opinie o firmach | GoWork.pl
Oferty pracyOpinie o firmachSzkoły policealne
Dla firmLogowanie / Rejestracja
Logo

MZA

Profil oficjalny - płatna współpraca

2.8/5

Na podstawie 3950 ocen
Opinie(15433)
Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)

Opinie(15433)

Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)
Logo
  • O nas
  • .
  • Eko MZA
  • .
  • Galeria
  • .
  • Praca
  • .
  • Social media
  • .
  • Kontakt

O nas

Eko MZA

Galeria

Praca

Social media

Kontakt

Aktualne oferty pracy w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Siedlce
  • Płock
  • Radom
  • Mińsk Mazowiecki
  • Piaseczno
  • Ciechanów
Opinie o firmach w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Blizne Łaszczyńskiego
  • Opacz-Kolonia
  • Kolonia Opacz
  • Ząbki
  • Blizne Jasińskiego
  • Rybie
  • Opacz Mała
  • Raszyn
  • Mory
opinie o firmach | GoWork.pl
GoWork.pl
O nasMapa stronyDołącz do nasSubskrypcjeKontakt
Dla kandydatów
Oferty pracyOpinie o firmachBlogPoradnik
Dla firm
Ogłoszenia rekrutacyjneEmployer BrandingUsługi
Regulaminy
RegulaminRegulamin newsletteraPolityka opiniiPolityka prywatności
FacebookIconLinkedinIconYoutubeIcon
© 2005 - 2026 GoWork.pl
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Opinie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych Przedsiębiorcy. Przejdź
  1. Strona główna
  2. /
  3. Opinie o pracodawcach Warszawa
  4. /
  5. Opinie o MZA

Opinie

Opinie o MZA Warszawa

GoWork nie weryfikuje opinii przed publikacją...

Opinie

Pokaż wszystkie
​
Najnowsze
​

Stanowisko

Filtruj

Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Sortowanie

Najnowsze
Najpopularniejsze
Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Najnowsze
Najpopularniejsze
  • Dodaj do ulubionych

    Zapisz tego pracodawcę na później

  • ShareIcon

    Udostępnij

    Podziel się tym profilem z innymi

    FacebookIconXIconLinkedinIcon
  • Opinie

    Opinie

    • 1
    • …
    • 45
    • 46
    • 47
    • …
    • 108

    Opinie

    Opinie

    Często zadawane pytania

    Subscribe
    Nie przegap nowości o MZA!

    Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!

    Email
    Administratorem danych osobowych jest GoWork.pl Serwis Praca sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą ...

    Klikając „Obserwuj firmę”, akceptujeszregulamin serwisu.

    ReviewUserIcon
    Anonim

    28.04.2022 23:55

    Kandydat

    Witam Przestrzegam wszystkich przed zgłaszaniem się na ogłoszenie wyświetlane prawie we wszystkich autobusach pod hasłem "zakręceni poszukiwani". Chciałem zmienić swoją pracę i zadzwoniłem do MZA. W ogłoszeniu jest informacja "sfinalizujemy twój kurs". Jest to nieprawda. Pani w słuchawce powiedziała mi, że kurs będzie sfinansowany jedynie pod warunkiem, że będę zarejestrowany w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna. W przeciwnym razie będę musiał zapłacić naprawdę chore pieniądze za wykonanie kursu we własnym zakresie. Zachęcała mnie abym skorzystał z ich własnego ośrodka szkoleń gdzie po jego skończeniu zagwarantują mi pracę. Niestety nie mam tylu pieniędzy, i nie mogę się zwolnić ze swojej pracy pozbawiając siebie źródła dochodu. Czy naprawdę żeby zostać kierowca autobusu trzeba być kompletnym nieudacznikiem, który nie potrafi sobie przez dłuższy czas znaleźć normalnej pracy?
    ReviewUserIcon
    ZielonoBrody

    10.05.2022 18:35

    Pracownik

    Nie musisz być bezrobotnym. Zarejestruj się jako poszukujący pracy. Wtedy podpisz umowę trójstronną z MZA i UP. Dostaniesz kurs z funduszy europejskich - jeśli nie przesunęli kasy na ukraińców. OT CO. Cała filozofia.
    ReviewUserIcon
    Sprawiedliwy

    14.05.2022 21:23

    Pracownik

    A jaką pracę masz obecnie i ile zarabiasz?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    12.05.2022 13:33

    Pracownik

    Kiedy pracodawca dostarczy wodę mineralizowana w nieograniczonych ilościach pracownikowi ? ..... Idą upały obowiązek ustawy trzeba spełniać.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    14.05.2022 10:04

    Pracownik

    Pytanie: gdzie zaopatrzy się kierowca w wodę do picia na liniach nieekpedytowanych?, To na pracodawcy spoczywa obowiązek żeby kierowca posiadał dostęp do wody mineralizowanej w nieograniczonych ilościach.
    ReviewUserIcon
    Walić to

