WeNet sp. z o.o.

Opinie o WeNet sp. z o.o.

Poszkodowany klient

Witam, czy ktoś po zerwaniu umowy na stronę/sklep/reklamy w wenet próbował rozwiązań sądowych ?

AleksandraPG

Czy ktoś się orientuję ile wynosi opłata miesięczna za prostą stronę, małej, jednoosobowej firmy?

@AleksandraPG

uczciwa oferta to około 1500 zł za pierwszy rok(w tym stworzenie strony z wersją mobilną,wykupem domeny i hostingu).Drobne zmiany na stronie normalna firma robi bezpłatnie. W kolejnym roku opłaca Pani tylko hosting i domenę oraz ssl(zabezpieczenie strony) -koszt w skali roku około 350 zł. No i najważniejsze jest Pani WŁAŚCICIELEM TEJ STRONY!!

Ela

hmm z 20/30.000 zl netto

@Ela

@Ela ChyBy Ci się zera za mocno wcisnęły. 500 to max u nich miesięcznie za samą stronę . Ja płacę dokładnie 420

Łukasz S.
@AleksandraPG

Na rynku znajdziesz studenta lub freelancera, który wciśnie ci stronę za 1500, ale to będzie kadłubek strony zrobiony na bezpłatnym motywie z tysiącem niepotrzebnych wtyczek. Wizualnie, może i będzie jakoś wyglądać, ale w bebechach będziesz miała katastrofę. Rynkowa cena dobrze zrobionej, kilkuzakładkowej strony to ok. 5000 - 8000 zł. Tyle trzeba zapłacić komuś, kto umie i ma doświadczenie, a nie będzie się na tobie uczył budowy stron. Jeśli chciałabyś stronę na indywidualnie oprogramowanym motywie, to załóż budżet >15000 zł. Jeśli pytasz na forum WeNet, to zapewne dostałaś propozycję budowy. Oferta dobra i co najważniejsze, nie zapłacisz z góry, tylko w wygodnych i niewielkich miesięcznych płatnościach, a będziesz miała usługę z nielimitowaną liczbą zmian. Pomarudź na początku przy budowie, to będziesz miała ładną stronę z dobrymi treściami.

Low low low
@Marian

To i tak ze 2 razy przynajmniej przepłacone, proszę tylko sprawdzić czy jest Pan właścicielem strony

Ktoś
@Anonim

Widać jacy doświadczeni ludzie pracują w firmie. Nie mobilna, a responsywna! Ponadto nie polecam u nich stron. Każdy może zrobić sobie na joomla, a jeszcze lepiej samemu na wp.

@Low low low

@low low low. Mogę być jakbym chciał spłacić szybciej ale po co mi to . Ja informatykiem nie jestem .Moja strona prowadzona jest przez fachowców i tyle mnie interesuje. Płacone mają , praca jest wykonywana . Jak czegoś potrzebuje to nie ma opcji żeby w dzień, dwa nie było zrobione. Wszystko jest kwestią człowieka z jakim się pracuje. Ja polecam Pana Mariusza z biura w Warszawie

niedoszły klient
@Łukasz S.

Patrząc na strony które robicie to generalnie szablon wszędzie ten sam.I to niby ma kosztować między 5-8 tys?Nieźle.. Ale biorąc pod uwagę ,że kwota ta musi wyżywić wiele osób(zarząd ,dyrektorzy,kierownicy,a na końcu może coś skapnie dla konsultanta) to oczywistym jest ,że cena jest dużo wyższa od normalnych cen rynkowych.Kolejną kwestią jest czy klient dostaje dostęp do strony oraz czy JEST JEJ WŁAŚCICIELEM?.NIGDY też konglomerat taki jak wasz nie zastąpi indywidualnych projektów i indywidualnej obsługi.PRZENIGDY.

Nie ma sprawy :-) https://www.szkoleniapsowtp.pl/

ewa
@Anonim

Komu chcesz wcisnąć te (usunięte przez administratora)!!! Koszt roczny utrzymania strony to koszt od 12 tyś w wzwyż, opłata miesięczna 350 zł za kiepskiej jakości stronę, dodatki dodatkowo płatne. Ogółem masakra. Po zakończeniu umowy lojalnościowej domena nadal jest ich własnością.

