MZA

Opinie o MZA

Gjvbbb

Tomasz R-4

ZAPRASZAM WSZYSTKICH POZYTYWNYCH MIŁOŚNIKÓW DO OBSERWOWANIA MOJEGO BLOGA NA ,,FB" KTÓREGO ZAŁOŻYŁEM CAŁKIEM NIEDAWNO .OPISUJE TAM NASZĄ PEŁNĄ WRAŻEŃ PRACĘ KTÓRĄ BARDZO LUBIĘ .

Boluś R-1

Od 1 stycznia 2023 podwyżki o 400 brutto .

Cycu
@Boluś R-1

To żart prawda?

X
@Boluś R-1

Ciekawe ilu kierowców zwolni się w 2023roku. Jak widać zachęty do podjęcia pracy ze strony zarządu niema

@X

Gdyby nie emeryci to nasza wypłata zupełnie inaczej by wyglądała , firma musiała by podnieść zarobki żeby zachęcać kierowców do pracy.

@X

I niby do kąd pójdą do ochrony gdzie 14 zł na rękę bez ZUS i urlopu? Na C+E większość nie nadaje się bo to miękkie faje. Nie mają wyboru i będą kolana wycierać o pracę z wolnego. A podania nowych cały czas idą

Janusz

Witam serdecznie. Czy może ktoś wie jaki jest los słynnego gołębnika na R 4...? Czy już służy gdzieś pod Mińskiem ? Czy będzie otwarcie ,pokazy ,przejazd zabytkowym autobusem ,płomienne przemowy pana A? Występy błaznów .

Kierowca

Żeby się zatrudnić w MZA trzeba się zgłosić na ulWloscianska do działu rekrutacji wypełnić kwestionariusz i można być odrazu przyjętym jeśli się ma min 2 lata praktyki w zawodzie. Po przyjęciu podpisujesz umowr, robisz badania, wybierasz zajezdnie, stawiasx się do pracy, jezdzisx 5 dni z patronem i po zaliczeniu jeździsz sam według swojego grafiku. To jest cała polityka pracy.

Na ul. Woronicza sprawdzają czy masz pojęcie o jeździe, przegubem jedziesz po placu i robisx łuk przodem i tyłem.

Balon

Ja cały czas czekam (już tyle lat) na te obiecane sto milinów od pana Wałęsy.

@Balon

Każdy pracujący Polak ma do spłacenia 100 000 zł długu publicznego, tak się bawi rząd kaczyńskiego

@Kaczor

Nie oszukuj, przecież to nie jego tylko zasługa.

Balon

Fakt, zabrali nam 13 ale nie swoim, zrobili oszczędności na pracownikach zaplecza i serwisie, zmniejszyli nagrody finansowe dla pracowników, ściskają rozkłady jazd jak anorektyczka pośladki dokładając wysokość kar za byle przewinienie...cóż za buta i arogancja - można rzec kwintesencja peo i sorry pendejo ale taki mamy klimat traktowania szaraczków.

@Balon

Zgadzam się z Tobą u nas też należy zrobić porządek i stworzyć sprawiedliwy regulamin płac, przywrócić dodatek stażowy i 13 nastke.

Mądry Marcie

Pamiętajcie NIE BYŁO PRZYMUSU BY ZOSTAĆ KIEROWCĄ AUTOBUSU

Ktoś
@Mądry Marcie

Piszesz tak jak mówił jeden z „mądrych” polityków obozu rządzącego, że nie ma w Polsce przymusu prowadzenia działalności gospodarczej. Bardzo rozsądne podejście. Taksówkarzom radni miasta nie chcą podwyższyć stawek tłumacząc to tym, iż nie chcą warszawiakom i warszawiankom sprezentować drożyzny. Super tylko nie zdają sobie sprawy z tego że taksówki w Warszawie przejdą do historii, ponieważ od stycznia wzrastają koszty zusu, paliwa itp… i osoby te najzwyczajniej w świecie pozamykają swoje małe firmy. Tutaj też masz rację że nie ma przymusu bycia kierowcą autobusu i jeżeli od stycznia nie dadzą kierowcom znaczących podwyżek to ludzie zmienią pracę. W efekcie miasto stołeczne zostanie bez taksówek i bez autobusów. No w sumie mamy metro. Gratuluję sposobu myślenia. Pozdrawiam.

