opinie o firmach | GoWork.pl
Oferty pracyOpinie o firmachSzkoły policealne
Dla firmLogowanie / Rejestracja
Logo

MZA

Profil oficjalny - płatna współpraca

2.8/5

Na podstawie 3950 ocen
Opinie(15433)
Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)

Opinie(15433)

Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)
Logo
  • O nas
  • .
  • Eko MZA
  • .
  • Galeria
  • .
  • Praca
  • .
  • Social media
  • .
  • Kontakt

O nas

Eko MZA

Galeria

Praca

Social media

Kontakt

Aktualne oferty pracy w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Płock
  • Radom
  • Siedlce
  • Mińsk Mazowiecki
  • Piaseczno
  • Skierniewice
Opinie o firmach w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Blizne Łaszczyńskiego
  • Opacz-Kolonia
  • Kolonia Opacz
  • Ząbki
  • Blizne Jasińskiego
  • Rybie
  • Opacz Mała
  • Raszyn
  • Mory
opinie o firmach | GoWork.pl
GoWork.pl
O nasMapa stronyDołącz do nasSubskrypcjeKontakt
Dla kandydatów
Oferty pracyOpinie o firmachBlogPoradnik
Dla firm
Ogłoszenia rekrutacyjneEmployer BrandingUsługi
Regulaminy
RegulaminRegulamin newsletteraPolityka opiniiPolityka prywatności
FacebookIconLinkedinIconYoutubeIcon
© 2005 - 2026 GoWork.pl
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Opinie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych Przedsiębiorcy. Przejdź
  1. Strona główna
  2. /
  3. Opinie o pracodawcach Warszawa
  4. /
  5. Opinie o MZA

Opinie

Opinie o MZA Warszawa

GoWork nie weryfikuje opinii przed publikacją...

Opinie

Pokaż wszystkie
​
Najnowsze
​

Stanowisko

Filtruj

Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Sortowanie

Najnowsze
Najpopularniejsze
Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Najnowsze
Najpopularniejsze
  • Dodaj do ulubionych

    Zapisz tego pracodawcę na później

  • ShareIcon

    Udostępnij

    Podziel się tym profilem z innymi

    FacebookIconXIconLinkedinIcon
  • Opinie

    Opinie

    • 1
    • …
    • 77
    • 78
    • 79
    • …
    • 108

    Opinie

    Opinie

    Często zadawane pytania

    Subscribe
    Nie przegap nowości o MZA!

    Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!

    Email
    Administratorem danych osobowych jest GoWork.pl Serwis Praca sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą ...

    Klikając „Obserwuj firmę”, akceptujeszregulamin serwisu.

    ReviewUserIcon
    KIERO WARSZAWA

    23.01.2020 09:58

    Inne

    PANOWIE I PANIE TAKIE JEDNO PYTANKO. JEST MOŻLIWOŚĆ PRACOWANIA TYLKO W WEEKENDY W MZA?
    ReviewUserIcon
    Meksyk 89 tgr

    23.01.2020 10:08

    Inne

    Chyba nie
    ReviewUserIcon
    Kazik

    22.01.2020 14:59

    Inne

    Piszę, że będą podwyżki to będą . Negocjacje trwają cały czas i tak według zarządu MZA zarabiamy najwięcej ze wszystkich przewoźników w Warszawie . Związki chcą podwyżkę 300 złotych dla każdego ,a zarząd proponuje 100 złotych brutto . Dlatego jeszcze cisza jest . To nie jest takie proste jak każdemu się wydaje więc bez (usunięte przez administratora) komentarzy
    ReviewUserIcon
    Xxx

    22.01.2020 23:16

    Inne

    Coś mi się wydaje że po tych negocjacjch znów kilka osób odejdzie że związku
    ReviewUserIcon
    Kminek

    23.01.2020 06:26

    Inne

    I bardzo dobrze. Związki są obecnie wrz.odem na du.pie firmy. Pany ze związku potrafią tylko tupać nogami i w tych swoich pokoikach mówić, co oni by nie zrobili... W gębie mocni a w majtach mają ps.ity... I tylko czekają co miesiąc na składki A niektórzy glu.pi płacą i się cieszą, że po roku wpłacania ok 500 zl dostaną paczkę za 100zl i zaproszenie na tłusty czwartek. A niech se w du.pe wsadzą te paczki i podetrą tym bonem.
    ReviewUserIcon
    Pepe

    22.01.2020 14:20

    Inne

    Potrącenia na związki pochdzą z kar z nierównych stawek grupie kierowców Przykład :,10kierowców zarobiło 10000 zł , a kierownik musi zaplacić 12 kierwcom to co robi ???
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    22.01.2020 14:55

