MZA

Opinie o MZA

Witam. Gdzie teraz wykonywane są badania lekarskie medycyny pracy , dalej pzu czy coś się zmieniło?

Miki
@Marek

Dalej PZU. Badania masz wszędzie tam, gdzie dana przychodnia ma podpisany kontrakt z PZU, czyli "wszędzie" w Warszawie. Dzwoń do PZU i ustalaj

Aaaa

Bardzo mi się podoba ta praca i wypłata, nawet jest za duża za tak łatwą i lekką pracę. Mogę nawet za 3 tys pracować jako kierowca autobusu miejskiego w Warszawie. Juz bardzo dużym plusem jest ze dostaje się ubranie firmowe za darmo i można w nim paradować po mieście i wszyscy ci zazdroszczą i cie podziwiają jak pilota samolotu. Bardzo bym chciał aby ludzie bili brawo przy każdym zatrzymaniu na przystanku, wtedy to było by cud miód napewno nie było by takich braków kadrowych i kierowcy byli by uśmiechnięci, szczęśliwi słysząc takie owacje, alleluja i do przodu na służbę bo to jest właśnie służba narodowi a nie praca. Jestem taki dumny ze mogę ją wykonywać.

Tak jak piszecie podwyżki to tylko 400 zł? Pewna informacja czy można się łudzić ze dadzą więcej? Podwyżki dla wszystkich pracowników? Ja jako nowy pracownik tez mogę liczyć na dobry start? Widełki jakieś są jeżeli chodzi o wynagrodzenie czy to kwestia indywidualna i jak się dogadasz tyle dostaniesz ?

Malgoska

Pracujac w tej firmie musisz przychodzic z wolnego. Wyplata netto nie wystarczy na skromne zycie.

Kolo

Zwolniłem się i przyszło wezwanie do dobrowolnej zapłaty za ciuchy, bo inaczej sąd. Ale oni są (usunięte przez administratora) grożą od razu a chciałem zapłacić już w magazynie to nie. Z ostatniej pensji też nie potrącają tylko przysyłają pismo z groźbami.

Kierowca

Żeby się zatrudnić w MZA trzeba się zgłosić na ulWloscianska do działu rekrutacji wypełnić kwestionariusz i można być odrazu przyjętym jeśli się ma min 2 lata praktyki w zawodzie. Po przyjęciu podpisujesz umowr, robisz badania, wybierasz zajezdnie, stawiasx się do pracy, jezdzisx 5 dni z patronem i po zaliczeniu jeździsz sam według swojego grafiku. To jest cała polityka pracy.

Na ul. Woronicza sprawdzają czy masz pojęcie o jeździe, przegubem jedziesz po placu i robisx łuk przodem i tyłem.

Bbbb

Niestety wymagania dotyczące przyszłych kierowców zostały już obniżone do całkowitego minimum. Można już nawet być karanym pod warunkiem że przestępstwo nie dotyczyło ruchu drogowego. Niestety ma to swoje konsekwencje tak jak w przypadku piszczały który będąc karanym doprowadził do śmierci 87 letniej pasażerki

Bbbbb

Witam 400+ jest tylko do końca roku czy wiadomo coś czy będzie przedłużone od stycznia czy może coś dadzą do stawki

Yobo
@Bbbbb

Ponoć jedno 400 ma iść do stawki ale nic pewnego. Tak naprawdę to powinni dać przynajmniej z 800 do stawki żeby zachęcić młodych do zostania jeśli pójdą droga hytrości to od stycznia będzie problem z wykonywaniem planu

RafałKama r1
@Yobo

Kierowcy pójdą na l4 bo nie będą rady już dawali walić dla tych 400 plus a jeszcze jak nie będzie większych podwyżek od stycznia, to mnie w pracy nie zobaczą. Podwyżki to będą dla nas rachunków.

Malgoska

Premia prezesa w tym roku to 15 tys netto dla kierowcy, tyle co premia prezesa miesieczna.

bbbbb

Jak wygladaja teraz badania lekerskie w mza po tych zmianach

Kamdydat

Cześć w komentarzach wyczytałem ,że w grafikach są zmiany na 3 rano. Możecie mi powiedzieć czy te grafiki są tak robione ,że na przykład tyrasz tak dwa tygodnie czy zdarza się to sporadycznie ,że na przykład z dwa, trzy razy w miesiącu musisz się tak przemęczyć w inne dni na przykład na 5?