@Ktoś

Masz rację metro jest super gdyby nie to że w ciągu tygodnia 4 razy było wyłączone z ruchu i były potrzebne linię autobusowe zastępcze.

R12
@Ktoś

Nie dramatyzuj. Miasto nie stanie to tylko myślenie życzeniowe. Już widzę ta kolejkę do kadr z podaniami o zwolnienie. Będą zasuwać jeszcze więcej z wolnego by nadrobić wydatki na święta.

@Mądry Marcie

Najlepiej by było zostać politykiem p.i.s tam nawet skończony (usunięte przez administratora) zostaje prezesem albo ma stołek w radzę nadzorczej.Zobaczcie jak sprzedali lotos za bezcen teraz w Polsce zabraknie paliwa do diesla bo araby zamkną rafinerie

Aaaa

Jeżeli ktoś z was potrzebuje dobrego psychiatry który was wysłucha odnośnie problemów w pracy, lub może jesteście niezadowoleni z wynagrodzenia lub chcecie zmienić proszki to zapraszam do kontaktu

@Aaaa

Wiem wiem że sam potrzebuje potrzebuje dobrego lekarza , wystarczy poczytać moje opinie na Goworku . Pozdrawiam piękny Aaaa

Przypał

Dla tych którzy uważają że pracujemy za dobre pieniądze polecam zapoznać się (usunięte przez administratora)

@Przypał

Robota bezstresową, nieodpowiedzialna i wszystkie święta i weekendy wolne. Haha a wy dalej tyrajcie Świątek piątek i niedziela, noc i dzień.

Obierak
@Aaaa

Jak to bezstresowa? Trzeba bardzo uważać by nie zostawić oczek w ziemniakach. Poza tym trzeba je obierać bardzo szybko i często kilkaset kg w trakcie jednej zmiany. Po kilku miesiącach powiesz sobie dość albo sam zmienisz się w ziemniaka

Aaaa

Co nas kierowców czeka kiedy jedziemy niesprawnym autobusem. Z jadącego z otwartymi drzwiami autobusu wypadł jeden z pasażerów. 19-letni pasażer nie potrzebował pomocy lekarskiej, gdyż autobus jechał powoli. Pasażer na miejsce zdarzenia wezwał patrol policji, który ukarał kierowcę mandatem karnym. Jednakże kierowca nie przyjął mandatu.Sprawa więc trafi do sądu.

@Aaaa

okej. Dopiero teraz doczytałem że kierowca nie był trzeźwy. Wszystko ma wyjaśnić monitoring. Zobaczymy jak to wyjdzie.

WIRUS

Szef co sie zna powiedział że wina kierowcy. Sprawdziłem przepisy i ma racje. Wina wyłącznie nieudacznika kierowcy. W przepisach jest jasno że jak ma ruszyć to trza sprawdzić bezpieczeństwo. Rozumiem że nie ogarniacie bo jak byście ogarniali to w turystyce jest do zarobienia 3-6X tyle wieśniackie kmioty. Więc nie płakać tylko robić czarnuszki...

@WIRUS

Sytuacja jest rozwojowa wszystko zostanie wyjaśnione.

@Aaaa

Sprawność wozu potwierdza mistrz, wysyłając wyprawkę SPRAWNYCH wozów na dyspozytornię. Najwyraźniej awaria nastąpiła nagle i tuż przed zdarzeniem, skoro nie wykryli jej ani kierowca, ani właśnie mistrz

@4567

Kupił bym to gdybym nie sprawdzić co było naprawiane przed dopuszczeniem autobusu do ruchu, zgadnij co ?

@Aaaa

Przecież na tym warsztacie pracuje zakładowy SIP i on też nie wie co się dzieje jak przebiega naprawa autobusów?

