Opinie o Toshiba w Biskupice Podgórne

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Toshiba. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Toshiba o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Toshiba w Biskupice Podgórne

USA

Chodzą słuchy że armia Stanów Zjednoczonych ma kupić halę ! a co będą produkować ? no to teraz wiadomo dlaczego to taka tajemnica...

USA
@USA

Jak nic USARMY kupi do testów czy ktoś gotowy do pracy jako statysta?

Niestety

Nie mam dobrych wieści dla tych którzy czekają na Toshibe...Osoba która do niedawna tam musiała być powiedziała mi że niestety wręcz jest problem ze sprzedażą hali, nikt tego nie chce kupić. Jest to stary budynek, wszystko dookoła poszło do przodu a w Vestelu przestarzałe wszystko, trzeba by było dużo inwestować. Przyjeżdżają jeszcze jakieś wizytacji ale bez skutku. Na razie nic tam nie będzie.

Ktoś

"będzie nowy zakład i to w całkiem niedalekiej przyszłości" Niadaleka przyszłość to kiedy? Co autor miał na myśli? Czym nowy zakład miałby się zajmować. ? I skąd takie przypuszczenia. ?

@Ktoś

Kiedy dotrą pity????

@Ktoś

Nie wierz tym którzy takie cuda tu wypisują, że w niedalekiej przyszłości otworzy się nowy zakład. To desperaci którzy nie potrafią/nie chce im się iść do innej pracy i pocieszają się takim pisaniem i przekonywaniem innych do swoich wymysłów. Teraz Vestel jest w stanie likwidacji co potrwa jeszcze kilka miesięcy, a później gdyby miało wejść Hisense i robić klimatyzację co miało się stać wczesniej to fabryka będzie musiała przejść gruntowne przekształcenie fizyczne, począwszy od podniesienia dachu i skończywszy na nowej podłodze bo dla produkcji klimatyzatorów są całkiem inne wymagania techniczne jeśli chodzi o hale, a to może trwać minimum pół roku. Jeśli więc miałby stanąć zakład produkujący klimy to za około rok, a nie w,, niedalekiej przyszłości,,. Można czytać co tu się wypisuje ale swój rozum trzeba mieć. A z tego co można znaleźć na internetach to Hisense już poszło do innego kraju, więc...

Gucio

No ja tam podzielam zdanie powyżej a nawet więcej-uważam że na miejscu naszego Vestela nie powstanie już żadna nowa firma;( Pracuję od niedawna w LG i tam normalnie mówi się głośno że Koreańczycy są fest zainteresowani kupnem hali po Vestelu i już są poczynione jakieś kroki żeby im ją odsprzedać.Turek chytry i szybko to zrobi żeby pozbyć się problemu i kosztów

@Gucio

Ponoć LG kupił już inny grunt i nie jest zainteresowany fabryką na przeciwko

@Anonim

W tym śmiesznym waszym LG chem już rok wcześniej były ploty że kupić mają vestel a to (usunięte przez administratora) prawda tu będzie inna inwestycja a vestel tego trzymać dlugo nie będzie i jak najszybciej to sprzeda bo to są koszta utrzymania !

Były pracownik Vestel

To prawda, chcieli już kiedyś kupić hale ale Vestel się nie zgodził bo przecież mieli duże plany produkcyjne był moment że zatrudniali ludzi więc nie byli zainteresowani sprzedażą.Teraz sprawa jest inna sama napisałaś że hala generuje koszty więc sprzedadzą hale pierwszemu lepszemu żeby pozbyć się problemu i nie zdziwie się jak to będzie LG. Gdyby niedługo tam miało być coś innego to trwałyby już jakieś prace a przejeżdżam tamtędy czasami i nic się nie dzieje. Nawet urząd we Wrocławiu nic nie wie o ewentualnej inwestycji tam a oni takie rzeczy wiedzą najszybciej. Ciekawe jak to będzie dalej

@Były pracownik Vestel

O nowej inwestycji urząd nie ma prawa wiedzieć to póki dopóty nie zostanie zgłoszone to do nich póki co jest tam vestel i są zamykane wszystkie sprawy nie może wejść inny zakład na teren jeszcze nie zlikwidowanego zakładu i przeprowadzać rewolucji ba nawet nie może jeszcze zostać sprzedany nowej firmie bo spolka vestel musi uregulować formalnosci zlikwidowanie zakładu trwa napewno z trzy miesiące

Były pracownik Vestel
@Anonim

To po co wypisujesz bzdury że w niedalekiej przyszłości będzie tam stał nowy zakład?Każdy twój wpis przeczy wcześniejsze który umieściłas na tym forum, jakieś rozdwojenie jaźni masz i wprowadza ludzi w błąd a moje zdanie jest takie żeby nie czekać na to co tam będzie bo jeśli będzie to w DALEKIEJ przyszłości.

