2 Dodaj opinię
2 55 72 5 1

Opinie o Rhenus Logistics S.A.

Kam
Nazwa działu: Produkcja

Hej, chce zaczac prace w owej firmie i ciekawi mnie ile wynosza premie brutto. I za co sa uznawane? pomożecie? :)

Tak1Nie
@Kam

Jakie stanowisko pracy zainteresowało Cię w przypadku firmy Rhenus Logistics? Żeby ktoś z forumowiczów mógł rzetelnie odpowiedzieć na Twoje pytanie, to przydałoby się, abyś napisał, którego dokładnie stanowiska dotyczy Twoje zainteresowanie. Mógłbyś to napisać?

Daria Nowy wpis
@Janusz

Rozumiem że pracujesz teraz w Rhenusie? Jakie macie podejście do ukrainców? Wysłałam CV na stanowisko spedytora, ale wiem że niekture firmy nawet nie rozgladaja możliwosci przyjęcia ukrainców na podobne stanowiska...((

Karolina Nowy wpis
@Daria

Wspominasz zapewne o tej ofercie pracy - https://www.gowork.pl/oferta/spedytor-miedzynarodowy,4MIiPKh40LaN1ZAEz5DIDq,wroclaw? Masz już jakieś informacje o warunkach zatrudnienia? Jeśli czegoś się dowiesz to koniecznie napisz!

Audi

Kiedyś podobno był to oddział gdzie dobrze się pracowało, teraz lepiej sobie odpuścić. Od niedawnaw Gliwicach jest nowa kierowniczka i niestety nikomu nie wyszło to na dobre. Atmosfera jest niemiła, panuje ciągłą presja, manipulacja, wszelkie donosicielstwo jest mile widziane. Kierowniczka pomiata ludźmi, wielu się już zwolniło a to jeszcze nie koniec. Kierownicy magazynu i transportu ok, ale sprawiają wrażenie jakby się bali cokolwiek głośno powiedzieć. Zarobki słabe, obsługa klienta (usunięte przez administratora). Są premie, ale rzadko wypłacane w całości. W dziale międzynarodowym atmosfera trochę lepsza a zespół bardziej zgrany.

Tak12Nie1
KRIS
@Audi

Witaj To co pisze koleżanka to sama nieprawda , nawet był wyjazd integracyjny co odkąd tu pracuje nigdy nie był organizowany, ludzie zgrali się ze sobą i chcą ze sobą pracować .Premie są przyznawane fakt że to premia uznaniowa, ale nie ma miesiąca żeby pracownik, który sumiennie wykonuje swoje zadania nie otrzymał jej. Nowa kierowniczka nie zastała w zbyt dobrym stanie oddziału więc musi wymagać aby odział był prowadzony według zasad firmy. To co piszesz nie ma nic do tego co jest w realiach . A pracownicy , którzy odeszli sami podjęli taką decyzję . Więc nie pisz bzdur......

Tak10Nie1
FIGA
@Audi

H ha dobre ...co to pierdoły ....Właśnie teraz w Rhenus jest super ekipa, zgrana nie to co wcześniej dziwne ustalenia oraz co niektórzy chodzili do pracy jak chcieli a teraz się ukróciło i są zasady i równe traktowanie .:)

Tak8Nie
Kama
@Audi

Ludzie ale jesteście zawistni, jak komuś coś idzie lepiej to trzeba go obsmarować, chyba nie pamiętacie jak było za starego kierownika... Teraz to się pracuje, każdy wie co ma robić i jest wsparcie w każdym momencie. Osoby które to piszą to sami dobrze wiedzą dlaczego.....

Tak9Nie

@Kama

Ilu doświadczonych spedytorow zostało w Gliwicach? Jeden, kierownik???? na magazynie ciągła rotacja, podobnie w innych działach. Z dobrej firmy ludzie nie uciekają. Był jeden wyjazd integracyjny i teraz pracownicy powinni kierowniczke po stopach całować? Tak, za poprzedniego kierownika atmosfera była lepsza.

Tak8Nie1
beznik
@Audi

Dobrze, że wreszcie ktoś napisał prawdę o tej firmie. Jednym słowem, jest coraz gorzej, czas na zmiany.

Tak6Nie1
Audi Nowy wpis
@KRIS

A.L co najwyżej mogę być twoim kolegą a nie koleżanką, ale i tak uważam że nie masz racji.

