Opinie o Zibi S.A. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Zibi S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Zibi S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja biżuterii i zegarków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zibi S.A. w Warszawa

Szczera

Firma nie ciekawa biuro w Warszawie wymaga dużego remontu, wszystko przestarzałe, zakurzone, brudne. Pokój, w którym je się posiłki dostosowany co najwyżej na 6 osób. Biuro w Sochaczewie to już inny stan umysłu… Nie mówiąc o pracy, która jest mało ambitna, wyjątkowo męcząca i niewdzięczna. Brak słów

Flower

Nie poleciłabym pracy w Zibi najgorszemu wrogowi, kwintesencja wyzysku, i płacenia pod stołem, dzięki nim można poczuć się jak za dawnych czasów. Czytaj koperty.

Szczera
@Flower

Nie spotkałam się z płaceniem pod stołem więc zdania nie zabiorę. Dość krótko w firmie Zibi ale z własnym zdaniem z zachowaniem standardu z mocnym fedbeckiem. Z uśmiechem, profesjonalną obsługą klienta z super współpracą z podległym zespołem i bez marudzenia z RKS podziękowano mnie z dnia na dzień. Nigdy nikt tak mnie nie potraktował a doświadczenia zdobyte mam. Bardzo przykre

Rose

Kierownictwo z biura, zapraszam do wyjazdu w teren. Ale takiego prawdziwego by zmierzyć się z problemami DH a nie wizyty u najlepszych klientów :) czad stanąć na wysokości zadania i zmierzyć się z problemami i krytyka. Bylbym zpomial na wyjeździe można dobrze zjeść i tam się nie liczą kalorie :)

@Rose

Aha, Wszelka zbieżność mojego nick z byłym pracownikiem przypadkowa :) wielki szacun dla byłych Panow kierowników A i J :) po Was już nigdy nie będzie tak samo :(

@Rose

Przypomnę że mój wpis jest moja indywidualna (chociaż nie do końca bo ja się tylko odważyłem.) opinia. Jeśli ktoś to neguje w kilka sekund po wpisie to chyba ma ustawione alerty na negatywy, a to musi o czymś świadczyć. Jak mówi forma o problemach mówimy otwarcie chyba że to wyższego szczebla nie obowiązuje:) Myślę że warto wpisac swoją opinię bo po to jest ten portal a nie tylko klokac :(.

Problemy
@Rose

O problemach mówi się otwarcie ale nie tych prawdziwych a tych wymyślonych pod kątem wpisania w tabelkę. Te prawdziwe zamiata się pod dywan a ich zapach wychodzi w cyfrach podczas robienia bilansu :)

Another flower
@Rose

Trzeba się było uczyć to... żyłbyś wspaniałym życiem. Nie rozumiem o co ten ból doopy? Ja mam na umowie wpisane "biuro", Ty "teren" i co tu jest dla ciebie niejasne? Zakres obowiązków też jest do tych miejsc przypisany. Wśród obowiązków biurowych nie ma obsługi klienta, bo nie mamy pokoju dla petentów. To oni przyjmują PRZEDSTAWICIELI HANDLOWYCH u siebie, a nie księgowe, zakupowców czy marketingowców. Każdy powinien się skupiać na swojej robocie, bo te granice kompetencyjne w Zibi i tak się za mocno zatarły. Chcesz wejść w czyjeś buty to aplikuj na inne stanowisko (jeszcze dzisiaj najlepiej). Nie? To pilnuj swojej roboty, a nie szukaj współtowarzyszy, bo każdy ma swoją robotę i swoje problemy z nią związane. Do klepania po główce też jest specjalny zawód i nazywa się psycholog.

@Another flower

Był d....Stary może Ciebie boli ;) to co pisze do się nazywa GEMBA albo praca zespołowa ;) o do pogłaskania po głowie zaraz Ty pójdziesz jak zobaczysz że nie masz prywatnego życia;) zatem ro swojej roboty jak piszesz ;)

Fantazja
@Another flower

Ciebie to chyba fantazja poniosła z tym wpisem. Ciekaw jestem co na to Prezes skoro jedna z wartosci firmy jest praca zespołowa! Jeśli masz na umówię biuro to zamierzasz siedzieć tam cały czas ma (usunięte przez administratora) No powiem Ci ze to wytłumaczenie jest bardzo nie na miejscu i to nie (usunięte przez administratora)ale raczej martwienia się wyłącznie o własna tyłek tu bym przypisał ;) klepania w główkę tez nikomu nie przypisuj bo jak będziesz kiedyś u psychologa to zobaczysz ze on tego nie robi ;)

