Connectis_

Opinie o Connectis_

Edyta

@Karo, rozumiem, że poczułaś się zlekceważona w związku z opisaną przez Ciebie sytuacją. Czy to oznacza, że nie jesteś pracownikiem tej firmy? Czy może aplikowałaś do innego jej działu? Mogłabyś opisać swoje doświadczenia z Connectis_?

Karo

Po wstępnej rozmowie pani ustaliła termin rozmowy telefonicznej z managerem, który jednak nie zadzwonił w umówionym terminie. Żadnej informacji zwrotnej. To nie jest profesjonalizm.

Edyta

Jeżeli ktoś z Was jest zainteresowany pracą w Connectis_, to polecam zajrzeć na ich stronę internetową. Znajdziecie tam oferty pracy na różne stanowiska, nie tylko w Warszawie.

Gregor

Szukając dobrej firmy dowiedziałem się o Connectis_ sporo dobrego jako o pracodawcy. Może podpowiecie coś nowemu kandydatowi prze rekrutacją? Na co zwrócić większą uwagę i jak sie przygotować? Z góry dzięki

Kaya

Właśnie rozpoczęłam pracę w Connectis_. Rekrutacja przebiegła bardzo sprawnie (spotkanie z klientem parę dni od wysłania CV), zostałam bardzo miło powitana i "wprowadzona" do firmy. Zarobki są bardzo ok, ciągle jestem w kontakcie z moim opiekunem któremu mogę zgłosić każdy problem - więc jest to bardzo wygodne rozwiązanie i nie muszę się niepotrzebnie stresować. :) Na razie polecam. :P

Waldi

Ja jeszcze nie widziałam żeby jakaś firma pracowała charytatywnie. Agencja Connectis_zarabia na podsyłaniu pracowników i nie widzę w tym czegoś złego, taką prowadzą działalność. Każdy może sobie taką firmę założyć i będzie sie "tuczył na czyjejś pracy"

spamless

na przykładzie tego pośrednika widać jak bardzo chęć utuczenia się na czyjejś pracy przesłania zmysł umiaru w spamowaniu

spamless

Moderator

Słyszałem o Connectis_ wiele dobrego. Mają duże potrzeby kadrowe?

Dorota

Jak dla mnie w expertido dużo lepiej i nowocześniej.

Bella

Czy CONNECTIS potrzebuje jeszcze specjalisty ds. wsparcia z językiem francuskim? Fajna firma i chętnie bym się tu zatrudniła. Może ktoś mógłby coś podpowiedzieć?

Edyta

A, może chciałabyś podzielić się z nam jak wyglądał Twój proces rekrutacyjny? :)

Gregor

Myślę o złożeniu swojego cv do Connectis i mam kilka pytań. Jak przebiega proces rekrutacji? Czy osoby na rozmowie są kompetentne? Czy zarobki są dobrym poziomie?

A

Mam bardzo pozytywna opinie o Connectis. Prosec rekrutacyjny dla rekruterow jest bardzo fajny. Spotkalam sie z Panem Rafalem i Pania Aleksandra ktorzy sie znaja na IT i sa bardzo proffesional :) Mowiac o zarobkach, oferta jest baaardzo fajna, plus biuro jest w swietnej lokalizacji :) Polecam, Anastasia

A

Mam bardzo pozytywna opinie o Connectis. Prosec rekrutacyjny dla rekruterow jest bardzo fajny. Spotkalam sie (usunięte przez administratora) ktorzy sie znaja na IT i sa bardzo proffesional :) Mowiac o zarobkach, oferta jest baaardzo fajna, plus biuro jest w swietnej lokalizacji :) Polecam, Anastasia

Tester

Człowieku podobno to jutro będzie słońce. Sprawdź zanim dokopiesz firmie. Ja szukam pracy u nich i niestety maja komplet.

aaa

jaką dają umowę na stanowisko Konsultant ds. wsparcia sprzedaży ???

Vini

Pracuję w connectis i nie żałuje. :)

eve

Uczestniczyłam w rekrutacji na stanowisko rekrutera - nie polecam. 2 spotkania, po nich żadnej informacji zwrotnej. Wysłałam maila, dzwoniłam i nic. zero.

odrzucony

Widać tu jest jakaś niejasność. Sam aplikowałem do Connectis i po drugim etapie dostałem informacje, że zostałem odrzucony na maila. Kumpel aplikował jakoś pół roku po mnie i też został poinformowany o odrzuceniu. Nie do końca chciałem taką wiadomość otrzymać, ale nie mogę absolutnie zarzucić, że nie informacji o niepowodzeniu aplikacji nie dostałem.

koder

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby aplikować na stanowisko juniora jako młodszy programista .NET. Podczas procesu rekrutacji są określane Twoje kompetencje i wiedza. Na podstawie tego lokują Cię w projekt, do którego pasujesz. Ja zaczynałem jako junior w PHP, a teraz piszę w Javie od 3 lat.

