Opinie o BRIDGESTONE w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy BRIDGESTONE. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w BRIDGESTONE o rekrutacji.

Branże: Opony i felgi - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BRIDGESTONE w Poznań

reznik

Koles pisze, ze ma 5 kola brutto plus dodatki a wy zebys dostal 3100 to sie ciesz. Jestescie jacys niepełnosprytni z grupa czy co? 5 kola brutto to jest 3550 zł NA REKE około. To dlaczego piszecie ze 3100 i wprowadzacie ciemnych ludzi w zamet? Pozniej taki (usunięte przez administratora) po zecie czyta i nie pojdzie bo za 3100 nie bedzie robil a 5 to jest to co wyzej napisalem plus dodatki hehehe.

Lolo
@reznik

Ja po 11 miesiącach mam średnio 3250 na rękę więc niewiem skąd te kwoty. A na umowie mam 4200 brutto a nie 5000 brutto... 18.68 na godzinę brutto. W czasie szkolenia 3 miesięcznego masz 16.26 więc niewiem ile Wy byście chcieli tu zarabiać..

Roman
@Lolo

Dzisiaj dostałem aneks do umowy. Na umowie 3756zł brutto. Jakieś pytania ? Wchodzi stała pensja a słysząc co działo się w Stargardzie to zaraz wypłaty będą mniejsze o 400zł. Zatrudniłem się tu w styczniu. Na umowie było 4200 brutto. Teraz aneks i 700 brutto mniej. Więc niewiem kto Wam obiecuje cuda.

@Roman

3756zł : 168h= 22,36 zł za godzinę brutto, więc przed aneksem miałeś mniej podstawy

@lol

3756 a 4200 brutto ?To jak mniej podstawy rozjaśni mi umysł bo nie bardzo rozumiem

@Koko

Ale o czym ty mowisz jakie 4200 brutto podstawy skoro miesięczna pensja jest dopiero od 1 września, wczesniej była godzinowa i jak teraz masz 3756 to strzelam że byłeś na P3 i miałeś 19,83 zl brutto za godzinę co razy 168 h daje 3331 zł podstawy. 4200 to juz chyba sobie premie doliczyles

@lol

Zobacz wyżej co Lolo napisał że ma na umowie 4200.Ja już dawno nie pracuję tam i dobrze zrobiłem

Miś
@reznik

Koleś nie wie co pisze miałem niedawno te szkolenia i śmieszne obietnice 5000 brutto +dodatki tylko nikt nie zwraca uwagi na słowa ze to jest średnia.Na początek jak obiecywali ponad 3000 brutto dokładnie nie pamiętam ile ale na rękę ponad 2200 plus jakieś dodatki jak wszyscy zaczęli dopytywać się o kasę to już tak pięknie nie wyglądało obiecanki cacanki

@Koko

To Lolo chyba w innej firmie się zatrudnił. Powtarzam - pensje miesięczne obowiązują od 1 września 2018 wcześniej była stawka godzinowa. Pewnie powiedzieli mu ze z premiami będzie zarabiał te 4200

Roman
@lol

Sorry na umowie mam obecnie 3479 brutto. Więc niewiem jak to jest, że nowym pracownikom dają 4200 brutto, a po 3 miesiącach 5000 brutto. Przecież to jakieś jaja

Maras
@reznik

Przyjdź i się przekonaj czy dostaniesz 5000 plus dodatki i premie ..pracuje 15 lat i brutto mam 4000...zapraszam

@Roman

Dodaj sobie wszystkie dodatki typu 20% premiera niedzielę nocki wkład pracy

Fafik
@Jo

Taaaak nowy i wkład.na szkoleniu masz 3k ponad brutto + 20% premia + godzinówka za niedzielę święta teraz także za soboty +za nocki

Evulinda

Cześć wszystkim! Mam pytanko odnośnie pracy w Bridgestone . Chciałabym zmienić pracę i myślałam o tej właśnie firmie. Dodam że pracuje od 16lat w jednej z poznańskich firm produkcyjnych od poniedziałku do piątku a zarobki hmm no szału nie ma około 2800 na rękę . Dlatego też myślałam o zmianie pracy. Powiedzcie mi jak u Was to wygląda? zmieniać ? Nie zmieniać ?sama nie wiem .

