opinie o firmach | GoWork.pl
Oferty pracyOpinie o firmachSzkoły policealne
Dla firmLogowanie / Rejestracja
Logo

MZA

Profil oficjalny - płatna współpraca

2.8/5

Na podstawie 3950 ocen
Opinie(15433)
Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)

Opinie(15433)

Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)
Logo
  • O nas
  • .
  • Eko MZA
  • .
  • Galeria
  • .
  • Praca
  • .
  • Social media
  • .
  • Kontakt

O nas

Eko MZA

Galeria

Praca

Social media

Kontakt

Aktualne oferty pracy w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Siedlce
  • Płock
  • Radom
  • Mińsk Mazowiecki
  • Piaseczno
  • Ciechanów
Opinie o firmach w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Blizne Łaszczyńskiego
  • Opacz-Kolonia
  • Kolonia Opacz
  • Ząbki
  • Blizne Jasińskiego
  • Rybie
  • Opacz Mała
  • Raszyn
  • Mory
opinie o firmach | GoWork.pl
GoWork.pl
O nasMapa stronyDołącz do nasSubskrypcjeKontakt
Dla kandydatów
Oferty pracyOpinie o firmachBlogPoradnik
Dla firm
Ogłoszenia rekrutacyjneEmployer BrandingUsługi
Regulaminy
RegulaminRegulamin newsletteraPolityka opiniiPolityka prywatności
FacebookIconLinkedinIconYoutubeIcon
© 2005 - 2026 GoWork.pl
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Opinie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych Przedsiębiorcy. Przejdź
  1. Strona główna
  2. /
  3. Opinie o pracodawcach Warszawa
  4. /
  5. Opinie o MZA

Opinie

Opinie o MZA Warszawa

GoWork nie weryfikuje opinii przed publikacją...

Opinie

Pokaż wszystkie
​
Najnowsze
​

Stanowisko

Filtruj

Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Sortowanie

Najnowsze
Najpopularniejsze
Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Najnowsze
Najpopularniejsze
  • Dodaj do ulubionych

    Zapisz tego pracodawcę na później

  • ShareIcon

    Udostępnij

    Podziel się tym profilem z innymi

    FacebookIconXIconLinkedinIcon
  • Opinie

    Opinie

    • 1
    • …
    • 36
    • 37
    • 38
    • …
    • 108

    Opinie

    Opinie

    Często zadawane pytania

    Subscribe
    Nie przegap nowości o MZA!

    Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!

    Email
    Administratorem danych osobowych jest GoWork.pl Serwis Praca sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą ...

    Klikając „Obserwuj firmę”, akceptujeszregulamin serwisu.

    ReviewUserIcon
    Aaaa

    08.09.2022 07:33

    Pracownik

    Wypowiedź ZTM Warszawa na komunikacji miejskiej nie zarabia. Sprzedaż biletów zaspokaja jedynie 22% kosztów funkcjonowania miejskiej transportu publicznego w stolicy. Stąd też trudno o podwyżki dla kierowców. Czy trudno jest zrozumieć ZTM owi że kierowcy nie wnoszą żadnych roszczeń!!!!!, Wykonujemy co dla nas najlepsze jest. Proszę zająć się własnymi problemami kierowcy sami sobie poradzą.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    08.09.2022 16:43

    Pracownik

    U nas pracownicy umysłowi siada za fajere i jeżdżą, nic się nie stanie kiedy pracownicy ZTM też tak zrobią korona z głowy im nie spadnie, mamy kryzys w KM i będzie on trwał minimum 2 lata, o ile znajdzie się chętną osobę do zawodu kierowca autobusu komunikacji miejskiej.
    ReviewUserIcon
    Aaąas

    08.09.2022 18:45

    Pracownik

    Oni wola pieniądze przeznaczać na małolatów, którzy chodzą po autobusach jako tajny pasażer i spisują kierowców za byle co
    ReviewUserIcon
    Nowy

    08.09.2022 17:12

    Pracownik

    Związki niech zaczną wreszcie walczyć o konkretną podwyżkę 20%-25%.zachłysneły się sukcesm 400zł brutto śmiech na sali
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    08.09.2022 18:05

    Pracownik

    Ile razy mam pisać nie stawiamy roszczeń!!!!!! Każdy sam o siebie dba i wykonuje co najlepsze dla niego jest. Masz skończone 24 lat dziecko nie jesteś .
    ReviewUserIcon
    1234

    08.09.2022 11:26

    Pracownik

    Inflacja 16% a podwyżki wynagrodzenia około 6% trochę słabo. W necie piszą że zarabiam 4900 netto ,pytam więc na której zajezdni tak się zarabia?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    08.09.2022 14:58

    Pracownik

    Pracownik w jakiejkolwiek formie nigdy nie miał wpływu na ustalanie wynagrodzenia i sposób przyznawania go i mieć nigdy nie będzie. Skoro pracodawca mówi że mamy 4900 widać tak mamy tylko o tym nie wiemy.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    08.09.2022 16:18

