opinie o firmach | GoWork.pl
Oferty pracyOpinie o firmachSzkoły policealne
Dla firmLogowanie / Rejestracja
Logo

MZA

Profil oficjalny - płatna współpraca

2.8/5

Na podstawie 3950 ocen
Opinie(15433)
Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)

Opinie(15433)

Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)
Logo
  • O nas
  • .
  • Eko MZA
  • .
  • Galeria
  • .
  • Praca
  • .
  • Social media
  • .
  • Kontakt

O nas

Eko MZA

Galeria

Praca

Social media

Kontakt

Aktualne oferty pracy w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Płock
  • Radom
  • Siedlce
  • Mińsk Mazowiecki
  • Piaseczno
  • Skierniewice
Opinie o firmach w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Blizne Łaszczyńskiego
  • Opacz-Kolonia
  • Kolonia Opacz
  • Ząbki
  • Blizne Jasińskiego
  • Rybie
  • Opacz Mała
  • Raszyn
  • Mory
opinie o firmach | GoWork.pl
GoWork.pl
O nasMapa stronyDołącz do nasSubskrypcjeKontakt
Dla kandydatów
Oferty pracyOpinie o firmachBlogPoradnik
Dla firm
Ogłoszenia rekrutacyjneEmployer BrandingUsługi
Regulaminy
RegulaminRegulamin newsletteraPolityka opiniiPolityka prywatności
FacebookIconLinkedinIconYoutubeIcon
© 2005 - 2026 GoWork.pl
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Opinie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych Przedsiębiorcy. Przejdź
  1. Strona główna
  2. /
  3. Opinie o pracodawcach Warszawa
  4. /
  5. Opinie o MZA

Opinie

Opinie o MZA Warszawa

GoWork nie weryfikuje opinii przed publikacją...

Opinie

Pokaż wszystkie
​
Najnowsze
​

Stanowisko

Filtruj

Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Sortowanie

Najnowsze
Najpopularniejsze
Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Najnowsze
Najpopularniejsze
  • Dodaj do ulubionych

    Zapisz tego pracodawcę na później

  • ShareIcon

    Udostępnij

    Podziel się tym profilem z innymi

    FacebookIconXIconLinkedinIcon
  • Opinie

    Opinie

    • 1
    • …
    • 103
    • 104
    • 105
    • …
    • 108

    Opinie

    Opinie

    Często zadawane pytania

    Subscribe
    Nie przegap nowości o MZA!

    Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!

    Email
    Administratorem danych osobowych jest GoWork.pl Serwis Praca sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą ...

    Klikając „Obserwuj firmę”, akceptujeszregulamin serwisu.

    ReviewUserIcon
    kaso

    09.06.2017 18:29

    Inne

    No i co zakochani w MZA. Znowu Was firemka zrobiła w ciula. Wybierają ponad budżetowe autobusy które mają ,,przepiękny"design (Conecto II) urodą nie odbiegające od rosyjskich autobusów i żądają za nie cenę taką jak chcą za CITARO II we Wrocławiu. Kolesie z MZA dopłacą do tego szajsu tureckiego z Waszych kieszeni. Przygotujcie się na finansowanie tego złomu z Waszych premii. :-))) Tak jak już wcześniej napisałem firma chce przodować w ,,(usunięte przez administratora)pomysłach" .Najpierw elektryki teraz ,,PROMOCJA" nowego kebaba za Wasze pieniądze.Pierwsze takie zamówienie w Polsce. Będą sobie robili zdjęcia i HGW sie przejjedzie promocyjnie :-) Autobusy przekraczały dużo budżet wiec mogli unieważnić przetarg no ale po co ,zatrudniając tylu ludzi finanse się znajdą. (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    anonim

    06.06.2017 19:11

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Hugo

    08.06.2017 20:38

    Inne

    Wiesz co, w jakimś sensie mi uratowało, czy pomogło. Nie wiem jak to nazwać. Ale fakt że wiem że na pewno mam odprowadzane składki, jest przestrzegany czas pracy, wypłata nie z najniższej półki w branży i zawsze terminowo, stała umowa i nie najniższa podstawa brutto na pewno dają poczucie stabilizacji. Wolę to niż użeranie się z prywaciarzem, za oficjalnie najniższą krajową na umowie (reszta do ręki - powszechna praktyka) archaicznymi autokarami i przekrętami z czasem pracy, o pełnym urlopie albo pójściu na L4 to już w ogóle zapomnij. A wypłata nie raz na raty bo gotówki nie ma bo to bo tamto. A gość w willi pod miejskiej sobie żyje i drogim bmw się buja. Tzw. biedny bogacz. Żyje w luksusie a pracowników ma w D. Więc jak by nie było, bo nie mówię że MZA to ideał, ale praca przyzwoita, aczkolwiek wymagająca i po Twoich wpisach widzę że raczej nie dla Ciebie.
    ReviewUserIcon
    Kierowca-Psycholog

    08.06.2017 20:50

    Inne

    Kaso ma taką wizję zawodową że mza powinno funkcjonować tak jak on sobie to wymarzył. A jak się okazuje że przyjmując się do pracy firma stawia Ci pewne wymagania i narzuca regulamin to wtedy jest BE... Najgorsze zło na świecie bo zrobiłem uprawnienia za swoje pieniądze i nie mogę pracować tak jak sobie wymarzyłem. Bardzo niedojrzały człowiek...
    ReviewUserIcon
    kaso

    08.06.2017 11:15

    Inne

    To .że płacą pensje regularnie, że odprowadzają składki ZUS to jest ich psi obowiązek jako spółki miejskiej a nie prywatnej. Co uważasz ,ze ludzie zasiadający w MZA z ramienia PO nie otrzymywali by regularnie pensji? HGW nie pozwoliła by zrobić krzywdy ,,swoim" . Za tą regularną pensję jezdzisz autobusami z reklamami zapraszającymi do marszów KOD. Ale co tam ,Tobie to nie przeszkadza bo MZA Ci życie uratowało i masz co miesiąc płaconą (usunięte przez administratora)i nie mając ambicji cieszysz się ,że te ochłapy co miesiąc dostajesz. Związki ? Co Ty mówisz. Co masz dzięki tym związkom? (zabrane bilety rodzinne, zabrane premie za L4 czy za urlop na żądanie) Płać dalej składki .Oni takich jeleni potrzebują a i tak w decydującym momencie dogadają się z zarządem a nie z Wami. Czasem trzeba wyjść ze swojej skorupy bo całkowicie oślepniesz. Flustrat, dewiant następne ,,wspaniałe" epitety ,świadczące tylko o ilorazie Twojej ,,kabinowej inteligencji" - punktujesz .Przekaż ,,lumpowi" ,ze z taką tarczą bronisz jego zarządów , niech poczyta to przyzna Ci ,,dwie roczne premie i podwyżkę za dwa lata będziesz miała jak w banku. Oni lubią ,,lizusów" Tacy tylko bronią tej firmy. Spełniaj dalej swoje marzenia machając fajerą za słabą kasę i tłumaczenia się z każdego krzywego uśmiechu. Widać ,że MZA to cel Twoich możliwości życiowych i pewnie ,,wszyscy" Ci zazdroszczą pracy w tak ,,świetnej firmie" :-):-):-) Moi znajomi pracujący w tej firmie ,mówią ,że nie ma z kim rozmawiać ,bo ślepo zakochanych w MZA mających klapki na oczy i bojących się własnego cienia jest większość ,a oni to wykorzystują wiedząc ,ze maja tak ,,yntelygentnych" adoratorów .
    ReviewUserIcon
    kaso