    14.05.2022 10:40

    Pracownik

    Wody nie dają...to już gorzej być nie może, zwalniam się!!! A wejdź do pokoju związkowego to zobaczysz palety wody a nawet cię nie poczęstują!!
    ReviewUserIcon
    Aaaaa

    11.05.2022 12:21

    Pracownik

    Na kleszczowej dramat. Średnio co miesiąc zwalnia się 25 kierowców. Natomiast przyjmujących się to ok 2.Na najbliższą sobotę minus 50.
    ReviewUserIcon
    123

    13.05.2022 16:10

    Pracownik

    Za 1000 przyjdę z wolnego
    ReviewUserIcon
    Robek

    14.05.2022 01:04

    Pracownik

    Na każdej zajezdni jest jakaś niekompetentna osoba. Zresztą jak ma być dobrze w tej firmie skoro jeden z GD który nie radził sobie na jednej z zajezdni nagle został powołany na dyrektora ds.... I oni chcą mieć ludzi tutaj. Hahaaaa
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    12.05.2022 09:49

    Pracownik

    Nowe przepisy dopuszczają w każdym systemie czasu pracy, jeżeli jest to uzasadnione przyczynami obiektywnymi lub technicznymi lub dotyczącymi organizacji pracy, przedłużenie okresu rozliczeniowego, nie więcej jednak niż do 12 miesięcy, przy zachowaniu ogólnych zasad dotyczących ochrony bezpieczeństwa i zdrowia pracowników. Stanowią zatem wyjątek od przepisów ogólnych określających poszczególne systemy czasu pracy. A zatem również w tych systemach czasu pracy, w których zgodnie z przepisami okres rozliczeniowy może wynosić maksymalnie 1 miesiąc, można wprowadzić 12-miesięczny okres rozliczeniowy czasu pracy. Ustawa o czasie pracy kierowcy określa: - tydzień pracy – okres pomiędzy godziną 00:00 w poniedziałek i godziną 24:00 w niedzielę; - pora nocna – okres czterech godzin pomiędzy godziną 00:00 i godziną 07:00; definicję pory nocnej zawartą w tym przepisie stosuje się wyłącznie do celów ustalania czasu pracy; ( w MZA ustalona godzina 00:00 – 04:00) - rozliczania czasu pracy i ustalania uprawnienia do wynagradzania za pracę w godzinach nadliczbowych, przez dobę należy rozumieć 24 kolejne godziny, poczynając od godziny, w której kierowca rozpoczyna pracę zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy. - Tygodniowy czas pracy, może być przedłużony do 60 godzin, jeżeli średni tygodniowy czas pracy nie przekroczy 48 godzin w przyjętym okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym 4 miesięcy. - dopuszczalne przedłużenie wymiaru czasu pracy do 12 godzin na dobę – w ramach systemu równoważnego czasu prac - Okres rozliczeniowy nie może być dłuższy niż 1 miesiąc, w szczególnie uzasadnionych przypadkach okres rozliczeniowy może być przedłużony, nie więcej jednak niż do 3 miesięcy. Przy pracach uzależnionych od pory roku lub warunków atmosferycznych okres rozliczeniowy może być przedłużony, nie więcej jednak niż do 4 miesięcy. Stosując art.129 KP nie można łamać przepisów zawartych w Ustawie o czasie pracy kierowcy to one precyzują dla danej grupy zawodowej limit czasu pracy. KP jest przeznaczone dla wszystkich grup zawodowych nie objętymi szczegółowymi ustawami.
    ReviewUserIcon
    Hahahaha

    12.05.2022 10:21

    Pracownik

    To ile wynosi limit nadgodzin na rok 416 godzin?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    12.05.2022 10:42

    Pracownik

    Teoretycznie masz racje, tylko jest coś takiego jak Art. 20. Ustawy o czasie pracy kierowcy, „Praca w godzinach nadliczbowych”, tych przepisów pracodawca ma obowiązek przestrzegać.
    ReviewUserIcon
    Emerytowany

    10.05.2022 13:54

    Pracownik

    5436 - 509 kierunek winnica, duszno, klima nie włączona, brak otwartych szyberdachow
    ReviewUserIcon
    Pogodynka

    10.05.2022 14:32

    Pracownik

    Gorąco to duszno musi być
    ReviewUserIcon
    Żegnaj MZA

    06.05.2022 13:08

    Pracownik

    Niestety po długich przemyśleniach podjąłem decyzję o złożeniu wypowiedzenia. Kolejna podwyżka stóp procentowych i znów wyższą rata kredytu mieszkaniowego. Czynsz co chwilę w górę. Nie można nigdzie dorobić bo czas pracy. Niestety nie dam rady. Muszę wracać na międzynarodówce. Pozdrawiam
    ReviewUserIcon
    Haha

    06.05.2022 22:53

    Pracownik

    Tez juz mysle by zrobic C+E. Widze zarobki 14-18 tys miesiecznie w ofertach i mnie c. Strzela jak widze wyplate.
    ReviewUserIcon
    Woźnica

