SK hi-tech battery materials Poland sp. z o. o.

Opinie o SK hi-tech battery materials Poland sp. z o. o.

Czy wiadomo kiedy Sk zacznie rekrutować pracowników na drugą fabrykę

I nadal HR nie widzi problemu dlaczego tyle ludzi jest na l4 są braki w pracownikach na zmianach i nikogo nie przyjmują czy nie ma chętnych wątpię chcą żeby tą pracę wykonywała jedna osoba za trzech tak się nie da na dłuższą metę i efekty są

zdzich

Naucz się stawiać znaki interpunkcyjne! Co do ciężkości roboty - żartujesz?!! W którym zakładzie masz tyle przerw co tutaj?? Kolejny roszczeniowy gówniak, większość robią za ciebie maszyny

Neutralny
@zdzich

Zdzich mam takie wrażenie że albo jesteś podstawiony przez SK albo jesteś pół Koreańczykiem, jest jeszcze jedna możliwość za dużo razy słuchałeś tego kawałka SK My home i za bardzo się wczułeś nie mam nic do Ciebie ale nie przesadzaj chciałbym cię zobaczyć jak w pojedynkę albo we dwoje robisz 3 nocki z rzędu mistrzu

@Neutralny

Tak robię! Idzie się narobić, ale weź człowieku pod uwagę typ pracy! Brembo zapiernicz. NGK zapiernicz! Który z tych zakładów dał ci tyle przerw?! If you know what I mean!!

Kolega ze zmiany...
@Neutralny

Chyba żartujesz sobie.... Praca w czystych warunkach, na przerwy schodzicie już około 8, siedzicie po minimum godzinę, obiadki to samo. Trzecia przerwa to już całkowicie luz... Branie pryszniców pod koniec zmiany, leżenie na stołach i oglądanie tiktokow. Zdejmiesz i założysz rolki raz na 20 min i znów siedzisz i pierdzisz w stołek. Ciężko jednemu i drugiemu cokolwiek zrobić z własnej inicjatywy. I ciągle źle i źle i źle.... Wszystko się wam należy, a ciągle robicie innym na złość... Tacy specjaliści że nawet trafić to kibla nie potrafią... Cały zaszvzany kibel przy naszym stanowisku pracy....i jeden drugiemu nie zwróci uwagi... Ciężko użyć karty dostępu... To otwieranie drzwi na siłę... Później wszystkie drzwi krzywe.... Brak przestrzegania jakichkolwiek wypracowanych zasad... A wyjście do domu to raz dwa... Wszyscy stoicie przy czytniku... Nie macie za grosz wstydu i wchodzicie przed stojących chłopaków z ccs i dziewczyny z kontroli.... Bo w kupię siła... Wstyd mi za takich kolegów...

KOWALSKI

Dzień Dobry ile można zarobić na produkcji z dodatkami i nadgodzinami

Operator
@KOWALSKI

Z 20 nadgodzinami wziąłem 3700 przy stawce 3500 także jak się nie poprawi to czas się rozstać..

@KOWALSKI

Dużo mniej niż powinno się zarabiać. Poza tym podstawa wynagrodzenia z czasem de facto się obniża poprzez „korporacyjna politykę” HR oraz system który wypacza ocenę twojej pracy. Rzadza tutaj podwójne standardy i uznaniowa ocena pracownika przez która przecisnąć się mogą tylko nieliczni WYBRAŃCY. Realnie wiec wynagrodzenie maleje wprost proporcjonalnie do wydłluzajacego się okresu pracy. Sprytne ale bardzo ryzykowne i krótkowzroczne. Zalecamy HR i pracodawcy refleksje i wdrożenie choćby Dodatku Stażowego bo niedługo wymiecie stad wszystkich wartościowych i normalnych ludzi.

Obserwator
@L

Dokładnie nic dodać nic ująć 100 procent , wystarczy zobaczyć nr TG jakie już są...

ABC

Brutto czy na rękę?

Iwona
@L

Co masz na myśli przez to, że podstawa się obniża? Myślałam, że ona się nie zmienia i tylko ewentualnie mogą obciąć premię za wyniki. A jak reaguje szefostwo jak ktoś idzie rozmawiać o podwyżce?

@Iwona

Opinia niezgodna z prawdą. Podstawa wynagrodzenia nie ulega zmianie, zmianie może ulec wysokość premii, która stanowi dodatek do wynagrodzenia zasadniczego.

@Iwona

A wiesz może co to inflacja i siła nabywcza pieniądza? Słyszałaś i widziałaś jak z tygodnia na tydzień rosną ceny wszystkich artykułów? Minimum kilkadziesiąt procent! Dochodzi do tego ze człowiekowi aż nie chce się iść do sklepu po cokolwiek bo ceny za każdym razem wyzsze a jakosc nizsza. Podobnie jest z praca tutaj. Codziennie jakieś nowe eksperymentalne akcje które podobno maja poprawić jakosc i organizacje pracy a przynoszą odwrotny skutek! Coraz większy chaos i zniechęcenie wśród pracowników. Ludzie stukają się w głowę a liderzy się miotają posiłkując się bezsensownymi mailami-rozkazami zamiast pochylić się, przyjrzeć i trzy razy przemyśleć co robią i co moga zrobić żeby było lepiej. Chyba ze hołdują zasadzie:” Im gorzej, tym dla mnie lepiej”. Co do podwyżek to może czas by zabrali głos przedstawiciele załogi i związkowcy?

Maggie
@SK hi-tech battery materials Poland sp. z o. o.

