opinie o firmach | GoWork.pl
Oferty pracyOpinie o firmachSzkoły policealne
Dla firmLogowanie / Rejestracja
Logo

MZA

Profil oficjalny - płatna współpraca

2.8/5

Na podstawie 3949 ocen
Opinie(15432)
Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)

Opinie(15432)

Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)
Logo
  • O nas
  • .
  • Eko MZA
  • .
  • Galeria
  • .
  • Praca
  • .
  • Social media
  • .
  • Kontakt

O nas

Eko MZA

Galeria

Praca

Social media

Kontakt

Aktualne oferty pracy w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Płock
  • Siedlce
  • Radom
  • Mińsk Mazowiecki
  • Piaseczno
  • Skierniewice
Opinie o firmach w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Blizne Łaszczyńskiego
  • Opacz-Kolonia
  • Kolonia Opacz
  • Ząbki
  • Blizne Jasińskiego
  • Rybie
  • Opacz Mała
  • Raszyn
  • Mory
opinie o firmach | GoWork.pl
GoWork.pl
O nasMapa stronyDołącz do nasSubskrypcjeKontakt
Dla kandydatów
Oferty pracyOpinie o firmachBlogPoradnik
Dla firm
Ogłoszenia rekrutacyjneEmployer BrandingUsługi
Regulaminy
RegulaminRegulamin newsletteraPolityka opiniiPolityka prywatności
FacebookIconLinkedinIconYoutubeIcon
© 2005 - 2026 GoWork.pl
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Opinie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych Przedsiębiorcy. Przejdź
  1. Strona główna
  2. /
  3. Opinie o pracodawcach Warszawa
  4. /
  5. Opinie o MZA

Opinie

Opinie o MZA Warszawa

GoWork nie weryfikuje opinii przed publikacją...

Opinie

Pokaż wszystkie
​
Najnowsze
​

Stanowisko

Filtruj

Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Sortowanie

Najnowsze
Najpopularniejsze
Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Najnowsze
Najpopularniejsze
  • Dodaj do ulubionych

    Zapisz tego pracodawcę na później

  • ShareIcon

    Udostępnij

    Podziel się tym profilem z innymi

    FacebookIconXIconLinkedinIcon
  • Opinie

    Opinie

    • 1
    • …
    • 10
    • 11
    • 12
    • …
    • 108

    Opinie

    Opinie

    Często zadawane pytania

    Subscribe
    Nie przegap nowości o MZA!

    Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!

    Email
    Administratorem danych osobowych jest GoWork.pl Serwis Praca sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą ...

    Klikając „Obserwuj firmę”, akceptujeszregulamin serwisu.

    ReviewUserIcon
    [email protected]

    14.08.2024 08:18

    Kandydat

    Czy pojawiła sie już woda dla kierowców dostępna w sposób nieograniczony?
    ReviewUserIcon
    JANUSZ

    14.07.2024 08:37

    Kandydat

    Wysokie są kary w MZA na umowę zlecenie?
    ReviewUserIcon
    900

    29.07.2024 09:26

    Pracownik

    Wsiadaj grzecznie do elektryka i jeździj bez przerwy ja w tym czasie na każdym krańcu mam po 35 min przerwy. Ciebie ściągną z lepszej lini dadzą gorsza bo i tak musisz przyjść jesteś (usunięte przez administratora) umowy o pracę a ja przyjdę na te lepszą bo mogę a nie muszę miłego dnia życzę
    ReviewUserIcon
    Aąaa

    14.08.2024 01:44

    Pracownik

    Zapomnieliście napisać, że potrącacię 100pln z pensji za tą darmową kartę. Co rok.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    13.08.2024 08:31

    Pracownik

    ZUS zmienia limit od września limit dorabiania gotówki. 5626,90 zł — powyżej tej wysokości wcześniejszym emerytom grozi obniżenie świadczenia o podaną wyżej kwotę maksymalnego zmniejszenia (te w przeciwieństwie do limitów zmieniają się tylko raz do roku) Polecam pilnowaniem kwot dodatkowych zarobków
    ReviewUserIcon
    [email protected]

    09.08.2024 13:11

    Kandydat

    Proszę o informacje. Ile wedlug Was Oanowie i Panie kierowcy powinna wynosić pensja netto zważywszy na ogromną odpowiedzialność oraz ryzyko wypłaty odszkodowań przez kierowców?
    ReviewUserIcon
    akuku