Wspaniałe życie

Problemem w tej firmie są ludzie którym zostało powierzone zarządzanie zasobami ludzkim. Szkoda że robią to w sposób nieumiejętny toksyczny a wręcz często poniżający. Drugim problemem jest na sile zrobienie kultury pracy z Azji w Polsce :) Z Polaka Azjaty się nie zrobi. Przemiał osób na niektórych stanowiskach jest ogromny a polityka firmy i ich praktyki z lat 90 wcale nie zachęcają do rozwijania sie a nawet zostania w tej firmie. Słowem podsumowania, Cieszmy się wspaniałym życiem

Doradca Klienta

Pani rekruter nawet nie stawiła się na umówioną rozmowę, rozmowa miała odbyć się w kawiarni, brak jakiejkolwiek wiadomości o możliwym spóźnieniu czy też ustalenia innego terminu rozmowy, NIE POLECAM!

logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Zszokowana kandydatka

Miałam okazję brać udział w rekrutacji do biura w Warszawie. Rozmówcy byli rzeczowi i sympatyczni. Wynagrodzenie poniżej stawek rynkowych składało się z 3 części: to co na umowie, gotówka poza umową oraz kwartalny bonus który może uda się wyrobić. Zszokowała mnie otwarta propozycja płatności części pensji pod stołem, co jest według rozmowy standardową praktyką w firmie... Osobiście uważam, że PIP powinien zainteresować się taką polityką wynagrodzeń. Ofertę mimo zainteresowania pracodawcy kategorycznie odrzuciłam. Nie interesuje mnie praca w firmie, która stosuje dziadowskie praktyki niezgodne z prawem.

lolek
@Zszokowana kandydatka

PIP już się interesował nie jedną sytuacja, ale jakoś dziwnie...nic nie wykrył... Ciekawe prawda?

Dziewczynka nie ma imienia

Jak tam region ŚL po zmianach kadrowych, odetchnął z ulgą?

Bingo
@Dziewczynka nie ma imienia

A jakie zmiany kadrowe nastąpiły na Śląsku? Pytam z ciekawości jako były pracownik

Dziewczynka tak
@Dziewczynka nie ma imienia

A po czym niby mieliśmy odetchnąć haha .... teraz to dopiero będzie jazda ...

Aaa
@Bingo

Jako byłego pracownika nie powinno Cie to interesować.

Filozophy od Janushen Biznesen

Dobry pracownik powinien zarobić dla siebie tyle, aby starczyło na opłaty, strój do pracy i suchy ryż bo reszta wypracowanych przez niego pieniędzy powinna być przeznaczona na wspaniałe życie prezesa. Pamiętaj pracowniku: ciesz się wspaniałym życiem prezesa.

Pan Kazuo

Pamiętajcie pracowniki Zibiego: dobry pracownik powinien zrzec się swojego wynagrodzenia na rzecz dobra firmy. Dobry pracownik żywi się jedynie ambicją firmy i wspaniałym życiem jej prezesa.

Zibi

Co sądzicie o pracy jako PH? region wielkopolska? jest ogłoszenie, opłaca się składać CV? jakie zarobki podstawowe? premie realne do wyrobienia? jaki jest czas pracy? auto do użytku prywatnego? z góry dziękuje za opinie, pozdrawiam

Tytus
@Zibi

Stary, do Biedronki lepiej idź ;)!

Uciekaj
@Zibi

Odradzam ;) Przyjdzie 4 fala koronaświrusa to cała firma znów będzie miała obcięte wynagrodzenia, a PH będą musieli przymusowo wykorzystywać swój urlop... z tego co wiem zarobki słabizna, a premia z rzadka :(

Rekin Lean

Jestem pracownikiem Zibi, ale nie współpracuję z wymienionymi przez Ciebie osobami, dlatego nie potwierdzę, ani nie zaprzecze Twoim słowom. Zakładam, że piszesz prawdę, dlatego odniosę do tematu. Wydaje mi się, że zbyt szybko i zdecydowanie za surowo oceniasz awansowane niedawno osoby. Każdy, niezależnie czy to Dyrektor Zarządzający, czy Kierowniczka Marketingu, czy Sprzedawca w sklepie, zasługuje na okres ochronny. Awans to masa nowych obowiązków, nowy sposób relacji z dotychczasowymi kolegami i pewnie wiele innych nowych wyzwań. Zaczekajmy trochę z oceną. Myślę, że się ze mną zgadzasz, bo samemu napisałeś, że "to wyjdzie", więc zaczekajmy i za rok możemy patrzeć "co wyszło " i czy jest to dobre czy złe. Na tym etapie takie wpisy to tylko próba podkopywania pewności siebie awansowanych osób. Po co robić to innym ludziom?