    10.05.2022 00:39

    Pracownik

    Czemu? Ta praca jest bardzo rozwojowa. Dzięki plecie na OC nauczyłem się czytać z ruchu ust
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    08.05.2022 09:19

    Pracownik

    Rata 20 letniego kredyty w wysokości 300 tys. zł spłacanego w ratach równych, wynosiła 1 664 zł, koszt odsetek – 99,3 tys. zł. Obecnie stopa refinansowa wynosi 5,25 proc., czyli oprocentowanie kredytu wzrasta do 7,75 proc. w skali roku, co oznacza wzrost raty kredytu do ponad 2462 zł i odsetek od kredytu do ponad 291 tys. zł. 2/3 wynagrodzenia pokrywa rata kredytu mieszkaniowego, nic dodać nic ująć kto chce żyć musi zmienić pracę.
    ReviewUserIcon
    Waszka bez oka

    08.05.2022 10:27

    Inne

    Aaaa poza firmą
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    08.05.2022 11:42

    Pracownik

    Umowa o pracę, 7 000 zł na rękę, prywatna opieka medyczna, służbowy laptop, dodatkowe ubezpieczenie i komórka do celów prywatnych... Aż 43% polskich firm transportowych ma problem ze znalezieniem wykwalifikowanego pracownika Pasażer zmieni się w pieszego, jak klapki z oczów władza miasta nie spadną.
    ReviewUserIcon
    Tomasz

    07.05.2022 06:20

    Pracownik

    Jestem w stanie zrzec się 30% swojego wynagrodzenia miesięcznie aby firma stanęła na nogi .Namawiam również swoich kolegów I koleżanki aby zrobiły to samo .W grupie siła :) Co się nie robi dla firmy pamiętaj
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    07.05.2022 09:44

    Pracownik

    A kto powiedział że firma bankrutuje?. Skąd masz info że tu źle się dzieje ?
    ReviewUserIcon
    anonim

    05.05.2022 11:32

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    R4

    05.05.2022 19:36

    Pracownik

    Tak, oni zawsze dbali tylko siebie i swoje stanowisko...r4 to najgorsza zajezdnia jest
    ReviewUserIcon
    Serdeczni koledzy

    06.05.2022 21:28

    Pracownik

    Nie da się, trzeba się odkażać i wysypać, dlatego mam 45 nnb w tym roku
    ReviewUserIcon
    Były kiero teraz pasazer

    28.04.2022 23:20

    Pracownik

    Będę pisał Skargi za każde najmniejsze wasze przewinienie, dlatego że zgadzacie się pracowac za marne grosze. Czyli wnioskuję że zarabiacie bardzo dobrze hahahah
    ReviewUserIcon
    Tomasz 13277

    06.05.2022 15:21

    Pracownik

    Jestem za zatrudniny 1994 w MZK i tych młodych nieda się zmienić. Dziękuje za wesoły wpis.
    ReviewUserIcon
    123

    03.05.2022 09:09

    Pracownik

    Czy szanowni związkowcy rozmawiają z prezesem na temat regulacji wynagrodzeń względem inflacji?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    06.05.2022 10:00

    Pracownik

    .... Skoro już jesteśmy przy kasie powinniście wiedzieć że to nie członkowie ZZ płacą składki,a płaci je państwo które każdej osobie która dokonała wpłaty na konto ZZ zwraca miesięcznie 25 zł.
    ReviewUserIcon
    Waszka bez oka

    06.05.2022 12:34

    Inne

    Aaaa poza firmą
    ReviewUserIcon
    Dariusz Mańkowski M.Z.AiM.P.T

    05.05.2022 20:28

    Pracownik

    Szanowni Państwo od 09.05.2022 niżej wymienione linie 010/105 , 04/713, 05/713, 05/714 , 02/729 zjazdy w zmianie A kończą na zajezdni Redutowa i zmiana B zaczyna na zajezdni Redutowa, za utrudnienia przepraszamy. W związku z tym chętni do pracy rozpoczęcia i kończenia pracy na zajedni Redutowa proszeni są do zgłoszenia się Dyspozytora głównego lub kancelarii ruchu oddziału R-2 Kleszczowa, chętni to pracy w tym systemie będzie dopisane według ustawy i regulaminu z art.67 nie 20min OC a 40min za utrudnienia przeraszamy.
    ReviewUserIcon
    123

    05.05.2022 17:36

    Pracownik

    I znów raty kredytu mieszkaniowego w górę
    ReviewUserIcon
    Informacja

    04.05.2022 06:38

    Pracownik

    W roku 2022 zarząd i prezes nie przewidują już żadnych podwyżek dla kierowców. Ja jestem szczęśliwy w styczniu podwyżka była 300 brutto . Mi starcza ,a jestem jeszcze stanie z tej wypłaty 1000 złotych odłożyć. Ja nie pasuje to się zwalniać ;)
    ReviewUserIcon
    Nick

