opinie o firmach | GoWork.pl
Oferty pracyOpinie o firmachSzkoły policealne
Dla firmLogowanie / Rejestracja
Logo

MZA

Profil oficjalny - płatna współpraca

2.8/5

Na podstawie 3950 ocen
Opinie(15433)
Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)

Opinie(15433)

Dodaj opinię
Aktualności(9)
Wywiady(3)
Logo
  • O nas
  • .
  • Eko MZA
  • .
  • Galeria
  • .
  • Praca
  • .
  • Social media
  • .
  • Kontakt

O nas

Eko MZA

Galeria

Praca

Social media

Kontakt

Aktualne oferty pracy w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Płock
  • Siedlce
  • Radom
  • Mińsk Mazowiecki
  • Piaseczno
  • Skierniewice
Opinie o firmach w pobliskich miastach
  • Warszawa
  • Blizne Łaszczyńskiego
  • Opacz-Kolonia
  • Kolonia Opacz
  • Ząbki
  • Blizne Jasińskiego
  • Rybie
  • Opacz Mała
  • Raszyn
  • Mory
opinie o firmach | GoWork.pl
GoWork.pl
O nasMapa stronyDołącz do nasSubskrypcjeKontakt
Dla kandydatów
Oferty pracyOpinie o firmachBlogPoradnik
Dla firm
Ogłoszenia rekrutacyjneEmployer BrandingUsługi
Regulaminy
RegulaminRegulamin newsletteraPolityka opiniiPolityka prywatności
FacebookIconLinkedinIconYoutubeIcon
© 2005 - 2026 GoWork.pl
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Opinie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych Przedsiębiorcy. Przejdź
  1. Strona główna
  2. /
  3. Opinie o pracodawcach Warszawa
  4. /
  5. Opinie o MZA

Opinie

Opinie o MZA Warszawa

GoWork nie weryfikuje opinii przed publikacją...

Opinie

Pokaż wszystkie
​
Najnowsze
​

Stanowisko

Filtruj

Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Sortowanie

Najnowsze
Najpopularniejsze
Pozytywne
Negatywne
Rozmowy kwalifikacyjne
Pokaż wszystkie

Stanowisko

Najnowsze
Najpopularniejsze
  • Dodaj do ulubionych

    Zapisz tego pracodawcę na później

  • ShareIcon

    Udostępnij

    Podziel się tym profilem z innymi

    FacebookIconXIconLinkedinIcon
  • Opinie

    Opinie

    • 1
    • …
    • 99
    • 100
    • 101
    • …
    • 108

    Opinie

    Opinie

    Często zadawane pytania

    Subscribe
    Nie przegap nowości o MZA!

    Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!

    Email
    Administratorem danych osobowych jest GoWork.pl Serwis Praca sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą ...

    Klikając „Obserwuj firmę”, akceptujeszregulamin serwisu.

    ReviewUserIcon
    ....?

    26.01.2018 22:10

    Inne

    Wlasnie jedtem po lekturze regulaminu wynagrodzen.jestem w szoku jezeli chodzi o taryfikator kadry kierowniczej .jak w piosence nie dziwi nic tj ze gnebia kierowcow ktorzy na nich pracuja.niestety kasa ktora dostaja przeslania im csly swiat.prezesem sie bywa a czlowiekiem sie jest.co to jest 500 zl podwyzki dla kierowcow ktorym potrzeba30 lat pracy aby stawka dogonic swojego kierownika.
    ReviewUserIcon
    ....?

    25.01.2018 17:57

    Inne

    Czy mza zatrudnia wedlug was coraz wiecej kobiet?czy jest to spowodowne tym ze niewiasty sa mniej wymagajace od pracodawcow.czy jest to jakas forma rozwiazania problemu po co sie chandryczyc z pracownikami z wieloletnim stazem,ktorzy maja jakies roszczenia?co o tym sadzicie?
    ReviewUserIcon
    anonymous

    25.01.2018 10:46

    Inne

    Oczywiście , że żadnego strajku nie będzie ktoś ma jeszcze jakieś złudzenia. Co do związków to co jakiś czas zaznaczają swoją obecność np. nie ,, dmuchajcie,, w alkomat bo to nie zgodne z prawem i regulaminem. Czemu nie zajmowali się takimi sprawami jak zmiany najdalej jak to możliwe od zajezdni z R 3 płocka, bemowo, wynalazek, lotnisko, nowodwory, żerań , ursus itp. 15 minut oc i tankowanie z oc po zjeździe. Ta podwyżka o którą walczą nie przekracza kwoty ,która się należy za nadgodziny z tych czynności. Co do ztm a za tym do mza bo stosując się do ich zaleceń łamie prawo prosta sprawa. Ostatnio z prawie przepisowej pętli ( bo jednak trzeba było podjeżdżać ) ztm wprowadził zmiany, że trzeba wpuszczać ludzi na ,, dawnym technicznym,,.
    ReviewUserIcon
    Rayban

    24.01.2018 11:05

    Inne

    Niestety po tym co obserwuje to nie bedzie strajku,a na 100% nie bedzie tak,ze autobusy nie wyjada z zajezdni. A wiecie dlaczego? Bo zwiazkowcy nie maja jaj! Narobili szumu i zamieszania,a tak naprawde sa w czarnej (usunięte przez administratora) Niczego nie wywalczyli i nie wywalcza,ale w naszych oczach pokazali sie ze walcza o nas,robiac szum. Niestety prezesina(choc mam o nim zdanie jak my wszyscy) to ma racje ze jacys zwiazkowcy walcza o swoje dobre imie przed wyborami. Zwiazki w tej firmie nigdy nie dzialaly prawidlowo i nigdy nie beda dzialaly prawidlowo. Dlatego nidgy do nich nie nalezalem bo szkoda czasu,nerw i pieniedzy na tych nierobow i propagandzistow. Obiecuja,spotykaja sie z zarzadem,kawke pija niby walcza o lepsze warunki dla nas,a stoja w miejscu,sa w czarnej d....,a jedyne co to ciagle sami maja etat,zajecie i kase. Jesli zwiazki mi pokaza ze maja jaja i wywalcza podwyzki(ale nie o 100zl brutto) to osobicie sie zapisze do zwiazkow i bede ich slawil. Na chwile obecna dla mnie zwiazki zawodowe w mza to (usunięte przez administratora)nie potrafiace nic zalatwic dla pracownikow,a walczace tylkl o swoje stolki i jezdzace na te ich wycieczki,za kase ktora maja z naiwnych pracownikow,ktorzy do nich naleza.
    ReviewUserIcon
    anonim

