MZA

Opinie o MZA

JEZELI SZUKASZ PRACY 7/24h ,za małe pieniądze i duża odpowiedzialność...W Święta,majówkę,Nowy Rok ect ....SERDECZNIE ZAPRASZAMY MZA,TW!!!!!!! Dlaczego non stop jest rekrutacja w TW,MZA w Tramwajach już zaczęli banery jak MZA po płotach wieszać....PONIEWAZ PRACA JEST NIEADEKWATNA DO ZAROBKOW!!!! .....tu nie ma żadnej nowości.....na dyrektorów,kierowników,PREZESA ect .....ogłoszenia nie ujrzycie publicznie .....poczytajcie jakie pieniądze ci ludzie zarabiają.....I zrozumiecie jak wygląda proporcja pracownik-kierownik,dyrektor ect .... KM - nie jest atrakcyjna FINANSOWO DLA PRACOWNIKA Z święta,noce,weekendy ...nic nowego

Koralgol

Wiecie ile teraz chodzom grafiki na R2. 120 zł tyle mi zaproponowali. Ale będę miał co chce.

@Koralgol

Myślę że to niewielki wydatek, który szybko się zwróci. Chociażby w postaci zmniejszenia czasu potrzebnego na dojazdy. Ale niestety nikt ci tego nie zaproponował. Bo planiści biorą suweniry tylko od zaufanych ludzi.

Nie załatwisz sobie lepszego grafiku na żadnej zajezdni. Jesteś zwykłym szeregowym pracownikiem od którego strach byłoby wziąć chociaż 10zł. Zaufanie buduje się latami

CCTV
@Koralgol

Dopiero jak popracujesz min. 10lat to może dadzą ci grafik lepszy. Tu wszystko musisz sobie wypracować

CCTV

A pluskwy były? Bo ja ostatnio miałem pogryziony tyłek tak stary zapierdzialy i zapluskwiony fotel miałem

R-2 kier

Ja wiem że u nas na R2 jest całkowity zakaz palenia bo jest gaz ja to wszystko rozumiem, że kierownik powinien dawać przykład i nie chodzić po zajezdni w papierosem. Ale odkąd przyszedł nowy dyspozytor zaczęły się donosy. Już donieśli że kierownik chodzi i jara . I nie zapłaciłem za grafik to jeżdżę najgorsze linie i zmiany mam po 15:00. I wiecie co jest najgorsze że nowe dyspozytor pracował to jako kierowca a teraz tak nas traktuje.

@R-2 kier

Bo z pracownika to kierownika nie powinni robić ale to nie tylko w waszej zajezdni jest ten problem

Kierowca

Żeby się zatrudnić w MZA trzeba się zgłosić na ulWloscianska do działu rekrutacji wypełnić kwestionariusz i można być odrazu przyjętym jeśli się ma min 2 lata praktyki w zawodzie. Po przyjęciu podpisujesz umowr, robisz badania, wybierasz zajezdnie, stawiasx się do pracy, jezdzisx 5 dni z patronem i po zaliczeniu jeździsz sam według swojego grafiku. To jest cała polityka pracy.

Na ul. Woronicza sprawdzają czy masz pojęcie o jeździe, przegubem jedziesz po placu i robisx łuk przodem i tyłem.

Autobusiarz

Lepsza robota jest na autobusie czy w tramwaju? Wiem, że część kierowców przeszło z mza do tramwajów. Raczej nie słyszałem, żeby tramwajarz poszedł na autobusiarza. No i jest więcej bab, (usunięte przez administratora)

@Autobusiarz

Na autobusach to masz konkretne przerwy ,( do 30 min ) a na torach to śmigasz na okrągło . Zapomnij żebyś się kimnoł choć z 8 min . Tam to jest zapierdziel . Tylko MZA - parę stówek mniej a do roboty idziesz z przyjemnością .

jankaOko

Dlaczego dyrekcja układa się z jednym związkowcem który donosi na spółkę i pozwala na takie rzeczy jak prywatna praca w trakcie oddelegowania? Dlaczego zgadza się na odlogowania w weekendy?

Malgorzata

Tutaj nawet sredniej krajowej nie zarabiam. Odpowiadac za zycie ludzi za 4800 netto, trzeba byc ?

Praca z gorączką

Apel do kierowców jeżeli macie gorączkę i czujecie naprawdę że czujecie się źle nie ryzykujcie isciem do pracy i jazda z temperaturą kaszlem katarem bo jeśli dojdzie do wypadku będzie niesympatycznie

Bbbbb

Witam Czy firma planuje jakieś podwyzki od nowego roku

Męża w gacie...
@Bbbbb

Rzucą pewnie z 200 zł do stawki i tyle premia jedna i druga skończy się w grudniu i usłyszysz że miasto nie ma kasy więc my nie mamy skąd dać więcej. Przejmie kontrakt po Mobilis i będzie dopiero zabawa

aaa

Czy na umowie zlecenie firma daje umundurowanie?

Witam. Zamierzam iść do Mza do oddziału Stalowa i mam kilka pytań. 1. Jak wygląda sprawa z urlopami, czy można coś z góry zaplanować ? 2. Kartę miejską dla mnie i dziecka dostaje za darmo czy coś płacę (syn ma 17 lat) ? 3. Czy można wybrać sobie tylko zmiany np. B, czy tylko na rano i popołudnie jak się nie ma zmiennika ? Dziękuję za szczere odpowiedzi. Pozdrawiam

Slojx8
@Marek

Urlopy wywieszają w gablocie. (Dwutygodniowe). Od momentu publikacji masz 2 tyg na złożenie podania o zmianę terminu. Kartę dostajesz na rok, płacisz 100 zł podatku (odliczane od pensji) dziecko na 3 miesiące, powyżej 16 lat musisz okazać legitymację potwierdzającą naukę. Zmiany możesz sobie wybrać, aczkolwiek też trzeba złożyć podanie, najlepiej jakbyś miał już zmiennika, który chce tylko tanki albo popołudnia.