    Inne

    Czy masz na myśli taki przyklad: 10 kierowców w miesiącu przejechało X liczbę wzkm co daje określoną kwotę jak wypracowali kierowcy. Zysk zakładu pomniejszony jest o koszty wynagrodzenia do którego zalicza się pracę 12 kierowców. Tu nie wchodzi w rachubę ze mniej zarobię w miesiącu, mniej mogę dostać np: premii rocznej lub wcale.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    22.01.2020 19:49

    Inne

    Z danych jakie podałeś wychodzi ze 2% kwoty wydatków na wynagrodzenia dla pracowników stanowią koszty utrzymania działaczy ZZ. W 2018 roku koszty zakładu wynagrodzenia pracowników wynosiły 280 mil wynika że 560 tys stanowiły koszty utrzymania działaczy ZZ. Jak widać zakład utrzymuje 8 działaczy ustawowo ma obowiązek utrzymać 3
    ReviewUserIcon
    Pepe

    22.01.2020 15:42

    Inne

    Za.komuny było sprawiedliwie nowy kierowca po przepracowaniu 1 roku z automatu dostawał najwyższą stawke po5 latach wysługie podwyżaną co rok 1procet aż ,do 25 ,Jubileusz po 10 15 20 25 30 i jeszcze 13 pensja
    ReviewUserIcon
    Leon

    21.01.2020 15:28

    Inne

    Za komuny kierowcy zarabiali b.dobrze.Kierownicy ,mistrzowie dyspozytorzy zasilali zeby dorównać kierowcom w kasie Dwa strajki zorganizowane przez solidarność i opzz (zzpkm) przyczyniły do odebrania : dwóch hoteli ,osrodków wczasowych na niekorzystnych warunkach dla pracownikow MZK ,powstała rażonca różnica wynagrodzeniu w/w stanowiskami
    ReviewUserIcon
    1282

    21.01.2020 16:48

    Inne

    Święta racja to są pupilki prezesa
    ReviewUserIcon
    Xxx

    22.01.2020 15:18

    Inne

    Prawdę gada słabowici są
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    22.01.2020 10:59

    Inne

    Jak doszło do dyskryminacji płacy. Regulamin Wynagrodzenia z 2014 roku podzielił pracowników na 6 grup płac gdzie czynnikiem podziału był staż pracy. Grupa 1 – stawka 3200,00 zł. Której składniki to: miesięczna stawka godzinowa 2301,6 zł, nagroda uznaniowa 115,08 zł, ½ dodatkowego wynagrodzenia rocznego 241,22 zł, dodatek efektywnościowy 550,00 zł. Co daje sumę 3207,90 zł. Po zaokrągleniu do pełnej kwoty dało sumę 3200,00 zł, która to kwota była stała dla wszystkich pozostałych 5 grup płacy. W pierwszej grupie płacy byli pracownicy, których staż pracy był mniejszy niż 5 lat. Grupa 2 – stawka 3350,00 zł. Której składniki to: stawka grupy 1 plus dodatek za wysługę lat liczony 3200,00zł * 5% = 160,00 zł. Co daje sumę 3360,00 zł. Po zaokrągleniu do pełnej kwoty dało sumę 3350,00 zł. W drugiej grupie płacy byli pracownicy, których staż pracy był większy niż 5 lat, a mniejszy niż 10 lat pracy. Grupa 3 – stawka 3500,00 zł. Której składniki to: stawka grupy 1 plus dodatek za wysługę lat liczony 3200,00 zł * 10% = 320,00 zł. Co daje sumę 3520,00 zł. Po zaokrągleniu do pełnej kwoty dało sumę 3500,00 zł. W trzeciej grupie płacy byli pracownicy, których staż pracy był większy niż 10 lat, a mniejszy niż 15 lat pracy. Grupa 4 – stawka 3650,00 zł. Której składniki to: stawka grupy 1 plus dodatek wysługi 15% w grupie tej byli pracownicy, których staż pracy był większy niż 15 lat, a mniejszy niż 20 lat pracy. Grupa 5 – stawka 3800,00 zł. Której składniki to: stawka grupy 1 plus dodatek wysługi 20% w grupie tej byli pracownicy, których staż pracy był większy niż 20 lat pracy. Grupa 6 – stawka 4000,00 zł. Której składniki to: stawka grupy 1 plus dodatek wysługi 20% plus podatek wysługi RP w grupie tej byli pracownicy, których staż pracy był większy niż 20 lat pracy. Jak widać różnica pomiędzy Grupa 1, a pozostałymi grupami wynosiła 5%,10%,15%, 20%, 20% plus wysługa RP. Po licznych zmianach stawek płacowych w 2018 roku mieliśmy stawki płacowe: Grupa 1 – 3700,00 zł, Grupa 2 – 3800,00 zł, Grupa 3 – 4000,00 zł, Grupa 4 – 4200,00 zł Grupa 5 – 4400,00 zł, Grupa 6 – 4500,00 zł. Tutaj różnica płacy pomiędzy Grupa 1, a pozostałymi Grupami płacy wynosi 3%, 8%, 13%, 19% i 21%. Staż pracy, jako składnik różnicujący stawki grup płacy zmienił swoją wartość. Żeby tego jeszcze było mało od 1 kwietnia 2018 roku połączono stawki płacowe Grupa 1 i Grupa 2 na jedną sumę 4400,00 zł ustalając tym samym 5 grup płacy: Grupa 1 – 4400,00 zł, Grupa 2 – 4600,00 zł, Grupa 3 – 4800,00 zł, Grupa 4 – 5000,00 zł, Grupa 5 – 5100,00zł. Taka zmiana całkowicie dyskryminowała pracowników, który staż pracy zróżnicował stawki wynagrodzenia. Po tym jak tu na forum we wrześniu 2018 roku pisałem o dyskryminacji płacy została przywrócona 6 Grupa płacy, lecz dyskryminacji płacy nie usunięto.
    ReviewUserIcon
    Wygnaniec z Kałkazu vgy

