MZA

Opinie o MZA

Un

Odpowiedz jest prosta. Antek następnego złoma odbudowuje i są na to potrzebne środki. Więc nie będzie posiłków,mleka ,pasty,mydła ,.ale będzie Chevrolet.

Jerzy

Lkup sobie za swoje obiad, jak było głosowanie żeby przywrócić stołówkę przyzakladową i mieć obiady za parę złotych to każdy siedział cicho i tylko między sobą szeptali miłośnicy że im wystarczy kanapka z termosem i nie ma co firmy obciążać kosztami. A teraz domagacie się posiłków, masakra.

@Jerzy

To teraz się głosuje czy chce się posiłki regeneracyjne?. Przecież to ustawa określa kiedy pracownikowi się należą.

Aaaa

W myśl art. 232 Kodeksu pracy pracodawca jest zobowiązany zapewnić pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnie uciążliwych odpowiednie posiłki i napoje, jeżeli jest to niezbędne ze względów profilaktycznych. Posiłek regeneracyjny należy się pracownikom, którzy wykonują pracę związane z wysiłkiem fizycznym: - powodującym w ciągu zmiany roboczej efektywny wydatek energetyczny organizmu powyżej 2000 kcal (8375 kJ) u mężczyzn i powyżej 1100 kcal (4605 kJ) u kobiet, - powodującym w ciągu zmiany roboczej efektywny wydatek energetyczny organizmu powyżej 1500 kcal (6280 kJ) u mężczyzn i powyżej 1000 kcal (4187 kJ) u kobiet, wykonywane w pomieszczeniach zamkniętych, w których ze względów technologicznych utrzymuje się stale temperatura poniżej 10°C lub w których wskaźnik obciążenia termicznego służący do oceny średniego wpływu oddziaływania ciepła na człowieka w okresie reprezentatywnym dla jego pracy (WBGT) wynosi powyżej 25°C, - powodującym w ciągu zmiany roboczej efektywny wydatek energetyczny organizmu powyżej 1500 kcal (6280 kJ) u mężczyzn i powyżej 1000 kcal (4187 kJ) u kobiet, wykonywane na otwartej przestrzeni w okresie zimowym; za okres zimowy uważa się okres od dnia 1 listopada do dnia 31 marca,

Twój przyjaciel rowerzysta

Cześć, tak nagadujecie na rowerzystów, stałem się nim z waszej winy! Jeździłem komunikacją ale odkąd brakuje kierowców jeżdżę rowerem bo na autobusy nie można liczyć, jeździcie jak chcecie, nie przyjeżdżacie na czas i często z rozkładu po 2 czy 3 kursy nieprzyjezfzacie a następnie jadą 2 czy 3 na raz!!

kierowcy autobusów
@Twój przyjaciel rowerzysta

Jesteśmy wielce rad, że jeździsz teraz rowerem. Wąskiej drogi i flaka w oponie!

Wacek
@Twój przyjaciel rowerzysta

Powiedz mi jak mamy jeździć inaczej jeśli śmieszny rozkład jazdy, który wręcz pluje nam w twarz daje przelot w korkach 2-3 minuty między trzema przystankami a stoi się tam 10 lub 40 minut? wiedz jedno szanowna osobo - to nie jest NASZA wina tylko główno dowodzących, którzy to takie g#wno zatwierdzają i uznają, że wszystko jest perfecto.

Aaaa

Zastanawiam się kogo się tak boicie, że strajku nie robocie??? Miłośnicy i zakochańce 18 metrów wami rządzą ha, ha, ha

Po co komu strajk?

@Aaaa

Żąd skutecznie zablokował możliwość strajku odpowiednimi przepisami prawa

@Kaczor

Mamy specyficzną sytuację, wykonywanie pracy zgodnie z obowiązującymi przepisami jest bardziej wpływowe niż strajk.

@Aaaa

Poco robić strajk. Jak możesz zmienić pracę na lepiej płatną.

Czy to prawda że za spowodowanie wypadku można dostać 10 pkt karnych i aż 1100 zł mandat,? Chyba kłamiesz? Przecież w Warszawie jeżdżąc takim dużym autobusem to można bardzo łatwo uzbierać przez rok 24 punkty, masakra a mandat to przecież, wypłaty nie wystarczy. Olewam to

KsiądzChełmska
@Nowy

Jaki rok? Wystarczą dwie zmiany pechowe, czyt. dwa dni pracy po 10 godzin, zmęczenie, błąd... i masz pozamiatane odnośnie blankietu i odnośnie dalszej jakże to wykwintnej kariery powożącego.