@Były pracownik Vestel

Zależy co dla kogo oznacza pojęcie niedaleka przyszłość dla jednego trzy miesiące to długo czy pół roku dla innego nie a ty jak nie czekasz na tą firmę to po co wchodzisz tu i czytasz te niby rzekome bzdury sama czekasz jak na szpilkach żeby tu coś było

Możecie dodać o co chodzi? Tak tajemniczo piszecie.

@Zainteresowany

Jest napisane wyraźnie kto będzie chciał to wróci bo tu będzie nowy zakład i to w całkiem niedalekiej przyszłości

gość

Co z tego że ktoś sobie napisał że jak będzie dana osoba chciała to wróci? Jesteś na stanowisku kierowniczym że pozwalasz sobie na pisanie takich informacji i być może wprowadzanie ludzi w duży błąd? Na razie nie wiadomo żadnych szczegółów,pewne jest tylko że firma Vestel produkująca telewizory zakończyła swoją działalność.

@gość

Firma vestel zakończyła to prawda a czy ja napisalem że firma vestel ma dalej istniec!przecież to fakt jeśli ktoś przyjdzie to inna firma każdy to wie !w jaki błąd!?ktos ci każe czekać na cokolwiek ! I siedzieć w domu ?!gorsze jest obgadywanie i wyzywanie się lub złorzeczenie komuś niz pisanie ważnych rzeczy i na temat pracy !

@Vestel

Skończ dziewczyno bo ty wiecznie jedno i to samo na tym forum piszesz,wiecznie o obgadywaniu i o złorzeczeniu-w której części poprzedniego mojego komentarza złorzeczyłam i obgadywałam?Zero logiki w twojej wypowiedzi a i z interpunkcja u ciebie i na bakier.Też bym chciała żeby np. za miesiąc do nas zadzwonili i zagwarantowali nam powrót do pracy ale nie ma oficjalnie takich informacji a ty rozpowszechniasz nieprawdziwe

@gość

U mnie interpunkcja zaniedbana owszem ale ty nie rozumiesz co czytasz nic w ząb ja nie napisałem że zlorzeczysz i obgadujesz tylko lepsze jest pisane o pracy niż obgadywanie wyzywanie itd co było norma na tym forum nie raz i w tym zakładzie więc czytanie ze zrozumieniem u ciebie na poziomie zero po drugie nie jestem dziewczyną co tez można wyczytać z komentarza tylko trzeba właśnie umieć czytac że zrozumieniem!

?

Ja mam pytanie do pracowników jeszcze : skoro zakład od końca maja przestanie funkcjonować kto i kiedy wystawi nam pit za 2019 ? rok ale to pewno pytanie do biura tylko czy oni wiedzą?

@?

Czy myślicie że jest jeszcze jakaś szansa na odwrót sytuacji?

@?

Myślę że to już jest naprawdę koniec, niestety...Szkoda bardzo bo ludzie którzy odeszli z PDO i grupowo tez czekali na rozwój sytuacji. Więc kadra na start by była.Gdyby coś miało być to nie musielibyśmy przyjeżdzać i się rozliczać.Ciekawe tylko jak było naprawdę-czy to z góry zaplanowane działanie było i od dawna biuro wiedziało że tak bedzie czy naprawde inwestor sie wycofał w co mi osobiście wierzyc sie nie chce

Vestel

Może jak przyjedziemy się rozliczyć zaproponują nam coś?sam się tym pocieszam i sam nie wierzę w to co pisze płakać mi się chce mam dola nigdy nie narzekałem na ten zakład bo wiedziałem że już takiego nie ma było jak było ale pewnych rzeczy nie można zarzucić dziwiłem się że inni narzekali i z tego co słyszę docenili jak stracili!

zawiedziona
@Vestel

Nie chce cie dołowac jeszcze bardziej ale gdyby mieli nam coś zaproponować i miałoby coś być w niedalekiej przyszłości to kluczowi ludzie z biura nie szukaliby pracy tylko siedzieliby na miejscu i czekali na rozwój sytuacji. Według mnie tam powstanie to co miało powstać ale za jakiś czas a nas się po byli żeby postoju nie płacić.

Gość1
@Vestel

Niestety to jest koniec i nie ma odwrotu. Przykre, ale prawdziwe.

