opinie o firmach | GoWork.pl
Oferty pracyOpinie o firmachSzkoły policealne
Dla firmLogowanie / Rejestracja
Logo

MZA

Profil oficjalny - płatna współpraca

2.8/5

Na podstawie 3950 ocen
Opinie(15433)
Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)

Opinie(15433)

Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)
Logo
  • O nas
  • .
  • Eko MZA
  • .
  • Galeria
  • .
  • Praca
  • .
  • Social media
  • .
  • Kontakt

O nas

Eko MZA

Galeria

Praca

Social media

Kontakt

Aktualne oferty pracy w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Płock
  • Radom
  • Siedlce
  • Mińsk Mazowiecki
  • Piaseczno
  • Skierniewice
Opinie o firmach w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Blizne Łaszczyńskiego
  • Opacz-Kolonia
  • Kolonia Opacz
  • Ząbki
  • Blizne Jasińskiego
  • Rybie
  • Opacz Mała
  • Raszyn
  • Mory
opinie o firmach | GoWork.pl
GoWork.pl
O nasMapa stronyDołącz do nasSubskrypcjeKontakt
Dla kandydatów
Oferty pracyOpinie o firmachBlogPoradnik
Dla firm
Ogłoszenia rekrutacyjneEmployer BrandingUsługi
Regulaminy
RegulaminRegulamin newsletteraPolityka opiniiPolityka prywatności
FacebookIconLinkedinIconYoutubeIcon
© 2005 - 2026 GoWork.pl
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Opinie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych Przedsiębiorcy. Przejdź
  1. Strona główna
  2. /
  3. Opinie o pracodawcach Warszawa
  4. /
  5. Opinie o MZA

Opinie

Opinie o MZA Warszawa

GoWork nie weryfikuje opinii przed publikacją...

Opinie

Pokaż wszystkie
​
Najnowsze
​

Stanowisko

Filtruj

Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Sortowanie

Najnowsze
Najpopularniejsze
Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Najnowsze
Najpopularniejsze
  • Dodaj do ulubionych

    Zapisz tego pracodawcę na później

  • ShareIcon

    Udostępnij

    Podziel się tym profilem z innymi

    FacebookIconXIconLinkedinIcon
  • Opinie

    Opinie

    • 1
    • …
    • 83
    • 84
    • 85
    • …
    • 108

    Opinie

    Opinie

    Często zadawane pytania

    Subscribe
    Nie przegap nowości o MZA!

    Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!

    Email
    Administratorem danych osobowych jest GoWork.pl Serwis Praca sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą ...

    Klikając „Obserwuj firmę”, akceptujeszregulamin serwisu.

    ReviewUserIcon
    anonim

    31.10.2019 17:57

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Piotr R4 33xx

    03.11.2019 23:01

    Inne

    (usunięte przez administratora) zgłaszam do PIP ze mnie oszukali z godzinami za wrzesień. Zmienili rozkłady a mi ucieli godziny.
    ReviewUserIcon
    Zawodowiec

    01.11.2019 11:47

    Inne

    Witam panowie i panie. Dostałem pewną informacje, że od stycznia po 300zl do podstawy z wyjątkiem stawki 5200 tam 100 i po 100 do premii,ale maja uciąć OC zjazdowe do 15 min a wyjazdowe do 10 min. Ma być też obowiązek przelogowywania w nowych sterownikach kierowcy podczas zmiany (dodane oprogramowanie, potrzebne 2 karty do zmiany) wiec zmiany w nowych wozach tylko na krańcach. Paliwo ze 1.5zł do 1.2zł a nocna z 30% do 20% najniższej godzinowej krajowej. Karpiówka ma wynieść ok 400zł, ponieważ jest zbyt dużo emerytów uprawnionych do pobierania tego świadczenia. Możliwe że premia godzinowa będzie 80gr/h a każda z wolnego 1,5zł/h. Od 2020 ma już być nowy taryfikator kar z ZTM np brak jednej części umundurowania 100zł, zły plik 250zł pominiecie przystanku 300zł. Trzeba się zapoznać
    ReviewUserIcon
    heheszek

    01.11.2019 13:05

    Inne

    Przecież to Aaaa tylko inaczej się nazwał, On to ma info pewne: *150 wypowiedzeń na biurko * 30 kierowców na minusie każdego dnia * w grudniu zabraknie nadgodzin i cały system komunikacji się posypie * Wie ilu kierowców ma już limit nadgodzin * Zna kolor gaci prezesa z danego dnia * zna wysokość premii rocznej i ilość uprawionych pracowników
    ReviewUserIcon
    Wafel

    27.10.2019 10:28

    Inne

    A ta wysluga 5% to liczy sie za prace w mza czy ogólnie laczny ataz pracy
    ReviewUserIcon
    400/500

    27.10.2019 23:21

    Inne

    W ciągu roku zostało przyjętych do pracy ponad 500 osób a została ponad 400 - dane z Włościańskiej
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    31.10.2019 14:28

    Inne

    Sprawdziłem dane na Wloscianskiej obecnie tam leży 150 wypowiedzen z pracy i gdzie jest Twoje 400/500 słucham?
    ReviewUserIcon
    ? km/godzine

    30.10.2019 09:53

    Inne

    Licealista z Warszawy wygrał w sądzie sprawę o spóźniony autobus. Firma A.....a musi zapłacić mu 22 zł, które wydał na przejazd Uberem do szkoły. To pierwszy taki przypadek w Polsce - pisze "Gazeta Wyborcza".Sąd stwierdził, że to przewoźnik odpowiada za jazdę zgodnie z rozkładem.
    ReviewUserIcon
    R-2

