13:46

    Inne

    My nadal będziemy miec 4700 minimalne wynagrodzenie wzrośnie a nam pensja nie. Idziemy w dobra stoję praca za jednego banana dlatego swój umysł muszę przystosować do nowej sytuacji.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    15.09.2018 14:14

    Inne

    Widzisz błąd podałem przypadkowo dostrzegłem go kiedy post został zamieszczony. Jest to nieplanowany przykład jak funkcjonuje nasz umysł po 12 godzinach pacy. Zero koncentracji, myślenia nad tym co się robi. I teraz mogą dopaść mnie zwolennicy nie wykonywania pracy w godzinach nadliczbowych, ze to samo każdego czeka kto bedzie więcej pracował niż ma w nominale, brak racjonalnego myślenia. Jest ryzyko takiego zachowania innych kierowców podczas wykonywania pracy kiedy w jak najkrótszym możliwym czasie beda chcieli wykpracowac możliwe godziny nadliczbowe, ale do podjęcia tego ryzyka zmusza mnie zakład kiedy nic nie robi żeby wynagrodzenie podnieść do wartości wykonywanej pracy.
    ReviewUserIcon
    Jędrzej

    15.09.2018 10:54

    Inne

    Jeszcze 2 lata temu MZA w ogłoszeniu wymagało średniego wykształcenia i niekaralności. Dziś ani tego ani tego nie ma. Zaczynają nas wozić głąby po podstawówce(lub bez), byli skazańcy oraz emeryci. Jestem ciekaw do czego ta droga doprowadzi. Bo raczej do niczego dobrego
    ReviewUserIcon
    Banda oszołomów R-4

    12.09.2018 09:42

    Inne

    Ostatnio kolega wspominał o zastraszaniu kierowców przez kierownictwo zakładu, a co się dzieje na R-4?. Banda (usunięte przez administratora)którzy nie mają jak się dowartościować, zastraszają innych kierowców którzy z różnych przyczyn muszą pracować z dnia wolnego. (usunięte przez administratora). Może na ten temat wypowiedzą się kierowcy z R-4?.
    ReviewUserIcon
    Nicka

    14.09.2018 18:48

    Inne

    Pewnie że nie Twój, dlatego dalej tkwij z uporem maniaka w przekonaniu ze wyrobienie 260 nadgodzin spowoduje podwyżki...tylko nie zameczaj już innych swoim pomysłem bo sam widzisz ze koledzy potrafią samodzielnie myslec, liczyć...i wybierać.. pieniądze lub inne wartości, które są w życiu dla nich ważne.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    14.09.2018 20:38

    Inne

    Jesteśmy teraz jak dwa różne konie z klapkami na oczach idący różnymi drogami do tego samego celu. Jeżeli ja wypracuje w jak najkrótszym czasie dozwolony limit godzin nadliczbowych osiągnę cel podniosę koszty przeznaczone na wynagrodzenie dla pracowników. Jeżeli Ty będziesz konsekwentna nie wykonywania pracy więcej niż Masz z nominału osiągniesz swój cel kiedy mi się skończy limit dozwolonych godzin nadliczbowych. Idąc różnymi drogami osiągniemy zamierzony cel tylko nie doprowadzajmy do takiej sytuacji jaka była na R4
    ReviewUserIcon
    anonim

    08.09.2018 13:47

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    heheszek

    13.09.2018 18:15

    Inne

    Czyli normalnie wychodzi że płacą tzw setki więc stawka godzinowa X2. To dla nich nowość albo coś nadzwyczajnego??? A ktoś wieszczył tu kilka dni temu że mob*lis zawojuje Warszawę. Pytam': kim i czym skoro teraz nie ma kim jeździć??
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    13.09.2018 20:26

    Inne

    Jak widać MZA chcąc zaoszczędzić 20,00 zł /h na Naszych pracach z wolnego zatrudnił na zlecenie osoby które pracowały w Mobilis robiąc tym samym zamieszanie. Nie tedy droga trzeba samemu wyszkolić pracowników i podnieść stawkę do 5520,00zl. Namawiam do pracy z wolnego podnoszenia kosztów przeznaczonych na pensje dla pracowników.
    ReviewUserIcon
    anonim

    10.09.2018 14:36

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    12.09.2018 16:45

    Inne

    Dla Ciebie przyjście do pracy 3 razy z wolnego w weekend i dodatkowa kasa 1200 zł to podlizywanie się ? Dziwne
    ReviewUserIcon
    Raf

    12.09.2018 14:45

    Inne

    Na R3 nawet w starych wozach rozpoczął się montaż alko-bloków. Na głupoty to kasa jest na podwyżki nie koniecznie. Żałosne to jest.
    ReviewUserIcon
    anonim

    06.09.2018 20:08

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Smerf Maruda

    11.09.2018 19:16

    Inne

    Chyba nie zrozumiałeś o czym mowa. Jeśli kierowca podpadnie, to kierownik wyciąga przepisy i je cytuje, aby tylko kierowcę ukarać . Dlatego przepis ma być jednoznaczny, bez możliwości interpretacji, aby i kierowca też miał się na co powołać. A jeśli taki jest, to nie może być naginany, bo tak wymyślił szef. Kierowca nie może zgadywać czy postępuje słusznie, czy nie. Jeśli szef ma inne zdanie to niech wyda polecenie służbowe do wszystkich pracowników, a nie stosuje metody zastraszania przez tubę propagandową Klakson. Powoływanie się na uczciwość zawodowa to abstrakcja, bo ludzie mają różne wyobrażenie o uczciwości.
    ReviewUserIcon
    anonymous

