opinie o firmach | GoWork.pl
Oferty pracyOpinie o firmachSzkoły policealne
Dla firmLogowanie / Rejestracja
Logo

MZA

Profil oficjalny - płatna współpraca

2.8/5

Na podstawie 3950 ocen
Opinie(15433)
Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)

Opinie(15433)

Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)
Logo
  • O nas
  • .
  • Eko MZA
  • .
  • Galeria
  • .
  • Praca
  • .
  • Social media
  • .
  • Kontakt

O nas

Eko MZA

Galeria

Praca

Social media

Kontakt

Aktualne oferty pracy w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Płock
  • Radom
  • Siedlce
  • Mińsk Mazowiecki
  • Piaseczno
  • Skierniewice
Opinie o firmach w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Blizne Łaszczyńskiego
  • Opacz-Kolonia
  • Kolonia Opacz
  • Ząbki
  • Blizne Jasińskiego
  • Rybie
  • Opacz Mała
  • Raszyn
  • Mory
opinie o firmach | GoWork.pl
GoWork.pl
O nasMapa stronyDołącz do nasSubskrypcjeKontakt
Dla kandydatów
Oferty pracyOpinie o firmachBlogPoradnik
Dla firm
Ogłoszenia rekrutacyjneEmployer BrandingUsługi
Regulaminy
RegulaminRegulamin newsletteraPolityka opiniiPolityka prywatności
FacebookIconLinkedinIconYoutubeIcon
© 2005 - 2026 GoWork.pl
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Opinie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych Przedsiębiorcy. Przejdź
  1. Strona główna
  2. /
  3. Opinie o pracodawcach Warszawa
  4. /
  5. Opinie o MZA

Opinie

Opinie o MZA Warszawa

GoWork nie weryfikuje opinii przed publikacją...

Opinie

Pokaż wszystkie
​
Najnowsze
​

Stanowisko

Filtruj

Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Sortowanie

Najnowsze
Najpopularniejsze
Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Najnowsze
Najpopularniejsze
  • Dodaj do ulubionych

    Zapisz tego pracodawcę na później

  • ShareIcon

    Udostępnij

    Podziel się tym profilem z innymi

    FacebookIconXIconLinkedinIcon
  • Opinie

    Opinie

    • 1
    • …
    • 18
    • 19
    • 20
    • …
    • 108

    Opinie

    Opinie

    Często zadawane pytania

    Subscribe
    Nie przegap nowości o MZA!

    Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!

    Email
    Administratorem danych osobowych jest GoWork.pl Serwis Praca sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą ...

    Klikając „Obserwuj firmę”, akceptujeszregulamin serwisu.

    ReviewUserIcon
    Goralito

    13.09.2023 16:57

    Były pracownik

    OD 1-10-2023 pks grodzisk 5400 netto!!!
    ReviewUserIcon
    Hehe

    13.09.2023 17:38

    Pracownik

    Czy te 5400 netto to jest za 260 godzin? Bo chodzą różne opinie o tej firmie
    ReviewUserIcon
    Malgoska

    13.09.2023 11:04

    Pracownik

    Kasa dla kierowcow musi sie znalesc, niedopuszczalne jest tak niskie wynagrodzenie za jazde po stolicy. Braki beda coraz wieksze jezeli kierowcy nie zostana wyroznieni finansowo w stosunku do pozosyalych zatrudnionych w firmie.
    ReviewUserIcon
    Nowy

    11.09.2023 19:49

    Pracownik

    Dlaczego nie obowiazuje jednakowa stawka?
    ReviewUserIcon
    Mechanik

    12.09.2023 07:29

    Były pracownik

    Nie tylko prezes.Kierownicy co zarabiają po kilkanaście tysięcy też mają kierowców , mechaników za zło konieczne.Ze strajkiem nic nie wyjdzie bo związki zawodowe( działacze) są po stronie zarządu a nie najzwyklejszych pracowników.Firma miejska-wszyscy na dobrze płatnych stanowiska są z jakiegoś klucza albo rodzinnego albo politycznego.
    ReviewUserIcon
    Mlody

    11.09.2023 10:37

    Pracownik

    Jak idzie rekrutacja z polecen?
    ReviewUserIcon
    Oferta pracy

    06.09.2023 11:07

    Pracownik

    Ciekawa oferta pracy Warunki pracy Kraj: Polska, Warszawa Typ pracy: po mieście Wynagrodzenie: od 1100 do 1300 EUR Dodatkowe warunki: Poszukujemy kierowców do obsługi komunikacji miejskiej w Warszawie. Przecież za Odrą pensją zaczyna się od 2300 EUR, ale tak na marginesie od kiedy podaje się kwotę wynagrodzenia w EUR ?
    ReviewUserIcon
    Malgoska

    10.09.2023 07:31

    Inne

    Kierowca autobusu wywalil ludzi na przystanku bo nie mial zmiany.
    ReviewUserIcon
    MZA w gacie...

