opinie o firmach | GoWork.pl
Oferty pracyOpinie o firmachSzkoły policealne
Dla firmLogowanie / Rejestracja
Logo

MZA

Profil oficjalny - płatna współpraca

2.8/5

Na podstawie 3950 ocen
Opinie(15433)
Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)

Opinie(15433)

Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)
Logo
  • O nas
  • .
  • Eko MZA
  • .
  • Galeria
  • .
  • Praca
  • .
  • Social media
  • .
  • Kontakt

O nas

Eko MZA

Galeria

Praca

Social media

Kontakt

Aktualne oferty pracy w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Płock
  • Radom
  • Siedlce
  • Mińsk Mazowiecki
  • Piaseczno
  • Skierniewice
Opinie o firmach w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Blizne Łaszczyńskiego
  • Opacz-Kolonia
  • Kolonia Opacz
  • Ząbki
  • Blizne Jasińskiego
  • Rybie
  • Opacz Mała
  • Raszyn
  • Mory
opinie o firmach | GoWork.pl
GoWork.pl
O nasMapa stronyDołącz do nasSubskrypcjeKontakt
Dla kandydatów
Oferty pracyOpinie o firmachBlogPoradnik
Dla firm
Ogłoszenia rekrutacyjneEmployer BrandingUsługi
Regulaminy
RegulaminRegulamin newsletteraPolityka opiniiPolityka prywatności
FacebookIconLinkedinIconYoutubeIcon
© 2005 - 2026 GoWork.pl
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Opinie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych Przedsiębiorcy. Przejdź
  1. Strona główna
  2. /
  3. Opinie o pracodawcach Warszawa
  4. /
  5. Opinie o MZA

Opinie

Opinie o MZA Warszawa

GoWork nie weryfikuje opinii przed publikacją...

Opinie

Pokaż wszystkie
​
Najnowsze
​

Stanowisko

Filtruj

Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Sortowanie

Najnowsze
Najpopularniejsze
Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Najnowsze
Najpopularniejsze
  • Dodaj do ulubionych

    Zapisz tego pracodawcę na później

  • ShareIcon

    Udostępnij

    Podziel się tym profilem z innymi

    FacebookIconXIconLinkedinIcon
  • Opinie

    Opinie

    • 1
    • …
    • 82
    • 83
    • 84
    • …
    • 108

    Opinie

    Opinie

    Często zadawane pytania

    Subscribe
    Nie przegap nowości o MZA!

    Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!

    Email
    Administratorem danych osobowych jest GoWork.pl Serwis Praca sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą ...

    Klikając „Obserwuj firmę”, akceptujeszregulamin serwisu.

    ReviewUserIcon
    anonim

    28.11.2019 19:47

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    29.11.2019 09:58

    Inne

    Jaka płaca takie zachowanie co chcesz?. Minimalna stawka godzinowa od Nowego roku to 17 zł/h, a nadal oferty pracy dla kierowcy to 20 zł/h. o czym dyskutować brak poszanowania dla kierowców przez pracodawcę to poziom musimy trzymać żeby pracodawcy nie rozczarować.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    29.11.2019 10:20

    Inne

    ....... Przyjmuje się, że średnia pensja na tym stanowisku kierowcy autobusu wynosi ok. 3200 złotych netto. Najwyższe pensje otrzymują kierowcy pracujący w województwie wielkopolskim (średnio ok. 3950 złotych), mazowieckim (średnio ok. 3800 złotych), a także zachodniopomorskim i pomorskim (średnio ok. 3690 złotych), natomiast najniższe – w województwie podlaskim (średnio ok. 3260 złotych), podkarpackim (ok. 3150 złotych) oraz świętokrzyskim (średnio ok. 3135 złotych). Jeżeli pod uwagę weźmiemy to, ile zarabia kierowca autobusu w polskich miastach, najwięcej zarabiają kierowcy pracujący w Szubinie (średnio ok. 6200 złotych), Przasnyszu (średnio ok. 5695 złotych) oraz Nowym Tomyślu (ok. 5700 złotych). Jak widać plany pozyskiwania pracowników z rynku są mało realistyczne, rynek już zabezpiecza się przed brakiem kierowcy. Ale wiadomo grupa Miast trzymająca władzę w rynku KM problemu nie widzi, jednak niedługo obudzi się z ręką w nocniku, kiedy miasta spoza grupy ściągną pracowników z rynku.
    ReviewUserIcon
    anonim

    28.11.2019 18:46

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Kali

    28.11.2019 22:34

    Inne

    A zarząd miał ambitny plan. Zatrudnił na zlecenie emerytów. I co się z nimi stało. Podobno tyłu chętnych było.... Niedługo pewnie będą zatrudniali obywateli że wschodu.. Oni nie są w ciemie bici ale jednak dla nich (jak narazie) te 3.5tys zł to i tak dużo (w porównaniu z pensjami na Ukrainie)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    28.11.2019 22:45

    Inne

    Ideologia zakładu praca to misja, tak długo jak ideologia nie zostanie zmieniona można dyskutowac o warunkach pracy i przestrzeganiu Prawa Pracy. Warunki finansowe to nie Nasza sprawa za KM w mieście odpowiada kto inny.
    ReviewUserIcon
    As

    28.11.2019 12:57

    Inne

    Czy wiadomo coś kiedy i w jakiej kwocie wypłacą karpia. I czy wiadomo czy wypłacą tę premię 1zł bruttro do godzinyi kiedy??????
    ReviewUserIcon
    Wrocław Wita!