A co konkretnie chciałbyś wiedzieć? Tak się składa, że sam od niedawna pracuję w Connectis i bardzo chwalę sobie tę pracę. Chcesz wiedzieć czego możesz się spodziewać? Przede wszystkim rozwoju! Cały czas uczę się nowych rzeczy i czuję, że zyskuję bardzo cenne doświadczenie.

gumaturbo

Sprawdź to zobaczysz. Dla mnie było spoko i na luzie.

zaskoczony

Dziwne. U mnie wyglądało to całkiem inaczej. Nie jest super kolorowo, ale od warunki niewolnicze? To już gruba przesada. Oni przynajmniej robią coś dla pracowników, a nie jak inni mają wywalone.

Radex

Cześć, zrobiliście super akcje z ta kampanią www.superpraca.it. Macie moją aplikacje na mailu. Liczę na odpowiedź. Zakochałem się w Javie, która już wisi w moim pokoju... xD

kali

firma Connectis aktualnie poszukuje pracowników na stanowiska Manager ds. Sprzedaży (outsourcing IT) Specjalista ds. Rozwoju Sprzedaży - Przyszły Sales Manager ServiceMix Developer i naprawdę wiele innych, także jeśli ktoś interesuje się branżą to na jego miejscu aplikowałbym póki jeszcze jest szansa ;)

Pracownik Connectis

adik, aktualnie w firmie nie widziałem ofert stażowych. Jednak jeśli jesteś już inżynierem po informatyce - myślę ta wiedza pozwoli Ci na rozpoczęcie pracy w projekcie, który wymaga np. juniora. Warto śledzić oferty pracy, które pojawiają sie na naszej stronie. Sam tak zaczynałem...

~

Miałem takie samo pytanie. I oni to nazywają "jak najlepszym dopasowaniem umiejętności kandydata do potencjalnego projektu". :)

noris

Wysyłacie pracowników na szkolenia IT?

Pracownik CONNECTISA

Bzdura! Dzięki tej firmie mam ISTQB, które otworzyło mi drogę do rozwoju kariery zawodowej testera. Dziękuję

Albert
@noris 01.07.2014 11:26
Wysyłacie pracowników na szkolenia IT?

Pracuje w Connectis od 2 lat i zawsze jak potrzebuje szkolenia to zgłaszam to do szefa i w 99% przypadkach zgadza się na to. Wszystko zależy od chęci rozwoju.

mam CV

jak to jest z aplikowaniem do tej firmy? Bo siedze i chce wysłać zgłoszenie, ale niech mi ktoś odpowie w komentarzu.

Doomb

Dziwne, bo słyszę to już chyba drugi albo trzeci raz. Co to kurde jakaś stała praktyka u nich czy co?

Asek

A po fakcie w ogóle się do Ciebie odezwali czy temat olali? trochę trzeba przyznać nie profesjonalne podejście.

koder

Zaproponowali mi kontrakt, który miał się rozpocząć za jakiś czas. Termin się przeciągał, kontraktu nie było. Znalazłem coś innego. Stracony czas.

Tom

Hehe, ale przesłodzone komentarze dot. Connectisu. Kto uwierzy, że to spontanicznie pracownicy tak bardzo zachwalają? :D

Zet

Byłem niegdyś na rozmowie i po niej niestety nie oceniam pozytywnie. Co najwyżej neutralnie. Rozmowa była z góry, impertynencka, momentami wręcz manipulatorska. Próbowano ze nie wyciągnąć informacje dot. poprzednich projektów, które nie powinny być zdradzane. Momentami miałem wrażenie przesłuchania a nie rozmowy partnerskiej. Cóż, dobrego wrażenia to nie zrobiło.