    23.01.2018 08:27

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    heheszek

    23.01.2018 19:21

    Inne

    No jakoś cicho.wczoraj miało się odbyć spotkanie zz- zarząd. nigdzie nie znalazlem żadnej informacji, pytanie czemu? nie wierzę w dobre intencje obu stron.po części prezes ma rację ze jeden czy drugi związkowiec chce zrobic szum przed wyborami. słuchałem tych wywiadów radiowych i powiem jedno, jedna jak i druga strona nie przygotowuje się do tego, informacje przekazywane w mediach powinny być przygotowane rzetelnie. prezes kłamie że zarabiamy 5300 a zz że np pracujemy 12 godzin. naprawdę?? przecież to jest wszystko do sprawdzenia. kwestia referendum: w takiej formie jak to jest opisane nie ma sensu. karta powinna zawierać: jestem za albo przeciw i parawka na liście kto by chciał oddać głos. wtyk przypadku pewnie będzie tyle głosów ilu kierowców aby nie więcej bo lipa wyjdzie. co dalej? czy kierowca będzie decydował czy wyjedzie czy nie na miasto?? kto się odważy pozostać i kto poniesie odpowiedzialność finansową??? A to nie są małe kwoty, czy będzie to decyzja kierowcy??
    ReviewUserIcon
    heheszek

    24.01.2018 10:32

    Inne

    strajku nie będzie, zz się nie odważą. dziwi mnie że nie na informacji na temat spotkania 22 stycznia o 12 na które zapraszał zarząd. czy zz nie stawily się czy jak?? brak info. po drugie najpierw chcą podwyżek dla wszystkich w jakich kwotach wiemy a potem piszą pismo o zrównanie pensji dla wszystkich. zmiana planu czy brak przemyslanego planu działania????
    ReviewUserIcon
    PREZES KUŹMIŃSKIEGO O DRIVERAH

    19.01.2018 18:05

    Inne

    (usunięte przez administratora) "Nie słyszałem nic o żadnym strajku, że jeden czy dwóch przewodniczących ZZ próbuje sobie zbudować atmosferę wokół siebie przed wyborami. Kierowcy zarabiają teraz, Średnia płaca to 5300 złotych, brutto złotych" "Może to jest trudna praca, bardzo wymagająca, tutaj po 5 miesiącach szkolenia człowiek który nie mówię że nie jest nieinteligentny ale ... Nie wymaga się od niego nadmiernej wiedzy, inteligencji dostaje takie pieniądze" (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    anonymous

    22.01.2018 18:53

    Inne

    Na razie widzac co jest grane mobilis podniosl pensje.Gdyby mza podnioslo je teraz to ursus bylby hasydska pustynia.Zatem jak widac wszyscy o wszytkich wiedza i to ztm nie doposci by zarbki byly tak spolaryzowane.Nie lodzcie sie zatem podwyzki stawki podstawowej stana na czworce brutto.Jak widac to wszystko trzyma ztm w zelaznym uscisku.Tylko on placi za wykonane kursy
    ReviewUserIcon
    robert

    21.01.2018 12:25

    Inne

    Witam, nazywam się Robert. Pragnę podziękować s. Larsson za pomoc w uzyskaniu mojego kredytu w wysokości 570 000,00 USD. Jeśli jesteś zainteresowany pożyczką, skontaktuj się z nim, aby mógł również pomóc ci w tym, że jego pożyczka nie zajmie dużo czasu w ciągu 24 godzin. Mój kredyt był na moim koncie dla każdego, kto potrzebuje pilnej i rzetelnej pożyczki, musi się z nim teraz skontaktować, on jest wysyłany przez Boga, a dobry człowiek jego e-mailem. [email protected]. Cieszę się, że mogę to napisać tutaj, ponieważ jest wielu ludzi, którzy potrzebują tej pomocy. jeśli naprawdę potrzebujesz pomocy bez zwłoki, ponieważ zostałem zatrzymany, zanim to będzie odpowiednia firma kredytowa, która skontaktuje się bezzwłocznie: Email: [email protected] I znajdują się w części świata.
    ReviewUserIcon
    Tomasz

    20.01.2018 21:07

    Inne

    Kierowca...MZA ...3700 brutto śmiech na sali.A ZTM na wejściu ma 4100-4200 brutto i spokojniejszą pracę mają,a Ja właśnie Ja mam (usunięte przez administratora)nie dość że w korkach to i oczy dookoła muszę mieć.Więc pytam kto więcej się napracuje Kierowca czy Tramwajarz
    ReviewUserIcon
    KUREK R-1

    20.01.2018 15:27

    Inne

    Witam serdecznie. Nie mam pojęcia czy ktoś to czyta czy nie ale najlepiej byłoby żeby przeczytał to sam (usunięte przez administratora) W spółce jestem kierowcą od 10 lat, od czterech jeżdżę na liniach nocnych, być może jest tak jak mówi Prezes i nie wszyscy kierowcy są wykształceni ale na pewno nie można im zarzucić braku inteligencji bądź też jej jakiś niższy poziom. Proponuje Prezesowi zapoznać się z podstawowymi lekturami dotyczącymi pracy w zawodzie kierowcy jak opisują ją fachowcy, znani instruktorzy, oraz nawet uczeni. Jest to bardzo ciężka praca wymagająca dużego myślenia, przewidywania, kalkulacji i skupienia (są to nierozłączne elementy inteligencji). Warszawscy kierowcy MZA na co dzień borykają się z przeróżnymi problemami, które zaczynają się już w drodze do pracy. Tabor, którym dysponuje Spółka może i jest nowy ale wielce niedoskonały i wadliwy (przykład: trzykrotna wymiana wozu przed wyjazdem na nocną linię), w większości wozów świecą się kontrolki informacyjne mówiące o niesprawnościach poszczególnych systemów (ABS, ESP, STEROWANIE SILNIKIEM, KLIMATYZACJĄ ITP.), poza tym, co już jest plagą i wszyscy mogą tego doświadczać każdego dnia to WYŚWIETLACZE, jest to żenujące jest to namacalny dowód na to w jaki sposób jest kierowana Spółka, jak jej Dyrekcja działa aby wyeliminować tą usterkę, kierowcy zmuszani są do "wkładania" tabliczek z nr linii za przednią szybę (a jest to niedozwolone i zakazane prawem o ruchu drogowym). Usterki o których piszę nie zawsze wpływają na bezpieczeństwo jazdy ale albo autobus jest SPRAWNY albo NIE i nawet przepalona żarówka od tablicy rejestracyjnej eliminuje pojazd z jego sprawności. Dokonywanie przeglądów OC to istna żenada wjeżdża się na kanał i zjeżdża. Panie Prezesie w jaki sposób nadzorujecie sprzątanie i dezynsekcję pojazdów? Po nocnych jazdach często pojazd jest wybrudzony krwią, wymiocinami i co??? Wejdzie ekipa z mopem powyciera i pojazd gotowy bierze go kierowca z dziennej zmiany i wozi nasze dzieci do szkół, do żłobków i przedszkoli dzieci dotykają tego i paluszki wkładają do buzi. Panie Prezesie te i inne uwagi są bardzo dużą przesłanką do zbiorowego pozwu wobec Spółki, kierowcy każdego dnia próbują zniwelować te niedociągnięcia, przychodzą wcześniej przed wyjazdem (w regulaminie jest 15 minut przed) aby przygotować swoje wozy bo przyjście w regulaminowym czasie pracy nie pozwala na wykonanie minimum czynności obsługowych przed wyjazdem (pomijam fakt np. wymiany wozu). Panie Prezesie ja do Pana piszę przez wielkie P ponieważ mam szacunek, jestem kierowcą tzw. zasilającym1/4 etatu jeżdżę ponieważ lubię wykonywać tą czynność, nie interesują mnie podwyżki czy strajki ponieważ mam stałą pracę poza MZA i z niej głównie żyję ale patrząc na swoich kolegów, którzy pracują na całym etacie szczerze im współczuje, współczuję im trudu, atmosfery, braku poszanowania i wielu innych. Panie Prezesie jeszcze tak na marginesie, osoba piastująca tak wysokie stanowisko w Spółce nie powinna mieć problemów z wypowiedziami i z doborem właściwych i zgodnych z kanonem języka polskiego słów, więc jak(usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    Nb