    27.11.2019 16:47

    Inne

    Śmiech mnie ogarna jak czytam te gorzkie żale. "Bo za póżno kończę,bo mam zmianę na mieście 10 km od domu,bo muszę sprzedać pasażerowi bilet,bo muszę zatankować i w ogóle muszę pojawić się w pracy" Rzeczywiście skandaliczne wymagania.Każdy chce mieć zmianę pod domem i każdy chce mieć wszystkie weekendy wolne.Podpisaliście umowę o pracę gdzie jest jasno napisane,że pracujesz na terenie całej Warszawy,więc jeżeli będziesz miał zmianę na Dudziarskiej o 15:48 w Niedzielę,to ubierzesz się w krawat i grzecznie stawisz się w wyznaczonym miejscu i o wyznaczonym czasie bo sam się do tego zobowiązałeś,więc nie rozpętuj (usunięte przez administratora)i nie tup nogami,że coś ci nie pasuje bo narażasz się na śmieszność. CO do wychodzenia z wolnego-jeżeli wyjście 3 czy 4 dni z wolnego w miesiącu uważacie za wyczyn to jesteście po prostu miętcy.W Breslau walenie 3 dni w wolnego to żaden wyczyn i sam miałem taką sytuację.I jakoś nie chodziłem jak zombie i nie pisałem głupot jaki to zmęczony jestem wioząc powietrze po 19-tej na pace.
    ReviewUserIcon
    anonim

    25.11.2019 19:18

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Krzysztof G. R1

    26.11.2019 21:37

    Inne

    A pan Norbert od urodzenia wszystkich przepisów, norm przestrzega. Widać że ma Pan tyle pojęcia o pracy kierowcy autobusu co ja o balecie (czyli 0). Podpowiem tylko że osobówka ma masę 2t. Autobus (z pasażerami) może mieć i z 25t. Wychamowac się da przed światłem. Gorzej z tymi pasażerami, którzy często gęsto się nie trzymają. Oni lecą i zgarniaja pasażerów którzy się trzymają. Kiedyś na szkoleniu okresowym mieliśmy taki przykład. Podczas hamowania z prędkości 40km/h butelka coli o masie 1 kg przemieszcza się po pojeździe i uderza w szybę ciężarem 30x (tak trzydzieści razy) większym. Weźmy teraz kierowcę który hamuje (nie musi autobus dęba stanąć) i dżentelmena waga 80kg który zamiast barierki trzyma smartfona. Podczas hamowania uderza w kobietę przed nim z masą 30x80=2400 kg czyli prawie 2,5 tony. Rozumiem e pasażerka wytrzyma uderzenie takiego gostka i nie upadnie z nim. To tylko 2,4 tony. Razem jak będą hamowali to innych pasażerów będą zmiatać. Wtedy już nie pomogą nawet barierki... Tak do przemyślenia -( chociaż czytając komentarze niektórych sądzę że myślenie dla nich jest abstrakcją)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    27.11.2019 19:37

    Inne

    Przepisy są po to by je przestrzegać, gdyby każdy na swoim stanowisku pracy wykonał pracę zgodnie z procedurami i przepisami pracowało by nam się łatwiej to przez ego pracowników na nieodpowiednich stanowiskach mamy jak mamy i trzeba to zmienić żeby było przepisowo.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    27.11.2019 10:47