    07.09.2023 14:19

    Pracownik

    Czemu firma daje większą stawkę innej firmie mającej zabobiec braku kadry kierowców a nie daje elokwentnych podwyżek kierowcom zatrudnionym na umowę o pracę bezpośrednio? Czemu zarząd nie robi nic z ekspansja wypowiedzeń nieprzedłużenia umów?
    ReviewUserIcon
    Hurra

    08.09.2023 13:29

    Pracownik

    Ale czy oszukiwanie pracowników na zarobkach to dobry pomysł. Taka firma szybko traci reputację. A wieści ze to typowy dziadtrans roznoszą się w tempie błyskawicy.
    ReviewUserIcon
    Hehe

    08.09.2023 13:33

    Pracownik

    To przez 2 lata zarobki wystrzeliły z 5700 na 6300 przy dwucyfrowej inflacji.
    ReviewUserIcon
    Zbychu

    05.09.2023 23:30

    Pracownik

    Premia motywacyjna 400 brutto to dla ludzi z biura i zarzadu bo rozsadny kierowca jak chory to szanuje zdrowie i nie przyjdzie tyrac na gore.
    ReviewUserIcon
    Stalova

    05.09.2023 20:09

    Pracownik

    Wszystkie miejskie spółki mają teraz problemy kadrowe dotyczące osób prowadzących pojazdy. Zarówno MZA jak i tramwaje i metro. O ile jeszcze kilka lat temu na jedno miejsce było nawet 30 chętnych, tak teraz mają problem by zebrać ludzi chętnych odbyć kurs. Nie ma natomiast rekrutacji do ludzi z biura. A mimo to powstają ciągle nowe stanowiska.
    ReviewUserIcon
    anonim

    05.09.2023 19:41

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Stalova

    05.09.2023 20:00

    Pracownik

    Ty Zdzisław dziwisz się? Powiem jedno magiczne słowo. Nadgodziny. Dzięki nim wypłata na pasku wygląda dużo lepiej niż w przypadku pracy w takim dyskoncie spożywczym.
    ReviewUserIcon
    Stalova

    04.09.2023 12:05

    Pracownik

    Zrozumcie w końcu że miasto nie ma pieniędzy. Wydatki wzrosły a wpływy do budżetu spadły. Po wyborach czekają nas spore cięcia na wielu liniach.
    ReviewUserIcon
    Garbaty

    05.09.2023 16:16

    Były pracownik

    Można nam zapłacić więcej tylko trzeba chcieć, chcieć szanować ludzi a nie mieć ich w odległym poważaniu budując sobie pomniki pieszo-rowerowe a później mówić wszędzie, że pieniędzy nie ma albo, że to wina kaczuszki, bo niby dociska miasto co jak wszyscy wiedzą jest totalnie wyssane z czapy. Pieniądze są owszem, jak ktoś myśli, że ich nie ma to zwyczajnie ściemnia. Tyle.
    ReviewUserIcon
    Garbaty

    05.09.2023 18:34

    Były pracownik

    No właśnie, zdecydowanie coś tu nie gra bo jest ich więcej, mają wszystkich uczestników ruchu z przepisami na czele w czterech literach a zobacz jak miasto im się kłania. Natomiast ludzie, którzy to odpowiadają za duże ilości przewiezionych pasażerów są marginalizowani. Paradoks?
    ReviewUserIcon
    Boluś

    30.08.2023 06:27

    Pracownik

    Wyjeździłem już wszystkie nadgodziny. Kiedy związki podpiszą zgodę o zwiększeniu nadgodzin do 376 godzin bo uwielbiam jeździć w tych korkach za te pieniądze.
    ReviewUserIcon
    Emanuel von Bergen

    05.09.2023 18:17

    Pracownik

    168h nominał + jeden dzień z wolnego 100% 3800netto wyjdzie doliczając oszczędności za paliwo godziny nocne oraz premiee
    ReviewUserIcon
    Janka Oko

    04.09.2023 10:57

    Pracownik

    Michał Nowacky cały czas donosi do ITD i PiP oraz ratusza na nas wszystkich. Płaćcie mu dalej kasę niech dorabia swoją firmę V cleaner na oddelegowaniach i jeszcze się chwali ,że mu to Krupczatka podpowiada.
    ReviewUserIcon
    anonim

    03.09.2023 16:41

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Motywacja

    03.09.2023 17:21

    Pracownik

    Popieram obrany kurs podnoszenia wynagrodzenia pracowników poprzez zwiększanie różnorodnych premii motywacyjnych.... Brawoooo trzymać tak dalej !!!!!. Za dwa lata spółka ustawowo będzie musiała podnosić stawkę godzinową wypłacaną pracownikowi
    ReviewUserIcon
    MZA w gacie...