Karolina Nowy wpis
@Audi

Widzę, że postanowiłeś - ponownie - dołączyć do dyskusji, co oczywiście bardzo się chwali. Może zatem zechcesz udzielić mi pewnej informacji, dotyczącej pracy w Rhenus Logistics. Przeglądałam całkiem niedawno stronę internetową firmy i znalazłam na niej kilka ciekawych ofert pracy. Powiedz mi, czy nowy pracownik - przed podjęciem zatrudnienia - może liczyć na jakieś specjalne szkolenia wdrażające?

Dani
Nazwa działu: Magazyn

Witam opinia na temat oddziału Rhenus Gliwice jak najbardziej negatywna odział dno spychologia (usunięte przez administratora) zero wsparcia ze strony przełożonych jak by ci łachę robili o nic się doprosic nie idzie ciągłe braki w ewidencji i na magazynie ludzie robią za przysłowiowy damski uj a kierownik magazynu to się z powołaniem pomylił nieodpowiednia osoba na nieodpowiednim stanowisku (usunięte przez administratora) i prostak tyle w temacie szkoda szczępić ryja na tą firme omijajcie ten oddział szerokim łukiem

Tak1Nie1
@Dani

Nie miałeś odpowiedniego wsparcia w swoich pierwszych dniach zatrudnienia w firmie Rhenus Logistics? Może mógłbyś napisać coś więcej o samych warunkach zatrudnienia? Interesuje mnie wysokość wynagrodzenia oraz to, czy pracodawca od pierwszych dni zatrudnia na podstawie umowy o pracę?

Piotr

Nie polecam. Szanowana firma przewozowa nie traktuje tak klientów. Brak możliwości kontaktu z tą firmą żeby zapytać co dzieje się z przesyłką. Informacje z przeglądarki "śledź przesyłkę" lakoniczne nic nie mówiące o miejscu gdzie ona się znajduje. Rhenus ma 48 godzin na dostawę. Gdy przesyłka nie dotarła w tym czasie zadzwoniłem najpierw do jednego oddziału potem do drugiego potem do trzeciego (oczywiście w godzinach pracy- bo tam nie ma dyżurów). Gdy w końcu ustaliłem gdzie znajduje się moja przesyłka to pani po drugiej stronie słuchawki powiedziała, że właśnie zaczyna "szukać samochodu do transportu" i nie było ważne, że przesyłka stała w ich magazynie cały poprzedni dzień od samego rana jakieś 96 km od celu. Z jednego transportu od producenta rozdzielili przesyłkę i jedną dowieźli gdzie było bliżej o 50 km a już drugiej się chyba nie opłaciło na tej samej trasie. Może to za daleko? Dopiero po moim telefonie zaczęli szukać samochodu do przewiezienia towaru. Nie liczy się to, że przez ich opóźnienie straciłem klienta i dobrą opinię. Usłyszałem tylko zamiast przepraszam "proszę mnie zrozumieć " i "nie chce już pana słuchać". Wszystkim tym, którym zależny na czasie i od tego ma zależeć jakaś Wasza inwestycja itp. szczerze nie polecam tej firmy przewozowej, w której brakuje pojazdów do przewożenia przesyłek, brak kontaktu i chyba chęci do wytężonej pracy no bo przecież od klienta pieniądze już wzięli, a przesyłkę ? A się dowiezie jak będzie samochód. Śmiechu warte.

TakNie1
@Piotr

Na tym forum opinie klientów są także cenione i ważne więc rozumiem Twoje rozczarowanie z powodu niedogodności związanych z dostarczeniem przesyłki. Jednak bardzo ważne są też wypowiedzi osób zatrudnionych w firmie. Chętnie dowiem się jak wyglądają obecnie warunki zatrudnienia i wynagrodzenia. Zachęcam Was do większej aktywności.

Michał
Nazwa działu: Handlowy

Witam. Czy ktos pracowal w rhenus w Chorzowie? Aplikowalem na stanowisko konsultant-handlowiec. Warto?

@Michał

Czy przez ten czas, który minął od Twojego wpisu firma Rhenus Logistics zaprosiła Cię na rozmowę kwalifikacyjną? Jeżeli tak, napisz proszę jak przebiegała, czy była według Ciebie udana? Warunki zatrudnienia, które oferuje pracodawca i kwalifikacje jakich wymaga, to ważne informacje dla osób przygotowujących się na tego typu rozmowę i zainteresowanych pracą w tym miejscu.