Czyżby? Opinia niezgodna z prawda! To dlaczego podwyżki uzależnione są od wypaczonej przez „Pracodawcę” okresowej oceny pracownika? Kto tutaj kręci? Chcecie nam wmówić ze okresowa ocena pracownika nie ma nic wspólnego z awansem i okresowymi podwyżkami podstawowej pensji? To już szczyt bezczelności!

Ona
@SK hi-tech battery materials Poland sp. z o. o.

I tu się zgadzamy podstawa nie ulega zmianie ale zapomnieliście dodać że tylko u już zatrudnionych . Dla nowo zatrudnianych podstawa rośnie proporcjonalnie do malejącej dostępności wybranej specjalizacji . Tak jak pisał ktoś wyżej nowi mają większą podstawę niż już pracujący i ta dysproporcja będzie rosła z każdą coroczną podwyżką ( bo przecież nie planujecie zrównania podstaw na tych samych stanowiskach), u mnie przelało to szalę goryczy i wywołało ogromne zniesmaczenie oraz całkowity brak wiary w profesjonalizm osób decyzyjnych . Dlatego ja już niedługo zakończę naszą wspólną przygodę , a to że pracuje tylko co trzecia zatrudniona osoba nie powoduje u was żadnej refleksji , i jednocześnie ogromne zdziwienie u naszych Koreańskich współpracowników .

Znawca
@Operator

A ile z czasu przeznaczonego na pracę pracujesz? I nie chodzi mi o bycie w pracy, ale o faktyczną pracę.

Znawca
@Operator

Firma może ukarać pracownika, jeżeli przekaże on dane o zarobkach komuś z zewnątrz, np. konkurencji. Jeśli bowiem pracownik ujawni informację o swoim wynagrodzeniu osobom spoza zakładu pracy, pracodawca może wyciągnąć wobec niego konsekwencje, łącznie ze zwolnieniem. Pracownicy muszą bowiem dbać o dobro firmy. Jest to jeden z podstawowych obowiązków pracowniczych, zapisany w Kodeksie pracy. Chwal się dalej.

abc
@Znawca

Dziwna twoja wypowiedź. Chyba z HR? Bo sądy mówią co innego. Np wpis w UOP że nie możesz ujawnić wynagrodzenia jest dla sądu pracy wpisem nieważnym i firma zapłaci grzywnę za ten wpis :). A jak zostaniesz zwolniony to sąd przywróci i dostanie się zaległe pensje wraz z odsetkami.

...
@Znawca

A co to przepraszam za różnica. Jak ktoś przychodzi do pracy i robi co ma do zrobienia dostaje za to wynagrodzenie. A co pracodawca daje nam do zrobienia to już nie nasza broszka. My nie pracujemy na umowę o dzieło. Uważasz że powinni płacic tylko za czas gdy faktycznie coś robisz? Za przerwy już nie, za pojscie do toalety też nie, za to jak usiądziesz na krześle też nie? Litości ludzie skąd wy się urwaliscie.

kadrowa
@Znawca

pracownik ma prawo udzielać komu chce informacji o SWOIM wynagrodzeniu, w tym Państwowej Inspekcji Pracy, jeśli dochodzi do nierównego traktowania pracowników. Firma nie ma możliwości ukarać pracownika, który podaje informację o SWOIM wynagrodzeniu.

Witam jakie są realne zarobki w sk uwzględniając wszystkie dodatki?

Tak

W sprawie pracy

Robert

Proszę o informację jak wygląda praca na utrzymaniu ruchu

Rodi
@Robert

Jeżeli stawiasz na rozwój zawodowy i szukasz dobrych zarobków to niczego takiego tam nie znajdziesz .

bam bam
@Rodi

Praca w której cofasz się w rozwoju , kilka lat pracy w tym miejscu i będziesz wykluczony zawodowo . Organizacyjne (usunięte przez administratora)

i
@Rodi

Kultura pracy Jeżeli chodzi o etos pracy, Koreańczycy wiodą prym [6]. Pracowanie w Korei może stanowić wyzwanie dla wszystkich, których przeraża idea siedzenia w biurze od rana do wieczora. Średni czas pracy na półwyspie koreańskim jest jednym z najdłuższych na świecie. W Korei wychodzenie przed szefem z pracy jest niemile widziane, w przeciwieństwie do regularnego wypracowywania bezpłatnych nadgodzin. Jako że koreańskie społeczeństwo zbudowane jest na konfucjanizmie, mentalność grupowa stoi na piedestale. Można to dostrzec np. w języku – Koreańczycy często używają pierwszej osoby liczby mnogiej. Mówią „my” zamiast „ja”. Nawet jedzenie jest serwowane czasem zbiorowo, zamiast na indywidualnych talerzach. Indywidualizm jest dobry tak długo, jak dostarcza wartość grupie [7]. Standardowo (jak to w Azji) work-life balance jest pojęciem o innym znaczeniu. Praca i życie prywatne tworzą jeden amalgamat. Możliwe, że nawet praca w nim przeważa. Spotykanie się ze współpracownikami na drinki po pracy jest bardzo częstym zjawiskiem i występuje najczęściej jeden lub dwa razy w tygodniu. Spotkania te odgrywają kluczową rolę w budowaniu zespołu, bowiem komunikacja Koreańczyków w przypadku wystąpienia konfliktów jest skromniejsza niż w Europie. Luźna atmosfera i alkohol pozwalają im nieco bardziej się wtedy otworzyć. Koreańska hierarchia bazuje na wieku. Chociaż w ostatnich latach system ulega westernizacji, to liczba lat wciąż jest tam istotniejsza od posiadanych umiejętności. Jeżeli jesteście młodzi, jesteście niżej w drabinie – to zmniejsza produktywność zespołu. Do tego procesy decyzyjne obfitują w liczne spotkania i dokumentacje, więc zajmują dużo czasu. Czas zresztą nie jest tam traktowany jako aktywo. Długie godziny spędzone na dojazdy i nadgodziny w pracy to norma i nikt nie oczekuje za nie gratyfikacji. By dobrze zarządzać lub odnaleźć się w koreańskim zespole, trzeba stać się mistrzem czytania między wierszami. W tej części świata liczy się przede wszystkim zachowanie twarzy oraz więzi osobiste. Komunikacja nie jest zatem bezpośrednia i w dużej mierze opiera się też na języku ciała.