    Inne

    Dużo się mówi, co powinien wykonywać kierowca autobusu, zapomina się, jakie faktycznie są obowiązki kierowcy autobusu. Celem pracy kierowcy autobusu jest bezpieczny transport ludzi. Dlatego kierowca musi doskonale znać i stosować przepisy prawa o ruchu drogowym oraz budowę i stan techniczny kierowanego pojazdu. Czynności i zadania kierowcy, przed jazdą: sprawdzanie stanu technicznego pojazdu, stan paliwa i płynów eksploatacyjnych, sygnalizacja dźwiękowa, kierunkowskazy, oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne, hamulce, ogumienie, ogrzewanie, wyposażenie w trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę, czystości zewnętrznej i wewnętrznej, prawidłowości ustawienia fotela kierowcy i pasażerów, lusterek. W trakcie jazdy: dbanie o bezpieczeństwo własne, pasażerów oraz innych użytkowników drogi, przestrzeganie odpowiednich przerw. W czasie jazdy, udzielanie pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych, wykonywanie czynności zgodnych z instrukcją obsługi pojazdu. Po zakończeniu jazdy uzupełnienie paliwa, sprawdzenie i uzupełnienie oleju, płynów eksploatacyjnych, sprawdzenie ogumienia, czystości wewnętrznej i zewnętrznej, prowadzenie dokumentacji jazdy, zgłaszanie dyspozytorowi zauważonych usterek. Inne zadania kierowcy to: dbanie o stan techniczny pojazdu, zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą, uruchomieniem i użyciem przez osoby niepowołane. Jak widać wśród zadań kierowcy nie ma układanie rozkładów jazdy, planowanie pracy, być punktem informacyjnym, wychodzić poza obowiązki wykonywania pracy, i nadal nie rozumiem, dlaczego wymaga się od kierowcy żeby wykonywał więcej w pracy niż zobowiązany jest umową?
    ReviewUserIcon
    Krzysztof G.

    27.11.2019 15:50

    Inne

    Ja już byłem na trzech oddziałach ( tych które do dzisiaj funkcjonują R4, R2 a obecnie R1) więc wiem jak wygląda sprawa dolewek po zjeździe. Rozumiem też że z usterkami podczas OC biegasz do dyspozytora?? Pytanie retoryczne-w jakim celu?
    ReviewUserIcon
    Krzysztof G. R1

    27.11.2019 19:04

    Inne

    Romuś. Ale dla kogo najgorszej? Ja pracuję, robię co do mnie należy i już... (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    anonim

    25.11.2019 21:30

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    26.11.2019 11:40

    Inne

    Konkretnie nie można krytykować wykonywania przerw w pracy, ten temat został zakończony. W tematach zmiany godzin pracy grafiku, planowanie pracy pracownikowi niezgodnie z przepisami, zatrudnianie pracowników niezgodnie z zawartą umowa jest jeszcze dużo do zrobienia żeby było dobrze. Są konkrety są nie widzisz ich?
    ReviewUserIcon
    As

    27.11.2019 16:43

    Inne

    Pytanie było o konkretne błędy ortograficzne ale jak widzę z panem to można tylko w ograniczony sposób dyskutowac. Nie interesuje mnie zdanie na temat pracy zgodnie z podpisaną umową bo jest to tylko umowa a poza wszystkim jesteśmy zobowiązani wykonywać inne polecenia przełożonych. Radzę sprawdzić co to oznacza w praktyce. Pana stosunek do pieniędzy jest niezdrowy zapewne jest na to jakieś określenie.
    ReviewUserIcon
    9999

    25.11.2019 20:46

    Inne

    Jaki jest nominał godzin w roku kalendarzowym brany pod uwage premii godzinowej ? Czy nadgodziny też są brane pod uwagę?
    ReviewUserIcon
    anonim

    23.11.2019 06:40

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    24.11.2019 20:27

    Inne

    Nie wolał byś w nominale godzin zarobić tyle co zarabiasz podczas podnoszenia norm wykonywania pracy?. Jest to realne wystarczy od zakładu wymagać przestrzegania przepisów prawa pracy. Możesz podać jeden przykład, co zakład zrobił więcej od Ciebie niż jest zobowiązany umowa wykonać, w drugim kierunku widać że więcej wykonujesz niż zobowiązany jesteś do tego umowa i zakład oczekuje że nadal tak robić będziesz. W Gdańsku też był kłopot z kierowcami problem został rozwiązany przez zwiększenie wynagrodzenia pracownika u nas ten problem rozwiązuje się przez zwiększenie pracy kierowcy.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    25.11.2019 09:03

    Inne

    I nadal nie rozumiesz zasad zatrudniania pracownika z wolnego. Nie wolno planować pracownikowi pracy w godzinach nadliczbowych!!!!!!!!. Obojętnie w jakiej KM planuje się prace w godzinach nadliczbowych, układając plan pracy od razu jest wiadomo ile planu się nie wykona z powodu braku pracowników. Zakład powinien tak zorganizować pracę żeby ilość zatrudnionych pracowników pozwoliła na wykonanie planu. To że brakuje ludzi do pracy w danym zakładzie to tylko wina prowadzenia złej polityki kadrowej w zakładzie i tu trzeba zrobić zmiany doprowadzić żeby zgodnie z przepisami nie były planowane pracę wykonywane z dnia wolnego.
    ReviewUserIcon
    Szczesliwy

    24.11.2019 16:31

    Inne

    Dzień dobry, Mi bardzo dobrze pracuje sie na Stalowej. Pan kierownik wszystko dobrze ogarnia i ma podejscie do ludzi jest wyrozumialy. Pozdrawiam 6778, Marek
    ReviewUserIcon
    anonim