    11.09.2018 20:49

    Inne

    Odnośnie zastraszania czy wydawania poleceń niesłużbowym nie mam z tym problemu. Do mojej osoby jest to nie stosowane. Może dlatego ze wiem iż przełożony nie może wydać polecenia niezgodnego z przepisami i potrafię wtedy twardo powiedziec Nie. Jak by nie było w 90 procentach sami jesteśmy przyczyna ze jesteśmy ukarani, kara jest tylko skutkiem naszego nie przestrzegania przepisów czy regulaminu wewnętrznego. Tylko 10 procent nakładanych kar na Nas jest z winy przyczyny na która nie mieliśmy wpływu i tu właśnie potrzebna jest znajomość przepisów i regulaminu żeby można było się obronić. Sami wiemy jak to wszystko wyglada w praktyce przychodzi raport, kierowca tak to moja wina i kierownik ma ręce związane musi ukarać.
    ReviewUserIcon
    Witold

    08.09.2018 21:38

    Inne

    (usunięte przez administratora) Robiłem 6 miechów za tą śmieszną kasę. Olałem i w europejskiej turystyce mam tygodniowo 2 razy więcej niż w tym (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Sebastian

    09.09.2018 11:13

    Inne

    Norma to około 170h a ile nadgodzin w miesiącu najwięcej można wziąć? Rozumiem że nadgodziny płatne 100 % Ile miesięcznie za pracę się dostaje, chodzi mi o podstawową stawkę bez nadgodzin?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    09.09.2018 14:02

    Inne

    Nadgodziny wykonane wyłącznie w soboty i niedziele, z uwagi ze jedna niedziela w miesiącu musi byc wolna wiec wtedy 100 łapiemy w sobotę, za prace z wolnego w soboty i niedziele mamy płacone 100 procent.
    ReviewUserIcon
    anonim

    07.09.2018 14:37

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    08.09.2018 09:12

    Inne

    Nikt nikogo nie oszukuje w godzinach co do sekundy jest wszystko dobrze rozliczane i nie rozchodzi się tu o honor tylko o zasadę za wykonana prace trzeba zapłacić. Pare lat temu był błąd współczynnika przeliczajacego system 60 w którym jest liczony czas pracy na system 100 matematyczny, współczynnik przeliczając został skorygowany i żadnych błędów w obliczeniu naszych godzin pracy już nie ma. Mówienie ze ktos oszukuje nas na godzinach pracy jest zwykłym kłamstwem tego nikt nie robi.
    ReviewUserIcon
    Cwok Mrok

    07.09.2018 18:19

    Inne

    Dlaczego w MZA brakuje kierowców? ??
    ReviewUserIcon
    Tomasz

    06.09.2018 15:05

    Inne

    Witam. Noszę się z zamiarem podjęcia pracy (złożenia CV - nie wiadomo czy się dostanę) w MZA Warszawa (Ostrobramska). Pytanie do osób pracujących w tym miejscu: 1. Czy można pracować tam tylko w tygodniu bez weekendów? ( W weekendy mam pracę dorywczą ) 2. Jak wygląda wynagrodzenie na rękę podstawa + dodatki/premia itp Pozdrawiam i dziękują za konkretne odpowiedzi.
    ReviewUserIcon
    Danielek

    07.09.2018 14:34

    Inne

    Na R 3 Bajek się zadurzo na oglądałeś. Co drugi weekend do roboty. .. Lepiej idź do innego pracodawcy. .. Olej ten (usunięte przez administratora) Ja właśnie ich olalem. ...
    ReviewUserIcon
    Robert Tywon.

    07.09.2018 18:17

    Inne

    Tomek! Idź do Mobilisu. Tam taki głupek Jak (usunięte przez administratora)nie będzie Cię wzywał w sprawie opóźnienia na trasie z powodu korków. Pasażer napisze ze autobus spóźnił się i już dzwonią do Ciebie żebyś pisał wyjaśnienie. Miasto stoi a Ty piszesz wyjaśnienie. Nie polecam MZA.
    ReviewUserIcon
    Czuć pieniądz :)

    07.09.2018 07:56

    Inne

    Witam. Czy powie mi ktoś proces przyjęcia do pracy w MZA od momentu złożenia CV w zakładzie do tego momentu aż przyjdę do pracy i sam wsiadam w autobus i jadę ? ew. gdzie takie informację otrzymam ?
    ReviewUserIcon
    Podwyżki od września???

    17.07.2018 17:42

    Inne

    Koledzy i koleżanki. Na zajęciach chodzą słuchy, że od września mamy mieć podwyżki i ma być dodatek dla każdego do paliwa w wys.100 zł... Czy ktoś na forum coś takiego słyszał???
    ReviewUserIcon
    Rafał

    18.07.2018 10:40

    Inne

    Tak. Wykluczone arriva na 50 wozów. I Grodzisk ate też nie chcą dopuścić.... Mobilis na 18 ma kontrakt do 30.11.2018 ale już teraz wiadomo że im przedłuża ok pół roku.. Na ok 30-40 brygady.. A resztę wziąść MZA
    ReviewUserIcon
    Rękaw

    06.09.2018 21:43

    Inne

    Daj spokój z tymi podwyżkami - zakasać rękawy i do roboty ( mamy najlepszą stawkę w stolicy )
    ReviewUserIcon
    anonim

    04.09.2018 14:13

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    heheszek

    06.09.2018 13:35

    Inne

    Ja znam takie przepisy: Kierowcy w komunikacji miejskiej przysługuje prawo do co najmniej 11 - godzinnego nieprzerwanego odpoczynku dobowego w każdej dobie oraz 35 bądź (w niektórych wypadkach) 24 – godzinnego odpoczynku tygodniowego. W przeciwieństwie jednak do przepisów kodeksu pracy, przepisy ustawy o czasie pracy kierowców wskazują kiedy kierowca musi odpoczynek tygodniowy wykorzystać - nie później niż po zakończeniu sześciu okresów 24-godzinnych, licząc od zakończenia poprzedniego tygodniowego okresu odpoczynku. Podaj gdzie jest wymagane 45g. Może żyje w niewiedzy
    ReviewUserIcon
    Nicka