@Rodi

To co w ogóle pracownik nie może liczyć na to, że się czegoś nauczy? Kwestia zarobków zawsze jest kwestią dyskusyjną. Dobre zarobki to pojęcie względne. Może sprecyzujesz, ile tu na start do ręki dają? Ja teraz stoję przed dylematem, czy tam zanieść papiery, czy nie. Bo widzę, że w wątku ktoś informował, że trzeba zanosić samemu. Zdalnej formy przesłania ich nie akceptują, czy jak?

Oper
@Adam

3200 bez nadgodzin

UR
@Adam

Praca na UR w SK jest ciekawa i dużo można się tu nauczyć. Ci co piszą komentarze wyżej już tu raczej nie pracują i tylko wylewają swoje żale. Wiem że HR ma maila rekrutacja@sk.com i chyba tam też można wysyłać CV

Albert
@UR

A czego dokładnie możesz się nauczyć , i co takiego ciekawego jest w pracy na UR . Może nam nspiszesz

Tak2?
@Oper

Chcesz 15 tyś zarabiać ? idź na prezesa a nie na produkcie Polskie D,,le.

Czeladnik
@Robert

Dział w którym work life balance nie istnieje, oczekuje się że pracownicy cały czas są dostępni . Nie ważne czy masz urlop , czy są święta możesz być wywołany w sprawie która tak naprawdę jest mało znacząca i mogłaby poczekać . W firmie dzałającej non stop UR pracuje tylko od poniedziałku do piątku, jednak to tylko teoria. Jak jest wiedzą tylko obecni i byli pracownicy.Bardzo duża rotacja

Strażak
@Rodi

Krótko ; Brak jasnej struktury działu, bardzo skomplikowane relacje podwładny przełożony , częste nieprzespane noce , wolne weekendy i święta tylko w teorii pomimo umowy od poniedziałku do piątku 8-16 Praca dla ambitnych kawalerów i dziadków 50+ którzy mogą poświęcić życie prywatne dla nadgodzin . Inżynierowie elektryk i automatyk żyją na innej planecie zwanej zamulandia

N
@Albert

Wiesz co to jest sekcja UR, czym pachnie ta praca i jakie trzeba mieć do niej kwalifikacje oraz predyspozycje? Chyba średnio, delikatnie pisząc, jeśli zadajesz pytania o takiej treści i do tego na forum. Aplikuj i wskakuj do teamu, jeśli masz ręce do roboty i naoliwione uzwojenie, bo takich nam tutaj brakuje.

Jan

Czytam komentarze i mam pytanie, co jest z tymi butami? Pracownicy robią szum jeszcze w sprawie schodów - o co dokładnie biega i w czym jest ból (usunięte przez administratora)?

@Jan

Żeby dojść z szatni na produkcję musisz się wspiąć na drugie piętro, ponad czterdzieści schodów, bardzo nie ergonomicznych, nie da się do nich przyzwyczaić, cięgle męczą strasznie i dla wielu osób sa problemem. Wchodzisz po nich, idziesz długim korytarzem i schodzisz znowu z tych dwóch pięter żeby dojść do miejsca, które znajduje się w zasadzie tu obok szatni. Najprościej mówiąc robisz kółko, po co , dlaczego tego nie wie nikt. I tak za każdym razem, na każdą przerwę w te i z powrotem zasuwasz po tych nieszczęsnych schodach, ,zdejmujesz z siebie ubranie, buty i idziesz jeść. I wracając ten sam rytuał. To jest jedyna rzecz której nie znoszę w tej pracy.

Miś

I tak 8 razy na dniówkę

Jak to nie wiesz po co chodzimy ta droga? Nie pisz tylko ze awansowałes na OP 2 lub I 2 i masz ocene S/E albo E !!!

Kolega

"Najprościej mówiąc robisz kółko, po co , dlaczego tego nie wie nikt." W ten sposob wchodzac na obszar produkcji zachowujesz zasady Clean Room-u. Kiedys mozna bylo wrocic do szatni drzwiami kolo dzialu LiBS (krotsza droga), ale jestesmy sami sobie winni ze je zamkneli, poniewaz wiekszosc przechodzila tamtedy z szatni prosto na produkcje bez zachowania zasady Clean Room. Widzac zablokowane drzwi jakimis przedmiotami, Kierownicy w koncu postanowili je calkiem zamknac.

@Kolega

Tak wiem jaki jest cel, nie wiem tylko dlaczego musimy omijać obszar produkcji wspinając się na drugie piętro. Nikt mi nie powie, że nie można było zaprojektować tego inaczej. A rozwiązanie dołem wszyscy wiedzieli, że było chwilowe, te schody już tam były i założenie było takie, że będziemy po nich wchodzić. Nie wspomnę już o tym, że obiecywano że w kolejnej fabryce zostanie to rozwiazane w inny sposób. Jak zawsze na obietnicach się skończyło i są dokładnie takie same schody jak u nas.

Polaczek

Zapisujcie się do związków !!! Razem możemy więcej! Jak będzie nas więcej mamy szansę zawsze coś wywalczyć!