    30.10.2019 21:48

    Inne

    Jeśli nie ma kierowców, to nie ma możliwości przewozu. Ale też należy pamiętać, że komunikacja (niech będzie, że i ZTM) są na samym dole "hierarchii dziobania" w tkance miejskiej. Komunikacja jest chora, bo funkcjonuje w chorym mieście. Bardzo chorym i źle zarządzanym. ale warszawiacy w wyborach samorządowych stwierdzili, że ogólnie jest fantastycznie, a jeśli komunikacja jest zła to tylko z winy kierowców autobusów. W dużym uproszczeniu, ale tak było. Nie ma odważnego, który powie wprost, że samochodów w Warszawie jest za dużo i że trzeba podjąć próbę wyssania ich chociaż z centrum i to szeroko pojętego. Dopóki to się nie stanie będziemy tkwić w (usunięte przez administratora)i my niestety będziemy obrywać. Nigdy Ci na górze. Dlatego wspomniany wyrok to bardzo niebezpieczny moment dla ogółu nas kierowców. Aha. Wielokrotnie zgłaszano ZTM-owi propozycję, by na rozkładach jazdy umieszczać adnotację, że ruch uliczny może wpływać na godziny odjazdów i podane są one jedynie orientacyjnie. Tak jest w wielu miastach, choćby w Krakowie. Nic to nie kosztuje. Jednak z jakiegoś powodu ZTM za żadne skarby nie chce takiej uwagi umieszczać. Chciałbym poznać przyczyny tego oślego uporu. A pasażerom zawsze odpowiadam, że trzeba wierzyć w Boga, a nie w rozkład jazdy.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    30.10.2019 22:04

    Inne

    Jak widać zgodnie z wyrokiem Sądu ZTM musi zmienić definicje kto jest pasażer. Wygląda na to że pasażer to osoba oczekując na autobus, a nie osoba która wsiada do autobusu. To tylko z winy braku kierowców na rozkładać jest tak że o jednakowy czasie autobus jest na dwóch przystankach, możliwości ułożenia rozkładów są? Są.
    ReviewUserIcon
    Kelner

    30.10.2019 09:35

    Inne

    Witam wszystkich .Od stycznia 2020 trzy stawki dla kierowców 4700,5000,5300.+300 premii .
    ReviewUserIcon
    Nawiedzony

    30.10.2019 14:56

    Inne

    Tez tak slyszalem trzy lata temu i jak zwykle sciema i ploty.Jak befzie na pasku to uwieze oczywiscie w kwietniu z wyrownanien od stycznia 2020.znacie platfuskow?
    ReviewUserIcon
    Zagadka

    30.10.2019 18:37

    Inne

    To będziesz miał 5000 plus premia najwięcej stracą ci co mają 4900 bo zyskają tylko 100 zł ( a może przejdą na 5300 ?
    ReviewUserIcon
    JUBILEUSZ

    25.10.2019 17:49

    Inne

    Pięknie wraca długo wyczekiwana wysługa to tylko patrzeć jak powróci jubileusz - mam nadzieję że na dniach wszystko się wyjaśni
    ReviewUserIcon
    1282

    29.10.2019 19:57

    Inne

    Od nowego roku dodatek stazowy nie może być składnikiem pensji zasadniczej teraz jest ruch po stronie związku nie ruszy szare komórki.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    29.10.2019 21:39

    Inne

    Podział kierowców na grupy płacowe to było włożenie dodatku stażowego w wynagrodzenie ale jak sądzę tego ZZ nie muszę przypominać
    ReviewUserIcon
    anonim

    28.10.2019 23:40

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    prarara

    29.10.2019 07:05

    Inne

    Uprzejmie proszę o zdjęcie informacji dotyczącej przewozu rowerów. Związki wywiesiły powiększoną odbitkę pisma dotyczącego provlemu. W odpowiedzi dostały info które jednoznacznie stanowi o poziomie w który jesteśmy traktowani. Napisano tam że po porozumieniu zwartym (chyba z Miastem) przewóz jest możliwy. Tylko UWAGA w specjalnych uchwytach i zabezpieczone. Zatem hahaha czy atestowane uchwyty do rowerów mamy sami sobie spawać w garażach przydomowych. Panie Jarku weź pan to zdejmij gdyż oczy bolą i brzuch od ..... Regulamin wewnętrzny? Czy on druga sprawa stoi ponad przepisy? chyba nie? Gdyż Rower ma zabezpieczać rowerzysta no i ma być wstawiony w uchwyty do tego dostosowane. A gdzież te uchwyt są? Może je ściągnąć z SKMek lub innych wagonów np Metra? W ogóle to lepiej jako ZZ zajmijcie się czymś konkretnym nie przysłowiowym lelum polelum. Przepisy dotyczące przewozu Rowerów są jedne jest to Ustawa która obowiązuje w całym Kraju i tym nad Wisłą i tym nad Odrą i tym w Galicji . Prawo jest jedno i tego się trzymajmy. A jeżeli chcesz Pan błysnąć poproś o zapewnienie że za wszystkie szkody wyrządzone przez Rowerzystę odpowiedzialność bierze Pracodawca, czarno na białym.
    ReviewUserIcon
    anonim

    28.10.2019 00:26

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    prarara

    29.10.2019 06:53

    Inne

    A wiesz to ciekawe z ta kiełbasą. Większość nie wie o co chodzi. Chodzi o ty że zdaje się przysługuje posiłek regeneracyjny w formie kiełbaski 1go listopada na Cmentarnych;Ale niech wypowiedzą się znawcy pisma czyli przepisów?
    ReviewUserIcon
    anonim