Adam
@Zet 16.03.2014 13:46

Ja także byłem na rozmowie o pracę w Connectis i zupełnie nie zgadzam się z tą opinią. "Wyciągnięcie" informacji (jak to nazwałeś) ma na celu jak najlepsze dopasowanie umiejętności kandydata do potencjalnego projektu, trudno mi wyobrazić sobie rozmowę bez pytań o tym co ktoś robił w poprzednich firmach, oczywiście z zachowaniem poszanowania ochrony danych poprzednich pracodawców. Miałem w życiu kilkadziesiąt rozmów kwalifikacyjny i tą w Connectis oceniam jako bardzo dobrą a przede wszystkim partnerską - Pani Agata jest chyba jednym z najlepszych rekruterów w C Mimo, że nie otrzymałem pracy na to stanowisko związane z rozmową to po jakimś czasie zostałem zrekrutowany do innego projektu. Obecnie pracuje dzięki Connectis i jestem bardzo zadowolony ze współpracy, firma fajna z zupełnie innym podejściem do działania niż firmy podobne na rynku. Wróżę dalsze sukcesy, oby tak dalej.

Ola

Witam, propobuje uzyskac informacje, korzystajac z opcji czata. Nie wydaje mi sie jednak, zeby ta opcja dzialala- czy czat jest aktywny?

@Ola 21.02.2014 15:02

Droga Olu, Mieliśmy drobne problemy techniczne z funkcjonowaniem chatu na stronie. Natomiast teraz wszystko jest już naprawione. Zachęcamy do kontaktu :) Pozdrawiamy, Zespół Connectis

CONNECTIS

Drogi Roninie, Wybacz, że nie zwróciliśmy uwagi na to ogłoszenie. Przeanalizowaliśmy jedynie otwarte rekrutacje i ogłoszenia do lipca. Do tego kwietniowego nie dotarliśmy. Co do pakietów medycznych i sportowych jesteśmy otwarci na wszystkie rozwiązania. Wszystko zależy od oczekiwań specjalistów i charakteru projektu. Pakiety sportowe mają standardową formę, ponieważ jest w zasadzie tylko jeden atrakcyjny dostawca tego typu pakietów na rynku. Co do pakietów medycznych, mogą one dotyczyć zarówno poszczególnych osób jak i całej rodziny. Koszty takiego rozwiązania są zazwyczaj wyższe i wtedy część kosztów przejmuje na siebie specjalista. Co do elastycznego czasu pracy, to niektórzy nasi specjaliści mają możliwość pracy zdalnej, niektórzy klienci pozwalają specjalistom rozpoczynać pracę o wybranej godzinie (najczęściej między 8:00 a 10:00), a niektórzy nie są rozliczani za czas, tylko za efekt i termin. Tak było w tym przypadku. Mamy nadzieję, że rozjaśniliśmy Ci nieco kwestie o które pytałeś? Jeżeli chcesz wiedzieć więcej jesteśmy do Twojej dyspozycji. Pozdrawiamy, Zespół Connectis

CONNECTIS

Drogi Roninie, Czy możemy prosić Cię o wskazanie w linku konkretnego ogłoszenia o które Ci chodzi? Przejrzeliśmy nasze aktualne rekrutacje i nie znaleźliśmy wzmianki o przedstawionych przez Ciebie pakietach. Co do Twojego drugiego pytania: Z zasady nie oferujemy na wejściu pakietów medycznych lub sportowych, tematy wszelkich benefitów pracowniczych podejmujemy w trakcie negocjacji i zazwyczaj reagujemy pozytywnie na propozycje wysuwane przez naszych specjalistów. Co do ich kształtów lub kosztów jesteśmy elastyczni i w zależności od oczekiwań specjalistów i charakteru projektu jesteśmy gotowi wyjść naprzeciw i zgodzić się na satysfakcjonujący obie strony kompromis. Pozdrawiamy, Zespół Connectis

CONNECTIS

Kontakt telefoniczny jest o tyle lepszy, że jest szybszy ;) Nie do końca rozumiemy Twoje zapytanie. W potocznym rozumieniu słowo prowizja kojarzy się agencją rekrutacyjną. My jesteśmy firmą informatyczną, w związku z tym wszelkie umowy ze specjalistami podpisujemy my, a nie nasi klienci. Nie jest ważne u kogo pracujesz, ponieważ to my podpisujemy z Tobą umowę. Czy Twoje pytanie jest ogólne, czy masz na myśli jakieś konkretne stanowisko? Gdybyś podał nam więcej informacji, łatwiej moglibyśmy udzielić Ci odpowiedzi.

?