    08.06.2017 19:57

    Inne

    Ochłoń człowiecze. Chyba wysoka temperatura w kabinie Ci nie służy. Twoje kochane MZA zaopatrzyło Cię w wodę mineralną.? Czy ona przysługuje tylko prezesom MZA bo Wy jesteście tylko robolami do wykonania planu? (usunięte przez administratora) o wodzie zapomnieli:-) Gdzie ja zajmuję się werbowaniem do ajentów. Przecież zarówno u nich jak i w tej spółce panuje (usunięte przez administratora). Nikogo nie namawiam do pracy jako kierowca autobusu miejskiego w Warszawie. Na obecnych warunkach ani MZA ani żaden ajent nie jest wart podpisania umowy. Wystarczy znać angielski w stopniu podstawowym aby dostać w Warszawie pracę za 3000 złotych (począwszy od kuriera skończywszy na pracy w biurze) Masz etat ,masz wolne weekendy i masz wolne święta. Masz swoje życie prywatne a nie tyrasz jak kret wstając o 2-iej w nocy ,kładąc się podobnie. A najlepiej otworzyć coś swojego i pracować na siebie a nie na cwaniaczków okradających swoich pracowników w białych rękawiczkach. MZA ani ajenci nie są warci uwagi jako pracodawcy.
    ReviewUserIcon
    Hulio

    08.06.2017 20:26

    Inne

    Bądź precyzyjny bo tak ogólnikowo piszesz że osoby które nie znają realiów pracy źle Cię zrozumieją. Premię regulaminową czyli co miesięczną będącą częścią wypłaty możesz mieć potrąconą w jakiejś części za zgłoszenie nieobecności w czasie krótszym niż 24h przed rozpoczęciem pracy. Chodzi o to żeby można było znaleźć zastępstwo i nie było straty finansowej za brak wyjazdu. A nawet jeżeli zdarzyła by się jakaś losowa sytuacja i zgłosił byś w ostatniej chwili to zawsze ostateczną decyzję podejmuje kierownik i jeżeli powód będzie konkretny a Ty nie będziesz podpadziochą to nie powiedziane że Ci potrąci. A za L-4 to owszem, możesz nie dostać premii ale rocznej uznaniowej która jest dodatkowym bonusem. Premię regulaminową tą normalną co miesięczną otrzymasz.
    ReviewUserIcon
    anonim

    04.06.2017 04:47

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    kaso

    04.06.2017 14:49

    Inne

    Anonimowe forum.A co myślisz ,ze kierowcy z imienia i nazwiska będą opisywać realia wzięte z MZA aby lump na nich sie mścił. Na samym R1 pracuje 5 moich znajomych w tym jeden przerzucony z remontowanej Woronicza. Każdy mówi negatywnie nt kierownika i dyspozytorów. Jeden kolega zrezygnował po miesiącu jak lump zabrał mu premie za wyimaginowaną skargę ,,korporacyjnego słoika" i jakieś uwagi względem jego kurtki w szoferce i braku biletów których na bieżąco nie brał ,ze względu na duży bałagan rano na zajezdni. Chłopak zna swoją wartość (jest po studiach magisterskich i poszedł do tej pracy nie z przymusu tylko z sympatii do pracy na autobusach miejskich) i nie pozwoli sobą pomiatać przez ,,0"panoszące się na R1) Pytasz się czy pracuję na R1. NIE! i na obecną chwilę nie zamierzam w ogóle u Was ani u ajentów pracować, mimo ,ze zrobiłem sobie kurs wraz z kwalifikacją z własnych środków a nie z urzędu pracy.Zainwestowałem w siebie z myślą ,że coś sie w końcu w tej firmie zmieni. Tak jak mój kolega co się sam zwolnił i ja nie pozwolę sobą pomiatać przez ludzi rządzących w MZA. Ilu byłoby chętnych kierowców do tej pracy za ,,godne" pieniądze adekwatne do tej bardzo ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Minimum na rękę bez premii powinno być 4500 Godność pracownika to godne warunki pracy( bieżąca woda na krańcach( przecież coraz więcej kobiet pracuje jako kierowcy i chyba one maja prawo do higieny), Odpoczynek na krańcach bez pasażerów w autobusie, Normalniejsze godziny pracy ( początek 6:00 ,koniec 23:00),elastyczne zmiany w ciągu dnia w dogodnych miejscach przesiadkowych ( nie w Konstancinie, Piasecznie czy Zegrzu) Odstawienie pojazdu za bramę zakładu i PA! Jesteście kierowcami i płacą Wam za bezpieczne dowiezienie pasażerów z punktu A do punktu B. Nie powinno Was obchodzić co sie z autobusem dzieje na zakładzie. Kto go tankuje ,kto przeprowadza przez OC ,kto myje czy parkuje. Rano powinien autobus już czekać na Was odpalony. Zbliżają sie upalne dni. Współczuje kierowcom 15 letnich deskorolek męczących się bez klimy po mieście i stojących w korkach na roztapiającym się asfalcie. Dlaczego jeszcze te autobusy są na stanie MZA??? Przecież to niby ,,najlepszy przewoznik" w Polsce. Ma najwięcej,,elektryków" :-):-):-) bo będzie ich aż 20 jak Ursus dostarczy w terminie :-) Za te elektryki spokojnie połowa deskorolek mogła by być zdjęta ze stanu w zamian za nowe klimatyzowane pojazdy z silnikami euro VI. ,,(usunięte przez administratora) :-) Obserwuje i czekam z myślą może ,,naiwniaka",że kiedyś nadejdzie czas na zmiany w tej firmie ,gdzie kierowca będzie traktowany z szacunkiem a nie (usunięte przez administratora)mającym wyrabiać plan . Moje opinie są opiniami realnych kierowców z R1, R3 i R4.
    ReviewUserIcon
    Ls

    04.06.2017 21:17

    Inne

    Pytałem czy pracujesz w MZA nie na konkretnej zajezdni. A anonimowe miałem na myśli w tym sensie że aby pisać posty rejestrujesz się pod jednym konkretnym. Tutaj jedna osoba może sobie napisać teorię i potwierdzić ją w 15-nastu różnych nickach na przykład. Pytałem o Twoją pracę bo widzę że Ci cholernie temat mza na sercu leży. A jak na osobę która nie pracuje w tej firmie ani nie zamierza strasznie dużo masz do powiedzenia jednak wynika z tego że to nawet nie Twoje własne doświadczenie. A historie że kolega kolegi mojego kolegi to jak z baśniami, podobno coś prawdy w tym zawsze jest ale takich rzeczy nie bierze się w 100% na serio. Nie mówię że taka sytuacja nie mogła mieć miejsca. Nikt nie powinien sobie na pomiatanie pozwolić. A ja w przeciwieństwie do Ciebie pracuję w tej firmie ponad 15 i fakt że wiele razy byłem ukarany ale nigdy nie słusznie. Nie jest idealnie zresztą jak w każdej firmie, ale wkurzają mnie takie krucjaty osób które w firmie nigdy nie pracowały ale najwięcej do powiedzenia mają i innym obrzydzają jeszcze. Jeden się nadaje drugi nie. Trzeba samemu spróbować i tyle.
    ReviewUserIcon
    Gk

    02.06.2017 10:21

    Inne

    Pierwszy taz sie spotykam zeby za pojscie na L4 zabierali premie. Zwlaszcza w komunikacji, gdzie stan zdrowia przeklada sie ba bezpieczenstwo. Bez premi to (usunięte przez administratora)sie zarobi.
    ReviewUserIcon
    Gk

    01.06.2017 23:15

    Inne

    Za pojscie na L4 zabieraja w mza premie ?!
    ReviewUserIcon
    kaso

    02.06.2017 10:04

    Inne

    zabierają premię i możliwość podwyżki przez dwa lata. To jest kara jeśli przydarzy Ci się choroba bądz np,, zaleje Ci mieszkanie" i będziesz zmuszony wziąć np jeden dzień urlopu na żądanie. To jest poniżanie pracowników. no ale niestety jak kierowcy się na to godzą i siedzą cicho to robią z nimi co chcą. A niedługo przyjdą Ukraińcy to będzie jeszcze gorzej, bo tamci będą pracować bez żalu i jakichkolwiek pretensji .
    ReviewUserIcon
    planujący podjąć pracę w mza