@ewa

ewa ,czytaj ze zrozumieniem.Wyraźnie jest napisane,ze uczciwa oferta to 1500 zł-oczywiście jednorazowo.To o czym piszesz-czyli strony za 12 tys oferowane przez nich i dodatkowo bez praw właścicielskich to...sama sobie dopowiedz

zle praktyki
@AleksandraPG

widzę, że stare posty są podbijane, żeby klienci nie widzieli narzekań pracowników dotyczących jakości AI i obniżenia stawek....

Ula La
@Anonim

Tacy właśnie specjaliści" pracują w tej firmie. Nie mają pojęcia o tym czym jest strona mobilna, a czym responsywna! Bardzo zabawne! A właścicielem jest tak naprawdę Wenet, gdzie macie Państwo możliwość odkupienia domeny za zabawne pieniądze. Stronę wtedy pakują w joomle i musicie ją rozpakować sami. Tadam! :)

Łukasz S.
@Łukasz S.

Hahaha, bardzo śmieszne ???? Nie widziałem jeszcze dobrze wykonanej strony i odpowiednio zoptymalizowanej przez tę firmę. Co więcej freelancer działa głównie tworząc od zera, albo na WordPressie. Państwo zaś na joomla. Żadne u Was dedyki nie są tworzone.

@AleksandraPG

Nie polecam pani firmy wenet. Podpisalam umowe na wizytowke i strone internetowa. Robia aby zrobic aby nie mogla im pani zarzucic nie wykonania uslugi. Na Reklamacje wenet kontakt nie odpisuje wogole. A po zakonczeniu umowy domenta strony internetowej nie jest pani tylko wenetu. I aby mogla pani korzystac musi pani nadal placic i to nie male pieniadze za wykupienie domeny na rok.

pracuś

Reklamy tworzą tylko dla siebie i pod siebie. (usunięte przez administratora) na grube pieniądze. Kara za zerwanie umowy po kilku dniach to przeszło 14 000.zł w momencie kiedy firma nie wykonała nic. (usunięte przez administratora)

Tomcio

Mi zaproponowali reklamę za którą płacą obiecywali złote góry że będzie o wiele więcej klientów bo jest tak skuteczna a na razie ani jednego telefonu mało tego chcemy rozwiązać umowę to mnie straszą jakimiś odsetkami karnymi ikarami za rozwiązanie czy czysto umowy masakra dla mnie to są wyłudzacze

Digital Manager

Jak wygląda przebieg rekrutacji - dzwoni pani zadaje trzy dziwne pytania i dziękuję za rozmowę. O co chodzi?

Co mają na celu te pytania?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

AI

3 x NIE. Kazali pracować więcej za mniej, a zleceń zaczyna brakować (ciekawe dlaczego, czyżby Klienci nie chcieli płacić za chłam?). Za niedługo to nawet nie da rady zarobić tyle, ile wynosi najniższa emerytura. Albo zaczną zamykać działy z dnia na dzień i zwalniać całą masę pracowników, jak miało to miejsce na początku roku. AI wszystkich zastąpi, bo jest taka innowacyjna i niezawodna.

przykra sprawa

masz rację, przykra sprawa. Nikt nie czuje się zmotywowany, nastroje w zespole są bardzo słabe - tak samo jak treść AI. A to pewnie nie koniec niespodzianek, bo przecież wciąż mówią o zmianie struktur i zapowiadają nowe produkty. Obawiam się, że to po prostu inna nazwa na "czekają nas zwolnienia"

Ajajajejaj

Żeby to "ejaj" faktycznie pomagało, żeby to była kwestia przyzwyczajenia się do innego sposobu pracy... ale nie. Wrzucasz temat tekstu do tego narzędzia, klikasz, czekasz dwie minuty i dostajesz jakiś bełkot tłumaczony z angielskiego. Zamiast to poprawiać łatwiej napisać tekst samodzielnie. To nie usprawnia pracy.