    22.01.2020 14:58

    Inne

    Ależ się rozpisałeś
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    22.01.2020 15:16

    Inne

    Dziś osoby które ustalały Regulamin Wynagrodzenia zapomniały co ustaliły i jak doprowadziły do Dyskryminacji płacy dlatego tak dużo wyszło
    ReviewUserIcon
    Kazik

    21.01.2020 17:16

    Inne

    Będą podwyżki panowie tylko jeszcze trochę cierpliwości . Związki stają na głowie i robią co mogą aby wywalczyć dla kierowców podwyżki .
    ReviewUserIcon
    Kminek

    21.01.2020 21:33

    Inne

    (usunięte przez administratora) Polo tak prostował że sam się chował... Mocny w gębie a w stringach ma tylko (usunięte przez administratora) A zresztą. Prostujcie się nawzajem z Polo. Jesteście siebie warci.(usunięte przez administratora) Będzie z was niezłe Trio. Trzy mamuty
    ReviewUserIcon
    R12

    22.01.2020 12:27

    Inne

    1 marca emeryci dostaną waloryzację świadczeń o 3,24% Nam się też należy minimum tyle samo bez stawania związków na głowie. Jak związki tak na tej głowie stają, to powinna być większa podwyżka niż dla emerytów. Pozdrawiam zapracowanych związkowców. Odpocznijcie trochę bo padniecie z przepracowania.
    ReviewUserIcon
    Pepe

    21.01.2020 18:05

    Inne

    W czsach kiedy kierowcy b.dobrze zarabiali to nie było związkowców opzz nic niemiał do powiedzenia ,solidarność nie istniała .Tzw działacze obu związku nastawili sie na kase.Reszte powiedzą wam długoletni kierowcy.emeryci renciści .
    ReviewUserIcon
    Nowy wystresowany

    21.01.2020 17:38

    Inne

    Dlaczego nie dostajemy kase za pranie roboczego ubrania w domu?
    ReviewUserIcon
    heheszek

    21.01.2020 18:03

    Inne

    Nie dostajesz kasy za pranie bo w regulaminie nie ma że ma być szyste ;-)
    ReviewUserIcon
    Jurek Ogorek Słoik zza rzeki..

    18.01.2020 23:04

    Inne

    Obserwuje te forum o MZA i czytam i jestem w szoku. Pracujecie razem a jezdzicie po sobie, ublizacie sobie, wyzywacie się. ... Szok. A ten kolega Wasz co na fb wstawił zdjęcie w masce przeciwgazowej w autobusie na linii dla bezdomnycg to Wasz idol??? Fajnie macie. Koleś zakpil z bezdomności. Sam nie wie co go czeka... Fajni są kierowcy z MZA. Gratuluję doboru kadry.
    ReviewUserIcon
    Xxx

    21.01.2020 11:49

    Inne

    Czy aby większość Szanowny Panie?
    ReviewUserIcon
    Polo

    21.01.2020 15:48

    Inne

    Juz ci kiedyś pisałem ,że mogę Cię bardzo szybko wyprostować to zdygales więc teraz grzeczny bądź i do nogi swego pana i sklon płaski do mojej laski .
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    21.01.2020 09:32

    Inne

    Rynek Niemiecki otwarty, poszukuje kierowców autobusu, zarobki 2600 – 2800 euro (11000 – 11700 zł.) U nas grupa najgorszych płatników proponuje zarobki 3200 – 4500 zł. W 2014 roku MZA proponowało zarobki 3200 zł, co przy najniższej krajowej 1680 zł stanowiło 190,4% zarobków najniższej krajowej. Dziś proponowane zarobki to 4500 zł, co stanowi 173% najniższej krajowej. Jak widać na przełomie 6 lat nasze zarobki w stosunku do najniższej krajowej zmalały o 17,4%. Brawo KM oby tak dalej rynek Niemiecki otwarty jest.
    ReviewUserIcon
    Jaś. F

