Opinie o Tyco Electronics w Bydgoszcz

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Tyco Electronics. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Tyco Electronics na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tyco Electronics w Bydgoszcz

Ryszard

Dzień dobry. Jestem zainteresowany pracą na stanowisku ślusarza narzędziowego. Posiadam kilkuletnie doświadczenie ww. zawodzie. Czy mógłbym się dowiedzieć jak wygląda praca w Waszym zakładzie tj. 1/2/3 zmiany ? Czy system 4-ro brygadowy ? Pytam o dział narzędziowni. Może jakieś własne opinie i spostrzeżenia ? Proszę o informacje. Dziękuje.

@Ryszard

3 zmiany. Na wydział tłoczni zapotrzebowanie jest.

Ryszard
@Zoro

Dziękuje za odpowiedź.Właśnie kilka dni temu pojawiło się ogłoszenie na stanowisko ślusarza narzędziowego. Moje kolejne pytanie. Czy na narzędziowni jest duża rotacja pracowników ?

@Ryszard

Nie. 2 pracowników odeszło w stan spoczynku swoje przepracowali. I 2 na ,,własne,, życzenie.

Maciej
@Ryszard

Zapraszam do serwisu na kable jako slusarz praca super bardzo dobre zarobki 5400 brutto narobic sie nie idzie z laskami na produkcji pogadac mozna a kasa leci tylko trzeba uwazac na Jacka K. A tak luz i sciema praca marzenie

Zenio
@Maciej

(usunięte przez administratora)Macieja czy zachęcasz do aplikowania?

Jaro

Plotki są niesione przez wrogów, rozsiewane przez głupców i akceptowane przez (usunięte przez administratora). Jak ci coś leży na żołądku,to proponuję osobiście porozmawiajmy. A nie rozsiewasz nie sprawdzone plotki na nędznym portalu. Fakt,Boniek,GG myślicie że ukryjcie się pod psełdonimami .

Ninek
@Jaro

Jaruś, wiesz co to jest wtrysk bezpośredni? Taki zastosujemy tobie koteczku.

@Ninek

Wiem????.Mało efektywne za duże zużycie paliwa ????♻️ Ok. tygrysku. Na kiedy mam u ciebie termin? Mam nadzieję że osobiście mi go zamontójesz????. Jesteś na tyle odważny żeby mi to osobiście powiedzieć ??????? Już nie mogę się doczekać montażu ????

Jaro

W czym się pomyliłem? Zasięgnij informacji i wtedy pouczaj innych. Nie przypominam sobie żebym się kolejny raz pomylił???? Jesteś nędznym tchórzem i tyle w temacie. Zgrywarz cwaniaczka w grupie i na forum. A w życiu jesteś zwykłą ci..tą. I kiedy montaż u ciebie na warsztacie czy podejdziesz do mnie czy strach nie pozwala..

@Jaro

I jak z tym montażem ????? Strach galoty pełne????

Jaro

1)Ja nie obrażam ciebie (prymitywie bezimienny z nikąd). 2) Mam to w czterech literach że niby wszyscy się śmieją. 3) Jesteś nędznym tchórzem,szują i aferzystą. 4) Tak gnido jestem,,Jaro,,i się nie ukrywam jak ty i twoi pseudo kompani,,Ninek, ,,Fajt,. Bzdury to ty wypisujesz. Przypomnę tylko że ty pierwszy zaczęłaś pić do mojej osoby,chyba że już nie pamiętasz i się ukrywasz pod pseudonimami. (usunięte przez administratora) A to podchodzi pod dyskryminację i nie etyczne zachowania. To że się ukrywasz pod pseudo to nie znaczy że nie wiemy kim jesteś. Jeśli ktoś chodzi do góry to nie znaczy że donosi. Ale ty to widocznie to robisz i takie masz doświadczenie. (usunięte przez administratora) Bierz się do roboty. Twoje życie musi być naprawdę nudne że zajmujesz się takimi sprawami i robisz gó..no burzę i nic więcej. Chcesz się wyżalić ,wyrzucić to siebie podać tobie adres numer telefonu? Przy okazji wymienisz ten wtrysk! A jeśli nie masz odwagi i strach ciebie obleciał to zamilcz na wieki trzórzu. Spójrz na siebie kim ty jesteś zwykłą nędzna gnidą nie dorastająca mi do pięt. I co myślisz że pseudo kompani ci pomogą,nie oni pierwsi się ciebie wyprą,teraz tylko zgrywacie chojraków a osobno to boicie się własnego cienia. Jaro

