Rhenus Logistics

Swarzędz

Opinie o Rhenus Logistics

Agata

@pracowała, @hjh, a co powiecie na opinie @pracowałemod samegopoczątku? Było tak napisane, że są dofinansowania do dojazdu, ubezpieczenie, socjal, itp. Czy u was tego nie było, albo zwolniliście się z Rhenus Logistics już po wprowadzeniu tych zmian?

hjh

Ogólnie nie jest źle, ale zdecydowanie nie polecam pracy na działach znanego znam kierasa, na Outboundzie, przyjęciu i innych podległych mu Działach. Rządzi tam krzykiem, terrorem i sianiem konfliktów, bo nic nie umie innego. Ludzie cały czas, już dobrych kilku, non stop są przenoszeni do innych działów, bo albo nie chcą tam pracować i nie wytrzymują, albo są zmuszani do przeniesienia. Nie ma sensu tam pracować. Obecnie brakuje ludzi i ci co zostają i tam przychodzą mają jeszcze gorzej. Zdecydowanie odradzam, masakra

PRACOWNIK30

pracowlam dugo w rhenus i nie dziwie sie tim ze chodza zwracaja uwage pracownika chowanie sie po regalach z telefonami i ze sluchawkami na uszach co to jest choroba z tymi telefonami jest sie w pracy to trzeba pracowac a lazic i chowach sie zeby tylko skaner chodzil .

PRACOWNIK30

PRACOWNIK30 jak czytam te wszystkie komentarze to az głowa boli kazdy umie tylko kogos krytykowac on taki ona taka nie jest zla praca wszedzie trzeba pracowac ale jak komus sie nie chce to bedzie tylko wymyslal i oczernial jak to jest jest zle pracowalam mi sie tam dobrze pracowalo ale sie zwolnilam bo znalazlam niedaleko prace a co do paku i tim M i S sa bardzo wporzadku i maja kulture osobista bo niestety po waszych komentarzach to nie macie jej za grosz sa lip i maja prawo wymagac czegos od pracownika a nie obijania sie i siedzenia na paletach z kom. w rece pozdrawiam .

Zenek

Jaka to praca na magazynie w Niemczech? Możecie coś wrzucić na forum?Będę wdzięczny za kilka uwag!!

olek

zawsze miło przyjmują każdego dostawce.

