opinie o firmach | GoWork.pl
Oferty pracyOpinie o firmachSzkoły policealne
Dla firmLogowanie / Rejestracja
Logo

MZA

Profil oficjalny - płatna współpraca

2.8/5

Na podstawie 3949 ocen
Opinie(15432)
Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)

Opinie(15432)

Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)
Logo
  • O nas
  • .
  • Eko MZA
  • .
  • Galeria
  • .
  • Praca
  • .
  • Social media
  • .
  • Kontakt

O nas

Eko MZA

Galeria

Praca

Social media

Kontakt

Aktualne oferty pracy w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Płock
  • Siedlce
  • Radom
  • Mińsk Mazowiecki
  • Piaseczno
  • Skierniewice
Opinie o firmach w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Blizne Łaszczyńskiego
  • Opacz-Kolonia
  • Kolonia Opacz
  • Ząbki
  • Blizne Jasińskiego
  • Rybie
  • Opacz Mała
  • Raszyn
  • Mory
opinie o firmach | GoWork.pl
GoWork.pl
O nasMapa stronyDołącz do nasSubskrypcjeKontakt
Dla kandydatów
Oferty pracyOpinie o firmachBlogPoradnik
Dla firm
Ogłoszenia rekrutacyjneEmployer BrandingUsługi
Regulaminy
RegulaminRegulamin newsletteraPolityka opiniiPolityka prywatności
FacebookIconLinkedinIconYoutubeIcon
© 2005 - 2026 GoWork.pl
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Opinie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych Przedsiębiorcy. Przejdź
  1. Strona główna
  2. /
  3. Opinie o pracodawcach Warszawa
  4. /
  5. Opinie o MZA

Opinie

Opinie o MZA Warszawa

GoWork nie weryfikuje opinii przed publikacją...

Opinie

Pokaż wszystkie
​
Najnowsze
​

Stanowisko

Filtruj

Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Sortowanie

Najnowsze
Najpopularniejsze
Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Najnowsze
Najpopularniejsze
  • Dodaj do ulubionych

    Zapisz tego pracodawcę na później

  • ShareIcon

    Udostępnij

    Podziel się tym profilem z innymi

    FacebookIconXIconLinkedinIcon
  • Opinie

    Opinie

    • 1
    • …
    • 95
    • 96
    • 97
    • …
    • 108

    Opinie

    Opinie

    Często zadawane pytania

    Subscribe
    Nie przegap nowości o MZA!

    Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!

    Email
    Administratorem danych osobowych jest GoWork.pl Serwis Praca sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą ...

    Klikając „Obserwuj firmę”, akceptujeszregulamin serwisu.

    ReviewUserIcon
    Rudolf

    04.08.2018 09:33

    Inne

    Ostatnia sytuacja z kierowcą linii 180 pokazuje że w mza pracownik się nie liczy. Wystarczy prowokator z kamerką żeby dostać dyscyplinarkę. Ja rozumiem upomnienie czy nagana, ale od razu zwalniać dyscyplinarnie? Przecież to chore. Każdy może mieć gorszy dzień. Zwłaszcza że pasażer też nie był przyjemniaczkiem. Ten kierowca mógł mieć rodzine na utrzymaniu i kredyt na mieszkanie. Czy to nie jest chore? Niedługo mza bedzie płacić za donosy na kierowców. Tak się u nich spełnia mażenia i "tworzy historię komunikacji miejskiej".
    ReviewUserIcon
    Nick

    07.08.2018 07:06

    Inne

    patent jest taki ze jednemu z prywaciarzy ktoremu sie konczy kontrakt na miescie, od wrzesnia ma zostac przydzielone 40 brygad z MZA jako podwykonawcy na deskorolkach ktore juz dawno mialy byc zdjete wogole..teraz jak cos nie wyjedzie przez brak obsady bedzie na podwykonawce a MZA będzie robilo co dalej robi i mialo tam gdzie ma pracownika dalej..
    ReviewUserIcon
    Nick

    07.08.2018 07:38

    Inne

    I od razu dodam kwestia uzupelnienia i zanim krzyk podniosa tutejsi pieniacze ze jak to, ze co, ze to ze tamto..nie tylko na deski, na 12stki tez, nie wiem jak będzie z garazowaniem tych autobusów, serwisem i pod jakim logiem będą wyjezdzac ale podobny patent jest np w Lublinie a potwierdzeniem tego wszystkiego niech bedzie info ktore dostalem od tamtejszych kierowcow ze na bazie u tego przewoznika powywieszane kartki od tygodnia, z podpisem prezesa ze potrzeba pilnie 100 kierowcow i ze praca na ta chwile bezterminowa..
    ReviewUserIcon
    Marzenie

    30.07.2018 22:36

    Inne

    Masz szansę spełnić swoje marzenie, zostań kierowcą autobusu komunikacji miejskiej. Dołącz na kurs prawa jazdy kat. D, współfinansowany przez MZA. Do 31 sierpnia 2018r., wypełnij i prześlij formularz, który znajdziesz pod adresem: https://aplikuj.mza.waw.pl/form
    ReviewUserIcon
    taktak

    06.08.2018 15:46

    Inne

    jestem ofiarą takiego białego z naszego NR, który napisał donos że nie zatrzymałem się przed znakiem STOP!!!owszem pełnego zatrzymania nie było ale zwolniłem prawie do 0 (zera). główny dyspozytor się śmiał z nadgorliwca i kazał się zatrzymywać.... no wiesz jacy tu są ludzie, rozmowa dyscyplinująca. Nie ufać nikomu, kierowca jest do gnębienia przez wszystkich w tej firmie.
    ReviewUserIcon
    anonim

    02.08.2018 17:25

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    anonymous

    03.08.2018 13:12

    Inne

    Z tym 5000 zł lekko przesadziłeś można wyciągnąć 4700 zł jadąc ostro z nadgodzinami i trzeba pamietac sobota jest płacona jak niedziela wiec można spokojnie dwa razy 100 w miesiącu złapać
    ReviewUserIcon
    Furtak

