Fabryka Zapałek Czechowice S.A.

Czechowice-Dziedzice

Opinie o Fabryka Zapałek Czechowice S.A.

Jrc

Dziwni ludzie tam chyba robią jedni chcą podwyżkę inni mają żal że ktoś chce lepiej zarabiać .Jakiś inwalida pozdrawia palcem to co mu się z czterema pozostalymi stało mial wypadek? a mialem tam zamiar papiery zlożyć i chciałem się o zarobki i warunki pracy dowiedzieć ale chyba nie nato forum trafiłem

KWESTIONARIUSZ

pracowalem w zapałkowni kilka lat. Nie ukrywam że zmieniłem prace ze względu na kasę ale robota jak każda inna, 8h i do chałpy a nienormalni ludzie są w każdym zakładzie. Ja tam nie zaglądam innym do portfela (jak niektórzy z was), każdy ma tyle na ile zasługuje, jak się nie podoba to szukać szczęścia gdzie indziej. Z „obszczymurkiem” każdy by się na wypłaty zamienił. A co do Pana magazyniera (jeżeli dobrze kojarzę o którym mowa) to serdecznie go pozdrawiam i życzę mu raz tyle tej podwyżki żebyście się wszyscy z zazdrości zesrali.

ITAKNIEZNASZ

Serdecznie pozdrawiam środkowym palcem ludzi mających problem o podwyżki. To idź i walcz o swoje zamiast tutaj narzekać i pilnować cudzej [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]

Arp

Tak zróżnicowane stawki to problem na podobnych stanowiskach i niedokońca zgodnie z prawem jest to dzielone a to ze ktoś sie chce zwolnić i tym. wymusza podwyżkę to brawo że sie udaje znaczy że pieniądze są w tej firmie

użytkownik zarejestrowany

@Arp dziękuje za informacje. W sumie to nie wygląda najgorzej - chociaż oczywiście każdy chciałby zarabiać i otrzymywać jak najwyższe dodatkowe wynagrodzenie. @Ola w większości firm dzieją się takie rzeczy - część osób chce się w niej zatrzymać, część już trochę mniej. Rozumiem, że to jest dla Ciebie w Fabryka Zapałek Czechowice rozczarowujące?

@Maja 3 tygodnie temu

Nie rozczarowujące tylko nieuczciwe wobec wszystkich albo się pozwala odejść wszystkim kturzy sie chcą zwolnić na jednakowych warunkach albo wieksze stawki należą sie bardziej tym co uczciwie pracują przez 8 godzin i niestraszą odejściem z pracy !!!

@Ola 3 tygodnie temu

Całkowicie popieram opinie oli tak niepowinno być i szkoda tylko że prezeska wraz z księgowym oklamali wszystkich na ostatniej masówce że niema pieniędzy a dla magazyniera sie znalazły a drugi w niecały tydzień mógl sie zwolnić czy oboje są uprzywiliejowani? dla reszty załogi niema pieniędzy a na zwolnienie trzeba czekać 3 miesiące a za tych co odeszli kto pieniądze dostaje?? I kto bedzie pracował teraz na grubego objscymórka z magazynu?

Ola

Znów jeden z panów dostał dużą podwyżkę żeby sie niezwolnił. A gdzie pieniądze dla kobiet??? Pani prezes od niedawna a już widać nierówne traktowanie pracowników z innych działów którzy niedostali przed odejściem propozycji poprawy. A przecież w magazynie ponoć zadużo ludzi jest? to gdzie tu logika

użytkownik zarejestrowany

@Nick, @Arp, dziękuję za wyjaśnienie sprawy z premiami. Rzeczywiście nie są to wielkie kwoty w perspektywie dłuższego czasu, czy w zamian tego możecie liczyć na jakiś socjal i benefity, które mogyłby zminimalizować to, że raczej z premii nie ma za wielkich kwot?

@Maja 09.09.2017, 12:13

Dodatki socjalne na wczasy czerwiec. Jakieś 500 a święta grudzień do ok 300 zależy od dochodu ale zawsze bylo dawane na obecną chwile niezanosi sie na zmiane na lepsze bardzo slaba sprzedaż i brak zysków nierokuje swietlanej przyszłości ale kto wie nowaPrezes od czwartku

Nick

Ubrania swoją drogą. Reasumując praca dobra jak ktoś chce na chwilę żeby zarobić cokolwiek. Zero perspektyw rozwoju i zero perspektyw na lepsze pieniądze chyba ze "po galezi" ale i to też się kończy.

