MZA

Opinie o MZA

Uwielbiam wstawać o 2 lub 3 godz w nocy. Czuję się taki wartościowy i wiem że gdybym się zwolnił i zaczął pracować w normalnej firmie to przecież nie byłoby komu wozi moich ukochanych pasażerów. Allleluja i do przodu,.Właściwie to trzyma mnie ta spora wypłata i szacunek ludzi na mieście. P. S dziś nie brałem proszków.

L4

Bylem 4 miesiace na L4 ale osiem miesiecy przepracowalem, dlaczego nie dostalem godzinowki za przepracowany czas?

@L4

Jak to dlaczego ?. Przez 3 mc ZUS płacił tobie wynagrodzenie, a żeby odrobić stratę zakładu która poniósł wypłacając chorobowe musisz pracować 11 miesięcy.

Choroba
@Aaaa

Czy pracodawca płaci za l4? za 33 dni niezdolności do pracy (osoby po ukończeniu 50 roku życia – 14 dni) – w tej sytuacji wynagrodzenie wypłaca pracodawca, od 34 albo 15 dnia zwolnienia lekarskiego – wówczas zasiłek chorobowy finansowany jest ze środków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

@Choroba

Nie podał ile ma lat więc założyłem że pracodawca płacił miesiąc chorobowego.

Młody

Firma super. Polecam każdemu. Prwcuję od ponad roku. Dzisiaj przyszła pensja ponad 10 tyś ... Podstawa i dodatki i 46nadgodzin i prezes i godzinówka... A za kilka dni wpadnie karpiowe. A wy dalej się użalajcie na zakładzie, że mało kasy, nie będziecie jeździć z wolnego...

Polo
@Młody

Ile premii rocznej masz na pasku ? Bo premią roczna razem wyszczególniona z godzinówką ? Jam premii rocznej 4596 złotych brutto.

Bury miś
@Polo

Polo podobno się rok temu zwolniłeś. Nie siej więc fermentu że taka premia była. Chyba że sobie napisałeś w Wordzie i wydrukowałeś.

Java_junior
@Młody

Wiesz ile ja zarabiam? 36 tys netto. Jestem programistą z dwu letnim doświadczeniem. Miałem w biurze pracy do wyboru, kurs kat. D lub kurs Java. Wybrałem to drugie. I ty mówisz mi że dobrze zarabiasz? Zejdź na ziemię!

Kleryk bez święceń
@Java_junior

Nawet nie wiesz co straciłaś nie będąc kierowcą miejskiego autobusu . Rzuć to programowanie w diabły i jeśli masz możliwości pracy w KM jako kierowca to nawet się nie zastanawiaj . Praca do emerytury a może i dłużej a pieniądze też nie są złe .

Elvis
@Kleryk bez święceń

Nie do emerytury a do trumny przed emeryturą. Fakt, to warte każdego pieniądza...

zizuzizizuzaj
@Java_junior

Programista? czy Java podkreśla błędy. dwuletnie nie dwu letnie. Poza tym Programista jest ponad tym forum dla trzech pierdzieli, wie w co ma zainwestować i gdzie polecieć za swoje 20 tysi netto. Patefonie jeden idź na zajęcia do Polsko japońskiej Szkoły Technik Komputerowych-ale to Ci premii Prezia nie styknie na semestr, lub na UW ale musiałbyś jeszcze raz zdać maturę by dostać troszkę punktów.

Java_junior
@zizuzizizuzaj

Nie jestem po polonistyce a po informatyce. Jak już się czepiasz mądralino, to nie pisz po szkole a Akademii Technik Komputerowych PJATK. Zaglądam tutaj i mam do tego prawo. Zabronisz mi? Jesteś typem typowego egoisty prowadzącego monolog z samym sobą. Ty wiesz wszystko najlepiej i ty masz zawsze rację. Nie chciałbym cię znać w realu. Żałosny jesteś

Stary
@Młody

Szczere gratulacje, że udało Ci się tyle zarobić. Jednak trzeba pamiętać, że to raz do roku i z praktycznie wyłączeniem wolnego (około 4 dni wolne na cały miesiąc). Też czasami myślę, że fajnie byłoby dostać taką wypłatę, ale jak weźmiemy pod uwagę koszt dla swojej psychiki, swojego ciała, rodziny i znajomych, jest to spore wyzwanie. W moim przekonaniu nie warto aż tak się eksploatować, ale rozumiem, jak ktoś ma duże wydatki, kredyty, itp., musi tyle tyrać.