    24.08.2023 15:11

    Były pracownik

    Czy rzecznik MZA jest w stanie się racjonalnie wypowiedzieć czemu kierowcy pracują ponad 10h kilka dni z rzędu czemu nie mają dostępu do wody ( ZTM Warszawa wschodnia) czemu MZA nie daje podwyżki tylko premie motywacyjna? Czemu po zakończeniu współpracy jesteś zobligowany do zapłaty za ubiór skoro umowa się skończyła a przekazanie ubioru należy do obowiązków pracodawców. Czemu MZA nie zwraca za zakup obuwia ?skoro wymaga określonego obuwia. Czemu MZA nie dba o klimatyzacje dla kierowców i w wielu autobusach rocznikowo starszych klimatyzacja w kabinie praktycznie nie działa bądź są uszkodzone nawiewy. Tak bardzo lubicie mówić jacy to źli kierowcy a z drugiej strony niech nowi pracownicy bądź chętni usłyszą prawdę o tej pracy
    ReviewUserIcon
    Spaślak60

    30.08.2023 18:10

    Pracownik

    Tak najłatwiej jest powiedzieć ale zapomniałeś dodać, że to "kółko więcej" może Cię zajechać jak konia w polu i wywrócić o 360 stopni następny dzień np. zmianą godzin meldunku i lądowaniu na rezerwie a co w sytuacji gdy po pracy miałeś ustalone plany? (dzieci, lekarz, ważne spotkanie itd.) już mówię - nikogo to nie obchodzi prócz Ciebie bo ważne, że kurs wykonany i kilometry.
    ReviewUserIcon
    Ktoś

    30.08.2023 22:44

    Pracownik

    Kto wam nagadał takich głupot że musicie wykonać dodatkowy półkurs? Nic nie musicie!!!!!!!! Zgłaszacie na CR brak zmiany i zadajecie pytanie czy macie zjechać na zajezdnie czy oczekiwać na instruktora który przejmie autobus. Jeżeli kończy wam się czas pracy w danym dniu nie macie obowiązku go przedłużać!!!
    ReviewUserIcon
    Yobo

    30.08.2023 10:50

    Pracownik

    Mam nadzieję że wąsik i Kamiński weźmie się za MZA Warszawa za przetargi i kupno nowych nieudanych autobusów. Szczególnie Autosan za miliony złotych. Solaris najtańszy jaki się da. CBA czekamy na reakcję
    ReviewUserIcon
    Taka prawda

    27.08.2023 09:45

    Pracownik

    I gdzie te obiecane od września zmiany na przystankach po trasie najbliżej zajezdni? Nadal mam w grafiku zmiany na liniach po drugiej stronie miasta lub na dalszym krańcu licząc od zajezdni. Po co bylo wrzucać do wiadomości że cos załatwiliście jak sie do niczego nie nadajecie.
    ReviewUserIcon
    Aaa

    29.08.2023 05:24

    Pracownik

    To jest służba a nie praca, tu trzeba cały czas być do dyspozycji firmy. Poza tym wynagrodzenie jest na tyle wysokie że trzeba być na każdy telefon gotowym na służbę hahaha.
    ReviewUserIcon
    Przestroga

    27.08.2023 13:26

    Pracownik

    Odpowiedzialność kierowcy autobusu za pasażera Odpowiedzialność kierowcy autobusu, busa lub autokaru względem przewożonych pasażerów kształtuje się w oparciu o kodeksową zasadę ryzyka (art. 436. § 1 k.c.). Poszkodowany pasażer może więc dochodzić odszkodowania, nawet jeśli kierowca nie ponosi winy za wypadek. Odpowiedzialność wyłączają jedynie trzy przesłanki egzoneracyjne: siła wyższa, wyłączna wina osoby trzeciej oraz wyłączna wina poszkodowanego. Pasażer, który poniesie szkodę w wypadku autobusu, autokaru czy busa itp. może ubiegać się o wypłatę zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, zwrotu kosztów związanych z wypadkiem (leczenia, rehabilitacji, dodatkowej opieki, dojazdów, adaptacji miejsca zamieszkania, przygotowania do wykonywania nowego zawodu) oraz renty. W sytuacji, gdy pasażer poszkodowany w wypadku komunikacyjnym poniesie śmierć, najbliżsi członkowie rodziny zmarłego pasażera pojazdu mogą ubiegać się o zadośćuczynienie po śmierci osoby bliskiej, odszkodowanie z tytułu znacznego pogorszenia sytuacji życiowej, zwrot kosztów leczenia i pogrzebu, a czasem również o rentę alimentacyjną. Za szkodę powstałą w związku z ruchem pojazdu uważa się także szkodę powstałą podczas i w związku z wsiadaniem oraz wysiadaniem z pojazdu, bezpośrednim załadowywaniem oraz rozładowywaniem oraz zatrzymaniem lub postojem. Celem tak szerokiego ujęcia jest zapewnienie poszkodowanym ale także sprawcom szerokiej ochrony ubezpieczeniowej. Art.436 § 1 k.c. stanowi, ze odpowiedzialność deliktową - na zasadzie ryzyka - ponosi posiadacz mechanicznego środka komunikacji poruszanego za pomocą sił przyrody. Chodzi o szkody spowodowane przez ruch mechanicznego środka komunikacji (czyli ruch pojazdu). Odpowiedzialność na zasadzie ryzyka opiera się na założeniu, że ten, kto eksploatuje pewne niebezpieczne dla otoczenia urządzenie wykorzystując siły przyrody lub posługuje się dla realizacji swoich interesów podległymi osobami, powinien ponosić odpowiedzialność za szkody stąd wynikłe choćby nie był winny.
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    26.08.2023 14:23