    04.08.2018 13:21

    Inne

    Tylko pamiętaj ,że jeśli pasażer wyprowadzi Ciebie z równowagi i nagra filmik to Ty pracownik MZA wylecisz dyscyplinarnie z pracy bez możliwości obrony. Pamiętaj ,że czy to w MZA,Mobilisie,PKS, czy Arrivie jesteś zwykłą ścierą do podłogi którą każdy pasażer może wyżąć kiedy tylko zapragnie . Jak najdalej od tworu zarządzanego przez (usunięte przez administratora)z ZTM. Stracisz tylko zdrowie,honor, Twoja samoocena będzie w okolicach zera. Nie polecam pracy w komunikacji miejskiej w Warszawie!
    ReviewUserIcon
    anonim

    31.07.2018 15:20

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Smerf Maruda

    31.07.2018 20:32

    Inne

    Otwórz stronę (usunięte przez administratora) i tam w zakładce " wiadomośći" znajdziesz zestawienie brygad. Ściągnij plik (otwiera go office), znajdź Arrivę. Ostatnie zestawienie jest z 23.06. 2018, więc może być odrobinę nieaktualne, ale nie dużo. Według tego arriva obsługuje linie: 103,152,157,176,178,214,304,326,376,516,712 i 4 brygady nocne, niestety bez podania linii.
    ReviewUserIcon
    anonymous

    04.08.2018 07:49

    Inne

    Co do Arivy to chłopaku najniżej płaca w,, Stolycy,, Szkoda twoich męczarni nie daj Boże nie podpisuj lojalki bo już jesteś pogrążony. Z tego co koledzy mówili na Szczęśliwicach nominał im wskakuje na 2500 netto i trzeba walić z wolnego lub noce by mieć ponad trójkę. W MZA dostaniesz to co niektórzy robia z nadgodzinami z marszu do tego butelki wody z Mg socjal w postaci ubranka,wdzianka oraz i tu słuchaj dopłatę do wczasów+karpiowe+czasem premie prezesa.Ale jak tak spojrzeć to nie ma lepszego przewożnika-płatnika niż MZA w Stolycy . Zatem korzystaj z uroków chwili i aplikuj na Woronicza.
    ReviewUserIcon
    MLODY

    30.07.2018 09:31

    Inne

    Cieplutko sie robi, dobrze ze jest sprawna odgrzybiona klima i zimne napoje.
    ReviewUserIcon
    Jasiek

    29.07.2018 18:27

    Inne

    Podpowiedzcie czy firma potrzebuje aktualnie pracowników? Jakieś info o rekrutacji podpowiecie?
    ReviewUserIcon
    Smerf Maruda

    29.07.2018 23:53

    Inne

    http://www.mza.waw.pl/spolka-mza/informacje-o-spolce/praca-w-mza
    ReviewUserIcon
    Czester

    28.07.2018 00:18

    Inne

    Szanowni Koledzy i Koleżanki, jak jest z dofinansowaniem do wczasów? Bo po złożeniu wniosku ponad miesiąc temu nic się nie dzieje. Bywało tak że nie jednego wydymali także coraz bardziej zaczynam wątpić w ten Social.
    ReviewUserIcon
    pawel

    26.07.2018 22:29

    Inne

    Zarząd MZA wielce zdziwiony dlaczego plan nie wychodzi. Mnie tam wcale to nie dziwi przy takich zarobkach. Skoro nie szanuje się swoich pracowników to czemu tu się dziwić. Pięć stawek i jakieś dziwne warunki uzyskania podwyżki (mowa o przeszeregowaniu). Wysokość premii rocznej znana jest dwa dni przed jej wypłaceniem. I to ma być mobilizacja dla pracowników?
    ReviewUserIcon
    heheszek

    27.07.2018 10:29

    Inne

    a skąd wiesz że plan nie wychodzi? gdzie są podane takie informacje do zapoznania się z nimi?
    ReviewUserIcon
    Kierowca bombowca

    25.07.2018 00:32

    Inne

    Jak jest ze słuchaniem radia albo muzyki w kabinie?? Można czy nie można?? czy za to są kary czy nie ma?? Pracując po 10 godzin w ruchu miejskim w ciszy w kabinie z wiatrakiem od nawiewu za brata to jest jak starodawna Japońska tortura spuszczania kropli wody na czoło więźnia by nie zasnął. Jest jakiś zakaz z ZTM albo wewnętrzny MZA co do radia w kabinie albo muzyki??? Nie mówię o decybelach jak odrzutowiec ale o ciche brzękanie jakiegoś utworu z komórki albo małego głośniczka.
    ReviewUserIcon
    papapa

    25.07.2018 11:39

    Inne

    Te paragraf 22, odpowiedz Koledze nie (usunięte przez administratora) starego wyjadacza. Masz praswo robic wszystko co nie jest zabronine przepisami i ustawą o ruchu drogowym. masz radio to niech sobie cicho gra, faktem jest że to niektórym przeszkadzało i wisiała kartka na ścianie by demontować radia, ale też ktoś wydał powieś ć w której zachęcał do wyrzucania śmieci z przedziału pasażerskiego i innych takich zapomniał jedynie ująć tego w zakresie obowiązków i dodać rękawice ochronne do wydawnictwa. Nie martw się co nie jest prawem zabronione jest dopuszczalne.
    ReviewUserIcon
    Karol

    23.07.2018 18:03

    Inne

    Coraz częściej słyszy się o tym że Ariva nie będzie jeździć w komunikacji miejskiej w Wawie...ile w tym prawdy?? Jeżdźi ktoś dla nich i jaka opinia?
    ReviewUserIcon
    RRRRR