    01.06.2017 19:46

    Inne

    Mam pytanie apropo zarobków...bo czytając wasze wypowiedzi to piszecie że zarabia się po 3500-3700 a na ogloszeniach na stronie mza jest napisane ze wynagrodzenie dla nowoprzyjetych pracownikow to 4100zł brutto. Więc jak to jest? Jak się przyjme od 1 lipca to ile będę zarabiał?
    ReviewUserIcon
    kierowca

    01.06.2017 21:38

    Inne

    Głupoty gadasz nowi mają 3500+600premi brutto,a 3700+600premi brutto od pierwszego lipca będa mieli ci kierowcy co mają umowy na czas nieokreślony więc nie kłam tylko pisz prawdę.
    ReviewUserIcon
    kaso

    02.06.2017 09:55

    Inne

    no to jeszcze lepiej :-) Niech młodzi kierowcy lecą drzwiami i oknami za 2500-2600 do ręki jak premie zabiorą , a na R1 to prawie pewne :-)
    ReviewUserIcon
    Tomcio

    29.05.2017 21:38

    Inne

    3500 brutto + 600 premii. Zastanowiliście się nad sobą? Przecież to jest żałosne. Na rękę nawet 1000 euro nie wyjdzie. Za taką tyrkę. Nic dziwnego, że ogłoszenia tych śmiesznych firm wiszą 365 dni na rok. Zawsze jakiś klient się znajdzie... choćby na miesiąc. Taka zasada. To się w głowie nie mieści... Oczywiście dla niektórych taka kasa to szczyt możliwości... Rok pracy w tym (usunięte przez administratora)to jest max. Troszkę praktyki można załapać a złe nawyki jeszcze nie wejdą w krew i ma się szansę na normalnie płatną pracę. To jest jedyny sens roboty w komunikacji miejskiej.
    ReviewUserIcon
    kierowca z R1

    27.05.2017 22:32

    Inne

    Ludzie. Co wy za głupoty piszecie o R1. Kier. M jest owszem ostry ale... dla leni, którzy myślą, że w MZA jest przechowalnia. On wyznaje prostą zasadę... Robisz, co do Ciebie należy. I wszystko gra. Jeżeli nie masz podpadek itd, to jest w stanie nawet ci Załatwić urlop, taki jaki chcesz... I gł. dyspozytor Kaj... nie ma nic do gadania... Fakt. Sam kiedyś dostałem za brak krawatu... Ale kiero powiedział to tak... Oj (Janku). Bez krawatu nie wyglądasz elegancko... Firmy nie reprezentujesz.. Jak M objął R1 to chodziły plotki, że po pracy jechał na Szczęśliwice (pętla) i patrzył, czy kiero się tam zmieniają.... Zapytany o to przez kierowcę powiedział krótko.. Panie. Ja po pracy to do domu jadę.. Propo tych narzekań... Zanim M. przyszedł na R1 to: mechanicy potrafili po 3 (tak 3 tygonie) wozów nie naprawiać... świecił ci się ECAS (awaria przyklęku/podnoszenia) , odpisywałeś, i mechanicy mieli to w (usunięte przez administratora) A jak M. objął R1 to codziennie o 6ej mistrz z OC meduje się u niego (M.) i zdaje raport, co zostało naprawione, a jak czegoś nie naprawili, to dlaczego... W przeciwieństwie do poprzednika kierownika widać na zajezdni- chodzi po niej, dogląda wszystkiego... a tak przy okazji dla wszystkich... Praca w MZA może nie jest najłatwiejsza (bo to praca z ludźmi- a ludzie to najgorszy ładunek)... Ale masz pewność, że jak masz 168h to tyle będziesz pracował- nie będzie takich cudów, że kończysz pracę jednego dnia o 23 a drugiego idziesz na 4... Co miesiąc masz 3500 brutto + 600 premii... Jak robisz swoje, bilety sprzedajesz i nie fikasz jaki ty bosu z kampionosu jesteś to te 600 premii masz..
    ReviewUserIcon
    Smerf Maruda

    28.05.2017 13:03

    Inne

    Jesteś jedyny, który chwali kierownika z R-1. Ja go nigdy chwalić nie będę, bo facet wymaga od innych, a sam nie robi swojej roboty jak należy. Wspomniane krawaty i umundurowanie sprawdzał nawet wtedy gdy magazyn odzieżowy wyglądał jak sklep za komuny, NIC w nim nie było. Ale winien kierowca. Znam jeden przypadek kiedy kierownik sprawdzał gdzie zmieniają się kierowcy. Podobno chciał się pozbyć podpadziochy. W takim przypadku można zwolnić kierowcę zm. A za porzucenie pracy, a tego ze zm .B też ukarać za fałszerstwo karty drogowej, a także możliwe naruszenie czasu pracy, bo przecież wcześniejszej zmiany nikt w kartę nie pisze. A kierowcy się tak zmieniają nagminnie, bo pan kierownik odpowiedzialny za wyznaczenie miejsc zmian ustalił je w Powsinie( miało 519), przy Ogrodzie Botanicznym( miało 139), w Piasecznie( miało 724), Witolinie(ma 141), Siekierkach( ma 159) przy Zajezdni Utrata( ma 138), Witebska (ma 517)lub Wiśniowej Górze( miało 119). Takie zmiany były (jak R-1 obsługiwało linie tam jadące) lub jeszcze są. To te które pamiętam. Zgadnij kiedy podpadłeś kierownikowi? Da ci taką linię i pojedzie sprawdzać. Raz mógł, może i drugi. Po pracy jedzie do domu, ale plotki głoszą, że ma dostęp z domu do kamer w zakładzie. Bo jak wyjaśnić to, że do kierowcy który właśnie wyjechał przez bramę bez krawata, a w bramie ogromna kamera, dzwoni kierownik, którego w zakładzie nie ma z pretensjami o brak krawata właśnie. Chyba, że ma dobrze rozwiniętą sieć donosicieli. A w zakładzie, spróbuj zaparkować autobus między liniami, które na placu kazał namalować, a obok niego drugi i wyłączyć/ włączyć prąd heblem pod klapą. Pod tę klapę musisz się wczołgać w białej koszuli i krawacie( krawat na R-1 najważniejszy), bo podnieść się jej nie da, a szeroko propagowane otwory w klapach, są zaledwie w kilkunastu autobusach. Ja masza 168 godzin to będziesz tyle pracował, to iluzja. Sam właśnie kręcę nadliczbowe, bo pozmieniano godziny zmian ( nie miejsca) i muszę sprawdzać wyprawkę. Do tego ZTM zmienił rozkłady niektórych linii. Czyli grafik, który dostałem na początku miesiąca, mogę powiesić w kiblu. Wolne dni i urlopy. Panowie M i K się nie lubią , ale muszą współpracować. Zawsze jak K nie da ci urlopu lecisz do M i ten ci da, żeby pokazać że jest ważniejszy i żeby K się wściekał. I nie jest ważne, że ostatnio Pan M się jakby uspokoił, mniej go widać i nie słychać o głupich karach dla kierowców. Brak ludzi do pracy to przycichł, ale charakter mu się nie zmienił. Uważajcie na niego.
    ReviewUserIcon
    Piotrek

    27.05.2017 13:24

    Inne

    Czy nowe podwyżki będą już 10 czerwca?
    ReviewUserIcon
    regis

    27.05.2017 13:39

    Inne

    Podwyżki maja być od lipca,czyli większa kasa będzie dopiero przy przelewie 10 sierpnia.
    ReviewUserIcon
    Eduardo

    25.05.2017 02:30

    Inne

    to w końcu na jakie zajezdnie są przyjęcia ?
    ReviewUserIcon
    Xc

    23.05.2017 12:41

    Inne

    Witam, czy ktoś z ostatnio przyjmujących się może powiedzieć jak wygląda ta cała procedura i le czasu trwa to wszystko? Orientuje się ktoś czy można wybrać Stalową? Bo tam mam najbliżej. Zastanawiam się nad rekrutacją właśnie.
    ReviewUserIcon
    mundek