    Pracownik

    Kolega mnie namówił na pracę w komunikacji miejskiej. Zachwalał że kasa na czas ale przecież żaden pracodawca łaski nie robi i płacić musi, to się go pytam jaka ta kasa, jak mi powiedział że zarobię ponad 4 tys zł, to myślałem że się przewrócę ze śmiechu. Juz nie jesteśmy kolegami
    ReviewUserIcon
    Przerwa_Tetmajer

    26.08.2023 09:28

    Pracownik

    Niby przerwy są, jak se wyprosisz na centrali ruchu. Ostatnio dostałem nawet od dobrodziei 15 przed ostatnim półkursem. Czasem wyjeżdżając z dworca centralnego w aleje jerozolimskie, nie przejeżdżając nawet 200 metrów, można już niezłe opóźnienie wyłapać, które oczywiście będzie rosło i kosztowało twoją przerwę. Można się skarżyć na nierealne rozkłady, ale nieraz zdarzyło mi się zmieniać kierowcę na mieście, a u niego w karcie drogowej same "0". Pewnie niewiele by to zmieniło w chorym systemie ZTM, w który chętnie wpasowuje się MZA i reszta przewoźników, ale sami sobie pleciemy bat na własny garb, fałszywym wpisywaniem czasów przejazdu.
    JobInterviewIcon

    Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w MZA?

    Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej

    Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

    Rozmowa kwalifikacyjna
    ​
    Nick
    * Stanowisko
    * Przebieg rekrutacji

    0/5000

    * Treść pytania

    0/5000

    ​
    * Rezultat
    ​
    * Poziom trudności
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.

    Kontakt - MZA

    Włościańska 52 01-710 Warszawa

    https://www.mza.waw.pl

    Odwiedź nasz profil

    FacebookIconInstagramIconXIcon
    ReviewUserIcon
    MZA w gacie....

    23.08.2023 15:37

    Pracownik

    Dyspozytornia bądź kancelaria ruchu nie informuje o tankowaniu CNG na kleszczowej kierowcy przed rozpoczęciem zmiany i wymusza pozostanie na nadgodziny bez zezwolenia pracownika. Gratulacje sami się prosicie o wypowiedzenia. Brak poszanowania praw pracowniczych. Gratulacje spółko
    ReviewUserIcon
    Karol

    24.08.2023 00:19

    Pracownik

    Nie masz obowiązku jechać i tankować na Kleszczową. Karta która jest dołączana do karty drogowej jest wyrazem braku szacunku dla kierowcy, ponieważ nie jest podpisana. Kto w takim razie wydał polecenie? Jeżelibyś miał wpis w karcie drogowej z uwzględnieniem godzin pracy to tak, wtedy jedziesz, ale i tak tutaj musiałbyś mieć to w grafiku bo pracodawca na obowiązek zgodnie z ustawą powiadomić pracownika o harmonogramie pracy 7 dni przed rozpoczęciem tego okresu i nie ma prawa go zmieniać bez Twojej zgody!!! Nie daj się zastraszyć. Nic Ci nie zrobią. Zresztą czego tutaj się bać? Utraty pracy w kieracie? Sytyacją nadzwyczajną kiedy musisz zostać hest m.in. wyoadek w pracy, kolizja itp… Tutaj zgodnie z harmonogramem jak i z zapisem w karcie drogowej Twój czas pracy się skończył i tak informujesz dyspozytora po zjeździe na zakład. Ja jeszcze nawet raz tam nie byłem i nie mam zamiaru tracić mojego cennego czasu. Może i bym pojechał ake skoro Spółka jest względem mnie niepoważna (jakieś swoje wewnętrzne regulaminy wynagradzania) to dlaczego ja mam spełniać ich życzenia?
    ReviewUserIcon
    terefere

    24.08.2023 17:37

    Pracownik

    Tankować powinni Dyżurni, jeżeli ich nie ma to szanowne Dyspozytorstwo w końcu mają uprawnienia na Autobusy,nie?
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    24.08.2023 08:13

    Pracownik

    I cyk kolejna skarga za brak reakcji ze strony kierowcy w przypadku gdy przewoził on pasażera z psem bez kagańca. Dalej pozwalacie (usunięte przez administratora) na przewóz dwóch rowerków, psów bez kagańca itp a premii nie zobaczycie.
    ReviewUserIcon
    Elektro

    24.08.2023 09:45

    Pracownik

    Akurat za to premii nie zabierają co do twojej wiadomości więc słabo sobie ulżyles
    ReviewUserIcon
    Ktoś

