SK hi-tech battery materials Poland sp. z o. o.

Opinie o SK hi-tech battery materials Poland sp. z o. o.

kazdyziomzbierazlom

Gdzie sa podwyzki?kiedy bedzie wiadomo jakie mamy podwyzki?

Pracuś

Dobrze piszcie że składacie podania bo przynajmniej wiemy że są ludzi tutaj brakuje do robty a oni tylko dokładają obowiązków

??

Witam, gdzie można złożyć papiery do waszej firmy ?

Obecny
@??

pracuj pl albo rekrutacja@sk.com. kiedyś były też ogłoszenia na olx, ale nie wiem czy coś tam jeszcze maja

Wóz

Jak wyglądają zarobki na magazynie ? Fajnie jak by wypowiedział się ktoś kto tam pracuje.

Hehe
@Wóz

U nas Polacy nie pracują na magazynie

Tak

W sprawie pracy

Bartek

Usuwanie niewygodnych wpisów... Krytykujących postawę SK wobec pracowników.. Można się tego spodziewać.

Potrzebujący

Ludzie, zapisujcie się do PZU, bo stracimy ubezpieczenie! Jak nie będzie ludzi chętnych, to żadnego ubezpieczenia nie będzie. Naprawdę żal wam 1 zł?! Tak narzekacie, macie ból (usunięte przez administratora) o brak dodatków, ale jak coś wam chcą dać praktycznie za friko, to nie ma zainteresowanych. Ruszcie się, bo nie zamierzam stać w kolejkach do lekarza na NFZ i czekać na wizyty po 5 lat!

Nie chcem a muszem
@Potrzebujący

To dlaczego nikt nie wystawi wniosków w ogólnodostępnym miejscu jak choćby ankiet zakładowej organizacji związkowej? Niech HR się od nich uczy.

@Nie chcem a muszem

Jeśli już ktoś należał do PZU może ponownie złożyć deklarację przez Internet lub aplikację. Jest szybciej

@Potrzebujący

Ale główne leczenie jak np pogotowie, hospitalizacja czy operacja opiera się chyba tylko i wyłącznie o NFZ? a reszta ubezpieczeń dobra jest chyba tylko dodatkowo a nie zastępczo.

hahahaha

Nie. Wiele osób korzysta ze specjalisty do którego dzięki temu ubezpieczeniu chodzi bezpłatnie. Nie musi czekać Bóg wie ile aby iść do innego specjalisty pierwszy raz, badanie które nie są refundowane przez nfz tutaj są bezpłatne (nie wszystkie - ale bardzo dużo). W razie złego samopoczucia w pracy karetka z PRINN dojeżdża szybciej. Jedynie chyba hospitalizacja wychodzi na nfz

Że jak?
@hahahaha

Nie zupełnie się zgodzę.Na jednej wizycie to sobie można co najwyżej po L4 albo receptę ;) jakieś złamania czy inne schorzenia, operacje itp poważne sprawy wymagają szeregu badań, hospitalizacji, pobytu w szpitalu itd. Tego nie załatwisz za jednym razem w 20 minut. A co do karetki.... A co poza pracą? Coś mi się stanie w domu albo gdzieś na drodze o 12 nocy na odludziu i co przyleci ratować mnie PZU? bądźmy poważni

@Że jak?

co nie zmienia faktów że masz masę specjalistów za niewielkie pieniądze

@Potrzebujący

Jak możemy stracić ubezpieczenie? Wiesz o czym piszesz? Przecież to nie jest grupowe ubezpieczenie na życie tylko indywidualne ubezpieczenie zdrowotne. Czuba ze o czymś nie wiem.

@Potrzebujący

Skrzat, nie siej propagandy! Złożyłeś nowa deklaracje i ok. Kojarzysz różnice pomiędzy ubezpieczeniem indywidualnym a grupowym? Jak zapomniałeś wziasc na czas pastylki to pomaziaj po kartce i może ci przejdzie. Ewentualnie spreparuj kolejna związkowa ankietę.

@Rolka

To PZU to jest GRUPOWE ubezpieczenie zdrowotne! I jeśli nie zbiorą 260 wniosków to nie będziemy mieli prywatnego ubezpieczenia na zdrowie a co za tym idzie dostępu do specjalistów, zabiegów i badan za naprawdę niewielką opłatę miesięcznie, bo raptem 30 zł. I to jest informacja prosto z HR! Więc jeśli wam przełożony nie przekazał, że należało do 20 lutego złożyć ponownie deklarację to wasz problem, i miejmy nadzieję że przez to nie stracimy jednego z benefitów!