Ta
@Evulinda

Daj sobie spokój

@Ta

Aż tak źle?

@Ta

Przez pierwsze 3 miesiące dostaniesz ok 3000-3200 po 3 miesiącach ok 3500.I to w przypadku kobiet jest max. Jeśli masz rodzinę i przyjściu i nie chcesz ich stracić to daj sobie spokój z tą firmą. Czy warto dla paru stówek pchać się w 4 brygady. Jeden weekend w miesiącu wolny do tego z 3-4 w ciągu roku dostaniesz za urlopy . O grilu i wypadami z przyjaciółmi możesz zapomnieć bo te kilka weekendów wolnych poświęcasz rodzinie co i tak jest mało jeśli masz dzieci. Wybór należy do ciebie.

Faktycznie kaszana

pytjnik

a czy to prawda,że jednak dodatki za dojazdy nie są jeszcze przesądzone, bo podobno "związki" chcą dla wszystkich równo po 100zł niezależnie od miejsca zamieszkania ? bo jeżeli to prawda to te dziady związkowe znowu nas tak pięknie urządzą, że hej. Związkowcy, nie wstyd wam tak patrzeć ludziom prosto w oczy ? porównać was można do balonika: najpierw się wzdymacie, a na końcu i tak jesteście wydymani , a rykoszetem reszta pracowników.

Bbb
@pytjnik

Związki to sobie mogą...pracodawca wydał już oficjalny komunikat w tej sprawie wiec raczej zwrot za dojazd jest przesądzony....

Ciekawy

Witam.Mam małe pytanko.Jakie pieniądze oferują na start chodzi mi o produkcje.Jakies premie?

@Ciekawy

Pierwsze 3 miesiące ok 3000 3200 na rękę po 3miesiącach ok 3500

Operator Maszyn

Są 3 etapy Pierwszy etap: czytanie ze zrozumieniem i trochę matematyki Drugi etap: test manualny 3 etap: rozmowa z przełożonym po zaliczeniu wcześniejszych etapów

Pytań nie było za wiele

Fafik

To nie dla mnie tutaj nie da się pracować już wiem dlaczego wszyscy uciekają z tego (usunięte przez administratora) ,system pracy do niczego a rodzina jak chcesz ją mieć to nie polecam .najwyższy czas porzucić tą pracę ciekawe jakie konsekwencje wyciągną.

o
@Fafik

no chyba cie nie zwolnia ;)

Karol
@Fafik

Pewnie nalicza jakies 6000 zl za nadgodziny ktore musial zaklad wyplacic i beda straszyc sadem

Edyta

@reznik, a Ty pracujesz w BRIDGESTONE? Nie jestem w stanie tego jednoznacznie wywnioskować z Twojej wypowiedzi. @Lolo, planujesz związać się na dłużej z tym pracodawcą? Czy mógłbyś napisać coś na temat samej pracy - w jakim trybie się odbywa, jaka jest jej specyfika?

Trelemorele

Ludzie serio tam za byle (usunięte przez administratora) zabierają premie? Masz prawo do chorobowego ,do urlopu na żądanie A za to po premi? Chcesz złożyć papier że nie będziesz brać nadgodzin (masz takie prawo na dziecko do lat 4) za to zabierają premie. To kuzwa masz przywilej Ale przez szantaż nie możesz . To jest jakiś (usunięte przez administratora) w którym nie wolno nic bo lecą po zasłużonej premii.

Nick.
@Trelemorele

Dokładnie tak jak napisałeś. Nie polecam firmy. Odszedłem i to była najlepsza decyzja dla mnie i mojej rodziny.