    23.08.2023 07:25

    Pracownik

    Prezes tej firmy powiedział że prowadzenie autobusu 18 metrowego jest porównywalne do prowadzenia auta osobowego???!!!! Czy ja dobrze zrozumiałem?! To już kolejna kompromitująca wypowiedź tego człowieka. Wcale mnie nie dziwi że tutaj tak mało płacą. Jak można porównać doświadczenie zawodowego kierowcy autobusu 18 metrów w bardzo trudnym miejskim ruchu do auta osobowego? Koncentracja na najwyższym poziomie przez niemalże 10 godzin prowadzenia. Obserwowanie zachowania pasażerów w lusterku wewnętrznym, ciągle wpatrywanie w lusterka boczne żeby kogoś nie zarysować. Jazda jak z jajkami bo człowiek dba o komfort podróżujących. I ten człowiek prezes zarówno MZA jak i Związku Zrzeszającego Polskich Pracodawców Transportu Publicznego wygaduje takie niedorzeczności?!!!!!!
    ReviewUserIcon
    anonim

    22.08.2023 18:08

    Były pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Kolo

    23.08.2023 01:08

    Pracownik

    Z nominału jest 4500, ale złap karę czy jakieś L4 to nawet 4000 nie zobaczysz
    ReviewUserIcon
    anonim

    22.08.2023 11:58

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Kolo

    22.08.2023 13:22

    Pracownik

    Efekty dawania zmian po 10, 5 godziny. 4 koła od 4 rano na takim 116 w korkach bo budowa tramwaiku dla lewaków w Wilanowie to jest tyra gorsza niż w kopalni na przodku. W turystyce czy flixie zamykasz drzwi i jedziesz a nie przystanek co minute.
    ReviewUserIcon
    Roberto

    22.08.2023 14:13

    Pracownik

    Rozkład jazdy jak i pasażerów pretensje wkładam w cztery śliczne litery robiąc ustawowe przerwy i jadąc zgodnie z przepisami. Do toalety też człowiek musi się udać, choćby to było i 20 minut po odjeździe. Aczkolwiek czasem drażni człeka to jak usłyszy od innego drivera, który w pocie czoła siny na twarzy ciśnie rozkład, że nie umiesz jeździć bądź fachowcy-eksperta z ekspedycji bo wywałem sterowanie. A co mnie to obchodzi? jeśli mózgi układające przelot mają wyw#lone przejazdem na przepisy do tego nie uwzględniającym utrudnień w ruchu to czemu ja mam się tym przejmować? ciśnieniować?. (usunięte przez administratora) to pieseł, znieczulica, luz i do przodu.
    ReviewUserIcon
    Yobo

    22.08.2023 11:56

    Pracownik

    Maskara zmiany po 10.5h tam ktoś myśli o kierowcach? Niedługo będziemy po 12 jeździć a pan prezes zarabia sobie ok 30 tys brutto za stwierdzenia że prowadzenie autobusu dziś to jak jazda osobówka
    ReviewUserIcon
    Poszkodowany

    22.08.2023 11:22

    Pracownik

    Ostatnio są takie upały ,że nie dawałałem rady. Tak gorąco ,że zmieniałem spodnie na krótsze a dyspozytor Belka jechał ze mną autobusem do domu a następnego dnia wezwanie ,że jeżdżę w krótkich spodniach i dwa lata poszly na marne. Dziękuję panie Piotrze i życzę przyjemnej pracy w klimatyzowanym pomieszczeniu.
    ReviewUserIcon
    anonim

    20.08.2023 15:41

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    WFF

    20.08.2023 17:49

    Pracownik

    No właśnie przewóz rowerów..... Widziałem ostatnia taka sytuację autobus prawie pusty poza szczytem. W autobusie pasażer z rowerem. Wsiada pasażerka i rozpoczyna zakup biletu w biletomacie. Przed maskę autobusu wychodzi w ostatniej chwili pieszy. Nie trudno się domyślić ze nastąpiło gwałtowne hamowanie. Pasażerka traci równowagę i przewraca się. Ostatecznie nic takiego się nie stało ale... widać było że rowezysta który nic nie mówił czul się winny bo.... pasażerka zaczepiła nogami o koło stojącego prawidłowo roweru. Wniosek: nawet przewóz roweru zgodny z regulaminem może się skończyć źle. Temat do przemyślenia dla kolegow zwłaszcza tych którzy zapierniczają za rozkładem
    ReviewUserIcon
    Ktoś

    10.08.2023 23:25

    Pracownik

    5900 to obecnie najniższa stawka. Oto jak powinny wyglądać stawki z wysługą. Po 5 latach pracy 5% = 5900 + 295 = 6195 Po 10 latach 10% = 5900 + 590 = 6490 Po 15 latach 15% = 5900 + 885 = 6785 Po 20 latach 20% = 5900 + 1180 = 7080 Po 25 i więcej latach 25% = 5900 + 1475 = 7375 Związki podpisały likwidacje wysługi i teraz najwyższa stawka to 6500. Trzynasta pensja była dla każdego nie ważne czy był na zwolnieniu czy nie. Nie było poróżniania pracowników. Dziękujemy wam związki zawodowe!!!
    ReviewUserIcon
    U Ajenta