    Pracownik

    Najwyższa grupa, premia, dodatki ustawowe, nominał pracy, 4900 zł na konto wpłynęło, jednak nie wiemy ile zarabiamy. Upsss zapomialem tylko nie liczni kierowcy tak mają reszta o tym może sobie marzyć.
    ReviewUserIcon
    R1-R1

    07.09.2022 15:42

    Pracownik

    Witam Kiedy wrescie będzie wyrównanie do inflacji??? Czy związki coś robią? Kiedy komunikacja wrescie stanie?? To moze wrescie normalna kasa się znajdzie!! Za takie grosze nikt tu nie będzie pracował. Leza tylko podania o zwolnienie!! Kiedy pojda po rozum do glowy i dadza ludzia godnie zarabic, za tak ciężką i odpowiedzialną pracę. Kiedy podwyzka 1500zl-tylko dla kierwocow!! A nie, dla wssytskich, i oczywiście biur.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    07.09.2022 16:02

    Pracownik

    Od razu widać że prasy nie czytasz, skoro wczoraj władze spółki podały do prasy że w każdej chwili mogą zatrudnić 100 kierowców to tak jest. Skoro przedstawiciel spółki podając się za kierowcę powiedział że na rękę mamy od 4900 zł do 5300 zł to tak mamy. Spokojnie czekaj zobaczymy co z tego wyjdzie.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    08.09.2022 03:58

    Inne

    5400 plus wysługa i wracam do firmy
    ReviewUserIcon
    anonim

    07.09.2022 18:26

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    07.09.2022 18:35

    Pracownik

    A kto mówi że ma roszczenia do spółka?, Każdy sam o siebie umnie zadbać
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    07.09.2022 14:43

    Pracownik

    PIP wkracza do Krakowskiej spółki KM Dotarły sygnały, że spółka może obchodzić przepisy prawa pracy poprzez zawieranie z kierowcami i motorniczymi umów cywilnoprawnych na usługi prowadzenia pojazdów. Wypychanie ich na samozatrudnienie może być bezprawne i jest jedną z przyczyn obecnego kryzysu kadrowego w komunikacji miejskiej. Państwowa Inspekcja Pracy wszczęła kontrolę w KrakTransRem - spółce córce krakowskiego MPK. Pytanie: kiedy w Warszawskich spółkach zagości PIP?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    07.09.2022 09:54

    Pracownik

    Wydatki miasta na komunikacje miejską zło konieczne. W 2020 roku z limitu ogólnych wydatków miasta zaplanowano 16,80 % będzie przeznaczone na komunikacje miejską. W 2021 roku z limitu wydatków miasta zaplanowano 16,30% będzie przeznaczone na komunikacje miejską. W 2022 roku z limitu wydatków miasta zaplanowano 14,7% będzie przeznaczone na komunikacje miejską. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że wydatki miasta na przełomie ostatnich 3 lat wzrosły o 7 901 348 zł, przy zmniejszeniu wydatków na komunikacje miejską o 428 220 000 zł, mamy obraz sytuacji w których miejscach miasto szuka oszczędności. Tnie kasę ile może z komunikacji miejskiej żeby wydawać ją gdzie indziej.
    ReviewUserIcon
    Waszka bez oka

    07.09.2022 13:56

    Inne

    Aaaa poza firmą a niech se ino piszę tylko tak może sobie ulżyć
    ReviewUserIcon
    Waszka bez oka

    07.09.2022 13:58

    Inne

    Aaaa poza firmą oraz drwi ze spółki w której już nie pracuje
    ReviewUserIcon
    Bloger

    06.09.2022 20:14

    Pracownik

    Jeden z braci Koral jest rzucany po różnych zajezdniach za te ochłopy co nazywamy pensją ,a on jeszcze się tym chwali i wrzuca posty reklamując to . Chłopie jaki ty jesteś słaby i płytki i bez żadnego honoru ,że jesteś chłopcem na posłanki, chociaż byś to w tajemnicy zachował dla siebie a nie jeszcze to naglaśniasz . Więcej takich Januszy ,a będzie coraz lepiej i napewno będziemy lepiej zarabiać:)
    ReviewUserIcon
    Aaąas

    07.09.2022 10:48

    Pracownik

    Żeby wyszkolić to muszą być chętni pracować w KM. Lepiej zrobić prawko 3 msce pojeździć i na zachód, można zarobić 3x tyle co w polszy
    ReviewUserIcon
    Bbbb

    07.09.2022 13:58

    Pracownik

    Każdy kto z własnej woli zgadza się na oddelegowanie to nie zasługuje na podanie mu ręki. Ponieważ jest ona tłusta od wazeliny
    ReviewUserIcon
    anonim

    06.09.2022 19:51

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Waszka bez oka

    06.09.2022 21:11

    Inne

    Aaaa poza firmą oraz poza Pragą
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    03.09.2022 13:38

    Pracownik

    Kpiny w aglomeracji śląskiej, pomimo braku kierowców gdzie główną przyczyną są niskie wynagrodzenia kierowców tamtejszy ZTM dokonuje zakupu biletomatow za sumę 122,8 mln zł brutto. Jak widać najważniejszym problemem władz jest udogodnienie pasażerom zakupu biletów, a nie kto i czy będzie miał ich wozić.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    06.09.2022 09:52

