Opinie o Kalmet Gliwice w Gliwice

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Kalmet Gliwice. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Kalmet Gliwice na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kalmet Gliwice w Gliwice

Goku

Większość ludzi którzy są opiniotworcami na tym portalu to byli pracownicy którzy zostali zwolnieni a teraz wylewają swoje żale. Jakby się tak angazowali w pracy to w innym miejscu firma by była. Jeden dr. to się wyróżniał lenistwem i brakiem zaangażowania ale co się dziwić przykład idzie z gory(ryba psuje się od głowy)

Vegeta
@Goku

Rozumiem że ty wciąż tam pracujesz. Więc zajmij się robota a nie pisaniem na forum żeby firma miała z czego zapłacić mi odprawę z art 55 ????

Ciekawy
@Goku

Ciekawi mnie Twój punkt widzenia. Czyli w ostatnim czasie nikt sam się nie zwolnił z Kalmetu? To firma zwalniała? Bo ja tam wciąż pracuje i widzę coś zupełnie innego. Firma nie zwlania bo nikt nowy do niej nie chce przyjść, albo jak już przyjdzie to na chwilę. Jak majster że spawalnik, po 8 godzinach zrezygnował :) Ludzie sami odchodzą bo nie godzą się z polityką niepłacenia. Ale fakt, że póki co ten problem dotyczy tylko umysłowych, których i tak wg mnie jest za dużo.

@Ciekawy

Z tego co wiem najpierw zaczęli zwalniać i to pozytecznych pracownikow do tego inni składali wypowiedzenia wiec chcieli wycofać swoje głupie decyzje ale to im nie wyszło. Moja opinia jest taka ze ktoś to przejmie za 1zl i to będzie najlepsze wyjście bo zarzadzajacy ta firma nie myślą komu w większości to zawdzieczaja.

Bardzo ciekawy
@Goku

A komu zawdzięczaja? Sobie. Przez lata dobierali śmietankę wśród kadry zarządzającej. I ta śmietanka do tego doprowadziła, ale tylko pośrednio. Bo jak mówi stare porzekadło o polityce " nie jest głupcem ten, który nie potrafi rządzić, głupcem jest ten kto pozlawa mu rządzić". Więc ktoś wybierał tych wszystkich prezesów i dyrektorów. Płacił im ogromne pieniądze.

@Bardzo ciekawy

Napewno nie pracownikom umysłowym którzy w tej firmie rozmnożyli sie przez paczkowanie. Kalmet powstał dzięki pracownikom fizycznym dwóch innych firm w których biurokracja była nieliczna oczywiście w miarę rozrostu firmy zmianie profilu kadra pracowników umysłowych tez musiała sie zwiększyć szkoda tylko ze nie wszyscy byli kompetentni.

Krzys
@Bardzo ciekawy

A wszystko zaczęło się walić od czasów panów z Vlaska.Później to już z górki

Ubek
@Krzys

Jakby Zdzicho dał wolna rękę panom z Vlaska to dziś firma stała by inaczej a Zdzich zatrudnił ludzi i nie pozwolił ządzic pierwszym pomysłem panów z Vlaska było zwolnić polowe umysłowych tylko zdzicho nie pozwolił bo co drugi to kuzyn szwagier szwagra itd

Krzys
@Ubek

Oj a skąd takie informacje.Panowie z Vlaska (usunięte przez administratora) w firmie zrobili oprócz zamieszania.Raczej nikt mi nie wmowi że to byli kompetentni ludzie.Widziałem co się działo w ich pokoju.Zamiast pracować pół dnia siedzieli,gadali i uja robili.Panowie zeby postawic taką firmę na nogi to trzeba mieć wiedzę i zapierdalac,pokazać ludziom że się jest z nimi a Ci myśleli że ciepłe posadki sobie znalezli.A tu zonk szef ich raz dwa rozliczyl

Wrozbita Maciej
@Krzys

Fakt. Dobrze zrobił że ich zwolnił. Pytanie tylko- po co ich zatrudnial? Ilu już w tej firmie było co szef ich zatrudnił dał bajeczne zarobki a później jeszcze odprawy przy zwolnieniu. Szkoda kasy

Grześ
@Wrozbita Maciej

Zatrudniał ich po to ze obiecali mu ze wezmą cześć roboty z Vlaska tak jak ruthmanna ale zdzichu nie pozwolił im rządzić bo wszystko wie najlepiej i dlatego zaczęli mu robić pod górę i teraz niema nic ????????????