    11.08.2024 15:39

    Pracownik

    Pensum winno wynosić 10 000pln brutto za nominał bez żadnych warunków .Plus ubezpieczenie Kierowcy od zasądzonych roszczeń(OC w miejscu wykonywania pracy)
    ReviewUserIcon
    mario

    11.08.2024 11:59

    Pracownik

    czy na urlop sila wyzsza jest zabierana premia
    ReviewUserIcon
    anonim

    09.08.2024 20:11

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    4646

    10.08.2024 09:03

    Pracownik

    Jako ciekawostkę powiem pasażer dobiegający do autobusu na przystanku jest potencjalnym kandydatem do następnej brygady. 5 min przed planowanym odjazdem autobusu należy być na przystanku w przypadku przystanku na żądanie należy ze zdecydowanym wyprzedzeniem nie przed szyba przez podniesienie ręki zasygnalizować chęć potrzebę skorzystania z transportu publicznego. Mam nadzieję że wykład się podobał
    ReviewUserIcon
    [email protected]

    31.07.2024 08:25

    Kandydat

    Proszę o informacje jak finalnie wygląda odpowiedzialnosc kietowcy wobec pasażerów. Czy firma wykupuje dla kuerowców jakies ubezpieczenia OC
    ReviewUserIcon
    adblue

    03.08.2024 21:43

    Pracownik

    Pamiętaj, że decydujący głos ma biegły sądowy. Nie regulamin wewnętrzny mówiący o konieczności trzymania się podczas hamowania. Wystarczy opinia biegłego iż pasażer był w podeszłym wieku i mógł w momencie hamowania obracać się w poszukiwaniu miejsca. Ty zaś ponosisz współodpowiedzialność , bo wpuszczając starszego pasażera, winieneś zwrócić na niego uwagę , w końcu to ty wykonujesz tę pracę zawodowo i to również należy do ciebie. Wystarczy udać się do biblioteki sądowej i poczytać akta podobnych spraw. Będę tu bardzo sceptyczny do wytłumaczeń interlokutora, gdyż podobną sprawę znam z autopsji i ostrzegam każdego..to nie są tanie rzeczy i nie mała odpowiedzialność. Pracodawca powinien dla bezpieczeństwa pracownika dokonać ubezpieczenia nie autobusu na zasadach ogólnych tylko zawrzeć ubezpieczenie od ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ PRACOWNIKA W MIEJSCU PRACY OBEJMUJĄCYM ROSZCZENIA WZGLĘDEM KIEROWCY. Robił takie ubezpieczenie DAS.
    ReviewUserIcon
    [email protected]

    09.08.2024 10:00

    Kandydat

    Czy firma wobec takiej sytuacji nie zamierza zabezpieczyc kierowców przed ewentualnością wypłaty ogromnych odszkodowań? Przy tych zarobkach to dziękuje.
    ReviewUserIcon
    [email protected]

    04.08.2024 17:38

    Kandydat

    Z tego co piszą tu forumowicze wynika że jednak kierowcy mogą ponosic koszty z tytułu koniecznosci wypłaty odszkodowań zasądzonych dla pasażerów. Czy w związku z powyższym pracodawca nie mógł by wykupić ubezpieczenia OC dla kierowcy a nie tylko dla autobusu? Jak sprawa odszkodowań wygląda w przypadku współpracy na zasadzie umowy zlecenia?
    ReviewUserIcon
    anonim

    03.08.2024 14:28

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    8033

    04.08.2024 11:03

    Pracownik

    Przyjęte już kierowca nie pracuje niestety w związku z brakiem kadrowym linia zostaje zawieszona Pozdrawiamy Zarząd transportu miejskiego i Miejskie Zakłady Autobusowe
    ReviewUserIcon
    busdriver

    01.08.2024 10:41

    Pracownik

    Szczerze to gdyby nie lokalizacja wolałbym iść do relobusa za te 800 zł mniej. Wybierasz sobie zmiany, w mza to można sobie tylko II ewentualnie wybrać. Nie stoisz w kolejce na pompach, oc z myjką- po prostu wpadasz gasisz i idziesz do domu. Ogólnie atmosfera nie ciekawa i relikt przeszłości typu PRL.

    Wywiadu udzielił/a333

    19.02.2024 09:59

    Chcemy Cię lepiej poznać. Napisz proszę, jaką historią chcesz się z nami podzielić?

    Pracuje w MZA Warszawa na zajezdni R-3 Ostrobramska. Chciałbym opowiedzieć o tym, jak z mojej perspektywy wygląda praca w firmie.