Pracowałam

Cześć. Pracowałam w tej firmie wystarczająco długo, żebym się mogła wypowiedzieć o warunkach tej pracy. Pisze to tylko dlatego, żeby osoby zainteresowane tą pracą miały świadomość w co się pakują... Pracowałam tam na jednym z działów, na początku całkiem dobrze mi się pracowało, tylko męczyły mnie dojazdy do zakładu. Im coraz dłużej tam byłam tym Bardziej się zniechęcałam. Potwierdzam wszystkie powyższe opinie krytykujące toalety, syf... to mało powiedziane, popisane i cuchnące aż się odechciewa korzystać z nich. Na magazynie latem strasznie gorąco, klimatyzacja NIBY włączona , czego czuć nie było, po prostu darmowa sauna... Z kolei gdy już się robiło chłodniej to znowu na magazynie za zimno i to stanowczo, już kiedyś nawet chciałam pracować w kurtce, bo nie dało się wytrzymać... Ogółem tam nie jest przestrzegane żadnego BHP nie ma nic kompletnie z tych rzeczy... Ludzie tam pracują ponad swoje siły, w szczególności mam na myśli Ukrainców, na właśne oczy widziałam jak są traktowani, gorzej niż śmieci... Zwyczajni Polacy, który ani nie mają znajomości ani nic, z kolei nie dużo lepiej... Osoby dojeżdżające autobusami są stawiane pod ścianą, podczas pracy powie TL lub L, że autobusu nie ma np o 14 i trzeba zostać bo nie masz jak wrócić... Tylko tak robią z osobami dojeżdzającymi skądś dalej, bo dobrze wiedzą, że te osoby nie mają często transportu.. żenada!!! Ciągłe wyzyskiwanie i okłamywanie ludzi... Jakby jeszcze było warto, ale nie jest, bo zarobki minimalne, najniższa krajowa dla osób pracujących na umowę o pracę, plus za autobus muszą płacić z własnej ręki. Ale to nic, bo w tej pracy mnie kompletnie nic nie motywowało, premie śmieszne. Na działe Pack za każda dodatkową spakowną rzecz ponad normę dosłownie grosze, a dokładnie 16... Śmiech na sali, ludzie tam zapier....lają, jak głupi, żeby zarobić trochę więcej... A jeśli chodzi o to, że ktoś pisał, że Ukraińcy dostą tam dużo, to może warto spytać w jaki sposób... Tylko temu że dla nich Zara jest jak ich drugi dom, bo spędzają tam od 12-16 h dziennie. Wielkie panie/panowie czyli tzw TL i L może i wykonują swoją pracę, ale szczerze więcej energii wykorzystują na rozkazywanie i darcie mordy na całym magazynie.. chociaż kiedyś tak samo pracowali jak zwykli pracownicy. Kierownicy, nie będę pisać o imieniu nie mają za grosz szacunku do pracowników, poniżanie i traktowanie człowieka jak gó....wno. Wszyscy tam którzy są wyżej niż ty uważają się za lepszych od siebie, wielkie państwo... Przerwy 15 min zgodnie z przepisami, lecz gdy wypadnie na ciebie, że musisz się okazać ochroniarzowi to leci ci przerwa i w wyniku tego masz jej np 10... Jedzenie w biegu, a się jeszcze potem dziwną że tam ludzie mdleją czy ciągle L4 biorą. Jeśli komuś się tam podoba i jest zwyczajnym pracownikiem to się mu na prawdę dziwie, ja z wielką ulgą opuściłam ten zakład i nigdy w życiu bym tam nie wróciła :) Stanowczo odradzam!

Agata

@pracującyodpoczątku projektu, dziękuje za odpowiedź i za wyszczególnienie benefitów, na które pracownicy mogą tutaj liczyć. Ofert pracy jest teraz sporo więc na pewno zainteresowani zatrudnieniem będą wdzięczni. A odnośnie samego procesu rekrutacji możesz coś w tym temacie powiedzieć?

Norbi

Bardzo fajna firma, pracuję tu już wystarczająco długo żeby tak mówić.

Pracujący od początku projektu.

Zależnie od stanowiska premie miesięczne/kwartalne karty multisport z dofinansowaniem od pracodawcy, firma za przysłowiowe frytki organizuje dojazd dla ludzi z wrześni, gniezna, jarocina i jeszcze kilku miejscowości, ubezpieczenia dofinansowane przez pracodawcę, super opcja prywatnej opieki medycznej za chyba 30 zł m-c? na dniach odbędzie się piknik dla pracowników i ich rodzin, na święta karty podarunkowe (kwota zależna od stanowiska i stażu pracy), źle nie jest :)

Agata

Dobrze wiedzieć w takim razie @Pracuje tam. Skoro jesteś pracownikiem to na co oprócz tej umowy o pracę można liczyć? Teraz oprócz wynagrodzenia liczą się też benefity, więc jeśli możesz podzielić się wiedzą na ich temat, inni będą wdzięczni.

Zenobiusz

Jak ktoś zacznie pracować to sam się przekona jak jest fajnie

Agata

Dla potwierdzenia @ktoś w Rhenus Logistics w Swarzędzu, bo tego dotyczy to forum są teraz dwie aktualne oferty pracy (do IT i do HR), obie w oparciu o umowę o pracę. Z czego wynika, że jednak takie zatrudnienie jest tutaj możliwe, czy ktoś może to jeszcze potwierdzić, dla pewności?

@Agata 18.08.2017 09:00

Potwierdzam.Potrzebują.