    23.11.2019 23:33

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Kali

    24.11.2019 09:27

    Inne

    Ja też lubię tę pracę. Z planistą można się dogadać, z dyspozytorami też ( oczywiście nie muszę pisać że to musi działać w dwie strony). Pensja jest na czas ( mogła by być trochę większa ale też nie ma co narzekać, wystarczy spojrzeć na prywaciarzy). A jeżeli jakimś mąciwodom na tym forum coś nie pasuje to... niech zmienią pracę (chociaż im w każdej pracy zawsze coś nie będzie pasować.)
    ReviewUserIcon
    Stary dziad

    24.11.2019 16:24

    Inne

    Ja to sobie przychodzę godzinkę wcześniej do pracy i lubię napić się kawki na dyspozytorni , posłuchać mądrych ludzi i ogólnie przebywanie w TEj pracy bardzo mi służy. Jak kończę zmianę na mieście to też przed powrotem do domu najpierw jadę na zajezdnia dokończyć ranną kawkę i spotkać się kolegami. Bardzo sobie chwalę ta prace i ludzi których przewożę, aby zdrowie było to i po emeryturze będę z chęcią kręcił fajerą na mieście.
    ReviewUserIcon
    Wiesław Głuchowski R3

    23.11.2019 09:22

    Inne

    Witam wszystkich. Przedwczoraj na kotarze obok okienek dyspozytora pojawiła się uchwała rady nadzorczej mza-porozumienie z Z. Z. dotyczące premii rocznej. Przeczylalem powierzchownie. Czy może ktoś z zacnych kolegow/ koleżanek przeczytał to bardziej wnikliwie? Czy już w tym roku dostaniemy tę premię, kiedy ma być wypłacona? I czy może coś wiadomo ile w tym roku karpiowe wyniesie? Bo narazie panie w kadrach tylko wnioski zbierają.
    ReviewUserIcon
    7lat

    21.11.2019 14:35

    Inne

    MZA na tle konkurencji wypada KM wypada bardzo dobrze niezła pensja na początek + kilka benefitów ,których nie oferują inni . Bardzo dobre zaplecze techniczne na zajezdniach . Grafik w miarę elastyczny ( w rozsądnych granicach zawsze idą na rękę kierowcy . Opinie że notorycznie jest zabierana premia to bzdura ( przez 7 lat straciłem raz całą i dwa razy 50 %,.Firmę polecam , chociaż jest to praca nie dla każdego .
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    22.11.2019 16:19

    Inne

    Kiedy w Grafiku nie można określić pracownikowi rodzaj wykonywania pracy uwzględnia się tylko godziny pracy kiedy ja będzie wykonywał. Dopiero w Wyprawce na dany dzień podaję się pracownikowi rodzaj pracy do wykonania w godzinach które uwzględnia Grafik.
    ReviewUserIcon
    3 cytryny

    22.11.2019 19:55

    Inne

    Kolego wyprawka jest dzień wcześniej. Dzień wcześniej o której o 12 czy 14 A czasami 18? A następnego dnia zaczynam pracę o 4 rano czy o 14? Po za tym by sprawdzić na wyprawce muszę mieć dostęp do Internetu i co dziennie sprawdzać. To że w tych czasach wszyscy mają telefony nie oznacza że każdy ma dostęp do Internetu. Na dodatek jesteśmy zmuszani do sprawdzania tej wyprawki i do tego by mieć Internet A to kosztuje A firma za to nie płaci tak samo jak kierowcy są zmuszani do tego by przychodzić do pracy pół godziny czy godzinę wcześniej i jeśli godzina 13 czy 14 nie wygląda tak źle to jeśli mam na 4 rano do pracy A jestem zmuszony do tego by przychodzić godzinę wcześniej czyli o 3 to jest coś nie tak. I tak mam na to dowody. Tak naprawdę większość kierowców jest do tego zmuszanych. Sam nie wiesz co mówisz kolego bo jeśli mam zaplanowaną pracę od godziny 15 A dzień wcześniej zmienia mi się godziny nie informując mnie o tym na godzinę 13 to coś jest nie Tak bo mogę mieć coś zaplanowanego w tym czasie ale niestety mojego pracodawcy to nie interesuje.
    ReviewUserIcon
    Kierowca z Warszawy.

    21.11.2019 19:17

    Inne

    Panowie mam pytanko. Chciał bym zatrudnić się w mza. STALOWA ALBO OSTOBRAMSKA. czy mogę liczyć na pensje w wysokości 4500zl? Czy to strefa marzeń? Proszę o nie zostawia ie zbędnych komentarzy
    ReviewUserIcon
    b22

    22.11.2019 09:12

    Inne

    Oczywiście na mecie dostaniesz z tym że brutto. Po opodatkowaniu i ZUSowaniu na rękę 3500 i ciesz się i skacz gdyż u Ajenta wielk(usunięte przez administratora) i tylko w Grodziu możesz mieć podobnie i po walce nadobnie.
    ReviewUserIcon
    K2

    22.11.2019 10:07

    Inne

    Z najnizszej 4800 brutto razem z premia na 5500 brutto po 8 latach jak to mozliwe jezeli musisz miec karencje- przerwe w podwyzkach na dwa lata miedzy nastepna a poprzednia, moim zdaniem nie wykonalne. Firma na to nie pozwoli najwyzsza stawka po 20 latach.
    ReviewUserIcon
    anonim

    21.11.2019 23:50

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    heheszek

    22.11.2019 04:38

    Inne

    Tyle to przez całe życie to nie zarobisz. 5 tys zł lub 5000 zł to dostaniesz wypłatę razem z premią.
    ReviewUserIcon
    Coraz mniej .