    06.09.2018 20:55

    Inne

    Olo, zanim kogoś zaczniesz pouczać o czasie pracy to zajrzyj proszę do ustawy o czasie pracy bo chyba nie jesteś kierowca komunikacji miejskiej... ???? Warto czytać ze zrozumieniem. Mamy przerwę 35 godzin, a jeżeli po niej praca jest zaplanowana w innej zmianie niż w tygodniu który się skończył to możemy mieć 24. Amen.
    ReviewUserIcon
    Micz blo

    06.09.2018 12:47

    Inne

    Nie zrozumcie mnie źle ale ciągle tak biadolicie i narzekacie że jest tragedia itp. Dlaczego tam pracujecie? Ok rozumiem ktoś kto pracuje 20 lat to może ma ciężko ze zmianą pracy ale ludzie młodsi jak coś im się nie podoba to zmieniają pracę? Co Was trzyma w tej pracy? Pytam serio bez żadnych szyder? Charakter pracy, sama jazda autobusem????
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    06.09.2018 13:02

    Inne

    Stabilizacja to trzyma młodych w tej pracy. Jest się pewnym ze 10 wpłynie kasa na konto bankowe, ze sa odprowadzone składki na ZUS, stała umowa o prace daje możliwość zaciągnięcia kredytu. To sa aspekty które przyciągają do tej pracy. Jeżeli zostaną poprawione warunki płacy chętnych bedzie pod dostatkiem. Warunki pracy, kultury, przestrzegania czasu pracy sa stałe poprawianie i wszystko idzie na dobre w tym kierunku.
    ReviewUserIcon
    LIVE

    06.09.2018 09:32

    Inne

    Czas zeby mza finansowalo w calosci kurs na kat D, placilo bonus za podpisanie umowy o prace ze 2 tys. proponowalo mieszkanie zakladowe dla zamiejscowych, dowolnosc w wyborze grafikow pracy itd.
    ReviewUserIcon
    Karol33

    03.09.2018 15:45

    Inne

    Mam prośbę aby wypowiedzieli się kierowcy jak wygląda dzień pracy, czyli zmiany. Zmiana poranna od ...do.... i popołudniowa??/
    ReviewUserIcon
    heheszek

    03.09.2018 20:20

    Inne

    Zmiana A, dokładnie trzeba by sprawdzić w tzw płachtach o której wyjeżdża pierwsza brygada ale ok 3:30, czyli możesz zaczynac od ok 3 do 7; pracujesz różnie, może to być zmiana 7-11h, zmiana na mieście lub tzw dodatek 3-5h ze zjazdem do zajezdni. Zmiana B początek na mieście tak samo różnie , koniec na zajezdni lub dodatek na zmianę B tak samo jak rano. Długość dnia pracy codziennie inna według grafiku.
    ReviewUserIcon
    anonymous

    05.09.2018 09:04

    Inne

    (usunięte przez administratora)papier, że nie wiesz jak się nazywasz.Ale to i tak laitcik w porównaniu z Mo..skiem , gdzie musisz (usunięte przez administratora).papier by z wolnego by w ogóle przeżyć i mieć na przysłowiową miskę ... .To samo z AR vą, płacą tak jak byś mieszkał na Mazurach . Zatem robią sobie co i rusz konferencję i straszą że przejma rynek eko przewozów, a MZA z podkulonym ogonem odstawią do konta, przejmując jej zadania co będzie skutkowało zwolnieniami oraz przechodzeniem na łaskę ajentów. Tak jest Kierowca zawsze dostaje po tyłku, szczególnie gdy ajencji kłócą się w przetargach walcząc o przeżycie na wozokilometry. Zatem dokładnie widać komu zależy na niskiej stawce za pracę Kierowcy? No mądralki, komu? Kto dzieli kasą?
    ReviewUserIcon
    $$$

    03.09.2018 12:31

    Inne

    Kiedy bedzie placony dodatek za paliwo dla wszystkich kierowcow po rowno bo jak jade elektrykiem to tez robie kilometry.
    JobInterviewIcon

    Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w MZA?

    Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej

    Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

    Rozmowa kwalifikacyjna
    ​
    Nick
    * Stanowisko
    * Przebieg rekrutacji

    0/5000

    * Treść pytania

    0/5000

    ​
    * Rezultat
    ​
    * Poziom trudności
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.

    Kontakt - MZA

    Włościańska 52 01-710 Warszawa

    https://www.mza.waw.pl

    Odwiedź nasz profil

    FacebookIconInstagramIconXIcon
    ReviewUserIcon
    anonim

    01.09.2018 11:20

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    heheszek

    01.09.2018 18:39

    Inne

    Napędy alternatywne dla ajentów, a sądzisz że to plus? Wcale nie są tańsze w eksploatacji a wiele droższe w zakupie. Sądzę że mza celowo nie spieszy się z zakupem alternatywnych bo musi wytłuc do końca many i solary, a w przeciągu 2-3-4 lat technologia na alternatywne też pójdzie do przodu zwłaszcza jeśli chodzi o elektryczne. A na starych autobusach myślę że im jeszcze lepiej wozokm wychodzi mimo remontów. To tylko moje zdanie
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    02.09.2018 16:21

    Inne

    Takimi bzdurami nie powinno sobie zwracać głowę jak widać zapomiał napisac ze miasto ma obowiązek miec komunikacie miejska i jest ustawowo określone jaki procent komunikacji miejskiej może wykonywać inny przewoźnik. Tez przypadkiem jak widze zapomiał dodać ze obecnie MZA realizuje projek o wartości 440 mil związany z modernizacja taboru na który została udzieloną dotacja Unijna.
    ReviewUserIcon
    anonim

    30.08.2018 09:15

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Art. 21

    02.09.2018 11:55

    Inne

    No nie rozumiem bo art.21 mowi ze tylko 10 godz. pracy a Ty mowisz ze ustawy pracodawca nie musi przestrzegac tylko KP.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    02.09.2018 12:09

    Inne

    Art 21 dotyczy czasu pracy w porze nocnej który to czas pracy nie może przekroczyć 10 godzin pracy i wyłącznie pracy w porze nocnej dotyczy ten artykuł. Jak dokładnie ustalić czy nasza praca zaliczona jest do pracy w porze nocnej opisałem we wcześniejszych postach.
    ReviewUserIcon
    anonim