    18.08.2023 09:21

    Pracownik

    U Ajenta masz ponad 1000 mniej ale lżejsze linie można się łatwiej dogadać co do stałej linii czy grafiku. Są kierowcy co jeżdżą tylko jedną linię bo jest blisko domu.
    ReviewUserIcon
    Kudłaty

    19.08.2023 20:45

    Pracownik

    U nas też możesz się dogadać tylko musisz iść do dyspozytora belki zapłacisz mu stówę i będziesz miał graficzek taki jaki chcesz
    ReviewUserIcon
    Marek

    17.08.2023 07:51

    Pracownik

    To w końcu 200 czy 400 zł tej podwyżki?
    ReviewUserIcon
    Kolo

    17.08.2023 16:03

    Pracownik

    Nie ma żadnych podwyżek skończcie robić ludziom złudne nadzieje
    ReviewUserIcon
    Elektro

    17.08.2023 22:31

    Pracownik

    Jest już pismo na dyspozytorni że od 1 września 400 brutto premia frekwencyjna za każdy dzień zwolnienia lekarskiego będzie zabierane 20 zł , pewnie dopiero w październiku dostaniemy .
    ReviewUserIcon
    Malgoska

    16.08.2023 08:41

    Pracownik

    Minimalna dla kierowcy komunikacji miejskiej w stolicy 6500 netto.
    ReviewUserIcon
    Niszczyciel

    16.08.2023 19:03

    Pracownik

    Przestańcie gadać ze tu się źle zarabia. Trzeba tylko przychodzić z wolnego. W żadnym sklepie ani innym zakładzie, nie wymagającym większych kwalifikacji tyle nie zarobicie. A zrobić prawo jazdy kat.D może tak naprawdę każdy, o ile ma sprawne obie ręce. Nikt nie powiedział że będzie lekko. Dajcie pracować tym, którzy chcą. Jak ktoś nie chce to zawsze może się zwolnić
    ReviewUserIcon
    Kaczor

    17.08.2023 08:38

    Pracownik

    Pracuj chłopie kto Ci broni, ja też pracuje i nie nażekam stwierdzam tylko fakt aby ludzi zachęcić do pracy w KM jest tylko jeden sposób KASA
    ReviewUserIcon
    Jan

    16.08.2023 21:24

    Kandydat

    LUDZIE Z KOMUNIKACJI SA W CENIE ....DAWAC DO TRAMWAJI ......PERMANENTNY,PERMANENTNY BRAK LUDZI ....zapraszamy bo WIEJA....prawie hurtem!!!!!! Dawajcie kokomunikacja ekologiczna,przyjazdna atmosfera,zwiedzenie zajezdnia w pakiecie ....podobno pod grusza 1300zl ....jest moc!!!!!!! .....ilość miejsc OGRANICZONA ....na CITO!!!!!!!!
    ReviewUserIcon
    Janka Oko

    14.08.2023 10:23

    Pracownik

    Czy wiecie ,że przewodniczący Michał Nowacky zakablował naszych kierowców do ITD . Jeśli więc któryś z was dorabiał sobie w Raf transie itd to może mieć teraz poważne problemy. I jeśli myślicie że to swoich fejkowa informacja To się grubo mylicie. Pan Michałek na legalu prowadzi swoją firmę w trakcie oddelegowań pierze dywany chodzi na zwolnienie lekarskie bo ma dużo zleceń na pranie tapicerek i głośno o tym mówi ponieważ koleguje się z panem kupą który podpisuje mu to od delegowania a w tym wszystkim pomaga mu pan kurdupel chachment. Dalej płaćcie na związki. Kierowcy dorabiają w innych firmach żeby związkowcy mogli sobie żyć brać wysokie nagrody. Podziękujcie panu Michałkowi jak nie starczy wam żeby zapłacić za kredyt bo już dorabiać jako kierowca nie będzie można. Zastanawia mnie tylko kiedy podpieprzy pan (usunięte przez administratora) Bo to że to zrobi wcześniej czy później jest pewne.
    ReviewUserIcon
    marzyciel

    13.08.2023 17:29

    Były pracownik

    Praca jako kierowca autobusu w warszawskiej komunikacji miejskiej to chyba najgorsza robota jaką w życiu wykonywałem, a z pewnością najgorsza w charakterze kierowcy zawodowego. Nie będę wymieniał wad tej pracy, bo wszyscy co tutaj je opisują mają całkowitą rację, nie przerysowują jakby mogło się wydawać. Żałosne jest, że za jazdę w zakorkowanym i rozkopanym mieście, z kierowcami, którzy jeżdżą agresywnie i nieprzewidywalnie oraz pasażerami, często uciążliwymi, płacona jest jałmużna, z której nawet ciężko się wyżywić, jeżeli nie ma się mieszkania po babci. Praca wyłącznie dla pasjonatów, miłośników komunikacji miejskiej, zakochanych w autobusach od dzieciństwa. Nie oceniam tych ludzi. Dobrze dla nich, że w ten sposób mogą się jakoś realizować. Człowiek, z normalnym podejściem do pracy, chcący uczciwie zarobić na chleb, może się tu tylko wykończyć psychicznie i fizycznie. Wyrazy uznania dla wszystkich kierowców miejskiej komunikacji. Pozdrawiam.
    ReviewUserIcon
    Nikodem