Aje
@Potrzebujący

Najważniejsza jest składka zdrowotna którą obowiązkowo odprowadza każdy,9% z wypłaty, a reszta to tylko podstawowy zakres opieki medycznej, dobre doraźnie . Zresztą teraz nawet do dentysty prywatnie, gdzie jedna wizyta 200 zł i są kolejki, nie przyjmują od razu tylko termin , a co dopiero specjalizacje typu np neurochirurgia czy traumatologia.Przykładowo stabilizacja kręgosłupa lędźwiowego 30 tys zł prywatnie, resynchronizjacja 60 tys. Jak ktoś uważa że najważniejsza jest składka w PZU to chyba ma w tym jakiś interes ;D

@Aje

Skąd ty się urwałeś?? Wiadomo że składka na ubezpieczenie zdrowotne jest odprowadzana, tak stoi prawo. I co z tego masz?? Skoro na NFZ do specjalisty musisz poczekać?? Tu z PZU masz szybkie terminy do dobrych lekarzy, badania refundowane i zabiegi. Więc nie chrzań

Do zdzicha
@zdzich

Tylko że nawet dentysta cię wyśmieje i te twoje składkę w PZU ;D

Mikołaj
@hahahaha

Trzeba aż 260 osób żeby przystąpić do ubezpieczenia? Myślisz że da rade tyle zebrać? Dodatkowo jak termin już minął? Przesuną to w czasie żeby benefit nie przepadł? Wiadomo coś?

@zdzich

Z tymi dobrymi bym nie przesadzał, ubezpieczenie nie obejmuje lekarzy z tytułami.. sama podstawowa kadra.

@Do zdzicha

Owszem dentysta tak, ale jeśli chodzi o resztę specjalistów to już jest bardzo przydatne. Poza tym dentyści powinni być już refundowani na nfz a jednak państwo to najbardziej ma gdzieś

@Mikołaj

tak 260, przesunąć by musiało pzu żeby nie stracić klientów. Tym bardziej że oni sobie wymyślili zmiany z koniecznością ponownego wypełnienia deklaracji

@hahahaha

Pewnie ze” przełożony” nam o tym nie powiedział! To są jakieś jaja! Dlaczego HR nie poinformowało nas o tym fakcie? Od czego jest SAP i mail w tej firmie? Dlaczego tak istotne informacje nie są przekazywane płatnikowi składek? Czy w tej firmie wszystko musi być postawione na głowie? Kiedy w końcu pracodawca zrobi porządek z ta wieczna prowizorka? Jak ktoś nie czuje się na siłach żeby ogarniać podstawowe tematy niech zgłosi to przełożonemu!

@Aje

Piszesz bzdury nie masz pojęcia ile osób korzysta z PZU nie czeka godzinami w przychodni

Ry
@To ja

Jasne.Chyba jeszcze mało w życiu widzieliście ;) a kto leczył jak był Covid 19 ? w razie jakichś poważnych komplikacji, typu jakiś wypadek, prywatny lekarz i tak będzie chciał widzieć historie leczenia NFZ, wypis ze szpitala itd a jak czegoś nie będzie miał, odeśle na badania w ramach NFZ,ponieważ nie wszystko zrobisz prywatnie.Po drugie w razie jakiejś niezdolności do pracy, ubiegania się o rentę, lekarz orzecznik ZUS chyba nawet nie weźmie pod uwagę PZU.Dobre dodatkowo a nie zastępczo.

Objektywny!

Firma SK może i nie płaci stawki wyjściowej najwyższej bo objektywnie jest niska.Niemniej Firma do dziś niedziala na pełna produkcję.Kazdy ma możliwość przyjść na nadgodziny za które można sporo dorobić mając 15 dni wolnych w miesiącu.Jest dużo przerw mimo ze praca niezbyt trudna fizycznie.Ludzie po dwóch latach popełniają ogrom błędów za które niesa karani o czym zapominają.Kazdy ma wiecej przerw niż w jakiejkolwiek firmie w regionie.Dodatek do telefonu,bezpłatny transport dodatek do stołówki darmowa kawa i herbata premie półroczne 2000 premie miesięczne i inne dodatki w tym paczki świąteczne i pieniądze.Kazdy patrzy tylko negatywnie i mało a przecież nikt nikogo na sile nie trzyma .Pozdrawiam tych co rzetelnie pracują i wszystkich którzy przyczyniają się do rozwoju firmy i tym samym swoim bo to zaś przełoży się na większe zarobki z czasem.

Kara
@Objektywny!

Mylisz się, nie każdy ma możliwość dorobić sobie na nadgodzinach. W dziale QC nadgodziny zostały nam odebrane bo ktoś miał taki kaprys !

Subiektywny
@Objektywny!