Oceniony

Każdy pracownik jest oceniany. Jest ocena roczna oraz ocena półroczna. Skala jest 1, 2, 3 - poniżej normy, w normie, powyżej normy. Ocenę wystawia bezpośredni przełożony. Kiedyś pracownicy byli uczciwie oceniani, a teraz ktoś MUSI dostać poniżej normy, bo tego wymaga GÓRA. W ten sposób kilku dobrze pracujących pracowników będzie ocenionych jako gorsi, bo w tabelkach w Excelu musi się zgadzać. Tak to wygląda... Tfu, pluję na nich.

Rambo
@Oceniony

Nie wierzę w to że dorośli pełnoletni pracownicy bez grupy inwalidzkiej są oceniani w tym zakładzie. I jeszcze dostaja jakieś oceny. No nie wierzę!

@Rambo

Nic dziwnego jest w ocenianiu pracownika. Każda dobra , szanująca się firma ocenia swoich pracowników. U nas jest i tak wersja delikatną. W innych firmach na ocenę ma wpływa nawet jak czy pracownik bierze urlop zgodnie z tym jak zaplanował. Jeśli nie - ocena poniżej. Pamiętajcie- wszędzie dobrze gdzie nas nie ma

Olek

Czyli w Twoim rozumowaniu jak u Nas jest delikatna wersja czyli firma nie jest zbyt szanująca? :-) ha... ha... Widać że z biura jesteś!

@Olek

To że jestem z biura to chyba nic złego. Też jesteśmy oceniani za pracę. A ten portal nie jest tylko dla ludzi z produkcji, więc nie jest kulturalne ośmieszanie innych tylko dlatego że jest z biura. Nie mówiąc już o braku szacunku z Twojej strony. A jeśli chodzi o szacunek - rozmawialiśmy o kryteriach oceny A nie o szacunku, wiec nie zarzucają i brak szacunku dla ludzi. Zwłaszcza dla ludzi z produkcji. Nikt mi tego nie zarzuci- zwłaszcza Ty który mnie nie znasz. Mam ogromny szacunek dla ludzi z produkcji i tego samego oczekuje. Jeśli ktoś nie zrozumie że nasza firma nie będzie funkcjonowała dzięki pracy ludzi na produkcji i w biurze ten będzie krzywdzil innych . Musi być pełna symbioza aby firma dzialala

Irek

Z doświadczenia wiem, że proces oceny pracowników polega na wysłuchaniu plotek, pomówień i kłamstw, kierowanych pod adresem moich pracowników. Wynika to z tego między innymi , że dział HR jest jest mocno sfeminizowany i takie "informacje" są dla tych pań bardziej chwytliwe. Po drugie, zawiść niektórych oceniających, po trzecie, ukryta polityka firmy, która nie chce po prostu dawać podwyżek bo są one powiązane z budżetem, stąd maile typu: tylu i tylu ma mieć ocenę poniżej i nieważne czy zasługują rzeczywiście na taką ocenę. Po czwarte, haniebne zachowanie menedżerów, którzy robią w ten sposób oszczędności, od których potem dostaną premie. Po piąte, jak się odnieść do oceny, gdzie wszyscy pracownicy jakiegoś zespołu mają ocenę poniżej, a osoba zarządzająca zespołem ma ocenę powyżej. A z drugiej strony mamy wiele osób, które jawnie nic nie robią, ale mocno " wchodzą w cztery litery" paniom w kadrach, menadzerom itp. i te osoby zawsze mają powyżej.