    20.01.2018 11:41

    Inne

    Czy MZA współfinansuje prawo jazdy kat. D i kursy?
    ReviewUserIcon
    Darek

    19.01.2018 12:36

    Inne

    Mam pytanie do osób, które już pracują jako kierowcy w MZA lub u podwykonawców. Powiedzmy, że chciałbym spróbować swoich sił, niestety mieszkam poza Warszawą i nie znam dobrze topografii tego miasta. Wiem, że trzeba zdać jakiś egzamin - pytanie, jak nauczyć się tej topografii? Czy gra jest w ogóle warta świeczki? Większość opinii, które tutaj czytam jest bardzo negatywna, przez co nie wiem, czy jest sens w ogóle próbować. I jeszcze jedno pytanie - czy przyjmują kierowców bez doświadczenia? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.
    ReviewUserIcon
    Paweł

    19.01.2018 19:59

    Inne

    Na drugiej zmianie to więcej stoisz niż jeździsz, stoisz w kółko można napisać bo przerwy na krańcach zjadane są przez korki a zgłoszenie 15 minutówki często jest jak wyjęte psu z gardła. Takie realia.
    ReviewUserIcon
    Jeszcze pracujacy w MZA

    19.01.2018 21:29

    Inne

    Darek,przyjmuja wszystkich z doswiadczeniem i bez. Licza sie Twoje checi do pracy i stalowe nerwy. Reszta gdyby nie przepisy czasu pracy kierowcy,ktore sa przestrzegane to moglbys jezdzic i 31 dni w miesiacu bo takie sa braki bo kierowcy odchodza ze wzgledu na slabe zarobki w porownaniu do odpowiedzialnosci jaka masz.
    ReviewUserIcon
    Nie z wolnego

    18.01.2018 13:33

    Inne

    Pracuje tu 10 lat i mam stawke 3800zl,a nowi na dzien dobry maja 3700zl. Gdzie tu sprswiedliwosc w tej firmie? Wkurzylo mnie to i od nowego roku nie chodze z wolnego. Jak dzwoni dyspozytor to nie odbieram i niech sobie sami wypracowuja nominal albo niech nowi im przychodza z wolnego. Bo mlody zajarany robota pojdzie pare razy z wolnego,wezmie pensji netto ok 4000zl to zajarany. Ale zajaranie mija jak przytrafia sie wpadka typu spisanie przez ztm,kolizja,przycierka wozu i kierownik zabiera od 300 do 600zl premii. Wtedy zaczyna sie lament mlodego ze malo zarobil.
    ReviewUserIcon
    JaPancio

    19.01.2018 11:29

    Inne

    Ty,ja i paru innych rozumiemy żeby nie przychodzić z wolnego ale reszta przyłazi.Nie ma reguły,stary czy młody,wszyscy latają.Gdyby tak 1-2 miesiące nie przychodzić to prezes nie poniżał nas kierowców oferując 100-200 zł podwyżki a przynajmniej 500 ale ciemna masa tego nie rozumie!
    ReviewUserIcon
    KONPOCIAGOWY

    19.01.2018 08:32

    Inne

    Firma nastawiona na rotacje kierowcow, czym dluzej pracujesz tym bardziej jestes swiadomy konsekwencji tej pracy i jestes niewygodny dla pracodawcy.Pracodawca nie ma zadnego szacunku dla ciezkiej i odpowiedzialnej pracy kierowcy traktuje ta grupe zalogi jak bydlo placac im najmniej.
    ReviewUserIcon
    anonim

    17.01.2018 23:29

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    nielubiękitu

    18.01.2018 08:56

    Inne

    Ja bynajmniej co do ustawki to się z Tobą zgadzam. Mianowicie Jeżdżę już siedem lat i jestem na najniższej stawce, powód? Cóż zawsze coś się przytrafiło a to urlop na żądanie/brak premii rocznej/, a to uchybienie /upomnienie/ I tak co drugi rok brałem prezesowską.. Podwyżek za to nie widzę od lat siedmiu. Pewnie powiecie że miałem niefart,pewnie tak. Wczoraj na krańcu spotkałem młodego i zapytałem się o jego stawkę? cóż cztery tysie. Teraz odpowiem wam jaką mam motywację do przychodzenie z wolnego? zerową Jak Kuba Bogu tak Bug Kubie. Jeszcze jedno tego rodzaju polityka płacowa sieje ferment wśród załogi. Ktoś pięknie manipuluje by w ustawce rozbić firmę jako całość póki jeszcze jest w zarządzie miejskim ekipa Hanki. Dzięki strajkom można doprowadzić spółkę do upadłości kary za przestoje i inne takie-raty leasingu obcinka dopływu kasy z miasta. Wymiana Prezesa chociażby. Kto przy takim fermencie dojdzie prawdy? kto zostanie największym bez związkowym najtańszym przewoźnikiem w mieście? Czyżby miał to być ostatni wyskok warszawskiej platforki? A może być tak-najniższa stawka ląduje na czterech tysiącach następnie, skoro miasto wyciągnęło nadwyżkę środków, Pisemna obietnica że jeżeli będzie zysk to w drugiej połowie roku następne trzysta złotych do premii oraz zmiana zasad płacowych na te które nikogo nie demotywują, czyli w przyszłym roku pensja zasadnicza cztery siedemset plus wysługa lat plus premia osiemset. Przecież to pozwoli uniknąc konfrontacji, rozwalenia związków, wymiany Prezesa. To moje zdanie, ale tylko samobójcy pójdą na wojnę ze sobą nie idąc na kompromis. Gdzie dwóch się bije tam trzeci skorzysta. A my wszyscy będziemy wspominać stare czasy gdy jeszcze pracowaliśmy w spółce miejskiej nie u ajenta. Prezes będzie siedział i łowił ryby i również wspominał lata swej świetności. A po mieście będzie hulał ,,najlepszy, prywatny przewoźnik,, nabijając wypłaty tym co siedzą przy Żelaznej
    ReviewUserIcon
    anonim