Kierowca

Żeby się zatrudnić w MZA trzeba się zgłosić na ulWloscianska do działu rekrutacji wypełnić kwestionariusz i można być odrazu przyjętym jeśli się ma min 2 lata praktyki w zawodzie. Po przyjęciu podpisujesz umowr, robisz badania, wybierasz zajezdnie, stawiasx się do pracy, jezdzisx 5 dni z patronem i po zaliczeniu jeździsz sam według swojego grafiku. To jest cała polityka pracy.

Na ul. Woronicza sprawdzają czy masz pojęcie o jeździe, przegubem jedziesz po placu i robisx łuk przodem i tyłem.

Stolica

Bardzo trudne warunki jazdy, latwo stracic prawo jazdy.

X

Jak niedadzą 20% to rekrutacja całkiem padnie

@X

Na dniach otwartych w zajezdniach tłumy chętnych. Szczególni taksiarze, instruktorzy szkół jazdy itp.

analny Marian
@Kolo

Bo to bardzo ciekawa, lekka i przyjemna praca jest. A właśnie, jak tam samopoczucie gdy stoicie w tych warszawskich zatorach drogowych i korki zżerają wam przerwę, gdy dojeżdżacie na pętle z 20 minut zostaje wam 1 min albo już jesteście z 10 min na minusie, chyba fajnie ogólne? Zresztą za tak sporą wypłatę też bym jeździł na okrągło przez kilka godzin. Dobry przekaz leci, Pozdro dla kumatych mordeczek, hahahaha.

@analny Marian

A na instruktorze nauki jazdy też szału nie ma Janusz płaci pod stołem i wyjmuje bezpiecznik klimy żeby nie włączać. Taksiarz marznie na postoju bo ubery przejęły rynek. W autobusie ciepło i co mnie obchodzą korki, piętnastki nikt nie zabroni mi wykonać. A jak jest ekspedycja to luzik - kawka, woda toaleta a nawet kwiatki są. No i pełny ZUS i 26 dni urlopu płatnego i grusza

analny Marian
@Kolo

Przestań marzyć i fantazjować, biegnij do smierdzacego toitoika, tylko uważaj żeby Cię ten smród nie zabił bo menele czasami tam siedzą godzinami i wracaj na śmierdzący fotel i do roboty a 15 minut przerwy to już wykorzystałeś i więcej Ci się nie należy, nie zapominaj o tym bo premi nie dostaniesz. Chłopie kawa na spedycji hahah, no jasne tylko przed zmianą popołudniową jak przyjedziesz 30 minut wcześniej że swoim termosem. To jest szczere i prawdziwe. Dobry przekaz leci dla kumatych mordek z miasta.

@analny Marian

Nie rozumiem twojego tekstu. Rozkład jazdy jest tylko po to bym mógł sprawdzić czy nie mam przyśpieszenia. Z uwagi na wykopki panujące w Warszawie i utrudnienia ruchu przyspieszenie mi nie grozi więc rozkład jazdy nie jest mi potrzebny. Mam ustawowy obowiązek wykonywać przerwy w pracy, wykonuje je, to problem ZTM że jeżdżę jak chce a nie zgodnie z tym co ZTM wymyśliło.

@Kolo

Tu mowa o podwyżce nie o kawie na spedycji za którą musisz zapłacić taksiarza stoją a ty na 10 godzin jeździsz w kółko.A może raczej 8 godzin siedzisz za biurkiem od 7 do 15 i nawet niemasz pojęcia o pracy kierowcy

@Kaczor

Jedyny temat na który nie mają wpływ pracownicy w żadnej formie to " system wynagradzania pracowników". Dlaczego chcesz się brać za coś na co wpływu i tak nie będziesz miał?. Wpływ możesz miesz na przestrzeganie przepisów prawa przez pracodawcę lepiej zajmij się tym tematem.

2,80 za kawkę to jak za darmo, a na zakładzie po 1,80

Xyz
@Kolo

Kim ty jesteś?Zawsze jak mowa o podwyżkach to ty zmieniasz temat . Napewno nie jesteś kierowcą

Ciekawy

Spadł śnieg, i jak pedalarze nadal pchają się do wozów?

Krzysio ZTM

Niewiarygodne co ten kierowca wyprawia, zobaczycie to konieczne!!! Ledwo co się zmieścił lol!!! (usunięte przez administratora)

Aaaa

Naprawdę, jest mi was żal że tak tyrację za takie marne grosze. Dlaczego dajecie się tak wykorzystywać?

Miłośnik

Wiadomo kiedy będzie podwyżka? Moja nowa żona z Ukrainy jest bardzo wymagająca finansowo. Chętnie daje, ale tylko gdy przynoszę odpowiednio dużo pieniążków. Nie wiedziałem przed ślubem, że to takie materialistki. Gorsze od Polek.