    Na jakim stanowisku pracujesz i na czym ono polega? Napisz, co robisz na co dzień w firmie, czym się zajmujesz?

    Pracuję na stanowisku kierowcy autobusu. Jeżdżę na wyznaczonych trasach.

    Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

    6000-8000 złotych netto.

    ReviewUserIcon
    3 cytryny

    24.02.2024 16:48

    Pracownik

    Kłamstwo, po 15 latach pracy z wszystkimi premiami, dodatkami za paliwo za dni świąteczne itp nie mam nawet 6 tyś więc nie Kłam. A jeśli pójdę oddać krew lub na opiekę na dziecko czy wezmę dzień urlopu z kodeksu pracy choćby na pogrzeb to firma ukarze mnie kwotą 400zl i brakiem premi więc nie kłam.

    Jak długo pracujesz w tej firmie?

    9 miesięcy.

    Czy polecił(a)byś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi? Uzasadnij swoją odpowiedź.

    Jak najbardziej. Uważam, że jeśli ktoś lubi jeździć autobusem, ma do tego odpowiednie kwalifikacje i lubi kontakt z ludźmi, to tutaj znajdzie swoje miejsce.

    Wskaż dwa (lub więcej) pozytywne aspekty pracy w tej firmie. Uzasadnij odpowiedzi.

    Pieniądze zawsze wypłacane są na czas. Dodatkowo mam zapewnione pełne ubezpieczenie.

    ReviewUserIcon
    [email protected]

    29.07.2024 09:51

    Kandydat

    Czy kierowca jest narazony na konieczność wyplaty ogromnych odszkodowań z tytułu roszczeń cywilnych?
    ReviewUserIcon
    [email protected]

    31.07.2024 20:17

    Kandydat

    Czy jestes ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej. Czyli czy jesteś zabezpieczony przed ewentualnoscia wyplaty ogromnych odszkodowań

    Wskaż dwa (lub więcej) negatywne aspekty pracy w tej firmie. Uzasadnij odpowiedzi.

    Z wad pracy mógłbym wymienić zbyt małą ilość czasu na zjazdowe OC. Po zjeździe o godzinie 24 jest duża kolejka do zatankowania i na hale OC, co w pewnym stopniu może przeszkadzać w pracy.

    W jakich szkoleniach, organizowanych przez tę firmę, brałeś/aś udział?

    Brałem udział w szkoleniu z pierwszej pomocy, które moim zdaniem jest bardzo przydatne. Często zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba pomóc pasażerom. Każdy kierowca powinien być dobrze przeszkolony w tym kierunku.

    Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

    Uważam, że atmosfera nie jest zła. Każda osoba jest inna, ale z większością kierowców można się dogadać.

    Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

    Uważam, że atmosfera jest bardzo dobra. Nigdy nie miałem problemu w kontaktach z przełożonymi.

    Czy pracodawca wywiązuje się z ustalonych warunków współpracy? Jeśli nie, co nie jest zgodne z ustaleniami?

    Wywiązuje się.

    Dzięki GoWork masz właśnie możliwość zasugerowania swojemu CEO/ Właścicielowi istotnych zmian. Co byś mu powiedział/a o organizacji i doradził/a co poprawić w firmie?

    Jedyne co mógłbym zasugerować, to wydłużenie czasu na zjazdowe OC. W mojej opinii mogłoby to usprawnić pracę kierowców i wpłynąć na ich zadowolenie z pracy.

    ReviewUserIcon
    pulsHR

    29.07.2024 19:27

    Inne

    Pracownicy fizyczni liczą na pensje na poziomie co najmniej 4000-5000 zł netto miesięcznie, w zależności od regionu i specyfiki pracy. W większych miastach, gdzie koszty życia są wyższe, wyższe są również oczekiwania, dochodzą do 6000-7000 zł netto
    ReviewUserIcon
    pulshr kropka pl

    29.07.2024 13:36

    Inne

    Pracownicy fizyczni są wysysani z rynku. Często zaczynają rozmowę od 7 tys. zł na rękę Pracownicy fizyczni liczą na pensje na poziomie co najmniej 4000-5000 zł netto miesięcznie, w zależności od regionu i specyfiki pracy. W większych miastach, gdzie koszty życia są wyższe, wyższe są również oczekiwania, dochodzą do 6000-7000 zł netto
    ReviewUserIcon
    anonim