    04.05.2022 21:23

    Pracownik

    A ja pracuje na noce kupiłem jedno mieszkanie w bloku, chałupę postawiłem pod Warszawą, dwa samochody zmieniłem. Żona nie pracuje, całą wypłatę odkładam na konto i jakoś żyje. Można? No pewnie że można a nawet trzeba. A teraz widzę jak jednemu dają na stałe gazowce na noce to i skuterka sobie kupił. No proszę, do dobrego to się łatwo przyzwyczajać a jak trzeba teraz pasa przykrócić to i niedługo na koniku się będzie przyjeżdżało. Patataj, patataj.
    ReviewUserIcon
    Kacuś

    04.05.2022 21:47

    Pracownik

    A ja jakżem na noce jeździł to nawet kiedyś kolegę podwoziłem swoim suzuki do pracy, to mnie nawet pochwalił że tak ładnie na tym emzetkowskim silnik chodzi. A miałem sprzedawać A od tamtego czasu co mnie pochwalił to i nawet już sprzedać nie chce A kartkę do tej pory wożę że sprzedam. A teraz jak gazowce są to żonie powiedziałem żeby na stację pojechała zatankować to wlała dziewięćdziesiątkę piątkę zamiast on.
    ReviewUserIcon
    Marek

    02.05.2022 22:37

    Pracownik

    Wypłata 4000 zł. Koszt paliwa 800 zł. Zmiana o15.30. Oczywiście jak przyjedziesz o czasie. Następnie podróż po samochód 40 min. No i podróż do domu ok 1godz. W domu jesteś ok 17.30. Po za domem byłeś 13 godz. Nie warto.
    ReviewUserIcon
    Kierowca

    03.05.2022 17:58

    Pracownik

    Nikt nie każe jeździć samochodem do pracy. Zmiany są również różne ale ale masz zaplanowany grafik. Nikt nie każe tutaj pracować
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    03.05.2022 19:18

    Pracownik

    Masz rację nikt nie każe tutaj nikomu pracować skoro własnego cienia boi się i nie potrafi wymagać od pracodawcy przestrzegania przepisów prawa pracy. Przepisy jasno mówią " ustalone godziny rozpoczęcie i zakończenia pracy pracownika w systemie równoważnym rozliczane miesięcznie nie można zmieniać pracownikowi nawet dla dobra zakładu". A co osły robią pozwalają na zmiany i lamentują że mało zarabiają. A to jedyny nacisk na pracodawcę jest żeby zmienić Regulamin Wynagrodzenia
    ReviewUserIcon
    Ja

    03.05.2022 12:44

    Pracownik

    Problem z utrzymaniem pracowników w KM jest był i będzie narastał. Dlaczego? Otóż to proste. Chcą żeby ludzie zarabiali jak najmniej a ceny najmu czy życia drastycznie idą w górę. Kto przy zdrowych zmysłach przyjdzie do pracy za 4000 a za wynajem zapłaci 2500? Zostanie 1500. Na co to ma wystarczyć? Na jedzenie, ubiór, rekreację? Na Ukrainie to by było mało. Chcieliście zachodu to dajcie zarobki jak na zachodzie bo inaczej Nowym Światem za niedługo zamiast autobusów będą jeździć riksze jak przed wojną.
    ReviewUserIcon
    Włocławek

    03.05.2022 17:51

    Pracownik

    Ja mieszkam w małym mieście za wynajem płacę 600 złotych. Zarabiam 2363.56 najniższa krajowa. To i tak mam lepiej niż wy w Wawie bo zostaje mi 1763. No ale myślałem że w stolicy to wy macie z 6 tys na rękę. Aż się wierzyć nie chce. Coś chyba przesadzacie. Kolega na autobusie tutaj ma coś koło 3tys i podobnie za wynajem płaci 600 zł. To można by powiedzieć że jest hadziajem w porównaniu do was.
    ReviewUserIcon
    Marek

    02.05.2022 18:44

    Pracownik

    (usunięte przez administratora). Postanowił pozbyć się paru kierowców którzy dojeżdżają z poza wawy i w związku z tym mają późne wyjazdy. Od teraz wszyscy mają być jednakowo traktowani. Jak ja mam wydać 1/5 wypłaty na paliwo na dojazdy to sela wi mza.
    ReviewUserIcon
    Sprawiedliwy

    02.05.2022 23:59

    Pracownik

    Dlatego, żeby mieli łatwiejszy i bezstresowy dojazd, dopasowany do kursowania pociągów albo autobusów z ich miejsc zamieszkania. I nie musieli marnować godzin na te dojazdy, za które nie dostają pieniędzy. Mają przeprowadzić się bliżej? Co za absurdalne i głupie stwierdzenie!
    ReviewUserIcon
    123

    03.05.2022 09:20

    Pracownik

    Tylko dlatego że są przed emeryturą,ale jak odejdą to nikt świeży na ich miejsce nie przyjdze
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    02.05.2022 20:47