To ze ty jedziesz setkami NN nie znaczy ze kazdy tak musi. Nikt tutaj nie leży przez 12 godzin, wiec takie kreatywne pomysły zachowaj dla kapitana lub dzieci na dobranoc. Wiesz co to jest godziwe wynagrodzenie? Co do tych pozdrowień dla rzetelnie pracujących pełna zgoda, tylko problem w tym ze przybywa tutaj ludzi coraz częściej nierzetelnie ocenianych! Masz E-E, to łatwo prześlizgnąć się po temacie. Większość „traci” poprzez założenia pracodawcy na samej premii półrocznej 800 zł w skali roku. Dodaj do tego jeszcze niższy procent podwyżki wynagrodzenia wynikającej z zaniżonej oceny przez ten sam ”korporacyjny target” i jestes załatwiony. Niezła perspektywa sukcesu zawodowego! Od tego już tylko krok do Książeczki SK za nadgodziny w soboty i święta...

@Objektywny!

Dokładnie! zdadzam się w 100% może nie jest idealnie ale tak źle jak niektórzy potrafią napisać też nie jest. Ludzie, opanujcie się troche! Sami wybraliście tą pracę! Nikt was do zatrudnienia akurat tutaj nie zmuszał więc nie wiem po co te żale teraz

@Kara

Nie kaprys! jak SL nie ogarnia limitów i dochodzi do przekroczeń godzin to tak jest. To nie jest tak, że skoro w zeszłym roku robiliśmy nadgodziny na okręta to nie znaczy że teraz też się da. Teraz jest początek roku i trzeba pamiętać o tym aby nie przekroczyć limitów bo się dobiorą do (usunięte przez administratora) w pip nie tylko HR ale i SL!!

@Objektywny!

To kiedy zacznie działać jak wybuduje 17 fabrykę zobaczymy jak będziesz pisał o tej pracy gdy będziesz miał 40 50 lat

@Subiektywny

Pełna zgoda a efekt końcowy taki że na wszystkich działach chodzą zasmarkani kaszlący koledzy i koleżanki którzy nie pójdą na chorobowe bo nie wolno bo będziesz załatwiony finansowo tyle razy ile chce ich bzdurny regulamin

Mam stawkę 10zł wyższa niż najnizsza krajowa nic tylko się cieszyć.

XyZ

No i jak Beduin ryjesz po 12h zapomniałeś dodać...na otarcie łez w kwietniu będzie 500+ zapewne

@XyZ

po 12h ale 15 dni w miesiącu, więc wyrabiasz normę miesięczną 168h a czasem przy okazji więcej w nadgodzinach

Zastanawiajaca

Podwyżek nie będzie? To będziemy zarabiać najniższa krajową ?

10 zł miesięcznie brutto dodaj

Bir

Cześć Są lub będą jakieś przyjęcia na produkcje bądź kontrole jakości ?

Czesiek wielkie orzechy ma

Nic nie wiecie o tej pracy a głupoty wypisujecie rozbawiaja mnie te wpisy co narzekają a jeszcze bardziej tych co slodza jak tu wspaniale he

Czesław
@Czesiek wielkie orzechy ma

A możesz opisać jak wygląda sytuacja z Twojej perspektywy, bo w sumie nie napisałeś nic konkretnego? Z jednej strony krytykujesz tych, co narzekają, a z drugiej tych, co słodzą? Zastanawiam się czy w ogóle tutaj pracujesz? Czy to prawda, że nowy pracownik może liczyć na wyższe wynagrodzenie niż ten, który pracuje już jakiś czas, jak piszą w wątku?

TW
@Czesław

Jest to totalna bzdura. Jedyna taka możliwość to ulga podatkowa dla młodych do 26 lat i jej brak dla osób powyżej tego wieku. Trzeba być totalnym idiotą żeby za tą sytuację obwiniać pracodawcę a nie rządzących.

Kriss
@TW

Znasz stawki pracowników że twierdzisz że to bzdura ? Mam parę stówek mniej niż kolega przyjęty kilka miesięcy później na równorzędnym stanowisku

Kriss
@TW

I mówię tu o brutto więc nie obwiniają państwa

@Kriss

przyjęty na stanowisko operator 2 ? bo tu wciąż jest różnica, do tego absolutnie nie wynikająca z umiejętności tych operatorów, czasami mają wiedzę i chęci do pracy dużo mniejsze niż operator 1

Robroy
@pracownik

Zapominasz że w Sk nie pracują tylko operatorzy

Koks
@Kriss

Ale ten kolega nie ma wyrąbane na wszystko, nie przybija gwozdzia gdziekolwiek siądzie i nie zmieniał pracodawcy jak rękawiczek. Miej pretensje tylko do siebie. Czasy związkowych Bolkow i równego zaszeregowania to przeszłość, która się nie wróci. Po rowno to możesz zapłacić w shopie za piwo. Cieszcie się macie tutaj prace bo jesteście wybitnie nieprzystosowani. 99% z was nieprzepracowalaby uczciwie kilku miesiecy na normalnej produkcji.

Nina
@Kriss

To prawda ,stawki są różne . (usunięte przez administratora)mają więcej a robią mniej. Mieli wyrównać ta różnice . Nie wyrównali.

P

Dziękujemy obecnej obsłudze baru w kantynie pracowniczej za utrzymywanie wysokich standardów jakościowych żywności. To co pokazał cały jego zespół na wczorajszej, nocnej zmianie (14 lutego) to poziom światowy, którego niepowstydzilyby się nawet pięciogwiazdkowe hotele. Prosimy resztę ekipy o wzięcie z nich przykładu a kierownictwu zalecamy docenienie ich starań.

Heh
@P

No chyba kogoś tutaj nieco poniosło. ".......pięciogwiazdkowe hotele... " ? Bijcie zatem medale i wypisujcie czeki. Ludzie !! Nie popadajmy w paranoję.

Heh

W odpowiedzi na tWOJĄ pełną agresji zaczepkę, chcę ci więc wytłumaczyć jak " krowie na granicy ", bo widzę że są problemy ze zrozumieniem słowa pisanego, że nie oceniana była przeze mnie praca nowej stołówki ani jej pracowników. Oceniana była przejaskrawiona i przesłodzona ocena w/w baru. Jeżeli podanie smacznego i świeżego posiłku jest czymś zjawiskowym i wręcz niewyobrażalnym to gratuluję standardów.

Pytająca

Witam. Czy są przyjęcia nowych pracowników?

Libs

Drogi pracodawco dziękujemy za zmianę operatora kantyny , jednakże prosimy o refleksje nad przyczyną skarg na Business Bar i niedopuszczenie do powtórzenia tego co już przerabialiśmy , czyli. Nowy operator zatrudnia te same panie , a te panie tak jak i poprzednio nie noszą czepków i rękawiczek .Tylko kwestią czasu jest kiedy znowu zaczniemy znajdować włosy w jedzeniu , a na samą myśl co dotykają rękami i czy je później myją przechodzą mnie dreszcze. Prosimy o egzekwowanie zachowań które powinny być normą

@Libs

Nie ma obowiązku noszenia czepkow na głowie ani rękawiczek. Wystarczy obejrzeć kuchenne rewolucje. Jakie tam są wytyczne? Nikt włosów nie chowa pod plastik .

@Hr

(usunięte przez administratora) Pracodawca zapomniał również poinformować nas o podwyższonej cenie posiłków w kantynie. Ciekawe co nim w tym przypadku kierowało, bo napewno nie roztargnienie. Uświadamiam ponadto HR ze nie wszystkie informacje z maili wysłanych do kapitanów trafiają do adresatów. Niektórym nie chce się nawet wydrukować kilku kartek albo bawią się w cenzurę. Może warto zastanowić się nad opcja wysyłania tych wiadomości bezpośrednio do SAP lub skrzynek mailowych wszystkich pracowników? W końcu mamy już trzecia dekadę 21 wieku. Słowo „korporacja” do czegoś również zobowiązuje i nie może być li tylko przykrywka do zatuszowania wypaczonej i nietransparentnej polityki HR. Wracając do kantyny, radzę zwrócić uwagę na wagę swoich porcji bo niestety mam przykre spostrzeżenia w tej materii. Masa talerza potrafi zmieniać swoją wagę wprost proporcjonalnie do kreatywności kasjerki.

@Rolka

To że coś do was nie dociera to wina tylko i wyłącznie szefa waszej zmiany. Informacja była o nowym cenniku. Fakt z opóźnieniem i po pytaniach ale osoba kierunaca projektem p.arek niestety ma na wszystko czas i swoje poglądy. Kierować do niego można swoje uwagi i spostrzeenia .co do wagi fakt panie potrafią skasować z talerzem trzeba coś z tym zrobić, podobno sprawa zgłoszona, póki co warto patrzeć na wagę przed położeniem talerza.