    15.01.2018 22:21

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    ROBOCOP

    16.01.2018 15:28

    Inne

    Premia 600 nie jest gwarantowana z 3700 zostaje 2650 netto za prace kierowcy zawodowego za przewoz osob w stolicy. Umiejetnosci cyrkowe wymagane, odpornosc na stres a zdrowie ze stali(do czasu).
    ReviewUserIcon
    ratatata

    17.01.2018 12:04

    Inne

    No bo prawdą jest że zarobki to 3700brutto plus ewentualna premia uznaniowa w wysokości 600złotych. Ewentualna gdyż zestaw kar uległ zmianie i każdy widzi po jak cienkim lodzie stąpa. Pensja jest prawie pewna. Tak jak i to że Kopernik była lub była...
    ReviewUserIcon
    _____UWAGA__ W A Ż N E

    15.01.2018 18:11

    Inne

    Uwaga. Dzisiaj (15.1.2018r) odbyło się spotkanie ZZ z Zarządem MZA. Spotkanie zakończyło się fiaskiem. Zarząd zagroził, że jak zaczniemy strajkować, to nasze "zadania przewozowe" przejmą ajenci (blef- nie mają tylu autobusów), że nas pozwalniają. Zarząd zaproponował dla wszystkich grup zaszeregowania 100zł podwyżki (oprócz tych co zarabiają 3700- mieliby dostać 200zł. podwyżki i znowu tych co mają 4500- dla nich podwyżka 0zł)!!!!!!!!!!!!! Wydaje się, że STRAJK WŁOSKI (bardzo dokładne OC autobusu, przyjście 15min przed czasem wyjazdu) i jazda po mieście respektując WSZYSTKIE przepisy RD trochę otrzeźwi kierowców... A najciekawsze..... Zarząd nie ma pieniędzy na większe podwyżki... Ale do kasy miasta przelał (podobno) 50 milionów zł !!!!!!!!!
    ReviewUserIcon
    Old driver

    14.01.2018 10:09

    Inne

    Pasożyt ZTM powstał po to jak kiedyś dawno temu mówili jego twórcy czyli nadwyżki administracji i biurokracji pracujące w dawnym MZK aby kontrolować firmę przewozową która sama sobie płaciła za wozokilometry, w całym tym bałaganie teraz to ZTM sam sobie płaci i to dobrze bo zarobki średnie tej firmie to 7500 brutto a najwyższe 9600 brutto, dane zaczerpnięte z planów wzrostu wynagrodzeń budżetu miasta Warszawa na rok 2018. Tak więc może by należało tego pasożyta skontrolować co takiego w tej instytucji robią ważnego że tak sobie dobrze płacą.Proszę zauważyć częste działanie tego tworu np: zmienianie nazw przystanków po co??? ano po to bo generuje to całą pracę z tym związaną tzn. druk naklejek , rozkładów kampania informacyjna itd. czyli sami sobie znajdują robotę dalej ,zmienianie ciągłe tras linii tłumaczone tym że to na wnioski pasażerów, to też generuje dla nich zajęcie i nikt im nie udowodni że jest inaczej, przykłady ich absurdalnej pracy można mnożyć. Dodam że pracuje tam ponad 720 osób, wiem że piszę nie w temacie ale dyskutujemy tu także o sytuacji w firmach przewozowych w Warszawie i myślę że trzeba nagłaśniać ten fakt gdzie to tylko możliwe bo absurd istnienia ZTM w obecnej formie trzeba zakończyć.
    ReviewUserIcon
    anonymous

    14.01.2018 10:41

    Inne

    Nie, nie i jeszcze raz nie. Obłe T należy rozczłonkować, ponieważ ma wszelkie oznaki monopolisty na rynku. Pamiętacie jak było z firmami IT. USA nałożyły kary za działania monopolistyczne i one musiały się dostosować. U nas jeszcze Urząd Antymonopolowy nie widzi problemu, byc może nikt tego jeszcze nie zgłosił. Jako monopolista dyktuje wszystko natomiast podwykonawcy muszą się dostosować. Maja inne wyjście? Zatem należy zmienić monopol rozbic go na nadzór nad kolejami, tramwajami oraz autobusami. Głowa powinna być w Ratuszu i być nią powinien jeden odpowiedzialny człowiek. Tak to nikt nie podskoczy gdyż brak konkurencji która obecnie ma podany górny pułap/wozokilometr-cena/ natomiast dolny to wiadomo skraj opłacalności. Jest działanie monopolu na rynku? jest. Ktoś się temu przeciwstawia? NIE Zatem uważajcie Koledzy i Koleżanki by nas zdyscyplinować patrole wyjechały na miasto drukują każde uchybienie bez litości. Bez litości zatem ci co mieli wziąć do ręki trzy dwieście mogą zejść do dwóch siedmiuset. A tak ładnie w reklamie napisani na bilbordach zarobki od czterech trzystu brutto? Prawda to? czy kolejny mit? Zdemonopolizować monopolistę. Powiadomić Urząd Antymonopolowy o działaniach obłego T na rynku.
    ReviewUserIcon
    KARPIOWKI BRAK

    10.01.2018 14:33

    Inne

    Lecą z nami w balona ,czysta pensja bez obiecanej KARPIOWKI ,na dodatek żadnej informacji dla kierowców ????????????
    ReviewUserIcon
    regis

    10.01.2018 15:17

    Inne

    Na stronie naszej Solidarności wisi informacja,że karpiówka ma być wypłacona razem z pensją 10 stycznia,a najpóźniej do końca tygodnia.Będzie pewnie tak jak z nagrodami rocznymi-miały być z pensją listopadową do 10 grudnia,a ostatecznie wypłacili 18 grudnia.Pieniądze sobie poleżały na jakimś oprocentowanym koncie i pewnie komuś u góry wpadło kilka dodatkowych zeta odsetek
    ReviewUserIcon
    Bolo

    09.01.2018 20:56

    Inne

    Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?
    ReviewUserIcon
    KARPIOWE (_MOŻE) W LUTYM

    10.01.2018 09:37

    Inne

    Nieoficjalna wiadomość: Karpiowe ma być wypłacone dopiero z pensją za styczeń. TAką wiadomość uzyskałem w kadrach
    ReviewUserIcon
    szary pasażer

