MZA

Opinie o MZA

Niewiele czasu potrzebowałem, żeby zorientować się jak ta praca w MZA wygląda. Praca zawładnięta przez starych dziadów, znajomków i związkowców układających sobie godziny pracy z dyspozytorami. Pierwszą zmianę jaką otrzymałem po jeździe z patronem, była zmiana B po starym związkowcu w niedzielę, z którym wcześniej rozmawiałem. Mówił on, że jeździ tylko na dodatkach. W sumie miałem to gdzieś, ale zaciekawiło mnie to, że pierwszego dnia pracy, w weekend dostałem nieznaną w ogóle wcześniej linie, zmianę +10:30h i na zmianę podjeżdża owy związkowiec, który niby deklarował pracę tylko na dodatki w dni powszednie. Spytałem się go co on tu robi w niedzielę. Odpowiedział, że kierowców brakuje. W sumie nie minął się z prawdą, ale jako młody żbik nie miałem mu wówczas więcej do powiedzenia. Przykre to wszystko, nawet pisać. (usunięte przez administratora)

Ptak

Jestem dyspozytorem i bardzo sobie chwalę pracę w MZA. Niestety codziennie muszę mieć do czynienia z półgłówkami pokroju neandertalczyków zwanych dalej kierowcami. Gdyby nie oni i ich wymyślone problemy to byłaby praca marzeń

syr

Czyli każdej. Bo każdy na wodzie oszczędza i mydle. Bo po co to komu. Na mojej parówce zebrał się syr. Podać namiary?

Stop czerwonej UE

Parlament Europejski ogłasza koniec tajemnicy wynagrodzenia. Teraz pracownicy będą mieli możliwość porównać swoje wynagrodzenie z pensją kolegów zatrudnionych na tych samych stanowiskach.

stary szofer
@Stop czerwonej UE

porównywać to sobie możesz członka ze swoimi kolegami z piaskownicy. Jak wysłużysz tyle co ja w brudzie, smrodzie i pocie bez przypałów alkoholowo-narkotykowych to może sobie zasłużysz na 5500 netto z nominału i tylko zmiany A bez przekroczenia 8:30h pracy.

Kierowca

Żeby się zatrudnić w MZA trzeba się zgłosić na ulWloscianska do działu rekrutacji wypełnić kwestionariusz i można być odrazu przyjętym jeśli się ma min 2 lata praktyki w zawodzie. Po przyjęciu podpisujesz umowr, robisz badania, wybierasz zajezdnie, stawiasx się do pracy, jezdzisx 5 dni z patronem i po zaliczeniu jeździsz sam według swojego grafiku. To jest cała polityka pracy.

Na ul. Woronicza sprawdzają czy masz pojęcie o jeździe, przegubem jedziesz po placu i robisx łuk przodem i tyłem.

R12

Co to za określenia odpowiadać, tłumaczyć się. Zupelnie nieadekwatne do tematu butów. I jeszcze ta sławetna góra. Litosci to tylko kierownik, zawsze można pogadać.

całym kraju w niedzielę zostaną zorganizowane Marsze Papieskie. Powodem jest 18. rocznica śmierci Jana Pawła II. Wydarzenia organizowane w Warszawie, Krakowie, Lublinie i wielu innych polskich miastach są wyrazem hołdu Polaków dla świętego papieża.

Aaaa

9000,00zł brutto i jestem gotowy publicznie ogłosić każde kłamstwo na temat pracy w MZA

Prusak

Pora się postawić. W dniu jutrzejszym nie pokazujemy prawa jazdy. Nie mamy obowiązku nosić go przy sobie

@Prusak

A po co?. Niech prawnicy się wypowiedzą kto ma racje.

@Aaaa

.... chcesz się wykazać?, sprawdz czy dyspozytor Tobie wydaje niezbędne dokumenty do wykonywania pracy. Za brak dokumentów to Ty otrzymasz mandat karny.