Budyñ

Jak tam dział transportu???rozwija się???bo coś nie widać autek na drogach Europy????

Koksik

A jeszcze napisze co dostalimy na swieta pewnego roku kubek i dlugopis no hit...mogli sie nieosmieszac.dobry byl kierownik BRONEK :) tyle lat go.trzymali az w.koncu sie skapneli ze chłop ma problemy z liczeniem hehe...zaluje tylko mojeo czas tam straconego ale bylo minelo..ostrzegne innych przynajmniej...

Koksik

Witam tez pracowalem w Kalmecie na siatkach i traktowany bylem za nic na.zmianie u majstra Witka.raz cos mi nieszlo w pracy to wydarl sie na.mnie a kazdy ma dzien gorszy i lepszy.zaluje tylko ze mu niewysprzegliłem wtedy..ale ci co wchodzili bez wazeliny mieli lepiej np.siwy.hee nie polecam tej firmy bo przyszlosci nie ma czlowiek traktowany jest za.nic a wlasciciel karalus zalozy okularki i chodzi dumny po hali i zmienia tylko samochody a o podwyzce mozna zapomniec...(usunięte przez administratora) naprawde...ile tam sie ludzi przewinelo za mojej kadecji to masakra...odradzam tam pracy...

Monter Konstrukcji Stalowych

Głupia i jałowa rozmowa z wielką Panią Dyrektor

Kompletnie bzdurne i bezsensowne. Miała moje CV przed oczami więc 90% pytań nie powinna mieć miejsca. Pytanie o stawkę też, skoro po usłyszeniu odpowiedzi wzbrania się tabelkami i widełkami na dane stanowisko

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
Były spawacz

Hej witam ci tam słychać w kalmecie macie co jeszcze do roboty pracowałem tam pare miesięcy temu ale się zwolniłem już miałem dość tego baleganu i cieglegi brak wszysxtkiegi narzędzi materiału już nie wspomnę o socjalnce a szkoda bo pamietam czasy jak kalmet bardzo dobrze stał mi się tam dobrze pracowało i zawsze miło wspominam szefa pana Zdzicha gdyby się nie zepsuło to dalej bym tam pracował pozdrawiam -spawacz

popek

Jak kształtują się zmiany w Kalmecie? W jakich godzinach jest praca?

@popek

na 3 zmiany

@ja

Mógłbyś napisać, czy za zmianowość jest dodatek finansowy lub premie za frekwencje lub za dobre wyniki?

Co za ludzie
@Paweł

Nie no bez jaj. Dodatek za zmianowość? Tylko za nocki, bo to przewiduje kodeks. Premie za frekwencję? No to już jest szczyt! Chcesz premie za to że chodzisz do pracy? Może jeszcze auto służbowe i kogoś kto w tej pracy będzie robił za ciebie?! Jak chcesz takie dodatki to idź na taśmę, tylko że tam zarobisz najniższa krajowa. I żeby zachęcić ludzi to właśnie oferują takie dodatki. A ogólnie to firma nie ma kasy na wynagrodzenia, więc nikt tam nie myśli o premiach

Nana
@Co za ludzie

Bzdury piszesz. Premie za brak absensji są w innych firmach . Nie na żadnych liniach i za najniższą krajową. Teraz normą są różnego rodzaju dodatki,premie,czy np. wczasy pod gruszą. W kalmecie oczywiście ,że nie ma nic.Tylko niezrozumiała propaganda ,że jaką to się kasę zarabia...sic

Co za ludzie
@Nana

Wczasy pod grusza, ok, ołówkowe, bony na święta itp. To rozumiem. Ale premia za to że chodzisz do pracy? Nie chcesz to nie chodź. Później jeszcze może rozdadza dodatki jak w Grecji, za to że myjesz ręce w pracy, za to że jeździsz rowerem. To jest dopiero chore. Powinna być tylko premia od zysków. Bo jak są zyski to jest co dzielić. A tak to mamy typowe społeczeństwo konsumpcyjne, nic a nie zrobic a zarobić.