Bóg Ojciec
@Rekin Lean

Ty potrzebujesz roku żeby ocenić potencjał pracownika który nawala od lat ? Gamoniu pocieszny powodzenia.

Rekin Lean
@Bóg Ojciec

Tak jak napisałem, nie pracuję z wymienionymi osobami i nie wiem czy nawalają. Nie wydaje mi się żeby to mnie predestynowało do miana gamonia. Pochopne oceny rzadko są prawdziwe.

Ambitny

Cytat na ten tydzień: Ciesz sie wspaniałym życiem

Gucio

Wiele by można napisać o tej firmie ale na pewno nie jest pro pravownicza.  Firma narzuca okresy urlopowe.Pracownik powinien mieć prawo do wykorzystania  urlopów przez cały  rok kalendarzowy, lub maksymalnie do 30 września następnego roku . Dział sprzedaży aktualnie to jedna wielka pomyłka, odeszli i odchodzą jedyni kompetentni kierownicy a zostaje banda mało intelientnych ludzi w wielu przypadkach bez wykształcenia, która nie ma pojęcia o zarządzaniu.  Pani K koordynator całego zespołu detalicznego  to największa pomyłka w dziejach nie wspominając o Pani regionalnej z Krakowa i Częstochowy.  Firma sama się pogrąża,  traci dobre marki. Marketing kierowany jest przez ludzi bez doświadczenia, brak kontaktu.  Kiedyś pracowali tam naprawdę kompetentni, zorientowani na potrzeby  rynku , ludzie ale do dawno przeszłość.

Kropka

LUDZIE! Opamiętajcie się, ta firma to jedno wielkie (usunięte przez administratora) nie bójcie się zmiqn na lepsze ! W tym (usunięte przez administratora) byle (usunięte przez administratora) dostanie pracę, a wierzę, że jesteście bardziej ambitni, pracy jest dużo i wszędzie jest lepiej niż w tym ku**idołku. Mam nadzieję, że wszystkie te osoby które przyczyniły się do naszej depresji i zniechęcenia do życia zostaną ukarane przez życie podwójnie. Trzymam za Was kciuki, życzę szybkiego opuszczenia tej firemki. PŚ. Złożenie wypowiedzenia było najlepsza decyzją w moim życiu i gdybym mogła cofnąć czas nigdy bym się tam nie zatrudniała. W nowej pracy widzę jak może być super atmosfera, super LUDZIE, super szef czego i wam życzę.

Baile

Proponuję odejść świetnie poprawia humor

Życzliwa
@Baile

Dokładnie. Nawet humor pewnego RKS się poprawił, jak zakończyli z nim współpracę...

Niezadowolony

Ktoś w końcu powinien zrobić porządek z tą firmą bo to jedna wielka kpina jest. Ludzie siedzą i dają sobą pomiatać bo się boją, że stracą pracę. Jeden wielki popłoch jest wśród pracowników jak tylko kierownik regionalny ma przyjechać. Czy to jest normalne, że ludzie boją się odezwać, boją się pójść na l4 jak zachorują, boją się kiedy ktoś ma przyjechać? Atmosferę jaka tam panuje na spokojnie można podciągnąć pod (usunięte przez administratora)

Pracownik X

Kierownik regionalny - pani Anna jest pierwsza osoba nad która powinniście się zastanowić, czy jest miejsce w firmie na taka osobę, brak kompetencji, brak jakiejkolwiek wiedzy, brak szacunku do pracowników, po prostu (usunięte przez administratora) Zwalniacie naprawdę dobrych pracowników lub naprawdę dobry pracownik zwalnia się właśnie przez ta Panią! Niestety głównie przez ta osobę firma traci dobre mniemanie o sobie..

Nikt
@Pracownik X

O słynnym regionalnym z Warszawy tez dobrego słowa nie można powiedzieć

@Pracownik X

To jest właśnie najgorsze że mimo poczucia własnej wartości predyspozycji zawodowych lojalności i pokory dostajesz nakaut przez RKS który tylko robi wrażenie a kompetencji zawodowych wcale. Bardzo to jest przykre..