    27.10.2019 19:25

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Naczelnik

    28.10.2019 11:09

    Inne

    Nie warto. Stracisz zdrowie szybciej niż się tego spodziewasz. Plusem tylko regularnie wypłacana pensja i odprowadzane składki.
    ReviewUserIcon
    Ciekawy

    27.10.2019 23:02

    Inne

    Czy te autobusy prowadzi się trudniej od osobowek? Ile godzinno się zmiany?
    ReviewUserIcon
    Młody

    25.10.2019 14:34

    Inne

    Drodzy koledzy kierowcy. Na drzwiach wisi kartka że po wypracowania 5 lat obowiązuje podwyższa za wysługę 5%. Nie dajmy się zwieść to nie podwyższa tylko rewaloryzacja i to częściowa. Weźmy pod uwagę 2,5% inflacji rocznie. Przez 5 lat to 12,5 %.. Tak naprawdę roczna inflacja to ok 5%. Jak to się ma do do pseudo podwyżek. To nawet nie jest wyrownanie
    ReviewUserIcon
    R-3

    26.10.2019 21:00

    Inne

    Kolego młody , powiedz mi jeszcze na których drzwiach wisi ta kartka. Czy to oficjalne stanowisko Zakładu czy może ktoś dla jaj powiesił odręczną kartkę o wysłudze na drzwiach ,wc? Bo to zupełnie dwa światy i zupełnie dwie informacje. Jeżeli to info od Zakładu to powinno być to w zmienionej umowie więc trzeba iść do (usunięte przez administratora)by tam pójść to trzeba łyknąć. coś na uspokojenie. Od kiedy ma być to świadczenie? gdyż zdaje się że w Zakładach- Spółkach Państwowych (a miasto taką jest ,przecież nie prywatną) takie świadczenie winno być i nie znikać wraz z regulaminem. Zatem świadczenie z rewaloryzacją czy bez? i czy sobie jaja robisz (bo razem piłeś z Aaa) czy też to prawda?
    ReviewUserIcon
    Skin r4

    25.10.2019 11:15

    Inne

    Powiedzcie mi czy takie praktyki są stosowane na wszystkich zajezdniach. Dyspozytor zadzwonił do mnie z propozycją przyjścia z dnia wolnego, do pracy, zgodziłem się, kilka dni później widzę że dali mi dzień wolny z rezerwy jaką miałem w grafiku. Zgodziłem się tylko dlatego żeby zobaczyć jak wyjdzie mi te 6 godzin dodatkowo płatnych a tu widzę że cwaniaki wciagneli mi to w dzień wolny. Tym sposobem nie wezmę już nigdy dodatku, skoro tak cwaniakują.
    ReviewUserIcon
    1282

    25.10.2019 13:37

    Inne

    Dochodzą mnie też takie informacje ze dają dzień wolny jak przyjdziesz z wolnego żeby nie zapłacić za to że przyszłe z wolnego szukają (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    XXX

    25.10.2019 14:51

    Inne

    A to się nazywa zamiana. Ty jak potrzebujesz wolny dzień tez możesz zamienić dni.
    ReviewUserIcon
    Wafel

    25.10.2019 13:03

    Inne

    Info od czlowieka ze zwiazkow. Z R-4 ze zwiazki sie dogadaly z rada i od nowego roku zamiast podwyzki bedzie wysluga info na 99% Pozdraqiam
    ReviewUserIcon
    Bbb

    25.10.2019 14:09

    Inne

    Firma od 2 lat mowi otwarcie ze beda 3 stawki i tak sie dzieje co roku jedna stawka mniej. Wiec to na 99% kolejna plota
    ReviewUserIcon
    Nick

    25.10.2019 10:41

    Inne

    Czy to prawda, że pan S. Z solidarności jako jedyny zgodził się na zwiększenie limitu nadgodzin w tym roku? Jeśli tak, to dlaczego nadal jest przewodniczącym i działa na niekorzyść kierowców
    ReviewUserIcon
    2019 .

    25.10.2019 13:15

    Inne

    Gdzie takie informacja ,że Pan S się zgodził na dodatkowe godziny nadliczbowe w tym roku ? Jak się coś pisze to jakieś konkrety ,z nie wprowadzenie kierowców w błąd i robienie zamieszania . Pozdrawiam .
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    25.10.2019 13:25

    Inne

    A gdzie informacje ze były prowadzone rozmowy o zwiększeniu liczby godzin nadliczbowych?. Jak już coś się robi to proszę informować załogę a nie przy kawie ustalać. Informacji czy jest się reprezentatywne ZZ też nie ma choć Ustawa o ZZ jasno określa kiedy się je składa.
    ReviewUserIcon
    Nick

    24.10.2019 14:47

    Inne

    Już sam proces rekrutacji tutaj to czerwona lampka się zapala każdemu kto ma choc troche rozumu..wprawdzie pozbyli sie panienek ktore na wloscianskiej na starcie juz zniechecaly, wprawdzie juz ''egzamin'' nie nazywaja tylko ''sprawdzenie'' tego, co totam sie na placu odwala(zwykle podwazenie wydanego uprawnienia) ale to koniec zmian i raczej nie ma co liczyc na to ze pojdzie to dalej, w dobra strone, mimo że nie ma komu jezdzic i biora kazdego jak leci..podpadziochy, (usunięte przez administratora), lewe karty i tak dalej..kazdy moze wrocic ale i to im nie pomoze..panowie m, k i reszta tych pseudo kierownikow.. wasz czas(mus) za fajerą bliski ]:)
    ReviewUserIcon
    Wafel