    07.01.2018 14:20

    Inne

    Szanowni: Panie i Panowie Kierowcy MZA. Poczytałem co tu piszecie i przyznam, że obraz zawodu kierowcy MZA jest raczej smutny, gdyż narzekań jest bardzo dużo, i wiele wydaje się być uzasadnionych. Praca jest obciążająca, nierozwojowa, może nie najlepiej płatna. Ale w dniu przyjęcia do niej byliście raczej zadowoleni, że ją dostaliście: praca pewna, stała pensja płacona na czas, możliwość dorobienia "z wolnych". Coś się zmieniło, czy tylko Wy dorośliście po prostu i potrzebujecie docenienia, uznania, szacunku? Jedyne co mogę zrobić, to zapewnić Was, że jako pasażer jestem pełen WIELKIEGO UZNANIA dla Waszej pracy, w niesprzyjającym i stresogennym środowisku, niefizjologicznych godzinach, z ogromną odpowiedzialnością. I wiem, że całe rzesze osób korzystających z komunikacji mają takie samo zdanie jak moje. Czapki z głów przed Wami! Ale zapewniam Was, że jest wiele osób pracuje w jeszcze trudniejszych warunkach i za niższe wynagrodzenie, ale nie żalą się na forach, bo rozumieją, że nikt ich do tego nie zmusił. Każdy powinien pracować w zawodzie, który ceni najbardziej i w miarę swoich możliwości i kwalifikacji. Jeśli ktoś czuje się niespełniony lub sfrustrowany w pracy, to niech bierze swoje życie we własne ręce. Tylko racjonalnie i odpowiedzialnie, tak, by później miał powody do osobistej satysfakcji z własnego wyboru. Jak mówił kiedyś klasyk: "życie to nie je bajka, to je bitwa". Kto lubi jeździć autobusem po mieście i wozić pasażerów płacących za przejazdy, niech jeździ - to właśnie dla niego praca. Tylko bardzo proszę, nie traktujcie pasażerów jak "bydło na pace", jak to napisał jeden z Was poniżej. Jesteście ludźmi i służycie ludziom, tak jak pewnie większość z nas w swej pracy służy innym.
    ReviewUserIcon
    Wiliam

    07.01.2018 19:53

    Inne

    To wy pasażerowie traktujecie kierowców na każde zawołąnie.Pytam się dlaczego widząć ze kierowca konsumuje to wy w tym momencie pytacie sie o której bedzie jechał,to wy pasazerowie jestescie lenie bo nie chce wam sie spojrzeć na rozkąłd ,tylko wygodniej spytac kierowce który ma przerwe ,czy wy w czasie przerwy w pracy cos robicie związku z pracą waszą?Dlaczego wy pasażerowie jak idziecie do jakiegoś urzedu to prawie na bacznosć stajecie przed urzednikiem ,nie mówiąc już że nawet komórki z kieszeni nie wyjmujecie a w autobusie (usunięte przez administratora)wydzieracie ze nieraz kierowca myśli ze coś sie stało
    ReviewUserIcon
    szybki

    08.01.2018 19:15

    Inne

    Z jednej strony to prawda po części co napisałeś-ZTM patrzy tylko na wskaźniki przewozów. Tylko ma dla nas kary. Brak szkoleń z kultury osobistej dla nowo przyjmowanych. Brak wsparcia dla Kierowców ze strony niektórych przełożonych. /głównie Woronicza/. Ciągłe straszenie karami i konsekwencjami jakby mało było ryzyka na mieście Całe społeczeństwo jest niewyedukowane. Słowo przepraszam, dziękuję i proszę to słowa dla niektórych niefunkcjonujące. Cały czas piszę dla niektórych. Wszędzie są ludzie i ludziska jest jednak jedna różnica Kierowca w autobusie jest jedn, pasażerów może być i stu. Społeczeństwo w Warszawie jest napływowe i roszczeniowe, należy przed wyciągnięciem wniosków brać to też pod uwagę. ZTM powinien cały czas prowadzić akcję kultura i wsparcie dla Kierowcy uśmiech dla pasażera. Teraz każdy odwraca się do Kierującego plecami powinno walczyć się o godność zawodu gdyż jak kolego napisałeś o wielkim uznaniu dla tych co wożą. W fizyce jest taka zasada że akcji towarzyszy reakcja. Powinno się wykluczać chamstwo z jednej jak i drugiej strony.Nieuzasadniona skarga winna się spotykać chociażby z karą finansową dla wnoszącego ją. Płatny sms lub powiadomienie, Kara za nieudzielenie kierowcy pomocy lub wsparcia w sytuacjach podbramkowych. Ale do tego trzeba podniesć prestiż zawodu/podwyżki tak by ograniczyć popyt na bylejakość/ Kierowca powinien być uznany jako urzędnik wypełniający swoje obowiązki/sądy, karanie łobuzów/, nie może bać się swojego cienia ani tego że dostanie w łeb od pijanego pasażera i na dodatek gdy będzie się bronił ktoś go nagra i puści na You tubie z odpowiednim opisem który zmusi by został spuszczony z roboty, tylko dlatego że bronił się przed korporacyjnym drechem w wypasionej beemce która zajechała drogę autobusowi i przyczyniła się do ogólnej zbiórki pod szybą szoferki większości pasażerów. ZTM winien wprowadzić zasady normalności, ale czego oczekiwać czegoś od pracowników których duża część zasad nie przestrzega
    JobInterviewIcon

    Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w MZA?

    Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej

    Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej

    Rozmowa kwalifikacyjna
    ​
    Nick
    * Stanowisko
    * Przebieg rekrutacji

    0/5000

    * Treść pytania

    0/5000

    ​
    * Rezultat
    ​
    * Poziom trudności
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.

    Kontakt - MZA

    Włościańska 52 01-710 Warszawa

    https://www.mza.waw.pl

    Odwiedź nasz profil

    FacebookIconInstagramIconXIcon
    ReviewUserIcon
    Stefan

    07.01.2018 23:47

    Inne

    Witam kolegów i koleżanki z MZA pracuję u ajenta, ale popieram Wasze dążenia do poprawy sytuacji zawodowej, w tym do normalnej podwyżki za trudną i wyczerpującą psychicznie oraz fizycznie pracę chciałbym jedynie napomknąć, że wszelkie zło związane z warszawską komunikacją czai się głównie w budynku przy ul. Żelaznej i w kolejnym etapie powinniśmy wspólnie walczyć o to, by nasza praca była bardziej doceniana, aby ludki z Żelaznej zaczęli bardziej szanować nasze prawa (w tym wynikające z przepisów o czasie pracy) Być może warto podziękować dotychczasowym związkowym liderom i stworzyć jedną organizację związkową dla kierowców z MZA i od ajentów?
    ReviewUserIcon
    ROBOCOP