    21.07.2018 14:19

    Inne

    Koledzy i Koleżanki sprawa jest poważna, jeżeli ktoś się ze mną zgodzi niech co parę dni podbija ten post. Każdy z nas powinien mieć umowę w której miejscem pracy jest jego zajezdnia. Zatem godzina przyjścia do pracy jest godzina stawienia się w Zakładzie Pracy(Zajezdni) natomiast od podbicia się na bramie do dojazdu na miejsce pracy Zmianę powinien być naliczony czas jak za pracę wykonaną. No bo jeżeli firma wszystko jedna która wysyła pracownika do innego obiektu nalicza mu to jako pracę lub dalej jak podróż służbową. Ponieważ pracownik oddaje swój czas odpłatnie na rzecz Firmy. Tak więc uważam że czas pracy powinien być liczony od stawiennictwa na Zajezdni do wyjścia tą sama bramą do domu. Nie jak obecnie od wbicia w kasowniki do zdania karty.Nie rzadko trzeba dojechać na zmianę w odległym miejscu ok 40 minut.. Związki widzę nie potrafią zawalczyć lub nie potrafią liczyć czasu pracy swoich członków. Nie dziwię się jeżeli maja takich mocno inteligentnych i powabnych Kazimierzy w swoim środowisku.
    ReviewUserIcon
    Raf

    22.07.2018 11:58

    Inne

    A co jeśli mieszka na wspomnianym przez Ciebie Bemowie??? I nie zaprowadza samochodu pod zakład, bo wraca z kolegą, który mieszka w jego okolicy, kończą pracę o podobnej godzinie i to ten kolega zaprowadził swój samochód bo początek pracy ma na Witolinie? co wtedy? upierasz się żeby przyjechał z bemowa odbił kartę i wrócił z powrotem na bemowo. Sam zauważyłeś zgodnie z prawdą, że czas podróży z r-3 na bemowo to około 40 minut, więc razy dwa to 80 minut (1 godzina 20 minut). Normalnym rozwiązaniem powinno być urealnie miejsca zmiany, tzn. 523 obsługiwane przez r-3 zmiana na Olszynce lub najdalej po trasie metro politechnika. Wiele brygad ma oddalone miejsce zmiany i w wielu przy odrobine pracy, dobrej woli i chęci planistów da się zmienić urealnić bliżej zakładów, które je obsługują. Po co takie ryzyko, że zmieniasz kogoś ze zmiany B jedzie za kierowcę ze zmiany A lub odwrotnie. Wszystko jest dobrze dopóki nic się nie stanie ale wypadki chodzą po ludziach. ZZ powinny cisnąć kierowników zakładów, głównych dyspozytorów i planistów do urealnienia miejsca zmiany możliwie jak najbliżej zakładu.
    ReviewUserIcon
    Aaa

    22.07.2018 14:53

    Inne

    Siejesz zamęt i to ostro przeczytaj swoją umowę o prace dokładnie tam jest jasno napisane praca wykonywana na terenie miasta Warszawy. Oznacza to ze na całym terenie miasta może rozpocząć prace, tak by rozpoczęcie pracy mieściło się w granicach miasta. Byś mógł dyskutować kiedy prace byś zaczynał w innym miescie np w Sulejówku lub Piasecznie, zapoznaj się dokładnie z warunkami umowy jakiś podpisałeś i proszę nie siej zamętu bo ktos to kupi i tylko ośmieszy sie
    ReviewUserIcon
    aaaaaa

    19.07.2018 20:07

    Inne

    wakacje a brakuje kierowcuw niech podniosa pesie o 1000 pln a kierowcy sami sie znajda i wypadalo by przywrucic wyslugie aby kierowcy czuli sie doceniani za lata pracy w firmie .A tak wogóle to zlikwidowac ztm to i znajda sie pieniarzki na podwyrzki
    ReviewUserIcon
    Aaa

    20.07.2018 11:17

    Inne

    Nie rozumiem dlaczego miała by być podwyżka biletów i tak komunikacja miejska przynosi zyski dla miasta, a przecież to miasto powinno z podatków dopłacać do komunikacji miejskiej. Prawda jest taka ze w Warszawie trzyma się nisko cenę wynagrodzenia dla kierowców w stosunku do pracy jaka wykonujemy.
    ReviewUserIcon
    anonymous

    21.07.2018 14:03

    Inne

    Uważaj z życzeniami. Za chwilę dostaniesz linię łamaną 525 brygada 619 pospacerujesz sobie jako dzienno nocny. Braki Kierowców? można nagiąć dobę jak się chce. I kierowca dzienny zaliczy sobie pół nocki z 525 na nocny N 25. Centralny bay Night tak się bawi Warszawka
    ReviewUserIcon
    anonim

    13.07.2018 10:24

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    $$$

    16.07.2018 11:02

    Inne

    Historia rachunkow nie zaplace, po stolicy jezdzi sie coraz trudniej, mandaty coraz wyzsze i spraw w sadach przybywa.
    ReviewUserIcon
    anonymous

    17.07.2018 11:44

    Inne

    Ja tam mogę cały tydzień być na L4 tylko z wolnego przychodzić do pracy dla kasy bo wtedy wychodzi ponad 50 zł na godzinę
    ReviewUserIcon
    Karol

    15.06.2018 12:05

    Inne

    możecie szczerze powiedzieć jakie jest średnie wynagrodzenie kierowcy na rękę? Będę zaczynał wyrabiać uprawnienia i tylko mam ciągle bół głowy czy D czy C+E:)??
    ReviewUserIcon
    T

    19.06.2018 00:24

    Inne

    Rób kategorię C+E, lepiej wozić towar niż codziennie wysłuchiwać pretensji, obelg, być opluwanym i za wszystko się jeszcze tłumaczyć w raportach itd. Za niewiele mniejsze pieniądze na początku na C (mówię o jeździe po mieście w dystrybucji itp. czy wokół komina) będziesz miał święty spokój i nawet sylwestra i święta w domu spędzisz. Teraz nie ma dobrych pracodawców na D, daruj sobie autobusy miejskie czy tramwaje, uwierz mi, 10 lat wożę ludzi. Mam kat C+E i jeszcze chwile muszę się przemęczyć, pozamykać trochę spraw i uciekam z wożenia tej niewdzięcznej swołoczy dla jeszcze bardziej niewdzięcznej firmy. I naprawdę podziwiam kolegów którzy dają radę. Ja już nie daje.
    ReviewUserIcon
    wer