    21.01.2020 13:28

    Inne

    Bo ta nasza firma zatrzymała się w czas komuny tylko układy tu rządzą
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    21.01.2020 14:38

    Inne

    Dlatego spółka robi porównanie do najgorszych firm KM wtedy może wykazać jak to super u niej jest.
    ReviewUserIcon
    Wafel

    21.01.2020 12:31

    Inne

    Witam 23 stycznia jest spotkanie z prezydentem m. St. Warszawy może ktoś z kierowców się uda na to spotkanie i spyta się prezydenta gdzie są podwyżki które obiecał w kampanii na prezydenta m. St. Warszawy dlaczego wydaje tak ogromne sumy np na ławki w lato ponad 100 tys na pl bankowym teraz w centrum za ponad 34 tys zł
    ReviewUserIcon
    Zeus

    21.01.2020 12:36

    Inne

    Ciekawe kto to zrobi :-D Następnego dnia wypowiedzenie na biurku...
    ReviewUserIcon
    Kamil

    21.01.2020 10:44

    Inne

    Rząd PIS zwiększył dopuszczalne promieniowanie aby wprowadzić 5G. Mamy najwyższe obecnie po Korei Południowej. Czy MZA zamierza zacząć płacić szkodliwe kierowcom którzy mają zamontowane WIFI nad głowami i przez całą zmianę narażeni są na fale .Glejak mózgu bardzo realny po kilku latach pracy z tak dużym promieniowaniem z routera umieszczonego nad kabinami kierowcy. Trzeba uciekać z tej roboty. Nie zamierzam umrzeć na raka wożąc ludzi w Warszawie będąc promieniowanym codziennie przez 12 godzin. MZA nic sobie z tego nie robi narażając swoich pracowników na raka . Szanujmy zdrowie i zainteresujmy się tym tematem ,bo zaczyna być naprawdę niebezpiecznie dla naszego zdrowia i życia. Wykończą nas zanim dożyjemy wieku emerytalnego.
    ReviewUserIcon
    R12

    21.01.2020 11:50

    Inne

    Dobrze napisał. WiFi w domu jest i owszem, ale nie nadaje Ci bezpośrednio nad głową. Powinni je montować gdzieś po środku autobusu. Wtedy zasięg byłby równomierny dla wszystkich pasażerów. Miałbyś luźniej przy kabinie i zdrowiej zarazem.
    ReviewUserIcon
    Smog

    21.01.2020 12:20

    Inne

    Szkodliwe oczywiscie rowniez za jakosc powietrza w Polsce, ile godzin dziennie przez dni w roku?
    ReviewUserIcon
    Xxx

    21.01.2020 11:32

    Inne

    Obiło mi się o uszy że w dyrekcji jak i na stanowiskach kierowniczych od stycznia podwyżki były i to całkiem spore. Ktoś coś o tym wie?
    ReviewUserIcon
    Jaś. F

    21.01.2020 11:45

    Inne

    Bo prezes dba tylko o swoich pupilków.
    ReviewUserIcon
    roma

    20.01.2020 12:43

    Inne

    Napięcie w firmie rośnie z dnia na dzień. Najniższa krajowa poszła w górę a u nas nic, cisza. Czekam miesiąc. Jeżeli nic nie dadzą składam wypowiedzenie. Moja cierpliwość się wyczerpała.
    ReviewUserIcon
    R-3

    20.01.2020 18:55

    Inne

    Zarząd jak już jesteś taki drobiazgowy . Nie ma i nie będzie podwyżek . Wszystko drożeje i my jesteśmy w Ciemnej (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    20.01.2020 20:25

    Inne

    Z tym wynagrodzeniem co tu jest to tylko śmiać się można, nadal grupa optymistów sądzi że za 3.5 tys będzie miała ludzi do pracy kiedy w przyszłym roku najniższa krajowa może wynieść 3,1 tys. Oby tak dalej niech spółka będzie najlepsza wśród najgorszych to rowery furorę zrobią :))))
    ReviewUserIcon
    anonim

    20.01.2020 00:33

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    20.01.2020 09:39

    Inne

    Jest to jedna z kolejnych propozycji zmiany ilości dni urlopu wypoczynkowego, dobrze będzie kiedy zostanie przywrócona przerwa 15 minutową kiedy czas pracy przekroczy 8 godzin.
    ReviewUserIcon
    Młody wilk

    19.01.2020 09:59

    Inne

    Czasami zdarza mi się przyspieszenie sięgające nawet 3 minut, czy ztm jakoś to weryfikuje, sprawdza w systemie?
    ReviewUserIcon
    Przyśpieszenie + 7

    19.01.2020 15:05

    Inne

    Możesz być spokojny - jak nikt z pasażerów skargi nie napiszę to nic się nie dzieje .
    ReviewUserIcon
    heheszek

