Opinie o BRIDGESTONE w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy BRIDGESTONE. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w BRIDGESTONE o rekrutacji.

Branże: Opony i felgi - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o BRIDGESTONE w Poznań

Browar

Ja z takim zapytaniem czy firma posiada autobusy zakladowe z poza Poznania

@Browar

nie zakładowe, ale pracownicy sami zorganizowali

@del

Jestes mozliwosc aby sie z kims skontaktowac w tej sprawie ?

@Browar

napisz najlepiej skąd dojazd cię interesuje może ktoś się odezwie

Żnin

Tore
@Browar

Jeździ na pewno autobus. Niewiem ile tam koledzy płacą na miesiąc ale jeździ bo sporo osób dojeżdża z tej miejscowości do zakładu.

@Tore

@Tore, a czy Ty również dojeżdżasz z jakiegoś innego miejsca do pracy zbiorowo z innymi pracownikami? Jestem ciekawa też, co ogólnie jako pracownik firmy BRIDGESTONE sądzisz o tym pracodawcy. Napiszesz kilka słów swojej opinii na forum? Zachęcam!

11 i 12.11.18 jest wolny od pracy. Bridgestone pracuje?

@Qń

no jasne, dostajesz dodatek świąteczny i dzień wolny do odbioru

Jupik

Dyrektor fabryki potwierdził że 12 listopada wszyscy co pracują mają nadgodziny

@Jupik

serio? to elegancko

Grzegorz

Jak wygląda sprawa z wynagrodzeniem w pierwszym miesiącu? 3- 3,5netto

(;
@Grzegorz

Ile płacą? 3500zł netto, przy założeniu, że pracuje się w tej Firmie w soboty, w październiku: 31 dni kalendarzowych, dni robocze: 27 dni pracy z sobotami, 8h pracy/ 216 h pracy w październiku, 16,20 zł na rękę. Niestety przeglądając oferty pracy firmy płacą: 2500zł na rękę.

@(;

Październik 31 kalendarzowych, a pracujących brygada A: 24 B: 23 C: 22 D: 24. Skąd ty wziąłeś 27 dni pracy?

tryn?
@del

Z sobotami ,czytaj ze zrozumieniem ;-)

@tryn?

Z sobotami? Ja napisałem nawet z niedzielami :D nie ma żadnych 27 dni chyba że tyle nadgodzin ktoś robi

@Grzegorz

@Grzegorz, czy kwota, którą podałeś, to kwota, z której byłbyś zadowolony przy podejmowaniu współpracy z BRIDGESTONE? Otrzymałeś już wiele odpowiedzi - daj znać, czy zdecydujesz się aplikować do pracy w tym miejscu!

Biały

Przepracowalem tam 3,5 roku,po zmianach na komórki dalem sobie spokój,nie jestem z tych co odrzucają błotem ale komuna ma się dobrze w tej firmie, 8 operatorów 5 rządzących co jeden to lepszy,wymyslanie pseudo-usprawnien,wszechobecna biurokracja,kolesiostwo,to są rzeczy na porządku dziennym jeszcze jak coś jest nie tak zawsze winny operator,slabe to jest,trraz pracuję 3 dni w tygodniu kasę mam większą i święty spokój z pierdolami które wymyślają ludzie z biura,ktorzy stracili kontakt z rzeczywistością,kto chce niech spróbuje,tylko później niech nie żałuje.... pozdrawiam całe wytłaczanie nie dajcie się chłopaki dziadom????

Operator Maszyn

Są 3 etapy Pierwszy etap: czytanie ze zrozumieniem i trochę matematyki Drugi etap: test manualny 3 etap: rozmowa z przełożonym po zaliczeniu wcześniejszych etapów