    27.08.2018 23:05

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Furtak

    31.08.2018 16:01

    Inne

    Kierownik jest o głowę lepszy od poprzednika ,,cymbała",ale cała otoczka ,,wykorzystywania i nie liczenia się z pracownikiem za marne pieniądze" pozostała i zmian ku lepszemu nie widać niestety. Warunki pracy tragedia. Grafiki po 10 godzin, zmiany od czapy, różne godziny pracy ,po zjezdzie do bazy tankowanie,mycie ,OC ,szukanie miejsca aby zostawić wóz na zatłoczonym placu ,poza tym brak przerw na krańcach bez pasażerów . To są bolączki które decydują o braku kierowców w Warszawie.
    ReviewUserIcon
    r3

    31.08.2018 18:56

    Inne

    5600 zł plus wysługa i to wszystko NETTO do ręki.
    ReviewUserIcon
    anonim

    30.08.2018 19:18

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaa

    30.08.2018 20:00

    Inne

    Co tak straszysz nie jest złe a nawet coraz lepiej wszystko się robi. Miła atmosfera nie ma z kim się pokulucic kadra kierownicza uśmiechnięta jest stałe do Nas
    ReviewUserIcon
    Aaa

    30.08.2018 21:53

    Inne

    Nie ważne jak się pisze a ważne jakie wrażenie jest z pracy. Powiem wprost tak jak teraz super jest jeszcze nigdy nie było
    ReviewUserIcon
    anonim

    28.08.2018 14:44

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Smerf Maruda

    28.08.2018 21:09

    Inne

    W tej firmie zawsze liczyły się znajomości i tzw. plecy, więc mnie to nie dziwi. W święta lepiej płacą, to jest dużo chętnych, ale w tygodniu też ktoś dziury w podziale zapycha. Kto? Bo starych skomuszalych kierowców jest może ze stu.
    ReviewUserIcon
    Jaro

    30.08.2018 21:51

    Inne

    Tu też odczujesz kręgosłup i zapomnij że będzie lepiej po tych 10 godzinach w korkach.powodzenia.
    ReviewUserIcon
    Sebastian

    29.08.2018 16:27

    Inne

    Zamierzam zatrudnić się jako kierowca autobusu, powiedzcie na ile mogę liczyć na początek i czy można robić nadgodziny?
    ReviewUserIcon
    kursant

    24.08.2018 19:38

    Inne

    Czy mogę prosić o opisanie przebiegu rekrutacji na Woroniczej? Jak mam rozumieć fakt, że zdajemy prawo jazdy na ~11 metrowym turystyku, a sprawdzają nas na 18 metrowym przegłubie na łuku? Przecież dla osoby świeżo po kursie wykonanie tego zadania graniczy z cudem... Co po za tym? Jakieś parkowania? Jazda po mieście? Pozdrawiam!
    ReviewUserIcon
    Gliński

    26.08.2018 13:52

    Inne

    Michalczewski też na przegubach szkolił. A cena była o 2000 tańsza. Więc nie zachwalaj tak tego OSK z MZA. Cena wygórowana bo trzeba utrzymać stado darmozjadów pierdzących w stołki. Najlepiej to szukać taniej. A jazda przegubem nie jest straszna. Każdy mający prawko nie powinien mieć problemów na ulicy. Zresztą przegub lepiej skręca niż normalna dwunastka. Oczywiście przy manewrowaniu tyłem trzeba nauczyć się zasad.
    ReviewUserIcon
    heheszek

    27.08.2018 09:44

    Inne

    nie zachwycam się osk z MZA tylko odpowiadam KURSANTowi, który twierdzi że zrobienie dla niego łuku tyłem przegubem graniczy z cudem. Więc gdyby robił kurs w MZA to by ten sam łuk pokonywał tym samym wozem na kursie i na sprawdzeniu, jeśli by je w ogóle miał, wcześniej tak było że kto robił u nich kurs to już miał od instruktora przyklepane sprawdzenie w ruchu miejskim i na placu. Skoro dla kogoś jest cudem łuk przegubem jak taka osoba poradzi sobie rano z wyjazdem z zatłoczonej zajezdni???
    ReviewUserIcon
    Janusz

    23.08.2018 19:15

    Inne

    Witam. Czy pracując na cały etat MZA, można pracować w innej firmie na 1/2 etatu w innej branży?
    ReviewUserIcon
    anonymous

    24.08.2018 12:05

    Inne

    Przy 1/2 etatu czas pracy nie może zgadzać się z przepisami. 1/2 etatu daje średnio 20 godzin pracy tygodniowo, cały etat daje średnio 40 godzin tygodniowo, razem to daje średnio 60 godzin pracy tygodniowo. Ustawa jasno określa czas pracy w przeciągu jednego tygodnia nie może przekroczyć 60 godzin, w okresie dwu tygodniowym nie może przekroczyć 90 godzin pracy. Wykonując prace dodatkowo na 1/2 etatu okres dwu tygodniowy wynosi 120 godzin pracy czyli jest niezgodny z ustawa. Dodatkowej pracy na 1/2 etatu nie da się pogodzić żeby spełnić wszystkie warunki ustawy.
    ReviewUserIcon
    Nicka

    24.08.2018 16:45

    Inne

    Przekroczenie limitów godzin jazdy i odpoczynku wynikających z uocpk następuje u pracodawcy ktory zatrudnia kierowcę w ramach jego dodatkowego zatrudnienia a nie podstawowego. Tak więc jeżeli kierowca zatrudni się w MZA na cały etat to musi złożyć oświadczenie gdzie i w jakim wymiarze dodatkowo pracuje. W takim wypadku przekroczenie będzie występować u drugiego pracodawcy i to on i kierowca będą mieli problemy a nie mza. Natomiast jeżeli kierowca zatrudni się w MZA na cześć etatu a gdzieś pracuje na cały, ew. przekroczenie będzie następować w MZA. I wtedy należy planować grafik aby łącznie nie przekraczać limitów z ustawy.
    ReviewUserIcon
    MAti