    19.01.2020 21:19

    Inne

    Grunt to na pierwszym miejscu rozkład, jeśli tak jeździsz to się nie dziwię. Opóźnienia jakie by nie było to na każdym krańcu możesz zrobić 5 minut przerwy na tego twojego węża bez pytania kogokolwiek, bez względu czy już masz zrobione przerwy ustawowe więc nie pitol.
    ReviewUserIcon
    Leon

    17.01.2020 20:36

    Inne

    Czy Baronowie związkowi otrzymali już nagrody pieniężne za rok 2019,jak co roku
    ReviewUserIcon
    Krymek

    18.01.2020 14:33

    Inne

    Masz rację gdyby wszyscy się zapisali do ZZ to byśmy zarabiali po 8 tyś zł - pomarzyć piękną rzecz
    ReviewUserIcon
    Taka prawda

    19.01.2020 12:41

    Inne

    Nawet nie potrafisz dobrze napisac nazwy ulicy intelygencie kochajacy zwiazki
    ReviewUserIcon
    anonim

    18.01.2020 23:46

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Stary dziad

    19.01.2020 00:38

    Inne

    Ty R4 , pomyśl najpierw, zanim coś napiszes
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    19.01.2020 10:10

    Inne

    Długopis zgubiłeś? Usterki wpisujesz w kartę drogowa i się nie dyskutuje.
    ReviewUserIcon
    Natalia

    19.01.2020 07:35

    Inne

    Czy można przychodzić z wolnego na innej zajezdni?
    ReviewUserIcon
    Robert

    19.01.2020 08:38

    Inne

    Swieżak nie pisz bzdur . Przychodzić nie wolno z wolnego na innej zajezdni ,a Twoje gumowe ucho tym razem zawiodło .. Nie wolno podsluchiwac jak starsi stażem kierowcy rozmawiają . Z ostrobramskiej na Woronicza jeżdżą na dwa dodatki popoludniowe 402 brygada 010 i 013 i tylko dlatego bo ranne te dwa dodatki na R-1 kończą
    ReviewUserIcon
    Świeżak

    19.01.2020 09:04

    Inne

    Napisałem to co usłyszałem, aż takich szczegółów to ja nie znam. Pewnie masz rację
    JobInterviewIcon

    Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w MZA?

    Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej

    Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

    Rozmowa kwalifikacyjna
    ​
    Nick
    * Stanowisko
    * Przebieg rekrutacji

    0/5000

    * Treść pytania

    0/5000

    ​
    * Rezultat
    ​
    * Poziom trudności
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.

    Kontakt - MZA

    Włościańska 52 01-710 Warszawa

    https://www.mza.waw.pl

    Odwiedź nasz profil

    FacebookIconInstagramIconXIcon
    ReviewUserIcon
    Polo

    18.01.2020 04:45

    Inne

    Panowie czy naprawdę w tym roku nie będzie żadnej podwyżki ?. Bo mamy już 18 dzień stycznia i dalej cisza ? Na któryś z kolegów jakąś wiedzę na ten temat ?
    ReviewUserIcon
    terefere

    18.01.2020 10:35

    Inne

    Idą wybory, jeździłeś wczoraj po mieście? to widzisz jak KO spina poślady jakie ma chęci a wychodzi? Wszystkie ręce w samorządach grają na przejęcie prezydentury co jest mitem. Ale środków w budżecie na podwyżki przez to zabraknie. Cieszmy się jeżeli usankcjonują prawo i będą osobno dodatki stażowe. Na podwyżki nie liczmy raczej na liczmy takie atrakcje przedwyborcze jak wczoraj dodatkowo jak się ociepli przyjdą imprezki plenerowe i przedwyborcze zabawy. Na to kasa będzie a my pasztetowe w chleb kołki w zęby i tempo czterdzieści. Czyli praca po maksie. Że nie ma kim? będzie, tu się załata tam się podeprze. Bo partia inwestuje,partia radzi partia nigdy swoich członków nie zdradzi. I tak to polityka odsuwa znaczące podwyżki do momentu aż widmo braku kierowców nie zajrzy w oczy.
    ReviewUserIcon
    Zeus

    18.01.2020 23:13

    Inne

    W rok wielkiego jubileuszu stulecia warszawskich autobusów nie będzie podwyżek dla kierowców??? !!!
    ReviewUserIcon
    Erotoman

    17.01.2020 18:57

    Inne

    Fajna ta Pani Małgosia sekretarka kierownika ze Stalowej :D
    ReviewUserIcon
    Łukasz

    18.01.2020 09:59

    Inne

    Zostało Ci tylko popatrzeć ! Spójrz w lusterko jak Ty wyglądasz ! Możesz jedynie się oblizac obleś.ny zarosniety ,niedo.myty i śmierdzacy wąsaty dzia.dzie,a od mojej żony na kilometr .!
    ReviewUserIcon
    Głodny pracy 4