Pracownik X

Zapomniałam dodać, ze pewniejsza pozycje w firmie maja Ci, którzy po prostu podlizują się na prawo i lewo kierunkowi regionalnemu!

Moja kariera w tej firmie dobiegła końca z czego bardzo się cieszę. Miałam nieprzyjemność pracowania w regionie (usunięte przez administratora) Praca sama w sobie nie należy do ciężkich, nawet powiem, że jest fajną pracą. Jednakże atmosfera jaka panuje w firmie pozostawia wiele do życzenia. Pracownicy tutaj traktowani są jak śmiecie. Jeżeli masz coś do powiedzenia, ba! Co byłoby niezgodne z tym co uważa kierownik regionalny niestety z pracy lecisz. Firma zatrudnia ludzi, którzy są lizusami - tacy pracują przez wiele lat, wiele. Ci Pracownicy, którzy chcą coś powiedzieć, dowiedzieć się, zaproponować są brani za zło wcielone. Kolejną kwestią są niektóre działania firmy niezgodne z prawem, nadające się do zgłoszenia do Państwowej Inspekcji Pracy. Pracownicy robieni są w balona na godziny jeżeli chodzi o L4. Jeżeli masz przykładowo w grafiku cały tydzień pracy zaplanowany po 9h i w tym czasie idziesz na L4 to firma zmienia zaplanowane godziny wpisując po 8h i tym samym wracając z L4 masz na start 5h do odrobienia. :) Kolejnym złotym pomysłem jest odpracowywanie godzin za lockodwn. Firma jest kompletnie nieodpowiedzialna. Podczas ostatniego lockodwnu nakazali pracownikom wypracować wszystkie godziny, co wiązało się z codziennym dojeżdżaniem do pracy, co następnie przełożyło się na wzrost zachorowań na koronawirus wśród pracowników. O socjalu w tej firmie zapomnij - nie dostaniesz głupiego 20 zł na Święta Bożego Narodzenia. Zarząd firmy robi ludziom wodę z mózgu. Codzinne poranne spotkania, na których klepiesz jedna i tą samą regułkę wprawiają po dłuższym czasie w zakłopotanie. Jeżeli zostaniesz zwolniony zapomnij o jakichkolwiek informacjch dotyczących Ciebie. Każdy się wypnie i nie udzieli Ci na nic odpowiedzi. Nie da się słowami odzwierciedlić tego co w tej firmie się dzieje, jakie są szemrane sytuacje i atmosfera. Jednakże jednym słowem stwierdzam, iż niepolecam pracowania w tej sekcie. Chyba, że chcesz się wpędzić w poważne problemy graniczące z nerwicą i depresją. Na pewno któregoś dnia Firma nabawi się problemów przez swoje podłe zachowania. :)

Potwierdzam

Nie polecam. Zgadzam się że wszystkim co zostało wyżej napisane. Praca zdalna, pierwszy lockdown polegała na codziennym łączeniu się na poranne spotkanie i klepanie tych samych regułek, jak w sekcie.

Nic dodać nic ujac

Nic dodać, nic ująć. Temat w pełny wyczerpany. Kreują się na nowoczesne przedsiębiorstwo, a sposób zarządzania jak w PGRze.

Miko

Dzień dobry. Chciałbym dowiedzieć się jaka panuje atmosfera w biurze w Warszawie? jak się tam pracuje?

Nikt
@Miko

Bardzo źle, brak ładu i składu odradzam

@Nikt

@Nikt jakieś konkrety? jak atmosfera, ludzie, ogólnie jak jest? możliwości rozwoju itp?

@Miko

Nie wiem czy czytasz wpisy cała firma to jedno wielkie oszustwo zwłaszcza w kadrach zarządzających... Udają że pracują robiąc zamieszanie wokół mało istotnych rzeczy. Jeden pod drugim dołki kopie. Jestem świadoma że Prezes nie ma zielone go pojęcia co się w jego firmie wyprawia. I nie bedzie miał dopóki ktoś mu tego nie uświadomi np. Normalny Dk ktory jest najbardziej wiarygodną osobą.

@Uczynna

Tak czytam. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, dlatego dopytuje ogólnie. Dzięki za informacje.