    13.08.2023 17:53

    Pracownik

    Na nocach jest dodatek 30% i jest lżejsza praca a w dzień w korkach jest cięższa praca i są mniejsze pieniądze. Za takie pieniądze sami sobie pracujcie. Nara pa!!!
    ReviewUserIcon
    realista

    13.08.2023 21:41

    Pracownik

    Nie jest wcale taka zła. Przynajmniej dla wybranej grupy osób. Poniedziałek-piątek 6-14 max 8 godzin, a w niedzielę z wolnego maraton 10,5h
    ReviewUserIcon
    MZA podwyżki

    08.08.2023 22:04

    Pracownik

    Od września 200+ do podstawy Koleżanki i koledzy. W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Związków Zawodowych z Zarządem Spółki MZA. Tematem spotkania były zmiany do regulaminu zaproponowane przez Zarząd oraz wynikające ze zmian w KP. Dodatkowo na wniosek wszystkich ZZ, które naciskały na wzrost wynagrodzeń dla wszystkich pracowników zostały przedstawione dwie propozycje podwyżek wynagrodzenia. Pierwsza to 400zł od września 2023 jako premia efektywnościowa na warunkach, że chociażby 1 dzień zwolnienia pozbawiałby pracownika z jej otrzymania i miała być wprowadzona na próbę do końca roku. Druga propozycja to 200zł podwyżki dla każdego pracownika do stawki zaszeregowania od września 2023. Związki Zawodowe prawie jednogłośnie przyjęły ta drugą ropozycję jako bardziej korzystniejszą dla wszystkich pracowników. Odnośnie zmian do regulaminów to Związki Zawodowe jednogłośnie podpisały zmiany wynikające z KP. Na chwilę obecną nie zostały podpisane propozycje Zarządu odnośnie zwiększenia liczby nadgodzin do 376h oraz zmian odnośnie skrócenia czasu na powiadomienie pracownika o zmianach grafikowych. Rozbieżności dotyczyły zapisu "za zgodą pracownika". Powiadomienie pracownika miałoby być na min.16h przed rozpoczęciem pracy. Dodatkowo od września 2023 będą wprowadzone zmiany po trasie na wszystkich liniach. Zmiany będą ustalane wg. odległości od zajezdni czyli najbliżej jak to możliwe i będą wyznaczone w karcie drogowej. Warunkiem oddania zmiany na mieście będzie uruchomienie przyciskiem urządzenia alco-blow bez konieczności gaszenia silnika i poddaniu się kontroli przez kierowcę przejmującego zmianę.
    ReviewUserIcon
    Ktoś

    13.08.2023 11:49

    Pracownik

    Ten wpis jest identyczny z wpisem na Facebooku na profilu związkowca. Jako związki pokazaliście że nic nie możecie i to że zarząd Spółki robi co chce i nie liczy się z wami. Zarząd w porównaniu z wami lepiej wie i kalkuluje ile dać podwyżki i robi coś w kierunku zatrzymania pracowników w Spółce. Pokazaliście teraz że tak naprawdę bardziej szkodzicie niż pomagacie. Należeć do was to strata pieniędzy.
    ReviewUserIcon
    MZA podwyżki

    13.08.2023 12:22

    Pracownik

    Zarząd tak wie jak zatrzymać pracowników że coraz więcej wypowiedzeń leży na stole i dużo ludzi nie zamierza przedłużyć umów. A co do związków to każdy wie że one nigdy nie pójdą na wojnę z zarządem bo mają swoje układy i korzyści
    ReviewUserIcon
    anonim

    12.08.2023 10:13

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Aaaa

    12.08.2023 19:28

    Pracownik

    Wypłata jest bardzo dobra tylko jak się pali 3 paczki fajek dziennie i pije 8 piwek do tego to ciągle brakuje do końca miesiąca. Ja mieszkam z rodzicami i zawsze odłożę co miesiąc 500 zł, ja w tej pracy odpoczywam i się relaksuje, ostatnio nawet lekarz mi powiedział że mam spore nadciśnienie i cukrzycę przez tą pracę że to przez stres i że za mało mam ruchu na codzień ale ja mu nie wierzę, uwielbiam być Panem kierowcą autobusu i uwielbiam wstawać do pracy o 3 rano.
    ReviewUserIcon
    WFF

    12.08.2023 21:03

    Pracownik

    Ale rozkładu jazdy gonić nie trzeba. Jeździjcie bezpiecznie I zgodnie z przepisami. Jak rozklad nierealny to nie Wasza wina. Nikt za opóźnienia nie karze więc zapierniczacie na własne ryzyko i z własnej inicjatywy.
    ReviewUserIcon
    Przemęczony pracą