    17.01.2020 17:00

    Inne

    Kochani za tydzień zaczyna mi się urlop 2 tygodnie - pasowało by popracować ( jakieś propozycje )
    ReviewUserIcon
    Baggio

    18.01.2020 02:29

    Inne

    Mobilis na linii 206 "Nowe Włochy - Wagonownia" nie zmęczysz się. :D
    ReviewUserIcon
    Aaa

    18.01.2020 09:23

    Inne

    Idź puszki pozbierać albo pobaw się ptaszkiem ...(usunięte przez administratora) Urlop jest od tego żeby wypocząć
    ReviewUserIcon
    anonim

    17.01.2020 17:34

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaas

    17.01.2020 20:41

    Inne

    Co innego jest wyłączenie dodatku stażowego z najniższego wynagrodzenia, a co innego jest włączenie dodatku stażowego do podstawy wynagrodzenia. Nie ma przepisu który by pozwolił na takie działanie jest wręcz odwrotnie są opinie prawne mówiące że przy takim działaniu zachodzi do Dyskryminacji płacy ze względu na wiek. Kiedy złożysz pozew o wyłączenie dodatku stażowego masz sprawę przegrana pozew zostanie odzucony, kiedy złożysz pozew o Dyskryminację płacą ze względu na wiek to zakład będzie musiał dowieść że do niej nie dochodzi ale już dawno do niej doszło. Nasz Regulamin Wynagrodzenia to jeden wielki bubel prawny.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    17.01.2020 21:24

    Inne

    To samo dotyczy premiowania absynencji chorobowej poprzez zmiany stawki zaszeregowania, tu też są znamiona Dyskryminacji płacowej.
    ReviewUserIcon
    Podwyżek nie będzie

    16.01.2020 19:15

    Inne

    Witam. Dzisiaj dzwoniłem do rachuby, do kadr i pytałem się kilku związkowców z zajezdni.. Wszyscy jak jeden mąż przyznaja: Na chwilę obecną podobno jakieś rozmowy pełzają (a nie się toczą). Nic narazie nie jest ustalone.. I nie wiadomo kiedy będzie coś wiadomo....
    ReviewUserIcon
    Hfry65jbxewt

    17.01.2020 17:02

    Inne

    A ci my gorsi od maszynisty ?
    ReviewUserIcon
    nick

    17.01.2020 17:36

    Inne

    A czy maszynista ma kontakt z pasażerami? Ma taki stres? Myśl człowieku.
    ReviewUserIcon
    anonim

    17.01.2020 11:44

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Zeus

    17.01.2020 13:19

    Inne

    Więc referendum . Te śmieszne karteczki to była ściema?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    17.01.2020 13:26

    Inne

    Referendum nie była ściema, bo to nie było referendum tylko zbieranie opinii pracowników na temat możliwości przeprowadzenia strajku. Tak brzmiała oficjalna odpowiedź ZZ kiedy zostali postawieni pod ścianą za organizowanie nielegalnego strajku.
    ReviewUserIcon
    R1

    14.01.2020 14:11

    Inne

    Witam Czy wrescie będą jakieś podwyżki?? Ktoś coś wie?? Tylko proszę bez głupot niepotrzebnych.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    17.01.2020 08:11

    Inne

    Biorąc urlop który się zgłasza nie krócej niż 24 godziny przed rozpoczęciem pracy to nic innego jak wnioskowanie o 1 dzień urlopu wypoczynkowego. Zgodnie z KP urlop na żądanie pracownik zgłasza przed rozpoczęciem pracy i tego nie zmieniła ostatnia nowelizacja KP. To że pracodawca określił własne zasady ustalania jak pracownik może brać urol na żądanie wcale ma nie oznaczać że mam być karany brakiem przeszeregowania jeżeli wezmę ten urlop zgodnie z KP.
    ReviewUserIcon
    Aaaaa

    17.01.2020 08:31

    Inne

    Jak widzis w Regulaminie Wynagrodzenia zapisany jest Mobbing na pracowniku, naklaniania pracownika do wykonywania czynności niezgodnych z przepisami i nagradzanie go za to.
    ReviewUserIcon
    anonim

    17.01.2020 06:16

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Kminek

    17.01.2020 06:47

    Inne

    Nie masz innych problemów człowieku ?
    ReviewUserIcon
    heheszek

    17.01.2020 05:55

    Inne

    Panie Aaaa czy Ty w ogóle śpisz? Jesteś tutaj o każdej porze dnia i nocy.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    15.01.2020 20:45

    Inne

    Unia Europejska ustali minimalna place dla wszystkich kraii członkowskich ma ona wynosić 60% średniej płacy w państwach członkowskich pracę nad projektem maja ruszyć już w tym tygodniu. Coś mi się zdaje że płaca minimalna przescignie zarobki w MZA :)))))
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    15.01.2020 22:01