Arp

No to fakt są w fabryce też tacy co myślą że są "lepsi" i wstydzą sie ubrań roboczych i pracy fizycznej. boroczki

Ola

No fakt wydaje sie że niekture osoby nawet się przebierają do pracy ciekawa rzecz czy nie muszą pracować,niedostają ubrań w pracy bo bieda czy też sprzedali ubrania kture dostali a teraz chodzą w prywatnych żeby ich niezauważono że też mogą pracować jak sie to ma do regulaminów wieszanych na tablicy ogłoszeń czyżby niedotyczyły wszystkich ???

Nick

Tam wiecznie nie ma ludzi do pracy. Jak ktoś się zwolni albo przejdzie na emeryturę to nie przyjmują za niego nikogo bo po co. Lepiej orac tymi co sa a jak jest temat pieniędzy to odpowiedź zawsze ta sama: nie ma.

Arp

Na obecną chwile niema ponoć ludzi do pracy ? A przecierz koordynatorzy i majstrowe też mają rece nie tylko do trzymania kubków z kawą albo telefonów

Nick

zgadza się. Ostatnia podwyżka była rok temu i też nie wszyscy dostali. Na ten moment sprzedaż leży co widać po tym ile produktu wyjeżdża z zakładu.

Arp

Premie są 10 procent do podanych stawek brutto co miesiąc a 50 pln czasem sie podwyżka trafi raz na rok albo na dwa ogulnie szefostwo mówi ze niema zysków i tak ze 30 lat ta sama spiewka

użytkownik zarejestrowany

@nick czyli jeżeli premie są to nie ma w nich większej regularności? Jeżeli byłoby to 50zl brutto, ale co konkretny okres czasu, to może stać się to motywacją do pracy. Rozumiem, że tutaj tak to nie wygląda?

@Maja 31.08.2017, 07:05

Nie wyglądało, nie wygląda i raczej na zmianę się nie zanosi.

Arp

Podwyżki nedzne ok 50 brutto jesli łaska pozwoli zarobki od 2000 brutto na produkcji 2400 inne wydzialy 2750 warsztat i poplecznicy 3000 brutto tzw specjalisci po rodzinie dlugoletni pracownicy nie sa doceniani. zachorowanie wiaze sie z utratą premi ale za niechorowanie niema nic

użytkownik zarejestrowany

@Nick dziękuję za konkretną odpowiedź. Pensja w takim razie jak na wielu produkcjach oscyluje w okolicach najniższej krajowej. Czy w trakcie pracy, w takim razie, można liczyć na podwyżkę? Często z biegiem lat, pracodawca, daje jakieś dodatki za pracę, czy tak jest też tutaj?

@Maja 22.08.2017, 19:25

Po zakończeniu okresu próbnego (3 miesiące) możliwe że coś podniosą ale ostatnimi czasy jest tak ze ta stawka która jest na okresie probnym zostaje po jego zakończeniu na następnej umowie. Co do podwyżek jeżeli już dają a dzieje sie to bardzo rzadko to jest to tak smieszna kwota że nie jest odczuwalna przy pensji.

użytkownik zarejestrowany

Twoja opinia @mała Mi była dodana co prawda już dawno temu ale w sposób konkretny opisywała pracę na produkcji. Czy ktoś wie jak to wygląda w tej chwili? Co Fabryka Zapałek Czechowice może zaproponować pracownikowi na start?

@Maja 09.08.2017, 12:40

Około 1750 netto na produkcji plus social dwa razy do roku (przed świętami i w okresie wakacyjnym)

xt

nawet zapałki sprzedali złodzieje z po

użytkownik zarejestrowany

Pracujesz w Fabryce Zapałek Czechowice S.A.? Chętnie dowiemy się więcej na temat warunków pracy w firmie. Na jakie benefity mogą obecnie liczyć pracownicy?