    24.05.2017 07:48

    Inne

    Nie bój żaby, żaba w wodzie nie ubodzie. Są obecnie przyjęcia i na Ostrobramską i na Stalową. Owszem może i kuszą Woronicza, ale biorą to Ci którzy mają zajezdnie pod nosem. Co do zarobków to zawsze możesz robić u ajenta kilkadziesiąt godzin z wolnego to zapewne zarobisz tyle co w MZA. Etat, umowa na czas nieokreślony składki ZUS , socjal, pewność zatrudnienia/kredyt mieszkaniowy bez ani mru,mru/ Przyszłe podwyżki, co więcej? Turystyka ale w sezonie, da ci większy zarobek, ale po sezonie gryziesz trawkę. Mniej stresujące trasy? weźcie mnie nie rozśmieszajcie. Co za problem po południu przelecieć się Łazienkowską lub Powstańców Śląskich? Jesteś Kierowcą więc wiesz jakie masz ryzyko. Nikt ci nie ucina zarobków, nikt też nie naciska ekonomicznie na robotę z wolnego.
    ReviewUserIcon
    Dieter1983

    24.05.2017 18:11

    Inne

    witam z tego co słyszałem przyjęcia są na woronicza i kleszczowa praca jak każda życze powodzenia
    ReviewUserIcon
    Pikq

    23.05.2017 20:24

    Były pracownik

    A wy tam na Woronicza dajecie tak sobą pomiatać? Bo tak strasznie się żalicie. Ja pracuje w komunikacji miejskiej w innym mieście od prawie 15 lat, na zajezdni która ma najgorszą opinię w mieście. Ale jakoś nie krzywduję. Przychodzę robię swoje i wychodzę. Bez zbędnego rozwodzenia się. Kasa ma się zgadzać na koniec miesiąca i to mnie tylko interesuje. Dzień dobry i do widzenia. Nie raz zdarzyło mi się jakieś spięcie przy okienku ale wisi mi to, nie oczekuję że ktoś bedzie mnie głaskał. Ale jak parę razy dyspozytor przegiął to też mu pokazałem że umiem krzyczeć i rzucić (usunięte przez administratora) I się ukruciło Najgorzej mają Ci co tolerują takie zachowania i spuszczają głowę - jak to już jeden wyżej napisał w poście. Nigdzie nie ma idealnie. Trzeba umieć sobie radzić w pewnych sytuacjach bo inaczej to już tylko emerytura zostaje. A do pracy chodzi się dla pieniędzy a nie szerokiego uśmiechu dyspozytora i to jest jednak decydujący czynnik przy wyborze firmy. Nie twierdzę że nie ma (usunięte przez administratora)tam u was ale podejrzewam że jest to do przejścia a nic nie trwa wiecznie, więc kiedyś będzie lepiej na pewno.
    ReviewUserIcon
    Były kierowca z mza

    22.05.2017 15:43

    Inne

    Widzisz tylko ja wtedy byłem w tej pracy kompletnie zielony. Nie wiedziałem do kogo pójść ze swoimi problemami, nikogo nic nie obchodziło. Wtedy wdrażałem się w ten zawód i brakował mi doświadczenia. Na R-1 trochę po tyłku dostałem ale już to już zamknięty u mnie rozdział. Na R-1 trzeba kierownictwo wymienić. Owszem kierownictwo musi być stanowcze i nie pozwolić sobie na głowę wejść ale nie może też w taki chamski sposób postępować i czepiać się dosłownie o byle co. Nie dziwię się, że niektórzy nie wytrzymują ciśnienia i odchodzą. W MZA potrzeba takich kierowników z prawdziwego zdarzenia aby prowadzili ten cyrk. Pracując tam miałem wrażenie, że firma ze swoim tokiem myślenia oraz zarządzaniem została jeszcze w epoce (usunięte przez administratora).
    ReviewUserIcon
    Były kierowca z mza

    22.05.2017 01:11

    Inne

    R-10 jest to stary numer zajezdni "Ostrobramska" obecnie ma nr R-3 Ja napiszę na temat innej zajezdni, R-1 "Woronicza", która dawniej miała nr R-7. Skończyłem kurs w OSK MZA i po złożeniu papierów na ul. Włościańskiej skierowali mnie na Woronicza. Wtedy jako świeżo upieczony kierowca nie wiedziałem jeszcze w co się pakuję ale się cieszyłem, że w końcu będę pracował w tym co lubię czyli komunikacji miejskiej i zakład będzie blisko domu. Na początku miałem szkolenie BHP na Włościańskiej, tam była taka miła i sympatyczna pani, która przestrzegała mnie, że jak skończy się patronowanie, to będę sam jak palec oraz będą chcieli mnie wciągnąć do związków zawodowych i tak było. Jazda z patronem była taka sobie. Niby mi pomagał oraz tłumaczył ale czasami miałem wrażenie, że bardziej mu przeszkadzam. Dzisiaj się z tego śmieję ale pierwszego dnia jeżdżenia z nim to dostałem takie zj..by, że już się chciał ze mną żegnać. Wkurzyło go między innymi to, że jak się wjeżdża na dw. Centralny (tak jak 519, 522, 501, czy 131), to mało co nie zawadziłem "tyłkiem" o takie wielkie betonowe doniczki z kwiatami. Źle zrobiłem, bo wjeżdżałem tam pasem do skrętu w prawo, a o wiele wygodniej jest jak się wjeżdża z 1,5 pasa lub pasa na wprost. Kto tam był, to powinien wiedzieć o co mniej więcej mi chodzi. Wtedy, to musiałem wyjść za kierownicy i on wtedy wjechał ;) Gdy skończyło się patronowanie zostałem sam jak palec. Nie przeczę chłopaki na zajezdni mi pomagali i mówili co i jak wygląda. Rano jak przychodziłem do pracy, to bardzo irytował mnie ten bałagan na dyspozytorni. Kierowcy się pchają do tego okienka, a gwar taki jak na targowisku. Potem to u mnie było tak, że podchodziłem do okienka, brałem papiery i do autobusu. Nie chciało mi się słuchać co poniektórych głupot. Jeden mądrzejszy od drugiego Dyspozytor patrzył się na mnie jak na nie wiadomo kogo, a czasami to wołał do okna i dosłownie liczył bilety, jak miałeś za mało to się czepiał i kazał kupować. Jak kupiło się po zjeździe z dodatku, to się pytali czemu tego nie kupiłem przed wyjazdem i tak w koło Kierownictwo, szkoda pisać. Panom miejska spółka z wojskiem się pomyliła. Jeden z kierowców od pana M usłyszał następujące słowa: W MZA jest jak w wojsku, tu się nie odmawia. Podobno pan M lubił dzwonić po kierowcach, którzy byli na urlopie i ich ściągać do pracy, bo nie ma komu jeździć. Co chwilę wołanie na górę i czepianie się. Napiszę krótko cyfra 0 przy kierownictwie z R-1 reprezentuje jakąś wartość. Wozów na zajezdni jest za dużo. Czasami dosłownie trzeba na rzęsach stanąć, aby wyjechać z grzędy rano. Za to wieczorem szukasz miejsca jak głupi ale to już tak po 23:30. Dlatego cieszyłem się jak zjazdy miałem do 23:00. Kiedyś miałem linię 709 i jechał ze mną kierowca i pyta się mnie: Czy jestem w związku? A żółtodziób mu wtedy odpowiedział: Nie, jestem kawalerem. Do tej pory się z tego śmieję. W MZA robiłem krótko później był taki fatalny okres, że miałem obcierkę, za obcierką i jedną przykrą sytuację. Szczerze, to nie miałem nawet z kim o tym pogadać, tylko byłem zupełnie sam. Raz jeździłem na linii i w pewnym momencie dzwoni do mnie tel, że będzie wcześniej podmiana i mam pójść do biura. Wiedziałem, że to już jest koniec. Pojeździłem jeszcze przez okres wypowiedzenia, nikomu o niczym nie mówiłem, bo szczerze to nie liczyłem tam na nikogo i na jakiś pozytywny obrót sprawy. Obecnie dalej jeżdżę w KM ale w innym mieście i nie w miejskiej spółce. Nie przeczę lekko nie jest ale też nie narzekam. Grafik mam taki jak chcę, robię na swoje ulubione II zmiany i nikt z niczego nie robi problemu. Nawet jak była skarga z nie mojej winy, to nie wzywali mnie tak jak tam i nie kazali pisać jakiś głupot. Oczywiście moja obecna firma podciera(usunięte przez administratora) Ustawą o czasie pracy kierowców ale jak idę to tyle ile mam w grafiku i raz lub dwa z wolnego. Oczywiście z zachowaniem odpowiednich prezerw i odpoczynków. Na pewno nie pójdę z wolnego tak, aby czas pracy mi się nie zgadzał. Koledzy już podostawali kwity z ITD z odpowiednimi karami,a teraz są zdziwieni że karę mają i pretensje do planisty i dyspozytorów, że nie pilnowali ich czasu pracy. A ja się wtedy im mówię, że to m.in twój zasrany obowiązek tego pilnować. No ale tak to jest jak się mądrego udaje, a podstawowych artykułów z czasu pracy nie zna. Tak wiem, ten kierowca "mądry" ma wszystkie kat prawa jazdy, a ja tylko uprawnienia na autobus. W końcu to on jest mądrzejszy niż ja. Dyspozytor i planista w mojej firmie jest rozliczany z planu przez pracodawce i przeważnie ma gdzieś twój czas pracy. Jego mało to obchodzi czy robisz dwa czy dwadzieścia dwa dni ale to jest wszystko do czasu i większej kontroli w firmie. Mam nadzieję, że taka będzie Dużo w tej pracy widziałem i słyszałem. Różnych kierowców i pasażerów spotkałem. Są takie zwykłe dni
    ReviewUserIcon
    anonim