W 2023 damy 800+ i 15 emeryturę, wprowadzimy certyfikowanych obserwatorów liczenia głosów i tak nas.r.amy targowicy do czerwonych, plugawych ryjów, że będzie większość konstytucyjna. (usunięte przez administratora) będzie rządzić co najmniej do 2050 r.

Kierowca

Żeby się zatrudnić w MZA trzeba się zgłosić na ulWloscianska do działu rekrutacji wypełnić kwestionariusz i można być odrazu przyjętym jeśli się ma min 2 lata praktyki w zawodzie. Po przyjęciu podpisujesz umowr, robisz badania, wybierasz zajezdnie, stawiasx się do pracy, jezdzisx 5 dni z patronem i po zaliczeniu jeździsz sam według swojego grafiku. To jest cała polityka pracy.

Na ul. Woronicza sprawdzają czy masz pojęcie o jeździe, przegubem jedziesz po placu i robisx łuk przodem i tyłem.

Driver

Kierowca zwrócił uwagę na brak kagańca i dalej poszło… https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Kierowca-autobusu-stracil-prace-po-ataku-na-pasazerke-n173491.html

@Driver

W przestrzeni pasażerskiej interwencja kierowcy zawsze będzie uznana za napaść na pasażera w kabinie obrona wlasna

Man
@Driver

Kierowca źle zrobił. Powinien wyjść i zaproponować pasażerce zamówienie usługi Uber Pets by jej biedna psinka nie musiała tłuc się autobusem.

Pumpernikiel
@Driver

I to jest taka praca...mówią ci że masz interweniować bo jesteś odpowiedzialny za ludzi, a kiedy zrobisz co należy to cię wywalą. Praca nie warta mojej osoby

@Pumpernikiel

Masz rację mamy interweniować, tylko pomyliłeś sposoby interwencji. Nasza interwencja polega na wciśnięciu czerwonego guzika i poinformowaniu o zajściu Centrali Ruchu.

@Driver

A czy kierowca odpowiada za to, że jakiś kundel kogoś pogryzie? Raczej nie, więc ja olewam brak kagańca. Z daleka nie muszę w lusterku widzieć czy kundel ma kaganiec. To właściciel psa odpowiada za pogryzienia.

@Kolo

Taki jesteś cwany. To jeśli będzie padał deszcz a ty wpadniesz w poślizg i uderzysz np w latarnie, to powiesz ze to przez deszcz nie udało Ci się wyhamować??? Życzę powodzenia

@Aaaa

Za bagaż i swojego zapchlonego, zakleszczonego kundla odpowiada pasażer. Ty masz tylko dopilnować, by pedalarz wstawił swój rower na rzeźnię, a nie na przegub.

@Kolo

Dobrze wiesz ze kierowca odpowiada za to co się dzieje na wozie. Właściwie w tej super firmie kierowca odpowiada za całe zło które się wydarzy. Jeśli myślisz inaczej to albo dopiero zaczoles robotę w KM albo oszukujesz sam siebie wmawiając sobie ze jakoś to będzie.

@Aaaa

Pokaż mi jakiś wyrok dla kierowcy, bo kundel na wozie kogoś pogryzł. Odpowiadać będzie właściciel kundla. My przed prokuratorem możemy odpowiadać za pedalarza razem z wózkiem. Ja nie jestem od pilnowania czy baba wsiadająca trzecimi drzwiami z kundlem założyła mu kaganiec na wściekły pysk.

@Kolo

Nie jesteś od pilnowania pchlaża, to dlaczego masz być od pilnowania pedalarza??? Pedalarz jest niebezpieczny że swoim pedalakiem a ktoś kto jest idiotą i wozi psa w busie bez kagańca również jest niebezpieczny. Napiszę tak, napewno z powództwa cywilnego byś umoczył ten temat a i jeśli dziecko wraca że szkoły i ugryzie go pchlarz na twoim wozie to jest zaniedbanie obowiązków służbowych. Regulamin się kłania, zapoznaj się z nim. Ale jak widać ty wiesz swoje, ok Twój wybór.