@Polaczek

Zgadza się, gdyby większość pracowników produkcji byłaby w związkach, to pracodawca musiał by się z głosem załogi liczyć, a tak to mamy co mamy, czyli marne podwyżki.

Rolka
@Polaczek

Wywalczyć? Chyba dla samych siebie? Wystarczy ze nie sknocicie tutaj niczego! Weźcie poprawkę na to ze firma jest koreanska i w dodatku prywatna! Wiecie co to znaczy? Załóżcie sobie sami firmę, przyjmijcie pracownikow na pełny etat i utrzymajcie ich, choćby przez kilka lat. Liczycie na to ze ludzie dadzą nabrać się na wasze obiecanki bez pokrycia i zaczną zapisywać się gremialnie jak w 80 i 81 roku? To se ne wrati! Próbkę swoich możliwości już daliście ankieta pod która nawet nie mieliście odwagi się podpisać! O jej stronie merytorycznej już nawet nie wspomnę. I jeszcze się dziwicie ze większość ludzi nie potraktowała jej poważnie?

@Rolka

Najlepiej nic nie robić i przytakiwać Twoim zdaniem . ? Trzeba walczyć o swoje a jak się nie uda to i tak prędzej czy później zmieni się prace

Zola
@Polaczek

Nie rozśmieszaj mnie już związki pokazały jak działają ,powinny już na samym początku zablokować pomysł podwyżek zależnych od oceny- paranoja!!! ale cóż jakie związki takie pomysły .Ankiety które zrobili,co wprowadzili w życie?, oprócz zamieszania!!Nie piszcie żebyśmy zapisali się do związków,bo to strata czasu,nic nie pokazali,a tym bardziej coś zrobili dla pracowników....

@Zola

To że Tobie nigdy w życiu związki nie pomogły to nie mów że nic z tego nie ma . Dziewczyny się starają ale jak jest mało ludzi w związkach niewiele mogą . W poprzednich pracach też byłem w związkach i zawsze coś wywalczyli dla pracowników .

Zola

Chyba same siebie,bo efektów nie widać!! A Panie chodzą dumne i pewne siebie i o nic nie można się zapytać - bo odpowiedź one nic nie wiedzą - to jedyna ich odpowiedź!!! Do takich związków mamy się zapisywać???

GG

Bo wiem. I sam się niedługo przekonasz ze tutejsze związki to mogą zablokować jedynie dopływ informacji ze swojej strony do ludzi. Nie maja zielonego pojęcia „czym się to je”! Weźcie lepiej ta swoja gablote z korytarza szatni bo tylko zaśmieca ścianę!

@Zola

Nic nie mogą powiedzieć ponieważ szefostwo nie bierze związków na poważnie. Jest nas za mało ludzie!!!

@zdzich

I nie będzie brało nawet jak będzie 1000 osób , jesli nie weźmie się za to przedstawiciel z zewnątrz .

GG
@GG

I nie mówiłem. HR zrobiło co chciało! Podwyżki uzależnione od oceny wystawionej przez kapitana i w dodatku żadnego oficjalnego info na ten temat. Ścisłe tajne przez poufne? Super podejście do pracownika...

@GG

Gdyby nie związki miałbyś tylko podwyżki za ocenę. Jedyne co HR znów skopało to spotkania z pracownikami. Bo informacje tego typu powinny być podawane przed podwyżkami.

Lolek

Jakiej wysokości są premię?

Premia
@Lolek

Premia 300zł + 300 za absencje

Ciekawy

Z jakich miejscowości jest ten darmowy transport pracowniczy?

Skołowany
@Ciekawy

Transport pracowniczy jest dla ludzi z poczuciem humoru,którzy nie mają co robić i nie potrzebują odpoczynku Ustalone trasy to jakiś żart a raczej czarny humor .

...
@Ciekawy

A z jakiej miejscowości potrzeba? Busy jadą przez kilka miejscowości

Zainteresowana

Na czym polega praca Inspektora kontroli jakości?

Ullllalaa
@Zainteresowana

Na utracie zdrowia. O tym się głośno nie mówi ze substancje są rakotwórcze, wilgotność zerowa, mogą się rogówki odklejać w oczach, ciągły ból głowy i zawroty. Skóra sucha, wpływa to na szybsze starzenie skory. Miliony schodów do pokonania….i można by było tak pisać i pisać . Każdy ma wybór ale trzeb pamiętać ze zdrowie mamy jedno

@Zainteresowana

Jak sama nazwa wskazuje polega na kontroli jakości produktu. Kontrola przeprowadzana jest manualnie jak i na urządzeniach do tego przystosowanych

Zainteresowana
@pracownik

A dokładnie na jakich urządzeniach są przeprowadzane kontrolę i na czym one polegają. Kontrolę przeprowadza się w jakimś pomieszczeniu czy trzeba latać na hali od maszyny do maszyny?

Rolka
@Zainteresowana

I co byś jeszcze chciała wiedzieć? Podać ci jeszcze parametry produktu, procedury i typy maszyn używanych w produkcji? A może marzy ci się zdalne stanowisko inspektorki jakości? Wszystkiego nie da się wygooglowac! Aplikuj i przyjdź na casting. Zapraszamy.

@Zainteresowana

Wszystko zależy od działu. Na właściwościach fizycznych wycina się próbki według schematu i mierzy na kilku różnych urządzeniach. Na automatach i kontroli wizualnej ocenia się produkt pod kątem wad widocznych e świetle latarki, w świetle odbitym, tam również są różne urządzenia mikroskopy itd. Każdy dział ma własny obszar, tam przywożone bądź przynoszone są próbki do badań, nigdzie nie trzeba biegać.