Beatrise

Firma jak firma, ale jak nie masz układu to na nic nie licz...... Człowiek jako pracownik poświęca swój prywatny czas aby wyrobić się z planem a w zamian słyszysz, że "za wolno pracujesz"...... wiem co do moich obowiązków należy, ale to nie moja wina, że ludzie się zwalniają, lub ich sami zwalniają a Ty musisz robić za te osoby...... Kariera..... oczywiście, że da się ją zrobić, ale pod warunkiem, że wchodzisz w "ciemną stronę życia". Już nie jeden raz z dnia na dzień zwolnili pracownika "z dnia na dzień" i prawie jak (usunięte przez administratora) stali nad osobą aby się rozliczył i przypadkiem ołówka nie zabrał ze sobą....... Ostatnio też awansowali dziewczynę na Dyrektora.... nie będę pisał jakiego działu, bo nie o to chodzi..... ale dziewczyna sporo musi się nauczyć o zarządzaniu ludzmi, a przede wszystkim kontaktami z pracownikami innego działu.... porażka..... nie ma racji, ale uważa się za wszechwiedzącą....ech...... czas chyba sie z tej firmy ewakuować, bo nic dobrego tu mnie nie czeka....

Tak5Nie1

Hanna
@Beatrise

Dziękuję, że zechciałeś podzielić się z nami swoimi doświadczeniami, jeśli chodzi o okres pracy w firmie Rhenus Logistics. Firma ta posiada ponad 610 lokalizacji na całym świecie i zatrudnia ponad 29 000 pracowników zarządzając złożonymi łańcuchami dostaw oraz zapewniając bogactwo usług logistycznych. Dlatego też normalne jest, że wymagają tam od swoich pracowników dużego zaangażowania. A co z tamtejszymi zarobkami? Są na godnym poziomie?

Pewek
@Beatrise

Zgadzam sie z Toba w 100% z tym co napisane. Dokladnie tak to wszystko wyglada.

@Beatrise

Masz na myśli oddział w Gliwicach?

TakNie1

Daniel

Idealnych firm nie ma tylko ludzie wybierają sobie niewłaściwą pracę i stąd to niezadowolenie!!

Tak6Nie

Ole
@Daniel

Jak atmosfera w pracy? Ludzie ok?

Jacek
@Ole

tak

Leszek

Jesteście pewni, że nic pozytywnego nie można napisać?

Alicja

@handlowiec Rhenusa, na pewno praca w dziale sprzedaży nie należy do najłatwiejszych i pewnie dopiero po odpowiednim czasie jest się przygotowanym do osiągania wyników. Rhenus Logistics to jednak światowy koncern, więc może plany wyliczają na podstawie odniesień do innych rynków? A oprócz zasad premiowania jak wygląda ogólnie praca w firmie? Poniżej pytałam o jakieś integracje, wyjazdy, atmosferę?

Handlowiec rhenusa
@Alicja

Generalnie porażka socjal to fikcja na Boże Narodzenie 180 na kartę przedlacona Multisport za jakieś chore pieniądze Wyjazd integracyjny raz w roku w piątkowe popołudnie na sobotę i w niedzielę powrót bo przecież światowa firma musi pracować od poniedziałku do piątku wyjazd finansowany z premii odebranych pracownikom z byle blachę go powodu. Firma ma aspiracje żeby być korporacji i jest tylko z wymagan a w zamian nic nie daje Ogromną rotacja ludzi w dziale handlowym i wśród spedytorów. Szczerze odradzam tego pracodawcę Oczywiście każdy ma prawo sam spróbować Życzę poeodzenia

Tak7Nie

handlowiec Rhenusa

Szczerze odradzam tego pracodawce. W trakcie rozmowy wszystko pięknie snuja wizje mega zarobków a rzeczywistość odmienna Współpracujesz z 2 kierownikami jeden od krajówki drugi od zagranicy Obaj cisną bo maja plany do zrealizowania dodam w tym miejscu ze plany nierealne w warunkach jakie oferuje Rhenus. Ceny z kosmosu cennik kodowy niezrozumiały dla klienta dopłaty za wszystko a jakość transportu i obsługi posprzedażnej fatalna, wszystkie reklamacje odrzucają z błachego powodu a ty człowieku sprzedawaj. Tabelka goni tabelkę a i tak nikt tego nie czyta Jak wchodzisz w (usunięte przez administratora) kierownikowi to masz ok jak zwracasz na uwagę ze operacje nie działają to jesteś na cenzurowanym Spedytorzy fatalni na znalezienie samochodu czekasz kilka godzin Jak już coś znajda to w cenie do niezaakceptowania przez klient. Rhenus nie ma własnej floty na ftl i ltl wszystko sprzedaje na transie wiec jak masz człowieku zarobić Dodam tylko ze premia ma charakter uznaniowy. Ostrzegam uczciwie ale decyzje pozostawiam każdemu Dodam tylko ze w ostatnim roku odeszli prawie wszyscy handlowcy po zmianie regulaminu premiowania. Fakty mówią same za siebie. OMIJAJCIE TEGO PRACODAWCE SZEROKIM LUKIEM!!!!!!