Pytań nie było za wiele

Leszno

Jestem nowy o co chodzi z tymi mistrzami który najgorszy i która brygada

FIZYCZNY SZARAK

FIRMA (Brego) POD FIRMA BRIDGESTONE RÓWNIEŻ NIE POLECAM , SYSTEM TAKI SAM JAK W BRIDGESTONE Stawka 17 zł netto w tym wliczone już wszystke dodatki ,pracodawca nie podaje ich dlatego ze nie bedzie sie bawił w to, ,ale na umówie jest najnizsza brutto, jesli chodzi o system zmianowy jest do kitu jeden weekend tylko wolny , Jesli chodzi o prace to ludzie świeżo co przyszli juz myśla o odejsciu po przepracowanu 2 tyg dlatego ze stojąc na maszynie do mikowania przez 2 a nawet mesiac po 8 godzin jest ciężko , połowa ludzi to ukraince ,święta nie świeta do pracy nie ma że boli , za nie przyjscie do pracy jeden dzien niema juz premi , premie masz jak wyrobisz ponad norme.

obserwator
@FIZYCZNY SZARAK

W święta do pracy?Tylko jedna sobota/ niedziela wolna? ! 17zł netto. To (usunięte przez administratora). Tylko 2 dni wolnego.

Moro

Czy RS już spłynął studzienkami kanalizacyjnymi ?

Edyta

@lol, bardzo szczegółowe wypowiedzi, widać, że jesteś dobrze zorientowany w sprawach firmy, więc wnoszę, że pracujesz w niej już jakiś czas. Czy każdy w firmie może dostać te dodatki do wynagrodzenia na takim poziomie, o jakim piszesz? Nie wiem skąd te rozbieżności w podawanych przez różnych użytkowników kwotach.

@Edyta

każdy, wystarczy pracować, a jak ktoś bierze wolne w większość niedzieli i nocek, albo chodzi na L4 to potem jest taka rozbieżność

Wojtalson

Ostatnio atakują mnie zakłamane reklamy ofert pracy w Bridgestonie, więc czas napisać jak jest. Zarobki 4500 brutto?! Tak, ale dopiero po ładnych kilku latach pracy, w regulaminie jest mowa o kwocie podstawy 2790 brutto (sic!) dla nowo zatrudnionych, po 3 miesięcznym szkoleniu (ostatnimi czasy nie wielu nowozatrudnionych tak długo tam zostaje) podwyżka do 2940 za pracę w systemie 4-brygadowym, z jednym wolnym weekendem w miesiącu, choć patrząc na propozycje nowych grafików i on niebawem zniknie. Oczywiście dochodzą dodatki za nocki, niedziele i święta, a z powodu braku rąk do pracy ostatnio doszedł także dodatek za sobotę oraz max 20% premii (na którą wpływ ma 6 czynników i raczej na całe 20% nie ma co liczyć), ale premia jak to premia raz jest raz nie ma. Podsumowując jeżeli ktoś liczy na góry banknotów dziesiątego to raczej nie tutaj, 3200 na rękę bez nadgodzin to max na co można liczyć za pracę 7 dni pod rząd nie ważne, czy poniedziałek, sobota, niedziela, czy święto niepodległości. NIE POLECAM.

on

Mam pytanie do pracowników. Przeczytałem, że zarobki przez pierwsze 3 miesiące to 3200 a później około 3500. To są warunki na umowie o pracę czy jakaś lipa?

aaa
@on

4 rok w firmie a dziś za cały przepracowany miesiąc 3300 adios amigos !

@aaa

weź się wreszcie za robotę tyle to ja dostawałem jako niewyszkolony

Browar

Witam wszystkich. Chcialbym sie dowiedziec czy sa autobusy pracownicze ktore zabieraja do firmy

Nok

Byłem w tamtym tyg i na umowie przez 3 miesiące mam mieć 3080 brutto. Dodatkowo średnia premia 20% . Co daje razem około 3700 brutto. To gdzie jest te 4500 brutto a po 3 miesiącach 5tyś? Niestety Pani z kadr była bardzo zdziwiona kto mi obiecywał takie kwoty. To mówię jej że jest tak napisane na ich stronie, to nie umiała mi odpowiedzieć. Dramat. Już na stracie kłamią.