    28.07.2024 13:41

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Lol

    28.07.2024 13:48

    Pracownik

    W ZTM już mają nowy bat na kierowców od 2024 system już pokazuje każde przyspieszenie nawet o sekundę. Na na ostatnio podpisanych kontraktach z mobilisem mogą już karać kierowców zdalnie nie siedząc w radiowozie. U innych ajentów też to ma wejść od nowych podpisania nowych kontraktów.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    21.07.2024 23:42

    Pracownik

    Dlaczego w firmowym ubraniu muszę po pracy wracać do domu?!!!!! , jestem po pracy i nie mam zamiaru słuchać pytań z serii... O której jedzie autobus czy dojadę tym autobusem w dane miejsce.... Po pracy to mój prywatny czas spółki nie chce reprezentować!!!!!!
    ReviewUserIcon
    Mistrz Kierownicy

    24.07.2024 09:17

    Pracownik

    Dla mnie to zaszczyt, że mogę reprezentować barwy MZA również poza godzinami pracy. Przychodzę do pracy i wracam z niej w stroju służbowym cały rok. Krawat oraz koszulę noszę również w lato z szacunku do pasażera oraz dla prestiżu, wynikającego z wykonywania pracy na stanowisku kierowcy autobusu miejskiego. Nie noszę krótkich spodni w ogóle, bo to strój dla małych chłopców, a autobus to nie przebieralnia. Nie będę świecił (usunięte przez administratora) przed Panem Głównym Dyspozytorem, który mógłby być zniesmaczony, gdyby zobaczył mnie w czasie przebierania na monitoringu w autobusie.
    ReviewUserIcon
    Marek Driver

    24.07.2024 19:57

    Były pracownik

    Przecież to jest cyrk co się wyprawia, żeby nie można było pracować w krótkich spodenkach albo żeby nie było wody. Jest taki gorąc w tej puszce wszystko się nagrzewa że można umrzeć na tym fotelu z przegrzania. Umundurowanie to też jest jakiś żart, jakość tych ubrań jest tragiczna.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    22.07.2024 20:29

    Pracownik

    Najgorszemu wrogowi nie życzę pracy w komunikacji miejskiej. Smród, bród i ogromna odpowiedźialność za marne grosze. Zaczynasz pracę np o 4 rano i kończysz pracę w środku nocy.
    ReviewUserIcon
    Mistrz Kierownicy

    24.07.2024 09:22

    Pracownik

    Proszę nie zrażać chętnych ludzi do pracy. To, że nie ma Pan możliwości pracy w godzinach ponadnormatywnych z dnia wolnego, wynika pewnie z zamiłowania do spożywania alkoholu oraz psucia atmosfery w pracy. Na pewno nie z tego, że nowi ludzi przyjmują się do pracy.
    ReviewUserIcon
    Adolf

    20.07.2024 03:23

    Inne

    W firmie przełożeni kierowców jak planuja urlopy wypoczynkowe za bieżący rok? I czy kierowca uzgadnia cały urlop wypoczynkowy?
    ReviewUserIcon
    PO

    16.07.2024 15:31

    Kandydat

    Dlaczego w MZA na liniach nie ekspedniowanych pracodawca nie dostarcza darmowej wody? Nie skraca czasu pracy... p. Minister Pracy prosimy się wykazać oraz interweniować. W placówce w/w firmie. o interwencję.
    ReviewUserIcon
    anonim

    14.07.2024 10:29

    Kandydat

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    8033

    15.07.2024 16:33

    Pracownik

    Kwota pewna to 6200 brutto najniższa stawka dla nowego kierowcy i takiego który pracuje w tej firmie kilka lat ale ma dzieci które czasem chorują.(usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Ktoś

    13.07.2024 10:58

    Pracownik

    Narzekacie na zarobki i kłamiecie że tu w MZA zarabia się 5 500 na rękę na miesiąc. Ja co miesiąc biorę 6400 i nie mam nadgodzin, jedynie te co są z rezerwy czyli około 5 godzin miesięcznie. Dochodzą godziny nocne i premie i nie kłamcie bo to już jest nudne. Malkontentom dziękujemy za współprace. Było ostatnio tyle podwyżek i ciągle mało. Pieniądze w rej firmie nie są małe. Pozdrawiam
    ReviewUserIcon
    8033