@Aaaa

Co za głupota z tym pokazywaniem prawka, ktoś mi wyjaśni dlaczego trzeba tak robić? Bo chyba nie dlatego że w ten sposób sprawdzają czy np wczoraj nie zostało mi prawko zatrzymane bo jechałem po (usunięte przez administratora)?

@Aaaa

Jest to pokazywanie wyższości pracodawcy nad pracownikiem. Spółka posiada dostęp do bazy osób którym zostało odebranie uprawnienie do kierowania pojazdami, ale my musimy czuć oddech pana na sobie.

@Aaaa

Gdyby były jeszcze jakieś głosy że chcemy wykonywać pracę bez stosownych uprawnień, (usunięte przez administratora) pracodawcę polecam zapoznać się z „Sprawdź uprawnienia kierowcy” dostępne na stronie gov.pl

Aaaa

Baza danych pracodawcy połączona z serwerem, codzienna aktualizacja i wiadomo czy pracownik uprawnień nie stracił, proste.

terefere

statystycznie zapewne nie kłamie. Ale statystycznie> Właściciel który idzie z psem na spacer średnio? statystycznie maja po trzy nogi. Zatem, grupa najwyżej zarabiających i ich PIT podzielony przez dwanaście miesięcy oraz przez ilość Kierowców może dać taka sumę brutto. Wystarczy dobrać dziesięciu na najwyższym pułapie płacowym wraz z dodatkami oraz premiami i socjalem (wczasy pod grusza) i jest wynik. Tylko tych co jeżdżą nocami lub na dodatkach oraz na maksa z ,wolnego i tych którzy pobrali wszystko co można pobrać jest kilkudziesięciu. Ale można wyciągnąć średnią statystyczną? można ,co nie znaczy że ten który przyjdzie do pracy ma takie apanaże a przy tak odpowiedzialnej i ciężkiej pracy średnią należy wyciągać z najniższych PITów i to jest statystyka prawdziwa dotycząca 80% Kierowców. Teraz poczytajcie sobie Koledzy co to jest płaca minimalna i co zawiera w sobie by było 3490 brutto?

Alf

No właśnie, powiedział ostatnio, że DO KWIETNIA WSZYSCY dostaną 1200zł podwyżki. Czyli na logikę, teraz jest w ogłoszeniu o pracę stawka 5900zł brutto z premią, więc będzie 7100zł brutto???

eto ja
@Alf

do kwietnia to w sumie będzie 1200pln podwyżki ... a to różnica

JBB

W komunikacji miejskiej są korki, pyły pm 2,5 cząstki sadzy i azotu z rur wydechowych i wszelki (usunięte przez administratora) z ulicy trafia z nadmuchów prosto do płuc.

Eryk

Czy warto podjąć pracę jako mechanik jako absolwent szkoły, która miała umowę z mza?

@Eryk

Oczywiście że warto ,warsztat ma większą wypłatę niż kierowcy i jeszcze dodatkowo jeśli są podwyżki to warsztat też dostaje . więc jeśli tylko firma ma miejsce dla ciebie to nawet się nie zastanawiaj .

eryk
@Bobo

Okej, a który oddział jest twoim/waszym zdaniem najlepszy?, mieszkam na Woli

@eryk

Jest rotacja ciągle kadry kierowniczej więc tym się nie przejmuj zmiana stołka to norma.patrz na dojazd do pracy żeby było szybko wygodnie i jak najbliżej .

terefere

Odnajdziesz sie gdyż pozostali Pasjonaci , zatem nikt Ci nie będzie robił pod górkę. Jedna uwaga, dasz radę z tarczami hamulcowymi? wiesz kwestia siły.

Bobo

Starzy wiecznie żyć nie będą młodych jest coraz więcej. Dasz radę jeśli masz jakiekolwiek przygotowanie do tego zawodu to nie rezygnuj masz robotę pod dachem i ciepło . idą ciężkie czasy a tu masz pracę pewną.