Co AI dostałoby na maturze?
@Ajajajejaj

Artykuły wychodzą straszne! Będąc w temacie matur - AI powinno dostać piątkę za lanie wody, jedynkę za poprawność i merytoryke

Smutna prawda

O tym ich AI powiedziano już wszystko, najlepsze że na wszystkie uwagi copy, kierownictwo jak mantrę powtarza jedno zdanie, że to jest postęp xD zaklinanie rzeczywistości i (usunięte przez administratora). Druga sprawa, że tłumaczą to tym, że dzięki "pomocy" tego pseudooprogramowania niby będziemy pisać więcej, tymczasem na skrzynkach prawie pustki, w innych sekcjach znajomi mówią to samo. Więc nawet gdyby człowiek chciał do tej najniższej krajowej dobić i po godzinach tłoczyć teksty, to i tak się nie uda xD oto jaki postęp, w myśl, że nic nie będziesz miał i będziesz szczęśliwy :) miały być podwyżki, to jeszcze zabrali. Radzę szukać w konkurencji pracy, bo to nie zmierza do dobrego.

Majówka

Szkoda, że niektórzy muszą w majówkę pracować, żeby dobić do najniższej krajowej...

Me

jestem pracownikiem firmy Wenet i muszę przyznać że zaskakuje mnie ten hejt . Firma bardzo otwarta na innowacje o czym świadczy stworzenie własnej AI dodatkowo otwarta na pomysły i nowe rozwiązania. Zachęcam do zweryfikowania samemu

prawda?
@Me

pracownikiem? Ale na jakim stanowisku? Podejrzewam, że jakimś wysokim, skoro nie dotknęły Cię obniżki (tak mniemam, bo kto rozsądny chwaliłby obniżki swojej pensji?) i jesteś zafascynowany AI? Chyba nie jesteś copy i mało masz do powiedzenia o jakości tekstów, bo się na tym pewnie nie znasz

Copywriter
@Me

Ta opinia na pewno nie jest napisana przez copy, bo wszyscy pracownicy na tym stanowisku są oburzeni postępowaniem firmy. Innowacyjne AI jest tak innowacyjne, że tworzy o wiele słabsze teksty (mówiąc delikatnie) niż podobne narzędzie, które było już testowane w firmie. Teksty nie nadają się bez edycji do publikacji. Jeśli ktoś ma sumienie i jakakolwiek moralność to chociaż trochę je poprawia. Ktoś napisał- dobrze, że nie podpisujemy się pod nimi imiennie, bo aż wstyd. To prawda. I jeszcze na dokładkę obniżka wynagrodzeń o ponad 30% dla wszystkich, nawet po kilku latach stażu pracy i doskonałych wynikach. Na taki właśnie rozwój można liczyć w tej firmie. Myślę, że dużo z nas odejdzie jak tylko znajdzie nowe zatrudnienie. Cokolwiek z najniższa krajowa będzie w tej sytuacji LUKSUSEM. Nie będzie wiadomo, co z tymi pieniędzmi zrobić. Bo w WeNet zarabia się marne pieniądze, które nie pozwalają nawet wyżyć w ciągu miesiąca.

Mam pytania. Czy myślicie, że pracownicy będą zwracać uwagę na jakość treści, skoro tworzy ją AI, a do tego dostają za to dużo mniejsze pieniądze? Czy będą poprawiać artykuły, czy tylko je kopiować? Czy obniżenie stawek motywuje, czy wręcz przeciwnie? Zachęca do bylejakości w myśl powiedzenia "jaka płaca, taka praca"? I najważniejsze pytanie. Czy klienci, mając świadomość, że sami mogą sobie tworzyć teksty za pomocą chatu gpt (i to lepszej jakości), będą zawierać nowe umowy, czy nie?

d r a m a t
@Pytania

Oczywiście, że nikt nie patrzy na jakość gdy ma rzucane ochłapy. Robimy mechaniczne ''kopiuj-wklej''. Cieszę się, że to, co przeklejam z tego beznadziejnego ai nie jest podpisywane moim imieniem i nazwiskiem, bo byłoby mi wstyd.