    Pracownik

    Komunikacja Miejska w Warszawie będzie jedyną w Polsce dziedziną działalności gospodarczej która to bez strajku pracowników przestanie działać
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    02.05.2022 21:29

    Pracownik

    Ile można cięcia wykonywać ? I tak od 18autobusy kursują co 20 minut. Ograniczony jest limit cięć nie może trwać w nieskończoność.
    ReviewUserIcon
    123

    03.05.2022 09:07

    Pracownik

    Może już są linie kursujące co godzinę
    ReviewUserIcon
    JestGorzejNiżMyślałem

    01.05.2022 14:01

    Pracownik

    Słuchajcie, naprawdę za te pieniądze które tutaj dostajemy nie da się wyżyć przez miesiąc. Jest dopiero pierwszy a ja już nie nam nic na koncie. A gdzie jeszcze 10ty. Myślę żeby jakaś chwilówkę wziąć ale tak nie może być. Będę się z miesiąca na miesiąc coraz bardziej się zadłużał i do czego to doprowadzi? Albo dadzą jakieś pieniądze do lipca albo trzeba szukać zmiany.
    ReviewUserIcon
    Kaczor

    02.05.2022 07:40

    Pracownik

    Ja już zacząłem szukać
    ReviewUserIcon
    Jola

    02.05.2022 15:19

    Pracownik

    Racja
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    02.05.2022 08:35

    Pracownik

    Stolica poszukuje nowych kierowców autobusów!. Kierowcy są poszukiwani nie tylko w spółkach, które świadczą usługi na rzecz Warszawy, na rzecz Warszawskiego Transportu Publicznego, ale po prostu na rynku pracy w Warszawie kierowców brakuje. Chcesz zmiany Regulaminu Wynagrodzenia?, Uważasz ze małe masz zarobki?. Zacznij wymagać od pracodawcy przestrzegania prawa pracy!!!!!. Twój prywatny czas nie służy do potrzeb pracodawcy, daj nam szanse wykonuj pracę zgodnie z obowiązującymi przepisami !!!!!
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    02.05.2022 09:27

    Pracownik

    Pomysł że kierowcom którzy wykonują pracę na dodatkach jednym autobusem nie przysługuje dodatek za wykonywanie OC i wmawia się kierowca żeby OC pomiędzy zjazdem, a wyjazdem nie wykonywali to desperacja !!!! Próbuje zaoszczędzić się 35 minut dziennie pracy, co jest niezgodne z obowiązującymi przepisami !!!!!
    ReviewUserIcon
    Waszka bez oka

    02.05.2022 14:19

    Inne

    Aaaa poza firmą
    JobInterviewIcon

    Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w MZA?

    Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej

    Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

    Rozmowa kwalifikacyjna
    ​
    Nick
    * Stanowisko
    * Przebieg rekrutacji

    0/5000

    * Treść pytania

    0/5000

    ​
    * Rezultat
    ​
    * Poziom trudności
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.

    Kontakt - MZA

    Włościańska 52 01-710 Warszawa

    https://www.mza.waw.pl

    Odwiedź nasz profil

    FacebookIconInstagramIconXIcon
    ReviewUserIcon
    anonim

    01.05.2022 19:42

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    szambelan czjkowski

    01.05.2022 20:17

    Pracownik

    W ciągu ostatniego roku w Niemczech spłonęły już 3 hale, w których przechowywano autobusy miejskie, w tym autobusy elektryczne. W dwóch przypadkach najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru był samozapłon pojazdu elektrycznego. We wszystkich tych pożarach obecność aut elektrycznych utrudniła akcję gaśniczą. Standardowe metody gaszenia pożarów aut są w przypadku pojazdów elektrycznych skazane na porażkę. (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    01.05.2022 20:26

    Pracownik

    Technologia budowy autobusów jest wszędzie taka sama, ciekawe czy po roku eksploatacji ktoś sprawdza zużycie przewodów elektrycznych przecież to one są powodem samozapłonu.
    ReviewUserIcon
    Królewna autobusu

    28.04.2022 22:16

    Pracownik

    Co wy robicie, że za takie grosze godzicie się pracować???
    ReviewUserIcon
    Podniecony i naładowany

    30.04.2022 12:35

    Pracownik

    Taaak i mają taki futurystyczny dźwięk silnika... popieram cię misiaczku
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    30.04.2022 15:30

    Pracownik

    To nie wiesz że na terenie zajezdni już palił się autobus z powodu zwarcia akumulatora ?
    ReviewUserIcon
    Aaa

    30.04.2022 10:05

    Pracownik

    Dlaczego firma MZA i inne. Ogólnie KM naraża swoich pracowników na utratę zdrowia. W tych służbowych mundurkach, nie wolno chodzić po Warszawie. To zagraża życiu i zdrowiu kierowcy.
    ReviewUserIcon
    Bus Driver.