Edyta

@Nie warto, sporo czasu spędziłeś w BRIDGESTONE. Czemu masz zamiar odejść z firmy? Jakie Twoim zdaniem zmiany mogłyby w niej zajść, aby ten pracodawca był bardziej atrakcyjny zarówno dla obecnych, jak i przyszłych pracowników? @A_psikk, a może to był właśnie jeden z postulatów związków zawodowych, tylko zrealizowany nieco później, po dokładnym przemyśleniu. @marcin, brzmi to całkiem dobrze! Czy pracownicy są zadowoleni z takiego obrotu sprawy?

niedoszlypracownik

Mam pytanie odnosnie przyjec. Nie dosc, ze brakuje ponoc masowo ludzi to jeszcze jakies zabawy w rekrutacje? Bylem na tej calej rekrutacji i nie przeszedlem tego testu z tymi nakretkami. Bylem rozkojarzony, wiadomo w koncu mistrzostwa swiata w PN sa heh. Wyksztalcenie srednie, inteligentny gosc z klasa a tu taki numer. Myslalem, ze odgornie tam maja powiedziane, ze nie ma ludzi i tak robcie, zeby wszyscy przechodzili te smieszne testy. Szczegolnie po wykształceniu srednim. Pozniej sie zorientowalem o co chodzi z tymi nakretkami, ale bylo z pozno juz. Ponadto uwazam, ze to byle zle zorganizowane i za mało czasu na przygotowania. Jakby sie komus mocno spieszylo. Uwazam, ze ta pani by lepiej to wytlumaczyla niz ten gosc (wygladajacy jakby mu sie mocno gdzies spieszylo). Ponoc tylko swieta wielkanocne i boze narodzenie wolne. Co przez telefon nie zostalo powiedziane, czyli boze cialo, wszystkich swietych i pozostale male swieta w zaleznosci od grafiku. Lipa..

@niedoszlypracownik

A co trzeba z tymi nakretkami robić możesz coś napisać wiecej

@niedoszlypracownik

Po złożeniu papierów długo czekałeś na wezwanie na rozmowę i testy

@Koko

Jesli zlozyles papiery to na bank oddzwonia, czekaj cierpliwie, bo tam potrzebuja ludzi. A jesli chodzi o te nakretki to nie wiem czy jestem upowazniony do pisania tego na forum. Wez sobie poszukaj lepiej w necie, bo jak ten gosc Ci bedzie tlumaczyl, to nic nie bedziesz wiedzial :d. Skoro kolesiowi po wyksztalceniu srednim pomaturalnym nie umial wytlumaczyc to wiesz.. Ale nie ma sie co dziwic, dopiero po studiach. Widac u niego bardzo małe doswiadczenie, tlumaczy dosc ogolnikowo, schematycznie jak kazdy student w sumie. A czy to jest potrzebne do czegos? Uwazam, ze nie, bo zapewne na produkcji czynnosci sie powtarzaja i szybko wpadniesz w rytm, aczkolwiek musisz to przejsc.

@niedoszlypracownik

Te nakrętki to był test manualny skoro nakrętek w różnych kolorach nie umiałeś poukładać to niestety ale się po prostu nie nadajesz. Wykształcenie nie ma nic do tego bo ludzie po podstawówce taki prosty test przechodzą. Pozdrawiam.

qqqq
@Jo

te kolorowe podkładki to było tak banalne że aż szkoda gadać, na prawdę zero filozofii ale widziałem że niektórzy się męczyli

@Jo

Nie chodzi o nakretki, tylko o te strony plaska i wypukła. Jesli to tak dalej bedzie funkcjonowac to firma sie zamknie. Bo zaden młody nie bedzie pracowal w boze cialo itp. Nawet jak bedzie 10 tysiecy brutto to nikt nie przyjdzie. Czasy sie zmieniaja w koncu na lepsze. Młodziki tylko komputerki, gry, kto bedzie (usunięte przez administratora) w niedziele i swieta heh. Ja myslalem, ze to taki pic na wode z tymi testami, odgornie maja powiedziane, ze wszyscy maja zdac. Jeszcze tak nie jest, ale niedlugo juz tak bedzie. Starzy pracownicy przejda na emeryture. Przyszlosc firmy bezsensownym zachowaniem stoi pod duzym znakiem zapytania wedlug mnie, ale powodzenia.