@Irek

No i niestety masz rację jeśli chodzi i kolejny stopień oceny pracowników- czyli omawianie ocen z działem HR i zespołem przeróżnych liderów. Jest to żenujące. Czasami jedna drobna sytuacja, która zdarzy się na przykład w sierpniu zauważy na ocenie za cały rok np. Raz osoba została przyłapana bez okularów. Pomówienia też królują na takich omawianiach ocen- np : bo ja słyszałam, że ta pani powiedziała do innej Pani ku... I bęc ocena poniżej. Tak , ten etap nie należy do przyjemnych - taplanie się w błocie. Aby ocenić pracownika powyżej trzeba znaleźć 50 powodów- mocnych powodów. Poniżej- wystarczy jedna rzecz- czasami niesprawiedliwe pomówienie (które jak łatka przypinka się do pracownika i często jest wspominane nawet po 2, 3 latach). A powinna być ocena za ostatni rok . Tak, jest to przykry etap oceny.

Aga

To normalnie przypomina zakład z PRL-u. Szkoda tylko że człowiek w tym wszystkim nie znaczy nic! Zero! A robione są szkolenia z etyki. Chociaż teraz nawet i z tego to nie działa!

Ale fajny zaklad
@Oceniony

Pamiętaj nie utrzymasz się w tym zakładzie jazeli znasz prawo pracy, masz coś do powiedzenia, potrafisz za dużo, masz więcej pomysłów, chcesz wnieść coś nowego do firmy, jesteś wtedy zerem, czyli niewygodnym pracownikiem... Ten zakład nie szuka innowacji, ten zakład poprostu toczy się z dnia na dzień

miś

to prawda ze ustawiacze z blaszaka odchodzą? nie dziwie sie jaki kierownik takie pensje. miszcz tez sie boi wlasnego cienia, nie liczcie na podwyzki.

Ryś
@miś

Na antresoli nie narzekaja na zarobki, więc chyba nie jest tak źle jak piszesz.

Ustawiacz z Blaszaka
@miś

ODCHODZIMY BO W LĘBORKU W TYCO PŁACĄ 0D 5000 DO 6500 BRUTTO

zero odzewu od 7 miesięcy

czemu?

logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Bydgoszcz
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Backend Engineer (w Dubaju)
Bamboo Card
logo firmy Magazynier
Uno foods
logo firmy Inżynier Serwisu Wtryskarek
Bydgoszcz

Zostałem oceniony pieniężnej ocena to nic innego jak miękki mobbing albo będziesz posłuszny albo w trakcie programu naprawczego zdecydujemy że jesteś zresocjalizowany to masz szansę na ocenę z HR zgodną jeśli nie to będziemy cię dojeżdżać.Uważajcie firma mówi o etyce ale wymaga tego tylko od was sama robi wszystko aby was tym obaczyć jak nie masz prawnika to ciężko coś ugrać ale do odważnych świat należy.Nie tylko TY jest pracodawcą powodzenia

Ocena pracownicza w tej firmie to farsa. Nie ma nic wspólnego z obiektywną ocena. Kalibracje to wysłuchiwanie zbioru pomówień, plotek i fałszywych oskarżeń nie popartych żadnymi dowodami. Wystarczy, że którys z uczestników tej "kalibracji" powie jakąś plotke, ze coś tam słyszał i już wszyscy zgodnie krzyczą: "poniżej". Praktycznie pracownik nie wie za co dostał ocene ponizej, co najwyzej moze usłyszeć od przełozonego jakieś mętne wytłymaczenia, że powiedzieli jemu, że tyle i tyle osób w jego jego zespole ma, miec ocenę poniżej i co on ma zrobić, kogoś musił wybrać. Nad tym wszystkim czuwa dział HR, specjalisci wysokiej klasy od ustawiania niekończońcych sie i nic nie wnaszących spotkań i szkoleń. Najlepiej zamknijmy produkcje, i oddajmy sie, meetingom, szkoleniom i rozważaniami o wymyslonych przez siebie problemach. Po co coś produkować to tylko problemy. (usunięte przez administratora)