    14.07.2024 16:10

    Pracownik

    6200 brutto+ 1100 brutto ewentualnie+ dodatki nocne świąteczne paliwo to max 5700-5800 przy dobrej opcji nie wiem jak ci wychodzi bez nadgodzin w 100 6400 chyba że masz stawkę wyższa niż podstawowa a z rezerw 4h robisz sobie 10h wyłączasz klimatyzacje na wozie albo kombinujesz na paliwie ( niedotankowujesz) i masz duże oszczędności. W tej firmie jak masz dzieci rodzinę zapomnij o takich pieniądzach musisz być kawalerem i żyć podejściem Bóg Honor MZA ojczyzna
    ReviewUserIcon
    Redutowiec

    15.07.2024 10:00

    Były pracownik

    To chyba logiczne, ze jak sie ktos urodzil w latach 2000, to nie bedzie mial wieloletniej pracy w MZA za sobą, bo dopiero co mógł zrobic prawo jazdy.
    JobInterviewIcon

    Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w MZA?

    Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej

    Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

    Rozmowa kwalifikacyjna
    ​
    Nick
    * Stanowisko
    * Przebieg rekrutacji

    0/5000

    * Treść pytania

    0/5000

    ​
    * Rezultat
    ​
    * Poziom trudności
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.

    Kontakt - MZA

    Włościańska 52 01-710 Warszawa

    https://www.mza.waw.pl

    Odwiedź nasz profil

    FacebookIconInstagramIconXIcon
    ReviewUserIcon
    Wacek

    14.07.2024 16:18

    Pracownik

    Dlaczego na Woronicza jest tak mało zmian na przystankach? W internecie pani główna dyspozytor nspisala że wprowadzają te zmiany. Ale te zmiany juz od roku są wprowadzane a na Woronicza nie są. Inne zajezdnie mają mnóstwo zmian na przystankach a na Woronicza kilka. Rozmawiałem z dziewczyną od grafików powiedziała że to decyzja Pani Marleny. Pani Marlena mówi prezesie nie narzekaj. I tak w koło. Mam pismo do dyrektora w tej sprawie. Ciekawe czy polepszy się.
    ReviewUserIcon
    Arter

    12.07.2024 16:46

    Pracownik

    Czy jest jakaś szansa na podwyżki? Może w końcu warto poruszyć ten temat?
    ReviewUserIcon
    8033

    14.07.2024 11:18

    Pracownik

    Tom według ciebie 6200 brutto+1100 brutto premii która mogą ci zabrać za wszystko są dobrymi zarobkami? W Warszawie gdzie za sam czynsz płacisz od 800 w zwyż? Już nie mówiąc jak wynajmujesz mieszkanie? Obecny system plac to zgroza firma zmieniła się w (usunięte przez administratora) taniej pracy premia przynajmniej 2/3 do stawki nie tylkalne wracamy do starszych chorych czasów gdzie premiera zacznie stanowić 1/3-4 zarobków. Narazie mają kierowców bo wakacje zobaczą od września jak wróci pełny plan i będzie rzeźba w (usunięte przez administratora) Związki zawodowe to nowotwór który należy wyciąć i wprowadzić związek który nie jest powiązany z prezesem i nie będzie bał się mu sprzeciwić. Przeszeregowanie ma być co 2-3 lata bez względu na wszystko. Miejskie Zakłady Autobusowe= pracodawca z Korei północnej
    ReviewUserIcon
    1JANO

    11.07.2024 11:14

    Pracownik

    To tylko 5500 tyś bez nadgodzin się zarabia w MZA?
    ReviewUserIcon
    Oczywiście

    12.07.2024 13:12

    Pracownik

    Dużo forsy tyle zarobisz oczywiście jak nie dostaniesz skargi, kary lub mandatu...
    ReviewUserIcon
    [email protected]

    13.07.2024 14:08

    Kandydat

    Uważasz że to jest dużo za taką pracę i taką odpowiedzialność? Oczywiście jak nie dostaniesz skargi ani mandatu, jak to piszą
    ReviewUserIcon
    Wodzu

    11.07.2024 11:11

    Pracownik

    Na Kleszczowej też nie ma szans na nadgodziny emeryci dostają 5500 do ręki o to wszystko
    ReviewUserIcon
    2216

    16.05.2024 09:38

    Pracownik

    Dlaczego kierowca nowo zatrudniony mimo próśb ma dawane wszystkie linie autobusowe skoro nie zna tras i powinien mieć czas na ich zapoznanie a główny dyspozytor wychodzi z założenia iż to problem kierowcy? Miejskie zakłady autobusowe możecie odpowiedzieć skoro mówicie że kierowca ma prawo do zapoznania tras i ograniczenia jeżdżących linii autobusowych?
    ReviewUserIcon
    heheszek