    18.05.2017 19:36

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Smerf Maruda

    19.05.2017 03:06

    Inne

    Ja jestem niespotykanie spokojnym człowiekiem, ale Ty zaczynasz mnie wkurzać. Napisz gdzie pracujesz. W jakiej to firmie nie ma donosicieli , Ukraińców, są dobre zarobki( tak z 5k na rękę minimum), kierownik nie jest (usunięte przez administratora)i jesteś Pan Kierowca. Bo rozumiem, że taką pracę masz jako wybitny, kompetentny fachowiec. Krytykować potrafi każdy. Ja też nie przepadam za swoją pracą i firmą, ale w życiu pracowałem w kilku miejscach, choć w sumie najwięcej w MZA i wszędzie było gorzej., choć na początku wyglądało, że jest lepiej. Bo wszędzie miałem więcej pieniędzy, ale z wiekiem dopadła mnie dalekowzroczność polegająca na tym, że zacząłem widzieć swoją emeryturę. A ze wszystkich firm tylko MZK i MZA odprowadzały uczciwie składkę od zarobków.
    ReviewUserIcon
    Smerf Maruda

    20.05.2017 00:33

    Inne

    Na pewno nie będę pracował jako kierowca w komunikacji miejskiej, ponieważ jest to praca o szczególnym charakterze, a według nowych zasad ZUS zabrania podejmowania takiej pracy przechodzącym na emeryturę w wieku 60 lat. Zasilają tylko ci co zdążyli się załapać na starych zasadach. Mogę być kierowcą dostawczaka lub większej ciężarówki, ale nie autobusu komunikacji miejskiej, bo ZUS zawiesi wypłatę emerytury.
    ReviewUserIcon
    anonim

    16.05.2017 22:46

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Ola

    18.05.2017 07:52

    Inne

    Owszem nie powinnam rozmawiać z wozakami, aż oczy bolą. Chamstwo wylewa się drzwiami i oknami. Dlatego współczuję tym którzy na co dzień muszą z nim obcować. Do meritum, podwyżka dotyczy większości z Kierowców MZA skok z 3,5 do 3,7. Owszem nie dotyczy ona najlepszych którzy ją już dostali kilka miesięcy temu. To jeszcze nie koniec dzięki ,,partnerom,, i ajentom którzy żyłują swoich pracowników będzie w tym roku jeszcze jedno wyrównanie. Leasingowane Mercedesy o ile nie będzie jakiej volty w większości będą parkowały u ,,Partnera,, ., lub będą trzaskali na nich na nowe karty.)))))) Jak się pracownika nie szanowało latami to trudno znaleźć nowy narybek.
    ReviewUserIcon
    Ha

    17.05.2017 21:32

    Inne

    Od lipca 3700 plus premia.
    ReviewUserIcon
    anonim

    17.05.2017 10:28

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Kaso

    17.05.2017 20:06

    Inne

    3.500 netto do ręki?. Z premią czy bez?
    ReviewUserIcon
    Smerf Maruda

    17.05.2017 21:55

    Inne

    Zostanie podniesiona stawka tylko jednej grupy kierowców.. Z 3.500 brutto do 3.700 brutto. Premia aktualnie wynosi 600 zł brutto. To da razem 4300 brutto. Płacą ryczałt, jednakowo co miesiąc bez względu na ilość dni roboczych w miesiącu. A do ręki minus podatek i składki ZUS. Ale 3.500 na rękę może wyjść, bo zawsze , nawet jak nie jeździsz z wolnego wyjdzie kilka godzin nadliczbowych z opóźnionych zjazdów, czy pracy z rezerwy, dodatek za godziny nocne i świąteczne, oraz kilkanaście- kilkadziesiąt złotych za paliwo( choć z tym bywa różnie, bo normy ostatnio wyżyłowane). O ile mądrość szefów nie zabierze kierowcy premii.
    ReviewUserIcon
    anonim

    15.05.2017 17:13

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Framuga

    15.05.2017 19:29

    Inne

    w tej firmie jest jak jest, nie idealnie na pewno ale na start na warunki lepsze od nie jednego prywaciarza. wypłata lepsza. socjal jest, czas pracy przestrzegają. czysta koszula i krawat i nie interesuję mnie żadna obsługa techniczna czy sprzątanie, czy awaria. A to że jakiś b...c czy jak wolisz lump się do mnie nie uśmiechnie to w głębokim poważaniu mam. nie dla niego do pracy się przyjąłem. a rozmawiać trzeba. tylko najgorsze że najwięcej do powiedzenia i podjudzania mają specjaliści którzy w tej firmie nie robią. jak taki cud miód malina u was to po kij tu na forum zaglądacie?
    JobInterviewIcon

    Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w MZA?

    Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej

    Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

    Rozmowa kwalifikacyjna
    ​
    Nick
    * Stanowisko
    * Przebieg rekrutacji

    0/5000

    * Treść pytania

    0/5000

    ​
    * Rezultat
    ​
    * Poziom trudności
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.