    15.07.2018 16:08

    Inne

    Tylko jak zrobisz kat C+E to w domu będziesz gościem a o rodzinie zapomnij. Po latach dziecko zapyta, a kim ty jesteś nawet mnie nie wychowywałeś... Przymuszanie do załadunków i rozładunków , na zachodzie z polakiem się nie liczą... Nie będziesz chciał rozładować to zawrócą do Polski albo będziesz stał dobe pod rampą. Pracodawcy oszukują cię na wypłatach, ubezpieczeniach w ZUSie jeżeli cię w ogóle ubezpieczą, a potem za twoje pieniądze kupują sobie fury za pół miliona ,twierdząc że nie mają pieniędzy na podwyżki. Ja już przestałem jeździć po mniej więcej 10 latach. Nie szanowali kierowców to niech sobie sami jeżdżą...
    ReviewUserIcon
    Ciekawy

    11.07.2018 19:33

    Inne

    Chciałbym uzyskać informacje ile wychodzi wynagrodzenie netto na 3/4 etatu
    ReviewUserIcon
    SpaślakStalowa

    12.07.2018 14:55

    Inne

    Cos koło bodaj 2600- na czysto do ręki plus obcięta premia o jakieś 30-40% bo nie dostanie się tyle i ile na całym etacie.
    ReviewUserIcon
    AntyMZA

    09.07.2018 16:20

    Inne

    Za obecne pieniądze jakie proponuje MZA zmiany powinny trwać po 7-8 godzin maksymalnie! Niestety dużo zmian jest po 9,5-10 godzin lub nawet 10,5 godziny. Takie długie zmiany kilka dni pod rząd,za kiepskie pieniądze które oferuje MZA sprawiają że w firmie brakuje kierowców,bo kierowcy nie wyrabiają psychicznie i fizycznie. I będzie nadal kierowców brakować jeśli MZA nie podniesie pensji. I nie ośmieszajcie się w komentarzach jeśli będziecie mi pisać że była niedawno podwyżka. Bo nie znam nikogo u mnie na zajezdni kto by tą podwyżkę realnie odczuł. A dodatkowo długie zmiany to przemęczony kierowca,przemęczony kierowca to sprowadzanie zagrożenia na pasażerów. A zawsze ZTM powtarza że dla nich najważniejsze jest bezpieczeństwo pasażerów. Myślę że warto by tą sprawę nagłośnić w mediach?
    ReviewUserIcon
    Kierowca

    09.07.2018 21:08

    Inne

    Do puki w MZA WARSZAWA nie będzie na rękę 5600zł netto plus wysłucha to będzie brakowało kierowców.
    ReviewUserIcon
    Kamil

    07.07.2018 20:45

    Inne

    Witam.Czy moglby ktos polecic Mi zajezdnie MZA w Warszawie? Chodzi o ta najlepsza,gdzie kierownictwo i klimat jest ok.Mieszkam na Bielanach i zastanawiam sie nad Stalowa.
    ReviewUserIcon
    anonim

    05.07.2018 21:51

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    3 cytryny

    07.07.2018 19:25

    Inne

    Na przykładzie tego filmiku niepotrzebna awantura spowodowana przez kierowcę jak i na wcześniejszym odnośnie klimy pasażer domagający się jej włączenia nawet gdy autobus jej nie ma a do tego kierowca nie potrafiący umiejętnie wytłumaczyć czy załatwić sprawę. Niestety my kieriwcy mający na co dzień wiele takich czy podobnych sytuacji jesteśmy pozostawieni sami sobie bo mza i ztm staje po stronie pasażera nawet gdy to pasażer jest winny. Kierowcy stają sue częstoco raz bardziej agresywni po wielu takich sytuacjach bo każdy z wala winę na kieriwce i to za wszystko. I to jest jeden z powodów braku kierowców.
    ReviewUserIcon
    Iza

    01.07.2018 14:22

    Inne

    @Antoni Cieszę się, że Ci się wiedzie w nowej pracy, a w tym wątku raczej chodzi nam o opinie dotyczące MZA. Czy mógłbyś napisać jak Ci się pracowało zanim wyjechałeś? @AAAAA A czy Ty może jesteś aktualnym pracownikiem MZA? Może mogłabyś/mógłbyś nam napisać jakieś bieżące informacje o pracy w MZA? @Kierowca Do Ciebie taka sama prośba jak do @AAAAA. Może ty mógłbyś napisać o MZA?
    ReviewUserIcon
    Bartoszek

    01.07.2018 18:54

    Inne

    Witam od 12 lat w MZA - najlepsza praca w mojej 20 sto kilku letniej karierze . Nawet nie pomyślałem żeby szukać czegoś innego
    ReviewUserIcon
    Dekiel

    28.06.2018 21:15

    Inne

    Rysiek, kurde bele. przedzwoń do działu kadr i się wszystkiego dowiesz. Wejdż na stronę mza i tam jest numer. Podadzą Tobie aktulane wymogi i na jaką umowę możesz być zatrudniony. Umowa o pracę.
    ReviewUserIcon
    Kierwoca

    30.06.2018 09:04

    Inne

    No i uzbroić się w cierpliwość musisz :( . Panie w dziale rekrutacji kompletnie niekompetentne i niezainteresowane prać - biorą na przetrzymanie , jak wytrwa to może.....Po takim "dzień dobry" tylko straceńcy myślą o wytrwaniu w decyzji !. Powodzenia !!!
    JobInterviewIcon

    Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w MZA?

    Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej

    Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

    Rozmowa kwalifikacyjna
    ​
    Nick
    * Stanowisko
    * Przebieg rekrutacji

    0/5000

    * Treść pytania

    0/5000

    ​
    * Rezultat
    ​
    * Poziom trudności
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.