    23.10.2019 17:39

    Inne

    Czy beda jakies podwyzki w mza wszyscy dostaja a w mza cisza na zakladach jest inf ze maja powrócić stazowe
    ReviewUserIcon
    Zachwycony

    23.10.2019 18:21

    Inne

    Bardzo dobry pomysł z tym stażowym - mam nadzieję że to potwierdzona informacja - pracuję dopiero kilka tygodni ale strasznie mnie się ty podoba ( jest wręcz zachwycony )
    ReviewUserIcon
    Granica komfortu psychicznego

    23.10.2019 04:49

    Inne

    Zabrania się oklejanie szyb. Zabrania się wieszania zasłonek. Zabrania się słuchania muzyki. Czy zabronione będzie noszenie czapki niewidki i ciemnych okularów? !!! (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Suski

    23.10.2019 15:13

    Inne

    Niebój się ,6 grudnia każą Ci włożyć czapkę mikołaja abyś wyglądał jak ,,tresowana małpa" na życzenie ztm-u, a za jej brak będą kary czyli pozbawienie premii. Jesteś małym trybikiem nie mającym nic do powiedzenia w tej firmie . Jesteś robolem ,ubranym w koszule i krawat grzecznie słuchającym obelg od niezrównoważonych psychicznie pasażerów bo bilet za 4,40 daje im do tego prawo i ,,kierowców- słojów" co w stolicy robią karierę bluzgając na wszystkich i wszystko, a szczególnie na kierowców autobusów którzy nie maja prawa do obrony.
    ReviewUserIcon
    Młody wystresowany

    23.10.2019 17:28

    Inne

    Ty tak na poważnie z tymi czapka I Mikołaja że będziemy w nich musieli pracować?
    ReviewUserIcon
    ??????

    23.10.2019 12:18

    Inne

    Kto zna wyniki kontroli ITD i PIP jaka była przeprowadzona parę tygodni temu w zakładzie?
    ReviewUserIcon
    ? $? $? $? $?/$

    23.10.2019 14:29

    Inne

    Kontrola przebiegła wzorowo - inspekcja nie stwierdziła żadnych uchybień. Firma wywiązuje się że swoich obowiązków - nie pozostaje nic innego jak tylko pracować
    ReviewUserIcon
    Suski

    23.10.2019 14:59

    Inne

    Inspekcja PIP wzorowo ? Brak bierzącej wody na krańcach, bród i smród w kabinach kierowcy, zagrzybiona klimatyzacja w autobusach,(usunięte przez administratora) oprócz przymusowej 15-ki ,kończenie i rozpoczynanie pracy na dalekich krańcach ,a nie na dogodnych węzłach przesiadkowych.(usunięte przez administratora) . Jeśli według PIP to jest wzorowa ocena to nie mam więcej pytań ,Najwidoczniej żyjemy w ,,dzikim" kraju w którym to jest norma.
    ReviewUserIcon
    Pytajacy

    22.10.2019 18:40

    Inne

    Czy może ktoś z kolegów, koleżanek jest w temacie i wie coś na temat tegorocznego karpia, bądź premii (tak jak w tamtym roku 70gr za h przepracowaną)???? Tylko proszę sobie darować odpowiedzi typu.... "jak wylowisz karpia to będziesz miał"... Z góry dziękuję za odpowiedzi. Janek z r1
    ReviewUserIcon
    Kierowca

    22.10.2019 16:05

    Inne

    Do postu z krancami bez bieżącej wody i normalnej toalety..... Proste przykłady linii na których na obu krańcach są toi toie :115,188,138,174, 161,143,164,159,185,194,710,724.,742..to tak na szybko. Napewno jest ich więcej.... Rozumiem że niektórzy nie mają problemu z (usunięte przez administratora)się a później zjedzenie kanapki ale nie wszyscy kierowcy to (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Max

    22.10.2019 17:43

    Inne

    I właśnie w tym problem ,ze tymi brudnymi łapami po kupie (usunięte przez administratora) po całym kokpicie i kierownicy. Oddaje wóz zmiennikowi a ten niczego nie świadomy je sobie kanapkę w towarzystwie bakterii które zmiennik zostawił mu z rana. Tragedia.(usunięte przez administratora)10 razy się zastanówcie zanim przyjdziecie (usunięte przez administratora). Oczywiście u ajentów taka sama sytuacja Omijać szerokim łukiem pracę w komunikacji miejskiej w Warszawie. .XXI wiek a warunki jak w XIX wieku. Do tego jeszcze klimatyzacja której przewody nigdy nie są dezynfekowane i WIFI umieszczone nad głową kierowcy . Po zjezdzie na bazę podczas tankowania tez zdarza się ładnie ubrudzić siebie i ubranie, gdyż szefostwo nie przewidziało aby pracownicy na bazie sami tankowali i myli autobusy. Ty jako (usunięte przez administratora) od wszystkiego masz za te 3500 skakać jak (usunięte przez administratora) i wykonywać grzecznie polecenia pracodawcy który Twoim kosztem robi sobie oszczędności.
    ReviewUserIcon
    Stary Dziad

    22.10.2019 17:59

    Inne

    Dopisze jeszcze od siebie że do tego całego (usunięte przez administratora) mamy bonusik w postaci setek pasażerów którzy skutecznie inchalują nasze środowisko pracy(usunięte przez administratora) Fotel kierowcy (usunięte przez administratora) błyszczy się ale od brudu i potu razem z kierownicą, a przecież ludzie mają przeróżne choroby skórne, etc, itp. Podejrzewam że środowisko bakterii w naszym miejscu pracy jest podobne do flory w miejskim szalecie.
    JobInterviewIcon

    Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w MZA?

    Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej

    Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

    Rozmowa kwalifikacyjna
    ​
    Nick
    * Stanowisko
    * Przebieg rekrutacji

    0/5000

    * Treść pytania

    0/5000

    ​
    * Rezultat
    ​
    * Poziom trudności
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.

    Kontakt - MZA

    Włościańska 52 01-710 Warszawa

    https://www.mza.waw.pl

    Odwiedź nasz profil

    FacebookIconInstagramIconXIcon
    ReviewUserIcon
    Daniel

    22.10.2019 08:30

    Inne

    Zrezygnowałem z tej pracy po siedmiu miesiącach było by wcześniej ale każdego następnego dnia mówiłem ,,daj sobie szansę może się przyzwyczaisz", niestety nie.zbyt wiele minusów jest w tej pracy, Kierowca jest traktowany przedmiotowo , taki maleńki trybik MNIEJSZY NIŻ ZERO, w tej całej machinie. Każdy cie tu opluje gdy jesteś w pracy na mieście a Ty nic nie zrobisz, nawet buźki nie umyjesz jak trafisz zmianę z pętlami bez wody bieżącej. I kto jest winien ,,ZAWSZE KIEROWCA ".
    ReviewUserIcon
    99999999

    22.10.2019 14:21

    Inne

    Ja mam ponad 200 i cały czas jest tel bym przychodził - brak limitu ( aby plan wyszedł )
    ReviewUserIcon
    2019

    22.10.2019 15:56

    Inne

    No kolego nie wiem jakim cudem . Ja mam 220 i już do końca roku dodatkowo jeździć nie mogę ,a muszę bo duży kredyt i żona chora. Sytuacja mnie do tego zmusiła . Może tak jak w tamtym roku zwiększa ilość nadliczbowych godzin które kierowca w roku kalendarzowym może przejechać ..
    ReviewUserIcon
    Piętnastolatek

    22.10.2019 10:05

    Inne

    Do wszystkich nowych,planujacych sie zatrudnic w mza i szukajacych porady. Pracuje tu juz 15 lat. Przychodzilem z wielkimi ambicjami do najwiekszej firmy transportowej w Warszawie,myslalem ze dostajac ta prace zlapalem boga za nogi. Niestety nie! I szybko przejrzalem na oczy. Owszem robota jest stabilna bo zawsze 10-ego kase przelali i nie chodzilem sie upominac o kase jak to bywa u prywaciarzy no i nigdy na kase nie zostalem (usunięte przez administratora) Wszystkie godziny nadliczbowe sie zgadzaly takze pod tym wzgledem luz. Socjal tez jest spoko bo mozesz pojechac na wczasy,zlozysz fakture i czesc ci oddadza. No ale teraz minusy: Robota jest ciezka jak za te pieniadze ktore mza oferuje. Jezdzisz czasem 3-4 dni zmiany po 10 godzin i uwierzcie mi jest to meczace w warunkach Warszawskich. Czesto na krancach nie masz przerw tylko jezdzisz w kolko bo sa takie korki. Owszem firma powie ze masz ustawowa przerwe 15 minut. Ale sami sobie wyobrazcie taka np zmiane 8,5 godziny i w tym jedna przerwa 15 min,a reszta ogryzki po 2-3 minuty...srednio mozna odpoczac. Jak juz niektorzy pisali niektore krance tylko z toy toyem i brakiem bierzacej wody. Kabiny w autobusach brudne i smierdzace. Zdarzaja sie zadbane ale to mozna policzyc na palcach jednej reki. Dodatkowo dochodza wczesne wyjazdy i pozne zjazdy. Wstajesz o 2:00 na zm.A lub wracasz o 2:00 po zm.B No i najwiekszy minus ZTM ktory karze za wszystko. Brak krawata,brak brygadowki,brak identyfikatora z numerem kierowcy, przyspieszenie, ominiecie przystanku,zalozenie odwrotnie tablicy,powieszenie kurtki na drzwiach kabiny,sluchanie radia,sluchanie radia na sluchawce lub rozmowa przez telefon. Cud ze nie karaja za oddychanie w kabinie i to jeszcze pozwalaja robic! Takze reasumujac praca bardzo ciezka,za srednie pieniadze. Jak powiesz komus ze zarabiasz te 3700zl na reke to powiedza ze masz kokosy. I nowy pracownik tez uzna ze to duzo. Ale po kilku miesiacach w tej pracy,kazdy normalny stwierdzi ze to za male pieniadze za ta prace. Mozna sobie isc z wolnego bo ludzi potrzeba no ale idac 1-2 dni dodatkowo zarobisz wiecej ale kosztem zycia rodzinnego. Ja przetrwalem tu juz 15 lat. Nie zlapali mnie na niczym ani przyspieszeniu,ani braku krawata,ani braku brygadowki ale ciagle mam najnizsza stawke gdyz zdarzy mi sie czasem isc na L4 i to nie zadne udawane. Po prostu ludzie czasem choruja no i przez to zawsze nie zostalem przeszeregowany i jezdze na najnizszej stawce. Zasady ktore obowiazuja w mza sa do przezycia ale trzeba byc odpornym psychicznie bo slabi psychicznie szybko odchodza.
    ReviewUserIcon
    Nowy