Solaris

Aaaa dobrze piszesz

Aaaa

Można działać tylko zgodnie z przepisami, masz rację jesteśmy przemęczeni może dojść do katastrofy w ruchu lądowym, ale bez dobrej woli władz miasta, spółki nic zrobić nie można. Zawsze się słyszy przepisy na takie działania pozwalają. Wrocławska tragedia sprawiła że wszczęto kontrolę czasu pracy kierowcy, przecież można było wcześniej to wykonać stałe mówimy jesteśmy przemęczenie nie mamy zaplanowanego czasu w dniu pracy żeby wykonywać przerwy.

@Aaaa

Odbijanie piłeczki - nic nie wiemy to winny kierowca. Nie miałem wiedzy o tym, że tego dnia ten kierowca pracował od rana . – Nie wiemy, w jakich godzinach w innych firmach pracują kierowcy, którzy u nas jeżdżą na zlecenia. My wysyłamy do nich zapytania o gotowość do pracy, oni nam zgłaszają gotowość. Mają szkolenia okresowe, zdają sobie sprawę jako kierowcy zawodowi, ile i w jakich godzinach mogą pracować.

@Aaaa

Kto następny i czy pociągnie ze sobą innych ?.wiadomo kto będzie winny KIEROWCA

@Aaaa

Są trzy elementy które nie chcą się złożyć w całość, kierowcy którzy nie chcą wykonywać pracy zgodnie z obowiązującymi ich przepisami, dział ruchu który nie chce się przyznać że ma mało kierowców, dyrekcja która nie chce wymagać przestrzegania zawartej umowy przewozowej.

Aaaa

Gdyby choć jeden czynnik kontrolny prawidłowo zadziałał nie doszło by do tragedii. Przykład: po zdarzeniu na moście Grota ZTM wydał oświadczenie że wykonał kontrolę przewoźników i wszyscy operatorzy zatrudnia kierowców na umowę o pracę. Co dziś mamy ? Jaki procent kierowców KM wykonuje pracę na zlecenie ?

Waszka bez oka
@Aaaa

Aaaa poza firmą oraz poza choć jednym czynnikiem

@Waszka bez oka

Struktura organizacyjna przewozów KM w Warszawie i Wrocławiu jest taka sama, to że my kierowcy nie przestrzegamy przepisów czasu pracy nie powinno być norma latająca dziurę braków kierowców. Pytanie: co byś napisał (a) gdyby ktoś z twojej bliskiej rodziny by był w tym autobusie i zginął?

Zasilak
@Aaaa

Na zlecenie nie chcą wziąć jak dzwonię to mówią że nic nie mają. trzeba odpalać 50 zł flaszkę albo kurę. Może być zając na pasztet jak ktoś poluje

@Zasilak

Widać masz pech, dużo ostatnio widać kierowców z milionowanymi numerami wykonujących przewozy KM.

@Aaaa

Braki kierowców są odczuwalne właściwie w każdym mieście. – Każdy dzień zaczynam od rozeznania, czy wszystkie brygady wyjechały z zajezdni. Nie zawsze się to udaje– Zazwyczaj radzimy sobie partyzanckimi metodami: mamy pewną liczbę pracowników „wielozawodowych”, którzy są zatrudnieni w warsztacie, ale mają uprawnienia i mogą w szczycie pracować jako kierowcy. Posiłkujemy się też firmami wypożyczającymi kierowców. "Partyzanckie metody" = utrata życia

@Aaaa

Czy oprócz mnie ktoś mnie jeszcze lubi i czyta te moje wyssane z palca historyjki ? . Mnie już to nudzi ale jeżeli komuś to sprawia frajdę to będę dalej w to grał

@Aaaa

Trudne sprawy - które każdy zna ale woli milczeć

Waszka bez oka
@Aaaa

Aaaa poza firmą - graj sobie dalej sam ze sobą .

Inflacja rośnie realne zarobki spadają u nas ok 13% w dół a związki i zarząd siedzą cicho ?

@Nowy

Dadzą ale sobie

Kolo

Kaczmarku pozytywny miłośniku czy wziąłeś ze sobą majteczki na zmianę? I wytrzyj tą białą plamę na spodniach bo wygląda to komicznie

Tomeczek
@Kolo

Już o to nie martw się. Użyczę mu swoich majteczek i zlikwiduję wszystkie plamy w taki sposób o jakim inni mogą sobie tylko pomarzyć

Atencjusz
@Tomeczek

Tomeczek ,Kaczmarek ,bracia Koral,atencjuszka z R-3 która publicznie ogłasza, że wraca po pół roku zwolnienia tak jakby przynajmniej ktoś się za nią stęsknił i wielu innych podobnych atencjuszy pozdrawiam was środkowym palcem

R1-R1

Witam czy ktoś zna stawki dyspozytorow? Jakie maja wynagrodzenie? Bo kierowców są jawne A dyzpozytorow ukrywane!!