    07.01.2018 21:53

    Inne

    To co mamy zacisnac posladki i przyjmowac kopniaki od kazdego bo kierowca jest osoba do bicia przez wszystkich. Jezeli wiekszosc z nas to osoby bez wyksztalcenia to mozna z nami zrobic wszystko i wykorzystywac nas bez umiaru. Wszystko ma swoje granice i firma na to liczy ze czesc z nas odejdzie bo nastepni beda na najnizszej stawce i nieswiadomi do czasu jak ta praca wyglada od srodka.
    ReviewUserIcon
    szofer mza

    05.01.2018 12:18

    Inne

    Ja uważam że strajk NIC NIE DA i podobnie jak część kolegów NIE POPRĘ GO. Mam na utrzymaniu rodzinę, kredyty i nie będę tego ryzykował, dlatego że jakiś (usunięte przez administratora) związkowiec ma wizję. Należałoby zasiąść z zarządem do negocjacji... 100zł podwyżki od lutego/marca. Po 2-3 miesiącach znowu zasiąść do rozmów i znowu spróbować 100-200zł. (usunięte przez administratora) dały popis z KARPIOWYM... W kwietniu bylo porozumienie z zarządem że będzie karpiowe i od maja do grudnia nie potrafili się dogadać co jak i dlaczego... PODZIĘKUJCIE PIER.DZISTOŁKOM, które oprócz spotkań z zarządem, wigiliami dla kierowników nie potrafią o nas ZAWALCZYĆ. GDZIE BYŁY ZWIĄZKI, JAK ODBIERALI BILETY WSPÓŁMAŁŻONKOM (oprócz tupania i buczenia na sali) jeżeli coś źle napisałem proszę o wskazanie gdzie napisałem nieprawdę
    ReviewUserIcon
    Driver20188888

    05.01.2018 17:56

    Inne

    Większość ludzi w naszym kraju ma kredyt.... czy przez to pracodawca to Pan I Wladca.... prawa ma kazdy pracownik, rowniez i, obowiązki.... obowiązki ma tez pracodawca... jest wolny rynek wiec strajk Ci w niczym nie zaszkodzi, albo nawet mowienie o tym ze kierowcy powinni dostać podwyżki. W innych sferach tez pensje rosną... a to czy ktos byl jeden dzien czyale miesiąc na zwolnieniu nie powinno miec wplywu na podwyżkę. Bo prawo do choroby ma kazdy, nawet jak masz kredyt :-) pozdrawiam i zyczy zeby kazdy z dystansem spojrzał na ta prace.
    ReviewUserIcon
    TW

    05.01.2018 21:12

    Inne

    Mozna isc na L4. Czy jest sprawiedliwe zarabiac 3800 podstawy przez 8 lat, teraz kadra zarzadzajaca pokazala jaki ma szacunek dla kierowcow dajac 4000 tys. mlodym po 2 latach pracy.Zwiazki musza cos zrobic chociaz od dawna zarzad sie z nimi nie liczy. Wystarczy jak zwiazkowcy zablokuja wyjazdy z zajezdni.
    ReviewUserIcon
    taxi driver

    05.01.2018 16:19

    Inne

    Pracowałem w MZA jako kierowca. -Praca bardzo ciężka pod względem psychicznym. -Często pracuje się 10 godzin a po tych 10-ciu godzinach nie jesteś w stanie nic zrobić w domu kładziesz się spać bo na drugi dzień znowu trzeba znowu wstać o 2 rano. -jak masz na pierwszą zmianę to nie jesteś w stanie wyrobić się w planowanych 15 minut na przygotowanie wozu( tym bardziej jak masz dolewkę czy wymianę żarówki)czytaj: chcesz wyjechać punktualnie to przyjdź przynajmniej 40 minut przed pracą. - dwa weekendy masz pracujące - stres NIE POLECAM
    ReviewUserIcon
    Old driver

    02.01.2018 15:26

    Inne

    Panowie kierowcy na stronie Solidarnosć MZA iTW na fejsie jest informacja że wszystkie organizacje związkowe zapowiadają referendum wśród pracowników na temat przystąpienia do akcji strajkowej owe referendum miało by się odbyć w dniach 15 - 17 stycznia 2018. Zarząd dalej uchyla się od odpowiedzi o znaczący wzrost wynagrodzeń w naszej grupie. Może nie posiadają oni takich kompetencji w takim razie kto tu decyduje???
    ReviewUserIcon
    Driver MZA

    02.01.2018 16:13

    Inne

    Tak ZTM to dobry płatnik gdyż sobie płaci najlepiej, wystarczy spojrzeć na wzrost wynagrodzeń w ostatnich latach i pozycja ZTM jako lidera w tej kategorii jest niezagrożona i stanowi niedościgniony wzór
    ReviewUserIcon
    anonim

    30.12.2017 12:09

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    L4

    30.12.2017 12:24

    Inne

    Chlopie wyluzuj, jedyne co mozna zrobic to znalesc inna prace a jak masz tu zostac to czasem idz na L4 bo trzeba odreagowac ten cyrk. Ja pracuje 5 lat mam podstawy 3800 brutto a teraz chlopaki po 2 latach pracy maja 4000 brutto.
    ReviewUserIcon
    MLODY

    29.12.2017 12:40

    Inne

    Podwyzek nie bedzie Zarzad nie ma pieniedzy dla kierowcow, taka odpowiedz do przeczytania na mza facebook solidarnosc.
    ReviewUserIcon
    ROBOCOP

    23.12.2017 10:02

    Inne

    Wyobcowanie spoleczne na maxa, jestes zamkniety w klatce jak w wiezieniu, depresja gwarantowana. Zadnych kontaktow towarzyskich nikt nikogo nie zna i nie chce znac bo nie ma czasu normalnie porozmawiac jedynie o tym kto kogo przytrzasna drzwiami. Nadzor goni kierowcow jak na jakichs wyscigach i obserwuje ile jeszcze moga podkrecic tepo.
    ReviewUserIcon
    Wyssany jak cytryna

    22.12.2017 15:07

    Inne

    Jestem kierowcą już 9 lat w tym (usunięte przez administratora)! Dostajesz nr. służbowy i nim pozostajesz, nikt nie zna Cię po imieniu. Jedyna zmiana fotela to z autobusu do autobusu, zero przyszłości w tej firmie, mało rozwojowa i raczej nie dla młodych, tylko takich co im ok. 10 lat do emerytury zostało. Wszystkie te twarze dyspozytorów, mechaników, kierowników i związkowców przesiąknięte są PRL-em, takie same nawyki i zachowania. Zajezdnia Stalowa jest remontowana, niedawno wymienili okna elektrykom, tylko po co? jak na terenie zajezdni na powierzchnie wychodzi stacja metra i niedługo będzie trzeba się przenieść!!. Wydawane są pieniądze na które ciężko tyramy bo 3200 netto za wstawanie o 1.30 w nocy lub o 2.30, żeby dojechać i później jeździć w tą i na zad, użerać się z ludźmi, wszystko im tłumaczyć, za wszystko odpowiadać i mieć prokuratora na karku to jest psi pieniądz. Tylko słoiki są zadowolone i przyklaskują, poprostu mam 9 lat zmarnowane z życia!!! Naszczęscie niedługo odchodzę i mam ich w głębokim poważaniu!!!(usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    kierowca