Nie mamy wysokiego systemu prowizyjnego jako takiego, ale dbamy o to aby wynagrodzenie naszych pracowników było satysfakcjonujące. Co do długości umowy, to nie ma tu reguły. Są projekty kilkuletnie, są kilkumiesięczne. Wszystko zależy od konkretnej oferty i projektu jaki prowadzimy. Staramy się jednak dbać o ciągłość pracy naszych specjalistów. Jeżeli masz więcej pytań zachęcamy Cię do kontaktu z naszym Dyrektorem Działu Resource. Jest jak nabardziej kompetentną osobą do udzielenia Ci wszelkich szczegółowych informacji Pozdrawiamy, Zespół Connectis P.S. Rafał Dąbkowski Resource Projects Director tel. 22 222 50 04

CONNECTIS

Drogi anonimie, W Connectis nie ma przyjętej procedury związanej z typem umów, ani nie funkcjonuje u Nas "umowa na start". Zazwyczaj kształt umowy jest wypadkową oczekiwań pracownika i pracodawcy. Są u nas osoby, które pracują na umowę o pracę, ale są również takie (ze względu na opłacalność dla obu stron), które rozliczają się z Connectis na zasadzie własnej działalności gospodarczej. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej w sprawie umów zachęcamy Cię do kontaktu telefonicznego. Pozdrawiamy, Zespół Connectis

CONNECTIS

Droga Anko79, Cieszymy się z Twojej opinii i dziękujemy za jej publikację. Rzeczywiście praca na Emilii Plater miała swój niezaprzeczalny urok, ale w miejscu w którym obecnie się znajdujemy jest wcale nie gorzej. Zapraszamy Cię do nas. Będziesz mogła osobiście przekonać się, że w nowym miejscu pracuje się równie przyjemnie i komfortowo. Pozdrawiamy, Connectis

Michał

W Connectis pracuję przy drugim projekcie. Praca jest w porządku, kontakt bezproblemowy. Niedługo kończy mi się umowa i już mam ofertę pracy w następnym. Polecam. Dobra atmosfera i wysokie zarobki.

Anka79

Witam, ja oceniam pracę w Connectis głównie przez pryzmat kontaktów telefonicznych i mailowych. Większość spraw załatwiałam z nimi w ten sposób i jestem zadowolona z obsługi. Bezpośrednio miałam kontakt z trzema osobami z Connectis i wspominam kontakty bardzo ciepło, rzeczowo i profesjonalnie. Jakiś czas temu byli na Emilii Plater na 30 pietrze skąd był fajny widok na Warszawę. Raz byłam ;) Teraz przenieśli się na Ochotę. Ludzie bardzo mili i godni zaufania. Praca (jak ktoś lubi androida ;) ) spoko. Pensja o.k. Tylko jednak za rzadko się odzywają z czymś więcej, niż tylko konwencjonalne rozmowy o pracy. A szkoda.

specjalista

Firma fajna. Bardzo rzetelna i konkretna. Większość projektów realizowanych z nimi bardzo satysfakcjonująca. Sporo można się nauczyć. Są plusy i minusy. PLUSY - wysokie zarobki, pensja zawsze na czas - bardzo dobry kontakt z działem assistance, miła obsługa telefoniczna - sensowne podejście do aspektów re lokacyjnych (pomoc w wynajem mieszkania, pomoc we wzięciu kredytu, rozbudowane zaplecze księgowe na użytek pracowników) - krótki czas oczekiwania na następne projekty MINUSY - długa i niepotrzebnie skomplikowana umowa - do niedawna brak kontaktów marketingowych (życie poza pracą, kontakt przez newsletter, organizacja eventów i konkursów) RAZEM: 5/6 Bardzo trudno do czegokolwiek się przyczepić. Generalnie bez problemów. Mogliby trochę większy nacisk położyć na drobne detale, ale firma jak najbardziej godna zaufania i polecenia

Dawid

Firma dzieli się w zasadzie na dwie grupy. Osoby pracujące przy projektach, oraz osoby z tzw. back office, które wspierają nas przy bieżących projektach u Klientów dla których pracujemy. Atmosfera w firmie jest bardzo dobra, Prezes niezwykle ciepłym i miłym człowiekiem, co do atmosfery poza firmą w ramach poszczególnych projektów, to wszystko zależy dla jakiej firmy się pracuje ;) Bywa różnie, ale back office jest od tego, żeby rozwiązywać wszelkie problemy i zdecydowanie spełnia swoje zadanie. Zarobki są bardzo wysokie i zawsze na czas. Oczywiście zależy to od tego na jakim stanowisku ktoś pracuje i jakie ma doświadczenie, ale generalnie powyżej średniej w IT, a to naprawdę dużo ;) Można się przyczepić, że proces rekrutacji czasem się przedłuża, ale mnie ten problem nigdy nie dotyczył, choć mój znajomy musiał czekać na odpowiedz tydzień. Ale generalnie brak jakichkolwiek zarzutów.

Zostaw opinię o Connectis_ - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Connectis_