    24.08.2018 14:49

    Inne

    Czy przy dofinansowaniu prawa jazdy kat. D i kwalifikacji podczas szkolenia płacą coś, czy dopiero po zdobyciu i "prawidłowym " zatrudnieniu?
    ReviewUserIcon
    kierowca z R-3

    17.02.2018 19:38

    Inne

    Zarząd tej firmy skutecznie zniechęca ludzi do pracy obecnym regulaminem wynagradzania i jednocześnie pokazuje jak kompetentne osoby w nim zasiadają. Jak można podwyżkę dla pracownika warunkować premią?!!! Według Zarządu pracownik który zachoruje jest gorszym od innych. Po pierwsze zostaje mu zabrana premia miesięczna, po drugie pozbawiony zostaje premii Prezesowskiej i po trzecie przez dwa lata zostaje na obecnej stawce. Widać gołym okiem że ludzie rządzący w tej firmie są przeciwko pracownikowi, bo żaden pracodawca nie stosuje tak niezgodnych z prawem, zasad wynagradzania. Różne stawki dla osób wykonujących jednakową pracę. Przecież wydawałoby się że jest to firma Państwowa, bo właścicielem jest m. st. Warszawa. I mogłoby się wydawać że firma ta powinna świecić przykładem dla innych, jak należy szanować swoich pracowników, ale jednak jest zgoła inaczej. Pan Prezes nie potrafi wypowiadać się do mediów, nie wspominając już o rzeczniku prasowym, który na zadane pytania odpowiada mailem. W tej sytuacji kiedy Związki Zawodowe które są olewane przez Zarząd, powinny twardo stać przy swoich żądaniach. Nie wolno odpuścić nawet na chwile, zrównania stawki dla wszystkich pracowników, poczynając od momentu wejścia nowego regulaminu wynagradzania. Znaczy to, że MZA musi wypłacić ludziom rekompensatę z ostatnich dwóch lat. Inaczej osobiście sporządzę wniosek do sądu z takim żądaniem. Jeżeli usłyszę od kogokolwiek w tej firmie że będę straszony że mnie zwolnią itp... , będę pierwszą osobą czekającą w kolejce do Prokuratury żeby złożyć wniosek w tej sprawie. Ludzie pracują za kierownicą autobusu przewożącego setki osób, będąc pod wpływem środków przeciw przeziębieniom, stwarzają zagrożenie. Spowodowane jest to tym, iż chcą zachować premię i otrzymać podwyżkę. I ma nie być zasłabnięć czy omdleń?! Twarzą tej firmy jest Prezes i Zarząd jak i władze m. st. Warszawy. To oni pośrednio odpowiadają za bezpieczeństwo przewożonych ludzi, dzięki stworzonemu systemowi w tej firmie. Pozdrawiam kierowca z R3.
    ReviewUserIcon
    3 cytryny

    23.08.2018 11:15

    Inne

    Dokładnie samemu nic nie zadziałamy A jak będziemy próbować to będą straszyć A przy pierwszej wpadce największego zawadiakę (usunięte przez administratora)i zwolnią. Nie wiem czy ten kierowca należał do związków zawodowych którego zwolnili ale jeśli należał to związkowcy zamiast stanąć w jego obronie to go poświęcili i olali zamiast o niego walczyć. Fakt przesadził i powinien zostać ukarany ale nie w taki sposób. Na miejscu kierownika wysłałbym go do poradni zdrowia psychicznego aby mu pomóc A nie dowalić ale jak każdy kierowca pracując tu już jakiś czas wiem że nasza firma traktuje nas przedmiotowo i to się w najbliższym czasie raczej nie zmieni. Co do związków to jeden związek nie jest możliwy niestety z przykrością mogę to powiedzieć A jeśli nie jest możliwy jeden i kierowcy się nie wypiszą z tych co są to nic się nie zmieni. Większość załogi ma gdzieś swoje sprawy jak większość społeczeństwa przychodzi by tylko zrobic swoje i iść do domu i nie przejmuje się co bedzie za ileś tam lat czy za jakiś czas. Nie wtem co my możemy zrobić po przez te forum bo tu możemy napisać wszystko ale samo pisanie tu nic nie zmieni ale przynajmniej mozemy komunikować się w jakiś sposób ze sobą i zwracac uwage na różne sprawy i problemy. Oczywiście podejrzewam że pracodawca tu jest jak i związki i to czytają A nawet się udzielają więc jeśli są to może setny post z tym samym problemem przemówi im do głowy. Panowie czy ktoś ma jakieś dane ile osób jest w związkach w całym mza czy poszczególnych zajezdniach? Jakieś liczby czy procentowo? Co my możemy zrobic po przez te forum razem ? Jakieś pomysly?
    ReviewUserIcon
    kontrazz

    23.08.2018 14:30

    Inne

    Ok,najpierw godne traktowanie. Wypowiedzenie dopiero po trzech naganach.Z wyjątkiem wódy. Godziwa płaca nominał 4700 z premią netto plus wysługa lat .Po trzech latach pracy 100 i następne co dwa lata-za wysługę.
    ReviewUserIcon
    fair

    22.08.2018 19:29

    Inne

    Ostatnia sytuacja z kierowcą któremu puściły nerwy pod presją upierdliwego pasażera, którego to ostatecznie Mza postanowiło zwolnić, pokazuje że w tej firmie kierowca jest numerem slużbowym, a nie pracownikiem którego się szanuje i broni. Już nie raz przedstawiciele tej spółki pokazali swoją dwulicowość. Niektórzy tutaj twierdzą że przynależność do związków zawodowych wybawi ich od zwolnienia z pracy. Nie bądźcie naiwni. Tutaj zwalniają za bycie pod wpływem alkoholu, za kradzież itp... za to nie wybroni Was żaden związek. Jeżeli chcecie się wypisać ze ZZ, wystarczy napisać oświadczenie z prośbą o zaprzestanie potrącania z wynagrodzenia na rzecz ZZ i zanieść do kadr. Każdy ma prawo wyboru i zrobi co zechce, jednak napisałem to względem większej świadomości, bo mam wrażenie że nie każdy o tym wie. Pozdrawiam Wszystkich.
    ReviewUserIcon
    anonim