    18.12.2017 17:41

    Inne

    Ludzie zarząd MZA działa na niekorzyść spółki chcąc doprowadzić do upadku!!!! Dali podwyżkę najmłodszym kierowcom ze stawki 3700 na 4000!!!! a ten co pracuje bez zarzutu i ma 3800 zostaje z pustymi rękoma!!!(usunięte przez administratora) Przestańcie jeździć z wolnego !!! W styczniu znowu oddadzą pieniądze do miasta a Wam kierowcom powiedzą ze nie mają.
    ReviewUserIcon
    Paweł

    19.12.2017 19:33

    Inne

    Powiem wprost - w ratuszu, w ztm-ie i całym zarządzie wręcz się z nas śmieją, że robimi za takie stawki z takimi karaniem za najmniejszą pierdołę.
    ReviewUserIcon
    driver

    22.12.2017 10:45

    Inne

    Tak za oddane pieniądze miastu zarząd otrzyma od hanki premię roczną i to nie będzie 1340 zł brutto. skąd się biorą takie kosmiczne różnice a może to działa według powiedzenia pani hgw że ludzi dobrej roboty trzeba nagradzać, no niestety to nie są kierowcy
    ReviewUserIcon
    Szymek108

    19.12.2017 08:49

    Inne

    Dali pocichu i bez rozgłosu wszystkim będącym na stawce 3700- noi warunek konieczny 24 miesiące bez skargi i kolizji.Ale wczesniej jak ktoś przejezdzil 24 miesiące będąc czystym dostał tylko 200zł podwyżki.
    ReviewUserIcon
    MLODY

    19.12.2017 09:34

    Inne

    Jeszcze gdzies czytalem ze nie mozesz byc na zwolnieniu L4 nawet jeden dzien. Chyba trzeba ryzykowac jak sie jest chorym moze wypadku nie bedzie.
    ReviewUserIcon
    Kierowca

    16.12.2017 14:36

    Inne

    Są wnioski o karpiowe I wisi komunikat od zarzadu więc to nie lipa
    ReviewUserIcon
    anonim

    15.12.2017 20:24

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    kierowca

    15.12.2017 22:35

    Inne

    Ja dofinansowania nie brałem to mi przysługuje?,jak się nie złoży wniosku to też przysługuje bo słyszałem ,że tylko należy się tym kierowca co dochody nie przekraczają 2000 brutto na osobę w rodzinie
    ReviewUserIcon
    anonim

    14.12.2017 11:00

    Inne

    (usunięte przez administratora)
    ReviewUserIcon
    heheszek

    14.12.2017 22:29

    Inne

    gościu. ja jak mam mieć dyżur to modlę się żeby było nas jak najmniej na dyżurze bo nie chcę słuchać przekrzykiwania sie:przyszła baba a ja jej powiedziałem tak i tak, albo wyskoczylem z kabiny i wyciągnąłem gościa za fraki itp itd ile można tego słuchać, Ciebie pewnie to rajcuje a ja wolę usiąść w kącie i poczytać książkę. tak jak powiedziałem nie złożę dopóki nie bedzie oficjalnej informacji. nie ze związkami podpisałem umowę i nie liczę że w razie co to staną w mojej obronie. jakby mieli dac to by dali A pisanie nic nie da bo powiedzą że niezgodne z regulaminem.
    ReviewUserIcon
    malkontent

    15.12.2017 08:09

    Inne

    Ja pier.... , nie widzicie że może być to zmowa kartelowa przeciw pracownikom. Zauważcie że nikt nie kwapi się z podwyżkami. Pomimo że niektórzy wzięli leasing i mają coraz większy ból z obsadzeniem linii. To nie my trzymamy się razem, to pracodawcy tworzą związek na zele którego stoi nasza ulubiona organizacja kontrolno pomiarowa. Ona dba o wozokilometr oraz jego cenę. Czy wozokilometr przez ostatnie lata spadł czy zdrożał? Koszty pracy obniżono? Kto padł na linii finansowej najbardziej? Kto poniósł koszty reformy i wprowadzenie organizacji ? Pomijam inflację gdyż tu można udowodnić że kiedyś było 2000 pensji dziś jest 3700. Ale kiedyś bilet kosztował grosze, chleb złotówkę także takie tłumaczenia są do kitu. Padamy ofiarą pracodawców którym nie pasuje podniesienie pensji do kwoty pięciu tysi gdyż domino by się sypnęło. Zaraz by musieli podnosić wszyscy, na koniec firma stojąca na szczycie łąńcucha by musiała uszczelnić system. Odebrać przywileje dane przez HGW w trakcie trwającej już kampanii wyborczej. Sorka taki wyciąg z makroekonomii. Jeden najpierw wprowadza i wspiera kilku graczy którym rzuca cenę za wozokilometr. Następnie gracze by mieć większą pulę przewozów a co za tym idzie większy dochód biorą udział w przetargach. Czy ktoś myśli o podniesieniu kosztów prowadzenia działalności/podwyżki dla pracownika/ ? No jak myślicie? Powiem inaczej wszyscy są zainteresowani by koszty były jak najmniejsze. Pamiętacie leasing gdzie leasingodawca od razu był też gwarantem i robił obsługę techniczną pojazdu. Na kim chciano zaoszczędzić gdyby ten eksperyment się udał? Na własnym zapleczu serwisowym? Przyczyny problemu szukał był u tego co rządzi i dzieli w przetargach na linię oraz ich kosztach. Nie wiem czy ZZ , czy to ich zasięg?
    ReviewUserIcon
    ABC

    14.12.2017 09:39

    Inne

    ZZ piszą że wtym roku jak nigdy działają wspólnie. Ja pracuje 10 lat i jeszcze nigdy miewidziałem takiego zamentu jak w tym roku. Prawda jest taka że dwa związki najstarsze; które są bardzo specyficzne bo zżeszają kierowców z dużym starzem pracy na braku kierowców i na tym że młodzi odchodzą chcą ugrać coś dla siebie. Bo oni w większości mają już4500 i blokują podwyżki z stawek 3700 3800 bez podniesienia im stawki. Zażąd musi zadbać o zrównanie stawek dla kierowców i skończyć z tą (usunięte przez administratora). Ponad 2000 kierowców marzy o stawce 4500.
    ReviewUserIcon
    Old driver