    Kontakt - MZA

    Włościańska 52 01-710 Warszawa

    https://www.mza.waw.pl

    Odwiedź nasz profil

    FacebookIconInstagramIconXIcon
    ReviewUserIcon
    Rysiek

    27.06.2018 16:25

    Inne

    Czy MZA przyjmuje na część etatu?
    ReviewUserIcon
    Roland z Pcimia

    25.06.2018 14:42

    Inne

    Iza, nie zadawaj w kółko tego samego pytania tylko zadzwoń do rekrutacji na ul. Woronicza i podadzą Tobie wszystkie wymogi. Standard jak u wszystkich przewoźników miejskich PKS Grodzisk, Mobilis, Arriva i w MZA też. Tylko zarobki zróżnicowane. A praca ta sama. Prawo jazdy kat. D, świadectwo kwalifikacji - przewóz osób, orzeczenie lekarza medycyny pracy, psychotechnika, świadectwo niekaralności i oczywiście certyfikat ZTM bez którego nie wsiądziesz za stery autobusu miejskiego. MZA nawet wydało specjalną broszurę celem sprawnego przygotowania kierowców do egzaminu na certyfikat ZTM bez którego przewoźnik, który ma podpisaną umowę z miastem o świadczenie usług przewozowych w W-wie, nie ma prawa dopuścić takiego kierowcy do wykonywania czynności, czyli prowadzenia autobusu miejskiego. "Starzy" kierowcy są z tego po....lonego obowiązku zwolnienie. Ale nowi nie. Muszą zdawać. Zakres - podział administracyjny miasta na dzielnicę, topografia miasta, lokalizacja ważniejszych obiektów, lokalizacja krańców, ważniejsze zespoły przystankowe, ciągi komunikacyjne, alternatywne objazdy, regulamin przewozów, obsługa pasażerów i przystanków, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, znajomość kodeksu drogowego, sytuacje kryzysowe, pierwsza pomoc. ;) Powodzenia życzę. ;) Z tego co słyszałem u innych przewoźników dopuszczają kierowców do jazdy bez certyfikatu ZTM. Lista z numerami certyfikatów krąży. ;)))) Chyba koledzy z M mogą o tym książkę napisać. ;)))) Pozdrawiam - orły płaskich powierzchni asfaltowych. ;)))
    ReviewUserIcon
    Nypel

    26.06.2018 15:03

    Inne

    Zapomniałeś dodać, że po złożeniu wymaganych dokumentów, zdaniu certyfikatu ZTM i sprawdzeniu techniki jazdy przegubem na placu manewrowym, wysyłają do własnych lekarzy orzeczników do ATISU. Tylko te badania honorują. ;)
    ReviewUserIcon
    RRRRR

    26.06.2018 10:50

    Inne

    No to kiedy te podwyżki-zadam nieoczekiwane pytanie?Paliwo już po piataku a w kieszeni widać dno.
    ReviewUserIcon
    Zdziwiony

    21.06.2018 11:26

    Inne

    Mam pytanie, dlaczego dokumenty ubiegających się o pracę w MZA tak długo przetrzymywane są na Woronicza ???
    ReviewUserIcon
    Kierowca

    21.06.2018 14:28

    Inne

    To nie jest śmieszne !. To jest brak szacunku, a co za tym idzie - brak szacunku wobec ludzi ogólnie !
    ReviewUserIcon
    Ja2

    21.06.2018 18:28

    Inne

    Bo tak się pracowało za dobrych czasów - czasy się zmieniły a w MZA po staremu :)
    ReviewUserIcon
    anonim

    20.06.2018 06:26

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Zdziwiony

    21.06.2018 11:17

    Inne

    Dokumenty starających się o pracę w MZA leżały w pudełku pańć z Woronicza !. To niedopuszczalne lekceważenie i brak odpowiedzialności , i nie jest to najlepszą wizytówką rzetelności MZA!. Zatem brak ludzi jest bujdą !!!!
    ReviewUserIcon
    AntyMZA

    19.06.2018 12:35

    Inne

    Kiedy MZA skończy z tymi 10 godzinnymi zmianami??? Kilka dni pod rząd po 10 godzin i kierowca ledwo żyje. ZTM ciągle powtarza że rozklad nie jest najważniejszy i że najważniejsze jest bezpieczeństwo pasażerów. Ale takie zmiany po 10 godzin to jest narażanie pasażerów na niebezpieczeństwo,gdyż kierowcy są przemęczeni. Nie obchodzi mnie że nie ma ludzi i nie ma komu jeździc. Albo chcą bezpieczeństwa pasażerów i niech zmniejszą liczbę godzin pracy do 8h na dzień albo niech nie gadają że dla nich liczy się bezpieczeństwo pasażerów bo sami to niebezpieczeństwo na nich sprowadzaja
    ReviewUserIcon
    Aaa

    21.06.2018 00:31

    Inne

    Przestrzeganie czasu pracy w dobie pracowniczej chce wyłącznie ze względów finansowych. Przykład: Doba pracownicza rozpoczyna się w poniedziałek o godz. 8.00 i trwa do godz. 8.00 we wtorek. Pracownik rozpoczął następnie pracę we wtorek o godz. 6.00 w poprzedniej, niezakończonej, poniedziałkowej dobie pracowniczej. Praca między godzinami 6.00 a 8.00 we wtorek była dla pracownika pracą w godzinach nadliczbowych. Jest to typowy przykład jaki występuje w naszych grafikach, rozpoczęcie pracy w niezakończonej dobie pracowniczej, tak rozpoczęta praca jest pracą w godzinach nadliczbowych. Które pracodawca nie może zaplanować pracownikowi , ale pracownik może taką pracę wykonać. Planowanie pracownikowi pracy w godzinach nadliczbowych jest naruszeniem przepisów o czasie pracy, czyli z grafiku nie można zaplanować dwa razy pracę w tej samej dobie pracowniczej. Można natomiast taką pracę zaplanować z wyprawki gdzie, nie zgłoszenie przez pracownika zastrzeżeń do zaplanowanej pracy uznaje się jako wyrażenie zgody do pracy w godzinach nadliczbowych. Jak widać godząc się na nieprzestrzeganie czasu pracy w dobie pracowniczej tracimy kasę która z mocy prawa o pracy w godzinach nadliczbowych nam się należy.
    ReviewUserIcon
    Aaa