    Pracownik

    Żeby podróżujący zaczęli jeździć komunikacja miejską to ona musi być, muszą widzieć że autobusy często przyjeżdżają na przystanek, jeżdżą puste, można nimi szybciej poruszać się po mieście niż innymi środkami lokomocji. Komunikacja miejska daje mieszkańcą miasta bezpieczeństwo że mogą swobodnie poruszać się po mieście będąc niezależnym od sąsiada który ich samochodem podwiezie w dane miejsce kiedy zajdzie nagła taka potrzeba. Zysk ze sprzedaży biletów powinien być traktowany jako uzyskanie dodatkowych przychodów które przeznacza się wyłącznie na rozwój KM. Zgodnie z przepisami miasto ma obowiązek zapewnić komunikację miejską i powinien na ten cel z uzyskanych wpływów do kasy miejskiej środki zapewnić. U nas komunikacja miejska zrobiła się czymś niedochodowym uznano że komunikacja miejska powinna przynosić zyski wykonano z niej usługę która miastu powinna przynosić zyski, a przecież ta usługa jest opłacana z podatków wszystkich mieszkańców. Pensje pracowników spółek wykonujące usługi KM nie mają wpływu na ilość osób podróżujących KM, to są wewnętrzne sprawy danych spółek. Spółki tak powinny zakontraktować wykonywanie usług żeby mogły mieć zysk i pracowników. Obecnie powstał system sterowania KM, spółkami wykonującymi usługi, jak spółka może zaplanować biznesplan skoro w umowie ZTM zaznacza że w każdej chwili może zmienić stawkę wzkm, a umowy dotyczą tylko ilości przejechanych wzkm. Spółki nie mają możliwości renegocjacji warunków umowy podczas jej trwania. Wprowadzony jest system sterowania usługami komunikacji miejskiej przez korporacje ZTM i to wszystko w całej Polsce teraz bokiem wychodzi. Trzeba zmienić system zarządzania komunikacja miejską i podejście do niej.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    06.09.2022 14:22

    Pracownik

    Przykład budowy metra koszt inwestycji wyniósł 4,17 mld zł, z czego 2,77 mld zł było współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Funduszu Spójności Dodatkowe przychody ze sprzedaży biletów uzyskane z ostatnich 3 lat. 800 mil zł, 900 mil zł, 600 mil zł razem 2300 mil zł. Sprzedaż biletów z ostatnich 3 lat pokryła budowę metra w Warszawie wraz z otrzymanym wsparciem finansowym.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    06.09.2022 13:12

    Pracownik

    Paraliż komunikacyjny W Warszawie w pierwszy powakacyjny poniedziałek, kiedy ruch był tak wielki, że autobusy utknęły na buspasach, może się powtórzyć. Warszawski ZTM zakłada, że sytuacja powinna się ustabilizować w ciągu półtora tygodnia. Mniej autobusów = więcej samochodów osobowych Bilans musi wyjść na zero.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    06.09.2022 11:39

    Pracownik

    Komunikacja dzienna powinna jeździć od 6 do 22. Nie obchodzi mnie że zaczynacie pracę o 6 lub wcześniej.
    ReviewUserIcon
    Mlody

    06.09.2022 08:35

    Kandydat

    Moze zacheta do podjecia pracy jako kierowca autobusu w stolicy byloby oplacanie mandatow przez mza bo obecnie najmniejszy prze kolizji to ponad 1000 zl a warszawa to jeden wielki korek.
    ReviewUserIcon
    Pofatygowany jegomość w czapce

    06.09.2022 09:45

    Inne

    Oj troszkę przesadzasz - sobota, niedziela pusto jak podczas pandemi
    ReviewUserIcon
    Wynagrodzenia

    05.09.2022 09:31

    Pracownik

    Wynagrodzenia pracowników KM Warszawa: Maszyniści w warszawskim metrze – ich średnie wynagrodzenie wynosi ok. 7800 zł brutto W warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej - ich średnie wynagrodzenie na stanowisku maszynisty wynosi około 7 200 zł brutto Motorniczy Tramwajów Warszawskich może zarobić miesięcznie nawet 6,5 tys. zł średnia miesięczna pensja brutto kierowcy MZA wynosi 5 300 złotych. Kłopoty z brakiem pracowników posiadają spółki zatrudniające kierowców, Tramwaje warszawskie, SKM i metro warszawskie kłopotów z brakiem pracowników nie ma.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    05.09.2022 18:54

    Pracownik

    Licząc że nie ukończył 26 lat brutto wychodzi 6200 zł, 5600 podstawa brutto z premią z tego wychodzi że w nominale dochodzi mu 800 zł brutto dodatków ustawowych, chcesz coś jeszcze dodać do tych kłamstw odnośnie należysz zarobków ?
    ReviewUserIcon
    Aaąas

    05.09.2022 19:33

    Pracownik

    Przyjdzie z wolnego 3 razy to zobaczy
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    05.09.2022 12:32