@Hr

Żartujesz sobie z nas czy masz nas za kompletnych i...? Naprawde pracujesz w HR? Jeśli tak, to już wiadomo kto zrekrutować tutaj tylu tak wybitnych fachowców. Widze ze wyegzekwowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem przewyższa możliwości dydaktyczne już nie tylko szkół podstawowych i gimnazjów. W jakim celu”mamy patrzeć na wagę”? Żeby ja zahipnotyzować? Przecież dziecko domyśli się ze w tym przypadku nie chodzi o każdorazowe wyzerowanie wagi! Wiesz co to jest waga brutto i netto? W tym przypadku chodzi o to ze waga netto(sam posiłek) widniejąca na paragonie bardzo często nijak się ma do rzeczywistej wagi nałożonego posiłku ale żeby to zauważyć trzeba przede wszystkim odebrac przysługujący każdemu klientowi paragon, znać wagę netto samego talerza(różnica kilku gramów) i zweryfikować to z waga brutto( posiłek z talerzem) która trzeba obserwować po nałożeniu talerza z zawartością na wadze(a nie przed jego ważeniem, jak pro radzisz). W chwili obecnej mamy ten luksus ze możemy obserwować wagę brutto posiłków bo w przypadku poprzedniej obsługi czyli BB czytnik wagi był widoczny tylko od strony kasjera co urągalo podstawowym procedurom i przepisom handlowym. Niech to wystarczy za komentarz o kilkunastomiesiecznym nadzorze działalności BB przez pracodawcę. Co do dostępie do aktualnych informacji, odpowiedz conajmniej zastanawiająco-wymijająca! Widzę ze w naszej firmie „korporacyjne standardy” naprawde egzystują tylko w postaci targetow przy okresowych ocenach pracowników. Dlaczego w dostępie do niewrażliwych informacji przysługującej każdemu pracownikowi mamy w 2023 roku być zdani jedynie na łaskę szefa zespołu i tylko od niego zależy czy czegoś się dowiem, czy nie? To jakiś żart czy szczyt ignorancji zespołu odpowiadającego za dostarczanie takich informacji?

Znawca
@Rolka

Czy ty jesteś jakimś inspektorem? Masz kompetencje, żeby w taki sposób pisać,czy tylko wylewasz swoje żale próbując podbudować swoje wątpliwe ego?

zdzich

Panie noszą i czepki i rękawiczki

ZNAWCA

Prawda

@Hr

Nie ma obowiązku i sensu przestrzegania regulaminu pracy i złotych zasad BHP bo i tak nikt na to nie zwraca uwagi. Wystarczy obejrzeć kultowy film nie lubię poniedziałku ( jakie tam są wytyczne?Tam nikt żadnymi przepisami nie zawraca sobie głowy.) lub choćby, w godzinach szczytu przejść się po produkcji albo looknac do kilku newralgicznych kamer. Tylko po co jeśli wszyscy żyją, wszędzie czystość i porządek, a jeśli komuś się coś nie podoba to może iść na L4, bo bardziej się opłaca niż pracować. Przecież nic, ani nikt do pracy tutaj nie zachęca.

Przy takiej inflacji podwyżka powinna być minimum 700zl jeżeli nie będzie dużo ludzi podziękuje tej firmie a oni chcą budować kolejne fabryki

Roman

Dlaczego nowoprzyjęci pracownicy dostają wyższe stawki od pracowników którzy już pracują .To dlatego płace są tajemnicą ?Przecież wiadomo że takie informacje prędzej czy później dojdą do ludzi , wbrew temu czego chce HR ludzie ze sobą rozmawiają . Gdzie są związki zawodowe .

Nihnih
@Roman

A ile dostali?

@Roman

Ktoś ci niezły kit wcisnął

bam bam
@hahahaha

Mało wiesz , albo mijasz się z prawdą

Hub.

Jak grafikowo wygląda praca na produkcji?

Pracus
@Hub.

Praca jest w systemie czterobrygadowym po 12 godzin. 2 tygodnie ranek od 7 rano, 2 tygodnie nocek od 19 wieczorem. 2 dni pracy, 2 wolne, 3 dni pracy, 2 wolne, 2 dni pracy, 3 wolne i tak w koło, praca w niedzielę i święta jak ci wypada z grafikiem.

Rafi

Od stycznia 2023 r. pracownicy sklepów Lidl będą zarabiać od 4 200 zł brutto do 5 150 zł brutto na początku zatrudnienia. Po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu od 4 400 zł brutto do 5 350 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 4 600 zł brutto do 5 600 zł brutto

Obserwator
@Rafi

No a TY "my" będziemy mieli najniższą krajową ...dalej podziały na OP1...Op2...OP15 te same obowiązki... inflacje wieksza ...w kwietniu dostaniesz 500+ na otarcie łez rewelacja ...

@Obserwator

nie będzie żadnych podziałów. Jak chcesz idź pracować do Lidla za tę kasę ponad 168h miesięcznie. Musisz być na telefonie dostępny bo często trzeba kogoś zastąpić. Jeden dzień wolny w tygodniu plus niedziela niehandlowa. Obdźwigasz się to stwierdzisz, że za taki zapiernicz to za mała kasa i będziesz narzekać na forum Lidla. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma

Obserwator
@hahahaha

A czy ja coś pisałem o Lidlu ....:) Lecz widzę ,że ty(a) już od haczony Lidl ....