Mirek

Są jeszcze w ogóle przyjęcia do działu jakości? Pytam bowiem na pracuj.pl jest oferta 'Inżynier ds. jakości dostawców z językiem angielskim' niemniej trzeba tytuł inżyniera oraz biegle władać j.angielskim.

Pracownica

Przypuszczam że do 5 lat oslepniesz od tych światełek na kontroli wilgotność powietrza żadna a na produkcji dobra kondycja fizyczna się liczy tylko praca dla 20 latków jak się nic nie dzieje to jest spokój a jak proces nie idzie jak trzeba to pod koniec dniówki nie czujesz nóg i pleców

ŁAJT

Awanse ? Śmiech na sali. Kpina totalna. Można pracować praktycznie od początku, skromnie uczciwie po cichu i człowiek nigdy nie pójdzie wyżej. Ale młodziki, donosiciele , plotkarze a przede wszystkim ludzie z nazwiskiem pierwsi na liście do awansu . Wstyd !! Kto co robi każdy widzi . Śmiech Śmiech Śmiech .

racja
@ŁAJT

Ci co byli np. na L4 - bo choroba się zdarza....to z HRu od razu dostają S...nawet jak lider będzie chciał nas podciągnąć do E - bo doskonale wie, że się nam należy.....to nieeeee....bo tylko 50% załogi może mieć E, reszta musi obejść się smakiem... Ciekawe co ma zrobić taki przełożony w przypadku gdy wszyscy ze zmiany będą wzorowymi pracownikami bez chorób i pomyłek w pracy....Każdemu należy się wypracowana ocena E...jak sprawiedliwie przyznać oceny? System ocen jest ok...ale wprowadzone ograniczenia to jakiś ułomy wymysł.

Oshee
@ŁAJT

Zrozum, że (usunięte przez administratora) jest dla osób robiących różnice w brygadzie, którym można powierzyć każde stanowisko na linii, ludzi, którzy nie ograniczają się do skromnej pracy po cichu jak to opisałeś. Dla takich żuczków jest i tak lepsza niż się spodziewali podwyżka.

K
@Oshee

„... osób robiących różnice w brygadzie którym można powierzyć każde stanowisko...” Kogo masz na myśli? Krzykaczy i donosicieli na wszystkich i o wszystkim, tylko nie o sobie, którzy na każdym kroku robią dookoła siebie dużo hałasu a w rzeczywistości umieją czasem mniej od tego”cichego żuczka”? Notorycznych łamaczy Złotych zasad, niewywiazujacych się podstawowych obowiązków Regulaminu Pracy i w dodatku złapanych na gorącym uczynku? Tacy tutaj dostają awanse. Nie chciałbyś wiedzieć jaka dewiza nimi kieruje w pracy i jaki naprawde maja do niej stosunek. Jeśli na takich ludziach przedstawiciele pracodawcy chcą budować sile zespołu to strach się bać co nas tutaj czeka!

@K

(usunięte przez administratora) Jak jest każdy Widzi. Kto najwięcej marudzi , donosi albo biega za przełożonymi. Osoby w większości nie mają pojęcia co robią , zerują na innych i na ich wiedzy i właśnie na tych cichych żuczkach. Podwyżki są ok , ale awanse są niesprawdliwie i krzywdzące.

Rambo
@-

Tak podwyżki byłyby ok gdyby nie inflacja , a tak wszyscy z E czyli jak ktoś pisał wyżej ci robiący różnicę po uwzględnieniu inflacji będą zarabiali tyle samo co rok temu , a pozostali czyli S i poniżej są jakby to ładnie ująć w (usunięte przez administratora) i za podwyższoną wypłatę kupią już mniej niż rok temu .Ale oczywiście podwyżki są ok.

XyZ
@Oshee

Nic nie jest ok ani awanse ani podwyżki.Jest tylko teraz jeszcze większa przepaść finansowa między operatorami i dalej te same obowiązki .Jedni się (usunięte przez administratora) i zarabiają , drudzy zaś uczciwie pracują i wielki .....z tego mają .

@XyZ

Od 2 czy kapitanów wymaga się więcej, jeśli przełożony tego nie robi to sprawa indywidualna. Może wymaga od innych tyle samo

DDD
@Rambo

W czym robiącym różnice? Chyba w szumie dookoła swojej osoby, papraniu roboty teamu i wymyślaniu pokręconych, bad story żeby tylko obrzucać błotem współpracowników na zasadzie: Kłamstwo powtórzone sto razy staje się faktem. Do tego dochodzi wandalizm i rozbuchane ego poprzez akceptację takich działań przez bezpośrednich przełożonych majaca odzwierciedlenie w nienagannej ocenie i awansach. Zreszta większość shift leaderow nie nadaje się do pełnienia takich funkcji.

Uciekłem

Dzień dobry. Widzę ,że żadnych zmian nie macie w tej firmie xd. Dziwne jest to ,że marudzicie hmm . A ja by godziwie zarabiać , to odkładałem co miesiąc pieniądze zarobione w SK . Po to by zrobić sobie uprawnienia ;) , dzięki temu znalazłem sobie nowa prace i dałem wypowiedzenie w SK . Teraz jako spawacz zarabiam od 35zloty netto do 55zloty netto . Praca po 8 godzin ;) .

@Uciekłem

Masz rację z tej wypłaty raczej trudno przeżyć a co dopiero coś odłożyć , no chyba że to chłopczyna bez podatku do 26 . Hr w ogłoszeniu piszecie również co oferujecie oprócz benefitow?atrakcyjne zarobki i pracę w młodym i energicznym zespole ? Miła atmosferę pracy? Raczylbym się zastanowić ? ! Bo to niezły kocioł . Mógłbym policzyc na palcach jednej ręki normalne fajne dziewczyny z QA , reszta to wieczny problem począwszy od stołówki do roboty a nawet to że w ogóle przywozisz im robotę ...