Aaaa

Przestać mnie blokować bo IP u mnie pod dostatkiem. Odnośnie psa wszystko zależy od werdyktu Sądu. Jeżeli Sąd uzna że kierowca zaniechał swoich obowiązków jesteś udupiony

@Aaaa

(usunięte przez administratora)bo on jest tu winowajcą ( Szkoda słów na właściciela tego czworonoga )

Łysy

A co cię to obchodzi co robię ze swoim czasem, lubię oglądać tv na R3 i komentować a jak tobie c.to w koralach coś nie pasuje to wypad

Kiero

Jak to jest 2 nagroda z rzędu a nie dostałem przeszeregowa nia będzie to liczone od miesiąca grudnia trzeba podanie pisać ktoś wie jak to się odbywa

srututupęczekdrutu
@Kiero

Kiero- podaj swój numer służbowy, bo dostać drugi raz z rzędu nagrodę to jak wygrać w Milionerach. Weź stuknij publicznie numerek, będziemy Cię pokazywać młodym> patrzcie jest jednak taki któremu się udało wygrać z systemem. I dostał bierzcie z niego przykład a na wam się uda. To taki książkowy przykład, można? można. Cześć i chwała Bohaterom-podaj cegłę podaj cegłę zbudujemy nowy dom, to taka propaganda lat pięćdziesiątych, wystarczy pokazać marchewkę. Są też inne tricki z tamtych lat np,samokrytyka i przeżyjesz

Polo
@Kiero

Od nowego roku Tobie wyrównają za dwa miesiące

Solaris

Kiero sprawdź jaką stawkę masz na pasku jeśli się nic nie zmieniło to rano dzwoń na włościańską

X

Skoro kraby są takie dobre to po co rząd kupuje takie same armatohałbice k9 od Koreańczków.Zamiast promować nasz pszemysł zbrojeniowy.Krab i k9 to dokładnie to samo

Jesteście jedną z najgorzej ocenianych grup społecznych. Jeździcie niezgodnie z przepisami. Dzisiaj przy zachodnim stalem z kamerką. Każdy kto jechał po zebrze prosto z centrum prawym pasem w kierunku Popularnej będzie miał szansę obejrzeć się na Waliców. Będzie więcej takich akcji. Pozdrawiam

@Paweł

Rób ich więcej i na Waliców może tak towarzystwo nauczy przestrzegać się przepisów ruchu drogowego, w ten sposób jadę dostosują do warunków na drodze co będzie wiązało się zmiana czasów przejazdu z krańca do krańca przez ZTM

Autobusik
@Paweł

Jesteś konfitura i (usunięte przez administratora) DO SZCZA.NIA!!!! Jak bym cię spotkał na żywo to od razu masz dwa liście jak dzi.wka . Ale ty musisz cio.tko mieć smutne i nudne życie, że całe życie spędzasz na nagrywaniu ,pod.pierda.laniu ,siedzeniu w necie itd .

@Autobusik

Kierowca zawodowy jeździ po strefie wyłączonej z ruchu? Skąd wy macie te prawa jazdy?

X
@Kolo

Ztm do tego zmusza pośrednio czas przejazdu na trasie jest nie realny a spedytor na krańcu się czepia że jesteś opóźniony, pasażer Cię wyzywa że zamocno hamujesz ,za szybko Jedzesz itp . Super praca kierowcy KM polecam .

Ccips paprykowwwy
@Kolo

Z chipsów mamy prawa jazdy

@X

Powiedz tak przy policjancie z drogówki wypisującym Ci mandat, chciałbym to zobaczyć i usłyszeć. Cwaniakujące na drogach barany co poniektórzy są, bo rozkład, bo przerwy w karcie z czapy a pies to trącał co mnie to obchodzi???? odbywam ustawowe przerwy, idę do ubikacji 20 minut po odjeździe bo muszę a ludzie niech se czekają i smęcą, wywalone mam. Mnie ztm do niczego nie zmusza, co najwyżej to może mi - NASKOCZYĆ. Szerokośći!

@Misiek

Masz rację to organizator przewozów ma dostosować czas przejazdów do warunków natężenia ruchu i to nie jest jego dobra wola to mu nakazują przepisy !!!!

@Misiek

Misiu powinni Cię zwolnić. To nie jest praca tylko służba ludziom, więc przestań cwaniakowac i zacznij pracować a nie łazić do toitoika i siedzieć tam po 20 minut.

Swat

I ty jesteś kierowcą autobusu? Znaki pionowe znasz? A jak śnieg spadnie to już na szkoleniu z biura pracy nie uczyli które znaki obowiązują? Rozumiem program był okrojony.