    Pracownik

    Autobus komunikacji miejskiej zapalił się na ulicy Ciszewskiego, na Ursynowie. Pożar został jednak ugaszony przed przyjazdem strażaków. Same nieszczęścia jak nie brakuje kierowców to palą się autobusy i jak tu spółką kierować no jak?
    ReviewUserIcon
    Aaąas

    05.09.2022 15:32

    Pracownik

    Panowie na przeglądzie poluzujcie wężyki, wiecie które
    ReviewUserIcon
    Aaąas

    05.09.2022 15:34

    Pracownik

    Mam na myśli wężyki po browarne rzecz jasna
    ReviewUserIcon
    kandydat

    05.09.2022 13:55

    Kandydat

    Witam, czy dla osoby przyjezdnej jest jakaś dopłata do zakwaterowania lub jakieś pokoje pracownicze w ofercie? Kawalerka od 2 do 2,5 tyś kosztuje
    ReviewUserIcon
    melo

    04.09.2022 17:13

    Były pracownik

    Ja uciekam póki jeszcze głowa zdrowa ale już siada. Oni mi dają 15 minut przerwy na 6h jazdy gdzie gonie czas w korkach i nawet na siku czasu nie ma.Z pełnymi portkami jezdzisz.Stres gigant.Pobudki o 2 w nocy albo powroty po 1.Dojazdy na 3 przesiadki .Jazda w korkach, a pasażerowie roszczeniowi .Ta praca, to jakaś pomyłka. Tu 6 tysiecy na rękę nie zmieni sytuacji.Młody przychodzi i dostaje 20 linii których nie zna na kilu rodzajach autobusów, które też ledwo poznał.Byle za bramę i heja. Ale co to obchodzi tych na górze?przeciez oni kasę wezmą nawet jak sie zwolni pół spółki wiec mają wszystkich w nosie.Idziesz po jeden dzień wolnego, które chcesz dostać za tydzień, a tam kręcenie nosem i fochy że jak to że nie da rady itp
    ReviewUserIcon
    Aaąas

    04.09.2022 21:44

    Pracownik

    Tak, to ciężka praca jest, wiem co mówię ale ja jestem skazany na tą pracę, skończyłem tylko 7 klas podstawówki. Jeździłem traktorem od dziecka i tak już wyszło że kierownica stała się moim domem. Ale wy młodzi, w was jest potencjał...idźcie zdobywać świat. Kiedyś szkół nie było takich jak teraz
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    05.09.2022 08:18

    Inne

    5400 plus wysługa- mnie się te pieniądze po prostu należą
    ReviewUserIcon
    Włodek

    30.08.2022 20:13

    Były pracownik

    Witam! Nadszedł wreszcie ten okres gdy brakuje kierowców. Wielkiej filozofii tu nie ma Pani Katarzyno Strzegowska, traktujecie ludzi jak woły robocze, nie macie dla nich szacunku to tak będzie i będzie jeszcze gorzej. Nieszanujecie kierowców, macie na nich wywalone, gdybyście szanowali pracownika to wiele rzeczy udałoby się załatwić, znaleźć wspólny kompromis. A tak młodzi ludzie patrzą że pieniądze nie są adekwatne do wykonywanej pracy praca jest ciężka odpowiedzialna a jeszcze byle jaki łapserdak stoi na przystanku i spisuje kierowcę który powinien mieć spokojną głowę bo ma stresującą ciężką pracę to musi się przejmować czy ma Krawat odpowiedni kolor spodni czy czy po żoną plakietkę z numerkiem za szybą albo brygadówkę? Kary kary za wszystko kary? Ze byle menel z Centralnego przyjdzie uderzy w twarz i napluje, zwyzywa a Ty masz siedzieć grzecznie i uśmiechać? Bo inaczej z pracy Cię wyrzucą bo Ty będziesz winny? Patrzą na to młodzi ludzie i nie dziwie się ze nie chcą tu pracować. Myśle ze i 6tyś na rękę by mało dało za bycie pomiotem. Owszem gdyby firma podchodziła jak do człowieka a nie do numerka to i w miłej atmosferze czasem człowiek przymknąłby oko ze podwyżka 300 zamiast 500 albo ze późny powrót do domu. A jak wykorzystujecie ludzi to się nie dziwcie ze tak macie. Żeby kierowca za tak ciężka prace w Warszawie nie zarabiał z nominału 4000? Śmiech. Przemyślcie sprawę i pójdźcie po rozum do głowy. Bo to co wyprawia ZTM to w głowie się nie mieści. Nie słuchacie kierowców którzy są wśród pasażerów najbliżej, wiedza dokładnie co jest do zmiany na danej linii czy trasa czy czas czy warto dana linie zawieszać czy nie. A jakaś mądra głowa podejmuje tak bzdurne decyzje o rozkładach i trasach autobusów ze to się w głowie nie mieści. Nie ma o tym zielonego pojęcia. Szkoda gadać. Jak się nic dalej nie zmieni to zapraszam całą świtę z Panią Katarzyną na czele do zrobię ja uprawnień i zasilania WTP. Zobaczy Pani jak to jest zjeść śniadanie w ciągu 5 minut na krańcu z pasazerami, jak to jest skorzystać z toi toia (o ile jest) bez umycia rąk. Zobaczy Pani jak to jest jeździć w upale po 10h dziennie po 3 dni pod rząd, zobaczy Pani bzdurne czasy przerw i przejazdów w korkach i wtedy powie Boże jak oni dają radę. Zachęcam szczerze. A potem odbierze Pani wypłatę 3800, i pójdzie na dywanik się tłumaczyć czemu odjechała Pani z przystanku przed czasem oraz za nieodpowiedni kolor spodni i wtedy pogadamy. Bo zza biurka każdy mądry.
    ReviewUserIcon
    Bbbb