@Andrzej

A ile znasz osób z QC , że tak się wypowiadasz? Ze swojej zmiany i ewentualnie z przeciwnej jeśli byłeś na nadgodzinach i to raczej znasz powierzchownie. Wiadomo, że jesteśmy w pracy dla tych próbek, taka nasza praca i jeśli czasem " wyganiamy" chłopaków z próbkami to jest to, przynajmniej na nasze zmianie, w formie żartów i z uśmiechem i nasze chłopaki o tym wiedzą. Swoje trzeba zrobić ale można z humorem i bez spiny!

Lidka

On sam nie wierzy w to co tutaj pisze! Spawa? On nawet nie widział prawdziwego spawacza. Pospawac czyli poheftowac po kursie to i może mu się udaje. Najlepiej to wychodzi mu spawanie po zakrapianej imprezie. Dobrze ze ten bajkopisarz już tu niepracuje.

Ona

A co ma do tego HR?! Poziom zaangażowania i jakość mojej pracy ocenia mój bezpośredni przełożony czyli lider! HR nie ma tu nic do powiedzenia, do nich należy ocena innych aspektów związanych z pracą. I nikt nie zabroni mi wykonywania pracy z humorem i żeby sobie trochę pożartować z ekipą!! Można wykonać swoją pracę w wesołej atmosferze i robić to dobrze i na czas. Jeśli czujesz się urażony czyimś zachowaniem to rozwiąż to twarzą w twarz a nie wylewaj żali tu, bo to nic nie da.

Olcia
@Ona

Zazdroszczę Ci ekipy i zmiany ! Serio ! Bo ja psychicznie już siadam , toksyczne zachowanie i manipulowanie liderem przez pracownika u nas wpływają bardzo negatywnie na cały dział ... Jednego wrzoda ! ...

Sztygar
@Olcia

Temu liderowi pasuje taki wrzód, już nie raz to otwarcie mówił. Niestety, tak wyglada rzeczywistość w tej firmie. Ludzie którzy powinni ogarniać ten aspekt pracy tutaj udają ze niczego nie wiedza i o niczym nie słyszeli.

Kaktus

Nie wiesz jak to działa ? Może jeden czy dwóch by się wychylili żeby coś z tym zrobić ... Reszta trzęsie tyłkiem bo strace pracę , albo będzie się mścić , albo to albo tamto ...

Cid

Do kogo ta mowa,to kto wam tu zostanie? A może ściągnięcie więcej pracowników znajomych z MGK do zarządzania, bo nikt tutaj z obecnych się nie nadaje!! A nie daje to HR nic do myślenia, dlaczego tak jest??? Żenada i tyle,faktycznie już trzeba szukać nowej pracy,bo jak za taką pensję utrzymać rodzinę.

N

Lekko się pogubilas i sama już nie wiesz o co chodzi i kto ruszył ten temat. Możesz sobie wyobrazić ze to nie jest „moj problem” ani mnie to „nie meczy” i nie ja ruszyłem tutaj ten aspekt pracy z którym ty starasz się usilnie polemizować i go bagatelizować. Takiego zachowania w pracy i nie tylko, nie da się obronić. Gdyby mnie coś takiego spotkało i ja miałbym z tym jakiś problem, załatwiłbym to w kwadrans. Narazie mogę tylko śmiać się z tego i co najwyżej być lekko zdegustowanym ze niektóre osoby pozwalają sobie na takie zachowania i w dodatku są tak bezczelne ze nie widza w tym żadnego problemu! Mało tego, chcą zeby uznano to za normę i za dowód ich kreatywności w dziedzinie katalizatorowania złych emocji i problemów z którymi sami nie mogą sobie w normalny sposób poradzić! Prawda jest żałosna: Tego nie da się słuchać ani na to patrzeć! Normalne dzieci w przedszkolu potrafią to zrozumieć. Trochę refleksji jeszcze nikomu nie zaszkodziło! Ogarnij wiec przyzwoicie temat kiedy zamierzasz brac udział w dyskusji. Jeśli nie potrafisz, albo ci się nie chce czytać ze zrozumieniem to przynajmniej nie wymagaj od innych aby udawały ze tematu nie ma. Nie kazdy lubi się paprać w błocie, lub jest na tyle śmiały żeby uderzyć do bezpośrednich przełożonych takich osób, managera albo do HR. W zasadzie to ma racje, bo te osoby maja to w zakresie swoich obowiązków służbowych i bezzwłocznie powinny zareagować w przypadku choćby najmniejszego sygnału na ten temat. Ja, z mojej strony kończę ta polemikę tutaj bo jej poziom jest przezabawny i zakrawa, poprzez takie posty adwokatów diabła, o farsę. Nikt przecież nie miał chyba na celu umniejszania zasług waszego działu i dyskredytowania całego zespołu. Uważam ze ogólnie wypadacie znakomicie pod wzgledem wykonywania onowiazkow służbowych i są w waszych szeregach osoby o ponadprzeciętnych zdolnościach, wiedzy i wysokiej kulturze pracy.

Szeryf

Witam koleś mi mówi że zarabia 5000zl na rękę i jest operatorem maszyny czy to jest możliwe?

R
@Szeryf

Jak jedzie nadgodziny naokraglo jak dziki to nic szczególnego. W co drugiej firmie produkcyjnej jest to realne i nie ma się czym chwalić. Chyba ze przy zdolności kredytowej. Kilkanaście lat temu takie zarobki operatora budziły może ciekawość ale teraz? Smiech i politowanie...