    21.10.2019 10:02

    Inne

    Witam Czy może ktoś napisać jaki system pracy jest w mza jako kierowca kat.d. Chodzi mi o to ile godzin pracuję kierowca w ciagu dnia,ile dni w miesiącu,ile jest wolnego po przepracowaniu dnia,czy grafik jest kwartalny? Chodzi mi tylko o norme godzin
    ReviewUserIcon
    Matka Teresa

    21.10.2019 23:05

    Inne

    Zgadza się w 100%, robota jest w (usunięte przez administratora) stresująca. Począwszy od (usunięte przez administratora)pasażerów a na całej reszcie skończywszy. Info dla młodych, chcesz dorobić się nerwicy zapraszamy .
    ReviewUserIcon
    Albin

    22.10.2019 09:36

    Inne

    Autobusy brudne w kabinach bo tak dbają kierowcy. Temu się rozleje temu spadnie jakieś jedzenie Łapy tłuste i bez jakiegoś kolwiek przepłukania(nawet płynem do dezynfekcji ale rozumiem za drogi 10zl) łapią za kierownicę. Pokrowców nie założą a pocą się jak mopsy itp. można by wyliczać. Jak sami kierowcy nie zaczną dbać to nie będzie w kabinie pachnieć fiołkami.
    ReviewUserIcon
    K2

    21.10.2019 19:18

    Inne

    Podobno od Stycznia 2020 beda placic lepiej po przekroczeniu granicy na C+E temat pewny. To moze byc ze tydzien pracy po Europie tyle samo co miesiac w komunikacji.
    ReviewUserIcon
    Basia

    19.10.2019 17:16

    Inne

    Hej, czy po sfinansowanym kursie kategorii D przez OSK MZA ,mogę wybrać sobie dogodną dla siebie prace w zajezdni blisko domu,czy mam z góry przydzieloną?
    ReviewUserIcon
    R-3

    19.10.2019 22:22

    Inne

    Można sobie wybrać zajezdnię, na ten moment na każdej z nich brakuje kierowców i najprawdopodobniej będzie coraz gorzej, Mimo to życzę powodzenia i wytrwałości w komunikacji miejskiej gdzie wynagrodzenie nie jest adewatne do wykonywanej pracy. Powodzenia
    ReviewUserIcon
    heheszek

    19.10.2019 20:12

    Inne

    Chłopie co Ty z tą arrivą mądralujesz? Nie podniosą bo co proszę???? Żeby wygrać przetarg dali najniższe ceny za wkm, nie policzyli że Ukraina nie pojeździ im za 2500 bo na ociepleniach mają 4000, więc taki to problem, ale coś dziwnie z tym kontraktem ZTM idzie im na rękę
    ReviewUserIcon
    Karl

    19.10.2019 10:54

    Inne

    Czy to prawda, że wraca premia 600zł?
    ReviewUserIcon
    R3

    19.10.2019 12:16

    Inne

    Wraca. Od listopada bedzie 600 zł dodatkowo.
    ReviewUserIcon
    arivals

    19.10.2019 18:30

    Inne

    I znowu się nakręcacie przez jednego (usunięte przez administratora)o wielu nickach. Zapewne będzie jakieś podbicie pensji o koszty inflacji czyli netto dadzą z wielka pompa stówę ale dopiero po uchwaleniu budżetu miejskiego. Co myślicie że jak im rura z g trzasnęła i maja wydatki zaraz podniosą nam pensję. Zobaczcie jak jęczą w Arrivie gdyby mogli podnieśliby Kierowcom z przegubów bo nie ma kto trzymać za kierownicę. Ale nie mogą dokąd jest taki kontrakt na wozokilometr. To samo u nas, jakby mieli to by podnieśli. Jedyna instytucją jest Rada Miasta która uchwala budżet. Więc mi nie pitolcie o podwyżkach bo niby skąd natrzepią kasy teraz. No chyba że jak ostatniego roku ztm coś rzuci z oszczędności za kilometry choć po ostatnich polowaniach widzę że oni też szukają pieniędzy w postaci kar. Ludzie weźcie blaszkę i puknijcie się czaszkę. Pieniędzmi na komunikacje rządzi miasto poprzez ztm i co myślicie że podniosą podatki lokalne przed wyborami Prezydenckimi by nam zrobić dobrze. Nie liczcie na cuda ani ciepłą wodę w kranie. Cieszmy się że nam jeszcze przywilejów- ubrania tudzież kart miejska nie odbierają. (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Busikwawa

    17.10.2019 10:46

    Inne

    Czy jest ktoś kto chce pracowac tylko od poniedziałku do piątku na jedną zmianę, w piątek maksymalnie do 20, mieć wszystkie niedziele wolne i wykorzystywac to na przychoszenie z wolnego przez trzy niedziele w miesiacu?To jest życie. ZZ wam to załatwia tak jak w przypadku (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Busikwawa

    17.10.2019 16:30

    Inne

    Sam piszesz głupoty nie wiedzac kto jest z drugiej strony. Firma ma byc pozbawiona podziałów plciowych rasowych wyznaniowych etc tyle w temacie. Cwaniactwo kolesiostwo powinno byc pietnowane.
    ReviewUserIcon
    Smerf Maruda

    17.10.2019 19:29

    Inne

    (usunięte przez administratora)wykorzystuje swoje uprawnienia wynikające z kodeksu pracy. Polecam lekturę art. 178 §2. Ten paragraf nie określa płci. Jeśli to Ty opiekujesz się dziećmi, a nie małżonka, zgłoś to w firmie i będziesz miał tak samo. Pamiętaj jednak, że z uprawnień może korzystać równocześnie tylko jeden rodzic opiekujący się dzieckiem do lat 4.
    ReviewUserIcon
    2019 .