    22.02.2018 22:58

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    an

    18.08.2018 21:17

    Inne

    Nie moge zrozumiec dlaczego kierowca mza mniej zarabia od Tw ktore smigaja po szynach czasem jakis desperads stanie im na szynach nie stoja godzinami w korkach nie sa wysylane w miasto np zamiast metra jak jest mecz to czesto wstrzymuje sie ich kursowanie a busa wepchna wszedzie za szkole za tramwaj za metro na autostrade na noc mecz sylwester slub ambulans jeszcze tylko za straz nas nie wsadzili i za policje i szacunku zero ponizanie na kazdym kroku kary za wszystko ludzie ile jeszcze zniesiecie
    ReviewUserIcon
    R-3

    22.08.2018 12:18

    Inne

    To nic nie da proponuję wypisać się od razu i w tedy związki same się wezmą do roboty żeby poprawić swoje stosunki do pracowników.A tak na marginesie NIE CHODZIĆ Z WOLNEGO DO PRACY a zarząd sam podwyszy płacę.Pozdrawiam
    ReviewUserIcon
    Kolega z R1

    20.08.2018 20:29

    Inne

    Witam Koleżanki i Kolegów. Mam pytanie i proszę o racjonalną i rzeczową odpowiedź - odpowiedzi w stylu cyt. "żeby mieć za co nas karać" itp. znam. Ja proszę o merytoryczną odpowiedź - moje pytanie brzmi następująco - Czy ktoś wie, w jakim celu mamy umieszczać na drzwiach kabiny karty z naszymi numerami służbowymi? - Pytam, ponieważ po pierwsze, od 25 maja tego roku, a więc od dnia wejścia w życie unijnej ustawy jest to niezgodne z prawem (art. 4 Definicje - numer służbowy to również dane osobowe). Po drugie tenże numer jest do wewnętrznej ewidencji MZA, a nie informowania całego świata, jaki numer ma dany kierowca. Dodatkowo to tylko ukłon w stronę różnej maści (usunięte przez administratora), którzy jak wszyscy dobrze wiemy NIESTETY zdarzają się wśród pasażerów, których codziennie przewozimy. Będę wdzięczny za rzeczową odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie i życzę bezpiecznych kilometrów oraz samych kulturalnych pasażerów!
    ReviewUserIcon
    Kolega z R1

    22.08.2018 11:05

    Inne

    Właśnie tego typu sytuacje miałem na myśli pisząc o (usunięte przez administratora) dobrze, że więcej osób dostrzega ten problem. Wykonujemy ciężką, odpowiwdzialną i momentami niebezpieczną pracę, nie jesteśmy szanowani przez szefostwo, tym bardziej przez wielu pasażerów, przez Miasto, któremu ratujemy (usunięte przez administratora) gdy coś się wydarzy w metrze lub tramwajach (pozostawiony bagaż, awarie, remonty torów itd.), a jesteśmy najgorzej traktowani, wymyśla się tylko kolejne sposoby utrudniania nam pracy, podczas gdy my akurat staramy się wywiązywać ze swoich obowiązków najlepiej jak potrafimy - ale nie jesteśmy alfami i omegami (tak jak nikt z Miasta, ZTM, MZA)! Dziękuję Kolego za wsparcie i zrozumienie i mam nadzieję, że będzie nas coraz więcej! Nie bójmy się przeciwstawiać głupocie w naszym kierunku i walczmy o nasz komfort pracy - to my spędzamy po 10 h za kółkiem w końcu i wykonujemy ciężką pracę, nie ludzie przy biureczkach
    ReviewUserIcon
    Kolega z R1

    22.08.2018 11:20

    Inne

    Chodzi mi o to, że ten numer na drzwiach jest umieszczany niezgodnie z prawem unijnym (będącym ponad ZTM), po drugie ciągle słyszę historie o bzdurnych skargach pisanych przez dziwnych osobników, którzy nierzadko się trafiają na pokładzie autobusu - numer służbowy dodatkowo ułatwia "działanie" takim delikwentom! Za mało masz wrażeń codziennie za kółkiem (zajeżdżanie drogi, wymuszenia, rowerzyści itd)? Zamiast skupić się na drodze wypatrujemy, czy gdzieś przypadkiem nie stoi samochód ZTM ze zmęczonym życiem szpiclem w środku, który tylko czeka żeby autobus był przyspieszony o 10 sekund... natomiast kompletnie są niewidoczni, gdy mamy opóźnienia po 40 min, godzinie... Nie pozwalajmy sobie wszystkiego wciskać, każdego bzdurnego pomysłu osób siedzących przy biurku i nudzących się od "nadmiaru" obowiązków! Nie mamy wsparcia od nikogo, więc My Kierowcy musimy się trzymać razem i nie pozwalać na robienie karier karierowiczom kosztem naszego zdrowia i pieniędzy! To jest chore, że za byle bzdurę są zabierane ciężko zarobione pieniądze, natomiast nikt NIE CHCE widzieć, że codziennie każdy z nas ratuje autobus przed kolizją/wypadkiem, bo inaczej po tygodniu nie miałoby co wyjechać na ulice stolicy! Brakuje ludzi, nowych nie przybywa i nie będzie przybywać dopuki nie zacznie się tutaj szanować ludzi i dbać o nasz komfort psychiczny - odpowiednią dawkę adrenaliny mamy za szlabanem zajezdni, więc przed szlabanem musimy mieć spokój. I proszę nie pisać "nie podoba się zmień pracę" - to nie jest rozwiązanie. Lubię jeździć autobusami, a ponieważ to My ratujemy (usunięte przez administratora) Miastu w przypadku awarii lub innych zdarzeń w Metrze lub Tramwajach, musimy być szanowani i tego szacunku wymagać. A numer na drzwiach jest dyskomfortem. Pozdrawiam
    ReviewUserIcon
    3 cytryny