To ja
@Szeryf

Możliwe tylko nie mówił że za półtorej miesiąca przez 2 lata nigdy nie zarobiłem 5000 zł

DobrejMyśli

A ja tam jestem dobrej myśli. W tamtym roku SK dało się podejść NGK które dąło więcej hajsu dla ludzi...co zaowocowało lepszą rekrutacją. A w tym roku wiemy pierwsi co oni dali...a mając na uwadze fakt, że niebawem będziemy potrzebowali na prawdę ogromnej ilości pracowników....to SK pewnie przebije ich podwyżki chcąc zachęcić ludzi do pracy u nas :D Oby się sprawdziło :D Wesołych Świąt Wszystkim :D

@DobrejMyśli

Nie liczylbym na to , w tej chwili Sk jest o tysiaka w tyle jeśli chodzi o stawkę podstawową względem NGK . Ale nie porównuj sąsiada ,bo to całkiem inny charakter pracy niż w Sk , kto tam pracował ten wie ...

Polaczek

Widzisz Ty nie porownujesz a sam HR to robi i sprawdza ile firmy zarabiają . Zawsze będziemy w tyle za innymi

P

Do zarządu NSZZ. Jesteście de facto tutaj jedynymi przedstawicielami załogi. Nie dajcie się wpuścić w maliny. Bez względu na to ilu macie członków reprezentujecie na tym poziomie negocjacji z pracodawca cała załogę! Niestety żadnych wyborów do Rady Pracowniczej nie było. W żadnym wypadku nie można się zgodzić na procentowy podział podwyżki uzależniony od wypaczonej przez odgórne, procentowe targety, niepisane umowy i niedopracowane „Karty Umiejętności”, okresowej oceny pracownika! To kuriozum, to w większości przypadków, zlepek subiektywnych spostrzeżeń i mocno wybiórczych, nieobiektywnych ocen przełożonych którym brakuje spójności już na poziomie danego działu. Nie można dopuścić żeby coś takiego rzutowało na każdym kroku na ocene pracownika, a tym bardziej na jego podstawowe wynagrodzenie!!! Nawet jeśli różnica będzie wynosiła tylko 2% podstawy! Jedynym dopuszczalnym, miarodajnym i sprawiedliwym kryterium podwyżki, jeśli takowe już jest narzucone odgórnie przez centrale, jest ocena pracownika przeprowadzona przez HR. Jasne kryteria i żadnego mataczenia. I tylko ona może być brana uczciwie pod uwagę w kontekście zróżnicowania podwyżki która nas czeka. Chyba znakomita większość pracowników naszego Teamu się z tym zgodzi? Apelujemy do pracodawcy o rozsądek i uczciwosc w podziale środków na to przeznaczonych. Udanych Świat Wielkanocnych oraz radosnego Alleluja.

@P

Spokojnie, od kiedy PE przyjął nowe przepisy to pracodawca nie może wymagać od pracownika nieujawniania zarobków. I nie będzie mógł dawać różnych kwot na tym samym stanowisku. Poza tym kiedy luka w wynagrodzeniach będzie co najmniej 5-procentowa, pracodawca "we współpracy z przedstawicielami pracowników" będzie musiał przeprowadzić ocenę wynagrodzeń. Jeśli naruszy przepisy, "państwa członkowskie będą musiały wprowadzić skuteczne, proporcjonalne i odstraszające sankcje, np. kary finansowe". (usunięte przez administratora)

Wiedźmin

Żenujące podwyżki na poziomie trochę ponad 14%, zakład już zarabia a my mamy dostać ochłapy, nawet 500 zł do ręki człowiek nie dostanie.

Iwona
@Wiedźmin

No to nawet nie na poziomie inflacji :/ A jak to wyglądało z ub. roku, było tego trochę więcej? Bo rozumiem, że co roku coś dostajecie? Jakieś indywidualne podwyżki w ciągu roku są czy nic?

@Iwona

nie ma jeszcze info o podwyżkach!! Nie ma co słuchać trolli

@Iwona

W zeszłym roku podwyżka była na podobnym poziomie 500 zł brutto , operator 1 z 3200 na 3700. Wtedy nie było jeszcze produkcji, teraz już produkujemy, normy podkręcają, inflacja wysoka a tak marne podwyżki szykują. Oby pracodawca przemyślał dobrze temat podwyżek, już teraz dużo głosów wśród pracowników o poszukiwaniach innych pracodawców.

XyZ
@Iwona

Indywidualne to możesz mieć przemyślenia tylko i wyłącznie.Reszta jest wciągnięta i przesiąknięta systemem korporacyjnym przytakiwaniem i mówieniem ,że jest w porządku.bez ciśnień . Pozdrawiam

@Wiedźmin

Operator I dostawał 300 zł brutto a nie 500. Po 100 zł dostawalo się za podpisanie kolejnych umów.

Operator

Było 3200 zł podniesione na 3600zl jeśli nie miałeś stałej umowy. Jeśli miałeś to było 3300-3700.

Kwiek

Jakiej premii? Może o zapomogę ci chodziło? Ten HR, a w szczególności jego kierownictwo niech lepiej samo zaczyna sie pakować bo normalni ludzie nie uciskają stad tylko z powodu godziwego wynagrodzenia za prace! Brak tutaj jakichkolwiek standardów i procedur związanych z organizacja pracy! Żadnych jasnych kryteriów poza umownymi i papierowymi życzeniami, które niefunkcjonuja! Dalej jedziemy wedle zasady: „Robta co chceta” i kazdy sołtys robi jak mu się podoba.