@qqqq

Tu nie chodzi o to czy to było banalne czy nie. Masz za coś płacone to musisz to wytłumaczyć, tak? Jak ty np jestes nauczycielem matematyki to masz mi nawet 5 godzin tłumaczyć dlaczego 2+2=4, poniewaz za to Ci placa. O to mi chodzi, czaisz? Fakt, ze to bylo banalne, ale to nie znaczy, ze ktos kto prowadzi szkolenie ma na to (usunięte przez administratora) bo to jest proste, tak czy nie

@niedoszlypracownik

Jakby bylo 100 chetnych na 1 miejsce to co innego, a skoro nie ma to tak długo tłumaczyc panie kolego studencie az ktos zrozumie. Nawet 3 godziny, bo za to ci placa ;). Pozdrawiam

qqqq
@niedoszlypracownik

no tak wytłumaczyć powinien masz rację, ale mi się wydaje, że instrukcję miałem na kartce napisaną choć to było kilka lat temu

bomb
@niedoszlypracownik

Ty serio nie ogarnąłeś tej deski? wystarczyło położyć ją tak jak miałeś na rysunku i powkładać śruby a dalej nakretki,piszesz o sobie inteligentny i ogarniety,skoro tego nie dałeś rady to może masz problem z wyobraźnią przestrzenną?komputerki,gierki? niedziele i święta? w tym kraju jest od groma dni wolnych ustawowo(w uk masz wolne świeta ustawowo tylko boze narodzenie,niedziela wielkanocna+1maj) a za niedługo to wymyślą kolejny kryzys i roboty będzie 0,wiec synek Welcome to the real world,z takim podejsciem to moze szukaj na parkingu jako cieć lub

Nie warto
@niedoszlypracownik

Ja po zawodówce i zdałem te testy za pierwszy razem.. jestem tu już ponad 10 lat i jeszcze troszkę i się zwalniam.

a_psikk

No cóż, stało się stała pensja czyli przysłowiowy gwóźdź do trumny fabryki, gdzieś usłyszałem, że te działania są tylko po to, aby nasi się zwolnili a ich miejsce będą zatrudnieni Ukraińcy, w momencie kiedy na Ukrainie działania wojenne nie pozwalają budować fabryki przeniosą Ukraińców do Polski i niedługo będzie to ukraińska fabrykaw Polsce! !!

@a_psikk

Niedługo to miesięczny Plan do wykonania podskoczy kilka procent i nie ma wybacz do pracy rodacy tzn. wschodniacy :)

Oko proroka
@Optymista

Na razie 30tys. nie można wykonać, już jest -12tys. Broda w lipcu pisał, że nie ma zawirowań, w sierpniu przewidywana liczba odejść to 16 osób, a odeszło 35. Taki mały błąd.

sip
@a_psikk

no trzeba naszemu przewodniczacemu podziekowac za stałe pensje dziwnym trafem od jakiegos czasu juz go nie widac ,, ciepła posada ,, załatwiona zeby wyciszyc znika teraz bedzie skarbnik z wielkim sip chodzic i opowiadac jak to bedziemy miec dobrze ,dobre jest to ze zwiazek ktory ma walczyc o prawa pracownika załatwil nam niewolnictwo w nowej formie jeszcze raz mozna podziekowac panu a. pisze z malej bo na nic wiecej nie zasługuje

kość
@sip

Związki zawodowe nie powstały dla pracowników, tylko dla pracodawców, aby trzymać parobków krótko za pysk ;) Pozdro

sahu
@a_psikk

z tym że wg ogłoszenia(chyba z olx) w wymaganiach "biegła znajomość j.Polskiego w mowie i piśmie) i prosze 95% sowietów na starcie odpada

Edyta

@naCsmierdzi, co to za komentarz? Jeśli chciałbyś napisać coś konkretnego o pracy w BRIDGESTONE - zachęcam. @Rumcajs, napiszesz coś więcej? Tak ogólna opinia niewiele mówi o pracodawcy i oferowanych przez niego warunkach. Jakbyś mógł ją rozwinąć - byłabym wdzięczna. @Darek Age, rozumiem, że pracujesz w firmie, której dotyczy ten wątek. Długo już jesteś z nią związany? Jak na przestrzeni tego czasu zmieniały się warunki w BRIDGESTONE?