Tak8Nie1

Bazyl

Rhenus Berlin Niemcy chodzą jak chcą ubrani Polak ma koszulkę inna bo firmowe to gówno,50euro kary , niemieckie świnie mają 100kilo mebli Polak od 900kg do tony trzysta

Bazyl

Berlin montaż mebli , Niemiec jednego klienta dziennie i kończy o czternastej Polak czterech klientów i kończy o dwodziestej pierwszej bo szefostwo polskie boki się odezwać w biurze banda [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] br /> Niemiec jednego klienta dziennie i kończy o czternastej Polak czterech klientów i kończy o dwodziestej pierwszej bo szefostwo polskie boji się odezwać a s,czegulnie w piątek Niemcy na złość wysyłają do klienta który jest oddalony o 350kma Niemiec najdalej ma 20km

Alicja

Czy firma organizuje jakieś imprezy firmowe, wyjazdy integracyjne dla swoich pracowników? Jak wygląda atmosfera w miejscu pracy?

ona 34

witam czy ktos pracuje w rehnus w Ingolstadt?prosze o opinie

papaj

Specjalista ds. obsługi klienta i administracji magazynu lub transportu Ktoś wie czy jak wygląda praca i ogólnie czy warto?

hehe

No ale czy umowa u nich jest w pełni respektowana? Jeśli tak jest, to się wcale nie dziwię, że zatrudnienie u nich jest tak opłacalne. W końcu doskonale wiedzą, że dbanie o zadowolenie pracowników doskonale wpływa na sukces firmy. Ciekawe tylko co z socjalami.

Lusia

Witam czy ktos pracował w oddziale Rhenusa w Hörselgau? Prosze o opinie ?

Enginer

Witam wszystkich, Dostrzegłem ofertę pracy jako specjalista ds. ewidencji magazynowej w Gliwicach, czy można powiedzieć kilka słów o tym stanowisku, ogólnie czym sie zajmuje , zarobki i odpowiedzialność. Dziękuje za szybko i sprecyzowaną odpowiedz. Pozdrawiam

Tak12Nie

wtemacie
@Enginer

Zarobisz 1800zl a będziesz biegał jak frajer przerzucał ręcznie paczki,użerał się z kierowcami.Stanowisko ładnie brzmi ale tylko z nazwy.Kanapki w spokoju nie zjesz.Typowe niemieckie niewolnictwo w nowoczesnym wydaniu.

bladyOwies
@Enginer

@Enginer aplikuj bo warto. Gliwice to będzie nowy oddział (przeniesiony z Dąbrowy Górniczej) i dlatego rekrutują ludzi. Ci, którzy się tu wypowiadają nie mają bladego pojęcia jak wygląda praca, bo odrębnego stanowiska Dąbrowa nie miała. Na tym stanowisku głównie będziesz pracował w systemie komputerowym i zajmował się dokumentami. Typowa ewidencja magazynowa. Może i czasem będziesz pomagał przy rozładunku, ale jak będzie oddział ogarnięty, to nie będzie takiej potrzeby.

już po

Kuna cała prawda - niema przyszłości marne zarobki baz szansy na podwyżkę co chwilę ktoś przynosi L4 , nie ma czym pracować (stary ciągle psujący się sprzęt), dobrze że już jestem po tym rozdziale, nie polecam raczej omijać szerokim łukiem

Kuna02

Z tego co widzę , krytyczne wypowiedzi są usuwane. Ciekawe dlaczego ? Prawda jest dla kogoś niewygodna ? Ci co pracowali w Rhenus Dąbrowa lub dalej tam pracują, nic dobrego nie mogą powiedzieć o obecnej "kadrze". Pewnie administrator zostawi z moich wypowiedzi ze cztery słowa i dwie kropki. Piszę ostatni raz, bo takie strony są bez sensu.