    21.06.2018 10:18

    Inne

    Czy ZZ o tym wie?, jestem mało zainteresowany, przepisy zna zakład pracy. Inny przykład gdzie też tracimy kasę. W grafiku dzień pracy jest zaznaczony jako „Rezerwa” czas pracy 14.00 – 20.00. Z wyprawki dostajemy pracę od godzi. 14.30 – 20.30, czas pracy jest taki sam jak grafikowy, ale z uwagi ze mieliśmy zaplanowaną pracę od godz. 14.00 do 20.00 co dało nam nominał miesięcznej pracy, praca od godz. 20.00 do godz. 20.30 jest pracą w godzinach nadliczbowych pomimo że prace wykonujemy tyle samo czasu co było zaplanowane, ale w innych godzinach pracy. Kiedy tą sprawę poruszyłem w zakładzie zostałem prawidłowo rozliczony z czasu pracy i doliczono mi pracę w godzinach nadliczbowych. Ale moja praca nie polega na tym bym kontrolował zakład jak jestem rozliczny z godzin pracy, mam wsiąść w autobus i wykonać prace na mieście. Dlatego tak długo jak sami nie będziemy wymagać przestrzegania doby pracowniczej tak długo kasa będzie nam przelatywać przez palce.
    ReviewUserIcon
    J23

    20.06.2018 16:05

    Inne

    Tak więc dzień dobry. O kilku miesięcy czytam Wasze opinie i postanowiłem że opiszę Wam sytuację jaka panuje za granicą. W transporcie miejskim działam od 2006 roku. Swoja licencję robiłem z Arrivą w Londynie. Od 2008 roku pracuję w małej firmie gdzieś w środku UK. Pracuję 40 godzin tygodniowo w systemie 4/3wolne. Raz na 4 tygodnie przypada tzw długi weekend czyli 6 dni wolnego koło siebie. Zarobki bez nadgodzin to minimalnie ponad £350 / tydzień. Można powiedzieć że wymarzona praca? Hmmm z natury człowiek lubi narzekać, zatem i ja nie jestem wyjątkiem. Nie podoba mi się jak traktowany jest kierowca. W oczach pasażerów jesteśmy .... no właśnie kim?czym? Taki jeden z drugim żąda i wymaga bo przecież mu się należy. Potrafią zatrzymać pojazd jadący nierzadko z prędkością 50mil/h i zapytać czy jedziesz tam czy tam, pomimo że duży podświetlony napis wyświetla dokładnie dokąd autobus jedzie. Potrafią również zatrzymać autobus i sprawdzić czy w tym właśnie autobusie siedzi juz ich znajomy emeryt. Nie wspomnę o powodzie sprawdzenia czy sa jakieś darmowe gazety. Frekwencja 10 minut. Leci jeden z drugim do właśnie tego który jest spóźniony 5minut i fizycznie nie ma jak nadrobić tej straty. Po wejściu szuka, w jednej w drugiej kieszeni biletu, potem torebka potem sie pyta dlaczego opóźnienie. Czasem stoje w korku a oni patrzą z przystanku, podjazd otwieram drzwi i pada pytanie dlaczego jestem spóźniony. O higienie niektórych nie ma co sie rozpisywać bo pewnie wiecie o czym mówię. Przez te lata nauczyłem się nie starać nadrabiać czasu, jade swoim tempem i jak jestem spóźniony to mam to w 4 literach. Zjeżdżam na bazę spóźniony to daje kartkę o nadgodziny i tyle. Wkurza mnie również to że flota jest juz stara i firmy dookoła inwestują natomiast u mnie jest totalna ignorancja. Wiecie co? Pamiętajmy jednak że przychodzimy do tej pracy i ona jest - czeka. Sklepy zamykają, firmy padają a transport publiczny o ile jest mądrze prowadzony jest w pewnym sensie bezpieczny jeżeli patrzymy na aspekt zatrudnienia. Nie jest ważne czy pracujesz w PL czy gdzieś w UE zawsze będziemy marudzić. Całkiem niedawno zrobiłem kat C+E i wiecie co? Dalej jeżdżę w transporcie miejskim. Dalej narzekam, psioczę na wszystko. Do sedna, myślałem nad przeprowadzką ale czytając Wasze opinie to chyba ciężko byłoby się zaklimatyzować nawet w takiej dużej firmie jak Wasza. Zawsze myślałem że w Warszawie jest troszkę łatwiej. Tak czy inaczej w dalszym ciągu będę czytał Wasze opinie. Pozdrawiam serdecznie i bezwypadkowej kariery życzę.
    ReviewUserIcon
    MLODY

    20.06.2018 08:01

    Inne

    Blagania o zmiany nic nie dadza, komu sie nie podoba nie musi pracowac. To walka o pieniadze miedzy firmami a nie o ludzi, rotacja wsrod kierowcow potwierdza jaka to praca, zdrowie na pewno staracisz i sady odwiedzisz bo jazda po stolicy wielkie wyzwanie a lepiej nie bedzie, ludzi i samochodow przybywa.
    ReviewUserIcon
    Iza

    17.06.2018 14:44

    Inne

    Czy ktoś z obecnych aplikował ostatnio do MZA? Jak wygląda proces rekrutacji w tym miejscu? Każda rzeczowa i merytoryczna opinia jest bardzo ważna dla użytkowników forum. Zwracam się do osób, które pracują w MZA: podpowiedzcie coś innym użytkownikom forum. Wasze opinie mogą pomóc im w podjęciu decyzji czy aplikować do danej pracy czy tez nie. @Aaa, @3 cytryny może się wypowiecie?
    ReviewUserIcon
    Aaa

    18.06.2018 12:15

    Inne

    To My kierowcy jesteśmy wizerunkiem firmy i tak długo jak firma nie zadba by nasza prace uszanować sama dobrego wizerunku nie będzie miała
    ReviewUserIcon
    Aaa