    10.07.2024 20:00

    Pracownik

    Nie ma żadnych braków. Z wolnego nie ma szans nawet raz w miesiącu. Pierwszeństwo mają emeryci. Przynajmniej na stalowej. To jest jawny strzał w kolano, przecież jak młody kierowca dostanie 5500 kilka razy bo nie da się więcej bez nadgodzin to podziekuje
    ReviewUserIcon
    [email protected]

    11.07.2024 10:19

    Kandydat

    Jak to nie ma braków? Jesli nie ma braków to w jakim celu szukają już od kilku lat kierowców? Przecież cały czas jest ogłoszenie. Możesz powoedziec kim jesteś?
    ReviewUserIcon
    Kandydat - kierowca D

    08.07.2024 10:09

    Kandydat

    Cześć, Chciałbym rozpocząć pracę w komunikacji miejskiej. I właśnie zastanawiam się czy robic kurs w Tramwajach Warszawskich (bo jest rekrutacja) czy robić prawko D i do MZA albo do Relobus czy PKS Grodzisk. Co radzicie?
    ReviewUserIcon
    5288

    10.07.2024 16:16

    Pracownik

    Absolutnie gadają państwo bzdury w momencie gdy się zatrudniałem główny dyspozytor na R-3 powiedział mi że zapisał mnie na elektryczne i będę tym jeździć a grafik dostałem na wszystko i musiałem w wolne dni sam jeździć poznawać linie także prywatne firmy jak Mobilis PKS Grodzisk Relobus są bardziej chętni do porozumienia się w kwestii pracy lini autobusowych oraz zmian czy rano czy popołudnie w tej firmie główny dyspozytor nie bierze pod uwagę sytuacji pracownika masz grafik i albo go wykonasz albo po premii także proszę nie wprowadzać w bląd zainteresowanych zatrudnieniem
    ReviewUserIcon
    Młody R1

    10.07.2024 16:23

    Pracownik

    Dlaczego tak ludzi w (usunięte przez administratora) robicie? Wszyscy o tym wiemy że to nieprawda. Przez pierwszy miesiąc gdy u was pracowałem obsłużyłem 8 nowych linii, z każdym następnym miesiącem to było średnio 3-5 nowych linii...u konkurencji mam może i mniejsze pieniądze o ok. 600PLN ale mam swój wóz,linie,brygadę i zmiennika a po pracy pracodawca busem rozwozi ludzi do domu tak że jak zliczyć wszystkie za i przeciw to moja noga tam więcej nie stanie. Pozdrawiam wszystkich kierowców z R-1
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    09.07.2024 09:10

    Były pracownik

    Najgorszemu wrogowi nie życzę pracy w komunikacji miejskiej. Smród, bród i ogromna odpowiedźialność za marne grosze. Zaczynasz pracę np o 4 rano i kończysz pracę w środku nocy.
    ReviewUserIcon
    Kiero2

    03.07.2024 17:11

    Pracownik

    Ile płacą w MZA za nominał? bo u konkurencji widziałem na olx 6000 netto za nominał
    ReviewUserIcon
    [email protected]

    06.07.2024 13:40

    Inne

    7300 brutto to netto 5306,24. Czy tu jest inaczej?
    Company logo
    MZA

    08.07.2024 08:03

    Pracodawca

    Nominał nie oznacza pracy od poniedziałku do piątku, prosimy o kontakt telefoniczny – wytłumaczymy.
    ReviewUserIcon
    Kiero2

    26.06.2024 12:54

    Pracownik

    W Mobilisie już płacą na zlecenie 55 h i 43h a w Grodzisku już tyle samo co w MZA a praca tam lżejsza
    ReviewUserIcon
    900

    06.07.2024 10:26

    Pracownik

    Ale w Mobilis musisz zgłosić min 11 h przed rozpoczęciem pracy ze się nie pojawisz inaczej dają ci karę finansową
    ReviewUserIcon
    Mały

    07.07.2024 16:27

    Pracownik

    W MZA też masz karę finansową
    ReviewUserIcon
    Nowy

    02.07.2024 21:04

    Pracownik

    A jakie są kary w Grodzisku na zlecenie?bo w MZA bardzo wysokie i za wszystko praktycznie słyszałem że chłopakowi za obcierke1500 zł zabrali
    ReviewUserIcon
    [email protected]