@Aaaa

Misiek pracuje u prywaciarza P.... a tu jest gościnne

Solaris

Z tego co mi wiadomo to premia godzinowa : każdy ją dostaję tylko u każdego z nas jest inaczej liczona ,tzn inna stawka za godzinę bo ci co mają 100proc frekwencję w pracy mają zapłacone złotówkę za każdą godzinę wyjeżdżona razem z nadgodzinami , a ci co mają nie obecności w pracy i nie chodzili z wolnego dodatkowo będą mieli sporo mniej bo wtedy to nie jest złotówka za godzinę tylko mniej , a jeszcze podobno jest jakiś bonus doliczany dla tych co ???? wyjeździł ale tego nie ma na pasku może pani na włościańskiej jest w stanie to ci wyliczyć ile za co dostałeś , jeżeli czegoś nie dopisałam lub pomyliłam to przepraszam niech mnie ktoś lepiej poinformowany poprawi .

Lolek
@Solaris

Nie każdy ją dostaje. Dostają Tylko ci którzy byli poniżej miesiąca na zwolnieniu lekarskim.

Jakie są warunki otrzymania premi godzinowej?

Bambi

Wasze biletomaty są do kitu, wieczne problemy z płatnosciami. Naprawcie sobie serwery bo zanim wydrukuje sie bilet trzeba czekac na autoryzacje i stac jak (usunięte przez administratora) przy tej maszynie. Dzis nie przyjeło mi karty, pozniej blika a za 3 razem dopiero mozna bylo zaplacic po dlugim oczekiwaniu, jestem ciekawa czy dane karty platniczej sa w takich sytuacjach bezpieczne, bo szczerze to mam ogromne wątpliwosci. O chamskich kierowcach nie wspomne.

Sprawiedliwy
@Bambi

O chamskich i roszczeniowych pasażerach też nie wspomnę.

Pasażer

Pasażerowie nie zakrywający nosa i ust roznoszą zarazę.

Solaris

Tak są paski i tak powinny wyglądać co miesiąc,super.

Ggggg
@Solaris

No i? Powiedz jak to wygląda, co za co i ile?

Wojtek
@Ggggg

4596 brutto złotych premią roczna z godzinówką czyli do ręki 3300zlotych dodatkowo do pensji

@Wojtek

Ta wypłata to jakiś żart rok temu kiedy podwyżek nie było wieksza była.

AntyPrezes
@Aaaa

Owszem. U nas premia roczna prezesa to jak dodatek inflacyjny dla sprzątaczki w hotelu (z całym szacunkiem dla niej).

@Wojtek

Fakt masz się z czego cieszyć w stosunku rocznym dostałeś więcej 2 zł na godzinę brutto, miesięcznym 360 zł brutto.

Ggggg
@Aaaa

Znów siejesz ferment ciotko, w zeszłym roku było 1500 wyrównania do podwyżki więc nie(usunięte przez administratora)

@Ggggg

Obecnie stawka godzinowa to około 30 zł brutto. Pytanie jaki % stawki godzinowej wynosi godzinowa i mi ciuly japy nie otwieraj

@Aaaa

Co jest już radość z premi godzinowej minęła kiedy wyszło że wynosi ona zaledwie 40% stawki godzinowej ?

R1-R1

Są paski!

AAAaa

Czemu jak do Mroczka się idzie, zawsze jest tam jakiś ktoś którego nie wyprasza a przy tym typie karzę mówić o tych twoich prywatnych sprawach a rano i w południe ten sam typ jest na dyspozytorni i słucha i zgaduje was, (usunięte przez administratora) z siwym wąsem. Nie ogarniacie ilu frajerów macie.

@AAAaa

To ty chodzisz do kierownika opowiadać o rodzinie ?, sądziłem że do kierownika chodzi się w sprawach służbowych.

@Aaaa

Ze wszystkich chodzi się do kierownika , kierownik wysłucha , doradzi

Kierowca

Info z ostatniej chwili. Spółka nie ma pieniędzy na wypłaty.

Miłośnik
@Kierowca

Jestem w stanie jeden miesiąc pracować za darmo jeśli sytuacja firmy finansowa by tego wymagała. Jakby każdy tak zrobił firma stanęła by nogi

Kaczor
@Kierowca

To niech weźmie chwilówke my kierowcy tak co mieśąc przed dziesiątym robimy

terefere
@Kierowca

Oczywiście mówisz o firmach prywatnych. Nasza jest spółką miejską i nie ma problemu z finansami. Jak coś to Miasto wspomoże. Zatem spoko loko bez paniki. Co innego to może być u Ajenta

Czy to prawda że są przymiarki abyśmy nie byli przypisani do zajezdni tylko będziemy latać po całym mieście jak te k@@@y ?