Bobo

Więcej wiary w siebie. Jeżeli nie spróbujesz to później byś żałował jesteś młody ,do odważnych świat należy. Daj znać jak będziesz już po rozmowie rekrutacyjnej.

Gruba Aga z Woronicza

Dzień dobry .Zapraszamy pracowników komunikacji miejskiej i nietylko na jutrzejsze spotkanie na petli Gilarska o godzinie 17tej.Będziemy poruszać tematy warunków pracy. Kolejnym ważnym tematem jest wynagrodzenie dyskryminacja itd.Zawsze mówicie na pętlach o palących problemach podzielcie się nimi. Pozdrawiam.

Komodo
@Gruba Aga z Woronicza

Myślę że palącym problemem są chciwi kierowcy. Tak jak ten z 3433 co w kabinie trzymał 40 ustników

Sobo

Mam pytanie czy przy zatrudnieniu na umowę na rok przy zwolnieniu lekarskim krótszym niż 7 dni nie jest przedłużana umowa?

@Sobo

Od kwietnia przepisy się ponoć zmieniają będzie umowa na czas próbny 3 miesiące później już stalka. Ale po szczegóły to proszę do specjalisty od sikorek R3

Zdziwiony

Nie wierzyłem własnym oczom, i sam na początku myślałem, że to co tu pisano to fejk. Ale spotkałem na R-3 nikogo innego jak słynnego Kaczmara! Przechodził dzisiaj szkolenie BHP na kancelarzystę

Komodo

Przypominam że 26.02 młodziak za sterem solarisa 1554 zrobił w czasie pracy prywatną wycieczkę do maca. Nie dość że nie poniósł żadnych konsekwencji to jeszcze dostał awans i od kwietnia będzie układał grafiki

Piotrek Belka
@Komodo

Nic nie będzie układał po co siejesz zament. Mój kolega Mirek zapach do ciast na to nie pozwoli. Co jak co trochę mnie słucha bo dużo możemy ogarnąć z kolegą przewodniczącym związku w końcu jest naszym członkiem i trzymamy się razem. Młodziak też będzie grzeczny.

Elo elo

Ile zarobi miesięcznie początkujący kierowca w Mza? Mam własne prawko jeżdżę u konkurencji.

JBB
@Elo elo

4500 z nominału, a jak co premię zabiorą to 4200

Elo elo
@JBB

To w firmie na P jest 4000 dla początkującego kierowcy. Ale jest mniej linii łatwe trasy i tylko linie na 12. Więc raczej nie opłaca się przechodzić.

Szofer z Kałuszyna
@Elo elo

ta, i zajezdnia na wygwizdowie. Jeśli ktoś ma tam blisko to niech sobie tam pracuje. Ale jaki jest sens pracowania u podupadającego ajenta za mniejsze pieniądze, jeżeli można zarobić więcej za tę samą pracę w MZA? Łatwe trasy? Z reguły im więcej przystanków tym gorzej. Nie wszystkie linie na krótkich wozach mają mało przystanków i czas półkursu wyjdzie tyle co na przegubowym lub dłużej.

@JBB

Jesteś bardzo rozrzutny z nominału na rąsię to 4300 z premią. Może po zapowiadanej przez Rzecznika podwyżce będzie 4500,.................... ale on dużo obiecuje ,jak wiadomo obiecanki xxxxxx a głupiemu radość. Tyranko świątek piątek i niedzielę w równoważnym systemie pracy raz 6 raz 10 godzin raz zmiana przy zajezdni a raz w szczerym polu do którego musisz dojechać zatem do 10,5 godziny dodaj sobie dojazd 1 godzinę, następnie 1 godzinę po zjeździe na zatankowanie LNG i OC. Lepiej chłopaku ucz się dalej może znajdziesz lepiej płatną pracę i żonę która potrafi utrzymać cały dom. Zapomniałbym gdy już się zatrudnisz wbrew radom dorosłych, nie zapisuj się do żadnych związków, szkoda składek skoro chcesz szarpać kasę.