Robert

Przyjalem sie w piatek [badania lekarskie itp] i zaczynam od 1 wrzesnia,dostalem 5tys brutto plus dodatki jako operator czyli oplaca mi sie..Co myslicie?

mixmax

przez pierwsze 3 miesiace wyciagnij kolo 3 tys to bedzie beardzo dobrze ;]

Będziesz pan zadowolony...

Tor
@Robert

Za taką pracę ? Pieniądze to nie wszystko..Próbuj, nic ci nie szkodzi.

niedowiarek
@Robert

hhahaha. Nie pracuję ( dzięki Bogu) już od sierpnia. Zapomnij o dobrej wypłacie. I tak Ci za byle co zabiorą premię. Netto wyjdziesz średnio ok 3100 - 3300. Ale nie będziesz żył, chyba jako zombie. Mimo wszystko powodzenia.

petr

opłaca

kieras
@niedowiarek

hahah dokładnie

Marycjusz
@Robert

jako operator to może będziesz po roku haha. Na początek czeka Cię rowerek i jeżdżenie za wózkiem jak prywatna kur..

14lat bspz
@Robert

Przestańcie siać propagandę 5000 po przeliczeniu na stałe pensję nie mają nawet pracownicy z 10 letnim stażem wiec napisał to ktoś z kierownictwa żeby było kłamstwo potwierdzone jak w mediach śmiech i żenada ze robicie coś takiego zamiast zdać ludziom zarobic

Jason
@14lat bspz

Mój kumpel po 13 latach ma 3500 na rękę więc nie liczcie na cuda. A robota mega ciężka. W smrodzie palonej gumy.

@Robert

Witam Roberta marzyciela :) I jak twoja wspaniała podstawa ma się do rzeczywistości ? Nadal jest tak kolorowo jak napisałeś? Odezwij się po 10 października i podziel swoją opinią co do systemu wynagrodzenia jaki i premiowania he :)

Mojse
@Optymista

Pewnie już sie zwolnił hahahaha

Darek Age
@Robert

Jeżeli przyjąłes się 1 września to jeszcze nic nie dostałeś oprócz obietnic. 10 października napisz ile zarobiłeś i czy się opłacało, bo juz 10 listopada na pewno będzie mniej (nie będzie sztucznie zawyżonej premii)

naCsmierdzi

w brygstonie, ma się wolna sobotę jak w piątek się umiera :)

TOenek

3700 wypłaty z 40 nadgodzinani setkami na maszynie. Sram na to. Ja też ide na kulacza. Podobne pieniądze, mniej odpowiedzialbości, spokojniejsza robota, umowa o prace z Workiem. Okazuje się, że chłopaki od kulania szpul zarabiają więcej niż ci na maszynach.. Przecież to jest jakaś kpina.

Tyv

Z tym Medicover to jakaś sciema ? Po co Bridgestone płaci pewnie grube siano tym nierobom z Medicover ? Ostatnio chcialem się zapisać do lekarza. Pani stwierdziła, że zgodnie z kartą i numerem żaden lekarz mi nie przysługuje bo nie ma tego w pakiecie. Przecież to jest (usunięte przez administratora) jakiś śmiech.

@Tyv

Ostatnio chciałem dostać się do neurochirurga i co mi powiedziano że nie ma w mieście żadnego z którym mają podpisaną umowę:) Co za patola śmiech na sali.