Zmotywowany

Zawsze mówię, że jak ktoś przykłada się do pracy i potrafi współpracować z innymi to będzie mu dobrze w firmie. Inni powinni brać przykład z takich pracowników.

Agata

Osoby, które poszukują pracy @KTOŚ muszą dokładnie przeglądać oferty pracy. Zdarza się, że niektóre stanowiska są dostępne od razu w oparciu o umowę o pracę i zatrudnienie bezpośrednio z Rhenus Logistics.

Ktoś
@Agata 03.08.2017 08:26

Sporadycznie się takowe pojawiają.

Zdzicho

Praca w firmie z wieloletnim doświadczeniem, stabilnym finansowo to duży komfort dla pracownika. Przynajmniej ja tak to odbieram. Dużo łatwiej jest się rozwijać przy silnych podstawach. Myślę, że sporo ludzi tak uważa.

Mały

Czy mógłby ktoś napisać jak się pracuje w firmie? Jaki jest powód tak długiej listy ofert pracy ?Dziekuję.

renia

witam jak długo trzeba byc na umowie zleceniu zanim dostanie sie umowe o prace?

@renia 17.07.2017 22:20
witam jak długo trzeba byc na umowie zleceniu zanim dostanie sie umowe o prace?

W zależności od postępów w pracy - od 2-3 miesięcy .Zdarza się że już po 1,5 miesięcznym okresie pracy przez agencję dostaje się umowę .

Peter

Czy praca dla specjalisty ds. personalnych jest jeszcze aktualna? Może ktoś wie i mógłby podpowiedzieć coś więcej ? Jak się tu pracuje, może dobrze jest wiedzieć?

Młody

Mam pytanie w temacie pracy a dokładnie praktyki w dziale sprzedaży logistyki frachtowej. Jak długo trwają takie praktyki, czy to zależy od firmy czy od praktykanta? Czy takie praktyki są w jakimś stopniu płatne? Czy jest szansa na zatrudnienie w firmie?

Zlepek

Jak można pomóc w podjęciu decyzji jeśli opinie na forum są tak bardzo różne? Złożyłem cv do firmy bo słyszałem dobre opinie ale miałem nadzieję , że na forum dowiem się coś więcej. Niestety ludzie piszą tylko o swoich wrażeniach a nic uczciwego o firmie.

@Zlepek 11.06.2017 19:01

Jakich informacji oczekujesz?

@Zlepek 11.06.2017 19:01

Jakich informacji oczekujesz?

dddsa

to co się dzieje w tej firmie to jakaś porażka !!! znowu zatrudniają 100 nowych ukrainców którzy nie chcą pracować przyszli tylko sobie posiedzieć na skrzynkach i rozmawiać w alejkach w kiblach syf tylko sanepid zaprosić na magazynie syf nikt nie pilnuje TL i L siedzą tylko przy biurkach i udają jak to oni ciężko zapracowani na stołówce aż nie chce się wchodzić jeść bo ukraincy i potrafią sprzątać po sobie gonią tylko za normę a premie śmieszne jak robisz ponad normę o podwyżce to ty sobie możesz pomarzyć chyba że będziesz liderem albo team liderem i zwykły pracownik będzie robił twoja premie pozdro

@dddsa 28.05.2017 20:27

TL i L siedzą przed biurkami i nie udają że pracują, tylko w większości czasu opracowują statystyki, normy i raporty dzięki którym ludzie z ich grup mogli dostać podwyżki o których Ty możesz pomarzyć bo najwidoczniej się nie wyrabiasz z niczym :P Wiem, bo miałam okazję się z tym zapoznać. Ja premię i podwyżki dostaje nie liżąc nikomu [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] robię to co do mnie należy i tyle... Liderzy i Team Leaderzy niektórych działów rzeczywiście się nadają do kopania chrzanu, ale są też tacy którzy są odpowiednimi osobami na odpowiednich stanowiskach... Praca fajna, zarobki również w porządku, atmosfera i ludzie ok, nawet ku waszemu zdziwieniu Ukraina

Ziomek

Rhenus Logistics ma bardzo mało nowych ofert pracy! Jaka jest tego przyczyna? Może ktoś mógłby napisać na forum. Szukam pracy i myślałem o firmie, słyszałem dobre opinie ale nie potrzebują ludzi. Szkoda.