Me
@Pytania

W jaki sposób obniżenie stawek może być motywujące? Nigdy nie jest. Może powodować co najwyżej przyspieszone tempo pracy, psujące jakość. Traci na tym pracownik, przyzwyczajając się do pisania słabych treści i nie rozwijając się, firma, podpisująca się pod takimi wytworami i oczywiście klient, dostający produkt z niskiej półki. Myślę, że co uczciwsi względem firmy i klientów copywriterzy będą dokładnie sprawdzać to, co wypluje AI, poprawiać, edytować i dopisywać kosztem swojego czasu i wynagrodzenia, a Ci uczciwi nie tylko względem innych, ale też siebie, jeśli tylko będą mieli możliwość, odejdą.

Smutek
@d r a m a t

w takim razie bardzo współczuję klientom. Jest mi ich tak po ludzku żal, bo wydają pieniądze (w wielu przypadkach ciężko zarobione) i mają nadzieję, że reklama w internecie im pomoże, że staną się bardziej widoczni w sieci. A co dostają? Słabe teksty generowane przez AI. To są często małe firmy, które nie mają dużego zarobku :((

ktoś
@Pytania

Jaki jest sens pytania, czy obniżone stawki motywują? Do czego? Pogorszenia standu życia? (no chyba że to zmiany pracy, ale to chyba oczywiste) Przecież tu nie chodzi o działanie komuś "po złości", ale jak można poprawiać jakość pracy, nie mogąc przeżyć z pensji?

Alicja

Mam dwa pytania. 1. Czy firma dalej posiada w swojej ofercie możliwość wykupienia pozytywnych recenzji, dla swoich Klientów w serwisach panorama firm, biznes Finder, pkt? 2. Patrząc na poniższe wpisy dotyczące rozwiązań AI jestem ciekawa do czego firma je wykorzystuje. Do arthkułów, do opisów? Czy mowa tu a chat gpt? Będę wdzięczna za merytoryczną odpowiedź.

Odp

Czy teksty te są unikalne dla każdego Klienta? Czy warto w to inwestować?

Fakty

Fakty są takie, że: AI generuje posty, które oceniłbym słabo (nie chcę używać mocniejszych słów, bo komentarz zostanie usunięty) Pracownik musi te teksty poprawiać albo pisać od nowa. Czy to robi? To zalezy od pracownika. I tego, czy wykalkujuje, czy mu się to opłaca. Obniżyli stawkę, więc łatwo dojśc do wniosku, że poprawianie tekstów się nie opłaca.

K.L

Napiszcie, w jakich działach wprowadzają AI. Miałem okazję chwilę ją testować i była kiepska. Czy coś się zmieniło? Nie wyobrażam sobie publikować tych tekstów.

Ddh
@K.L

Właściwie podobno całościowo - od momentu obsługi klienta po produkcje treści

copywriter

Firma jako pracodawca to proażka - wyzysk i nic więcej. Przede wszystkim brak podwyżek od kilku lat, a do tego obniżenie stawek w związku z wprowadzeniem AI do firmy(usunięte przez administratora)

@copywriter

Obniżenie wynagrodzeń o ponad (usunięte przez administratora)% z dnia na dzień, aby "zmotywować do większej ilości pracy". W tym momencie nie da się już tu pracować. Szału nie było, natomiast teraz wynagrodzenie to jakaś kpina. (usunięte przez administratora) nieosiągalna przy normalnym trybie pracy. Nie wspominając już o (beznadziejnej) jakości tekstów generowanych przez AI, które otrzymują klienci.

@copywriter

Wszystko ładnie wygląda z zewnątrz dopóki nie jest się pracownikiem.(usunięte przez administratora), nastawienie na ilość, a nie jakość, a przy tym tak niskie stawki i wynagrodzenia (które pracodawca jeszcze obniżył wraz z wprowadzeniem AI), że aż żal o tym mówić. Omijać szerokim łukiem.