    17.08.2018 18:31

    Inne

    Gdzie są związki zawodowe? Czy wszyscy związkowcy wyjechali na urlop? Czy one jeszcze coś robią dla pracowników i swoich członków? Jak na razie jest cisza i nic się nie dzieje! Miała być podwyżka a zamiast podwyżki była rewaloryzacja wynagrodzeń ok 200 zł ! A co z resztą? (usunięte przez administratora) A nam na ochłapy zamiast podwyżki dano rewaloryzacje? Co się dzieje z pozostałymi sprawami?
    ReviewUserIcon
    anonymous

    18.08.2018 08:55

    Inne

    To prawda ja już kartek pocztowych z wolnego zostawiać nie będę. Mało co się nie pozabijają w weekendy i święta.Dla frajerów zostawiają zwykły dzień.Zatem niech sami dmuchają za dwie stówy w dzień powszedni.Mnie już przeszło, jak widać braków już nie ma.
    ReviewUserIcon
    Jaro

    19.08.2018 21:27

    Inne

    Jest racjionilzacja grafików linie lepsze są nie opsadzane grafikowo tylko z wyprawki dla wybrańców z wolnego zęby zamknąć plan.
    ReviewUserIcon
    BRAK PODWYŻEK

    13.08.2018 13:36

    Inne

    Jak w temacie. DO końca roku brak jakichkolwiek podwyżek... Prezio powiedział, że kasy... Nie było, nie ma i nie będzie do końca roku..... Może nam wypłaca tak jak w tamtym roku za godziny przepracowane.... PS. (usunięte przez administratora)nie mają na podwyżki ale na reklamy mają...w Piasecznie już są billboardy, że zatrudnia, dofinansuja prawo jazdy na kat d i płacą od 4700brutto... Kiedy oni zakumają, że najlepszą (i bezpłatną) reklamą jest zadowolony pracownik... Gdyby dali normalne pieniądze i się nie czepiali o byle pierdoly ()np. Spodnie jeans) to pracownik nie dość żeby przychodził nawet a nadgosziny to jeszcze każdemu by mówił, że praca jest okej....
    ReviewUserIcon
    anonymous

    14.08.2018 22:37

    Inne

    Niestety ale ze względu na sezon urlopowy wśród Związkowców oraz ich małą skuteczność zakładam się z każdym że podwyżki to będą ale? w przyszłym roku-może? Zauważcie że odprowadzacie kilkadziesiąt złotych miesięcznie, Zakład Pracy daje im dach nad głową.Mają życie bez stresów, podwyżki? Warto nadstawiać głowę zaraz będą krzywo patrzeć i zastąpią nowym bardziej plastycznym. Typu (usunięte przez administratora), na ten przykład. Warto? gdy jest tak pięknie? Mała odpowiedzialność za słowa, po co cokolwiek zmieniać? To są ZZ ale dla Zarządu
    ReviewUserIcon
    Emeryt

    17.08.2018 10:48

    Inne

    Płace Polaków nadal rosną. Przeciętne wynagrodzenie brutto w lipcu 2018 roku wyniosło 4825,02 zł. Oznacza to, że rok do roku wzrosło o 7,2 proc. - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny. Zatrudnienie rdr wzrosło o 3,5 proc.
    ReviewUserIcon
    Kursant

    09.08.2018 12:29

    Inne

    Witam, robie kat.D, skusily mnie zarobki. Czy mozecie napisac jak sie jezdzi po stolicy, czy latwo jest o kolizje, jak sobie radzic na ulicy.
    ReviewUserIcon
    anonymous

    13.08.2018 17:08

    Inne

    Nie prawda, jak jesteś leszczem i masz furę na TK to godzisz się by po tobie skakano. Ja owszem widziałem zapędy niektórych by ci skakac po konstrukcji. Jeżeli robisz swoje i masz zabezpieczenie w formie wpisu na karcie to mogą Ci zajumać maks trzy stówy premii( za nieuwagę). Ale tu trzeba oddać sprawiedliwość MZA, traktują Cię najlepiej na rynku Warszawskim. No chyba że przyzwyczaiłeś się być całe życie na kierowniczym stanowisku zatrudniony na B2B, to insza inszość. Pójdź do roboty na chwilkę na ursus lub do PKS to wtedy nawet M pocałujesz w (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    anonymous

    13.08.2018 17:46

    Inne

    Dobre to aż do łez się uśmiałem .... rozumiem ze najlepsze traktowanie to masz na mysli ...... Najlepiej nie przestrzeganie Kodeksu Pracy przerw w pracy pracownika, warunków socjalnych zapewnionych podczas wykonywania pracy gdzie kierowca posiłki spożywa na miejscu stanowiska pracy, dobowych norm czasu prac i oczywiście jako bonus brak szacunku do pracownika ze strony pracodawcy. To oczywiście jest najlepsze u innego przewoźnika tego nie znajdziesz.
    ReviewUserIcon
    Żywiec

    10.08.2018 13:26

    Inne

    A wie może ktoś czy na jakiejś zajezdni jest w najbliższym czasie może jakiś dzień otwarty gdzie można przyjść i zobaczyć to wszystko od środka jak wygląda ?
    ReviewUserIcon
    absolwent

    07.08.2018 19:38

    Inne

    Zastanawiam się jaki kurs wybrać będąc młodym absolwentem. Kurs na prawo jazdy kat. D + kwalifikacje wstępne to koszt ok. 10 000 złotych. Zarobki w MZA po tym kursie ok. 3500. Kurs na programistę komputerowego koszt ok. 10 000 złotych - zarobki po kursie 5000 - 15 000 złotych. Jak myślicie który kurs zrobię?
    ReviewUserIcon
    heheszek