Mariusz

Czy są przyjęcia na produkcję pod firmą? I jak atmosfera w pracy?

Alfred

Gdzie są podwyżki? NGK już podało ile będzie operator zarabiać.

Pogoda
@Alfred

Czas pogodzić się z myślą że podwyżek nie będzie

@Pogoda

Będą gamoniu!! Nie siej fermentu. Podwyżki jak co rok od kwietnia

Tak?
@zdzich

A ile??? Kwiecień za tydzień to już powinno być słychać

DD

Przypominamy pracodawcy aby poważnie pochylił się nad nadchodzącymi podwyżkami bo w znaczonym stopniu będą decydowały one o tym kto tutaj jeszcze zostanie. W żadnym wypadku nie mogą one być związane z wypaczona poprzez korporacyjne targety i wymyślone na poczekaniu przez HR nieprzekraczalne procrentowe limity przy okresowej ocenie pracownika! Te oceny to swoiste krzywe zwierciadło które możemy z najwyższym trudem przełknąć jeśli chodzi o premie półroczna bo wszyscy nie mogą dostać, jak głosi legenda SK, maksa czyli 2000zl ale w przypadku posiłkowania się tym kuriozum nazwanym na wyrost „Ocena pracownika”w przypadku podwyżek nie przejdzie drodzy Państwo z HR !!! Nawet o tym nie myślcie i nie piszcie więcej lekka ręka w firmowej gazetce żeby ludzie się z tym oswoili. Nie ma na to naszej zgody!

@DD

Przypominamy również o obietnicy zrównania wynagrodzeń bo póki co nadal trwa dyskryminacja zarobkowa. Ludzie mają różne stawki bez uzasadnienia.

Realista

Przypominacie - dobre sobie, za dużo sobie wyobrażacie to raz. Wyrównania stawek? A z jakiej racji? Są działy, gdzie dwójki robią „więcej” to dwa. I to ja PRZYPOMINAM, ze niebawem i Wy będziecie mieli te stanowiska z „II” i będzie za późno na żale, ze powinny być różne stawki.

@Realista

Gdzie niby dwójka robi więcej jak jedynka??? Zakres obowiązków mamy jednakowy

Np Na obszarze cięcia .

@hahahaha

Tak, zgadza się, zakres obowiązków mamy taki sam. Prawdą jest, że jedni wykonują te obowiązki z większym zaangażowaniem, wykonują te też czynności nie związane bezpośrednio z pracą a które jednak ktoś musi zrobić. Drudzy zaś kręcą się wokół własnej osi, robią dużo ruchu z których tak naprawdę nic nie wynika , patrzą żeby się dobrze (usunięte przez administratora)....ć. Może nie powinno być takich różnic w zarobkach, ale dodatkowa premia uznaniowa dla tych więcej zaangażowanych jak najbardziej. I tak ile by firma nie dała, to zawsze będzie krzyk, że mało, że lider niesprawiedliwie ocenił, że mi się należy o jemu nie.... Temat rzeka....

Realista 2
@hahahaha

A ja chciałbym zrównania zarobków do koreanskiego poziomu. Przestańcie kłapać dziobami bez sensu i osłabiać! Tacy jak wy nie sa świadomi nawet 1/10 zakresu swoich obowiązków. Popatrz na jakosc waszej pracy. Myślicie tylko o tym żeby jak najszybciej usadzić cztery litery i przebomblowac resztę czasu na przerwach. O innych rzeczach nie będę na tym forum pisał, bo i tak wszyscy wiedza o co chodzi. Cieszcie się ze macie tutaj prace i nie zaczynacie od stawki „0”.

@Polaczek

A co powiesz o sytuacji gdzie jedynka robi więcej jak dwójka?? Zostaliśmy zakwalifikowani wg doświadczenia z poprzednich zakładów pracy. A powinniśmy wszyscy zaczynać od 1 i dopiero wtedy gdy wykażemy się zaangażowaniem wchodzić wyżej. I ocena powinna być wystawiana przez Koreańczyków, bo przez barierę językową są w stanie ocenić nas przez pryzmat pracy i zaangażowania

@hahahaha

Niestety nie u wszystkich wzięli pod uwagę doświadczenie z innych zakładów pracy. Nie wiadomo czym się kierowali.

@hahahaha

Operator 2 ma więcej obowiązków . To że u was operator 1 na dziale ktoś robi więcej to chwała mu za to . Niektórzy nic nie robią i już tu dwa lata są ????

To dlaczego
@Polaczek

To skoro u was tak jest to ok ale tam gdzie jedynka robi to samo a często więcej niż dwójka to z jakiej racji zarabia kilka tysięcy rocznie mniej???

@To dlaczego

Tego systemu się chyba nie przeskoczy podziały będą .

Pracowniczka
@hahahaha

Dokładnie tak jest. I też znam taki przykład na dziale gdzie ktoś ma 2 bo przyszedł z innego zakładu produkcyjnego. A tak na prawdę umiejętności 0, i osoba krócej pracująca od tej 2 uczy ją większości rzeczy. Czy to jest normalne? Śmiech na sali

Zostaw merytoryczną opinię o SK hi-tech battery materials Poland sp. z o. o. - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w SK hi-tech battery materials Poland sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy SK hi-tech battery materials Poland sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 602.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SK hi-tech battery materials Poland sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 401, z czego 82 to opinie pozytywne, 106 to opinie negatywne, a 213 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SK hi-tech battery materials Poland sp. z o. o.?

Kandydaci do pracy w SK hi-tech battery materials Poland sp. z o. o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SK hi-tech battery materials Poland sp. z o. o.