    14.12.2017 15:09

    Inne

    Tak to prawda słyszałem o takich przypadkach, Przydałoby się wreszcie stworzyć dobry regulamin wynagradzania taki przejrzysty np: 3 stawki płac pierwsza na początek druga powiedzmy po przejsciu na umowę na czas nieokreślony i trzecia najwyższa po trzech latach w pracy oprócz tego powrót do dodatku za staż pracy czyli lojalność wobec firmy.
    ReviewUserIcon
    Drech

    14.12.2017 20:27

    Inne

    A jaka jest roznica miedzy Twoim wykonywaniem pracy a tego z mniejszym stazem? Robote robicie ta samom. To ze sie zatrudniles wczesniej nie jest argumentem bys zarobil wiecej. Po okersie probnym kazdy powinien miec jednakowe pieniadze. Daliscie sobie wyjac z kieszeni wysluge to wasz problem. ZA TA SAMOM PRACE NALEZY SIE JEDNAKOWE WYNAGRODZENIE Nie powinienes miec wiecej Amigo
    ReviewUserIcon
    kierowca

    13.12.2017 18:41

    Inne

    kary za brak krawatu i spodnie. 30 osób niech przyjdzie rano i powie , że nie umie zawiązać a spodnie ma jedne i nie wyschły po praniu i chyba nie może jechać i czy jak coś dostanie karę jak pojedzie to tylko przykład
    ReviewUserIcon
    Zniesmaczony

    13.12.2017 23:45

    Inne

    Kolego, Twoje cwaniackie podejście nie zda egzaminu gdyż już to przerabiałem. Pierwszy raz krawat- mówiłem że nie umiem zawiązać. Efekt-kara finansowa za brak krawata z dopowiedzieniem to się na jutro naucz. Kolejny raz za jakiś czas spodnie-tłumaczyłem ZTMowi że mam uprane i mi nie wyschły kanty i musze być w dżinsach-odpowiedź...kierowca ma tak sobie zorganizować czas i pranie odzieży żeby mu wyschła do pracy. Efekt-kolejna kara finansowa. Druga w ciągu kilku miesięcy. Biore pensje,patrze na te potrącenia i się zastanawiam że jak dalej będą tak cisnąc kierowców to niedługo nie będzie im miał kto jeździć bo się wszyscy wkurzą i odejdą
    ReviewUserIcon
    Zniesmaczony (2)

    14.12.2017 14:03

    Inne

    Sorry! byłem drugim Zniesmaczonym,a nie czytałem Twojego postu. Raz jeszcze przepraszam
    ReviewUserIcon
    TW

    12.12.2017 11:28

    Inne

    Panowie zrozumcie ze Mza jest nastawione na rotacje kierowcow. Nowi kierowcy sa najtansi i najbardziej wydajni i posluszni. Oni staraja sie bardzo o utrzymanie zatrudnienia i beda przychodzic z wolnego. Dopiero gdzies w drugim roku pracy nowy kierowca interesuje sie perspektywa zarobkow w tej firmie do tego czasu chce tylko jezdzic i udowodnic sobie ze da rade.
    ReviewUserIcon
    heheszek

    13.12.2017 17:04

    Inne

    ja te dokumenty zrozumiałem tak że 4000 dla tych co mają 37 i 3800 A po 100 w 2018. jest tam takie zdanie że prezes zaproponował by podwyzkami objąć tych właśnie do 4000 ale może źle to zrozumiałem.
    ReviewUserIcon
    heheszek

    14.12.2017 11:23

    Inne

    nastawione na rotację? no raczej nie, to co robią tu ludzie pracujący po 20 i więcej lat?
    ReviewUserIcon
    TW

    14.12.2017 10:51

    Inne

    Dzwonia zeby przyjsc z wolnego a juz kilka razy odmawialem, czy tak rozbudowany system informatyczny nie podpowiada kto jest chetny. Przez chorobe dziecka musialem zostac w domu L4. Nie mam kar i nagan. Czy teraz mam miec motywacje i probowac przez nastepne dwa lata, 24 miesiace i 700 kilka dni probowac walczyc o przeszeregowanie. ps.juz tylko 23 miesiace :)
    ReviewUserIcon
    Marek

    13.12.2017 23:39

    Inne

    Na R-1 kierownictwo uniemożliwia złożenie wniosku o zapomogę świąteczną w ramach ustaleń, jakie zapadły na wczorajszym zebraniu. Dyspozytor oświadczył, że kierownik zabrał wnioski, które jeszcze w ciągu dnia można było pobrać z dyspozytorni i złożyć. Gdzie są związki!!!
    ReviewUserIcon
    Marek

    14.12.2017 00:10

    Inne

    Jeśli nie pobierałaś w tym roku dofinansowania do wakacji, to jest szansa na otrzymanie zapomogi, jako zadośćuczynienia za brak karpiowego. Na facebook-owej stronie "Wolny Związek Zawodowy Kierowców Rzeczpospolitej Polskiej przy MZA Warszawa", jest wzór takiego wniosku.
    ReviewUserIcon
    kierowca

    13.12.2017 18:32

    Inne

    O czym my tu mówimy 6 lat temu zarabialiście 2 z hakiem jak jeden taki mi narzekał na wszystko a robił i wtedy to na moje pytanie: jak chciałeś pracować wtedy za takie coś? a bo wtedy zmiany były przy zajezdni ,wszystko miało się w (usunięte przez administratora) itp.To idź na ciecia. Nie miałem wyjścia przyszedłem do mza 2 razy po rekrutacji odraczałem termin zatrudnienia bo jeszcze jakieś miałem tam opcje nie wyszło. Prawda jest taka , że buraki, wieśniaki będą tu pracować i się cieszyć z tego co jest. Podejrzewam , że większość osób czytających to oraz piszących do tej grupy nie należy. Prawda jest taka , że jesli chce się być codziennie w domu to jako kierowca więcej się nie zarobi przynajmniej nie za te godziny ale fakt za pracę w komunikacji powinno być więcej. Myślę , że mza zarabia grube pieniądze na nas jeśli prywaciażom się opłaca dofinansowywać kursy i zapewniać zakwaterowanie ( jest ogłoszenie) to chyba opłacalne. Co możemy zrobić chyba nic. Jak by były prawdziwe związki jak w innych krajach to protest nie od razu , że brygady nie wyjechały np. protest ostrzegawczy o 7: 30 autobusy stoją 7 min na przystanku. Ile osób jest na tym portalu? Ile osób jest nie zadowolona po co pisać jak i tak wszyscy mają to w (usunięte przez administratora) załóżcie albo załóżmy nasz związek zawodowy. Nikt nas wtedy nie zwolni a to co piszemy tutaj powiemy otwarcie.

    Zostaw merytoryczną opinię o MZA

    Opinia
    ​
    Stanowisko
    * Treść odpowiedzi

    0/5000

    Ocena pracodawcy
    ​
    * Moja opinia jest
    ​
    * Mój status
    Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia wyrażenia opinii o firmie ...
    writing hand
    Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
    warning
    Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
    users group
    Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.