    02.09.2022 10:38

    Pracownik

    Piękny wywód. Szkoda że nic on nie zmieni
    ReviewUserIcon
    Kierowca Syfilis

    05.09.2022 00:48

    Pracownik

    Dokładnie baranki z ZTM nie mają pojęcia co to za pracą. Ale i beton w Tw i Mza rządzi
    ReviewUserIcon
    Rozsądny

    31.08.2022 16:01

    Pracownik

    Mam kilka propozycji rozwiązania problemów kadrowych w spółce. 1. Skrócić przerwy na krańcach do 5 minut 2. Skrócić rozkładowy czas przejazdu. Kierowca w ciągu minuty może przecież obsłużyć 3 stałe przystanki. 3. Wydłużyć zmiany robocze do 10 godzin 4. Zaprzęgać do pracy kierowców-emerytów
    ReviewUserIcon
    Kierowca

    04.09.2022 20:56

    Pracownik

    To się zwolnij z mza i zatrudnij się tam. Ja wsiobusem jeździł nie będę
    ReviewUserIcon
    Waszka bez oka

    04.09.2022 21:26

    Inne

    Aaaa poza firmą oraz Aaaa jest w stanie obsłużyć i 7 przystanków a na upartego i 9 za 5400 plus wysługa
    ReviewUserIcon
    ???

    04.09.2022 19:24

    Pracownik

    Podobno na sile kierowcow w mza sie nie trzyma jak praca nie pasuje to pa. Dlaczego w takim razie jak chce odejsc bo znalazlem lepiej platna prace to nie ida na reke czlowiekowi tylko trzymaja mnie cale trzy miesiace?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    04.09.2022 19:31

    Pracownik

    Idź do kierownika wypij przy nim 100 od razu z paragrafem wylecisz 3 mc nie będziesz musiał czekać.
    JobInterviewIcon

    Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w MZA?

    Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej

    Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

    Rozmowa kwalifikacyjna
    ​
    Nick
    * Stanowisko
    * Przebieg rekrutacji

    0/5000

    * Treść pytania

    0/5000

    ​
    * Rezultat
    ​
    * Poziom trudności
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.

    Kontakt - MZA

    Włościańska 52 01-710 Warszawa

    https://www.mza.waw.pl

    Odwiedź nasz profil

    FacebookIconInstagramIconXIcon
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    04.09.2022 17:41

    Pracownik

    Komunikacja miejska dryfuje w nieznane. Cięcia w rozkładach, brak pracowników, miliardowy deficyt. Jak ratować transport w Warszawie? Jak to jak?, Szklana kula, wróżka. Skoro władze miasta nie wiedzą jak?
    ReviewUserIcon
    Antypolak

    04.09.2022 15:14

    Pracownik

    Zaprawdę zaprawdę powiadam Wam fala zwolnień pracowników w branżach energochłonnych już się rozpoczęła . Za pół roku wszyscy będziemy się cieszyć że mamy robotę. Dziękujemy dobra zmiano .
    ReviewUserIcon
    Andrew

    04.09.2022 03:43

    Pracownik

    Miałem zajechanie drogi przez Bolta, obojętnie słuszne hamowanie czy mniej słuszne - to jest odruch. 17 lat kat. B i 2 lata kat. D robi swoje. Człowiek hamuje jak jakiś imigrant zajeżdża drogę. Dziękuję za taką robotę.
    ReviewUserIcon
    Aasssaś

    04.09.2022 06:56

    Pracownik

    20 lat kat. D i 20 lat jazdy po Warszawie w MZA. Bolt nie Bolt, dziecko na pasach jadę i się nie zatrzymuje w takiej sytuacji. Tne jak kuń i słucham muzyki
    ReviewUserIcon
    Znawca tematu

    04.09.2022 09:21

    Były pracownik

    Kilka lat temu wiele kontrowersji wywołała wypowiedź jednego z instruktorów na szkoleniu okresowym dla kierowców ciężarówek. Powiedział on wówczas: „jeśli wyjeżdża osobówka, to wal w osobówkę”. Ktoś potajemnie nagrał tę wypowiedź i sprzedał mediom, a te oczywiście zrobiły z tego wielką aferę. Niestety, ta rada jest słuszna, wal i to mocno, tak aby sprawca nie dał rady uciec.
    ReviewUserIcon
    Jerzy