MonteCriz
@Optymista

Ja chciałem do dermatologa. Też nie ma w pakiecie. Pojechałem na Kórnicką do przychodni, 20 min czekania w kolejce do gabinetu i po problemie. W PAŃSTWOWEJ SŁUŻBIE ZDROWIA ! Nie w prywatnej, gdzie niby jest szybciej i lepiej...

@MonteCriz

Wystarczy wziąć pakiet specjalistyczny 1 za 5 zł i masz wszystkich specjalistów łącznie z wszystkimi badaniami albo za 25 specjalistyczny rodzinny 1 i masz całą rodzinę ubespieczoną wystarczy się spytać w hr. Jak idziesz z pakietem podstawowym to tak jest.

Edyta

@Rychu, co dokładnie masz na myśli pisząc o stałych pensjach? Czy w firmie odeszło się na przykład od premiowania pracowników, tylko została wyznaczona stała kwota miesięczna? Napisz proszę coś więcej. @Rumcajs, rozumiem, że pracujesz w BRIDGESTONE. Jak oceniasz tego pracodawcę? @Janek, może warto zwrócić pracodawcy uwagę na te kwestie? Bariera językowa na pewno przeszkadza w pracy - może warto zorganizować jakiegoś tłumacza albo kurs językowy?

@Edyta

Super firma

trzcina to kapuś

Operejszyn
@.

Kto? Jaka brygada albo dział??

Rychu

Jakie są wasze opinie o stałych pensjach

Jestem zadowolony

Operator
@Rychu

Ja jutro ide do HR z białą karteczką. Potem L4 i już mnie nie zobaczą. Pewnie trzeba będzie swoje odstać w dłuuuugiej kolejce

Ziemia jest płaska jak opona?
@Rychu

Biorąc pod uwagę jak "firma" nas chce wy. Dy. maĆ stałą pensyją...mnożniki, dzielniki, uśrednienia, roczne przeliczenia i związków zawodowych na to przyzwolenia... po 16 latach czas złożyć wypowiedzenie i Ciao Bella :-))) Szanujcie operatorów...bo tak szybko...odchodzą ha ha ha!!!

Ryś
@Ziemia jest płaska jak opona?

Niech AGVy dokładają mieszanki do leja i stabilizują procesy. Niech jeszcze same szpule wymieniają i same wkładaja opony do Tira hehehe.

Juras
@Ryś

Jeżeli ten wózek agv na kogoś najedzie pewnie i tak firma nie bedzia chciala slyszec o rezygnacji z tych wózków, bo wiadomo przecież winny będzie operator, bo lewitowal, wszedl pod wózek. A wiadomo ze wózki automatyczne agv zawsze mają pierwszeństwo.

Szystyis

Koniec z tą firmą nie mam zamiaru ładować aut ręcznie i jeszcze na czas co kim ja jestem , maszyna która ma (usunięte przez administratora) i nic więcej ? Każdy pisze o fabryce a magazyn mysliscie że fajnie ładować ręcznie opony na tira dźwigać setki ton miesięcznie ? Nigdy więcej szukać innej pracy i tyle .

Janek

Chyba czas się zacząć uczyć ukrainskiego, bo firma nawet nie chce myśleć o rezygnacji z brego, które nie daje rady. Wychodzi na to ze to my musimy się dostosować do nich bo dogadać się z nimi po polsku jest naprawdę ciężko, a nie długo pewnie będą na każdym dziale. Pewnie za chwile w wymaganiach do przyjęcia do pracy będą wpisywać ze dodatkowym atutem będzie znajomość języka ukraińskiego.

Zostaw merytoryczną opinię o BRIDGESTONE - Poznań

• Jak się pracuje w BRIDGESTONE?

Zobacz opinie na temat firmy BRIDGESTONE tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 219.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BRIDGESTONE?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 123, z czego 8 to opinie pozytywne, 49 to opinie negatywne, a 66 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BRIDGESTONE?

Kandydaci do pracy w BRIDGESTONE napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BRIDGESTONE