    20.11.2019 17:53

    Inne

    Karpiowe w tym roku 550 złotych . W tamtym roku było 690 złotych . Więc dobre i to ,ale wszystko drożeje ,a z roku na rok socjalnego na święta co raz mniej !
    ReviewUserIcon
    Przeciek

    21.11.2019 08:05

    Inne

    Z pewnych źródeł a premia prezesa 1000 zł ale to nieoficjalnie
    ReviewUserIcon
    Anty bolek

    21.11.2019 13:41

    Inne

    To do rączki będzie ok 400 zł tyle co raz by przyszedł z wolnego - z roku na rok coraz mniej tej kasy .Ciekawe jaka będzie premia roczna
    ReviewUserIcon
    Miłosz R-1

    19.11.2019 11:53

    Inne

    Witam . Czy może któryś z kolegow kierowców wie ile można w roku kalendarzowym wyjezdzic maksymalnie godzin nadliczbowych ? Z góry dziękuję za jakieś informacje .
    ReviewUserIcon
    Wafel

    19.11.2019 11:19

    Inne

    Witam Czy to prawda że premia prezesa ma by. 1500 zł netto a każda godz przepracowana 1 zł brutto i podobno od listopada jest podwyżka o 100 zł brutto wypłacana w lutym z wyruwnaniem
    ReviewUserIcon
    kamyczków kupa

    18.11.2019 12:02

    Inne

    Dzisiaj we Wiadomościach TV podano że budżet Miasta Warszawy się nie spina zatem od Nowego roku opłaty za parkowanie,opłaty śmieciowe (ponad 100 pln za mieszkanie pow 40m) , .Wszystko rośnie gdyż nie ma jak spiąć zwieszone zostają inwestycje obwodnice itp.Niestety jesteśmy opłacani z tego Budżetu a skoro nie ma pieniędzy? Czy będą podwyżki? Czy jasno ktoś poda informacje o planach finansowych w wypłatach uposażeń dla Kierowców? Tak czy Nie?
    ReviewUserIcon
    heheszek

    18.11.2019 19:50

    Inne

    Wypłata grudniowa będzie astronomiczna- doprecyzuj. Wypłacona w grudniu za listopad czy za grudzień w styczniu bo to inna bajka jeśli wliczasz w to bonusy
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    18.11.2019 20:00

    Inne

    Kasy jest tyle że dopiero 4 lata po wprowadzeniu Regulaminu Wynagrodzenia wydatki spółki na wynagrodzenie dla pracowników wzrosły o 10% od tych które były przed wprowadzeniem Regulanimu Wynagrodzenia. Pewnie ze pięknie jest już gorzej być nie może bo nie będzie miał kto jeździć
    ReviewUserIcon
    anonim

    11.11.2019 13:06

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    18.11.2019 11:31

    Inne

    Masz rację wykazuj że kierowców jest pod dostatkiem plan wyrobiony, brak podstaw dla zakładu zachęcanie kierowców do pracy. Skoro nie lubisz w nominale godzin dostać godzina zapłatę to twoja sprawa, ale proszę nie wyzywa innych którzy mają rodziny i dla nich praca nie jest życiem.
    JobInterviewIcon

    Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w MZA?

    Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej

    Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

    Rozmowa kwalifikacyjna
    ​
    Nick
    * Stanowisko
    * Przebieg rekrutacji

    0/5000

    * Treść pytania

    0/5000

    ​
    * Rezultat
    ​
    * Poziom trudności
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.

    Kontakt - MZA

    Włościańska 52 01-710 Warszawa

    https://www.mza.waw.pl

    Odwiedź nasz profil

    FacebookIconInstagramIconXIcon
    ReviewUserIcon
    Ciekawski

    16.11.2019 23:19

    Inne

    Jak to jest? Bo slyszalem ze ostatnio wprowadzono ustawe ze... wysluga NIE moze wchodzic w stawke podstawowa. Wiec jak to jest? Zwiazki zawodowe to wprpwadzaja czy tam chca wprowadzic ze wywalczyly czy po prostu ustawa tak wprowadza?
    ReviewUserIcon
    ratata