    Inne

    Tego nie wiem to info tak gorące że tablet w dłonie parzy. Poczekamy zobaczymy co z tego wyjdzie.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    16.01.2020 23:28

    Inne

    Za 6 tygodni będzie wiadomo czy płaca minimalna w krajach czlonkowskich UE będzie wynosić 60% średniej krajowej w Polsce wyniosła by wtedy 3100,00 zl
    ReviewUserIcon
    R1-4XXX

    16.01.2020 17:10

    Inne

    Panie i Panowie, cos chyba jest na rzeczy z tymi podwyzkami. Na pracuj.pl jest ogloszenie o prace MZA i kwota jaka tam widnieje to 4700+300zl premii.
    ReviewUserIcon
    R1-4XXX

    16.01.2020 18:17

    Inne

    No wlasnie dostalem link od kolegi, ale jak w niego klikam to wyskakuje informacja ze ogloszenie jest juz nieaktualne. Kolega Mi mowil ze kilka dni temu natrafil na to ogloszenie i bylo 4700+300.
    ReviewUserIcon
    Baggio

    16.01.2020 18:45

    Inne

    Hmm, to ciekawe bo na oficjalnej stronie MZA jest dalej napisane 4500 + 300.
    ReviewUserIcon
    anonim

    16.01.2020 11:10

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    terefere

    16.01.2020 13:31

    Inne

    mówiąc wprost jeżeli jesteśmy na jednej stawce. Ja pracuję lat 10 mój kolega miesiąc. mamy tę samą płacę zasadniczą z tym że ja mam staż w firmie i powinienem mieć przynajmniej 5% więcej. ,to znaczy że jestem dyskryminowany gdyż mam o 5% niższą stawkę niż młody? Reasumując by było zgodnie z prawem obwiązującym i nas w UE moje stażowe powinno być na pasku jak premia lub dodatek za godziny nocne OSOBNO by nikt nie był dyskryminowany. Qrdę jakie to proste ale widać nie dla pracodawcy, prawników i rachuby. O ZZ nie wspomnę gdyż chyba tylko są one ,,partnerskie ,,. Zatem szanowna pani Mecenas proszę zwrócić uwagę na koszty prawne obowiązującego regulaminu płac w odniesieniu o opinię podaną wyżej. Czy może jest ona bezpodstawna? A jeżeli zgodna to kiedy pracodawca wcieli ja w życie?????
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    16.01.2020 13:36

    Inne

    Włączenie dodatku stażowego jako składnik wynagrodzenia nie miało podstawy prawnej. Dodatek stażowy mógł być składnikiem wynagrodzenia z tym że ogólne wynagrodzenie wraz z tym składnikiem nie mogło być niższe niż najniższa krajowa. Jest różnica pomiędzy włączyć składnik, a być składnikiem.
    ReviewUserIcon
    anonim

    16.01.2020 10:55

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    16.01.2020 12:41

    Inne

    Wykorzystaj urlop do szukania normalnej roboty, żebyś następnego urlopu nie marnował na dorabianie.
    ReviewUserIcon
    Swierzy

    16.01.2020 12:43

    Inne

    Lepsze to niż Syfilis
    ReviewUserIcon
    Nowy wystresowany

    16.01.2020 11:43

    Inne

    Dlaczego nie dostajemy kasy za pranie odzieży roboczej w domu na własny koszt ???
    ReviewUserIcon
    Leon

    16.01.2020 10:58

    Inne

    Podwyżki były ale nie objeło kierowców.Panowie wybieracie na insp pracy tokarzyne ,ekspedytora którzy biorą dużą kase wiedzieliście nie a co zrobili sprawach waszych ? Dwóch wybraliście do rady nadzorczej kasa prawie.równa z kasą kierowcy a jeszcze jest Sus A przed wyborami wazelinka czopkowanie nas
    ReviewUserIcon
    Albatros

    15.01.2020 10:04

    Inne

    Cześć, Szybkie pytanie. Jak dokładnie wygląda egzamin na certyfikowanego kierowcę organizowany przez ZTM? Ile pytań jest i na ile trzeba odpowiedzieć poprawnie? Miłego dnia
    ReviewUserIcon
    Danek

    15.01.2020 23:41

    Inne

    W jakiej dzielnicy znajduje się pętla np. browarna, Karolin, Stegny, Marysin. W jakiej msksymalnej odległości od krawężnika przystanku powinien stać autobus. Itp
    ReviewUserIcon
    Spoko

    16.01.2020 10:02

    Inne

    Np.jesli chcesz się przesiąść do Piasecznie to gdzie A.petla Wilanów b.marymont c wiatraczna.np.gdzie krzyżują się linię metra np.w przypadku pożaru co robić a zadzwonić b ewakuować ludzi i zadzwonić c próbować gasić np.jakue bilety sa
    ReviewUserIcon
    dlaczego