KTOŚ
@Ziomek 03.05.2017 11:13

Oferty są ale praca na początku przez agencję BIZNES PARTNER lub ARR.

Alexi

Witam. Pracowałam tam prawie od samego początku. Wtedy było naprawdę super, ale od kiedy na wyższe stanowiska wskakiwali ludzie bez żadnych doświadczeń i umiejętności tylko za dobre znajomości lub za czekoladę robiło się nie ciekawie bo zaczęło im odbijać. Szkoda,bo firma i praca fajna tylko zarobki małe i do tego te weekendy na popołudnie... A nie wspomnę już o tych ludziach z Ukrainy, totalny wyzysk taniej siły roboczej...

Sandra

@WeryWery Jeśli już byłaś świadkiem takiej sytuacji powinnaś zgłosić to do szefa. Nie powinno mieć miejsca takie przeszukanie ale może były bardzo poważne powody do takich czynności?

WeryWery

Ostatnio byłam świadkiem, jak podczas nieobecności pracowników, sprawdzane im były szafki bez ich wiedzy. Stałam za ścianą, bo akurat mnie zwolniono na chwilę do szatni po tabletkę i nie mogłam uwierzyć w to co słyszę. Nie wiem czy mają klucze do wszystkich szafek czy jakiś jeden magiczny, ale to jest karygodne! Proponuj [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] do szafek, może odechce im się otwierać bez obecności właściciela. Uważajcie co trzymacie w szatni, bo mimo iż są szafki zamknięte, to jak się okazuje nie stanowi to problemu. Żenada nie firma, inwigilacja na każdym kroku.

karola
@WeryWery 21.04.2017 10:39

Wera wera owszem mogłaś być swiadkiem sprawdzania szafek, ale nie szafek pracujących w Rhenusie pracowników. Po oddaniu przez pracownika klucza( został zwolnionyy lub zrezygnował z pracy) , trzeba zweryfikować czy zostawił on po sobie pustą szafke,czy z jakimiś przedmiotami. Zdarza się,że pracownicy zostawiają butelki z wodą,długopisy,rękawiczki, a po to specjalnie nie przyjadą . Taką szafkę trzeba opróżnić ,aby nowozatrudniony pracownik mógł się do niej"wprowadzic". Mam nadzieję,że twoje wątpliwosci zostały rozwiane. Pozdrawiam.

Pit

Czy trzeba będzie chodzić do pracy we wszystkie niedziele i święta

iza
@Pit 15.04.2017 19:08
Czy trzeba będzie chodzić do pracy we wszystkie niedziele i święta

Co Ty gadasz , to nie możliwe

Małgorzata

Mam pytanie czy oferta pracy dla specjalisty ds.personalnych w Swarzędzu jest jeszcze aktualna? Bardzo chciałabym tu pracować, mam spore doświadczenie ale jednocześnie dobrze jest poznać opinie ze strony pracowników. Jaka jest w firmie atmosfera? Z góry dziękuję.

Nina
@Małgorzata 31.03.2017 10:43

Atmosfera jest świetna i tym bardziej jest to niesamowite, że w tak dużych firmach, magazynach nie zawsze tak jest.

Natalia

Złożyłam swoje cv na stanowisko specjalisty ds. personalnych i czekam na odzew ze strony Rhenus. Może powiecie cos więcej jak jest w firmie, jaka atmosfera? Ja słyszałam dobre opinie o nich ale nigdy nie zaszkodzi więcej wiedzieć. Jak przebiega rekrutacja?

Agata

Rafii, proszę o merytoryczne wypowiedzi.

Rafii
@Agata 10.03.2017 09:04
Rafii, proszę o merytoryczne wypowiedzi.