Aaaa

Zgodnie z zawartą umową o pracę jesteś pracownikiem spółki która posiada oddziału umieszczone na terenie Warszawy nie jesteś przypisany do oddziału.

WPADNIJ DO TRAMWAJOW WARSZAWSKICH NA KIEROWCE ,ZAPRASZAMY.....TO ZOBACZYSZ CO ZNACZY PRZYPISANY DO SPOLKI.... kask,buciki,ciuchy ....I po 4 zajezdniach na skoczka na 3 zmiany ,365 dni w roku...TAM 3 dni na jedynkę,tam na Pragę na 2 dni na dwójkę...ect..... ZAPRASZAMY ..... mamy 4 zajezdnie i będziesz z podróżna jeździł.... NIE PO TO DOSTALES BILET DARMO ZEBYS NA JEDNEJ ZAJEZDNI SIEDZIAL....CZEKAMY LUDZI BRAK....

C+E pl

Pozytywna wiadomosc powinni jeszcze wprowadzić zmiany na krańcach w Sulejówku Radzyminie czy Piasecznie

Planista
@C+E pl

Tylko zmiany w Złotokłosie, Nowych Załubicach albo Górze Kalwarii nauczyłyby was moresu i szacunku do pracy. Skończyłoby się kwiczenie że Metro Młociny za daleko.

@Aaaa

To ciekawe bo przy zatrudnianiu na włościanskiej pada zapytanie na który oddział chcesz.

ratatata
@Planista

Ja mogę i na krańcu Warszawy byle był doliczony czas dojazdu z Zakładu do PunktuX

Aaaa

Tak to prawda, szukają oszczędności w paliwie.

Pumpernikiel
@Planista

No i co z ciebie za planista jest! Wymieniłeś miejscowości z poza Warszawy haha ty byś tam zmiany robił? LoL widać że pociotek jakiś, który wygląda jak by miesiąca za kierownicą nie spędził i z meszkiem pod wąsem bo chce poważniej i doroślej wyglądać! Biada wam kierowcy, w tej firmie dobrze było a będzie już tylko gorzej!

Zakochaniec
@ratatata

Ja mogę nawet robić zmianę popołudniową w Piasecznie, mieszkam w łomiankach, jestem napalonym miłośnikiem i przejechanie całej Warszawy nie stanowi dla mnie problemu. Oczywiście jestem ubrany w firmowy garnitur i zawsze mam legitymację służbową zawieszona na smyczy. Niech ludzie widzą w jakiej prestiżowej firmie udało mi się zatrudnić. Jestem jeszcze bardziej ważny niż Kanary na wozie. Krawat zawsze obowiązkowo zakładam. Allleluja i do przodu..

@C+E pl

Cóż to nam nie grozi, rozpoczynając pracę w innym mieście niż jest siedziba spółki byśmy musieli otrzymywać delegacje i z tym związane ustawowe dodatki.

Aaaa

Jestem pod wrażeniem, cudo nie praca, odpoczywasz sobie siedząc 8 czy tam 10 godzin, chodujesz sobie hemoroidy elegancko. Bardzo miło, przyjemnie i zapach z fotela kierowcy też jest miły. Jestem zakochany w tej robocie. Nawet (usunięte przez administratora) w weekend odpoczywa po całym tygodniu baletu i chlania a ja w te weekendy ich wożę a powinienem odpoczywać skoro przerobiłem uczciwie cały tydzień. Jestem szczęśliwy i zadowolony..

Wredny

Jechałem dzisiaj wozem który na codzień ma na stanie jeden z miłośników. Kupiłem w żabce 6 jajek i poukrywałem je w różnych trudno dostępnych miejscach w pojeździe. To będzie taka bomba z opóźnionym zapłonem.

Miłośnik na zleceniu
@Wredny

Powinni cię zwolnić dyscyplinarnie. Ja wożę swój spray do kokpitu i najpierw zamiatam i dezynfekuje kokpit, a potem jeszcze czyszczę sprayem. Na pętlach wyrzucam też (usunięte przez administratora) z przestrzeni pasażerskiej.

@Miłośnik na zleceniu

Zwolnienie dyscyplinarne w tej firmie w tych czasach, synu o czy ty piszesz, hahaha.

Zostaw merytoryczną opinię o MZA - Warszawa

• Jak się pracuje w MZA?

Zobacz opinie na temat firmy MZA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1885.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MZA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1724, z czego 297 to opinie pozytywne, 363 to opinie negatywne, a 1064 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MZA?

Kandydaci do pracy w MZA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MZA