Bobo
@Kamdydat

Są kierowcy którzy się biją żeby zaczynać od 3 bo wtedy dodatek nocny mają ale są też tacy co chcą zaczynać o 7 dla każdego coś miłego są plusy i minusy wszystkich zmian i godzin pracy ale to wszytko da się poukładać żeby był wilk syty i owca cała

niewierzę
@Bobo

Że jak? Że co? Poukładać? poukładać sobie możesz bierki podczas dyżuru. Przy tym braku obsady to szybkie zmiany w grafikach i wio do pracy, ciesz się że jeszcze będziesz miał dwa wolne wekendy(chociaż zaraz o ty zapomnisz)(usunięte przez administratora)

@Bobo

Są pracownicy, którzy przychodzą tylko na popołudnia?

Bobo
@@Kamdydat

Oczywiście że są ludzie na samych drugich zmianach jest dużo ciężej ale chociaż się wysypiam

Aaaa
@Kamdydat

A ja lubię zacząć przed 3 - do 8 mam już 5 godz pracy a czuje się jakbym dopiero zaczynał pracę .

Hugo

Czy jak nie napiszę się podania to nie przedłużają umowy? Czy jak się było na zwolnieniu lekarskim powyżej 7 dni przedłuża umowę?

ZZ Kątra

Związki zawodowe nigdy nie działały, nie działają i nie będą działać w interesie pracowników. Ich działacze mają wiele przywilejów, których nie ma zwykły pracownik. I oni doskonale wiedzą, że każde działanie, które jest wbrew interesowi zarządu spółki może skutkować tym, że mogą je utracić. Doskonałym przykładem jest wielokrotnie tu opisywana sytuacja w której działacz związkowy w czasie oddelegowań zajmuje się rozwijaniem swojej własnej firmy, która nie ma nic wspólnego z autobusami. Niestety kierownictwo nie może po prostu dać takiemu działaczowi pliku banknotów bo byłoby to przestępstwo. Ale przymykanie oka na jego działalność oraz przyznanie oddelegowań w niedziele gdzie dostanie za to spory bonus do wypłaty jest już w porządku. Bo gdy tylko zrobi coś nie tak to skończy się prywata i oddelegowania w niedziele na czym może naprawdę sporo stracić

Rafał r1

To jest nie do pomyślenia żeby tak kierowców robić w (usunięte przez administratora), rzucają im dwie premie groszowe i myślą że będziemy się zabijać za te śmieszne grosze. Oni myślą że kierowcy chorzy będą jeździć żeby tylko ich premie dostać to jest działanie narażające kierowców, bo na pewno znajdą się tacy co będą jeździć z gorączka i różnymi bólami.

R1-R1

Witam wszystkich Zobaczcie ile tramwaje dostają kasy!!Juz mają zagwarntowane podwyzki w noym roku, jest pismo!! A nas rólują na kazdym kroku, i tylko mówią ze nie ma kasy Jak to jest możliwe ze firma będzie dopłacać do zakwaterowania ludziom z poza Warszawy - przeciez to są ogromne koszty-a jednak kasa na to jest!!

@R1-R1

Wiesz kto reprezentuje zaloge do rozmow z zarzadem?

Martin

Siemka. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak działa obliczanie urlopu kto w jakim okresie będzie miał słyszałem coś o siedmiu miesiącach do przodu lub do tyłu.

Taki jeden z R-3
@Martin

Kiedyś było 5 miesiecy do przodu od miesiaca zaplanowanego przez firme,od czasu przyjscia na R3 nowego GD jest 5 miesiecy do tyłu.

aaaa
@Taki jeden z R-3

Jak oceniasz tę zajezdnie bop mam propozycję bycia na niej

Taki jeden z R-3
@aaaa

Zajezdnia jak każda inna z MZA ma plusy i minusy. Zależy na co zwracasz uwage?