    03.09.2022 22:07

    Pracownik

    Kierowcy komunikacji miejskiej nadal zarabiają zbyt dużo, ponieważ wciąż pracują w tym zawodzie.
    ReviewUserIcon
    Motywacja = $

    03.09.2022 21:33

    Kandydat

    Czyli nadal beda wymyslane dorazne rozwiazania i latanie dziur a nikt nie podejmie tematu ze trzeba dac kierowca lepsze wynagrodzenie.
    ReviewUserIcon
    Rozsądny

    03.09.2022 21:59

    Pracownik

    To dociskanie śruby, które trwa od kilku ostatnich miesięcy. Brakuje już opcji, by jeszcze bardziej wycisnąć z tych kierowców którzy jeszcze pracują. Pensja na czas nie jest już czymś co jest w stanie przyciągnąć nowych pracowników. Liczy się jest wartość pieniężna. A ta nie rekompensuje w żaden sposób poświęceń, na które musi zgodzić się kierowca
    ReviewUserIcon
    Sagitario

    02.09.2022 10:03

    Pracownik

    Jezdze autobusem linii 107 i stwierdź, am że wczoraj czekałem 55 minut. Na ulicy Nowolipki kursują jak chcą a rozkład wisi na przystamku
    ReviewUserIcon
    Antuan

    02.09.2022 13:22

    Pracownik

    To i tak często przy obecnych brakach
    ReviewUserIcon
    Robuś

    03.09.2022 12:12

    Pracownik

    No popatrz rozkład wisi a autobusów nie ma. Musisz do ZTMu skargę wyskrobać, koniecznie tu napisz jaką dostałeś odpowiedź. Strasznie wszyscy ciekawi jesteśmy?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    03.09.2022 10:47

    Pracownik

    Dzień pieszego pasażera, Praca szuka kierowcy. Cóż to tylko efekt domina które władze miast i spółek tak skrzętnie układało. Grupa trzymając KM w miastach musi odejść.
    ReviewUserIcon
    Bbbb

    02.09.2022 20:52

    Pracownik

    Dziś Kminek jeździ sobie elektrycznym Ikarusem na 200. Taki to potrafi się ustawić. A wy co? Dalej kręcicie po 10h bez przerwy.
    ReviewUserIcon
    R3

    02.09.2022 21:07

    Pracownik

    A kto to ten kminek?.... ten co byl na R3 ale go wy...(usunięte przez administratora) ale wrocil bo sie oddluscil? Przeciez to (usunięte przez administratora) i konfiturka.. czesto zamiast pracowac do 14 to juz o 11 stal na plowieckiej i do domu ze mną wracal 402 zamiast odbierac telefony.. i mnie jeszcze pytal czy z wolnego nie przyjde (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    03.09.2022 00:04

    Inne

    Nie to nie ten
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    02.09.2022 16:09

    Pracownik

    Marzenia ZTM Prognozujemy, że kierowcy "turystyczni" wrócą do pracy w komunikacji miejskiej, bo przecież jesienią zleceń "autokarowych" jest znacznie mniej niż w wakacje. Kolejna przyczyna to tradycyjny, jesienno-zimowy przestój w budowlance, to też "uwolni" wielu kierowców. A tak obecnie wyglądają realia – kierowca stał się wolnym zawodem, który szuka w sezonie intratnych zleceń, natomiast transport publiczny oferuje stałe zatrudnienie i dochody – opowiada Realia są takie że w budowlance i turystyce też brakuje pracowników . Nikt z tych z tych zawodów nie przyjdzie do KM
    ReviewUserIcon
    Rafał

    02.09.2022 17:57

    Były pracownik

    Czy coś się w tej firmie ostatnio zmieniło, że tak chętnie zaczęła udzielać bezpłatnych urlopów kierowcom, którzy chcieli dorabiać w turystyce?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    02.09.2022 18:32

    Pracownik

    Władze miasta i spółki żyją w innym świecie, my kierowcy rozumiemy ich jest im w tym świecie dobrze nie przeszkadzamy im, robimy tylko to co dla nas najlepsze jest. Każdy ma swój świat my realny władze miasta i spółki wymaganiamy.
    ReviewUserIcon
    Mlody

    01.09.2022 20:21

    Kandydat

    Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o KASE
    ReviewUserIcon
    Waszka bez oka

    01.09.2022 23:08

    Inne

    Aaaa poza firmą i dalej jedzie na pro...
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    01.09.2022 23:45

    Pracownik

    Pro to skrót pochodzący od angielskiego słowa professional, które oznacza profesjonalista, fachowiec. Używa się tego określenia w kontekście osób, które bardzo dobrze znają się na czymś, są doświadczone w danej dziedzinie.
    ReviewUserIcon
    szambelan czajka

    01.09.2022 18:21

    Pracownik

    Kolejny kamyczek tym razem z Gliwic jeszcze pare kamyczkow i bedzie lawina tak jak pisalem o upadku komunikacji Wskutek problemów kadrowych Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Gliwicach, Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM), który organizuje komunikację miejską w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, wprowadził ograniczenia w kursowaniu autobusów na liniach obsługiwanych przez tego przewoźnika.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    01.09.2022 19:10