Nana
@Co za ludzie

Chyba mało zorientowany jesteś na czym polega premiowanie braku absensji. Ale to nie ważne. Może zamiat rozpisywać się o sytuacji ekonomicznej Grecji, przedstawisz gratyfikacje, którymi nagradza swoich pracowników kalmet?

GOSC
@Nana

premia za absencje prowadzi do tego że ktoś pod koniec miesiąca żeby tylko dostać np 150 zł przychodzi chory do pracy i zaraża wszystkich. Może lepiej zamiast nagradzac ludzi za to że nie nadużywaja L4 wzmóc kontrole żeby wyłapać oszustów, którzy w tym czasie zamiast w pracy np. robią, ale remont w domu. A gratyfikacji w Kalmecie po prostu brak!

@Co za ludzie

Co to za oburzenie? W wielu firmach jest premia za frekwencję czyli za brak L4 i urlopów na rzadanie tylko w kalmecie o niczym nie słysza. Nawet o tym że do spawania jest potrzebna dobra spawarka. Wiem bo pracowałem tam kilka lat. W Kalmet nawet o ciuchy jest problem. Powiem tak omijać szerokim łukiem!!!

Haha
@.

Pamiętam jak na święta wielkanocne zamiast premi lub jakiś bonów były kalendarze firmowe i płyta DVD z reklamą firmy ;-) kabaret

Jo tuz
@Haha

A ja pamiętam jak na święta wielkanocne zamiast spóźnionej wypłaty kobiety dostały kilka stówek zaliczki.

Operator

Czy w kalmecie poszukują pracowników na wypalarki cnc, krawędziarke? Jak wygląda praca na tych stanowiskach?

patek
@Operator

Podbijam?

popek

Wiem już, że 3 zmiany, rozumiem, że w godz 6-14-22, nie?

apfel
@popek

Tak

dod

co to za reklama????

Fred

Glupole jedne ja tez jestem z produkcji i nie mam jak wy posrane w glowie. Robie co domnie nalezy i jestem zadowolony pracuje wyplate dostaje a wy tego nie widzicie ze nie ma wiekszej czesci produkcji to po co tyle darmozjadow w biurach

Widzę że macie nowego kierownika produkcji:) Jakieś opinie o nim? Chcę się zatrudnić ale po tych opiniach to słabo to widzę:( Płacą chociaż na produkcji na czas?

Nicnierobic

Nikt nie chce zmieniać pracy jak przez tyle lat było dobrze. Ale chyba czas podjąć taka decyzje i wyjść z tego marazmu bo w końcu rachunki same się nie zapłaca a szef i tak wyjdzie z tego bez szwanku. Pracownik chce być doceniany różnego rodzaju premiami a tu tego od lat brakuje.

Rozek
@Nicnierobic

Premia premią, ale dobre słowo i wypłata na czas, tyle wystarczy.

Frre
@Rozek

DOKŁADNIE!!!

Wszyscy trąbią i trąbią jak im tu źle i niedobrze. Ale wiecie, że nikt was tu siłą nie trzyma? Drogę macie wolną, wyjdzie na dobre wszystkim...

nono

no, ale to jest fakt, jakby nie było...

Dokladnie

Wszyscy tylko gadają. Jest już październik. Wypłat za sierpień nie ma a wy wszyscy wciąż pracujecie. Po co się tak napinacie na forum? Tylko marudzicie, weźcie się za robotę to może wreszcie dostaniecie wyplaty

Kolegakolegi

Widzę że jest coraz gorzej chyba w sama porę uciekłem z tego okrętu bo teraz to już tratwa została. Jedynym ratunkiem jest zwolnienie pracowników i zestawienie tych co będą chcieli pracować po 12 godzin jak było na początku ale czy tacy się jeszcze znajdą. Kilku dyrektorów prezesów kierowników było nieoodpowiednich. Pozdro.