Szanowni Panie i Panowie kierowcy, Oglądalem wiadomosci tvp z dnia 19.03.br. i tu kieruje pytanie do kierowcy z oddziału Stalowa , (usunięte przez administratora)ic koleżankę z pracy ,bo w czasu jazdy je kanapke (kierowca z oddzialu Stalowa pieszczoch pana kierownika) , co za ludzie w związkach zawodowych są ,że nic nie robią i nie zajmą się tematami którymi powinni podnieść zadowolenie z jakości pracy kierowcy czy potrzebna jest do telewizja ?

@Marcin

pomyślałeś ze kierowca był głodny i nie miał czasu kiedy kanapkę zjeść?

Nicodem
@Marcin

Przecież to związkowiec dzwonił na pracownika. Zamiast bronić pracowników i dbać o ich dobro to widać jak jest naprawdę. Każdy kto należy do tych organizacji może sam wywnioskować od czego są związki. Od(usunięte przez administratora)

@Aaaa

Niestety administrator zrobił cenzurę mojej wypowiedzi ,a miałem namysli ,jakim trzeba być człowiekiem bez serca ,ze kierowca dzwoni i skarży na kierowcę , bo biedna nie ma kiedy zjeść kanapkę . Panowie i Panie kierowcy lepiej uważać z kim rozmawiacie na zajezdni

Bobo

Tak właśnie związki zawodowe wydają pieniążki które co miesiąc są im przelewane z naszych wypłat,jeszcze jeżdżą wspólnie wszyscy na wyjazdy integracyjne,poprostu brak słów.

Daniel

Uwaga ważny komunikat! Nasz kochany internetowy celebryta, miłośnik elektryków Kaczmar dostał awans i przechodzi do kancelarii ruchu na R-3. Mam nadzieję że zaakceptujecie i dobrze przyjmiecie waszego nowego kolegę.

Twój stary
@Daniel

Tak już każdy o tym wie. Dorobił się na swojej sławie. I Wiadomo też ze jego kolega Z 3433 został zdegradowany ze stanowiska kierowcy za kradzież alkomatu w autobusie I teraz będzie na R3 tankował autobusy

Zawiedziony

Beznadziejna firma z ograniczonymi ludźmi w zarządzie. Chcesz odejść za porozumieniem stron z przyczyn rodzinnych, piszesz że nie masz jak przychodzić do pracy a oni na siłę cię zmuszają do pełnego okresu wypowiedzenia. Z (usunięte przez administratora) nie ma pracownika a oni się dziwią że ludzie mają gdzieś pracę w tym (usunięte przez administratora)czytając te opinie.

Zawiedziony

L4 nie jest rozwiązaniem zdecydowanie wolałbym się zwolnić i podjąć pracę którą mogę realizować w obecnej sytuacji. Nie bardzo rozumiem co zyskuje pracodawca który zachowuje się jak dzieci w przedszkolu. Kretynizm.

Komunikat

Uwaga R-4 ważna informacja. Od przyszłego miesiąca młodziak nie będzie już jeździł za sterem Solarisa, tylko będzie układał nasze grafiki. Nie jestem z tego faktu zadowolony ale jak widać w tej firmie są równi i równiejsi

Mario Mario
@Komunikat

Jak do tego doszło?

Piotrek Belka
@Komunikat

Nie wiem skąd masz takie informacje ale bez wiedzy Michała nikt nowy nie będzie robił grafików. My tu mamy wszystko pod kontrolom

Zostaw merytoryczną opinię o MZA - Warszawa

• Jak się pracuje w MZA?

Zobacz opinie na temat firmy MZA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1917.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MZA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1739, z czego 298 to opinie pozytywne, 367 to opinie negatywne, a 1074 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MZA?

Kandydaci do pracy w MZA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MZA