    08.08.2018 17:33

    Inne

    Cennik z MZA: trzeba ok 8000 złociszy po kat. B Kurs dla kandydatów na prawo jazdy: kategorii D (dla osób posiadających kat. B) - 4490 zł kategorii D (dla osób posiadających kat. C) - 3490 zł Jazda doszkalająca kategorii D (autobusem) - 150 zł Kurs kwalifikacji wstępnej: kwalifikacja wstępna - 5750 zł kwalifikacja wstępna przyspieszona - 2990 zł Badanie psychologiczne - 150 zł Egzamin wewnętrzny - część teoretyczna - 30 zł Egzamin wewnętrzny - część praktyczna - 100 zł Duplikat dokumentu - 50 zł
    ReviewUserIcon
    anonymous

    09.08.2018 12:31

    Inne

    Ale wtedy dotykasz empirycznie sedna pracy w MZA. Co z tego że parę zeta więcej skoro dostajesz to za co płacisz ,lejce i bieżącą informacje o miejscu pracy również nie musisz już latać po łukach w upale. Zostajesz dokumentnie przygotowany do pracy niczym kamikadze do lotu)))))))))
    ReviewUserIcon
    Aaa

    06.08.2018 01:19

    Inne

    Moze ktos sie orjentuje jak jest kara za przyspieszenie tak 2 min
    ReviewUserIcon
    Kolega z R1

    09.08.2018 11:57

    Inne

    Koleżanki i koledzy, nie dajmy się zwariować! To w czym jeździmy nie ma najmniejszego znaczenia! Naszym zadaniem jest bezpieczne przewożenie pasażerów, a nie robienie z siebie małp w ZOO... to jest nasza wizytówka, a nie to w takiej czy srakiej koszuli jedziemy... Firma niech sama zacznie dbać o swój wizerunek, bo jak narazie to się ośmiesza na każdym kroku - nieszanowanie nas kierowców, którzy utrzymujemy tą firmę, bo my na nią zarabiamy wozokilometrami, autobusy z niedziałającymi sterownikami i wyświetlaczam - jazda z dechami jak w latach 70-tych... tym niech się zajmą, bo my Kierowcy akurat robimy swoje - przewozimy bezpiecznie ludzi! Pozdrawiam i apeluję, nie dawajmy sobą pomiatać ZTMowi i niektórym dziwnym ludziom z MZA!
    ReviewUserIcon
    anonymous

    09.08.2018 12:27

    Inne

    Aleś ty naiwny nie chodzi o wygląd inny niż schludny, tu chodzi o czyste oszczędności na premiach. W taki upał praca w szoferce powinna być skrócona przecież Kierowca nie małpa długo nie pojeździ w tropikach. W Kodeksie pracy jest napisane że jeżeli temperatury są ekstremalne Pracodawca powinien rozważyć skrócenie godzin pracy. A tu sruuu 10h lub 10,30 dla zachęty. Gdzie ten budowany przed widownią wygląd zewnętrzny skoro Kierowca tyra w tropikach, Mogliby choć wykazać się odrobiną dobrej woli i dać nieco wody gazowanej by krążenie w jelitach się wzmogło. Ale nie zrozumie ten co pod klimatyzatorem tego co tyra w 81XX kub 80XX, kurza twarz pot leje się po jajkach lub jajnikach ,jak kto woli. I co do roboty ,już linia na Ciebie czeka, masz tu L-4 , piątek, piątunio, fajny filmik na tubie
    ReviewUserIcon
    (nie)Doświadczony

    07.08.2018 07:21

    Inne

    Witam a powie ktoś jak to jest przy zatrudnieniu... Mieszkam pod Warszawa , i zdarza mi się po niej jeździć ale raczej podgląd na topografie mam taki ogólny , bardziej znam rejony we wschodniej części miasta , jaka jest szansa żeby przy zatrudnieniu w MZA jeździć w tych rejonach? (Bródno , Targówek , Praga...itp. ) ? I czy ktoś wie jaki okres od aplikacji jest do zatrudnienia ?
    ReviewUserIcon
    Tomek86

    07.08.2018 19:14

    Inne

    Witam no to w tym przypadku chyba zajezdnia stalowa odpowiednia :-) ja Tez nie jestem z wawy, kiedyś trochę mieszkałem i ogólnie się kręciłem itp, i też znam prawa stronę wawy, wiem wlasnie jak niektore linie chodzą jak np 500, 527,512, 132,169,145,120, E7,N11, chyba wszystkie ze stalówki jak się nie mylę
    ReviewUserIcon
    Tomek86

    07.08.2018 19:25

    Inne

    Z tego co wiadomo co tu koledzy pisali egzamin wewnętrzny to chyba jazda po łuku przegubem, no chyba że coś się zmieniło, no i egzamin z certyfikatu ZTM, bo bez tego nie wyjedzie na ulicę, no i badania i jazda na ulicę z patronem, a jakie mają podejście, nie wiem czy ktos cię uczy linii szczerze wątpię, sam myślałem już kilka razy o pracy w MZA, ale tylko dobre zarobki by mnie przyciągnęły, sam pracuje w KM tylko w dużo mniejszym mieście w woj lubelskim (Puławy) , ale spokój napewno nie porównywalny do stolicy, jak tu się jeździ. W MZA i innych zakładach powinno się przywrócić godność pracownika!, zarobki w MZA pewnie z nadgodzinami jakieś 4000 netto, ale nie polecam w tak dużym mieście przychodzić z wolnego, bo jest to praca męcząca im dłuższe zmiany tym gorzej, i moim zdaniem lepsze praca w weekend niz na tygodniu, no i 1zmiany bo nie trzeba czekać na pompie w kolejce itd, pozdrawiam

    Zostaw merytoryczną opinię o MZA

    Opinia
    ​
    Stanowisko
    * Treść odpowiedzi

    0/5000

    Ocena pracodawcy
    ​
    * Moja opinia jest
    ​
    * Mój status
    Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie ...
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.