Trump

Na "kalibracje" zaprasza się głownie osoby ze swojego kólka wzajemnej adoracji, nie ma tam osób przypadkowych. Tam przecież przez ocenę - nie zawsze zasłużoną - rozdaje się podwyżki głownie "krewnym i znajomym królika". Innym nie związanym z tym gronem, daje sie tylko ochłapy, To co zostaje zwieksza pulę do podziału dla swoich. Moża też dając rok w rok ocene ponizej pozybyć sie niepokornych lub konkurentów, żeby nie wyrośli i nie zagrozili w przyszłosci tz. gronu.

Co się dzieje na zakładzie? Dziwna atmosfera?

Grudfos

Jak na osobę pracującą tylko 5 miesięcy jesteś bardzo sfrustrowaną i ... pełną nienawiści osobą. Widac, że wszystko Cie denerwuje- brygadzistki bo wymagaja, koleżanki z linii bo lepiej wyglądają. Wyglasasz jakbyś przynajmniej 13 lat przepracowała i wszystko poznala. Mam dla Ciebie kilka rad: 1. Wyspij się. Widze ze pisze o godz 1:20. Brak snu meczy i irytuje 2. Może należy skorzystać z pomocy lekarza - jesteś bardzo sfrustrowana i nerwowa. 3. Jeśli przeszkadza Ci ze wymagaja od Ciebie jakości i ilości, może zmien prace, w której będziesz mogła...leżeć. Życzliwa

We
@Grudfos

Albo aplikuj na jakies stanowisko w HR, wtedy bedziesz mogla robic to co w punkcie nr 3.

Ona

Pracujcie sobie sami na tym (usunięte przez administratora)w cargo, ludzie tu pracują za groszowe stawki bo jest blisko dworzec i łatwy dojazd.

Dobrze że nam Państwo podwyższyło zarobki , bo inaczej byśmy dostali po parę groszy. Teraz wszyscy mają równo. Czy pracujesz 1 miesiąc czy 15 lat .Bo tak naprawdę to nie trzeba dobrze pracować, wystarczy dobrze kablować.Szczegolnie u brygadzistki na zerowce.

Stary

Nie wszyscy dostali najniższą krajową, są tacy uprzywilejowani którym firma dała o 40zł więcej , więc mają stawkę 2840 i to nie są pracownicy długoletni , którzy pracują po 20 lat.

#

Nie tylko na zerowce

Stary
@#

Na wtryskarkach też dostali więcej o 40 zł

W jaki sposób układany jest grafik?

Kris
@Marek

Chyba poszczególni mistrzowie układają grafik, ale głównie chodzi się w trybie I zmiana, nocki, popołudniówka i tak w kółko

Związki

Związki jakie podwyżki wywalczyliście? Pochwalić się jacy zdolni jesteście.

Era
@Związki

Nie możemy to tajemnica. Ale walczyliśmy ostro! Szkoda tylko że na wycieczki nie możemy jeździć bo np. nad morzem byśmy dalej walczyli!

Szok
@Związki

Związki ładne podwyżki wywalczyły co do nie których bo jest cisza nicht nie narzeka,,, Dobrze, że Monterki dostały wyrównanie do niższej krajowej (od górnie nakazało państwo)

@Szok

Podobno nic nie wywalczyli. Tą całą politykie procentową ustalił i zaproponował dyrektor ????. Śmieszne podejście 12 miesięcy pracujesz robisz swoje i więcej niż należy do obowiązków żeby dostać 50 złotych???? Ale ogólnie to mało kto dostanie więcej lub wogóle premię bo celowo chodzą za pracownikami i szukają na siłę nawet małego błędu żeby to zgłosić do odpowiednich osób i już jesteś utopiony na ocenie pół i rocznej. Niech w biurach patrzą na swoje ręce jakie potrafią robić błedy i to kilka razy w miesiącu.