@?

Wszystko przyjdzie na początku czerwca wraz z innymi dokumentami pozdrawiam

Będzie dobrze
@Vestel

No szkoda że nie udało się zakładu uratować, zawsze jakoś się to udawało ale w końcu nadszedł kres i życzę wszystkim pracownikom zwłaszcza produkcyjnym wszystkiego najlepszego.Zawsze byliśmy jak jedna wielka rodzina mimo że czasami zdarzały sie gorsze czasy,dużo razem przeszliśmy i tych dobrych radosnych chwil ale tez strachu jak Toshiba i Compal odchodziły,razem siedzieliśmy i martwiliśmy się co dalej.Wkurzaliśmy się na siebie,obgadywaliśmy się(nie mówcie że nie;)ale naprawdę będę za wami wszystkimi tęsknic ale mam nadzieje że stało się to po to żeby teraz każdemu z nas przytrafiło sie coś lepszego,powodzenia wam wszystkim!

@Będzie dobrze

Brzmi jak taka mała spowiedź hihi dużo osób które odeszło wcześniej życzyło bardzo źle temu zakładowi mówiło wprost żeby zamknęli będzie dobrze ale ich pokarało i mają bardzo ciężko pod względem nowej pracy także niektórym przyda się degradacja o kilka stanowisk w dół i nauczenie się pokory trochę w życiu i zastanowienie zanim coś powiedzą lub pożycza komuś źle to mnie bolało najbardziej aaaa zobaczymy a noż coś w niedalekiej przyszłości się tu otworzy ja również pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia ciężko zamknąć ten rozdział długo pozostanie tęsknota za tym zakładem miejscem szkoda że nie dało się jeszcze trochę tu popracować ale i tak możemy podziękować że nas ktoś symulował do tego czasu czytaj compal i vestel bo mogli nie chcieć i to stało by się wcześniej no cóż człowiek doceni coś dopiero jak straci ważne żeby wyciągnąć plusy i uczyć się na przyszłość by coś zmienić w dobie również

@......

Wam może tak ale ja odszedłem w marcu i już świadectwo dostałem ?

oko
@Xyz

I po co takie głupoty wypisujesz , pracy jest bardzo dużo jeśli się chce ,problem jest tylko wybrać coś odpowiedniego bo każdy chce przy okazji zmienić na lepszą może bliżej i więcej zarobić... martw się o siebie EMANUEL bo Tobie właśnie będzie ciężko znaleźć pracę i się w niej odnaleźć

@oko

W ogóle nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi ! Gdzie jest napisane w niej że nie ma pracy???!!!!jest praca tylko właśnie żeby znaleźć właściwą znów na lata za godne pieniądze bliżej i w normalnym systemie takim jak był tu to wcale nie tak łatwo a rozchodziło mi się o tych którzy życzyli źle temu zakładowi nie mając świadomości że w tym momencie co to powiedzieli później wydzwaniali do ludzi pracujących w zakładzie co się dzieje bo chcą wrócić a cwanuakowali zanim odeszli robili dobrą minę to zlej gry ale szybko się ocknęli!czytaj ze zrozumieniem!

Będzie dobrze
@Xyz

Wiesz co? Ja nie muszę się spowiadać,to nie jest żadna spowiedź.Byłam w firmie do końca i nikomu źle nie życzyłam,a wręcz czekałam aż coś się rozwinie jak najszybciej bo chciałam żeby jak najprędzej wrócili do pracy ludzie z którymi pracowałam od początku a którzy zostali zwolnieni grupowo i z rożnych powodów nie mogli znaleźć nowej pracy.Masz rację że tu na forum pojawiały się wpisy mało życzliwe ale na to patrzeć nie trzeba tylko iść dalej i żyć normalnie bo wierzę że każdemu się wszystko dobrze ułoży. Dziękujmy losowi że nasz zakład upadł dopiero teraz czyli w czasie gdy dookoła jest troche tej pracy ale oszukiwać się nie oszukujmy-pracy na jedną zmianę w fabryce nie znajdziesz.