@Nok

do tego masz: dodatek świąteczny przeciętnie 3 niedziele w miesiącu czyli 24h*15zł =360zł dodatek nocny przeciętnie 7 nocek w miesiącu czyli 56h*8,5zł = 476zł oprócz tego możliwa do zdobycia premia za wkład max 500 zł brutto i od października dodatek za soboty przeciętnie 3 soboty czyli 24h*8zł = 192zl i od października też dodatek na dojazdy Poznań i okolice do 20km 100 zł brutto powyżej 20 km do 60 km 250 zł a powyżej 60 km w linii prostej od firmy 350zł

on
@lol

OK. No to skąd te różnice względem tego co mówi HR a co Ty podałeś?

STSK

Wiara jak wrażenia po wypłacie ?

KSTS
@STSK

Była podwyżka??? Gdzie ??? Tyle szarpania negocjacji obiecanek i co ??? I NIC!!!

TOJA

3400 wypłata kulacza, który toczy szpule. 3600 pracownika Bridgestone zateudnionego przez Work service, który lata jak porąbany między mieszankami i stabilizacją procesu. Do tego gdy nie ma kulacza sam se wymienia szpule. Ide na kulacza.

robert
@TOJA

Jestem zainteresowany pracą w Bridgestone, właśnie jako kulacz, czy zgłosić się po prostu do Work Service z cv i listem motywacyjnym, z konkretnie określonym miejscem pracy i stanowiskiem? Czy na stanowisko kulacza wymagane jest doświadczenie?

TOJA
@robert

Żadne doświadczenie. Nauczysz się 6 guzików w 10 minut. Trochę chęci, troszkę siły chodź to nie jest typowo fizyczna praca i to wszystko. Tak. CV chyba wystarczy. Możesz powiedzieć w Worku, że interesowałaby cię praca kulacza w Bridgestone. Problemów robić nie będą.

HUJ
@TOJA

Dzisiaj jestem tak mocno podniecony wyliczeniem pensji po nowemu że doznałem niekontrolowanego wzwodu

Lester

Witam, zauważyłem, że potrzebują również magazynierów... Na czym dokładnie polega ta praca? Które stanowisko lepsze, magazynier czy operator maszyn? Dzięki za odpowiedź!

@Lester

na ręcznym ładowaniu tirów oponami w "jodełkę"

Lester
@lol

Dzięki, a gdzie na którym stanowisku lepiej, magazynier czy operator.

Op

Na żadnym

@Lester

wg mnie operator ale może się mylę jednak na samą myśl ładowania 2 tysięcy opon na tira dziennie mnie plecy bolą

razdwatrzy

No,stała obniżka pensji wprowadzona!Nowy grafik z wolną sobotą i niedzielą (czytaj weekend) raz na 3 miesiące już za chwilę wprowadzony...czas się pożegnać z ArbajtStone...brawo komisja zakladowa...brawo !!!

Fffi
@razdwatrzy

Ty ale (usunięte przez administratora) z tym grafikiem. Wszyscy narzekają na ten a jak ma byc zmiana to tez źle. Lepszy każdy niz ten ktory jest. Dobrze ze związki i pracownicy nie maja nic do gadania bo znowu by nic nie zmienili

wprowadzili nowy grafik?

@Fffi

Obecny grafik w porównaniu z tym co chce zrobić firma to bajka. Wolę mieć 1 cały weekend w miesiącu aniżeli 1 na 3 miesiące.

Xxx
@Tomek

A jak ma wyglądać nowy grafik? Wiesz cos wiecej? Dość mam tej firmy, jak ma być gorzej to odchodzę.

Fran
@Xxx

5 zmian na rano, dzień wolnego. 5 zmian na popo, dzień wolnego, 5 zmian na nocke dzień albo dwa wolnego. Z tym, że to nie potwierdzone do końca bo firma kombinuje z 6 dniami. W końcu tym krawaciarzom w biurowcu za coś muszą płacić. Na początku był pomysł z 4 dwunastkami pod rząd. Ale podobno to upadło bo mają na uwadze osoby, które dojeżdżaja po x km.

Xxx
@Fran

Dzieki za info. Ja sie zmywam z tej firmy.