pracownik montażu

Wczoraj na ekranach wszyscy oglądaliśmy przemówienie dyrektora, na którym z dumą powiedział, że każdy z pracowników otrzyma premię świąteczną w wysokości 570zł brutto. Jakież zdziwienie mnie ogarnęło, kiedy ujrzałem wpływ na konto: 401zł. Nawet z premii zabierają 30%. Kpina, szok i niedowierzanie. Na ten przykład premia świąteczna w takiej Belmie wynosiła 1600zł na rękę. I co pan na to dyrektorze??? Dalej twierdzenie, że Tyco jest najlepszym płatnikiem??? Wstyd...

Wqrw
@pracownik montażu

Hehehe, ja niecałe 390 ;)

Szok
@Wqrw

No faktycznie sukces pełną parą! Ja już mam dosyć tych sukcesow!

Exc
@pracownik montażu

Belma firma, która zatrudniała na umowę zlecenie i kazali być pod telefonem. Pracownik przychodził na 4 godziny i do domu. Straszne zmiany chyba zaszły. Cuda się dzieją. Nikt nikogo na siłę nie trzyma droga wolna ludzie.Wszyscy mądrzy, że gdzie nie spojrzeć lepiej. Zajrzyjcie co teraz jest np. w Pesie. Nie narzekajcie, a specjalne podziękowania dla ZZ za '' wspaniałe '' negocjacje

Łał
@Exc

W Pesie premie ładną dostali, i wczasy pod gruszą jeszcze raz tyle co my,,

$$$$
@Łał

To co robisz jeszcze w TE. Jak jest tak źle, proponuje zatrudnić się PESIE

Drr
@$$$$

Chyba ładną podwyżkę dostałeś,,, albo siedzisz na lepszym krześle,,,

Tyco Elec.
@Drr

Przecież większość ludzi dostała podwyżki. Z 2600 brutto na 2800 brutto. O co Wam chodzi? Cieszcie się że tyle dostajecie...

Produkcja

Witam, jak wygląda praca na produkcji? Jaka atmosfera itp?

M

Oczywiście, cale Tyco ma wolne tylko my Chińczyki z 3p na kablach musimy (usunięte przez administratora) po świętach do pracy ciekawe czy kierownictwo o tym wie czy to inwencja twórcza naszych przełożonych

Kris
@M

Po co takie kłamstwa? Niektóre, inne wydziały również pracują, np. wtryskarki lub montaż ręczny. Nie każdy chce brać urlop w tym okresie i woli przyjść do pracy jak ma taką możliwość.

M
@Kris

No wlasnie .... jak MA WYBÓR.... Właśnie w tym problem ze my go nie dostaliśmy a urlopy zostały nam cofnięte wiec prosze się nie wypowiadać o czymś o czym nie ma się zielonego pojęcia

$$$$
@M

Bo tak trudno zrozumieć zasadę, że inne wydziały mogą mieć urlop bo nie maja pracy. U nas jest jej dużo i powinniśmy się z tego cieszyć. A jeśli chodzi o widzimisię przełożonych do pracy w tym okresie , to kierownik rozwiał chyba wszystkie wątpliwości na spotkaniu - jest dużo pracy i pracujemy

@
@M

Ale przynajmniej nikogo nie zwolnili do końca roku

Papa
@@

Zwolnia ludzi z produkcji, żeby utrzymać sie na stołkach.

Z
@M

Jak tak tobie źle to się zwolnij i poszukaj takiej pracy gdzie nie będziesz narzekać że masz pracę.

Onka

Praca wcale nie jest lekka i siedząca jak było napisane w ogłoszeniu. Jednakże nie jest bardzo tragicznie. Z drugiej strony jestem zniesmaczona. Kilka dni przed świętami został podany komunikat, że każdy pracownik otrzyma premie świąteczną. Po czym się dowiaduje, że już nie kazdy i jest to zależne od dnia rozpoczęcia pracy.