    17.11.2019 16:33

    Inne

    Zaraz jeżeli firma dowiedzie że stażowe jest w wynagrodzeniu zasadniczym to pracownicy będący na najniższej i pracujący ponad pięć lat dowiedzą się a potrafią liczyć iż w ten sposób zarabiają coraz mniej wraz z upływem lat pracy. Qźwa to jest po ludzku (usunięte przez administratora)..... Czyli gdy pracuję lat osiem powinienem mieć więcej w wypłacie o dwieście czterdzieści zeta , lat dziesięć o pięćset o ile będę dbał o zdrowie(L4) i coś mi wypadnie, czyli progresywnie coraz mniej? Coś w tym regulaminie popierniczyli a Związki to klapnęły. W projekcie przyjmowanego regulaminu sześć lat temu był dodatek stażowy później zniknął w pensji. Zatem niefartowni,podpadziochy i inni będą dostawali mniejszą wypłatę od osób nowo przyjmowanych? Matematyka kurtyna nie kłamie
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    17.11.2019 16:53

    Inne

    Masz rację dodatek stażowy zniknął i żeby było jeszcze sprytnie nie ma wzmianki że był i jest składnikiem wynagrodzenia. Jedyne co można dowieść że podział pracowników na grupy płacowe był zależny od dodatku stażowego jaki pracownik otrzymywał. Tu spółka przez lata bez dużo dbała by ten składnik zatrzeć i tak pracownik który z chwilą wejścia w życie Regulaminu Wynagrodzenia został zaszeregowany do 3 grupy płacowe obecnie posiada 1 grupę placówka. Zmienia się stawki grup wynagrodzenia nie uwzględniając w jaki sposób powstały i dlaczego.
    ReviewUserIcon
    500 dostanie- 620 nie dostanie

    15.11.2019 10:34

    Inne

    Stalowa 500 osób z premią roczną prezesowską a reszta ponad 620 osób musi poczekać do przyszłego roku
    ReviewUserIcon
    Zły

    16.11.2019 23:25

    Inne

    Mnie dopadlo 38,5c goraczki. Nie dalem rady przyjsc na zm A do pracy no i 10 dni byl na zwolnieniu. I tylko przez to przeszla mi nagroda prezesa kolo nosa. Uwazam to za niesprawiedliwe gsyz krawat nosze,numerek sluzbowy zawsze wkladam na miejsce,nigdy sie nie spoznilem, nie mialem kolizji ani jednej skargi itp. Zwyczajnie bylem chrory,a przeciez ta chlrobe moglem zlapac od ktoregos pasazera ktory stojac przy kabinie kichal i chrychal w okolo
    ReviewUserIcon
    K2

    17.11.2019 09:03

    Inne

    Firma potrzebuje kierowcow w najnizszej grubie placowej i tylko tacy sa najlepsi w rachunku ekonomicznym.
    ReviewUserIcon
    Jacek Kosieradzki

    16.11.2019 20:02

    Inne

    Witam kolegów i koleżanki z MZA. Chciałem się dowiedzieć, czy może ktoś wie: - ile wyniesie "karpiowe" - czy jest planowana (wzorem z ubiegłych lat) jakąś premia dla wszystkich za przepracowane godziny (w tamtym roku było to 70gr/h brutto). Poproszę o jakieś informacje i pozdrawiam
    ReviewUserIcon
    PODZIĘKOWANIE

    15.11.2019 20:50

    Inne

    Chciałam serdecznie podziękować Kierowcy MZA który 1 5 listopada przyjechał do mnie do domu i oddał dokumenty syna, które zgubił w autobusie .... dziękuję
    ReviewUserIcon
    Nowicjusz

    15.11.2019 04:37

    Inne

    Witam, zamierzam zatrudnić się u Mobilusa we Wrocławiu jakie macie doświadczenia z tą firmą plusy minusy atfosmera jaka tam panuje czy nie ma opuznien z płatnościami podwyżki czy som całki tylko czy dwurazówki też i ogólnie czy warto proszę o info z góry dzieki
    ReviewUserIcon
    anonim

    14.11.2019 18:34

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Roman8828

    14.11.2019 19:48

    Inne

    Przynależność do ZZ to indywidualna sprawa każdego człowieka sam bardzo długo nie należałem. Póki nie umoczylem i nie potrzebowałem pomocy jak chłopaki mi pomogli dopiero się zapisałem a z czasem zaczolem sam pomagać i w brew opinii poniektorych nie mam z tego ani grosza.
    ReviewUserIcon
    anonim

    03.11.2019 22:58

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    13.11.2019 23:36

    Inne

    Zejdź na ziemię dla firmy jesteśmy tyle warci ile firma da radę na Nas zarobić. Kondycja finansowa firmy wcale mnie nie interesuje i Ciebie też nie powinna interesować to nie jest w Twoich obowiązkach. Miasto ustala ile firma może zarobić i tu nie ma znaczenia czy do Miasta odprowadza kary czy nie to Miasto jest właścicielem firmy.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    14.11.2019 10:12