    17.10.2019 13:11

    Inne

    Mam pytanko . Może jest ktoś poinformowany i ma jakieś informacje . ile godzin nadliczbowych można mieć w ciągu roku kalendarzowego ? W tamtym roku jak dobrze pamietam firma te godziny wydluzyla do 370 godzin . To było tylko jednorazowe czy w tym roku też się tyczy ?
    ReviewUserIcon
    Nowy r2

    17.10.2019 14:46

    Inne

    W zeszłym miesiącu zrobiłem 260h bo nie ma komu jeździć i nakazali przychodzić
    ReviewUserIcon
    Wyższa stawka 3

    17.10.2019 09:18

    Inne

    Kochani powiedzcie mi jak dostać przeszeregowanie na wyższą stawkę nie czekając 2 , 4 , 6 lat .Jest taka możliwość ? - jeśli ktoś wie to proszę pisać
    ReviewUserIcon
    ŚRUBA

    15.10.2019 23:19

    Inne

    Szanowni Koledzy i Koleżanki gdzie zaparkować swoje autko lub motocykl po przyjeździe do pracy na R-3. Jest wyznaczony parking dla kierowców czy trzeba kombinować samemu?. Pozdrawiam!.
    ReviewUserIcon
    Rafał

    17.10.2019 02:36

    Inne

    Czy możecie ć-wok-i odpowiedzieć normalnie jak ktoś się pyta. Kolego. Motocykl możesz zaparkować na zakładzie pod starą dyspozytornia (obecnie dekoracje i WC). Auto no cóż... Pod koniec roku możesz się zgłosić po przepustkę na parking pracowniczy (wjazd od str. Norauto i ibisa). Jak się nie uda załapać na przepustkę (jest wielu chętnych kto pierwszy ten lepszy) to zostaje ci: pod Ch King Gross praga. Pozdrawiam
    ReviewUserIcon
    Basia

    11.10.2019 15:42

    Inne

    Hej, Kierowcy z MZA mam do was pytanie. Zakwalifikowałam się do dofinansowania kursu na kat. D przez MZA. Dowiedziałam się,że jest test jak na prawo jazdy kat. B,oraz rozmowa kwalifikacyjna. Czy ktoś może mi napisać co jest na teście i na czym polega taka rozmów,czy to jest trudne,czy da się przejść?
    ReviewUserIcon
    Basia

    14.10.2019 12:18

    Inne

    czekałam dwa tygodnie i sama się do nich odezwałam. składałam z końcówką września.
    ReviewUserIcon
    max

    15.10.2019 10:42

    Inne

    Podstawowe pytanie brzmi. (usunięte przez administratora)Czy nie przeszkadza Ci noszenie sztucznych najgorszego gatunku służbowych ubrań od których można nabawić się chorób skórnych..Jak na te pytania odpowiesz twierdząco to masz dofinansowanie do kursu i zapewnioną pracę w tej antyludzkiej firmie nastawionej na zysk zarządu a nigdy na Twój. Ty godząc się na warunki masz siedzieć cicho i w drelichach grzecznie obsługiwać przystanki.
    ReviewUserIcon
    Kamil

    14.10.2019 21:37

    Inne

    Witam koledzy, jak sobie radzicie z dyspozytorami nadzoru ? jeden taki czepia mnie się cały czas o byle co, czasami jest na Wschodniej, (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    anonim

    05.09.2019 20:29

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    07.09.2019 06:35

    Inne

    Jaki znowu zamęt?. Są już listy kierowców którzy nie mogą pracować z dnia wolnego. Sprawdź. Do pracy z dnia wolnego pozostali kierowcy którzy sporadycznie to wykonują. Kiedy zwiększony będzie limit pracy w godzinach nadliczbowych.?. Rok temu zwiększenie limitu było jednorazowe, będzie trzeba jako stała normę przyjąć.
    ReviewUserIcon
    Kamil

    14.10.2019 21:30

    Inne

    A jak sobie radzicie z dyspozytorami? z nadzoru ruchu bo nie wiem o którym mowa. Jeden taki mnie gnębi, o wszystko sie czepia dziadyga stary, często był na Wschodnim, a sam chyba sobie popija....
    ReviewUserIcon
    Matka Teresa

    14.10.2019 12:47

    Inne

    Cześć. Trochę statystyki, dla tych którzy chwalą tą wspaniałą robotę. Miesięcznie przez patronów na r4 przechodzi około 25 osób. Osoby te są zatrudniane by pracowały. Sami sobie opowiedzcie ilu kierowców ucieka, skoro nabór jest prowadzony od nastu miesięcy.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    14.10.2019 14:47

    Inne

    Nie wiedziałem ze rocznie zakład przyjmuje 300 nowych kierowców.
    ReviewUserIcon
    anonim

    13.10.2019 20:08

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    własnie panowie i panie

    14.10.2019 00:59

    Inne

    Te routery wi fi zamontowane nad naszymi głowami w naszych kabinach to chora sprawa dużo kierowców o tym nie wie jeśli ktś by miał wątpliwości o szkodliwości to proszę bardzo : (Francuskie Zgromadzenie Narodowe przyjęło projekt ustawy ograniczającej ekspozycję na pole elektromagnetyczne (ang. electromagnetic field, EMF) wytwarzane przez urządzenia wykorzystujące technologie bezprzewodowe – telefony komórkowe, tablety, Wi-Fi itd. Zgodnie ze wspomnianym projektem ustawy: Wi-Fi zostanie zakazane we wszystkich placówkach opieki nad dziećmi poniżej 3. r.ż.;)
    ReviewUserIcon
    R12