    Kontakt - MZA

    Włościańska 52 01-710 Warszawa

    https://www.mza.waw.pl

    Odwiedź nasz profil

    FacebookIconInstagramIconXIcon
    ReviewUserIcon
    puk

    19.04.2017 20:02

    Inne

    A orientujecie sie czy na Woronicza mozna jezdzic tylko na zmiane B ?
    ReviewUserIcon
    puk

    20.04.2017 14:39

    Inne

    Pytałem o Woronicza bo podobno tylko tam teraz kierują. Wolał bym Ostrobramską. A faktycznie co miesiąc jest to 3 000 na reke?
    ReviewUserIcon
    driver mza

    12.05.2017 00:31

    Inne

    jak nie podpadniesz tj nie bedziesz miał kolizji,przyśpieszenia,nie złapie Cię ztm na braku biletów itp ogólnie mówiąc nie zabiorą Ci premii to "te 3000 na rękę " jak mówisz dostaniesz. Ale to są skandalicznie niskie pieniądze jak za tą robote i nie ma się co podniecać tymi 3000zł na ręke
    ReviewUserIcon
    kaso

    10.05.2017 15:40

    Inne

    Następny kierowca z MZA wywalony bo pasażerów zawiózł na Kleszczową. Barany weszły do autobusu mimo ,że ostatni przystanek był Dworzec Centralny a on zjeżdzał do zajezdni. Brawo. Ile jeszcze będziecie dawali sobą pomiatać. Czemu nie staniecie i nie będziecie domagali sie wymiany kolesi z PO którzy siedzą z ramienia HGW w MZA i ZTM. Traktuja Was jak (usunięte przez administratora), za byle co zabierają premie a co sie z tym wiąże podwyżki. Jaką macie motywację do pracy widząc codziennie lumpa na Woroniczej , będącego tam tylko po to aby Wam (usunięte przez administratora) premię i Was ponizyć. Czy Wy nie macie honoru i chcecie być dalej traktowani jak bydło do wykonania planu za psie pieniądze ??? Zero warunków na krańcach. Gdzie dostęp do wody. Co masz myć ręce w toi toiu. Przecież pasażer nie powinien być w autobusie podczas Twojej przerwy. Ty masz wypoczywać w tym czasie a nie patrzeć w lusterko czy korporacyjny (usunięte przez administratora)Ci nie zaśmieci autobusu. Ludzie czas najwyższy stanąć i pokazać gdzie jest miejsce mend z ZTM-u i MZA. Szanujcie się a nie czekajcie na nagłą śmierć na pętli bądż nie daj Boże w czasie jazdy.
    ReviewUserIcon
    regis

    11.05.2017 11:02

    Inne

    Już dwa razy wklejałem link do informacji ZTM o tym zdarzeniu i konsekwencjach dla kierowcy,ale moje posty znikały po kilku minutach :/ Niedowiarkom polecam odwiedzić stronę ZTM,gdzie jest informacja o sytuacji i karze dla kierowcy.
    ReviewUserIcon
    kaso

    11.05.2017 13:20

    Inne

    Nie chodzi o zmianę barw tylko o to ,ze reprezentujecie ogromną siłę i zacznijcie w końcu walczyć o swoje prawa. Ci co pracują w (usunięte przez administratora), u szwaba czy u Grodzia nie maja nic do gadania. Maja zasuwać a jak im się nie podoba to wypad bo Ukraińcy czekają na granicy. Jeśli nie zrozumiecie ,że w jedności siła to nic się nie zmieni. Chodzi mi o zajezdnię Woronicza. Nie bójcie się zwolnień , jak staniecie to Wasz lump z Woronicza będzie miał ciepło w gaciach a nie Wy. .Postulaty: Domagać się godziwych warunków na krańcach (dostęp do wody (śmierdzący toi toi sprawy nie załatwia ,zwłaszcza ,ze kobiety też pracują jako kierowcy), braku pasażerów w pojezdzie podczas Waszej przerwy , zlikwidowania niezgodnego z prawem przepisu ,ze idąc na L4 tracisz prawo do podwyżki. (jaką masz motywację wiedząc ,ze przez dwa lata zero podwyżek, a jeśli będziesz już prawie pewien ,że jednak uda Ci się przejść na wyższy etap to lump z Woronicza nagle zabierze Ci premię za ,,żle zawiązany krawat " i co pa pa podwyżko - następna szansa za 2 lata :-) Zabrali Waszym rodzinom bilety a teraz dumnie Gronkowiec ogłasza ,że rozdaje bilety dzieciom podstawówek i szkół średnich. Widać gdzie mają Was, bo widzą ,że przy braku jedności mogą z Wami robić co im się podoba , a każdy korporacyjny leming może Was zmieszać z błotem i pisząc na Was skargę jego racja będzie zawsze górą. Jeszcze raz mówię ,są ludzie którzy chcą pracować w komunikacji miejskiej i właśnie w MZA ,ale praca z lumpem z Woronicza zniechęca ich na starcie. Nikt z moich znajomych nie rozpatruje pracy u prywaciarzy bo każdy wie ,ze to czysty (usunięte przez administratora). W Arrivie troche lepiej ale nie jest to ajent godny uwagi. Jedyną firmą jest MZA ale trzeba zmian i to dużych ,a jeśli Wy kierowcy i ludzie zaplecza się za to nie weżmiecie to nikt za Was tego nie zrobi.
    ReviewUserIcon
    Smerf Maruda

    11.05.2017 03:24

    Inne

    Ktoś tu ostatnio napisał "jeżeli chcecie być traktowani zgodnie z prawem szanujcie swego pracodawcę". Chyba teraz rozumie, dlaczego ja tego pracodawcy nie szanuję i nigdy szanował nie będę, mimo wielu lat tu przepracowanych. Wyznaję proste zasady. Dla firmy nigdy więcej niż musisz, dla pasażera nigdy więcej niż musisz. Ale i nie mniej. I zadziwiająco dobrze na tym wychodzę. Jestem, można powiedzieć, docenianym pracownikiem. Taki paradoks. W pracy staram się być uprzejmy, zwłaszcza gdy pasażerów jest kilku, choć czasem to trudne i mocno szarpie nerwy. Ale to tylko praca, a z tłumem nie wygrasz, a w przypadku skargi są świadkowie i to im firma uwierzy. Dlatego w takiej sytuacji jak na linii 128 nie użerajcie się z pasażerami. Gdy nie chcą wyjść należy im powiedzieć, gdzie jest następny przystanek. Ale należy to zrobić, choć nie ma obowiązku. Ten kierowca raczej tak nie zrobił. Nawet nie dziwcie się pasażerowi, że nie wierzy w informacje z wyświetlaczy, lub ich nie czyta, bo jeżdżą autobusy z dechami, a na wyświetlaczach przejazd techniczny, lub inne cuda. Tak wożą ludzi i to jest wina firmy. Ja nikogo nie wyganiam z autobusu, nie upieram się aby wyszedł, ja go informuję, a co z tą informacją zrobi, to jego problem. Jeśli mają pretensje odsyłam do ZTM. Jak dotąd z mojego autobusu nie wychodzą tylko kompletnie nawaleni, bo do nich nic nie dociera, ale w bramie ochrona radzi sobie nieźle. A ten zwolniony wygra w sądzie, bo postąpił zgodnie z regulaminem. Wypuszczenie kogokolwiek z autobusu między Centralnym a Kleszczową jest otwarciem drzwi poza przystankiem. To zabronione. Za to ZTM wlepia kary. Choć łatwo nie będzie, bo sępy szybko się nie poddają.
    ReviewUserIcon
    anonim

    03.05.2017 23:23

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Benekj 1991

    04.05.2017 09:09

    Inne

    Tylko żaden z tych złotoustych forumowych pisarzy nie podał stawek tych co tak słodzą na ogłoszeniach o pracę. Wystarczy tylko mieć doświadczenie w branży , pójść na rozmowę i zapytać o stawkę godzinową, grafik miesięczny, formę zatrudnienia oraz socjal. No to proste pytanie o te właśnie sprawy? Kolega który ostatnio zaczynał pracę u agenta gdy przeszedł do MZA powiedział że wreszcie może zapłacić dziecku za przedszkole i normalnie żyć. No i co wy na to złotouści. Matematyki się nie oszuka każdy ma rozum i żołądek. jeżeli zna tabliczkę mnożenia i czyste konto to głosuje nogami. Jedyne co możecie to jeździć na wycieczki fakultatywne za południową granicę po narybek.
    ReviewUserIcon
    Ola

    03.05.2017 16:38

    Inne

    Owszem polecasz portal praca, w którym to non stop jeden z ajentów tupie nogami od jakiegoś czasu. To niby nie kryptoreklama? Napisz Kolegom i Koleżankom który z graczy na Warszawskim rynku przewozów płaci lepszą stawkę godzinową od MZA zatrudniając na pełen etat? Mądrzyć się każdy potrafi nawet ten kto pisze że jest zatrudniony od 1998, czasu styropianu>. Też napiszę że jestem zatrudniona od 1987 i pracowałam na Chełmskiej? Co może nie? Napisać można wszystko, Ja poproszę o konkretną odpowiedź- Kto daje lepsze warunki zatrudnienia od MZA na naszym stołecznym rynku, zaznaczam zatrudniając na normalną umowę o pracę? No proszę się produkować? Dorośnij nim zaczniesz młodzieży robić wodę z mózgu. Skoro też tak Ci dobrze idzie przekonywanie o swojej szczerości podziel się ze wszystkimi pełnym imieniem i nazwiskiem. Po prostu ręce i nogi opadają masz autoreklamę rodem dla słoików.
    ReviewUserIcon
    boczny 8707