    Inne

    Żebyś miała świadomość ze nie mamy żadnego wpływu na kondycje finansową spółki który to wpływ miał by skutek na wynagrodzeniu dla pracownika podam % dane statystyczne działalności spółki w latach 2009 – 2013 do lat 2014 – 2018. 1 – Wynagrodzenie wzrosło o 10% 2 - Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów wzrosły o 891% 3 - Wartość sprzedanych towarów i materiałów wzrosła o 1088% 4 - Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych wzrosła o 1074% 5 - Inne koszty operacyjne wzrosły o 68% 6 - Strata ze zbycia niefinansowych aktywów trwałych wzrosła o 878662% 7- Usługi obce wzrost o 41% 8 - Zysk wzrost o 12% Jak widać miasto dba by spółka nie przynosiła zbyt dużego zysku i nie odbiegała od normy do innych podobnych spółek. Więc proszę nie pisz że mamy jakikolwiek wpływ na sytuacje finansową spółki.
    ReviewUserIcon
    Piotrek

    30.10.2019 12:28

    Inne

    Witam Kierowców! Słuchajcie szybkie pytanie szybka odpowiedz. Mam możliwość pracy w Mza i w Mobilis co radzicie? Jakie plusy i minusy? Pozdrawiam.
    ReviewUserIcon
    Piotrek

    13.11.2019 22:58

    Inne

    Czyli polecacie jednak MZA niż prywaciarza a narzekacie na tym forum niesamowicie. Aż strach papiery złożyć. Dużo osób przeszło do prywaciarza i sobie chwali, ze może mieć końcu troszkę luzu.. wiec jak to jest...
    ReviewUserIcon
    to_ja_wasza_ciemna_strona_mocy

    14.11.2019 02:40

    Inne

    a co mają nie narzekać? tak już jest, że lepiej to mają tam gdzie nas nie ma. MZA, sprawdzony pracodawca i płaci w terminie. Gdyby choć garstka tych malkontentów przez tydzień popracowała "u prywaciarza" to inaczej by pisali. Ale cóż, tak to mają maruderzy, którym wszystko nie pasuje. A z drugiej strony, to do jasnej cholery, co oni jeszcze robią w tym mza skoro tam tak źle, brudno, śmierdząco i (usunięte przez administratora)pieniądze? hipokryci i tyle ...
    ReviewUserIcon
    Mario

    13.11.2019 09:18

    Inne

    Dzień dobry, Chciałbym na Ostrobramskiej przejść na lepszy wóz. Z tego co widziałem to wozy z serii 14xx mają niezłego "kopa". Czy jest tutaj ktoś, kto jeździ takim wozem i może co nieco napisać? Pozdrawiam, Mario.
    ReviewUserIcon
    Nowy

    13.11.2019 04:49

    Inne

    Siema mam 2 pytania: 1. Jaka jest dokladnie premia za oszczednosc paliwa? Ile za litr? 2. Mysle zeby orzejsc na noce. Jak sie pracuje w nocy? Da rade oszczedzic? Duzo patologi jezdzi? PozdrawiM nowy
    ReviewUserIcon
    anonim

    12.11.2019 12:18

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    12.11.2019 21:04

    Inne

    Pracę wykonujemy w trzech różnych systemach. Równoważny system pracy, przerywany system pracy, nocny system pracy. Systemu równoważne pracy nie wolno łączyć z przerywany systemem pracy, w nocnym systemie pracy wymaga się zgody pracownika na wykonywanie pracy brak zgody nie jest podstawą do zwolnienia pracownika. Raz ustalonego miesięcznego grafika pracy nie można zmienić pracownikowi nawet dla dobra zakładu. To mówią przepisy Ustawy. Jeżeli składa się powiadomienie o łamaniu przepisów prawa na www trzeba się wpierw zastanowić czy samemu prawa się nie łamie.
    ReviewUserIcon
    Wypocony

    12.11.2019 15:03

    Inne

    Czy firma szykuję jakąś extra kaskę na święta ?
    ReviewUserIcon
    Podpadziocha z APACHE

    10.11.2019 14:36

    Inne

    Ktoś coś wie ile będzie tej premii prezesowskiej - udało się w tym roku nie podpaść
    ReviewUserIcon
    Roman

    10.11.2019 14:54

    Inne

    1500 złotych na rękę premii Prezesowskiej będzie . Szkoda, że mnie w tym gronie nie będzie
    ReviewUserIcon
    lux malina

    10.11.2019 16:44

    Inne

    Tyle wiem że co roku premia prezesowska jest coraz niższa - jak będzie tysiąc zł to będzie lux malina
    ReviewUserIcon
    22..