Witam praca tam to porażka jeszcze te agencje czekanie na koniec miesiąca czy umowę przedłuża zapierdal totalny nowe pracownice ustawiane na najgorsze stanowisko tylko słychać przez starszych pracowników szybciej szybciej bo norma nie wyrobiona nie polecam tego zakładu

Kierownik

Po braku interpunkcji można stwierdzić, że masz ujemny iloraz inteligencji. Jeśli nawet paru zdań nie potrafisz napisać w języku, którego używasz całe życie i uczyłeś się go w szkole tyle lat to ciężko dać ci umowę na dłużej. Takich w Tyco nie potrzebujemy.

zz
@Kierownik

Nie zesraj się. Nikt jej nie płaci za pisani, a za zadania, które ma wykonywać. Takimi tekstami pokazujesz jak duże masz kompleksy i koniecznie chcesz się od kogoś czuć lepszym. Chociaż nie masz do tego podstaw. Ludzie są różni, ważne jest to jak pracują i jakimi są ludźmi. Ty jakim człowiekiem jesteś już zdążyliśmy zobaczyć. Obyś chociaż dobrze pracował...

Nie znajoma

Dokładnie jest tak (usunięte przez administratora) dla ludzi z agencji myślą że jesteśmy (usunięte przez administratora) żałuję że kiedyś tam pracowałam nie polecam tej pracy

Adi45
@Kierownik

Ta jest panie kerownik Z mojej wiedzy wynika, że kerownikiem w ty.. może zostać każdy.... kto tylko potrafi pełzać

Finansowy

Podobno jest kryzys na podwyżki jak zwykle niema pracy mało bo pandemia a finansowy kupił sobie służbowego jaguara za ćwierć miliona i na to jest w takich czasach to powinni mu dać dacie Logan 1.1

Pan Pieniazek
@Finansowy

To jest bardzo biedny człowiek! Pewnie związki wywalczyły! Trochę mniej talonow i już stoi takie autko pod żółtym budynkiem!

@Pan Pieniazek

Ciekawe jakie następne autko będzie żeby zaskoczyć sąsiadów i rodzinę! To już tylko chyba Maybach! Oj będzie Pan miał problem następnym razem!

Niesmak
@123

Zapomnieliście dodać, że Pan dyrektor w zeszłym miesiącu również dostał nowe auto. Dla niepoznaki też A5 różniące się szczegółami

Premia

To jak firmę stać na zakup takich drogich samochodów to finanse muszą być w świetnej kondycji no to napewno od prezesa na święta dostaniemy w tym roku coś extra.

Pini
@Premia

Na pewno! Chociaż czapeczki już na zimę dostaliśmy. To pewnie szału nie będzie. Ale z drugiej strony tydzień przed Wigilia nie słychać w ogóle o premii więc może będzie coś naprawdę Wow!

Jaguarr

Podobno finansowy dojeżdża do pracy przez jakiś teren i musi mieć suva a taka szycha jak on to powinna jeździć max Dacią Daster ma 4x4 w teren idealny i nie kosztuje 250000

***

Milo by było w końcu się dowiedzieć czy 3p prscuje pomiędzy świętami a nowym rokiem... wszystkie działy od 2 tygodni już wiedzą na czym stoją a my? Czy my musimy zawsze na ostatnią chwilę się dowiadywać? Czy kupić bilety miesieczne jak zorganizować sobie dojazdy bo nie każdy ma samochód....

Zostaw merytoryczną opinię o Tyco Electronics - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Tyco Electronics?

Zobacz opinie na temat firmy Tyco Electronics tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 221.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tyco Electronics?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 163, z czego 19 to opinie pozytywne, 65 to opinie negatywne, a 79 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tyco Electronics?

Kandydaci do pracy w Tyco Electronics napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tyco Electronics