Rob

Co z karpiem ,bo jeszcze nie dostałem

Romek321
@Rob

No ja też czekam. Pewnie w poniedziałek będzie

@Romek321

I na co Tobie "karpiowe"? Skoro jeszcze przed świętami możesz iść siedzieć za zabicie pasażera

Olgierd
@Aaaa

Jak nie umiesz jeździć to poszukaj łatwiejszej pracy wieśniaczku chociaż sądząc po składaniu zdań to nie będzie proste. Teraz do odśnieżania biorą.

@Olgierd

Mam za duże wymagania - bardzo szybko się męcze przy pracy fizycznej

@Olgierd

Co jazda ma wspólnego ze stanem technicznym autobusów dopuszczanych do ruchu?. Chce z nas kierowców zrobić się morderców dopuszczając do ruchu niesprawne autobusy.

@Aaaa

Kolejne zdarzenie gdzie autobus jedzie z otwartymi drzwiami i odmawia się kierowcy oficjalnego zgłoszenia zajścia to lekka przesada nie wszystko można pod dywan zamieść

Aaaa

Podczas wjazdu na przystanek w autobusie doszło do rozerwania gumowego fartucha łączącego dwie części autobusu. Wskutek tego do wnętrza pojazdu dostały się duże ilości śniegu. Pojazd został unieruchomiony a na miejsce przyjechał Nadzór Ruchu oraz Pogotowie Autobusowe MZA. Proszę proszę cuda lat 90 zdarzają się i dziś, gdzie są mechanicy czyżby i ich też było brak że na miasto wraki się wysyła

Aaaa

Autobus gnał z pasażerami i otwartymi drzwiami ulicą Dereniową. Chwile grozy na Ursynowie Czy na zakładzie jest mechanik ?

@Aaaa

I jak zwykle wina kierowcy, za zimę też winni jesteśmy !!!! Autobusy mają systemy uniemożliwiające ruszenie z miejsca w przypadku, gdy drzwi nie są zamknięte. Kierowca natomiast, jeśli wie o tym, że drzwi się nie zamknęły, nie powinien odjechać z przystanku

uuu
@Aaaa

I jest i on! Ostoja! Obrońca uciśnionych! Jedyny nieomylny wieszcz starych złogów "kierowców" z r1! Pan maruda, niszczyciel dobrej zabawy, pogromca uśmiechów dzieci - słynny [tu fanfary] Aaaa!!!!

Aaaa

Zabawne by było gdyby poprzedni wpis nie został usunięty, zejdź na ziemię znamy się

@Aaaa

Najechanie autobusu komunikacji miejskiej na tył stojącego autobusu. Jak twierdzi kierowca nie zadziałały hamulcowe. Ile jeszcze będzie trwała loteria kto straci życie !!!!!!

rararara
@Aaaa

podstawowa zasada gdy ruszamy z przystanku to nie zatrzymujemy się bo biegnie gdzieś pasażer, Tylko ogień i dym.Jeżeli ktoś ma serce to może mieć drugi autobus w duxie

@Aaaa

Loteria kto zginie pierwszy trwa nadal !!!!!! Kolejny autobus z otwartymi drzwiami przez ulice miasta gna.

Czy ktoś może podać aktualna stronę do aplikacji livebus mza. Aplikacja przestała działać

Taka prawda

rararara

napisz coś o Lotosie. Aramco nam będzie sprzedawało LNG? a Lotos ,kto ma nad nim kontrolę mój ty mysiu pysiu hany bany???

Jozin_z_Bazin

Wpłynął karp. 1200 zł.

Uwielbiam wstawać o 2 lub 3 godz w nocy. Czuję się taki wartościowy i wiem że gdybym się zwolnił i zaczął pracować w normalnej firmie to przecież nie byłoby komu wozi moich ukochanych pasażerów. Allleluja i do przodu,.Właściwie to trzyma mnie ta spora wypłata i szacunek ludzi na mieście. P. S dziś nie brałem proszków.

L4

Bylem 4 miesiace na L4 ale osiem miesiecy przepracowalem, dlaczego nie dostalem godzinowki za przepracowany czas?