    03.07.2024 10:40

    Inne

    A tutaj za obcierke nic nie zabierają?
    ReviewUserIcon
    XXXX

    01.07.2024 12:58

    Inne

    POLECENIE SŁUŻBOWE nr 4/2023 Dyrektora ds. Przewozów z dn. 29 sierpnia 2023 r. w sprawie zasad przekazywania zmiany na mieście przez kierowców autobusów. ... 7) W przypadku braku zmiany, kierowca ZOBOWIĄZANY jest powiadomić WZP i zastosować się do wydanego polecenia: a) na krańcu linii - należy wykonać maksymalnie jeden kurs, b) po trasie linii - należy wykonać maksymalnie kurs powrotny do zespołu przystankowego, gdzie planowana była zmiana, c) każdorazowo, kierowca zobowiązany jest powiadomić WZP i zastosować się do wydanego polecenia, w szczególności skonsultować konieczność wydłużenia czasu pracy. 2§ W stosunku do pracowników nie przestrzegających ww. zasad zastosowane będą postanowienia Regulaminu Pracy MZA i innych aktów wewnętrznych Sp. oraz KP.
    ReviewUserIcon
    900

    02.07.2024 14:29

    Pracownik

    Ale dotyczy to kierowców zatrudnionych na umowę o pracę gdyż kierowca na umowie zlecenie ma ustalone ściśle godziny wykonania pracy i nie ma obowiązku stosować się do kodeksu pracy pracodawcy gdyż formalnie nie jest pracownikiem etatowym spółki a pracownikiem najmowanym do wykonania zadania.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    02.07.2024 23:59

    Pracownik

    Chciał to napisał akurat jestem zatrudniony na umowę o pracę w równoważnym systemie pracy rozliczanym miesięcznie, skoro nie zna przepisów przypomnę " nawet dla dobra zakładu nie można zmienić pracownikowi rozpoczęcia i zakończenia grafitowych godzin pracy " sentencja wyroku SN, chcę mogę spotkać się z nim w sądzie
    ReviewUserIcon
    aaa

    29.06.2024 15:36

    Inne

    Czy pracujac na umowie w mza moge dorobic u innego pr,ewoznika na zleceniu??
    ReviewUserIcon
    8033

    01.07.2024 21:27

    Pracownik

    Jeśli pracujesz na umowę o pracę to nie bo podpisujesz lojalke że nie będziesz pracować gdzie indziej jeśli na zlecenie w MZA masz prawo pracować dodatkowo gdzie chcesz
    ReviewUserIcon
    900

    14.06.2024 16:05

    Pracownik

    Koledzy z umowy zlecenie macie kasę na koncie za poprzedni miesiąc?
    ReviewUserIcon
    900

    21.06.2024 10:13

    Pracownik

    160 h i 6100 na koncie wszystkie weekendy w domu pozdrowienia dla wszystkich etatowców
    ReviewUserIcon
    Marek

    28.06.2024 09:36

    Pracownik

    162 h wszystkie weekendy wolne. 6300 na koncie.
    ReviewUserIcon
    Robert

    26.06.2024 17:36

    Pracownik

    Dlaczego związek Solidarność namawia ludzi żeby się zapisywali obiecując podwyżki poza regulaminem. ? Przestańcie płacić im składki .
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    28.06.2024 09:32

    Pracownik

    Ustawa o Związkach Zawodowych nie przewiduje wykonania takiej czynności, potrzebne jest zamienienie obowiązujących przepisów prawa żeby taką czynności wykonać.
    ReviewUserIcon
    Jbbb

    27.06.2024 19:35

    Pracownik

    No z kierowców kontroluje się na każdym kroku. Okej ja to rozumiem. A czy ktoś w ogóle w tej firmie sprawdza co robią związkowcy w trakcie oddelegowań. Bo ja rozumiem że są piątkowe spotkania i jak zwykle oddelegowanie. Ale oddelegowanie jest na cały dzień spotkanie się kończy po dwóch godzinach i dlaczego pracodawca musi za to płacić. Dlaczego nikt nie kontroluje tego. Rozumiem że jak jest oddelegowanie to do pracy związkowej to czemu panowie związkowcy załatwiają swoje prywatne sprawy w tym czasie. Czemu pan prezes na to pozwala. Nie szkoda panu pieniędzy Panie prezesie. Kto wydaje zgodę na delegowanie?
    ReviewUserIcon
    Jbb