robert
użytkownik zarejestrowany

Nie wiem czy to takie najlepsze @Darie jeszcze ciekawe czy dają więcej na nockach jak tam to ok ale jak nie no to lipa trochę

mala Mi

Pracowałam w fabryce kilka lat (do 2014). Nie trzeba mieć doświadczenie, wystarczy trochę sprytu i rozsądku w głowie. Niestety to praca na produkcji i nie odpoczniemy tam ;P Zarobki są dobre- przypominam- praca na 2 zmiany, nie 3. Co do Siarki- w zapałkach nie ma jej od dobrych 20 lat ;) Ludzie żyjemy w XXI wieku i na dodatek wisi nad Nami bardzo czujna Unia- nie ma obaw ;P A sam proces został tak skonstruowany, że sama byłam świadkiem może jednego poważniejszego pożaru (tzn. ewakuacja pracowników na czas wietrzenia- może 15 min może mniej). Biorąc pod uwagę ryzyko jakie ciąży nad taką fabryką to na prawdę dobry wynik. Nie narzekałam, nie narzekam i nie będę narzekać- praca na produkcji jest zdecydowanie znośna tam...

aga

ile zarabiają w zapałkowni? taki zwykły pracownik

jan

Tak kiepskich zapałek jak z tej fabryki, jeszcze nie używałam. Te zrobione dla Żabki są "łyse" albo maja tak mało siarki, że nawet nie iskrzą. Nie wiem czy to pracownicy źle opłacani i zwalniani robią sabotaż, czy to oszczędności kosztem klienta. Hasło na pudełku W Żabce się opłaca to kpina z klienta!!!

aga

Witam Czy przyjmują do pracy?i jakie są zarobki,mam kilka wersji od znajomych jedni mówią ze ok 1600na ręke a innni ze ok 1000

wrona turbo
użytkownik zarejestrowany

a do tego żeby się u nich zatrudnić trzeba mieć jakieś specjalne kwalifikacje i predyspozycje? słyszałam że podobno to bardzo solidny pracodawca i ogólnie można mu zaufać. przede wszystkim jednak czy jest szansa żeby u nich od razu dostać umowę o pracę na czas nieokreślony? i czy dają multisporty? pozdrawiam

nig

I co, odpływ ludzi ciagle taki dużyyyy? :((

Maciek

Haha kris sie zna. Na umowie zleceniu nie masz tego co na umowie o prace, sa to gorsze warunki ktore sie oferuje osobą, z którymi niechce się długo pracowac i ma sie je za nic. Czyli z góry wiesz jak cie traktuje zakład. Zadnego zaplecza, zadnej pewnosci, zadnej emerytury. A jak chodzi o umowe o prace na czas okreslony to wiadomo, mydlenie oczu ludziom. Niby umowa, a mozna zwolnic jak sie zachce i nie podac przyczyny a ciekawe jak kris prace znajdziesz w dwa tygodnie bo tyle jest po zwolnieniu jak ktos ma na czas okreslony. haha GRATULUJE OPTYMIZMU

Joanna

milczenie też jest odpowiedzia :-( a kris, akurat umowa o prace nie zapewnia ze cie nie zwolnia z dnia nadzien.

nicola

to wogóle jest umowa o prace czy inna????

rozsądny

Jak dostalbym oferte to bym tam poszedl, blisko od domu, co z tego ze na krotko, teraz zadna praca nie jest pewna wiec co sie ludzie spinacie.zwalaniaja, to zwalniają ale popracowali już ci ludzie chyba troche to nie ma co narzekać. Polactwo narzekactwo typowe. Jedźcie zagranice, tam nikt tak nie nażeka tylko tutaj .

anonim 2

raczej to pierwsze teraz Wiem z pewnego źródła

Józef Kanwat

Aż tak jest tam źle? Toskąd te nowe oferty pracy

JASIA

Zgadzam się. Chcecie stracić zdrowie i ochotę by rano wstawać i ogolnie do życia, to się spieszcie do fabryki konicznie za tego zarządu

to nie wazne

ja robie na produkcji, wolnili dziesiatki osob wlasnie, a znajoma robi w biurowcu i odradza też. to jakis pogrom teraz i ja odradzam, nikt nie wie za co go zwalniaja, tylko slupek sie musi tylko zgodzić :((

Dżejn

Najgożej i tak sie tam robi w dziale bok i handlowym. Tamci ludzie wogóle nie dostają premi. Wiem bo teraz wszyscy uciekają z tamtąd albo ich zwalniają, to opowiadają.

gruby

Słyszeliscie jakie zwolnienia sa?? co tamsie dzieje... Piszcie bo chyba nieoplaca sie tam isc a niby dostalem oferte

christine z.

Uwaga, strasznie zwalniają

Zostaw opinię o Fabryka Zapałek Czechowice S.A. - Czechowice-Dziedzice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Fabryka Zapałek Czechowice S.A.