@L4

Jak to dlaczego ?. Przez 3 mc ZUS płacił tobie wynagrodzenie, a żeby odrobić stratę zakładu która poniósł wypłacając chorobowe musisz pracować 11 miesięcy.

Choroba
@Aaaa

Czy pracodawca płaci za l4? za 33 dni niezdolności do pracy (osoby po ukończeniu 50 roku życia – 14 dni) – w tej sytuacji wynagrodzenie wypłaca pracodawca, od 34 albo 15 dnia zwolnienia lekarskiego – wówczas zasiłek chorobowy finansowany jest ze środków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

@Choroba

Nie podał ile ma lat więc założyłem że pracodawca płacił miesiąc chorobowego.

Młody

Firma super. Polecam każdemu. Prwcuję od ponad roku. Dzisiaj przyszła pensja ponad 10 tyś ... Podstawa i dodatki i 46nadgodzin i prezes i godzinówka... A za kilka dni wpadnie karpiowe. A wy dalej się użalajcie na zakładzie, że mało kasy, nie będziecie jeździć z wolnego...

Polo
@Młody

Ile premii rocznej masz na pasku ? Bo premią roczna razem wyszczególniona z godzinówką ? Jam premii rocznej 4596 złotych brutto.

Bury miś
@Polo

Polo podobno się rok temu zwolniłeś. Nie siej więc fermentu że taka premia była. Chyba że sobie napisałeś w Wordzie i wydrukowałeś.

Java_junior
@Młody

Wiesz ile ja zarabiam? 36 tys netto. Jestem programistą z dwu letnim doświadczeniem. Miałem w biurze pracy do wyboru, kurs kat. D lub kurs Java. Wybrałem to drugie. I ty mówisz mi że dobrze zarabiasz? Zejdź na ziemię!

Kleryk bez święceń
@Java_junior

Nawet nie wiesz co straciłaś nie będąc kierowcą miejskiego autobusu . Rzuć to programowanie w diabły i jeśli masz możliwości pracy w KM jako kierowca to nawet się nie zastanawiaj . Praca do emerytury a może i dłużej a pieniądze też nie są złe .

Elvis
@Kleryk bez święceń

Nie do emerytury a do trumny przed emeryturą. Fakt, to warte każdego pieniądza...

zizuzizizuzaj
@Java_junior

Programista? czy Java podkreśla błędy. dwuletnie nie dwu letnie. Poza tym Programista jest ponad tym forum dla trzech pierdzieli, wie w co ma zainwestować i gdzie polecieć za swoje 20 tysi netto. Patefonie jeden idź na zajęcia do Polsko japońskiej Szkoły Technik Komputerowych-ale to Ci premii Prezia nie styknie na semestr, lub na UW ale musiałbyś jeszcze raz zdać maturę by dostać troszkę punktów.

Java_junior
@zizuzizizuzaj

Nie jestem po polonistyce a po informatyce. Jak już się czepiasz mądralino, to nie pisz po szkole a Akademii Technik Komputerowych PJATK. Zaglądam tutaj i mam do tego prawo. Zabronisz mi? Jesteś typem typowego egoisty prowadzącego monolog z samym sobą. Ty wiesz wszystko najlepiej i ty masz zawsze rację. Nie chciałbym cię znać w realu. Żałosny jesteś

Stary
@Młody

Szczere gratulacje, że udało Ci się tyle zarobić. Jednak trzeba pamiętać, że to raz do roku i z praktycznie wyłączeniem wolnego (około 4 dni wolne na cały miesiąc). Też czasami myślę, że fajnie byłoby dostać taką wypłatę, ale jak weźmiemy pod uwagę koszt dla swojej psychiki, swojego ciała, rodziny i znajomych, jest to spore wyzwanie. W moim przekonaniu nie warto aż tak się eksploatować, ale rozumiem, jak ktoś ma duże wydatki, kredyty, itp., musi tyle tyrać.

W 2023 damy 800+ i 15 emeryturę, wprowadzimy certyfikowanych obserwatorów liczenia głosów i tak nas.r.amy targowicy do czerwonych, plugawych ryjów, że będzie większość konstytucyjna. (usunięte przez administratora) będzie rządzić co najmniej do 2050 r.