    27.06.2024 19:30

    Pracownik

    A ja mam pytanie dlaczego pan przewodniczący związku awansował w trakcie trwania oddelegowania. Czy dlatego że z członkiem rady nadzorczej ma jakieś specjalne uprzywilejowania? Dla kogo pan przewodniczący pracuje? Dla pracowników czy dla pracodawcy?
    ReviewUserIcon
    Małgorzata

    27.06.2024 18:24

    Inne

    Wczoraj jadąc autobusem linii 180 do Wilanowa próbowałam zapłacić za bilet kartą w telefonie, niestety nie zadziałała. Próbowałam zapłacić zbliżeniowo zwykłą kartą, również nie zadziałała. Próbowałam włożyć ją do czytnika i wbić PIN ale przez nieuwagę włożyłam ją odwrotną stroną. Karta uwięziła w czytniku. Parę osób w autobusie próbowało mi pomóc ją wyjąć ale nic z tego, automat nie "puszczał". Na pętli w Wilanowie przemiły kierowca autobusu o nr 7454 zadzwonił do serwisu i poprosił o przyjazd kogoś kto będzie mógł pomóc w tej sytuacji. Powiedziano mu, że MOŻE zdążą, bo do odjazdu w drugą stronę zostało tylko 20 min. Nie bardzo chciałam jechać tam skąd właśnie przyjechałam. Gdy czekaliśmy na serwis kierowca wpadł na pomysł, że może kupi bilet w biletomacie i zapłaci swoją prywatną kartą. Tak też zrobił. Maszyna w tym momencie wysunęła moją kartę która tkwiła w czytniku. Później zadzwonił jeszcze raz do serwisu żeby poinformować, że już wszystko jest ok i nie muszą przyjeżdżać. Nawet nie chciał żeby mu oddać pieniądze za bilet który kupił, musiałam mu je wcisnąć niemalże na siłę. Byłam bardzo zdenerwowana, a kierowca autobusu spokojny, życzliwy i pomysłowy. Później pomyślałam, że ma cierpliwość z takimi pasażerami jak ja. Bardzo dziękuję Panie kierowco.
    ReviewUserIcon
    Robert

    25.06.2024 18:51

    Pracownik

    Czy związek którego przewodniczący ma znaczną nadwagę ma wystarczającą ilość członków na stałe oddelegowania. . Bo z tego co słyszę ludzie mądrzeją i wypysują się na umór.
    ReviewUserIcon
    [email protected]

    21.06.2024 08:50

    Kandydat

    Czy kierowcy otrzymują już wodę do picia w sposób zgodny z przepisami. Przepisy wyrażnie okreslają że pracownik musi mieć stały i nieograniczony dostęp do wody pitnej a w czasie upałów do napojów chłodzonych. Czy tak jest w tej firmie?
    ReviewUserIcon
    Rymas

    22.06.2024 17:19

    Pracownik

    Jest dokładnie tak jak rok temu, bidon do wzięcia z dyspo i saturatory na ekspedycjach. Tam gdzie ekspedycji nie ma, nie ma wody. Ja tylko pisze jak jest
    ReviewUserIcon
    Marcinek

    25.06.2024 16:12

    Pracownik

    Niestety Woda do picia jest tylko na zakładzie oraz ekspedycjach Lecz są linie gdzie nie ma ekspedycji więc ten warunek nie jest spełniony Nie wtedy nawet godnych warunków socialnych na żadnym z krańców oraz dostępu do wody Oczywiście każdy o tym wie lecz nikt z tym nic nie robi Tak nad traktują
    ReviewUserIcon
    Woronicza

    11.05.2024 17:36

    Inne

    Czy jesli przed praca pracownik musi zapoznawac sie z trasą którą będzie jechal to też jest to czas pracy?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    11.06.2024 21:46

    Pracownik

    Bardzo złe porównanie. Maszynista wyjeżdżając w trasę musi mieć tzw. "znajomość szlaku". A nabywa ją dokonując 4 jazd w kabinie jako tzw. "obserwator". Jazd tych dokonuje oczywiście w godzinach pracy.

    Zostaw merytoryczną opinię o MZA

    Opinia
    ​
    Stanowisko
    * Treść odpowiedzi

    0/5000

    Ocena pracodawcy
    ​
    * Moja opinia jest
    ​
    * Mój status
    Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie ...
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.