    03.05.2017 21:16

    Inne

    Wszyscy ajenci mają braki w kadrach. Wszyscy produkują się na portalach z pracą Niedługo będą całować Kierowców ..... , Będą całować ale nie będą lepiej płacić. Dział przyjęć mza po przeprowadzce pracować będzie od poniedziałku. Od lipca przewidywane będą podwyżki no i ajenci chcąc nie chcąc by mieć ludzi do miejskiej orki będą musieli podnieść stawki. Pomimo tego istnieje konieczność zmiany formuły działania związków. By dalej być poważne muszą wyjść z zakładu pracy i pracować poza bramami. Ciekaw jestem czy u ajentów w ogóle są związki?
    ReviewUserIcon
    anonim

    01.05.2017 08:55

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Sebastian Wycieczkowiec

    03.05.2017 12:36

    Inne

    ~OLA - narcyzem nie jestem i nie bylem i nie zamierzam byc... To, ze napisalem o samochodach czy o wycieczkach - to bylo dla mozliwosci zidentyfikowania mnie. Pracę zaczynalem w MZA w 1998 na Redutowej , rok temu pracowalem na zleceniu nie na umowie o pracę dla Mobilisu - a dziś nie pracuję nigdzie - zamknęli mi Utratę, a MZA nie przyjmuje na niepelny etat - a nie chcę pracować na pełnym etacie. A dla zadnego z przewoźników nie prowadzę naboru ani nic takiego - non stop na email przychodzą mi ogłoszenia o tym, kto szuka kierowców autobusów - polecam portal praca.trovit.pl ... To, ze kontaktuje się z przewoźnikami i pytam co oferują - to standard - tak jak co kilka miesięcy dzwonię do MZA zapytać czy moze przyjmują juz na pół etatu... A ja nigdy nie dorosnę :) tak mi mówią wszyscy znajomi...
    ReviewUserIcon
    Ramzes

    02.05.2017 16:00

    Inne

    Podbijam pytanie o telefony. Jaja sobie robią? Numer w ogłoszeniu rekrutacyjnym - nikt nie odbiera. To samo kadry - z zakładki kontakt - nikt nie odbiera. Różne dni, różne godziny i nie ma opcji się dodzwonić, zapytać o cokolwiek. Czy ktoś może ma jakieś info albo numer gdzie można otrzymać informacje odnośnie rekrutacji?
    ReviewUserIcon
    Smerf Maruda

    02.05.2017 19:06

    Inne

    W ten sposób poznałeś pierwszą procedurę tej firmy. Nazywa się "brak szacunku". Jeszcze nie pracujesz, a już Cię nie szanują. Nie zależy im na Tobie. Jeśli przypadkiem uda się zatrudnić w tej firmie będziesz ją spotykał co dzień. Nikt nie będzie Cię szanował. Ani szef, ani pasażer. Kierowca jest tylko do roboty, nie ma własnego życia, ani żadnych potrzeb. Liczy się tylko firma i wykonanie planu przewozów. Ludzi eksploatuje się w sposób rabunkowy, wycisnąć ile można. Czy przetrwasz w firmie zależy tylko od Twojego charakteru, a głównie od tego jak bardzo potrafisz nie przejmować się pracą.
    ReviewUserIcon
    Ramzes

    02.05.2017 22:02

    Inne

    W sumie masz racje. Jeszcze sie nie przyjalem a juz mnie zlewaja. No dziwne dac ogloszenie o pracy, podac tel kontaktowy i nie odbierac. Chyba pozostane na turystyce bo widze. Ze wspolpraca jeszcze sie nie zaczela a juz sie nie uklada :)
    ReviewUserIcon
    puk

    01.05.2017 01:47

    Inne

    A czy ktos sie orientuje dlaczego zostalo zmienione miejsce skladania dokumentow/rekrutacji z Wloscianskiej na Woronicza?
    ReviewUserIcon
    Dieter1983

    30.04.2017 23:37

    Inne

    Olaf jak pisałem zależy od człowieka jedni wytrzymuja a drudzy uciekaja nawet po 3 dniach no ci którzy jedzili u nich na kursach napewno mają łatwiej i sa zatrudnieni od razu a czy wytrzymują no powiem ci tak na 5 przyjetych zostaje po 3 miesiacach 3 osoby pozdrawiam
    ReviewUserIcon
    Olaf

    30.04.2017 08:43

    Inne

    Jak tam wygląda sprawa z tymi co ukończą kurs w MZA? Są bez problemów i szybko zatrudniani? Wytrzymują te pierwsze miesiące?
    ReviewUserIcon
    Dieter1983

    30.04.2017 01:59

    Inne

    Fakir przyjęcia są bo ciągle brakuje kierowców ciągle dzwonią to nas jesli chodzi o zajezdnie Woronicza aby przyjśc zz wolnego bo nie ma komu jedzić jesli chodzi o zajezdnie R-1 to jak którys z kolegów napisał nikt to nas nie chce przychodzić bo u nas jeden wielki kierat karzą nas za wszystko swieży kierowca jak tu przychodzi to przepracuje miesiąc a znam takie przypadki że nawet 6 i 3 dni i ucieka bo nie wytrzymuje psychycznie a to pasażerów a to ztm itp któryś z kolegów pytał jakie linie są najdłusze tak jak na zajezdni R-1 to np. 138.148,116,519.504,517,727 a jesli chodzi o przyjęcia na zajezdnie tam gdzie jest dobra atmosfera na zajezdni tam nie ma przyjęć bo kierowca jest lubi tam przebywać i napewno z tamtąd nie ucieknie .jeszcze mam pytanie czy to prawda ze z innych zajedni są odelegowani kierowcy na daną zajezdnie gdzie tych kierowców brak?pozdrawiam :)
    ReviewUserIcon
    Smerf Maruda

    30.04.2017 11:05

    Inne

    O oddelegowaniu na inne zajezdnie plotki krążą cały czas, ale na razie chyba nikt nie realizuje tego pomysłu, bo firma ma z tym złe doświadczenia. Dziesięć lat temu oddelegowano kierowców do zajezdni Kleszczowa bo tam były braki, sam byłem oddelegowany na 3 miesiące. Oddelegowanie było przymusowe, bo wcześniejsze próby znalezienia ochotników nic nie dały. Przymus też nic nie dał, bo większość oddelegowanych natychmiast ciężko zachorowała i poszła na długotrwałe zwolnienia lekarskie. Na 3 miesiące jak łatwo się domyślić. Rezultat był taki że zajezdnia która dała kierowców sama zaczęła mieć braki, a ta która dostała nie zyskała prawie nic. Prawie, bo jednak nie wszyscy zachorowali, ale z pomysłu dość szybko zrezygnowano.
    ReviewUserIcon
    pablito 85

    29.04.2017 18:44

    Inne

    Witam mam pytanie do was jak wyglądają badania przed przyjęciem do pracy w Mza bo psychotechnike już robiłem ale podobno przechodzi się jeszcze raz jakieś badania u nich na Woronicza. Za wszelkie info dzięki
    ReviewUserIcon
    puk

    28.04.2017 14:11

    Inne

    Ile czeka się od złożenia dokumentów na ten "egzamin" niby?
    ReviewUserIcon
    boczny8707