Kierowca 3381

Dziękuję Pani za miłe słowa, nie spodziewałbym się że ktoś może na tym forum coś o mnie napisać. Tak to prawda sytuacja miała miejsce. Mogę powiedzieć , że takich i innych sytuacji przez wszystkie lata pracy była niezliczona ilość. Zgodzę się że pisanie na siebie pochwał jest nieetyczne i nieśmiałbym tego robić. Zawsze staram się wykonywać swoją pracę jak najbardziej profesjonalnie i w każdym detalu dbać o prestiż i klasę firmy. Nie zgodzę się tylko z Panią w jednym...że "większość kierowców to chamy" większość kierowców to sympatyczni i mili ludzie, bardzo koleżeńscy i pomocni. Owszem zdażają się wyjątki od reguły, jak w każdej firmie i branży zawsze znajdzie się czarna owca. Tak jak Ci co mnie szykanują, pozdrawiam ich serdecznym palcem. P.S Przy okazji jak już tu jestem chciałbym wyrazić opinię na temat firmy. Pracodawca jest bardzo porządny, wypłata zawsze na czas. Wszyscy pracownicy są sympatyczni i pomocni. Nowe autobusy, którymi się fajnie jeździ, ja pamiętam ikarusy. Wyremontowane pomieszczenia socjalne. Wszystko jest lepsze niż lata wstecz.

Banko

Szkoda komentować to coś.

Jak Zyc

Śmiertelny wypadek na rondzie Reagana. MPK sprawdzi czas pracy kierowców Kierowca autokaru, który wczoraj wieczorem zginął w wypadku na rondzie Reagana we Wrocławiu, od czterech lat pracował na etacie w MPK Wrocław. Prezes wrocławskiego MPK napisał w oświadczeniu, że wczoraj od godz. 5.48 do 14.21 mężczyzna pracował na linii 128, a dziś miał rozpocząć pracę o godz. 6.30. W związku z tragicznym wypadkiem zapowiedział kontrolę czasu pracy wszystkich kierujących w spółce.

@Jak Zyc

I co zwolnią wszystkich dorabiających? To KM będzie bardzo rzadko kursować. Za te pieniądze w tych czasach nie da się wyżyć.

Synoptyk dobrych myśli 9999
@Kolo

Jutro cała KM w koszulkach reprezentacji Polski .

@Kolo

Przecież zasilaków jest za dużo i żeby pojeździć to trzeba odpalać 5 dych, flaszkę albo kurę jak ktoś ze wsi

@Jak Zyc

Cała prawda cała dobę (usunięte przez administratora)

Szofer

Dla wszystkich którzy chcą pracować jako kierowca autobusu, można zobaczyć realia tej pracy. Miłego oglądania. (usunięte przez administratora)

Zlecenie

Gdy dziś zadzwoniłem na R-1 z zapytaniem o możliwość przyjścia jutro albo pojutrze do pracy. Usłyszałem że na razie nic dla mnie nie mają. Chwilę potem zadzwonił do mnie zastrzeżony numer i powiedział, jeżeli odpalę 5 dych to może coś się dla mnie znajdzie.

Parafiananinnn 7
@Zlecenie

Jest już zgłoszone odpowiednim służbom za pomówienie .

@Zlecenie

Niekoniecznie 5 dych. Trzeba nosić flaszkę w torbie i wiedzieć komu dać. A na R1 ponoć wystarczy kaszanka i salceson.

Zlecenie
@Kolo

Jakim programem mogę nagrywać rozmowy? Nie mogę znaleźć nic na androida. Jak następnym razem dostanę taką propozycję to będę miał dowód i tego tak nie zostawię

@Zlecenie

Daj mu te 5 dych, nagraj filmik i do kierownika, a najlepiej do dziennikarzy Niezależnej i wpolityce.

Solaris

Okres rozliczeniowy trwa od 1 listopada do 31 października i życzę każdemu oby mu się udało bo każdy rok jest coraz gorszy

Jan
@Solaris

To jest niepoważne traktowanie pracowników, no ale w końcu jaki pracodawca taki regulamin.

Zostaw merytoryczną opinię o MZA - Warszawa

• Jak się pracuje w MZA?

Zobacz opinie na temat firmy MZA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1878.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MZA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1720, z czego 297 to opinie pozytywne, 360 to opinie negatywne, a 1063 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MZA?

Kandydaci do pracy w MZA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MZA