Hm. Cenzura działa

Tak1Nie

Kuna02

Tak, pracowałem. To zależy, mogę napisać jak sytuacja wyglądała na magazynie. Myślę, że niewiele się zmieniło.Zarobki u zatrudnionych przez Rhenus : magazynier - od ( usunięte przez administratora ) pln brutto, do tego teoretycznie 15% premii, zatrudnieni przez APT zaczynali od ( usunięte przez administratora ) ( bez względu na umiejętności, duża rotacja ludzi). Nadgodziny w większości do odbioru, chyba, że kierownictwo jest " pod ścianą" to wtedy można coś ugrać. Oczywiście możesz się ubezpieczyć, jest jakieś ubezpieczenie grupowe, dotyczy ludzi z Rhenusa, nie wiem jak z APT. Piszesz, że narzekam. Już nie narzekam. Na szczęście ten etap mojej kariery mam już za sobą. Pan ( usunięte przez administratora )wszystko zepsuł. Kiedyś była fajna atmosfera, mimo dużej ilości pracy. Wartościowi ludzie już odeszli ( sami lub z pomocą ), bądź "rzucają papierami". Ze starej ekipy zastało kilka osób, reszta to "świeżaki"( usunięte przez administratora )

Tak4Nie

Przewoznik

Chciałbym jeździć dla nich jako przewoźnik. Opłaca się ?

Dąbrowa Górnicza

Praca magazyniera: 1.Zarobki max.1650zł (3zmiany).Nadgodziny do odbioru. 2.Bony,wczasy pod gruszą-zapomnij.Zero socjala pomimo,iż firma duża. 3.Paczki,nawet powyżej 100kg.Zasady BHP(30kg)tu nie obowiązują.Nosisz bo musisz. 4.Brak ludzi do pracy(L4-norma,ciągła rotacja pracowników). 5.Brak sprzętu do pracy:nie działające skanery i stale psujące się wózki. 6.Przerwa jest ale tylko na umowie.O jedzeniu zapomnij(wieczny brak czasu). 7.Brak oświetlenia na rampach-w nocy jedziesz na czuja. 8.Wymiana baterii w wózku grozi śmiercią(wytarte przewody+cieknąca woda z mausera). Ogółem praca na ciągłym ciśnieniu i wiecznym pośpiechu.Pare miesięcy i murowana nerwica.

Tak6Nie

fridek

Jak ktoś szuka roboty w tej firmie jako transport lub montaż mebli, to może sobie od razu odpuścić. Przy ich warunkach podwykonastwa po miesiącu pójdziecie z torbami.

BeIm

Jeżeli chodzi o logistykę, to Rhenus należy do ścisłej czołówki. Trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że na terenie całego kraju działa sporo oddziałów - nie tylko Teresin, którego dotyczy to forum. Odpowiedzcie tylko, czy praca jako magazynier jest dobrze opłacana czy lepiej myśleć o jakimś lepszym stanowisku w tej firmie?

dejw

Miłosz ma sporo racji. Pytanie tylko ile tej kasy w Rhenus Contract Logistics jest obecnie do wyciągnięcia, bo przecież wyjazd to i owszem - większa kasa, ale także rozłąka z domem, przyjaciółmi, rodziną i tak dalej. Wiecie może jak tutaj wyglądają rozmowy kwalifikacyjne, gdyż jakoś specjalnie nie mogę się doczytać.

Miłosz

nie zgodze sie z Tobą @Ren, w Polsce jest nadal mało pracy więc ludzie muszą wyjeżdżać czy chcą czy nie bo często mają rodzinę na utrzymaniu a do gara nie ma co włożyć. Dlatego za każde pieniądze są w stanie wyjechac, a nie ukrywajmy w Polse nie zarabiamy wcale tak super, datego szukamy dalej, bo jest nawet wiecej ofert.

Ren

Slyszalem, o przypadkach, ze chetnie zaprosza na rozmowe, tylko pozniej gorzej z dotrzymaniem umowy. Polacy nie są już tak naiwnym narodem, że pojadą zagranicę pracować za grosze, jesli juz wyjezdzac to za godziwe pieniadze, za normalne to tu pracuejmy. Dlatego niech te agencje pracy sobie to wezma do siebie

edek

wie ktoś jak wygląda w łodzi sytuacja w rhenusie ? czy warto tam iść do pracy ? ?

Zostaw opinię o Rhenus Logistics S.A. - Warszawa

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie