Opinie o Fiege E-Com North Sp. z o.o. Ameryka w Olsztynek

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Fiege E-Com North Sp. z o.o. Ameryka. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Fiege E-Com North Sp. z o.o. Ameryka o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fiege E-Com North Sp. z o.o. Ameryka w Olsztynek

Ciekawa

Fakt i też jest pytanie czemu przedstawiciele działów po spotkaniu z górą podpisali się pod tymi bzdetnymi odpowiedziami na postulaty i pytania. Bez żadnej konsultacji na działach, a podobno mieli je prezentować

Uwaga!!!

Do strajku zagrzewają prowokatorzy, którym sie nie chce pracować lub są ustosunkowani. Wy polecicie, o ci zostaną.

Haaaa
@Uwaga!!!

Tak tak a świstak nawija w te sreberka ???? Nikt do strajku namawiać nie musi bo każdy widzi co się dzieje. Pogkreciliscie śrubkę ale gwint się urwał, za mocno .

Koleżanka z naprzeciwka

Przedstaw się proszę to wielu osobom wyjaśni z kim mamy do czynienia bo Zwroty wiedzą kto pisze a nie rzucasz oszczerstwa Imienne a sama siedzisz w ukryciu.Jak się ładnie przedstawisz to hejt pójdzie raczej w Twoim kierunku.

Życzliwa

Koleżanko najdroższa cieszę się że w końcu nastał ten dzień i już nie będzie musiała wysłuchiwać twoich ciągłych narzekań, jak to jest Ci źle, jaka firma jest zła. Dużo zdrówka kochana, nie wracaj prędko :*

@Życzliwa

Nie jestem Twoją koleżanką i nigdy nie Bendę. Ty wymasoj sobie wary do ciągnięcia lodów .. Cały dział huczy o Tobie psychopatko. Ciesz się że nie patrzę już na Twoją dwulicową gembę. Stosując (usunięte przez administratora)w pracy można ponieść tego konsekwencje..

P

Bo to prawda

Miła

W sedno. Areas siedzi i robi co karzą. Liderki to dno. Jak nie siedzą to spacerują i plotkują. Nastepna wystrzelona z zaburzeniami osobowości. Kolejna nie wie co robi na tym dziale, a panoszy sie jakby była conajmniej Bogiem. Wszyscy to pomyleńcy. Włacznie z operacyjnym który przechodzi sie po dziale i zanim nie odpowiesz na jego "cześć" to nie pójdzie dalej. Gdzie rotacja osób jest na tyle szybka, że po kilku latach podchodzi i pyta " o jakaś nowa twarz?" Ten dział to żart, szkoda że mało śmieszny.

JestemTu

Nie będę się wypowiadała na temat liderów z którymi nie mam do czynienia, jednak wypowiem się na temat tej która nie ma do roboty nic poza lazeniem z laptopem w rękach i obserwowania spode łba... Myślę, że każdy doskonale wie o kogo chodzi ale jak się ma plecy to się robi co się chce a wszyscy oko na to przymkną. Układy, układziki, szacunek o którym tak bębnią ma się nijak w rezultacie... Jedyne dobre co tam jest na tym dziale to mentorki i to też tylko 2 które się nadają na to stanowisko. Anna M, Basia J.Pozdrawiam Was serdecznie, świetna robotę tam robicie, ktoś was może w końcu doceni :)

Nam
@JestemTu

Bo wiedzie, nic nie umie ma tym dziale to chociaż wrażenie sprawi ze coś robi, tuląc ten laptop i kazać z nim wszędzie XD sama nigdy nie chodzi, musi mieć mamusie do pomocy. Żałosne.

Niemila
@Nam

Miła aż mdli a z panią K, następna liderka siedzi non stop i obgaduje ale PANI k wiedziała do kogo się przyczepić żeby profity ciągnąć :)

Joanna bronowicka

Napisze tak…jestem pracownikiem firmy niestety już niedługo..napisałam wypowiedzenie..hmmm..nie zgadniecie czemu??pewnie każdy myśli o kurde jak tam złe traktują ?!ups..a jednak nie!!!napisalam wypowiedzenie bo męczą mnie dojazdy!!!ale w żadnej firmie nie poznałam tak wspaniałych ludzi!!począwszy od pracowników -przechodząc na mentorów i kończywszy na liderach!!mentorki każda z was mnie czegoś nauczyła!!agatka ty znosiłaś moje głupie pytania przez 10 dni!dziewczyny ze zwrotów byłyście moim wsparciem i pomocna dłonią w podejmowaniu decyzji!!!liderzy !!! Jesteście super -z Moniką S.mialam największy kontakt -bo była moja!!!hah odpowiednia osoba na swoim miejscu -walczy o ludzi -stara się żeby dla nowego pracownika jakim byłam ja !fundowac jak najmniej stresu!!!dziekuje wam ze was poznałam wszystkich -jesteście wspaniali i kochani !nie słuchajcie hejtu !!bo to piszą ludzie którzy sami powinni spojrzeć na siebie w lustro! Podpisałam się bo w chowanego grałam w wieku 12 lat !!moze najwyższy czas by liderzy właśnie pograli ‚ raz dwa trzy babajaga patrzy’ bo niektórzy zamiast pracować ślizgają sie z miesiąca na miesiąc!kocham wasz wszystkich!i już mi smutno ze niedługo mnie tam nie będzie!

JestemTu
@Nam

Powiem tylko tyle, że kadry wiedzą o jej poczynaniach albo raczej nieróbstwie i nic z tym nie robią, ma Pani twarde plecy pod sobą.

@Joanna bronowicka

A no i zapomniałam dodać ze jestem do 14 i opinia jest obiektywna gdyż większości tych ludzi pewnie nie spotkam !wiec nie zależy mi na tym żeby ktoś mnie lubił!!! Zycze wam jak najmniej toksycznych ludzi wkoło,twórzcie dalej zgraną ekipę !zwroty górą zmianaB!!!

Niemila
@Joanna bronowicka

Droga Joanno, wszyscy doskonale wiemy dlaczego przyszłaś tam do pracy i wszyscy doskonale wiemy dlaczego tak dobrze Ci się tam pracowało bo gdyby każda z nas miała siostrę która wszędzie wlezie i wszystko załatwi to nam też byłoby tu dobrze. Nie będę wnikała jakimi sposobami ona to załatwia ale załatwia i doskonale o tym wiesz. Lidera też dostalas takiego bo Ci siostra załatwila, gdybyś tam przyszła na inny dział nie byłoby cie po paru dniach

ZaDuzoslow
@Pyskata

Akurat teraz przesadziłaś i z życzliwością powiem droga Jolanto, że nie obędzie się to bez konsekwencji.

Joanna bronowick
@Niemila

No hej!!podobno w firmie można polecać ludzi do pracy !!ale szanuje twoja opinie!jednak ze twój nick niemiła’’świadczy o tym ze poprostu nie kochasz ludzi!ja odwrotnie ! To ze ktoś poleca kogoś to nie przestępstwo!siostra podobno ma takie wtyki ze załatwiła mi najgorszego lidera według niektórych komentarzy u góry!w firmie pracują razem nawet całe rodziny!mozesz polecić kogokolwiek od siebie!i załatwić komuś tzw.wtyki-wolna Ameryka!!!to ze się nie podpisujesz świadczy o tym ze sama masz coś za skórą..byłam o jestem teraz na packu ! Tam tez spotkałam super ludzi i uśmiechniętych liderów !a hejt wylewany na kogokolwiek nie powinien mieć miejsca!!ale cóż takie czasy..kiedyś mówiono sobie w twarz prosto !!!ale internet umożliwił hejtowanie ludziom sfrustrowanym !!mysl co chcesz !!jak mam takie układy to czemu odchodzę !!(usunięte przez administratora)

@Joanna bronowick

Jeszcze dodam tylko tyle ze mimo wszystkiego co tu czytam dalej mam wiarę w ludzi!!i dalej kocham was wszystkich!!nawet ciebie niemiła !!moja babcia mowila zło zwalczaj dobrem a agresje miłością!zycze ci naprawdę ze będziesz kiedyś szczęśliwa i ze znajdziesz prace z której będziesz w pełni zadowolona ..ja odeszłam mimo ze miałam wtyki -to tobie będzie łatwiej bez wtyków!!peace Love and rock and roll !tym przez 38 lat się kieruje -przekladam swoje dobro nad dobro innych !i gdyby każdy tak robił to swiat byłby dużo lepszy !!naprawde nie zycze ci zle ..a wręcz przeciwnie !wiem ze w innych okolicznościach byś mnie napewno polubiła!

@Niemila

Myśle ze dogadalabym się z każdym liderem !jesli z góry wychodzi się z założenia ze każdy jest zły no to nikt z nas nic nie osiągnie!mi w tej firmie wiele rzeczy się nie podoba ale napewno nie praca liderów !!przy liderze ł. mogłabym stać bo zaraza stoickim spokojem i sympatycznym wyrazem twarzy !! Liderka W.jak przychodzi z błędem do mnie -a mimo wtyków miałam je -człowiek się nawet nie stresuje bo robi to w miły i kulturalny sposób .liderka K.zaraża charyzmą i motywuje do pracy.liderka A. Wiem ze jest nowa ale jeszcze rozwinie skrzydła .Liderka K.która nosi komputer-No sory ktoś go nosić musi -to niełatwe zawsze lepiej mieć wolne ręce .a o liderce M.już znasz moje zdanie No je wyraziłam!milosc górą

Normalna
@JestemTu

Owszem tu się zgodzę w 100% mentorka Anna M super człowiek miły życzliwy i zawsze chętny do pomocy.Świetna osoba na tym stanowisku i doskonale zna się na tym co robi.Pozdrawiam do zobaczenia w pracy.

@Koleżanka z naprzeciwka

A co opinia się nie podoba podlizuchom. Ojejku Przepraszam nie chcący Uraziłam . Ludzie dobrze wiedzą co tam się dzieje tylko boją się wypowiadać. Więc w czym problem ? Trzeba było przyznać się do jasnowidzenia może byśmy wszyscy skorzystali na zakładzie . Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię bez względu na to czy komuś to odpowiada czy nie prawda. Mamy różne poglądy ale szanujmy się....To co zostało napisane to cała prawda i jeszcze więcej nie rozumie więc oburzenia....

@Joanna bronowicka

Twoją osobowość daje dużo do życzenia. A wychodząc z pracy w środę tak narzekałaś jak to jest źle i że dzięki tej firmie doceniłaś poprzednią że jednak tam nie było tak źle. Dziewczyno zdecyduj się. Boisz się że więcej Cię na imprezę nie zaproszą czy co????

Pyskataaaaaaa
@Miła

Ja myślę że firma powinna poddać weryfikacji jeszcze raz ludzi na stanowiskach bo to nie jedna osoba wie że jest źle tylko co najmniej 80 % zakładu . Nie którzy nie mogli zagrzać posady w Michelin bo tam potrzebują ludzi mądrych to myślą że tu karierę dokończą. Hehe śmieszne to wszystko jest no ale cóż ta firma życia ludziom nie ratuje a zmiany są potrzebne w życiu.... Gdyby były związki zawodowe to by co niektórzy tak nie fikali . Ale ,, (usunięte przez administratora) ,, (bez obrazy dla ludzi ciemnoskórych oczywiście nie o nich tu chodzi.) I w Polsce potrzeba....

Bania
@Pyskata

Szanujmy się? Mówisz o szacunku i na forum obrażasz z imienia lidera działu? To albo masz nie po kolei w głowie albo schizofrenie bo inaczej tego ie wytłumaczyć nie da. No ale w końcu nie będzie trzeba słuchać twojego rechotu wieśniackiego i plot na każdego, niestworzone historie to Ty wymyślasz. Monika S to jedna z najlepszych liderek, gdy jej nie ma człowiekowi jakby czegoś brak, jak jest, szybciej płynie czas.

Radca

Zanim cokolwiek Pani Pyskata napisze, to niech czasem się nad swoimi monologami pochyli i przeanalizuje czy warto. Pod wieloma względami.. To tak na przyszłość. A tak poza tym to proszę się zapoznać: Art. 212. [Zniesławienie] - Kodeks Karny § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. (...) Pozdrawiam serdecznie :)

:vv
@Radca

Radca myślisz że pyskata to zrozumie ma co do tego wątpliwości że tu większość będzie miała zrozumieniem pewnych paragrofuf

@Bania

Przyzwyczaiłam się że w tych czasach ludzie normali są w stadzie idiotów głupcami. Żal Ci mojego poczucia humoru. Żałosneee co najmniej prostadzka wypowiedź zadufanego i zakopleksionego człowieka. żal mi ciebie człowieczku małej wiary. Nie jednemu takiemu jak Ty słoma z butów wystaje a co do tworzenia historii to ktoś tu jest odemnie lepszy. Czyżbym trafiła w punkt. Mamy wolność słowa nie każdy przyswaja krytykę. Mnie krytyka życia nauczyła widać nie każdego trzeba jeszcze użyć mózgu nie tylko go mieć

@Radca

Dziękuję za pouczenie przyda się.

Pyskata

(usunięte przez administratora)....iii to teraz tak nazywa się nie przedłużenie umowy .Oooooo to coś nowego . Imię też ładne nawet mi się podoba

Armata człowiek

Jak kiedyś będę zakładał farmę trolli to pierwsza dostaniesz propozycję pracy ode mnie. Co do kasy się dogadamy.

@Pyskata

Na firmę to ja sobie mogę narzekać ile tylko chce !ale nie obrażam ludzi w niej pracujących i zaznaczam ze ciebie tez nie obraziłam -mnie w tej firmie się krzywda nie stała !a imprezę jak będę Chciała to sama zorganizuje !mozesz wpaść!

Życzliwa

Pomowienie

Cipek w rydwanie
@Joanna bronowicka

Cóż za (usunięte przez administratora) pracuje w tym Z tyczy się obu dam .

Obca

@ Pyskata , akurat Asię zaprosimy Nawet jak nie będzie już z nami

Business relationship
@Obca

Taka specyfika pracy.

Zouza
@Pyskata

Kup sobie słownik kobieto, innych obrażasz a sama pośmiewisko z siebie robisz. I jeszcze innym zarzucasz brak myślenia, odrobina samokrytyki by Ci się przydała, bo słoma z twoich butów aż faluje na wietrze.

@Zouza

Jestem otwarta na dyskusję. Krytykę też potrafię przyjąć Ale jednego nie rozumiem. Czy szczerość tak bardzo boli?? A słomę z butów to nie jeden z was mieszczuchów Liże bo macie swojego bagna dość. Raczej już skończmy te pustą dyskusje Ja nie mam zamiaru zniżać się do poziomu tak prostackiego . Aczkolwiek wolność słowa jeszcze istnieje.

Tak dla przypomnienia
@Pyskata

Wolność słowa kończy się tam, gdzie zaczyna się zniesławienie. Bo to co tutaj wypisujesz jest karalne.

@Tak dla przypomnienia

Ty moje zniesławienie korporacji na mnie się wazy peda y !!!! Bo was na nic nie stać !!!

Grajek
@Tak dla przypomnienia

Co jest karalne każdy ma prawo się wypowiedzić to nie (usunięte przez administratora)

Yeti

Niestety przez parę lat firma zmieniła się w obuz . Zmiany wprowadzane nie zachęcają do wiązania się na dłuższy czas ludzie nie roboty

@Yeti

Dokładnie zasady premiowania i ogół śmiesznych procedur i wewnętrznego regulaminu również uległo zmianie. Teraz na stanowiskach pracoją ludzie którzy nie ogarniają systemu i jedynie co mogą to NOTATKI HEHE JAK UWAGI W SZKOLE ???? RACZEJ NA NIKIM NIE ROBIĄ ONE WRAŻENIA. A PRACOWNIKÓW UCZĄ TYLKO Z UCHA STRZELAĆ BO NIE CHCE IM SIE Wczuć w swoje obowiązkii. I Rozmawiać z pracownikiem o problemach .Firma ok. Praca na duże TAK ale ludzie na stanowiskach TL i wyżej (oczywiście nie wszyscy ) żebyśmy się tu źle nie zrozumieli . Kompletna PORAŻKA !!!!!!!! JADĄ PO LUDZUACH JAK PO SZMACIE . W CZŁOWIEKU ZANIKA POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚĆI . A JAK ZNAJDĄ JUZ KOZŁA OFIARNEGO TO JEDYNIE CO POTRAFIĄ ZROBIĆ TO DAĆ WYPOWIEDZEIE LUB NIE PRZEDŁUŻYĆ UMOWY . WYPRZEDZĄ TEMAT ALBO NIE . SMIESZNE Z TAKĄ EKIPĄ TA FIRMA COFNIE SIĘ DO STANU PRZED BUDIWA CZYLI DO CHWASTÓW....

Maks

Obroże może nie ale karty elektroniczne do odbijania się i mierzenia czasu pracy mogą być czy może już są? Tu aż tak się rozlicza ludzi co do minuty z czasu spędzonego w firmie? Nie można wcześniej wyjść jak ktoś ma coś do załatwienia?

meksikos
@Maks

wyjść wcześniej może tylko biuro jeżeli mają coś prywatnego do załatwienia na mieście, a my szare ludziki musimy siedzieć od gongu do gongu, chyba że źle się czujesz i zakładowy medyk stwierdzi że zastrzyki domięśniowe nic nie dadzą, wtedy musi ktoś po Ciebie przyjechać, jak w szkole podstawowej.

Łuki
@meksikos

To macie tam nawet lekarza na miejscu czy nazywasz tak kogoś z pracowników? :D A tak na serio, aż tak mocno jesteście rozliczani z czasu pracy? Nie ma opcji, żeby np. jednego dnia wyjść godzinę wcześniej, a następnego zostać godzinę dłużej, nie da się tak dogadać? Możesz przy okazji dać znać w jakim systemie pracujecie - od której do której i ile jest zmian?

Magazynier
@meksikos

Biuro zeby coś załatwić to musi urlop brać bo pracują tylko na jedną zmianę, a my mając na popołudnie możemy dużo spraw załatwić

nice

Fajnie że jesteście, ale jak wam się coś nie podoba to kto was tu trzyma to proszę kłaść wypowiedzenia. Naprawdę te słowa od kadry kierowniczej sprawiły że poczułam że moje ostatnie trzy lata tutaj były tego warte i zostałam doceniona. Z dnia na dzień zmieniacie ludziom grafik pod pretekstem większej ilości pracy podczas kiedy teraz nawet nie ma nadgodzin. Zastanawiacie się czemu ludzie odchodzą a to wszystko przez to że wasze nastawienie do was to każdego da się wymienić jak się nie podoba to won. Zamiast tworzyć razem dobre i pozytywne miejsce pracy robicie z tego (usunięte przez administratora) Pozdejmujcie te plakaty i głupie ulotki o działaniu razem, szacunku i równości bo ewidentnie nie znacie definicji tych słów. A całe biuro i góra zapraszam do pracy na nowym grafiku zobaczymy jak wam się wtedy spoodoba, dojazd macie autobusy są więc co stoi na przeszkodzie.

@nice

A ja myślę że nie będzie styczniowych podwyżek i kombinują z sobotami żeby nie dać aneksów do umowy.Jaki inny powód niż pieniądze?Jeżeli bredzą o większej ilości pracy to łżą zwyczajnie jak(usunięte przez administratora)

@Zarobisz Fiege

Najniższa krajowa włączajac lipiec będzie musiała wynosić 4300 zł. Więc stawka wzrośnie o 19,5 % ( 3600 + 19,5 %= 4302 ) . Wszystkie benefity i soboty nie mogą się w to włączać bo będzie to ewidentne złamanie prawa pracy. Dodatek za soboty , karty podarunkowe , premie to jest inna bajka. 1.01.2024 wszystkie stanowiska muszą dostać aneks do umowy z podwyżką conajmniej 19,5 % . Obawiam sie,że punktem gdzie będą kombinowali będzie premia uznaniowa , teraz jest 15 % około ( kiedyś nawet do 30 % ) . Coś czuję,że tutaj będzie kombinatorstwo i zmiana zasad premiowania ( tutaj wiadomo oleją Nas ciepłym .... jak tam zrobią ) . Już i tak stracili bardzo duże zaufanie u ludzi, wiec jak jeszcze tutaj pójdzie wałek to wiadomo co sie stanie .

@:)

Jak dostanę aneks to uwierzę.Dodatek za soboty mamy gwarantowany,włączenie sobót jako normalnego dnia pracy nie jest złamaniem prawa pracy.Kwota się będzie zgadzała ale de facto pracując po 4 soboty pod rząd zarobisz najniższą plus ew.premia.

Zarobisz Fiege

Pytanie co zarząd KL Fiege chce osiągnąć tą zabawą w pańszczyznę?Po sobotniej drugiej zmianie nocka w chacie,szybkie ziemniaki na obiad w niedzielę i o 4 rano do roboty.Super. I tak was nienawidzimy.Zobaczycie wy pracę.Proponuję zorganizować obozową pogadankę na temat tworzenia dobrego zespołu...aaaaa...i koniecznie o szacunku.

Luśka!!?

Przykre:(! !! Komentarz nie na miejscu. Łatwo powiedzieć "zmień pracę," "nie trzymamy tu na siłę" W tym wszystkim nie chodzi oto . !!!

Pffff

Durnoty to ty wypisujesz widocznie lubisz pracować za (usunięte przez administratora), lubisz jak tobą Poniewieraja.... WIdać inteligencja nie błyszczysz porównując zakład produkcyjny do zalando.... A CHODZI O ZŁAMANE ZASAD KTÓRE SAMI WYTYCZYLI i które sami złamali! MIĘDZY INNYMI RÓWNOŚĆ, SZACUNEK, UCZCIWOŚĆ, Przede wszystkim rozmowa! Nic o nas bez nas...!

Magazynier

Opisze przebieg rekrutacji w moim przypadku: 1. Idzie sie do ochroniarza po identyfikator ("Visitor") - musicie okazac swoj dowod osobisty, potem do budynku, pietro wyzej na recepcje, podajecie nazwisko i czekacie. 2. Po kilkunastu minutach przychodzi osoba ktora zabiera was, z cala grupa (okolo 20 osob +/-) pietro wyzej do pokoju z telewizorem gdzie wyswietlane sa slajdy o firmie, pracy i mozliwosci rozwoju. Z tego co zapamietalem to przy pierwszym slajdzie pani prowadzaca chyba kilka razy mowila o tym, ze: "to nie jest korporacja" (jest) i ze nie jest to firma powiazana w zaden sposob z Zalando (pomimo wielkiego znaku "Zalando" na froncie budynku), ogolnie ze slajdow w skrocie wynikalo tyle: Karta multisport lub karta sport + kultura (50 zl doplaty), opieka medyczna medicover, lekcje angielskiego za darmo dla pracownikow (po godzinach) i jakies inne szkolenia, ktore nie byly wymienione. Sa tez benefity dla osob ktore maja np. male dziecko tj. nieco ponad 100zl na zlobki czy na inne rzeczy edukacyjne. Umowy o prace: 1. Na start: 3 miesieczny okres probny, 2. Po okresie probnym umowa na 6 albo 12 miesiecy (nie pamietam dokladnie) 3. A potem: na czas nieokreslony. Mozliwosci rozwoju: magazynier (1 stanowisko) --> mentor (20-50 osob pod soba), problem solver (wymagana znajomosc angielskiego), team leader (50-150 osob pod soba, wymagany angielski) i jakies inne ktorych nie pamietam. Ale radze sie nie nabierac, ze po tym jak zostaniecie mentorem to wasze zarobki podskocza z najnizszej krajowej do 5 tysiecy (w niemczech jedna kobieta dostala oferte 50 euro podwyzki za zostanie mentorem, w polsce mysle ze jest podobnie). Po prezentacji dostajecie do wypelnienia formularz: dane osobowe, wyksztalcenie, dwie poprzednie prace, znajomosc obslugi komputera, znajomosc angielskiego itd. Jak juz wypelnicie formularz to zostaniecie zaproszeni do pokoju na rozmowe (mowie "pokoj", ale nie ma do niego drzwi, wszyscy slysza i widza co mowicie, a jakby tego bylo malo to na rozmowie sa 3 osoby jednoczesnie [3 rekruterow i 3 kandydatow]). Na rozmowie nie prosza was nawet o CV, jedynie posluguja sie formularzem ktory wypelniliscie oraz o to gdzie pracowaliscie i czy nie macie jakichs schorzen/urazow itd. Jedyne pytanie jakie dostalem na rozmowie to "ile chcialbym zarabiac?"... prawie kazdy dostaje najnizsza krajowa albo ewentualnie 100-300zl wiecej w zaleznosci od doswiadczenia i kwalifikacji, ale nie liczcie na wiecej na start. Wiecej pytan nie mieli, praktycznie brak jakichkolwiek pytan osobistych, typowa masówka, widac ze chca zatrudnich tyle osob ile sie tylko da. Moim zdaniem mozna tam popracowac te 3 miesiace na okresie probnym, skorzystac ile sie da ze szkolen i lekcji angielskiego a potem szukac innej pracy (chyba, ze nie ma sie wyksztalcenia/ambicji na lepsza prace).

1. Schorzenia/urazy. 2. Ile chcialbys zarabiac? 3. Czy masz jakies doswiadczenie? 4. Wiecej nie pamieta, ale byly to pytania bardzo ogolne, ale czego sie spodziewac skoro nawet nie wymagaja CV na rozmowie (ani przed nia).

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
szybki lopez

praca ok. lecz możliwości awansu znikome nie masz pleców to nawet nie licz na jakiekolwiek wyższe stanowisko

Picker
@szybki lopez

Moja koleżanka nie miała żadnych pleców,jestem magazynierem- ja jej poleciłam zalando i po niecałym roku awansowała. Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka

Maria
@Picker

A możesz powiedzieć na jakie stanowisko awansowała i czym się wykazała, że spośród magazynierów jednak to ona dostała awans? :) Ktoś wcześniej pisał, że w magazynierów się nie inwestuje i mają niskie stawki, mógłbyś powiedzieć ile tak miesięcznie można u nich wyciągnąć na tym magazynie?

Xyz
@Maria

3600 brutto plus ewentualna premia 15%, dodatkowa stówka za każdą sobotę, nadgodziny jak ktoś robi, doliczyć stówkę na kartę, nie jest tak źle.

Lidia
@Xyz

A nadgodziny jak są rozliczane? Płatne dodatkowo tam o 50% według kodeksu pracy? Premię ciężko wyrobić? Macie jasno przedstawione kryteria czy jest uznaniowa? 15 % brzmi spoko;) A jak z podwyżkami? Zdarzają się?

picker
@Maria

Awansowała na stanowisko Team Leadera, angażowała się w każdą możliwą pracę dodatkową, realizowała cele powyżej normy i nie leserowała w alejkach :D no i ma charyzme dziewczyna

Porażka!!!
@Xyz

Nowy grafik, zapomnij o wolnym weekendzie!!! Teraz możesz dostać kolejną stówkę za sobotę;(. Tylko przykro,że tego zadowolenia nie widać u pracowników magazynu.

Dramat

Grafik zrobiony na pałe... Aż żal na to patrzeć bez jakiekolwiek pomyślunku... Kiedy mamy odpocząć? Ktoś się nad tym zastanawiał jak włączył Excel..??? Bez ludzi nie ma tej firmy... Może ktoś zacznie w końcu myśleć logicznie w logistycznej firmie...

lager

a co gdyby tak otworzyc obok zalando hotel i nazywal by sie LAGER. Dobry mogl to by byc interes jak weszla ta 3 sobota. kuwa jeszcze ukradna mi pomysl...ale nie postawia w 10 dni przeciez hotelu... kuwa chociaz... na polsacie robia dom to w 5 dni

Mala

Czy w końcu zainteresuje się zwrotami zmiana A? TL mają swoich "pupilkow", którym pozwalają na wszystko, są odsyłani do najlżejszych prac,a inni muszą zapiepszpszac i robić normę. Swoim dają premie, a innym zabierają za wszystko, nawet za defekty. Jakby to była ich wina, że klient odesłał uszkodzona rzecz. Panie operacyjny proszę coś z tym zrobić.

Staś
@Mala

Nie możesz zgłosić tego do kierownika jak czujesz że jesteś poszkodowana. Czy takie nierówne traktowanie jest na porządku dziennym i nikt nie próbuje niczego z tym zrobić, co?

Incognito
@Staś

Takie zachowania są na porządku dziennym

Eryk
@Incognito

Niedobrze. A jak już zrobisz normę to dostaniesz premie jak nie jesteś pupilkiem czy to nie jest niczym zagwarantowane? Ile jest premii? Jest o co walczyć?

Kazimiera

Pracodawca organizuje imprezę dla pracowników i wymaga odpracowania tego czasu ... No mega słabe

Incognito
@Kazimiera

Nie dość, że trzeba odpracować ten czas to jeszcze na 2 godziny pracowników wykiwali. Impreza trwała 6.5h, a odpracować musieliśmy 8 godzin 15 minut

@Kazimiera

Kiedy ten czas musiałaś odpracować ? :) Szczegółowo napisz bo na tą chwilę nie mogę zrozumieć kiedy musiałam odpracować :)

Abc
@Kazimiera

O jakim odpracowaniu piszecie w każdym zakładzie pracy musisz wyrobić 168/172 godzin więc musi się zgadzać

@Abc

Niektórzy ludzie po prostu mają już taki charakter,że musza narzekać :) Firma zorganizowała piknik , zapewniła wolne dla każdego żeby firma w tym dniu nie pracowała a ludziom i tak żle :) Gdyby nie zorganizowali to by narzekali ,że firma niczego nie organizuje :) Czas pracy każdego pracownika jak najbardziej się zgadza , piknik był dobrze zorganizowany tylko niestety ludzie zawiedli i to Oni teraz piszą głupoty :) Ci co byli na pewno nie żałują i reszcie żąl (usunięte przez administratora) ściska,że nie byli i teraz szukają jakiś aferek :)

Szczerze

Bo każda placówka to (usunięte przez administratora) ???? wolę spędzić miłej czas z rodziną i odpocząć od tej pracy i ludzi . I być cały czas kontrolowanym jak w (usunięte przez administratora). Nawiasem piknik kojarzy mi się z naturą a nie parkingiem zakladowym

@Kazimiera

Przerwy śniadaniowe w Zalando 15 minutowe ,skoro pracujemy 15 min dłużej,,trzeba odrobić ,w żadnym zakładzie tego nie ma,każdy normalny pracownik pracuje od 6 do 14 tej, a nie do 14.15 i od 14 15 do 22.30 czy to jest normalne ?Jeszcze dojść do szatni i przebrać się już po zakończeniu pracy,a wszystko to za najniższą krajową Przerwa raz pierwsza ,a na drugi dzień ósma,jak można tak nie dbać o zdrowie?????

Kolator

Nieprawda, pracowałem kiedyś w Obi i tam było to samo, tzn. półgodzinna przerwa, ale dziennie pracowało się też 8 godzin i 15 minut. Czyli takie praktyki stosowane są nie tylko w Zalando.

Nieszukajmnie

Fajnie wam się przerwy odrabia ? Fajnie jak pracę rzekomo kończymy o 14:08 // 22:23 ? Wcześniej wyjść nie możemy , bo "ochrona" nie wypuści. A gdzie jest w czas pracy wliczone przebranie się ? Dopiero po śmiesznym "gongu" trzeba przedzierać się przez szatnie aby się przebrać przy czym jeden na drugiego wchodzi.. Skoro jesteśmy do dyspozycji dla pracodawcy tylko do 8 czy 23 po to resztę czasu niech przeznacza na przebranie się.. Z drugiej strony nawiązując do liderów, czy ktoś się kiedyś weźmie za panie ze zmiany A z packu? Ich praca i stosunek do pracowników przechodzi ludzkie pojęcie..

Jacek
@Nieszukajmnie

Tam było i będzie (usunięte przez administratora) , Tym liderzy robią co chcą zero szacunku dla ludzi , gnębiło i poniżają.pisałem już do Niemiec do właściciela zobaczymy co z tego wyjdzie . Równość,szacunek itp tego nie ma a i dla czego ludzie chcący pracować czy na magazynie czy w ochronie nie mogą, koleżanką pracowała w Umbrella i chciała na magazyn nie mogła Zalando nie zezwoliło. Opisałem co tu się dzieje jaki jest wyzysk ludzki , to że wychodzimy po godzinach itp . Dobrze że znam niemiecki zobaczymy co szef Zalando zrobi z tym bajzlem

@Jacek

Słyszałam,że jak kogoś zwolnią jak ktoś ma umowę na stałe ,to muszą zapłacić trzymiesięczną odprawę ,jak tego nie zrobią ,to można do Sądu Pracy z tym?

A123

Tak, tylko zależy za co zwolnią.Odprawa tylko w przypadku upadłości, albo z powodu redukcji etatu.

Stokrotka
@Nieszukajmnie

Co do Liderów za dużo sobie pozwalają nie pozdrawiam jednej takiej zero szacunku wybiera sobie kogo lubi a kogo nie myśli że jest wielka Panią o tuż nie kochana jesteś taka sama jak my wszyscy!!!

RODO

mnie tam bardzo smieszy ze wyciekly wszystkie dane pracownikow (ktos moze brac na was kredyt majac tak dokladne dane z zakladu pracy) a ludzie udaja ze nic sie nie stalo i firma wycisza temat bo to tylko ludzie z wiosek i maja ich za glupich :D fiege wolalo doprowadzic do wycieku danych niz zaplacic 'okup' dla hakerow hahaha

rodos
@RODO

najciekawsze, że poinformowali wielu byłych pracowników dopiero 3 miesiące po całym ataku.... a nas od razu po całym zajściu....

Krejzolka

To co dzieje się na zwrotach przechodzi ludzkie pojęcie… Ten dział zawsze był wyjątkowy, jednak (usunięte przez administratora) które zostały przydzielone tam z innego działu próbują na siłę zrobić dział z którego tam przyszli. Nie dziwie się ze ludzie uciekają stamtąd, sama wzbraniam się jak mogę żeby tam nie chodzić (usunięte przez administratora). Na całym Magazynie słychać dużo złego na temat osób tam „ wprowadzonych” . Najpierw powinni poznać dobrze cały proces a potem pomyśleć nad zmianami a nie wprowadzać je na ślepo. Dużo cierpliwości dla pracowników tego działu. Zwroty trzymajcie się cieplutko !!!!

Zwrociara
@Krejzolka

No niestety jest gorzej a będzie jeszcze gorzej za chwilę. Już słuchać że wiele osób chce odejść. Drugi pack zaraz będzie zamiast zwrotów

@Krejzolka

Zwroty porażka to jeszcze gorzej ledwie zmieni koszulkę a już jej się w głowie przewraca.panoszy się jak szara gęś .psiapsiulki jej tyłek obrabiają a ta wielce ważna.jedna fikala opisali i siedzi na d... Najgorszy dział jaki mógłby w zallando. Jeżeli cię przyjmą i wyślą na zwroty wiej gdzie pieprz rośnie.liderki jedną lepsza od drugiej jedną donosi górze drugą to samo.jak można być takim podłym dziewczyno żadnego szacunku dla innych .najpierw stoisz w procesie potem za podpiepszanie awansujesz a już jak założysz pomarańcz to dopiero się zaczyna jak w (usunięte przez administratora)ta co dobrze się podlizywala zostawała klawiszem tu jest to samo wielka pani M .i drugą też paniM.do łopaty nie do zadow.pogapac krowy a nie ludzi.slow brak czy ci ma górze nie wiedzą kogo wybrać.