@Będzie dobrze

Z tą spowiedzią to był żart kobieto wyluzuj trochę a praca na jedną zmianę też bywa jeszcze trzeba tylko dobrze poszukać bo ja akurat takie oferty znalazłam

@Xyz

Coś było przyczyną dlaczego co niektórzy pisali negatywnie ? gdy były zwolnienia grupowe was zostawili i poczuliście się lepsi ważniejsi i to widać w waszych wpisach , a co jak ktoś pracował prawie od początku starał się i zawsze mówiono mu że jest dobry wartościowy ... a tu nagle dostał kopa i żadnego słowa wytłumaczenia , o co jakbyście wy byli na ich miejscu ? pewno inaczej byście myśleli i pisali. No ale to już koniec zwolnili wszystkich i nie lepiej było wszystkich razem ale ktoś w tym interes miał Jak było to było wszystkim życzę znalezienia odpowiedniej pracy i powodzenia :) :) :)

@:)

No widać opalacalo się zostac w tej ostatniej grupie bo dostaliśmy dużo większe odprawy a z tym końcem nie bądź taki pewny

Głupi zawsze ma szczęście

@:)

Jak się uważasz za takiego mądrego to radzę nie użalać się nad swoim losem tylko może i tobie się poszczęści i znajdziesz coś lepszego niż praca na linii

@Xyz

Nie było moi celem kogokolwiek obrażać tylko właśnie : ty zawsze masz ostatnie słowo i zawsze lepiej...

@:)

Nie ma sensu się kłócić bo za kilka miesięcy spotkamy się w tym samym miejscu:) oczywiście te osoby co będą chciały wrócić na stare śmieci bo część z nas znalazła już pracę i to na lepszych warunach

Xyz

Tak to prawda cieszę się że będzie tam nowa firma i to chyba niedługo jupiiiii

@Xyz

A co tam na być i kiedy???ja nic nie wiem może mi ktoś coś więcej napisać??

wrrrrrr
@!!!!!!!!!

A skad ty wiesz jakie odprawy dostalismy a jakie wy dostaliscie?

@wrrrrrr

No my wiemy jakie dostaliśmy bo już dawno mamy je na koncie a to ile wy dostaliście to taka tajemnica jak i fiszka w tej firmie

Były pracownik TTCE
@?

Zamykają was? Szkoda. Mnie jeszcze wyrzucała z pracy w 2008 Pani Czachor. Zawsze jak coś się kończy pojawia się niepewność ale jest to również szansa na zmianę. Powodzenia na nowej drodze życia. Trzymam kciuki że wszystkimi wam uda się znaleźć dobrą pracę za godną pensję.

@Były pracownik TTCE

Ciekawe co to za nową firma tu będzie jest już o tym głośno że całkiem całkiem niedaleka przyszłość

Gość1
@Xyz

Niewiem skad masz te info, ale na chwile obecną zaklad jest zamknietu na stale... Wiadomo, ktos predzej czy pozniej to kupi, ale nic nie jest pewne. Nawet to ze tam wrócimy.

Czy ktoś coś wie?

@Gość

Ale o czym konkretnie ???co chciałbyś wiedzieć???

gość

Wszystko. Co wchodzi to Hisense czy nie?

@gość

Jeżeli jesteś pracownikiem vestela to już większość wiesz a reszty dowiesz w swoim czasie:)

@:)

Jestem pracownikiem Vestela i wg mnie wszystko nam już powiedziano,żadnej reszty nie ma

Pracownik vestela

To po co zadałeś pytanie czy ktoś coś wie i czy wchodzi hisense? no jedno wyklucza drugie!po drugie źle słuchałeś na zebraniu !

@Pracownik vestela

To nie ja byłem autorem pytania Czy ktoś coś wie. Nawiązałem do odpowiedzi że jak się jest pracownikiem to większość się wie a reszty się dowiem w odpowiednim czasie. Jestem pracownikiem Vestela i wg mnie wszystko już zostało powiedziane, nie ma co się oszukiwać tylko pracy szukać bo tam już nic nie bedzie. Powiedziano nam wprost że inwestor się wycofał i nie widzę powodu żeby mieli mówić nieprawdę.

Pracownik vestela

Ok zwracam honor ale powiedziano też że mamy być pod tel cały maj bo może się wszystko odwrócić i to też dosłyszałem więc jest jakieś światełko

TO SĄ JUŻ TE PRZYJĘCIA ??? hi hi haha :) :) :)

@:)

To ty dalej siedzisz w tym domu ???:)hihi haha

@!!!!!!!!!

a co na księżyc miałem się wyprowadzić ? :)

Taaaaa ustawieni??? pod pośredniakiem od miesiąca haha!:) (usunięte przez administratora)możliwe że do czerwca się zrobi trudno bo bo my jeszcze zatrudnieni miesiąc a i odprawy od cholery więcej niz wy także pilnuj swojej kolejki pod pośredniakiem dalej a reszta niestety niech płacze dalej bo będzie sie dalej męczyć w robocie której nie lubi a tu już nie wróci

@:)

Po co tyle zawiści życie toczy się dalej warto podziękować naszemu szefostwu i z tego miejsca za walkę nad naszą firmą i za wywalczone duże pieniążki i dobre warunki odejścia a jeszcze miesiąc jakby nie było będziemy pracownikami bardzo ładnie z ich strony wyglądał ten przedostatni dzień indywidualnych podziękowań twarzą w twarz z głównym dyrektorem ja doceniam każdy miesiąc dłużej tutaj niestety wyszło jak wyszło bo mało byliśmy od sukcesu .....