    30.04.2022 14:46

    Pracownik

    "tve"?? To aż do Hiszpanii wieść o tym dotarła i w państwowej stacji Hiszpanie to ogłaszają? ;)
    ReviewUserIcon
    Ktoś

    11.11.2021 16:16

    Pracownik

    Jedno jest pewne, że dopóki firma nie zmieni regulaminu wynagradzania i nie doprowadzi do ujednolicenia stawki dla każdego kierowcy, dopóty ludzie będą narzekać, pisać negatywne komentarze i mieć w poważaniu cały zarząd i związki zawodowe. Pozdrawiam
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    03.12.2021 21:13

    Pracownik

    Dziś to mam wywalone na 5400 + wysługa co kiedyś chciałem, to nie ja mam problem skąd wziąć pracownika do pracy.
    ReviewUserIcon
    Pytający

    30.04.2022 00:29

    Pracownik

    Myślisz że zmienią kiedyś regulamin wynagradzania? Ja osobiście wątpię.
    ReviewUserIcon
    anonim

    28.04.2022 19:21

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    D+

    29.04.2022 22:46

    Pracownik

    Nie przychodzę z wolnego.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    29.04.2022 23:03

    Pracownik

    Każdy wykonuje co uważa za słuszne nikogo nie potępiam, ale kiedy słyszę kiedy będzie podwyżka i wszytko się robi żeby plan wyszedł to szlag mnie trafia.
    ReviewUserIcon
    klocuś

    04.04.2022 09:51

    Pracownik

    Co te nocne kierowce na Ostrobramskiej takie poobrażane, szczególnie te z wyższymi numerami powyżej 4xxx. Zmiany biorą na krańcach. Ok. Ja oddam zmianę na krańcu ale miej swój honor i nie przychodź do mnie jeden z drugim jak coś będziesz potrzebował. I przede wszystkim jak zmianę przejmujesz to z ustnikiem w ręku przychodź. Jak regulamin to regulamin a nie jakieś umizgi. Do zobaczenia przy zmianie.
    ReviewUserIcon
    racuś

    29.04.2022 19:37

    Pracownik

    Nie zwracaj uwagi na tych trolli. Oni biorą na krańcach bo chcą skłócić załogę. To są pupilki prezesika. Tutaj mówią wszystko ładnie piękne a rano po pracy telefon do kierownika. Uprzejmie informuję ..... a wszystkim się interesują i wszystko muszą wiedzieć. Popatrzcie dookoła siebie.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    29.04.2022 21:44

    Pracownik

    Popieram i nie zapominaj wymagać przestrzegania przepisów od spółki w twoim kierunku.
    ReviewUserIcon
    BIEDA

    29.04.2022 11:27

    Były pracownik

    Inflacja roczna w kwietniu wyniosła 12,3 proc. – podał w piątek GUS w tzw. szybkim szacunku.
    ReviewUserIcon
    Robert

    18.04.2022 00:05

    Pracownik

    Od 15 lat jestem na najniższej stawce. Bez perspektyw na przeszeregowanie. Jak nie dziecko chore to koronawirus. Skargi piszą a to znowu coś się wydarzy. Można kłamać że jest tak dobrze i kolorowo? Pewnie że można, tylko komu albo czemu to ma służyć.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    28.04.2022 14:39

    Pracownik

    .... Ile razy mam pisać pracując zgodnie z grafikiem nie wykonując pracy w godzinach nadliczbowych, nie przychodząc do pracy z dnia wolnego, nie odbierając telefonów od pracodawcy nie łamie się przepisów prawa, wystarczy tak 3 mc postępować a podwyżka będzie. Ale kierowcy nie chcą podwyżek.
    ReviewUserIcon
    Rezerwa

    28.04.2022 17:32

    Pracownik

    Tu jest garstka pracowników a reszta niewolników. Taka jest prawda. Kto normalnzgodzi się za takie ochłapy pracować w tak odpowiedzialnym zawodzie? No kto?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    26.04.2022 21:49

    Pracownik

    Pracodawca może zlecić pracownikowi pozostanie pod telefonem lub e-mailem po godzinach, natomiast nie ma prawa naruszać obowiązku zachowania minimum 11-godzinnego odpoczynku na dobę i 35-godzinnego w tygodniu. Pytanie: co się stanie jeżeli zaczniemy wymagać od pracodawcy naruszania naszego prawa odpoczynku i zablokujemy numery telefonu pracodawcy?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    27.04.2022 10:30

    Pracownik

    Zarówno prywatny numer telefonu pracownika, jak i adres jego poczty elektronicznej są danymi osobowymi, których co do zasady pracodawca nie może wykorzystywać do kontaktów służbowych z pracownikiem. .... musimy zacząć wymagać przestrzegania obowiązującego prawa przez pracodawcę !!!!!
    ReviewUserIcon
    Bruksela

    28.04.2022 15:46

    Pracownik

    I max 10 godzin całej pracy i minimum 14 godzin odpoczynku tak jak to bylo kiedyś... I bez żadnych telefonow z działu ruchu itp...
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    28.04.2022 09:11