    Pracownik

    Możesz doliczyć Poznań, Łódź, Wrocław, Częstochowa i wiele innych miast, ruszyła lawina wszędzie tak samo brakuje kierowców.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    01.09.2022 19:59

    Pracownik

    Wiadomości z Poznania Dzieci nie dojechały do szkoły, bo autobus nie przyjechał. "MPK brakuje 160 kierowców" Lata zaniedbań KM, będzie tylko gorzej.
    ReviewUserIcon
    Jarek

    31.08.2022 20:38

    Pracownik

    Jestem pasażerem, korzystam codziennie z komunikacji miejskiej I żądam aby w godzinach rannych i późno wieczornych było więcej autobusów na mieście z powodu długiego oczekiwania na przystanku na przyjazd oraz dużego tłoku. Jeśli prośbą nie zostanie spełniona przestanę korzystać z km.
    ReviewUserIcon
    Kierowca KM

    01.09.2022 10:01

    Pracownik

    Ok
    ReviewUserIcon
    Decydent KM

    01.09.2022 19:29

    Pracownik

    Jarku, bardzo ubolewamy nad twoim losem oraz wielu innych pasażerów. Proszę wykupić sobie abonament na hulajnogę elektryczna bo nie przewidujemy poprawy. Zacznij hartować się na deszcz i zimne temperatury. Pozdrawiamy ZTM
    ReviewUserIcon
    ghfdfghdfg

    01.09.2022 12:32

    Były pracownik

    Przekop Mierzei, krew zalewa Rusków. Tunel pod rzeką Świną, krew zalewa Niemców. Trzecia kadencja (usunięte przez administratora) krew zalewa POwskie lewactwo. Dzień dobry ????
    ReviewUserIcon
    Pap

    01.09.2022 16:25

    Pracownik

    Chłopie. Ogarnij się. Te tematy to nie tu...
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    01.09.2022 09:33

    Pracownik

    Skąd wezmą się dodatkowi kierowcy? Jak wyjaśnił nam Tomasz Kunert, wielu kierowców pracuje w sezonie turystycznym prowadząc autokary, a inni są latem na urlopach. Proszę zacząć wreszcie wyślec, to naprawdę nie boli. Czasy kiedy kierowcy z turystyki na zimę przychodzili do KM bezpowrotnie minęły. Turystyka też ma problemy z kierowcami zatrzyma ich u siebie.
    ReviewUserIcon
    Waszka bez oka

    01.09.2022 12:54

    Inne

    Aaaa poza firmą oraz poza turystyką
    ReviewUserIcon
    Mlody

    01.09.2022 08:30

    Kandydat

    Tlumaczenie ze nie ma pieniedzy dla kierowcy bo paliwo, gaz lub energia ogromnie podrozaly nie rozwiaze zadan placowych. Zaraz oficjalnie inflacja bedzie 20%. Szczegolnie kierowcy wykonujacy tak ciezka prace musza zarabiac adekwatne pieniadze do poswiecenia jakie daja kosztem zdrowia. Lepsza pensja zasadnicza, wieksza premia motywacyjna np. 1500 zl kwartalne dodatkowo tylko KASA przyciagnie ludzi do pracy w zawodzie kierowcy komunikacji miejskiej.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    01.09.2022 09:15

    Pracownik

    Już miesiąc temu pisałem władze miasta i spółki będą się tłumaczyć że kierowców wszędzie nie ma (w innych miastach), dlatego u nas też brakuje. Przecież od czasu pandemii stałe pisze zadbać o kierowców, przyciągnąć ich do siebie, mentalności osób decyzyjnych nie zmienisz żyją w jakimś urojonym świecie są oderwani od rzeczywistości. Przestaliśmy składać roszczenia każdy z nas wykonuje co uważa dla siebie najlepsze, zastanów się co dla ciebie najlepsze jest i to wykonaj nie licz że ktoś wykona to za ciebie.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    31.08.2022 18:53

    Pracownik

    Epidemia braku kierowców ogarnęła miasta w całej Polsce, brakuje miasta gdzie kierowcy nie mówili o swoich problemach. Zbyt niskie płace, wysoki próg wejścia, nieregularne godziny pracy i towarzyszący jej stres. To z tych powodów jest coraz mniej chętnych do prowadzenia autobusów.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    27.08.2022 22:36

    Pracownik

    Braki kadrowe brakami niech sprawa własnym tokiem się toczy, nadchodzą zmiany w KP Już teraz Pracodawca we współpracy ze związkami zawodowymi może przygotować projekt informacji o warunkach zatrudnienia w nowym brzmieniu. Nowa informacja o warunkach zatrudnienia będzie zdecydowanie bardziej rozbudowana niż przewiduje to dotychczas art. 29 § 3 Kodeksu pracy. Nie jest to jednak wymysł ustawodawcy, a wykonanie obowiązku, który nakłada na Polskę dyrektywa nr 2019/1152. Jej celem jest wprowadzenie minimalnego standardu informowania o najważniejszych i podstawowych kwestiach dotyczących stosunku pracy i warunków pracy. Ma to służyć przejrzystości i przewidywalności warunków pracy. Pytanie : Czy coś wykonuje się żeby przystosować zakład pracy do nadchodzących zmian w Kodeksie Pracy ?
    ReviewUserIcon
    Aaąas