    14.10.2019 10:01

    Inne

    Masz rację kolego, wi fi i cała ta elektronika nad głową kierowcy na zdrowie nie idzie. Ale jak czytam wpisy, to niektórym nie przeszkadza że tracą zdrowie. Aby był net, reszta się nie liczy. Tak na marginesie są jeszcze jakieś autobusy bez wi fi?
    ReviewUserIcon
    paw

    10.10.2019 23:17

    Inne

    Nie mam szacunku do tej firmy i pewnie długo miał nie będę. Zasady wynagradzania a raczej premiowania są nie do zaakceptowania!!! Wiem że to się nie zmieni w najbliższym czasie, a na pewno nie przy obecnym składzie zarządu tej firmy. Czekam na wypłatę grudniowych dodatków i spadam z tego s/fu jak najdalej. Z tego co wiem wiele osób podjęło podobną decyzję.
    ReviewUserIcon
    zmęczony

    13.10.2019 12:49

    Inne

    Tutaj nigdy nie szanowali pracownika. Zwalniali za to że człowiek na zwolnienie poszedł. Brak możliwości załatwienia z nimi czegokolwiek, np.chcesz zmniejszyć etat, to ci powiedzą brak możliwości. Każą chodzić w tych swoich ciuchach ze sztucznego materiału. Też szukam nowej pracy i jak tylko coś się trafi to natychmiast odchodzę.
    ReviewUserIcon
    hallo

    13.10.2019 14:15

    Inne

    Jak ma być dobrze w tej firmie skoro w tej ich gazetce, jeden z członków zarządu kieruje swoje niezadowolenie w stronę kierowcy, który odmawia dalszej jazdy z ludźmi jedzącymi lody?! Kierowca ma obowiązek zareagować w takim przypadku. Propozycja ze strony przedstawiciela tej firmy była - że powinien zaczekać aż ludzie zjedzą łakocie. Czy ja śnię??? Ludzie kto w tej firmie rządzi?! Jacyś ludzie oderwani od rzeczywistości. Uczcie dalej tak ludzi to sami będziecie jeździć.
    ReviewUserIcon
    Przedstawiciel ZZ solidarność

    10.10.2019 07:40

    Inne

    Uwaga ważne!!!! Spieszę z informacją z ostatniej chwili. Wczoraj został uchwalony nowy regulamin płac wchodzący w życie 30 lutego 2020r. Stanowi on, że każdy kierowca bez względu na staż pracy pracuje na jednakowej stawce tj: wynagrodzenie minimalne uchwalone na dany rok przez sejm RP i premia w wysokości 500 zł (pod warunkiem posiadania jednego lub więcej dzieci). Mamy nadzieję że jako Wasi przedstawiciele w firmie dbamy o wasze dobro skutecznie.
    ReviewUserIcon
    Karol

    12.10.2019 05:57

    Inne

    Nie wyrazili zgody związkowcy na godziny nadliczbowe. Związkowy dostają kasę od kierowników i nie pracują z wolnego. A my chcemy pracować żeby dorobić i nie możemy. Roman z Solidarności drugi miesiąc z rzędu dostal nagrodę ponad 1000zl. Z wolnego nie jeździ. Innych namawia żeby nie jeździli. Moja rada: brakuje Wam kasy bo nie chcą was zatrudniać ze względu na godziny roczne to idźcie do (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    12.10.2019 11:15

    Inne

    Nikogo nie namawiam by nie przychodził z dnia wolnego do pracy, każdy sam wybiera czy chce przyjść czy nie. Nie podpisanie zgody przez ZZ limitu zwiększenia godzin pracy nadliczbowych skończy się dramatem dla zakładu w listopadzie i grudniu plan przewozów nie będzie osadzony zabraknie kierowców do pracy wykazanie zostaną faktyczne braki pracowników jakie są.
    ReviewUserIcon
    Nowy

    01.10.2019 11:47

    Inne

    Witam, co z podwyzka dla kierowcow?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    01.10.2019 16:09

    Inne

    ....... Skoro miasto potrafiło na rozwój komunikacji, metro, tramwaje, autobusy, podpisać umowy kredytowe o wartości kredytów blisko 3 miliardów to też niech potrafi zainwestować w zasoby ludzkie pracowników spółek
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    11.10.2019 09:47

    Inne

    Co za jakieś zbulwersowanie widzę?. To już w niepamięć poszło co było w 2012 roku?. Kasa była potrzebna ZTM dał rekomendacje na wykonywanie przewozów, możliwość spłaty kredytu i co było?. Po uzyskaniu kredytu limit wykonywania przewozów został zmniejszony !!!!. Widzę ze pamięć jest krótka u niektórych osób.
    ReviewUserIcon
    Zbyszek1963

    10.10.2019 20:46

    Inne

    Witajcie. Czy świeży pracownik bez doświadczenia od razu jeździ po wszystkich liniach zajezdni?

    Zostaw merytoryczną opinię o MZA

    Opinia
    ​
    Stanowisko
    * Treść odpowiedzi

    0/5000

    Ocena pracodawcy
    ​
    * Moja opinia jest
    ​
    * Mój status
    Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie ...
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.