@Miko

Zgadzam się ale manipulacja i robienie ludziom wody z mózgu przez chwilę zaburza punkt patrzenia, ludzi trzeba szanować słuchać co mówią i wyciągać wnioski a nie zamieniać na takich co przytakują głupocie

Baile
@Uczynna

A ja Ci mówię bo wiem, że prezes o wszystkim wie i jest wszystkiego świadomy i na wszystko za jego pozwolenie i zgoda.

Robiona w balona

Zacznę od tego, że jest to najgorsza i najbardziej zacofana firma w jakiej pracowałam, a było ich wiele. Mój mąż od ponad roku jest na home office, natomiast ja (mimo lockdownów i zamkniętych galerii) muszę grzecznie od poniedziałku do piątku biegać do roboty. Każdy znajomy i rodzina się dziwią i pytają co robię jako doradca klienta w zamkniętym na cztery spusty salonie, w którym uwaga: NIE MA KLIENTÓW. Zazwyczaj dumnie odpowiadam - przestawiam godziny w zegarkach, tak żeby wszystkie się na pewno zgadzały a kiedy już skończę je przestawiać to upewniam się kilkukrotnie czy na pewno nic nie pomyliłam i tak dzień w dzień aż do końca lockdownu. Nawet najmniej wykształcony człowiek wie, jak to się skończy w trakcie wówczas trwającej trzeciej fali - Zibi stworzył kilka ognisk covidowych w swoich salonach i niestety jestem jedną z ich ofiar, również mój mąż który przez nieodpowiedzialność tej zacofanej firmy miał wyrwane z życia prawie 2 tygodnie. Kolejną sprawą jest fakt zmuszania pracowników do odpracowywania godzin. Owe działania są niezgodne z kodeksem pracy - pracownik będący na umowie o prace i zdolny oraz gotowy ją podjąć ale nie mogący tego uczynić nie ze swojej winy nie powinien być za to karany, co potwierdza również Państwowa Inspekcja Pracy. Chcesz wziąć urlop poza sezonem urlopowym? Nie ma szans, ale zaczekaj na kolejny lockdown - wtedy wszyscy będą wręcz namawiać Cię i zachęcać do wzięcia tak długo wyczekiwanego urlopu. Nie ma chyba nikogo bardziej cwanego od Zibiego - w planie jest powrócenie do wypłacania pełnowartościowych wypłat ale nie może być tak łatwo. Najpierw trzeba podnieść plany a premię od sprzedaży dostaniesz jednak po wyrobieniu większego progu planu sprzedażowego niż był dotychczas. Morał jest dosyć prosty - możesz pracować u Zibiego lub możesz zarabiać sensowne pieniądze, ale nie da się połączyć tych dwóch rzeczy. Po przeżyciach w tej firmie mogłabym napisać dobrą książkę, która z pewnością osiągnęłaby większą sprzedaż od wszystkich salonów razem wziętych. Podsumowując: "Ciesz się wspaniałym życiem!".

lolek
@Robiona w balona

piękny wpis :) Trzeba jeszcze dodać, że możesz pracować naście lub dziesiąt lat, klepać misję i wizję i wszystkie fantazy Inamioriego, być na każde zawołanie a i tak Cię zwolnią za brak zgodności z wartościami firmy.

@lolek

Pomimo pracy z wartościami zwalniają ludzi. Praca bylaby spokojna w miarę stabilna tylko wszystko tam mija się z celem i człowiek mimo starań zatraca na chwilę poczucie własnej wartości. Trzeba przytakiwać i nie mieć własnego zdania. Być jak@z cyrku wtedy jest dobrze. Kadra zarządzająca nie reprezentuje wysokiego poziomu wymagając sporo ale to jest do ogarnięcia ale nie dając od siebie nic ani wsparcia ani autorytetu. A wszystkie regułki są potrzebne do zrobienia człowiekowi mętliku w głowie, trwają Ci ktorzy są mało inteligentni zakompleksieni. Są wyjatki oczywiście są ludzie którzy znają się na rzeczy ale chyba nie do końca umieją się uwolnić. Tak naprawdę firma tylko bierze a nie dba w jakikolwiek sposób o ludzi pracujących którzy są filarem

Była
@Robiona w balona

Zwolnij się stamtąd, nie ma sensu dalej robić z siebie kretyna. 3mam kciuki i powodzenia!

Zostaw merytoryczną opinię o Zibi S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Zibi S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Zibi S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 119.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zibi S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 102, z czego 8 to opinie pozytywne, 66 to opinie negatywne, a 28 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zibi S.A.?

Kandydaci do pracy w Zibi S.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zibi S.A.