    Pracownik

    W 2018 roku została wykonana analiza ekonomiczna MZA zakładała ona zakup 366 szt. autobusów, tj. 60 sztuk w 2019 r., 70 w 2020 r., 10 w 2022 r., 168 w 2024 r. i 58 w 2027 r., budowę punktów ładowania w liczbie 19 w roku 2019, 25 w 2024 r. oraz 9 w 2027 r. W dyspozycji MZA w 2018 r. znajdowało się 1413 autobusów 490 autobusów w przedziale wieku 0 – 4 lat 560 autobusów w przedziale wieku 5 – 9 lat 363 autobusów powyżej 9 lat Proszę wytłumaczyć jak można zarządzać spółką gdzie po okresie 4 lat stan wiekowy autobusów przedstawia się w następujący sposób. 366 autobusów w przedziale wiekowym 0 – 4 lat 557 autobusów w przedziale wiekowym 5 – 9 lat 490 autobusów powyżej 9 lat Chcąc odnowić tabor autobusowy trzeba zwiększyć inwestycje o 34% od poniesionych w ciągu ostatnich 4 lat
    ReviewUserIcon
    anonim

    18.04.2022 21:24

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    ZielonoBrody

    27.04.2022 08:06

    Pracownik

    Sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana niż opisujesz. W Excelu można to zbudować lecz formuły analityczne będą zbyt skomplikowane. Raczej zrobię to w python-ie sprowadzając wszystko do najprostszego wspólnego mianownika. Będzie mniej miejsca na ew. pomyłki. Oj będzie się działo, na pierwszy rzut oka widać :)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    27.04.2022 08:19

    Pracownik

    Wszystkie formuły dostępne są w Excel, wystarczy wykonać tabelę w której będziemy wpisywać faktyczne godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy w której będzie podawany dzienny czas pracy, suma tygodniowego czasu pracy, suma dwu tygodniowego czasu pracy, w zależności od zmiany w której pracujemy czas wykonania OC i inne ustawowe godatki. Wybralem Excel płynie operuje arkuszem.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    27.04.2022 07:47

    Pracownik

    Nawet 180 zł miesięcznie dla części pracowników !!!!. Wystarczy, że pracownicy, którzy wcześniej złożyli wniosek o niestosowanie z ulgi dla klasy średniej teraz ten wniosek wycofają. Dzięki temu, zaliczka na podatek dochodowy obliczona zostanie od niższej kwoty. Co istotne, po zmianach przekroczenie rocznego limitu przychodów (133 692 zł) dla ulgi dla klasy średniej nie będzie miało już żadnego znaczenia, można bezpiecznie wycofać wniosek już teraz. Przepisy nie zabraniają wycofania wniosku w trakcie roku. Niewycofanie wniosku nie poskutkuje utratą pieniędzy pracownicy, wycofując wniosek, mogą jednak otrzymywać wyższą pensję już teraz.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    26.04.2022 08:48

    Pracownik

    Jak podaje spółka wirtualne nasze zarobki wynoszą 6300,00 zł brutto, co daje na rękę 4530,00 zł. Jak wyglądają nasze wydatki?: Rata kredytu lub wynajem mieszkania – 2000,00zł Opłata gaz, prąd – 250,00 zł Transport koszty paliwa – 500,00zł Koszty zakupu żywności na jedną osobę – 370,00 zł Suma wydatków wynosi 3120,00 zł czyli z wirtualnych zarobków pozostaje nam 1410,00 zł. Z uwagi ze faktyczne zarobki zaczynają się od kwoty 4900,00 zł brutto, co daje na rękę 3600,00 zł pozostaje nam 480,00 zł. W zestawieniu nie są ujęte koszty usług telekomunikacyjnych (telewizja, internet, telefon), rozrywki (restauracja, kultura, sport) czy niektórych opłat (usunięte przez administratora) niektóre elementy czynszu do spółdzielni itp.). Praca która pozwala żyć zapraszam do pracy w komunikacji miejskiej.
    ReviewUserIcon
    Waszka z okiem

    26.04.2022 14:43

    Pracownik

    Aaaa pracuje na Woronicza
    ReviewUserIcon
    Staszek

    26.04.2022 16:50

    Pracownik

    Większość miłośników i zakochańców i tak twierdzi że te 3600 zł I'm wystarcza, oczywiście okłamują samych siebie biorąc pożyczki i zyjac na duuuży kredyt. Jednocześnie psują rynek pracy oraz zaniżają wysokość wynagrodzenia. Szkoda pisać na temat zarobków, odpowiedzialności i stresu jakie przynosi ta praca.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    24.04.2022 13:17

    Pracownik

    W ogłoszeniach o pracę spółka podaje prawidłową kwotę wynagrodzenia !!!! Już nie powinno być problemu ile kierowca zarabia. Opis pracy: Wynagrodzenie: od 4 900 zł Rodzaj umowy: Umowa o pracę
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    25.04.2022 09:33