    31.08.2022 11:30

    Pracownik

    Dodatek stażowy został zlikwidowany w 2014r, od tamtego czasu jest dodatek regulaminowy uprawniający cię do 200 ale uwaga 200zł brutto po 2 latach nieskazitelnej pracy. Wystarczy że nieogolony przyjdziesz do pracy, lub z brudnymi zębami i zapomnij o przeszeregowaniu
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    31.08.2022 12:13

    Pracownik

    Szkoda słów to nie nam zależy żeby w październiku na miasto wyjechało 1500 autobusów, niech robią co chcą.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    22.08.2022 19:30

    Pracownik

    Chwalić się co zostało ustalone i który ZZ wymyślił żeby załogę o ustaleniach nie informować?
    ReviewUserIcon
    Nicka

    31.08.2022 05:44

    Pracownik

    To nie są manipulacje tylko możliwości jakie daje kodeks pracy. Praca w godzinach nadliczbowych zawsze była jest i będzie. Nie jest powiedziane że trzeba tyrać z mniejszym limitem dni wolnych. Przecież kierowca ma wybór. Albo otrzymać zapłatę za pracę w godzinach nadliczbowych albo odebrać dzień wolny. Każdy decyzję o tym sam godząc się na przyjście ponad miesięczny wymiar czasu pracy ustalony grafikiem. Nikt nikogo do niczego przecież nie zmusza. Jeden woli mieć więcej dni wolnych inny więcej pieniedzy na koncie. Ale jest wybór. Więc narzekanie niektórych ile to muszą tyrać jest niedorzeczne.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    31.08.2022 06:37

    Pracownik

    Masz rację możliwość pracy w godzinach nadliczbowych daje Kodeks Pracy. KP wprost określa nie można zaplanować pracownikowi pracy w godzinach nadliczbowych, tylko z tym określeniem wiążą się manipulacji. 1. Jeżeli pracownik nie wyrazi sprzeciwu pracy w godzinach nadliczbowych uznaje się że wyraził na to zgodę - jest to zgodne z przepisami tylko czasami pracownik nie wie że może nie wyrazić zgody na zmianę czasu rozpoczęcia i zakończenia dnia pracy i tej czynności nie wykonuje. 2. Wykonywanie pracy w godzinach nadliczbowych dla dobra zakładu - są to sytuację sporadyczne których wcześniej nie można było zaplanować, brak pracowników do pracy nie jest brana sytuacja jako " dla dobra zakładu". Mógłbym wymieniać więcej podobnych sytuacji, ale nie rozchodzi się kto ma rację wystarczy życzliwe podejście do pracownika, a nie masz wykonać gadania nie ma.
    ReviewUserIcon
    szambelan czajka

    30.08.2022 21:24

    Pracownik

    Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie zawarł porozumienie ze związkami zawodowym, w wyniku którego wszyscy pracownicy spółki otrzymają podwyżkę o 500 zł od 1 października - poinformował rzecznik krakowskiego MPK Marek Gancarczyk. Jak powiedział Marek Gancarczyk, początkujący kierowca/motorniczy otrzyma wynagrodzenie od 4,5 do 4,8 tys. zł netto. Zarząd MPK chciałby, aby od stycznia 2023 r. pracownicy spółki otrzymali podwyżkę o kolejne 500 zł.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    30.08.2022 21:36

    Pracownik

    Przecież nie wnosimy żadnych roszczeń, tylko zwalniamy sie
    ReviewUserIcon
    Wypłata

    30.08.2022 19:17

    Pracownik

    Dzień dobry, cześć i czołem. Miesiąc sierpień kończę z ilością 30 nadgodzin. A wy jak tam? Dalej sam nominał i narzekania, że mało kasy?
    ReviewUserIcon
    analny Marian

    30.08.2022 19:32

    Pracownik

    Zapomniałeś dodać że jesteś zamęczony jak koń po westernie, pochwal się ile dni miałeś wolnych w miesiącu,? Pewnie 2 albo max 3 dni, zdęty zarobasie, jesteś tak daremny ze to przechodzi ludzkie pojęcie. Sztuką jedt zarobić w nominale ponad 6 tysi i pracować jak biały człowiek a nie tak jak ty wstajesz w środku nocy lub wracasz do domu w środku nocy. Masakra.
    ReviewUserIcon
    WaloStalowa61

    30.08.2022 19:40

    Były pracownik

    Maliniaczek jeszcze się tym chwali i obnosi, że tyrał w pocie czoła by zarobić wiecej od pokojówki w centrum miasta. Mistrz prze!

    Zostaw merytoryczną opinię o MZA

    Opinia
    ​
    Stanowisko
    * Treść odpowiedzi

    0/5000

    Ocena pracodawcy
    ​
    * Moja opinia jest
    ​
    * Mój status
    Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie ...
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.