@Rafi

Cześć. Nie wiem jak obecnie wygląda praca w LIDL. Jednak swojego czasu LIDL oferował umowy o pracę tylko na 3/4 etatu. Oczywiście pracowałeś na pełny etat. Nie wiem jak wyglądał wtedy urlop i ewentualne składki odprowadzenie przez pracodawcę. Ale wiecie co jest ludzie najlepsze? Otóż praca na kasie. Jest tam zainstalowany specjalny system który mierzy z jaką szybkością i ilu klientów obsłużyliście w danym czasie. Mogą was wezwać do szefa i poinformować o nie przedłużeniu umowy o pracę bo pracujecie według ich systemu za wolno. Jak ten system liczy i czy jest uczciwy to inna opowieść. Kłócić się nie polecam bo szefem nie wygrasz a narobisz sobie tylko kłopotów. Tak więc zastanów się czy chcesz tam pracować. Po za tym wykładasz towar a za chwilę masz iść na kasę i rozładować kolejkę. Gonią cię jak psa. Polecam sobie poczytać opinie o ich magazynie i pracy w Gródkowie koło Będzina. Bardzo ciekawa lektura.

zdzich

Więc zapisz się do związków, kandyduj na przewodniczącego i działaj dziarski człeku. Widać w twoich wpisach te pokłady energii, które możesz wyładować walcząc o podwyżkę dla pracowników. Co ty na to? Nie? Pękasz? Chojrak w necie kolejny z ciebie??

Ona

Związki dopiero zaczynają działać, oficjalnie. Sami ludzie wybrali ale tak na prawdę innych kandydatów do tej trójki nie było więc zamiast narzekać ciągle to wesprzyjcie te związki, wiecznie niezadowoleni Polacy...

Fiolka
@Ona

Zanim nowo powstałe związki zaczną jakiekolwiek negocjacje z zarządem odnośnie podwyżek niech zorientują się w temacie rynku pracownia i sile nabywczej. Warto mieć mocne asy w rękawie i wiedzę przed podjęciem jakiejkolwiek dyskusji by nie godzić się na ochłapy.

Przypominajka

Krótką macie pamięć Panowie i Panie ;) wszystko Wam nie pasuje...grusza, premia na święta , paczki... Zawsze wszystkiego jest mało i wszytko jest źle! Jesteście mistrzami ciętej riposty, znawcami prawa pracy itp.szkoda, że tylko tu w internecie! Tylko tak w woli przypomnienia, pracujemy tu tak naprawdę na pełnych obrotach od miesiąca lipca 2022 i niech teraz każdy z Was sobie przypomni kiedy się zatrudniał i za co dostawał normalne pełne wynagrodzenie przez ponad rok albo i dłużej w niektórych przypadkach...Bo raczej przemęczeni praca w tym okresie nie byliście zbytnio no chyba, że tak męczy siedzenie na kantynie to przepraszam... Szybko zapominamy... Co do Związków Zawodowych przez ponad rok czasów żaden z Was się nie kwapił do tego żeby poświęcić swój prywatny czas i je założyć, a jak się już znalazły takie osoby i w dodatku o zgrozo! kobiety! to najlepiej pojechać je od góry do dołu... jakież to typowe dla naszego cudownego narodu.. ale skoro jeden z drugim uważasz, że się do niczego nie nadają, a Ty jeden z drugim taki znawca jesteś, to możesz się wykazać czymś więcej, niż tylko obstawianiem męczy na kantynie i podzielić się pomysłami na pewno chętnie przyjmą ... bo tak woli przypomnienia związki tworzą pracownicy , a nie agentki do zadań specjalnych więc , żeby czegoś wymagać i coś oceniać najlepiej być tego częścią, a nie stać z boku.

@Przypominajka

Co do związków i wiecznego narzekania pełna zgoda. Co do reszty cóż. To nie wina pracowników, że pracodawca najpierw nas zatrudnił a później w nieskończoność odwlekał uruchomienie pełnej produkcji. Ludzie byli w gotowości do pracy, wypominanie teraz tutaj za co braliśmy pieniądze jest co najmniej niestosowne. Myślę że 99 procent ludzi wolalo normalnie pracować zamiast szukać sobie usilnie zajęcia przez 12 godzin. Dla mnie to była męczarnia, dużo gorsza niż normalna praca. Ale to nie jest powód do tego, żebyśmy teraz nie mogli mówić o tym co jest źle. A dobrze nie jest.

Młoda
@Przypominajka

Przepraszam bardzo a pracy nie było z naszej winny ze mamy czuć wyrzuty sumienia ? Teraz praca jest i podwyżki maja być.

hahahaha

A wg Ciebie pracodawca odwlekał uruchomienie produkcji seryjnej bo tak i (usunięte przez administratora)?! Jakieś powody ku temu były.