    29.04.2017 12:56

    Inne

    Jak mogą odbierać telefony skoro jak sam zauważyłeś przenieśli dział rekrutacji na Woronicza? Po drugie zaczną przyjmować po 10.05. Na ten egzamin się nie czeka. Jeżeli robiłeś prawko w MZA to nie podchodzisz do niego. Pewnie się zapytasz czemu jedni go maja drudzy nie. Proste w dziale szkoleniowym od razu wydają Ci opinię czy się ogarniasz jako Kierowca psychofizycznie., czy masz też jakiekolwiek pojęcie o topografii miasta. Zresztą sam zobaczysz, bez obrazy jak jeżdżą ludzie po kursach w Łomży,Lublinie lub Radomiu/jak ci pięknie zajeżdżają ścieżkę przed autobusem nie czając że wieziesz kupę ludzi//, po to jest ten sprawdzian, by zobaczyć czy prawko zostało wydane na szał Warszawskich ulic, czy też na łagodną i ciepłą prowincję.
    ReviewUserIcon
    Fakir

    29.04.2017 20:34

    Inne

    Po 10 maja? Tzn ze teraz nie mozna skladac podan, nie ma przyjec?
    ReviewUserIcon
    RUSTU

    28.04.2017 14:09

    Inne

    Orientuje się ktoś dlaczego zmienili miejsce składania dokumentów z Włościańskiej na Woronicza? I dlaczego nie odbierają telefonów?
    ReviewUserIcon
    Banan

    27.04.2017 00:11

    Inne

    Mam jeszcze do was pytanie odnośnie odpowiedzialności za poważniejszą kolizję(bez rannych) np.z tramwajem.Czy jeżeli autobus jest mocno uszkodzony albo kierowca wjechał na np.na czerwonym świetle to za takie coś jest od razu zwalniany? Czy macie wykupione jakieś dodatkowe ubezpieczenie pokrywające szkody w autobusie? We Wrocku mamy dodatkowe na 16 tys. Czy w MZA można jeździć na umowę-zlecenie? Co do ajentów-Co powiecie o niejeżdżącym już u was Michalczewskim? Jak wypadał na tle innych ajentów? U mnie Szoferzy sobie go chwalą-nowe autobusy,pełen Zus,wszystko płatne kodeksowo.Jaki jest u was najgorszy ajent (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Adhd

    28.04.2017 10:51

    Inne

    Smerf Maruda, ciekawe???? zdaje się żyjemy w rzeczywistości lub światach równoległych. Niestety nie masz pojęcia o czym piszesz. Jeżeli chodzi o wypadki i kolizje jeżeli nie są z twojej winy lub wszystko na to wskazuje że nie, przyjeżdża Instruktor i wcale Cię do niczego nie namawia. Zawsze gdy jest jakiś problem w interpretacji pyta się Kierowcy czy chce wezwać Drogówkę? Jeżeli masz problem na drodze prawnej a Nadzór potwierdza twoja wersję dostajesz papugę z Kancelarii współpracującej z MZA. Szkoda że.... a może i nie że nie miałeś możliwości przekonania się o procedurach. Dlatego bzdurą jest to co napisałeś , Pracodawca MZA jeżeli wystąpisz z takim wnioskiem do Nadzoru lub przełożonego zawsze udzieli Ci wsparcia prawnego. I tak jak napisał regis ubezpieczenie OC pokrywa koszty, czemu? ponieważ zdarzenie było podczas wykonywania obowiązków, a MZA jako firma prawie państwowa wywiązuje się z obowiązków pracodawcy, czego nie można powiedzieć o reszcie. Co do Woronicza to zgoda z przedmówcą dochodzi do absurdów, zdaje się że kilku panów to pomyliło zawody gdyż powinni być w e wojsku zupakami-czyli plutonowymi lub sierżantami do ganiania wojska. Kto był ,,we wojsku,, zapewne zgodzi sie ze mną. Chyba też trzeba bronić się po wojskowemu z takim zachowaniem. Czy to (usunięte przez administratora), czy nie niech odpowiedzą Kierowcy z tej zajezdni. Owszem ZTM jest dziwną instytucją walczącą i karzącą przewoźników. Wiele o tym napisano i wszystko to prawda.Choć czasem się zdarzy że spotkasz byłego Kierowcę i nie zachowuje się on arogancko,czyli tam też są ludzie oraz pełno taboretów..
    ReviewUserIcon
    Smerf Maruda

    28.04.2017 12:33

    Inne

    Rzeczywiście przez ponad 30 lat pracy nie miałem możliwości przekonania się o procedurach i zachowaniach niektórych instruktorów? I nigdy nie napisałem, że gdy jest jasna wina strony przeciwnej instruktor namawia do czegokolwiek.Prawnik z kancelarii współpracującej z MZA? Od kiedy i przy jakich zdarzeniach? Może przy wypadkach gdzie są ranni, a firma bardziej broni własnego tyłka niż kierowcy, bo ostatnio jest moda na żądanie odszkodowań za wszystko. Może jestem trochę nie na czasie, bo przez ostatnie kilka lat nie miałem kolizji wymagającej interwencji policji lub sądu ,ale mnie, ani żadnemu z moich kolegów firma nie pomogła przy takich sprawach nigdy. A o wywiązywaniu się MZA , firmy prawie państwowej, z obowiązków pracodawcy można książkę napisać. Na razie polecam gazetki związkowe. Bo choć związki zawodowe robią niewiele, to doskonale punktują pracodawcę z niewywiązywania się z obowiązków.
    ReviewUserIcon
    Dieter1983

    27.04.2017 23:04

    Inne

    Przyjęcia są na Kleszczowej i Woronicza na Ostrobramską trudno się dostać ale z tego co słyszałem od chłopaków spoko zajezdnia równy główny dyspozytor pozdrawiam
    ReviewUserIcon
    Karol

    26.04.2017 13:06

    Inne

    Witam, zamierzam złożyć papiery do MZA na kierowcę. Ktoś podpowie jak wygląda kwestia finansowa. Ile dostanie się spokojnie na rękę oraz jak wygląda wybór zajezdni (trafia się najbliżej miejsca zamieszkania?)? Czy da radę wziąć tzn. tygodniówki, bo na tym najbardziej mi zależy. Np jakieś stałe linie? Pozdrawiam.
    ReviewUserIcon
    regis

    24.04.2017 20:17

    Inne

    Dobra dziewczyny,wrzućcie na looz,bo sobie tipsy połamiecie ;) Ktoś bardziej zorientowany wie coś o podwyżkach? Bo mnie doszły słuchy z kilku źródeł,że coś się kroi w okresie okołowakacyjnym,ale podobno ma to być wrzucone w premię,a nie w stawkę zasadniczą.Nie wiem ile prawdy w tych rewelacjach,więc może ktoś,coś?
    ReviewUserIcon
    boczny8707

    26.04.2017 07:54

    Inne

    Jak na razie są kłopoty z obsadą . Spowodowane jest to wieloma czynnikami -czynnik okresowy-długie święta -coraz niższą płacą , wszystko drożeje zarobki stanęły w miejscu bez rewaloryzacji -coraz mniej ludzi chce wykonywać ten zawód- duży wsad inwestycyjny- niski zwrot przy tych stawkach. Niebawem bardziej skalkuluje się siedzieć na bezrobociu i cichaczem dorabiać niż męczyć się na mieście po 10,30h Bez podwyżki nastąpi odpływ do tych co naobiecują ale i tak będzie melanż latem
    ReviewUserIcon
    Nicki

    24.04.2017 13:16

    Inne

    A a Ostrobramskiej nie ma przyjęć w dalszym ciągu?
    ReviewUserIcon
    Polecki

    24.04.2017 12:06

    Inne

    Może ktoś mi napisać co się dzieje na woronicza? Jak traktują kierowce itp bo każdy pisze ogólnikowo. Taki dzień z życia kierowcy na woronicza.

    Zostaw merytoryczną opinię o MZA

    Opinia
    ​
    Stanowisko
    * Treść odpowiedzi

    0/5000

    Ocena pracodawcy
    ​
    * Moja opinia jest
    ​
    * Mój status
    Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie ...
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.