Fffi
@Fran

Glupoty gadasz. Nie ma mowy o 5 dniach. Sa trzy max 4 na jedną zmiane. Wszyscy marudza na obecny a jak ma byc zmiana to oburzenie. Zdecydujcie się co wam nie pasuje

Fffiiiiiiiiiiii
@Fffi

Nie wprowadzają w błąd!!! Są cztery alternatywne grafiki zgodnie z pismem z dnia dzisiejszego! Grafik B cykl 84-dnoowy,praca 4-5dni pod rząd z rotacją do przodu. JEDEN!!!WEEKEND po nocce piątek ,sobota,niedziela RAZ na 3 miesiące!!!Uderz w stół a nożyce...:-)))

Stargard
@Tomek

A jaki grafik wam zaproponowano ? w Stargardzie mamy taki że co drugi weekend jest wolny i wszyscy którzy w nim pracują są mega zadowoleni i ani nie myślą do powrotu do starego 7 dniowego grafiku.Jest tak że poniedziałek wtorek na 6-18 sroda czwartek wolny , piatek sobota niedziela 18-6 i tak w kółko.

tiktok
@Stargard

A ilu odeszło z tego waszego grajdołka po wprowadzeniu BME,stałej pensji,grafiku?Tylko szczerze ,bo tu u nas już legendy chodzą,że nie ma komu u Was pracować.

Stargard
@tiktok

Trochę odeszło nie powiem i odchodzi nadal , szczególnie zacznie się pewnie teraz gdyż za okres letni był mnożnik premii x1 dla tych co nie byli na chorobowym , a od wrzesnia mnożnik już jest za wynik fabryki a ten jak zwykle jest niski więc po wypłacie znowu się zaczną L4 i wypowiedzenia . a jeśli chodzi o legendy to właśnie mówią że u was baardzo dużo osób się zwolniło

tiktok
@Stargard

No trochę odeszło wiary.Teraz oswieciło reszte niedowiarkow ,że będą wydy...ni i będzie kolejna tzw fala uchodźców.BME i nowy grafik będzie strzałem w kolano.

Edyta

@Lester, kilka dni temu pisałeś, że interesuje Cię praca na stanowisku magazyniera w BRIDGESTONE. Zdecydowałeś się aplikować do pracy w tej firmie czy jeszcze się zastanawiasz? @Fffi, a na kiedy zaplanowane jest, aby te zmiany w grafiku weszły w życie? Może wcale nie będzie tak źle, pracownicy przyzwyczają się i okaże się, że to całkiem dobry system.