Przykre

Widzę, że usunęli część komentarza copywritera z dnia 23.04, więc napiszę, co w nim było. A było to, że teksty są kiepskie i copywriterzy muszą poprawiać po AI. I to mimo że dostali obniżkę pensji. Przykre :(

AI

Klienci powinni teraz dokładnie sprawdzać jakość treści, bo nie piszą jej copywriterzy, a sztuczna inteligencja. Program tworzy bardzo generyczne teksty

redrabbit

Firma nie premiuje rzetelnej, terminowej pracy w pełnym wymiarze godzin. Podwyżki obiecywane za zaangażowanie i odpowiednią liczbę zzs w miesiącu straciły ważność przez AI. Niestety płace rzeczywiście spadły o 30%, a wszystkie fajne projekty zostały nagle zamknięte.

d r a m a t

(usunięte przez administratora) - firma inwestuje w AI, które ma pomagać pracownikom, - AI owszem pomaga, ale przyspiesza pracę o 10%, a nie o 100% jak było w planach - regularnie byli informowani o tym koordynatorzy, - kilka miesięcy temu była mowa o podwyżkach i planowaniu budżetu, teraz usłyszeliśmy, że mamy OBNIŻKĘ, - obniżka wynika z tego, że ich zdaniem ai pomaga a my BOIMY się (XD) go używać, - niedługo będziemy więcej wydawać na prąd do wykonywania obowiązków, niż faktycznie zarobimy.

Ciekawy
@d r a m a t

W jakich działach zrobili obniżkę?

Dramat bez melodii
@d r a m a t

Nic dodać, nic ująć. Najniższa krajowa to marzenie. Chyba, że chcesz pracować od rana do wieczora to może uda się ją osiągnąć kosztem wszystkiego.

Wow

To teraz teksty generuje AI? Ciekawe, co na to klienci

Alejandro

Minimalna rośnie w szybkim tempie, a place tu stoją w miejscu. Niedługo wynagrodzenia zrównają się z minimalną i tylko dzięki temu wzrosną xD O ile nie wywalą połowy pracowników, bo wiadomo, AI.

Whaaaat?

Ej serio komuś obniżyli wynagrodzenia? Na zleceniach? Nie żartujecie?

ejaj
@Whaaaat?

tak - i to o bardzo dużo, jakieś 30%! Ludzie będą pracować więcej (ci, którzy walczą o dobrą jakość pracy i nie chcą dawać klientom byle czego - chociaż myślę, że nikt się na to nie zdecyduje) albo dodawać słabej jakości teksty wyprodukowane przez AI. Bo te teksty są słabe...

copywriter
@Whaaaat?

Niestety to nie żart, stawki zostaną obniżone od maja

Ogólnie wygląda to tak, że firma zainwestowała w produkt, który nie wypalił i reklamy, a teraz szuka oszczędności gdzie się da. Od pół roku dzieje się coraz gorzej - spadają zarobki, jakość i wydajność, a dobrą atmosferą w zespole niestety rodziny się nie wykarmi. Obecnie opcja nieopłacalna nawet dla studentów, chyba że ktoś lubi produkować niewiele warte treści na masową skalę. Im dalej w las tym głębsze uczucie, że produkowany content nie ma obecnie żadnej wartości merytorycznej, ponieważ pracownik aby utrzymać dotychczasowy poziom zarobków musi działać jak maszynka. "Ejaj" nie zastąpi człowieka, a generowane treści są dalekie od jakiegokolwiek akceptowalnego poziomu. Jednocześnie całkowicie nie do przyjęcia są proponowane stawki, a postawa firmy wobec pracownika to po prostu brak szacunku do jego umiejętności, wiedzy i doświadczenia. Przykre, bo na początkowym etapie współpracy wszystko wyglądało o wiele lepiej.

Anonimowo
@Whaaaat?

Tak, obniżka wynagrodzenia o 1/3 z dnia na dzień. Stawka mniejsza niż na początku współpracy z tą firmą.

Zgadzam się w 100 % , to co jest wyżej napisane to prawda . Śmiech i żenada

Zostaw merytoryczną opinię o WeNet sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w WeNet sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy WeNet sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 202.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w WeNet sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 163, z czego 28 to opinie pozytywne, 109 to opinie negatywne, a 26 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy WeNet sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w WeNet sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

WeNet sp. z o.o.