Xyz

Ja bym się tak nie śmiał ani na twoim ani na miejscu innych że ten zakład zostanie zamknięty bo w tej pracy której się znajdujesz lub do tej której zostaniesz przyjęty nie będziesz wiecznie pracować w dzisiejszych czasach 12 lat przepracować w jednym zakładzie tobardzo dobry rezultat to nie czasy

@:)

lepiej zmień stronę internetową bo na tej pracy nie znajdziesz a z i takim nastawieniem to ...

CZEKAM

CZY JUŻ SAPRZYJĘCIA ???

@CZEKAM

A co już zdążyłaś się przyjąć do nowej firmy i zwolnić ?szybka jesteś

Gucio
@CZEKAM

Przyjęć jeszcze nie ma ale przynajmniej mamy informacje że będziemy mieć pracę, że fabryka będzie istnieć,więc niezależnie od tego co tutaj nienawistnicy napiszecie to my i tak wyjdziemy dobrze na tym że zostaliśmy:)

@Gucio

A skąd założenie że my na tym źle wyjdziemy ? i kto tu jest nienawistny? i nie martw się też mamy pracę i mamy kasę :) A będziemy pisać oj i to długo...

T-C-W

Myślicie że nie ma życia bez Toshiby- Compala- Vestela? wyobraźcie sobie że jest :) i to całkiem ciekawe , normalne i przewidywalne przede wszystkim i niby po co się modlić i do czego wracać? Czy ta firma stanie na nogi i rozwinie się ? już 6 lat się rozwija ,staje na nogi a w jakim kierunku to idzie i jakie są efekty ? to widać ile ludzi zostało? Powinniście podziękować tym co odeszli związkowcom że macie takie stawki ale chwalić się nie ma czym. Czego żal? wiadomo ludzi! koleżanek ,kolegów tyle lat razem...

@T-C-W

Owszem jest życie poza Vestelem,ale chyba teraz dopiero to widzisz gdy zwolniono cie,bo musiało być do tej pory bardzo fajnie i dobrze tobie skoro tam siedziałeś i nie robiłeś nic żeby coś zmienić w tym swoim życiu.A firma się rozwinie tylko że w całkiem nowej branży.Rynek telewizorów od kilku ładnych lat kulał i uważam że i tak powinniśmy być wdzięczni firmie że tyle lat utrzymali fabrykę a dzięki temu mieliśmy zatrudnienie i pensje na koncie mimo tylu miesięcy postojowego za czasów Compala.Ja odchodzę,mimo że nie chciałam,ale nie zarzekam się że nie wrócę,bo w życiu różnie bywa.Nie mam pretensji do naszych władz że musieli nas zwolnic bo to był nakaz odgórny.

!!!!!!!!!

Bardzo mądrze napisalas jedna z mądrzejszych wypowiedzi !też jestem wdzięczna że pracowaliśmy w normalnym jednozmianowym systemie powodzenia wszystkim i tym co zostaja i tym co odchodzą ważne że jest takie wyjście awaryjne że można wrócić

abc
@!!!!!!!!!

Ludzie idźcie do pracy jak najprędzej nie czekajcie ! i przynajmniej wykorzystacie pieniążki z odprawy

Pracownik Vestel

Ten, który tak źle życzy wszystkim którzy zostają pewnie już się modli żeby firma szybko stanęła na nogi i po niego zadzwoniła:)

tik tak
@Pracownik Vestel

nie pocieszaj się wasz zegar już tyka ...

@tik tak

To chyba ty się pocieszasz

@tik tak

Twój zegar tyka masz czas do piątku roboty szukaj lepiej a nie trac czasu na forum tu praca będzie dla tych co zostaną????