Świadomy pracownik

Drogie kierownictwo( @Pracodawca )obserwując sytuacje w firmie nie mogę uwierzyć jak bardzo jesteśmy wyzyskiwani. 1. Odbiory za soboty które nie są zgodne z prawem . Zgodnie z art. 1513 K.p. pracownikowi, który ze względu na okoliczności przewidziane w art. 151 § 1 wykonywał pracę w dniu wolnym od pracy wynikającym z rozkładu czasu pracy w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy, przysługuje w zamian inny dzień wolny od pracy udzielony pracownikowi do końca okresu rozliczeniowego, w terminie z nim uzgodnionym na jego wniosek w wymiarze 1:1, a bez jego wniosku w wymiarze 1:1,5 za każdą przepracowaną godzinę. 2 . Czas pracy i opuszczanie hali równo z gongiem Zgadnie z art.128 K.p. Czas pracy jest czasem w którym pracownik jest do dyspozycji pracodawcy w zakładzie lub w innym wyznaczonym przez niego miejscu a nie w czasie faktycznego wypełniania obowiązków. Zgodnie ze stanowiskiem PIP, czas potrzebny pracownikowi na przebranie się w odzież roboczą, a po zakończeniu pracy na wzięcie kąpieli i ubranie własnej odzieży, jest zaliczany do czasu pracy. Pracodawca nie powinien zatem uzależniać momentu, od którego liczy czas pracy pracowników od chwili pojawienia się na stanowisku pracy. Pracodawca może natomiast w obowiązującym w zakładzie regulaminie pracy wprowadzić zapis, zgodnie z którym czas pracy pracowników liczy się od konkretnej godziny i kończy po upływie określonej liczby godzin. Do okresu tego pracodawca powinien jednak wliczyć czas potrzebny pracownikom na przebranie się i przygotowanie stanowiska pracy. Ktoś może to wytłumaczyć ? No nie sądzę . Dlatego zachęcam wszystkich pracowników do odwiedzenia strony Państwowej Inspekcji Pracy i sporządzenie odpowiedniej skargi ponieważ coś takiego nie powinno mieć .JEST NAS DUŻO I RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ !!!!!!!!!

Pracujący od paru lat

Większość zamieszczanych tu komentarzy to oszczerstwa, zwłaszcza ze strony CZĘŚCI byłych pracowników, którym słusznie podziękowano za pracę.

Ależ TAK
@Pracujący od paru lat

To prawie pewne że osoba pracująca w tej firmie nic złego by nie napisała. Kasa jest nie mała. dobre obiady za 1 zł i te czwartki owocowe do tego 100 zł na karcie i darmowy transport z każdej okolicznej wioski nawet . Do tego każdy się szanuję.

Dokładnie
@Ależ TAK

Praca w Zalando to przede wszystkim prestiż Zalando do tego w Ameryce . Nie dość że jest kasa to możliwość dla każdego awansu .nie trzeba mieć studiów by awansować na wyższe stanowisko .

ona
@Dokładnie

Nie trzeba mieć studiów piszesz. Ma to swoje plusy i minusy. W większości zarządzają Nami osoby bez odpowiedniego wykształcenia lub doświadczenia. Niestety nie potrafią zarządzać ludźmi.

@ona

Ja sama awansowałam a mam tylko szkole rolnicza w Tulawkach skończoną . Więc można jak się wykażesz ciężko będziesz pracować to w parę miesięcy awansujesz .

123$
@Ależ TAK

Dodam jeszcze,że większość osób pracuje, bo nie ma innego wyjścia. Darmowy transport to główny argument.

Pracownik unload

Szczera opinia po ponad 2 latach pracy. W zakładzie ciągłe zmiany nie koniecznie na lepsze. Zaczynając pracować nawet chciało się tam przyjeżdżać co może zabrzmi śmiesznie bo jestem młodą osobą niestety na przestrzeni 2 lat zmieniło się bardzo dużo a szczególnie atmosfera i traktowanie pracowników. Mówiąc krótko wszystko idzie w złym kierunku, ludzie chcący robić karierę w tym zakładzie utopili by drugiego człowiek w łyżce wody byle dostać 5% premii więcej, bądź przysłowiowo liżą (usunięte przez administratora) przełożonemu próbując wyszarpać awans na zwykłego sługusa menadżerów. Zastanawiam się gdzie ich godności i że sumienie im pozwala robić z siebie (usunięte przez administratora) w stosunku do kolegów/koleżanek za parę drobnych. Z resztą wielu się obudziło zakładając pomarańczową koszulkę i zrezygnowało z tej funkcji w porę zanim ta maszyna ich nie przerobiła. Są i tacy co sodówka uderzyła do głowy bardzo szybko, że zapomnieli jak byli zwykłymi pracownikami i chowali się po kątach jak nie było pracy a dziś w tej samej sytuacji chodzą z laptopem i sprawdzają tobie normę mówiąc sorry muszę. Zdarzały się sytuacje że panie lider brzydkimi słowami wyrażały się do starszych osób pokazując palcami gdzie mają ustać na odprawie, to przechodzi wszelkie pojęcie... Przecież zrobiliście akcje zakładową "MAXIMUM SZACUNKU W TWOIM KIERUNKU". Najpierw radzę się zapoznać z pojęciem szacunek, wy nawet nie macie odwagi powiedzieć komuś coś w oczy tylko wyjmujecie telefon i dzwonicie do innego lidera nagadujac na pracownika kiedy coś wam nie pasuję, to jest szacunek? Zachowujecie się jak święte krowy sami nie stosując się do panujących w zakładzie zasad ale do wyciągania konsekwencji i wytykania komuś czegoś to pierwsi. Cytując klasyka " co wolno wojewodzie to nie tobie..." Ale zapomnieliście że tak samo wy jak i my jesteście tylko numerkiem, który jak tylko jest trochę nie wygodny to jest kasowany i next dlatego latacie jak te posłuszne pieski merdając ogonkiem, spełniając wszystkie prośby góry, nie pozdrawiam was "liderzy" ???? ochrona Umbrella również porażka, w większości starsi schorowani ludzie którzy ślepo wykonują zalecenia swoich przełożonych traktując ludzi jak więźniów, patrząc na ręce na każdym kroku, kiedy dzwoni się po nich bo są potrzebni czeka się po pół godziny, kiedy jednak wejdziesz na halę z gumą albo cukierkiem jesteś traktowany jak recydywista. Absurdalne kontrolę przy wyjściu jeszcze jestem w stanie zrozumieć ale przy wejściu na zaklad tłumacząc, sprawdzają czy nie mamy niebezpiecznych rzeczy. Gdzie na zakładzie są ogólno dostępne noże kuchenne , młotki itp od wyboru do koloru ???? mniej śmiesznie robi się gdy chcą zaglądać do bielizny, zdarzyła się sytuacja gdzie wymagali aby pani zasłaniła ręką swoje dwa argumenty i patrzą w stanik... Bądź każą odsłaniać majtki itp. tłumacząc że podpisując umowę wyraziliśmy na to zgodę, ale hola hola w umowie nie jest napisane że ktoś będzie patrzył w bieliznę.. obdzierają nas z godności każdego dnia. Do tego mogę dopisać brak premii świątecznych tylko jakieś śmieszne upominki, mógłbym wymieniać tak bez końca ale szkoda czasu. Jedyne plusy to gotowy obiad za nie duże pieniądze chociaż nie zawsze jest dobry i dojazd z wielu miejsc. Podsumowując, ludzie którzy chcą przetrwać do emerytury albo małolaci chcący dorobić w wakacje mogą się pokusić reszcie całkowicie odradzam i radzę się zastanowić dwa razy, szkoda czasu i nerwów. Jeżeli szukacie pracy na dłużej, chcecie być wolni i dobrze traktowani to nie w tym zakładzie, dzięki Bogu moja kariera tu dobiega końca. Pozdrawiam dobrych ludzi, pracownik unload. @Pracodawca