@hahahaha

Ja nie twierdzę, że nie było powodów. Twierdzę tylko, że to nie była wina pracowników i tyle, czytanie ze zrozumieniem to zanikając umiejętność niestety.

hahahaha

Pracy nie było a podwyżki były, więc dlaczego teraz myślisz że nie będzie??

Pop
@Ania

A tutaj jest lepiej? Kumoterstwo, (usunięte przez administratora) spychotechnika i totalne olewactwo przez osoby które teoretycznie powinny odpowiadać za ogarnięcie tematu. Solidna praca tutaj nie popłaca.

@Obserwator

Już mamy najniższa krajowa! Te wszystkie bonusy z ZFSS to jakaś pozoracja i kpiny, rodem sprzed dwoch dekad! Jedzenie w kantynie poniżej wszystkich norm i do tego trzeba je jeszcze podgrzewać w mikrofali, w chwili wydawania. Za kwotę która płaci pracownik i dopłaca SK można kupić jedzenie z górnej polki a nie jakiś jego substytut i to wątpliwej jakości. To czyste marnotrastwo firmowych pieniędzy. Miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze, czyli lipa.

Bubu
@Becia

Trochę spóźniona obserwacja, kantynę od lutego przejmuje inna firma. Oficjalne informacje już dawno temu poszły w obieg.

@Bubu

No i co z tego ze przejmuje? Czy ty myślisz ze to tylko wina aktualnej obsługi kantyny? Po drugiej stronie ulicy nie pozwalają na robienie takich jaj! BB tez z początku tutaj się przykładał a potem tylko zaniżali standardy bo nie mieli żadnego nadzoru ani konsekwencji z tego powodu! Co z tego ze były ankiety i menu na tv, kiedy nijak miało się to do rzeczywistości. Myślisz ze jak przyjdzie inna firma to będzie raj? Sęk w tym żeby pracodawca potrafił szybko i skutecznie zareagować na nieprawidłowości!

@Becia

Wszystko się zgadza. To nie jest tylko wina BB. W NGK nie pozwolą na taki samopas a tutaj to wszystko trzeba załatwiać we własnym zakresie! Jak w jakiejś firmie Krzak. Jak przychodzi co do czego to płaczą ze nie mogą inaczej bo są wysokie standardy i targety a z drugiej strony totalna lipa i prowizorka na każdym kroku. W kantynie zero informacji o prawach pracownika przy zakupie posiłku i aktualnym cenniku. W firmowych gablotach i gazetce to samo! To są kpiny żeby nawet o paragon trzeba było się prosić! I nie chodzi tu o zatrudnionych w BB pracowników ze wszchodu ( niech zatrudniają nawet Eskimosów) ale o brak minimalnych standardów na które się tutaj pozwala. Dochodzi już do tego ze trzeba sobie we własnym zakresie organizować podstawowe narzędzia pracy. Chyba to o czymś świadczy?

K

Jakie podwyżki? I w dodatku uzależnione od oceny pracownika która działa na zasadzie liderowskiego”widzi mi się” i to bez pokrycia w faktach!

zdzich

Jakie ci normy podnoszą? XD czego? Naklejonych etykiet na rolkę hahahaha. Jakbyś popytał gdzie trzeba w zakładzie a nie biadolił na forum to już byś wiedział

Jak kiedy ? W kwietniu. To akurat nie jest żadną tajemnicą.

Agnieszka

Wiem, że szukają inżyniera utrzymania ruchu, bo wisiało ogłoszenie. Wiadomo coś o stawce, jaką dają? Ciekawe, jak dają radę na tle innych firm tutaj z okolic.

Bubek
@Agnieszka

Agnieszka o stawce to tylko z HR-em .Wyślij CV to się dowiesz

Aaa
@Agnieszka

Stawki na UR marne a wymagania ogromne , np. stała dyspozycyjność .I nie ma znaczenia czy to wieczór, noc czy weekend.Ale na pocieszenie gorzej mają shift liderzy

Korki
@Aaa

Shift leader to najgorsza fucha na UR

Jctonahuciejestjakbylepiej:)

(usunięte przez administratora). Temp 28 stopni, ok 10% wilgotności, dyscyplina, każdy kolejny pomysł glupszy, przerwa " w nagrode " jeśli linia idzie. Fizelina na łbie 12 godzin cerata a nie ubranie. Gonitwa, wieczne awarie, męczarnia psychiczna. NAJGORSZE (usunięte przez administratora) JAKIE WIDZIALEM.

Natalia

z tą temperaturą i wilgotnością to prawdę napisał? Piszesz o jakiś głupszych pomysłach. tzn jakie?

Rory
@Natalia

Co do wilgotności to tak. Może być wyższa albo nawet niższa, prawie zerowa (0.5%). Wszystko zależy od działu. Temperatura taka, jaką podał panuje na produkcji. Na kontroli to koło 23 stopni.