@Slojx8

100 zł na trzy miesiące czy za cały rok na dziecko ?

Slojx8
@Marek

100 zł raz na rok. Od kart dzieci nie płacisz podatku, ale musisz je ładować raz na 3 miesiące w punkcie ztm. Twoja jest ważna jeden rok.

@Marek

Wszędzie trzeba swoje wyjeździć popracujesz i swoją opinię sobie wyrobisz na 2 zm jak najbardziej mają największe braki na wszystkich zajezdniach

@Slojx8

Czyli te urlopy są z góry planowane przez szefostwo? No dobra, a jak w takim razie z tymi podaniami, często jest tak, że nie jest łatwo o zmianę terminu? A i jak z tymi krótszymi dniami wolnymi, można np. dzień uzyskać w razie potrzeby? Mówię oczywiście o pilnych przypadkach.

Malgoska

Czy zmiany w tej firmie sa mozliwe, zwiazki powinnny wziasc sie za uczciwa prace dla dobra kierowcow.

Witam. Jak to jest z premią prezesowska na koniec roku jak jesteś zatrudniony od np. połowy stycznia a nie od początku roku ??

@Piotr

Jeżeli przyszedłeś do firmy od stycznia to dopiero od listopada liczy się twoja prezesowka ,i przeszeregowanie więc jeśli byłeś na zwolnieniu lub straciłeś premię to nie ma problemu do końca października cały ten okres twojej pracy do niczego się nie wlicza

@Piotr

Od 1 listopada do końca października , więc na premię się nie załapiesz . Ale w przyszłym roku jak najbardziej .

Taki jeden z R-3

Na R-3 panuje (usunięte przez administratora) I to się kwalifikuje do sądu pracy! Nie przychodzisz z wolnego = przy najbliższej możliwej okazji dostajesz z rezerwy 116 lub 180 Nie chcesz wziąć dłużej z rezerwy tylko to co w grafiku = przy najbliższej możliwej okazji dostajesz 116 lub 180 Nie chcesz sie zgodzic na zamiane na przyjscie w tygodniu, a wolne w weekend = przy najbliższej możliwej okazji dostajesz 116 lub 180 albo inna linię, na której odechce ci sie pracy. To jest (usunięte przez administratora) i z tym można iść do sądu pracy. Bo to że firmie brakuje ludzi to nie znaczy ze Harry z Ksieciem Filipem będą robić co im się podoba.

@Taki jeden z R-3

To są najlepsze linie - przerwy po ponad 0,5 godz na każdym krańcu . Chętnie bym chciał na stałe te linie - ale są tylko dla wybrańców .

Wąsacz z włościańskiej

No przecież prezes nie może sobie pozwolić żeby motłoch czytaj kierowcy go obrażali i mówili co się dzieje w spółce.

Tendencyjny roman
@Taki jeden z R-3

Na R-4 to samo . Tylko 116 i 180 po 11 godzin . Ewentualnie inna linia gdzie po drugim przystanku masz minus 10

Rozerwana pończocha
@Tendencyjny roman

Czyli żeby godnie zarobić trzeba nie zgadzać się na zamianę w grafiku. Wtedy dadzą 116 lub 180 po 11h no i git 250h wyjdzie

Starsza pani

Dzień dobry. Pragnę poinformować, że byłam dzisiaj ok 6.54 świadkiem istnego horroru. Mianowicie tramwaj nr taborowy 1417 linii 4, który skręcał w ul. 11 Listopada z Dw. Wileńskiego w kierunku Ronda Żaba pogwałcił w zasady ruchu i chciał rozjechać dzieci idące do szkoły na przejściu dla pieszych. Dzwonił dzwoneczkiem i jechał wprost na nich. Widziałam wszystko z okna bo zakładałam lokóweczki sobię. Pozdrawiam

Pod celą

Wicie może kiedy będzie sprawa piszczały? Pytam bo chciałbym przyjść na rozprawę

Aaaa

Kierowca autobusu miejskiego, najgorsza praca jaką miałem. Całe szczęście że tylko przez 1 miesiąc

Bbbbb

Niby dali tą podwyżkę 400 a na pasku nic nie widać nie ma różnicy Pytanie czy związki coś negocjują odnośnie podwyżek od nowego roku bo jak nie to porą z tad uciekać za takie marne grosze nikt nie będzie pracował

Www

Jaki jest cennik rzeczy jak się zwalniam? Wiem, że to chore. Proszę o konkretne odpowiedzi.

Taka prawda

Kurtke cenia 1500zł, a ona nie jest warta 300zł W zime w niej zimno, a liczą jak za zboże.

Kolo

Jeszcze raz powtórzę - kasa w MZA jak za tak prostą pracę jest naprawdę niezła. Narzekają ci, którym nie chce się pracować, albo miękiszony. Jak nie macie siły, to było się uczyć i iść do biura.

Zostaw merytoryczną opinię o MZA - Warszawa

• Jak się pracuje w MZA?

Zobacz opinie na temat firmy MZA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1885.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MZA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1724, z czego 297 to opinie pozytywne, 363 to opinie negatywne, a 1064 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MZA?

Kandydaci do pracy w MZA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MZA