    14.01.2020 12:18

    Inne

    Dlaczego co pięć lat moja pensja zasadnicza obniża się w porównaniu do pensji młodego pracownika? Przypomnę dodatek stażowy został włączony do płacy zasadniczej sześć lat temu. Po każdej pięciolatce skoro został on włączony jak twierdzą ZZ do wynagrodzenia moja stawka z automatu winna wskoczyć o 3% większą płacę. Niestety po ośmiu latach pracy jestem cały czas na poziomie pracownika który został przyjęty wczoraj. Zatem stażowe obniża co pięć lat moją płacę zasadniczą.o ile mam chorobę itp. czy to jest kara za człowieczeństwo? Kazik ze ZZ zapewne nie wie jak to matematycznie przebiega i skąd różnica. Zatem uprzejmie proszę koleżeństwo by mu to wyjaśniło i by zaczął robić dla członków i załogi to za co pobiera pieniądze.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    15.01.2020 20:25

    Inne

    Gdybyś znał procedury byś wiedział za wszystko zapłaci zakład w Sądzie tylko trzeba wnieść o zwrot kosztów i dowieść faktycznie poniesione koszty
    ReviewUserIcon
    3 cytryny

    15.01.2020 20:35

    Inne

    I czekam do wypłaty za styczeń ale to też się rozchodzi o wypłatę stażowego za kilka lat wstecz
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    14.01.2020 20:49

    Inne

    Mamy kasę wczoraj spółka rozpiasla przetarg na zakup 160 nowych autobusów na gaz. Spółka bogata kasa jest.
    ReviewUserIcon
    obserwator

    15.01.2020 15:05

    Inne

    Nikt nie mówi o całkowitej prywatyzacji. Mówimy o zmniejszaniu zadań przewozowych dla MZA. Jeszcze 20 lat temu nikt w MZA by nie pomyslał ,że zlikwidują zajezdnie Chełmską,Inflancką czy Redutową. Każdy by się pukał w głowę. A co masz dziś :ARRIVA ponad 130 autobusów ,Michalczewski 28 autobusów, Mobilis 169 autobusów, PKS 54 autobusów. Czyli prawie 400 autobusów u ajentów. Wraz z rozbudową metra i sieci tramwajowych coraz większe cięcia w liniach autobusowych , a częstotliwości tych co kursują są mniejsze .Brak kierowców zastępowany jest rozkładami pozbawionymi kierowców przerw na krańcach. Oddanie zadań ajentowi dla miasta jest idealnym rozwiązaniem bo ajent wykona zadanie za mniejszą stawkę niż MZA a co za tym idzie będzie można zlikwidować jeszcze jedną zajezdnię autobusową.. Nie porównuj Lublina do warszawy. Ajenci w Warszawie są sprawdzeni z wieloletnim doświadczeniem .Mobilis,Michalczewski i Arriva wykonują również bezproblemowo zadania w innych miastach i jakoś nie zwinęli się z nich a jak jest okazja starują w nowych przetargach na obsługę linii..Niestety taki będzie trend. Samorządy są coraz bardziej obciążone przez rząd PIS i będą zmuszone szukać oszczędności na miejskich spółkach. Kwestia czasu a nie moje fanaberie.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    15.01.2020 16:08

    Inne

    Tylko by nie wyszło jak z MPO gdzie dziś prywatne firmy dyktuja cenę wykonania usługi i jest tam kryzys
    ReviewUserIcon
    Nowy

    15.01.2020 14:23

    Inne

    Mam pytanie. Czy każdy kierowca który robi 40-50 kolizji ROCZNIE, może liczyc na takie poblazliwe traktowanie jak pan Arkadiusz S numer 4xxx ze Stalowej? Chodzi po zajezdni gada jakies glupoty wymyslone chwali sie ze ma 40 kolizji rocznie wszystko nie z jego winy... Jakis dobry znajomy kierownika?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    15.01.2020 14:49

    Inne

    Gada (usunięte przez administratora) średnio wychodzi 1 kolizja tygodniowo, za takie coś to policja zabrała by mu prawo jazdy.
    ReviewUserIcon
    Spoko

    15.01.2020 14:53

    Inne

    Dlaczego by mieli zabrać jak nie z jego winy.srednie to można i raz dziennie zrobić nie że swojej winy ile razy unika się lub przewiduje błędy innych
    ReviewUserIcon
    R

    14.01.2020 20:10

    Inne

    Czy KASA to wszystko? i tak za dużo zarabia MZA i ciągle im mało Nikt tam was na siłę nie trzyma
    ReviewUserIcon
    K1

    14.01.2020 21:25

    Inne

    Jesteś w błędzie kochany kolego

    Zostaw merytoryczną opinię o MZA

    Opinia
    ​
    Stanowisko
    * Treść odpowiedzi

    0/5000

    Ocena pracodawcy
    ​
    * Moja opinia jest
    ​
    * Mój status
    Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie ...
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.