Pani Agato czego pani oczekuje imion i nazwisk? (wypowiedzi powyżej innych) Wystarczy sprawdzić : 1.powiązania rodzinne 2.kto gdzie pracuje chodzi o dział i z kim? 3.kto gdzie przeszedł z działu do działu i czy dostał podwyższkę i premie lub dostanie Reszta to już porównywanie faktów i zdarzeń. Sprawy seksualne odbywają się oczywiście poza zakładem no bo przerwa 15 minut, ale to już inna sprawa.

Rafii

Owszem poprawia się dla tych co wchodzą bez mydła albo lody pod biurkiem robią.

Agata

Czy z biegiem czasu sytuacja w Rhenus Logistics poprawia się?

Klara

Pracuję dla firmy od kilku miesięcy ale jestem bardzo zadowolona. Mamy super atmosferę w pracy, zarobki na poczatku są małe ale byłam na rozmowie i mam obiecaną podwyżkę. Dziwią mnie niektóre wpisy?

Hh
@Klara 21.02.2017 10:18

Bo może jesteś największym lizusem.nic dodać nic ująć.

Hh
@Klara 21.02.2017 10:18

Bo może jesteś największym lizusem.nic dodać nic ująć.

Nick

To prawda, że zamykają w Swarzędzu filię? Ktoś coś słyszał?

Ktoś
@Nick 24.01.2017 22:15
To prawda, że zamykają w Swarzędzu filię? Ktoś coś słyszał?

Nigdy w życiu

Zlepek

Czy są jakieś nowe ofert pracy dla magazyniera w Krakowie? Słyszałem o dobrych zarobkach i fajnej atmosferze w pracy! Jak ktoś ma wiedzę i mógłby ja przekazać na forum proszę o to. Będę składał cv może się uda!

edek z krainy kredek

No kible to porażka, niby jest firma sprzatajaca, oni wykonuja swoja robote, lecz co z tego jak świnie przyjdą i za kilka minut nasyfia. Smierdzi na kilometr, pozdrowienia dla sanepidu.

Xesu

Firma to porażka, traktują ludzi jak śmieci, a nawet gorzej. Sanepid powinien im zamknąć ten magazyn za te toalety. Przerwy 15 minutowe to jest śmiech na sali. A kierowcy autobusów to juz totalne dno. Kobieta padaczki dostała, a frajer nie chciał poczekać za osobami czekającymi na przyjazd karetki. Trzeba byc jebnietym, w sumie jak kazdy w tej firmie.

KTOŚ
@Xesu 28.12.2016 00:49

Przy 8-godzinnym czasie pracy 15 minut to normalne . Patrz załącznik. http://www.infor.pl/prawo/praca/pracownik/327983,Pracownik-ma-prawo-do-przerw-w-pracy.html Toalety - pracuje tam tylu ludzi że bałagan zawsze będzie. Ciekawe czy sam/sama dbasz o czystość!? Co do zaistniełego zdarzenia - należało poinformować przełożonch w magazynie. Rozumiem że pisałeś o magazynie w Swarzędzu?

Anonimus

Stawki głodowe 1800 zł netto, na magazynach zimno jak w lodówce, niesprawne wózki bez przeglądów, godziny pracy 01:00 - 9.15, 4:00-12:15 itd. Odradzam bo szkoda czasu i życia...

papaj

Specjalista ds. obsługi klienta i administracji magazynu lub transportu ktoś wie jak wygląda praca na tym, stanowisku i ogólnie czy gra jest warta świeczki?

andy88

Mnie się tam podoba, jest na czym oko zawiesić :)

PrAcOwNiKpL
@andy88 30.11.2016 11:24
Mnie się tam podoba, jest na czym oko zawiesić :)

Zgadzam się w 100%. PS: studiuję prawo i jestem wege.

magda

Trudno wymyślać inne loginy ? xD Wszyscy to samo...

były pracownik 74

dokładnie zgadzam się z tobą. pracowałam w tej firmie przez parę miesięcy i byłam w grupie tej " pani . dla mnie jest to pomyłka a nie TL. tyle w temacie

były pracownik
@były pracownik 74 08.11.2016 14:29

O której z Pań piszesz ,jeśli wolno zapytać?