Jonny

Naczu sie pisać dobry jestes zdzich pajacu sam sie naucz

@Natalia

Z temperaturą zależy gdzie. Na jakości końcowej ponad 22 stopnie i wilgotność nawet poniżej 10% Na niektórych działach jak się przechodzi to faktycznie żar się leje po hali. Więc tak, pisał prawdę

aha
@Natalia

Wilgotność oscyluje w granicach 40%, na jakości tylko jeden wydział ma obniżoną wilgotność na hali do prawie 0%. Ale ludzie jakoś pracują. Temperatura 23 stopnie, plus/ minus 3. Na produkcji chłopaki w pewnym miejscu mają bardzo ciepło ale przebywają tam raczej rzadko. Jeśli temperatura przekracza granice w miejscach gdzie nie powinna zgłasza się to do specjalnych jednostek i robią z tym porządek.

Że co

Tyś chyba chłopie żaru jeszcze nie doświadczył ...

@aha

Serio 40 procent?. Pracuję na jakości, nie na dziale końcowym i ostatnio wilgotność na poziomie 40 procent widziałam kilka miesięcy temu. Teraz jeśli sięga 20 ot jest już sukces. Ostatnimi czasy była na bardzo niskim poziomie co bardzo odbija się na zdrowiu. I jest to o tyle irytujące, że wcale nie musi być taka niska. Gdy wszystkie parametry były takie jak powinny ludzie czuli się lepiej, ostatnio szkoda gadać.

@Pracownik@

To prawda. Wilgotność rzadko sięga na QC nawet 20 %! Bez przerwy są duże wahania, klima wieje prosto w głowę i kark. Skutkuje to częstymi infekcjami, drapaniem w gardle , kaszlem, chrypką i katarem a co za tym idzie więcej jest L4. I tak będzie dopóki firma nie ogarnie wreszcie tego tematu. Stabilna wilgotność i temperatura bardzo poprawi warunki pracy. Jeśli firma to oleje to niech nie będzie zaskoczenia, że ludzie często będą chodzić na zwolnienia żeby leczyć infekcje i poprostu podreperować swoje zdrowie. Albo też zmieniać pracę...

@Że co

Dokładnie. Przedszkole i zakład penitencjarny dla wszelkiej maści nieudaczników, myślących oraz zachowujących się inaczej i w dodatku na bakier z prawem. Gdybys przejrzał sobie kartoteki tych ludzi to ręce by ci opadły. I w dodatku zajmują oni tutaj kierownicze stanowiska oraz są typowani na leaderow! Tylko czego? Totalnego bałaganu?

Z
@Keks

A ty kolego masz dostęp do akt i piszesz to na forum ? To chyba coś w tej firmie nie gra .A gdzie RODO ?

Antek

Temperaturę i wilgotność regulują koreańscy operatorzy z MTS , nasi to sobie mogą najwyżej popatrzeć i to przez ramię

@Z

W tej firmie wiele rzeczy funkcjonuje, delikatnie mówiąc, na dziwnych zasadach. Wyobraź sobie ze dostęp do danych osobowych może miec tutaj praktycznie kazdy, wertując je od dechy do dechy. Mało tego, swego czasu takie dane wypłynęły fala, prawie oficjalnie poza obszar firmy.

Hahaha
@Keks

Nic nie wyciekło poza obszar firmy. Przedstawiciel związków zawodowych wysłał sms do wszystkich posiłkując się bazą

@Hahaha

? Gdyby to nie było żałosne to może i można było się śmiać z tego! Daj mi spokoj z takimi Związkami. Najprostrzych rzeczy nie potrafią załatwic! Oni, którzy są chronieni a co ma powiedzieć przeciętny pracownik! Prosiliśmy ich żeby wyegzekwowali od HR dostęp do aktualnych kryteriów okresowej oceny pracownika i jej wpływu na premie i podwyżki. Do dnia dzisiejszego nic. Zero info, o konkretach już nawet niewspominajac! Gdzie w tej firmie są przedstawiciele Rady pracowniczej, i kto ich wybierał? Dlaczego chowają głowę w piasek? Wstyd.

@Hahaha

Chłopie nie rozśmieszaj mnie! Na takie rzeczy jest paragraf i taka osoba i osoby które mu ja udostępniły za coś takiego maja normalnej firmie dyscyplinarkę!

Zostaw merytoryczną opinię o SK hi-tech battery materials Poland sp. z o. o. - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w SK hi-tech battery materials Poland sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy SK hi-tech battery materials Poland sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 602.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SK hi-tech battery materials Poland sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 401, z czego 82 to opinie pozytywne, 106 to opinie negatywne, a 213 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SK hi-tech battery materials Poland sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w SK hi-tech battery materials Poland sp. z o. o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SK hi-tech battery materials Poland sp. z o. o.