,.,
@Xyz

Ojojoj ,chyba prawie wszystkie osoby co zostają na produkcji tutaj zaglądają i piszą ...zachowujecie się jakbyście wygrali los na loterii i jesteście przeszczęśliwi ,zrozumieć można te osoby co mają kilka lat do emerytury bo im jest wszystko jedno byle przetrwać choćby za parę złotych ale pozostali ? wydaje się wam że będziecie tak bimbać do emerytury jak ostatnie dwa lata ! nie wydaje mi się! Prawda jest taka że podstawowa stawka szarego pracownika produkcji w każdym zakładzie jest o wiele większa niż pozostających liderów a pracę ten co będzie chciał znajdzie bez problemu i z pewnością większością to wyjdzie na lepsze :)

Xxxx
@,.,

Chyba jeszcze nie ruszyłeś tyłka w poszukiwaniu pracy bo nie masz pojęcia o czym piszesz. Stawki tych co pracę już znaleźli nie powalają więc powodzenia.

JAA
@Pracownik Vestel

Będę przyjeżdżał codziennie pod bramę i wszystkim się kłaniał w ręce całował i na kolanach klęczał osiem godzin..

Miło Mi
@JAA

Osiem? Nie trzeba:) Będziemy pracować po 4godzinki dziennie, nie będzie potrzeby żebyś 8 godzin klęczał

Miło Mi
@,.,

Ale kto według ciebie bimbał przez ostatnie 2lata? Chyba jesteś z biura albo z kontroli jakości i piszesz o sobie, bo ludzie i na lince i na serwisie robili często za dwie osoby. Każdy chciał pracować,może jednostki były które robiły tylko szum wokół siebie zamiast wykonywać swoje obowiązki. Oj widać że jeszcze nie szukałeś pracy bo masz bardzo słabe pojęcie o stawkach w zakładach pracy.Życze ci dobrze ale stawki zadowalające nie są i nie zarobisz lepiej jak w vestelu. I nie pisz że wszyscy co zostają to zachowują sie jakby los na loterii wygrali bo akurat te osoby jeszcze długo nie będą wiedziały co dalej i na czym stoją.

@Miło Mi

Niestety masz bardzo proste i ubogie myślenie twierdząc że taka osoba w biurze czy innym dziale który nie nazywa się produkcją nic nie robi a dlaczego?bo siedzi na krześle?albo może napić się kawy?po to się uczyła żeby nie być pracownikiem fizycznym tak jak ty tylko umysłowym tylko że ty nie masz o tym pojęcia bo twoja praca na linii tego nie wymaga uwierz że taka praca w biurze wymaga podejmowania szeregu ważnych decyzji i logicznego myślenia nie to co twoja bo przy wkładaniu dwóch kabli HDMI nie trzeba myśleć i się zastanawiać dlatego będziesz sterczeć na tej linii do emerytury i nakładać worek na telewizor bo tylko tego siebie boisz

@Xxxx

LG Chem Energy nowe stawki 3400 podstawa ! no ale wy będziecie pracować po 4 godziny i może 3 lub 4 dni w tygodniu

@aa

I tylko nie odpisuj tutaj jakie to ty masz super warunki i perspektywy ,wszyscy to znamy na pamięć

@aa

Nie chcę nawet 5400 nie chcę pracować w koreańskim (usunięte przez administratora)

@!!!!!!!!!

A pewny jesteś że nie przejmie was LG :):):) no i zmienią wam warunki pracy ,no płacy raczej nie bo przecież macie największe na strefie :)

Men
@aa

Płotki o przejęciu przez LG mają już 10 lat. Narodziły się jeszcze w czasach Toshiby, gdy składano telewizory z tunerem analogowym, a szczytem luksusu był model FX. Miłego Dnia.

bolek

A wiecie że Toshiba prawa do produkcji telewizorów sprzedała firmie Hisense

@bolek

W tej fabryce nie będzie już produkcji TV więc jest to bezużyteczne dla pracowników info

@gość

Telewizorów nie ale jakbyś się pofatygował i wpisał w internet nazwę tej firmy chociaż to zajmują się głównie produkcją klimatyzatorów

@pl
@bolek

A kogo to teraz interesuje ? tą garstkę która została , najpewniej przyjadą buldożery i to wszystko zburzą a tych co zostali wykopią bez niczego :) i tego wam życzę :)

bolek
@bolek

Nie podniecajcie się tak bo to wcale nie świadczy o tym że ta firma was przejmuje, bo to info jest znane od dawna i świadczy tylko o tym że Toshiba wybrała firmę Hisense do produkcji TV i Vestel jest tylko chwilowo a na ile to już są tajemnice handlowe Toshiby , jakby dobrze poszukać i poczytać to można dojść do ciekawych wniosków ,tak naprawdę to co zrobi z fabryką Vestel : czy sprzeda czy rozbierze to te osoby co zostają przekonają się o tym już niebawem...