Do TL i Lidera ze stażem. Ciekawe... Wy chyba należycie do tych TL i L, którzy zostali nimi z przypadku bo lizali tyłki innym i nigdy wcześniej z taką funkcją nie mieliście do czynienia, bo jakbyście mieli to inaczej byście śpiewali. Jeden TL z paku miał zostać TL na inb , i ma szczęście że poszedł na pak. Jakby został na inb to by już dawno nie pracował. Don Łukasz szybko zweryfikowałby umiejętności tej pani.

on
@pracownik 07.11.2016 20:53

Z tego co wiem to chcieli ją tam bo na packu jeszcze sie miejsce nie zwolnilo (zwolnili Ole i odrazu tam przejęła grupę).Koldjna rzecz to to iż akurat ona z Łukaszem się dogaduje w przeciwieństwie do Stelli i Magdy.Na packu juz wie przynajmniej co z czym się je a na inb by sie zmarnowala ☺

Lider ze stażem

Czytam opinię i widzę że Polacy to zawistny naród. Ukraina pracuje u nas bo rynek Polaków w Wlkp się wyczerpuje. Jak tak wam źle to pracujecie u prywaciarza w swaju na pewno was doceni. Kierownicy u nas nie są idealni ale rozmawiają z ludźmi i często pomagają nawet gdy trzeba się zamienić lub dac komuś drugą szanse. Nas jest ok 1000 osób więc nie ma co liczyć na indywidualne rozmowy z każdym i codziennie. Podwyżki są premie też więc nie piszcie anonimowo ze taką krzywda . Ps. Ten wysoki kierownik to Mateusz i jak go nie znasz to nie pisz bzdur. Zła karma wraca. Do zob z wszystkimi na imprezie integracyjnej

@Lider ze stażem 02.11.2016 14:31

No i pod tą opinią mogę się podpisać!!! Na marginesie-nawet w H&M przyjmują pracowników z Ukrainy bo również tam Polacy nie chcą pracować. Mateusz!!!!!Najlepszy kierownik z jakim do tej pory miałam możliwość współpracować. Oby więcej takich ludzi wśród nas. Jak znam życie to wszyscy będą się przednio bawić a narzekać i tak będą.

Mąż
@Lider ze stażem 02.11.2016 14:31

Po prostu debil kobjiety za minimum robia a premia smiech, kierownicy rozumia oczywiscie do 2 w nocy i ich nie obchodzi jak ktos wroci do domu

Hehe, to tak jak team liderka pack.u Magda l,żeby napisać jednego maila spędza przed laptopem pół dnia,bo napisanie kilku zdań ją przerasta.

Iso

No to trzeba się cieszyć, ze umowe o prace dają szybko moim zdaniem to bardzo na plus, bo umowa o prace to dziś powinien być standard, a niestety nadal nie jest, dobrze, że to się zmienia powolutku i coś się dzieje

bylypracownik

Ta firma nie rozwija po więcej niż pół roku. Jak najbardziej, szybko dają umowę o pracę.

Tak, jest na to szansa.

bylypracownik

Wiesz co, nie,śmiecą mniej z tego co zaobserwowałam i nie są bezczelni.

@bylypracownik 12.10.2016 19:20
Wiesz co, nie,śmiecą mniej z tego co zaobserwowałam i nie są bezczelni.

Dokładnie !!

bylypracownik

Było o Polakach i Ukraińcach. Em.. czego więcej ? Od pracodawcy tego, że będzie tępił durne zachowania, że będzie zwracał uwagę na ludzi, którzy robią taki syf, że aż się do pracy nie chce przychodzić. To, że są bezczelni itd to już inna sprawa, nie związana z pracą.

Zostaw opinię o Rhenus Logistics - Swarzędz

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Rhenus Logistics