    09.11.2019 17:05

    Inne

    Mam nr służby 22.. - mam pytanko jak się zwolnie i przyjmę za rok to nr służbowy zostanie 22.. czy będzie nowy
    ReviewUserIcon
    Kali

    09.11.2019 18:07

    Inne

    Dostaniesz nowy nr Służb, najniższą stawkę. PS. Kto gdzie napisał, że poniżej 3000 to są emeryci.. Mój kolega ma 21xx i do emerytury mu jeszcze daleko...
    ReviewUserIcon
    Melo

    10.11.2019 16:25

    Inne

    Numer służbowy zostaje ten sam. Mi przypisali ten sam nr po ponownym przyjęciu. Pozdrawiam
    ReviewUserIcon
    Mariolka

    09.11.2019 18:47

    Inne

    Witam. Od jutra zaczynam pracę w mza. Na zajezdni stalowa. Gdzie mam się udać po obiecany cukier mydło i herbatę? Dają jeszcze pastę BHP? Nie wiem czy tipsy wytrzymają otwieranie klapy. A i jeszcze mam pytanie które związku zawodowe dają najlepsze paczki na święta bo jestem samotną matką. Buziaki
    ReviewUserIcon
    Bonifacy

    09.11.2019 18:56

    Inne

    Jeśli chodzi o paczki to polecam ZZ KONTRA. A po mydło i herbatę musisz osobiście zgłosić do kierownika
    ReviewUserIcon
    Obserwator z R-3

    07.11.2019 13:39

    Inne

    Z moich obserwacji wynia ze dziewczyny na Ostrobramskiej maja lepiej niz pozostali kierowcy. Lepsze linie,lepsze wozy itp. Zauwazyliscie to tez? A przeciez kase wszyscy zarabiamy taka sama
    ReviewUserIcon
    falochron

    08.11.2019 11:31

    Inne

    Moja mama jak i siostra czy żona, nie prowadzą autobusów, tirów, śmieciarek, szambiarek, walców drogowych czy koparek. One znają swoją delikatność jako kobiety samej w sobie i aspiracji do bycia kierowcami ciężkich sprzętów nigdy nie miały i mieć nie zamierzają. Babochłopem trzeba się urodzić i widać to gołym okiem na ulicach jak kręcą kierownicami uważając się za najlepszych kierowców na świecie. Taki właśnie babochłop żąda pracy tylko od poniedziałku do piątku i tylko na pierwszą zmianę, a ,że w MZA soliidne braki to babochłop mile widziany i jego zachcianki będą realizowane aby plan zrealizować. A Panowie tylko druga zmiana i tankowanie ,mycie pojazdu itd. A rano babochłop znowu wchodzi do czystego i zatankowanego autobusu i uważa się za nie zastąpionego w MZA wykonując mniej czynności niż kierowca ze zmiany B a biorąc takie samo wynagrodzenie. To jest następny fakt aby Panowie omijali MZA szerokim łukiem i nie podejmowali tam pracy. MZA chce stosować przywileje tylko dla babochłopów to niech ich kadra składa się tylko z babochłopów. Zobaczymy jak daleko zajadą z planem.
    ReviewUserIcon
    Marko

    07.11.2019 13:23

    Inne

    Od nowego roku podwyżka 300 zł brutto + zwiększona premia do 500 zł brutto.
    ReviewUserIcon
    anonim

    06.11.2019 19:17

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Krzysztof G. R1

    07.11.2019 10:37

    Inne

    To powiedz kolego skąd masz informacje o wyppwiedzeniach, odejściach z pracy? Dzwoniłem właśnie do mza (kadry, dział zatrudniania) i pani mi powiedziała przez tel, że nie może podać ww informacji ponieważ to są dane prywatne firmy i nie podają ich nikomu (poza kadrą kierowniczą i pracownikami " z biura". Więc wytłumacz się może i zacznij być wiarygodnym a nie tylko klepiesz wypowiedzi na pół strony
    ReviewUserIcon
    t34

    07.11.2019 11:33

    Inne

    No i skąd info o podwyżkach które miały nastąpić a nie nastąpiły nawet o nich nie słychać. Jeszcze jeżeli powiesz że farciarze dostaną po 800 prezesowskiej to rozłożysz mnie na łopatki. Dobry zwyczaj to nie wku wiać, szczególnie gdy chodzi o poważne sprawy zarobków.
    ReviewUserIcon
    Wafel

    06.11.2019 12:29

    Inne

    Czy wiadomo cos odnosnie podwyzek w mza bo cisza straszna
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    06.11.2019 15:58

    Inne

    Podwyżki są stawki dodatków nocnych (najniższa krajowa się zwiększyła), wypłata (zmniejszył się podatek), wystarczy co więcej chcesz.
    ReviewUserIcon
    Wafel

    06.11.2019 12:31

    Inne

    Ile w tym roku bedzie premia prezesowska i czy tez bedzie 0.70 gr za kazda przepracowana godz

    Zostaw merytoryczną opinię o MZA

    Opinia
    ​
    Stanowisko
    * Treść odpowiedzi

    0/5000

    Ocena pracodawcy
    ​
    * Moja opinia jest
    ​
    * Mój status
    Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie ...
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.