Myślący

Takie akcje dzieją się chyba na każdym dziale , po za tym o czym ta dyskusja sak sam pracodawca nie ukrywa że pracownik jest tu narażony na niekorzystne czynniki psychospołeczne.

Barbara
@Pracownik unload

Ojej...no to bardzo nie za ciekawa jest atmosfera :( a czy ktoś próbował to zgłaszać wyżej, ze takie praktyki inwigilacyjne są stosowane? Sprawdzanie czy pracownik czego nie wniósł/wyniósł w odzieży jest już troszkę dla mnie naruszeniem dobra człowieka...nie było żadnych ankiet z satysfakcji pracowników, aby nakreślić ten problem w firmie? A co do tych premii, to tylko są świąteczne, nie ma premii uznaniowych albo kwartalnych za wyniki pracy?

Pracownica
@Barbara

Są za frekwencja premie i za normę ale zawsze jak zbliża się koniec miesiąca robią wszystko by tą premię pracownikowi zabrać. Jakieś wieczne audyty dzień lub dwa przed końcem miesiąca do tego robienie zdjęć z ukrycia .

Pracowita

Czy to prawda o tych podwyżkach mają być?

xd

A może @pracodawca się wypowie na temat podwyżek?

Ola
@xd

Podwyżek? Jakich podwyżek? Podwyżka była w styczniu. W czym problem? Inflacja? Ceny rosną? Podziękujcie naszemu rządowi na który głosujecie, a nie macie pretensje do firmy. Firma też płaci ogromne koszta związane z prowadzeniem zakładu, które wzrosły. Cieszcie się że wypłata jest na czas i że płacą! Jeśli się komuś nie podoba, to po cholerę wciąż tu pracujecie?

Ola

Zalando.. przypominam że pracujemy w FIEGE :) A te setki miejsc to były, ale w Niemczech. Zamiast wypisywać głupoty to doinformuj się

@Ola

Myślę, że ludzie pracują z konieczności, braku alternatyw.Żałowanie "biednego pracodawcy" który niedojada bo dobroczynnie oferuje zatrudnienie i ponosi tego koszta to chyba objaw syndromu sztokholmskiego?U zachodniego sąsiada pracodawca ponosi o wiele większe koszta niż w Polsce a mimo to wyplaty na analogicznych stanowiskach są kilkukrotnie wyższe.Nic tylko całować naczelników w złoty sygnet z symbolem dolara.

Makłowicz

Podróżując szlakiem przedsiębiorców warmii, nie mogąc zagrzać nigdzie miejsca, miałem okazję szczycić się stołówkowym jadłem. Nierzadko smakowałem potraw regionalnych jaki i tych bardziej wymyślnych. Kuchnia Polska to jest to co przed czym me kubki smakowe chylą czoła niczym Albrecht Hohenzollerna, przed Zygmuntem Starym w 1525 roku. Dzisiejsze Menu w stołówkowej kantynie zaszczyciła wątróbka drobiowa. Kunszt był wyczuwalny już z daleka, idealna tekstura piękny aromat. Okraszona cebulką stanowiła istne szaleństwo dla podniebienia. Wisienką na torcie była suróweczka z kapustki kiszonej, idealnie dokwaszona niemalżę spowodowała erupcję wezuwiusza. Jak najbardziej moje doświadczenia w świecie skoczka idealnie klarują opinię iż tak dobrej wątróbki nie jadłem od dawna. Pozdrawiam was serdecznie drodzy widzowie. Polecam smaczne dania.

Brak szacunku między ludźmi

Team lider nie widzi zachowania pracowników swojej grupy podziałów między pracownikami brak pomocy między nimi

Gabryś

Kierownik tego nie widzi że ludzie nie są zgrani? Może jakieś wspólne wyjście poprawiłoby sytuacje? Tu są imprezy firmowe organizowane przez pracodawce? Czy nie ma takich integracji?

Zostaw merytoryczną opinię o Fiege E-Com North Sp. z o.o. Ameryka - Olsztynek

• Jak się pracuje w Fiege E-Com North Sp. z o.o. Ameryka?

Zobacz opinie na temat firmy Fiege E-Com North Sp. z o.o. Ameryka tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 663.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fiege E-Com North Sp. z o.o. Ameryka?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 588, z czego 81 to opinie pozytywne, 285 to opinie negatywne, a 222 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fiege E-Com North Sp. z o.o. Ameryka?

Kandydaci do pracy w Fiege E-Com North Sp. z o.o. Ameryka napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Fiege E-Com North Sp. z o.o. Ameryka