    19.06.2018 11:32

    Inne

    Zapomiałem dodać jeżeli w wyniku napadu lekarz orzeknie niezdolność do pracy kierowcy w nagrodę za uczestniczenie w napadzie kierowca nie otrzyma specjalnej nagrody rocznej i nie będzie miał możliwości przeszeregowania grupy płacowej przez najbliższe dwa lata. Zakład dba by kierowcy nie uczestniczyli w napaściach na swoją osobę.
    ReviewUserIcon
    związki do likwidacji

    16.06.2018 02:35

    Inne

    Co się dzieje z czasem pracy, zmiany na najdalszym krańcu jaki się da praca ponad 10 godzin i to kilka dni po rząd, przecież to i koń by zaniemógł. Gdzie są związki!!! czy to że wywalczyli niecałe 200 zeta podwyżki to już przez 10 lat będą się tym szczycić??? (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaa

    16.06.2018 12:30

    Inne

    Jaki masz problem sprawdz czy Twój czas pracy jest zgodny z ustawa i KP jak jest niezgodny zrób szum i wszystko wruci do normy. Ja osobiście problemów nie mam by normy czasu pracy były nie przestrzegane co do mojej osoby.
    ReviewUserIcon
    RRRRR

    15.06.2018 10:29

    Inne

    Chciałbym się dopytać jak to jest gdzie indziej w transporcie publicznym. Dajmy na to w Niemczech lub Francji, czy. Dzień pracy Kierowcy to 8 godzin czy jak u nas w Warszawie raz 11 raz 6 dla równowagi nazywany równoważnym czasem pracy który odbija się na zdrowiu wielu. To jak z posiłkami jesz równoważnie czyli raz śniadanie o 8 raz o 10 i nagle zauważasz że coś z tobą nie halo?Czy po przepracowaniu 8 godzin (przypomnę że kiedyś wywalczono 8 godzinny dzień pracy i prawo do urlopów, stąd 1 maja święto pracy) przysługuje dodatek za godziny nadliczbowe? Chyba wiem co mi odpiszecie ale próbujcie.
    ReviewUserIcon
    Aaa

    15.06.2018 13:22

    Inne

    Tutaj prace wykonuje się w równoważnym systemie, jednym słowem obowiązuje nominał miesięcznych godzin. Reszta można powiedziec ze nie jest przestrzegana o jedzeniu śniadania radzę zapomiec.
    ReviewUserIcon
    anonim

    13.06.2018 08:21

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Smerf Maruda

    13.06.2018 10:44

    Inne

    Nie bardzo rozumiem. Czas pracy w porze nocnej nie może przekroczyć 10 godzin. W jakim okresie (tygodniowo, miesięcznie) ? Czy myślisz, że przyjęcie takiego zapisu w ustawie może skutkować wprowadzeniem trzyzmianowej pracy w MZA?
    ReviewUserIcon
    Szoferro

    13.06.2018 02:28

    Inne

    Mam pytanie odnośnie łuku na placu,który trzeba wykonać przed przyjęciem do pracy.Wymiary tego łuku są identyczne jak przy kategorii C+E,czy może łuk jest trochę większy? Przecież przegubowiec ma mniejszy zakres skrętu przy cofaniu niż ciężarówka z przyczepą-włącza się alarm łamania przegubu.
    ReviewUserIcon
    Smerf Maruda

    13.06.2018 10:30

    Inne

    O łuk na placu wcale się nie martw. Jego wymiary pozwalają na swobodną jazdę autobusem przegubowym do przodu i do tyłu, więc nawet mało rozgarnięty kierowca powinien sobie poradzić. Wyzwaniem będzie dopiero jazda po mieście, bo projektanci ulic, nawet tych nowych, chyba nigdy nie widzieli niskopodłogowego przegubowca w ruchu o deskorolce nie wspominając. Pasy wąskie, krawężniki wysokie, za krótkie zatoki przystankowe, łuki wymagające jazdy okrakiem po dwóch pasach.. Tam dopiero masz prawdziwy sprawdzian. W pierwszych dniach pracy musisz bardzo uważać, potem się przyzwyczaisz.
    ReviewUserIcon
    Iza

    04.06.2018 16:08

    Inne

    Czy ktoś ostatnio aplikował do MZA i może podzielić się informacjami na temat przebiegu procesu rekrutacji w tej firmie? @Aaa, czy jesteś pracownikiem firmy? Możesz powiedzieć nam coś więcej na temat możliwości rozwoju w firmie? @Smerf Maruda, pracujesz w MZA i powiesz nam coś na temat atmosfery w firmie? @anonymous, czy dysponujesz informacjami na temat benefitów pozapłacowych w MZA?
    ReviewUserIcon
    Johny

    10.06.2018 16:16

    Inne

    Jak wyglada test pisemny ktory pisze sie co wtorek o 8:30 z regulaminu ZTM?
    ReviewUserIcon
    Aaa

    11.06.2018 07:19

    Inne

    Już poważnie ..... do karania mnie za zle wykonana prace służy regulamin wewnętrzny MZA, jeżeli twierdzisz ze jakiś regulamin ZTM służy do karania mnie czyli pracownika MZA z którym to pracodawca mam podpisana umowę o prace, podaj mi na jakiej pidctawie prawnej twierdzisz ze regulamin ZTM jest podctawa prawna do ukarania mnie za zle wykonana prace. Tylko niech to będzie podctawa prawna, a nie jak to się robi w zakładzie, bo jak to się robi bez podstawy prawnej doskonale wiem i dziwie się ze koledzy kierowcy na to zgadzają się. Tak samo możemy być karani za nie przestrzeganie regulaminu Zakładów Mięsnych.
    ReviewUserIcon
    Realista

    09.06.2018 12:39

    Inne

    Mowilem juz miesiac temu ze po tej wyplacie wszyscy beda na forum narzekac na wyplate jak teraz nie dali juz zadnego wyrownania,wiec pensje sa zenujaco niskie,a sa rzekomo po podwyzkach. Zwiazi Zawodowe do wymiany bo marnie walcza o nasze sprawy
    ReviewUserIcon
    anonim