zolo
@Kolegakolegi

każdy może mówić co najlepiej by było zrobić, tylko czy potem by to wyszło w praktyce....to na pewno nie jest takie proste i zerojedynkowe jak sie wydaje

ghost
@zolo

nie??? no co ty

zolo
@ghost

daruj sobie docinki....nie dla wszystkich jest to takie oczywiste

ghost
@zolo

a szkoda

JBL

Czy jest to prawdą że wynagrodzenie nie jest w terminie? Może się wypowie jakiś obecny pracownik bo naprawdę zastanawiam się nad tym aby przejść do firmy. Czy są jakieś świadczenia socjalne ? Na święta? Karty multisport? Dodatkowa opieka medyczna? Wczasy pod gruszą? Czy można na to liczyć ? Czy firma jest przyjazna dla pracownika ?

JBL

Witam, Jak w kalmecie wygląda praca na stanowiskach biurowych, technolog, inżynier procesu, inżynier montażu, projektant, konstruktor? Głównie z punktu widzenia osób z przygotowania produkcji?

Były biurowy
@JBL

(usunięte przez administratora) Wyplaty dostajesz średnio z 2 miesięcznym opóźnieniem tylko sadownie jest szansa na odzyskanie ludzie odchodzą hurtowo taki chaos organizacyjny panuje że szkoda pisać oszczędź sobie nerwów i poszukaj normalnej pracy

@Były biurowy

Poprostu słyszałem ze.chwilowo mają problem ale mają sprzedać hale i biuro jakieś aby zmniejszyć koszty utrzymania i dalej rozwijać się w transformatorach i ma być lepiej. Jedni mówią ze nie ma zle a inni narzekają a chciałem zmienić firmę właśnie na kalmet swojego czasu coś znaczyło ta firma może wniosłybym nowe pomysły na zwiększe produktywnosci i zysków.

niiiik

a ja pracowałem w kalmecie...i byłem zadowolony. wpadam więc pozdrowić obecnych pracowników (i byłych też). trzymajcie się.

Nestor
@niiiik

Odcinając się od opinii, też pozdrawiam

niiiik

co to ma wspólnego z moim komentarzem? ja się nie trzymam kalmetu, bo w nim już nie pracuję...poza tym łatwo wyzywac innych od patologii, takie wyzywanie to dopiero jest patologia...

Karol

100% racji!!!

Wiola
@niiiik

Adamie A. Chwilowo nie szukają nikogo. Zostań lepiej w tym Wibrze

Darek

Witam a ja tez zle wspominam prace w Kalmecie jak robilem na siatkach i przyleciał jakis majster i zaczoł sie drzec po mnie zewolno siatki odbieram...sobie pomyslalem gdzie ja trafilem.dlatego mam zle wspomniena z tej pracy.nigdy wiecej.aha.i pamietam kowoli te to byli nie nazarci robili po 12h a weekwndy po 8 ich zycie polegalo na kalmecie.pozdro..

@Darek

Czy przy pracy w systemie o jakim wspomniałeś były przewidziane jakieś bonusy lub premie do wynagrodzenia? Wiesz czy firma przyjmuje osoby bez doświadczenia? Będę wdzięczny za informacje.

asdf

no co wy, ludzie....

kels
@asdf

o co chodzi?

asdf
@kels

o zachowanie niektórych, tak jak np. Tomek się dziś popisał kulturą...

?

kiedy w ogóle ostatnio były jakieś oferty do kalmetu?

Rozek
@?

?
@Rozek

o, głównie sie rozglądałem na jakiś portalach typu pracuj.pl, nie zajrzałem na stronę, dzięki za link w takim razie

Zostaw merytoryczną opinię o Kalmet Gliwice - Gliwice

• Jak się pracuje w Kalmet Gliwice?

Zobacz opinie na temat firmy Kalmet Gliwice tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kalmet Gliwice?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 5 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kalmet Gliwice?

Kandydaci do pracy w Kalmet Gliwice napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Kalmet Gliwice
2.5/5 Na podstawie 692 ocen.

Kalmet Gliwice