Dddr
@@pl

Pamiętaj że Tobie też może się nie udac bo karma wraca zawiść też z podwojona sila więc ja Tobie życzę powodzenia i nawrocenia

Obrażacie wszystkich, swoje koleżanki z Lini z którymi pracowaliście , techników, liderki, kierownictwo, a sami macie rozumku tyle co brudu za paznokciami. Jakieś animozje i nie zrealizowane ambicje. Żarnecki wam kością w gardle stoi bo mówi wam prawdę prosto w oczy, a to musi boleć. Ja dochodzę ale mam nadzieje że zakład stanie na nogi i kiedyś już bez waszej głupoty rozwinie inną produkcje. haha.

???

DLACZEGO JA !?

, '(
@???

Myślę że takie same pytanie zada każde 27 osób..

xyz
@???

Po prawie 12 latach pracy chyba należy nam się aby przełożony spojrzał prosto w oczy i powiedział prawdę dlaczego właśnie ja a nie on ona ...

Dddr
@xyz

Ale co tu tłumaczyć jak każdy pomyślał logicznie i przeliczył jakie prawdopodobieństwo jest że zostanę to raczej powinien się nastawić raczej na zwolnienie grupowe no bo no małe szanse na zostanie w takiej sytuacji zakładu no szkoda szkoda żal zakładu ludzi tyle lat spędzonych aż w gardle ściska

z
@???

A wiecie że należy się dodatkowy urlop na poszukiwanie pracy

ojoj
@Dddr

Jednym słowem zostali sami najlepsi

z
@z

Zgodnie z art. 12 ustawy o zwolnieniach grupowych przy rozwiązywaniu stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, w zakresie nieuregulowanym w niniejszej ustawie, a także przy rozpatrywaniu sporów związanych z naruszeniem przepisów niniejszej ustawy, stosuje się przepisy kodeksu pracy. Pracodawca, u którego dokonywane są zwolnienia grupowe lub indywidualne na podstawie ustawy o zwolnieniach grupowych, ma obowiązek korzystania m.in. z art. 37 k.p. W świetle tego przepisu w okresie co najmniej dwutygodniowego wypowiedzenia umowy o pracę dokonanego przez pracodawcę pracownikowi przysługuje zwolnienie na poszukiwanie pracy, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Wymiar zwolnienia w okresie dwutygodniowego i jednomiesięcznego wypowiedzenia wynosi dwa dni robocze (art. 37 par. 2 pkt 1 k.p.). W celu otrzymania takiego zwolnienia pracownik musi zwrócić się pisemnie do pracodawcy. Za niewykorzystane świadczenie nie przysługuje pracownikowi ekwiwalent. PODSTAWA PRAWNA ■ Art. 8 oraz art. 12 ustawy z 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz.U. nr 90, poz. 844 z późn. zm.). ■ Art. 37, art. 172 i art. 18 ustawy z 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 1998 r. nr 21, poz. 94 z późn. zm.).

@???

Ciekawi mnie co czeka nas od kwietnia i kiedy się w końcu dowiemy co z tymi co zostali

@ojoj

tylko w czym najlepsi...

@:)

Po co tak myśleć kto jest tym lepszym czy ci co odejda czy ci co zostaną nie ma sensu siedzieć i gdybać nie bądźcie źli i niemili dla siebie wszyscy przeżywamy te sytuację tak samo nikt tego nie chciał czas pokaże czekajmy cierpliwie na informacje ja zostaje a wcale nie czuje się ani pewny ani najlepszy ani wyróżniony najważniejsze żeby wszystkim się poukładało

@:)

A w szczególności Zarnecki najlepszy.. Podbija swą głupota wszystkich..

@......

Justyna już się tak nie wymądrzaj,zostajesz bo ci tyłek kolega z labu uratował że złożył PDO gdyby nie to to ty byś poleciała w grupówce

gość

Przyjdzie nowa ekipa, nowi dyrektorzy-skończy się i temu pseudotechnikowi laba

Ddr

No właśnie o to chodziło słowo ,, najlepsi " jet użyte jako sarkazm , no bo czym się kierowali w wyborze to chyba lepiej nie pytać ... :)

@gość

Jaki technik.. Pasozyt.. Nierob.. Na niczym się nie zna.. Przebujal się 11 lat.. A został bo emerytów się nie rusza.. Haha