    07.06.2018 10:54

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    jaki

    08.06.2018 08:17

    Inne

    Zaraz wejdzie (usunięte przez administratora)stawka proponowana to około 20 netto.Wczoraj rozmawiałem z Kolegą z Grodziska kontrakt ma do 2024, za miesiąc wziął 4200 co prawda przepracował 200h ale jak się okazuje po podwyżce załatwionej przez ZZ wcale nie mamy najwyższych stawek. Większość z nas robi na najniższej 4700 brutto z premią to daje jakieś 3500 do ręki. Oczywiście w Lublinie zarabiają mniej ale tam życie jest zdecydowanie tańsze. Pzdr nasze żywota pasożytnicze, oby następne negocjacje przyniosły lepszy skutek niż ta rewaloryzacja. Prezes chciał dać na początku roku 200 to i dał a że przy tym ZZ narobiły piany to tylko pic na wodę.
    ReviewUserIcon
    Aaa

    08.06.2018 08:56

    Inne

    Statystyka jest brutalna przez okres 20 lat spółka nie szkoliła kierowców autobusu spowoduje to ze za 10 lat zabraknie na rynku pracy 3 tys pracowników. Jeżeli teraz spółka nie zadba o to żeby miec teraz pracownikow na najbliższe 20 lat zostanie z pustymi autobusami bez kierowców. I tu nic wspólnego nie maja szkodniki którym sa ZZ to rynek koniunktura zmusza liczące się firmy na rynku podnoszenie wynagrodzenia pracownika tylko po to by nadchodzące 10 lecie przetrwać na rynku.
    ReviewUserIcon
    anonim

    28.05.2018 18:50

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    anonymous

    01.06.2018 11:12

    Inne

    Następuje racjonalizacja kosztów, a co za tym idzie dochodów Pracowniczych. Z roku na rok ,,więcej jak widać zarabiamy,, tylko procenty idą w dół. Faktem jest że spółka wypracowuje z roku na rok wyższy zysk, ale jak mówią specjaliści -jeżeli pracownik zarabia razem z dochodami spółki staje się lepszym pracownikiem. no ale w Polsce jeszcze jest tak że lepiej uszczknąć i przyoszczędzić na kosztach -później następuje zdziwienie że brakuje rąk do pracy a ludzie wyjeżdżają do krajów bardziej rozwiniętych społecznie gdzie traktuje się Pracownika bardziej serio łącząc jego zaangażowanie z wypłatami. Ukraińcy powoli to zauważają i powoli sp....uciekaja do starej Europy razem z Polonusami.
    ReviewUserIcon
    Aaa

    01.06.2018 21:33

    Inne

    Bardziej i tak zastanawiam się po co spółka należąca w 100 procentach do miasta kupuje udziały innej spółki gdzie właścicielem w 100 procentach jest miasto.
    ReviewUserIcon
    Iza

    29.05.2018 15:19

    Inne

    @Aaa, czy jesteś obecnie pracownikiem firmy MZA? @3 cytryny, czy mógłbyś wypowiedzieć się na temat aktualnej sytuacji w firmie MZA, jeśli jesteś jej pracownikiem? @anonymous, czy pracujesz w firmie MZA? Mógłbyś wypowiedzieć się czy firma oferuje możliwości rozwoju? Wasze opinie będą bardzo przydatne dla użytkowników forum, którzy szukają obecnie zatrudnienia w MZA.
    ReviewUserIcon
    3 cytryny

    29.05.2018 23:12

    Inne

    Tak Iza jestem pracownikiem i tej pracy nikomu nie polecam. Brak poszanowania zarówno ze strony pasażerów , mza czy ztm. Karanie za duperele kierowców a wymaganie rzeczy niemożliwych i traktowanie nas jak robotów. Oczywiście w grodzisku czy Mobilisie jest gorzej ale tutaj pracuję obecnie i wypowiadam się za tą firmę i tutaj nikt nas nie szanuje i łamie się wszelkie możliwe przepisy a jeśli coś się stanie to my jesteśmy karani.
    ReviewUserIcon
    anonim

    28.05.2018 19:32

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaa

    29.05.2018 13:43

    Inne

    Wiec proszę powiedziec jak postąpi zakład pracy kiedy dojdzie do zdarzenia drogowego kiedy zmieni się trasę bez ominięcia przystanku i bez alternatywnego objazdu podanego przez zaklad
    ReviewUserIcon
    3 cytryny

    29.05.2018 22:51

    Inne

    Przepraszam bardzo ale pracując tyle ile pracuję nigdy nie otrzymałem wykazu jakimi ulicami mam jechać. Tylko dostaję kartę drogową z przystankami i to wszystko. Wiec nie wiem o czym mówisz. O jakim zjechaniu z trasy skoro mam podaNe tylko przystanki.
    ReviewUserIcon
    anonim

    24.05.2018 10:26

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    27.05.2018 21:40

    Inne

    Ustawodawca dopuszcza możliwość rezygnacji z tworzenia ZFŚS. Jeśli z tej możliwości chce skorzystać pracodawca, u którego jest układ zbiorowy pracy, to rezygnacja jest możliwa jedynie, gdy strony układu tak postanowią. Pracodawca, u którego nie ma układu zbiorowego pracy, również może zrezygnować z tworzenia ZFŚS, pod warunkiem uzgodnienia tego ze związkami zawodowymi i wprowadzenie odpowiedniego zapisu do regulaminu wynagradzania. Decyzja w tym przypadku należy do pracodawcy. A zatem może on postanowić, iż nie będzie u niego ani Funduszu , ani świadczenia urlopowego! Dlatego nie zadam dalszych pytań z serii .... dlaczego?, proste odpowiedzi nie uzyskam ze strony ZZ ani od (usunięte przez administratora)

    Zostaw merytoryczną opinię o MZA

    Opinia
    ​
    Stanowisko
    * Treść odpowiedzi

    0/5000

    Ocena pracodawcy
    ​
    * Moja opinia jest
    ​
    * Mój status
    Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie ...
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.