Driver

Kierowca zwrócił uwagę na brak kagańca i dalej poszło… https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Kierowca-autobusu-stracil-prace-po-ataku-na-pasazerke-n173491.html

@Driver

W przestrzeni pasażerskiej interwencja kierowcy zawsze będzie uznana za napaść na pasażera w kabinie obrona wlasna

Man
@Driver

Kierowca źle zrobił. Powinien wyjść i zaproponować pasażerce zamówienie usługi Uber Pets by jej biedna psinka nie musiała tłuc się autobusem.

Pumpernikiel
@Driver

I to jest taka praca...mówią ci że masz interweniować bo jesteś odpowiedzialny za ludzi, a kiedy zrobisz co należy to cię wywalą. Praca nie warta mojej osoby

@Pumpernikiel

Masz rację mamy interweniować, tylko pomyliłeś sposoby interwencji. Nasza interwencja polega na wciśnięciu czerwonego guzika i poinformowaniu o zajściu Centrali Ruchu.

@Driver

A czy kierowca odpowiada za to, że jakiś kundel kogoś pogryzie? Raczej nie, więc ja olewam brak kagańca. Z daleka nie muszę w lusterku widzieć czy kundel ma kaganiec. To właściciel psa odpowiada za pogryzienia.

@Kolo

Taki jesteś cwany. To jeśli będzie padał deszcz a ty wpadniesz w poślizg i uderzysz np w latarnie, to powiesz ze to przez deszcz nie udało Ci się wyhamować??? Życzę powodzenia

@Aaaa

Za bagaż i swojego zapchlonego, zakleszczonego kundla odpowiada pasażer. Ty masz tylko dopilnować, by pedalarz wstawił swój rower na rzeźnię, a nie na przegub.

@Kolo

Dobrze wiesz ze kierowca odpowiada za to co się dzieje na wozie. Właściwie w tej super firmie kierowca odpowiada za całe zło które się wydarzy. Jeśli myślisz inaczej to albo dopiero zaczoles robotę w KM albo oszukujesz sam siebie wmawiając sobie ze jakoś to będzie.

@Aaaa

Pokaż mi jakiś wyrok dla kierowcy, bo kundel na wozie kogoś pogryzł. Odpowiadać będzie właściciel kundla. My przed prokuratorem możemy odpowiadać za pedalarza razem z wózkiem. Ja nie jestem od pilnowania czy baba wsiadająca trzecimi drzwiami z kundlem założyła mu kaganiec na wściekły pysk.

@Kolo

Nie jesteś od pilnowania pchlaża, to dlaczego masz być od pilnowania pedalarza??? Pedalarz jest niebezpieczny że swoim pedalakiem a ktoś kto jest idiotą i wozi psa w busie bez kagańca również jest niebezpieczny. Napiszę tak, napewno z powództwa cywilnego byś umoczył ten temat a i jeśli dziecko wraca że szkoły i ugryzie go pchlarz na twoim wozie to jest zaniedbanie obowiązków służbowych. Regulamin się kłania, zapoznaj się z nim. Ale jak widać ty wiesz swoje, ok Twój wybór.

Aaaa

Przestać mnie blokować bo IP u mnie pod dostatkiem. Odnośnie psa wszystko zależy od werdyktu Sądu. Jeżeli Sąd uzna że kierowca zaniechał swoich obowiązków jesteś udupiony

@Aaaa

(usunięte przez administratora)bo on jest tu winowajcą ( Szkoda słów na właściciela tego czworonoga )

Łysy

A co cię to obchodzi co robię ze swoim czasem, lubię oglądać tv na R3 i komentować a jak tobie c.to w koralach coś nie pasuje to wypad

Zostaw merytoryczną opinię o MZA - Warszawa

• Jak się pracuje w MZA?

Zobacz opinie na temat firmy MZA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1879.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MZA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1720, z czego 297 to opinie pozytywne, 360 to opinie negatywne, a 1063 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MZA?

Kandydaci do pracy w MZA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MZA