Znowu-tak-jest

Kiedyś jeden z kolegów napisał co poniżej. Znowu wygląda tak samo, albo gorzej. już odchodzę 31.05.2018 14:51 Hej. Nigdy nie udzielam się na forach, ale chciałbym przestrzec przed tym kołchozem. Przepracowałem tutaj 2 lata. Właśnie jestem na wypowiedzeniu z czego się cieszę. Na każdym dziale jest źle. Ja pracowałem na wulkanizacji. No dobra, pracuję dalej, ale jeszcze tylko 2 tygodnie. Najpierw masz zapał. 3 tyś + kuszą. Ale 7 dni pod rząd. Kończysz nocką i masz uwaga aż 2 dni wolnego. Więc albo spisz pół dnia boś zmęczony, albo spisz mało bo szkoda Ci wolnego. Za to cały dzień czujesz się jak flaki w oleju. Ale ok. Na to się pisałem. Ale nie pisałem się na temp w okolicach 50 stopni przy prasach. Nie dość, że gorąco, to maszyny psują się notorycznie. Biegasz jeszcze szybciej aby była tzw ciągłość produkcji. Cykle wulkanizacyjne skrócone do minimum. Wzrost temp jeszcze bardziej powoduje skrócenie tego czasu. Jesteś mokry cały. Poobijany. Mechanicy usuwają awarię, która ciągle powraca. Czemu? Bo maszyny są stare. Za to Ty masz wykonać plan, bo jak nie to zadzwoni "góra'. Ale kiedy potrzebujesz pomocy bo masz kilka awarii naraz albo opony gdzieś staną w drodzę na transporterze to wtedy nikt nie odbiera telefonu. Za to ważne jest aby zbierać papierki... Bo zabiorą premię. Jakbyś naprawdę zawsze miał na to czas. Ważne jest aby na tzw transporcie przewieźć dużą ilość wózków. Aby prasy "szły". Nieważne, że plan ma się nijak do ilości pras na których idzie tzw dany rozmiar. Ludzie biją się o wózki, podkradają sobie towar, zamykaja niepełne, bo przeciez jak stanie prasa to bedzie telefon z góry i zero premii. Nieważne, że nie ma miejsca na wózki pełne bądź puste. Nieważne, że rozładowują się baterie w skanerach i nie ma na co je wymienić. Nieważne, że jeżdzisz milion razy z oponami na kontrolę jakości bo są zatrzymania. Masz przewozić coraz więcej i więcej. I to wszystko w smrodzie palonej gumy i w nieziemskich temperaturach. Nieważne że ciągle chodzisz brudny bo tzw maszyny mikujące pylą i wysmarkujesz czarne gluty z nosa. Masz robić wynik. masz zbierać papierki. masz dorzucać opony spod pras, kiedy od kilku tygodni transporter staje po kilka razy dziennie i nikt nie potrafi go naprawić. A opony coraz cięższe. Pretensje o wszystko. I nieważne, że robisz więcej niż inni. Szef Cię lubi? Dostajesz większą premię od tych którzy naprawdę pracują lepiej. Niesprawiedliwośc na każdym kroku. + firma zewnetrzna. Ukraińcy którzy nie mówią po polsku. Przeszkadzają, zajezdzają drogę i zaczynają się problemy bo nie dowożą materiałów na czas pod prasy. Dajcie spokój. Raz na 4 tygodnie 3 dni wolnego po nockach i wtedy jest ten weekend wolny. Po podwyżce zarobki mniejsze niż przed, A jeszcze chcą nam podnieść normy... Masakra. Ja rezygnuję. Szkoda, pleców, płuc, nerwów i znajomych których tracisz bo ciągle siedzisz w pracy. Za 3400 netto? Kołchoz .....Żałuję , że nie zdecydowałem się odejść wcześniej.2 lata wyjęte z życia i zmiana w zombiee.... Pozdrawiam wszystkich . Opinia subiektywna jak każda. Ale może komus pomoże podjąć decyzję czy warto. Poczytałem opinie przed przyjściem tutaj. Myślałem, że tylko ludzie leniwi i niezdolni do pracy plują jadem, bo są niezadowoleni. Przepraszam, mieliście rację.

@Znowu-tak-jest

Prawda , tyle w temacie

NewOne

Witam, Czy możecie mi powiedzieć jak zostać kulaczem w tej firmie? Na stronie Bridgestone jest tylko informacja że poszukują operatorów maszyn do produkcji opon. A co z pomocnikami?

Tyc
@NewOne

Zgłoś się do Work Sevice. To przez tą agencję zatrudniane są osoby do pomocy przy kulaniu szpul.

Operator
@Tyc

3000 na ręke dostaniesz. Operator maszyny ma 3300 za to odpowiedzialność taka, że czasem w domu zastanawiasz się czy nie zrobiłeś tzw. Miski.

NewOne
@Operator

Dzięki wielkie. A po jakim czasie od złożenia dokumentów odzywają się zazwyczaj z Work Service?

Typ
@NewOne

Oj tego to ci nie powiem. Zadzwoń do nich albo podjedź. Praca nie trudna, trochę się nachodzisz. Do opanowania 6 przycisków a siano lepsze niż jakbyś był zatrudniony przez Bridge i robił opony. Śmiech...

razdwatrzy

A Słońce nasze z Building dalej opowiada po palarniach cuda wianki BME :-))))

Zostaw merytoryczną opinię o BRIDGESTONE - Poznań

• Jak się pracuje w BRIDGESTONE?

Zobacz opinie na temat firmy BRIDGESTONE tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 219.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w BRIDGESTONE?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 123, z czego 8 to opinie pozytywne, 49 to opinie negatywne, a 66 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy BRIDGESTONE?

Kandydaci do pracy w BRIDGESTONE napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

BRIDGESTONE