X

Skoro dostaje przyzwolenie na takie zachowanie i nikt z wyższego szczebla nie reaguje no to robi co chce chodzi i się śmieje ale jak przyjdzie inny właściciel a skończą się telewizorki to się będą musieli wsiąść za ludzi nie pracujących sumiennie wtedy niech dzwonią po któregoś doświadczonego pracowitego technika któremu podpisali PDO zamiast wywalić tego co trzeba szkoda słów szkoda nerwów

x_x
@X

Zazdrościcie i krytykujecie a tak naprawdę to ile osób z tych co zostawili jest lepszych od niego ? może kilka z linii bo w większości takie same ... , a co do niektórych to trzeba było się zastanowić nad nad złożeniem wniosku i teraz nie żałować ... licząc że po was zadzwonią żałosne !

@x_x

Z tego co wiemy to raczej tłumnie ludzie nie skladali PDO i kolejek w biurze nie bylo

......

Ciekawi mnie co od kwietnia będzie z tymi co zostali i kiedy dowiemy się wszystkich szczegółów

lk
@......

A mnie ciekawi jaką stawkę dostanę w nowym zakładzie i czy spotkam ciekawych i NORMALNYCH ludzi...

Rzeczywistość

Ludzie, weźcie się ogarnijcie. Wiele w tej Firmie widziałem ale głupota właśnie sięgnęła zenitu. Większość pracowników zachowuje się jak ofiary losu. Trzeba było słuchać ze zrozumieniem, jak przekazywali ważne informacje i wyciągać wnioski. Chyba nikt rozsądny nie miał wątpliwości że nadal będziemy produkować TV w takiej obsadzie.

@Rzeczywistość

Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka-każdy pracownik jest osobą dorosłą i podjął decyzje we własnym zakresie. Tak,ludzie się boją bo nigdy nie było zwolnień grupowych, nikomu to nie jest na rękę-nawet kierownictwu. Najlepsze co by było to dać jeszcze PDO,ale na to już za późno,nie na Vestelu świat się kończy

Pracownik Vestel

I co-warto było słuchać swoich liderów żeby nie składać PDO? Teraz zwolnią ludzi z linek a je zostawią,oj naiwniaki naiwniaki. Oby każda zielona miała na sumieniu każdą z osób która zostanie zwolniona grupowo i je też nie powinna pominąć redukcja etatów

Qwerty

Czy teraz jak bedzie na lini potrzeba kilkanascie osob to po cztery zielone beda na kazdej sekcji? Bo chyba ostra rywalizacja sie zacznie ktora zostanie a ktora na PDO

Martw sie o siebie

ytrewq
@Qwerty

zielone będą miały po 2,3 osoby na głowę to może się wyrobią ... :)

no co ty
@Qwerty

no co ty przecież ich nie zwolnią jak co to jeszcze awansują kogoś do pomocy...

@Qwerty

Wy przestancie typowac zielonych tylko sami siebie zacznijcie typowac bo cos niebardzo chcecie

@no co ty

No i zaczela się wojenka, typowanie. A przecież WSZYSCY są wtej samej sytuacji i mają wybór. Miło by było rozstać w miłej atmosferze bo choć trudno niektórym to zrozumieć to koniec pieknej bajki VESTEL Biskupice

ccc
@Xyz

A czy wiesz kto to przejmuje?

Andrzej Żarnecki

Ale jest w tej pracy i tak że... Cza­sem słońce na dłoni da­jesz w ser­cu roz­pa­lasz ogień duszy da­jesz naj­piękniej­sze nu­ty by przyszedł ktoś i zasłonił całe to piękno chmu­rami złych uczynków!

Wredna
@Andrzej Żarnecki

P. ZARNECKI wiersze niech pan pisze w notatniku swoim a nie na forum.. Bo te Pana dyrymaly to każdy zna..

Po co są negocjacje odnośnie podwyżek? Czy związki muszą sie na nie zgadzać? Skoro jest zgoda Vestela na podwyżki dla nas to po co chcą nagocjować?

Bo to nie są żadne negocjacje tak to się tylko nazywa a związki będą ważne chociaż przez chwilę no i będą miały wielką tajemnicę ...

ajeto

Co by się nie obudzili z ręką w nocniku ...jak i my wszyscy

Onapp

Jakieś namiary gdzie można wysłać CV?

No i co tu wiele pisać będzie tak jak zdecydował prezes i tyle z tych negocjacji...

Onapp

Jakieś namiary gdzie można wysłać CV?

Zostaw merytoryczną opinię o Toshiba - Biskupice Podgórne

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Toshiba?

Kandydaci do pracy w Toshiba napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Toshiba