Sprawiedliwy
@Martin

Przeczytaj sobie kodeks pracy odnośnie urlopów. To, co się dzieje w MZA to łamanie prawa. Co to znaczy obliczanie urlopów, kto i kiedy ma dostać? O urlop wnioskuje pracownik i pracodawca ma obowiązek wziąć pod uwagę takie wnioski. I nie ma prawa narzucać terminów, chyba, że zbliża się termin wykorzystania zaległego lub pracownik jest na wypowiedzeniu. A okresami urlopowymi są okresy letnie, o czym też chyba przełożeni w tej instytucji zapominają.

Kiero R-2

Wcześniej czytając co tu się wypisuje nie wierzyłem. Ale odkąd mamy nowego dyspozytora jestem zniesmaczony. Otóż Pan Piotr proponuje grafiki ale odpłatnie. Nawołuje żeby zapisać się do jego związku sugerując ,że nic nie załatwisz odmawiając. Zastanawia mnie dlaczego tak wulgarnie wypowiada się na temat byłego kierownika oraz na temat Piotrka R który przeszedł na Stalową. Chwali się ,że jego przewodniczący przyjaźni się z dyrektorem ,że z prezesami chodzi na papierosa. O co tu chodzi ? Skąd ta nienawiść

Sprawiedliwy
@Kiero R-2

Wg mnie kierowcy powinny zgłosić taką sprawę do Inspekcji Pracy. To jest (usunięte przez administratora) i łamania prawa. Tak jak wymuszanie urlopów wbrew woli pracownika. Przestańcie być frajerami i zawalczcie o swoje prawa z tymi dziadami !!!

jankaOko

Panie Krupczatka czy pana przyjaciel Michał Nowacky przychodzi 1 listopada do pracy? A może z wolnego zostanie zatrudniony? Czy może dostanie oddelegowanie? Dlaczego pracując raz w tygodniu bierze większą wypłatę niż my mając nadgodziny. A może przyjdzie 1 listopada z wolnego zrobić sobie dobrą średnią do oddelegowań. Dlaczego pan na to pozwala, niech pan się nie zasłania brakiem kierowców.

Bbbbb

Witam Czy coś wiadomo odnośnie podwyżek od nowego roku A może premia 400+ będzie przedłużona Ile będzie wynosić godzinową na tw podobno 1.20 zł za godz przepracowana a ile u nas ???

JEZELI SZUKASZ PRACY 7/24h ,za małe pieniądze i duża odpowiedzialność...W Święta,majówkę,Nowy Rok ect ....SERDECZNIE ZAPRASZAMY MZA,TW!!!!!!! Dlaczego non stop jest rekrutacja w TW,MZA w Tramwajach już zaczęli banery jak MZA po płotach wieszać....PONIEWAZ PRACA JEST NIEADEKWATNA DO ZAROBKOW!!!! .....tu nie ma żadnej nowości.....na dyrektorów,kierowników,PREZESA ect .....ogłoszenia nie ujrzycie publicznie .....poczytajcie jakie pieniądze ci ludzie zarabiają.....I zrozumiecie jak wygląda proporcja pracownik-kierownik,dyrektor ect .... KM - nie jest atrakcyjna FINANSOWO DLA PRACOWNIKA Z święta,noce,weekendy ...nic nowego

Koralgol

Wiecie ile teraz chodzom grafiki na R2. 120 zł tyle mi zaproponowali. Ale będę miał co chce.

@Koralgol

Myślę że to niewielki wydatek, który szybko się zwróci. Chociażby w postaci zmniejszenia czasu potrzebnego na dojazdy. Ale niestety nikt ci tego nie zaproponował. Bo planiści biorą suweniry tylko od zaufanych ludzi.

Nie załatwisz sobie lepszego grafiku na żadnej zajezdni. Jesteś zwykłym szeregowym pracownikiem od którego strach byłoby wziąć chociaż 10zł. Zaufanie buduje się latami

CCTV
@Koralgol

Dopiero jak popracujesz min. 10lat to może dadzą ci grafik lepszy. Tu wszystko musisz sobie wypracować

CCTV

A pluskwy były? Bo ja ostatnio miałem pogryziony tyłek tak stary zapierdzialy i zapluskwiony fotel miałem

Zostaw merytoryczną opinię o MZA - Warszawa

• Jak się pracuje w MZA?

Zobacz opinie na temat firmy MZA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1881.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MZA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1722, z czego 297 to opinie pozytywne, 362 to opinie negatywne, a 1063 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MZA?

Kandydaci do pracy w MZA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MZA