    Pracownik

    Zarobki podaje się w kwotach brutto o ile nie jest zaznaczone że kwota jest netto. To że nie podano że w kwotę jest wliczona premia regulaminowa 300 zł to i tak podana kwota jest bardziej realna niż wirtualne 6300 które jeszcze na stronie spółki jest podawana.
    ReviewUserIcon
    Waszka bez oka

    25.04.2022 10:35

    Inne

    Aaaa poza firmą
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    22.04.2022 15:18

    Pracownik

    Według danych GUS z marca 2022 r., aby załapać się w Polsce do grona zarobkowych "średniaków", trzeba było otrzymać 6665,64 zł pensji brutto. To o ponad 400 zł więcej niż w lutym (7,2 proc.). Nawet wirtualne 6300 zł które oferuje spółka nie gwarantuje być średniakiem
    ReviewUserIcon
    Pytanie do Aaaa

    22.04.2022 01:20

    Pracownik

    Panie Aaaa czy Pana zdaniem regulamin wynagradzania jest zgodny z prawem. Tzn czy przeszeregowanie na wyższą stawkę przy ogólnym zapisie w aneksie do umowy jest zgodne z prawem pracy. Dziękuję za odpowiedź.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    22.04.2022 08:08

    Pracownik

    Też by to nie pomogło. Analizując Regulamin Wynagrodzenia pod względem obowiązujących przepisów jego treść jest niezgodna z nowelizacjami Ustaw jakie nastąpiły po 2014 roku.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    22.04.2022 10:41

    Pracownik

    Tak samo niezgodne z przepisami jest zatrudnianie kierowców na samozatrudnienie (umowy zlecenie), to przewoźnik ponosi odpowiedzialność prawną wobec osób trzecich (np. za wypadnięcie kursu), a nie osoba wykonująca zlecenie. Występuje podporządkowanie pracownika pracodawcy, obowiązek osobistego wykonywania pracy na rzecz i na ryzyko pracodawcy, jest to stosunek pracy.
    ReviewUserIcon
    Sroka bez oka

    22.04.2022 09:50

    Pracownik

    Aaaa pracuje na Woronicza
    ReviewUserIcon
    Waszka bez oka

    22.04.2022 09:53

    Inne

    Aaaa poza firmą
    ReviewUserIcon
    szambelan czajka

    21.04.2022 20:59

    Pracownik

    Przeciętne wynagrodzenie brutto w dużych firmach niefinansowych wyniosło w marcu 6 665,64 zł brutto i było nominalnie (tzn. bez uwzględnienia inflacji) o 12,4 proc. wyższe niż przed rokiem – poinformował Główny Urząd Statystyczny. Po raz ostatni tak silny wzrost nominalnych płac w sektorze przedsiębiorstw odnotowano w kwietniu 2008 roku. Jak tam w MZA zarobi sie te marne przecietne wynagrodzenie za nominal? Jeszcze podwyzka inflacyjna bo ta oficialna to 11% czyli rzeczywista 20%
    ReviewUserIcon
    rotmistrz

    22.04.2022 01:12

    Pracownik

    To w mza 4000 zł dajmy na to, i od tego podwyżka 20 procent To teraz powinno być 4800 na rękę bez nadgodzin. A jest?
    ReviewUserIcon
    1234

    21.04.2022 16:27

    Pracownik

    6700 średnia krajowa podał GUS a my najwyższa 5300+300 premi żenada
    ReviewUserIcon
    Marek

    21.04.2022 21:02

    Pracownik

    Najwyższa stawka to 5600.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    21.04.2022 12:40

    Pracownik

    Coś z merytoryki: Art. 13.1 UoCPK mówi, że po sześciu kolejnych godzinach pracy kierowcy przysługuje przerwa na odpoczynek nie krótsza niż 30 minut. Rozdział 4a szczegółowo określa jak prawidłowo powinny być wykonywane przerwy w pracy, których trasa nie przekracza 50 km. Informacje, jakie podaje pracodawca pracownikom określają ze, „ jeżeli czas pracy jest większy niż 6 godzin, czas prowadzenia pojazdu jest mniejszy niż 6 godzin” powinniśmy wykonać przerwę w pracy 15 minut. Pytanie:, Dlaczego, pomimo że Art. 13.1 określa ze przerwa w pracy nie powinna być krótsza niż 30 minut pracodawca twierdzi, że powinna trwać 15 minut, jeżeli czas pracy jest większy niż 6 godzin, czas prowadzenia jest mniejszy niż 6 godzin?, Przecież UoCPK to nie tylko Rozdział 4a a cała zawarta w nim treść.
    ReviewUserIcon
    Waszka bez oka

    21.04.2022 16:55

    Inne

    Aaaa poza firmą

    Zostaw merytoryczną opinię o MZA

    Opinia
    ​
    Stanowisko
    * Treść odpowiedzi

    0/5000

    Ocena pracodawcy
    ​
    * Moja opinia jest
    ​
    * Mój status
    Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie ...
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.