    08.08.2023 20:33

    Pracownik

    Skończcie z tymi zmianami po 10 godzin i więcej bo będzie cora więcej takich zdarzeń jak to ostatnio co autobus pociągnął pasażerke. KIEROWCY SĄ PRZEMĘCZENI
    ReviewUserIcon
    Sprawiedliwy

    09.08.2023 18:45

    Pracownik

    (usunięte przez administratora)jaka wina kierowcy!!! Za co? Czy wypchnął tą staruszkę z autobusu celowo? Człowieku przestań pisać takie rzeczy. A jeśli wysiadała po usłyszeniu sygnału, to jedyną winą jest wina pasażera.
    ReviewUserIcon
    Miliard_w_rozumie

    11.08.2023 22:19

    Pracownik

    Szanowny Panie trochę ciężko jest zwracać uwagę w 100% gdy sprawność w 9-10 godzinie pracy spada o około 30-50%. Do tego dochodzi multum pasażerów i nie jest się w stanie przewidzieć co i kiedy dana persona zrobi. Dlatego też są sygnały dźwiękowe i wizualne z mechanizmem odbijania drzwi po przycięciu. Pana post przypomina typowe z cyklu "nie wiem ale wypowiem się" od kogoś kto nie ma zielonego pojęcia w temacie specyfiki tej ciężkiej pracy. PS. Ta osoba mogła wysiąść na następnym przystanku lub wsiadać/wysiadać pierwszymi drzwiami jeśli ma problem bądź poprosić innego pasażera będąc dobrze widocznym dla Kierowcy. Konsekwencje natomiast powinien wyciągnąć Kierowca za stres poprzedzony głupotą pasażera, który to na własne życzenie uszkodził się.
    ReviewUserIcon
    Malgoska

    10.08.2023 10:04

    Pracownik

    Podwyzka dla kierowcow powinna byc 400 zl a dla reszty 200 zl. Przeciez kierowcy maja najbardziej odpowiedzialna prace.
    ReviewUserIcon
    Darek

    10.08.2023 07:43

    Pracownik

    Wczoraj na zajezdni stalowa Michał Nowacky zorganizował spotkanie ,zaprosił gości z byłym GD Andrzejem B. Czy wierzycie w jego dobre intencje??? Otóż przedstawię wam sprawę ponieważ w tamtym czasie byłem bardzo blisko Andrzeja. Szlachetny pan Michał kiedy Andrzej był głównym dyspozytorem notorycznie na niego donosił pisał raporty i poniekąd przyczynił się do przeniesienia go na kleszczową. To samo zrobił z tamtejszym kierownikiem. Sytuacja była tak napięta ,że Andrzej gdy się o tym dowiedział zerwał całkowicie kontakt z panem przewodniczącym nie chciał go znac . Dosadnie mu powiedział że nie chce żadnych z nim kontaktów . Jakim trzeba być potworem żeby wykorzystując czyjąś chorobę i nieświadomość sytuacji robić sobie kampanię na czyjś koszt. Andrzej po ciężkim udarze jest niczego nieświadomy a Michałek Nowacki jak zwykle wykorzystując sytuację promuje się na osobę dobrą i szlachetną. Ludzie ze starej ekipy którzy tu wcześniej pracowali bądź pracują doskonale wiedzą jak było naprawdę i nikt nie wierzy w jego dobrej intencje i bezinteresowność. Już dawno wypisałem się z jego związku bo nie pogodzę się z tym co tam się dzieje i w jaki sposób zdobywa się członków i jakim kosztem. Piastując takie stanowisko taką funkcję trzeba być nieskazitelnie czystym a pan Michał dorabiając na oddelegowaniach i robiąc różne inne interesy czysty nie jest. Zastanówcie się czy warto płacić składki i wydawać pieniądze, sami sobie zapewniacie podwyżkę kiedy przestanie cię płacić i propagować nieróbstwo i lenistwo. Czy nie zastanawia was dlaczego spotkanie w w sprawie podwyżek wbiegło się ze spotkaniem z Andrzejem ? Myślicie że oni chcieli dla nas dobrze 200 zł ,to jest dla nas dobrze? Jak pan Michał ma walczyć o nas skoro jest popierany przez pana dyrektora i ma zezwolenie na pracę w prywatnej firmie w godzinach oddelegowania? Nie macie już tego dosyć? Czy pan Michał myśli że ludzie z wdzięczności żeby walczył 200 zł że zaprosił Andrzeja którego większość darzy sympatią i bardzo mu współczuję ludzie zapiszą się do jego związku zyska więcej członków i będzie mógł jeszcze bardziej na nas się dorabiać?
    ReviewUserIcon
    Asia

    10.08.2023 06:26

    Inne

    Dziękuję Panu Kierowcy linii 738 nr 8459, który poczekał dzis na mnie, zanim dobiegnę do autobusu ???? godz.6:10 przystanek Fabryczna Marki.

    Zostaw merytoryczną opinię o MZA

    Opinia
    ​
    Stanowisko
    * Treść odpowiedzi

    0/5000

    Ocena pracodawcy
    ​
    * Moja opinia jest
    ​
    * Mój status
    Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie ...
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.